У понеділок, 20 травня, Землю накрила магнітна буря потужністю у п'ять балів. Вона "штормитиме" протягом двох днів, а вже у середу, 22 травня, прогнозується мінімальна сонячна активність.
Про це повідомляє сайт дослідження космічної погоди Spaceweather.
Зазначається, що у п'ятницю, 17 травня, на Сонці стався потужний викид корональної маси класу M7. Внаслідок чого, у понеділок, 20 травня, Землю накрила магнітна буря потужністю п'ять балів. Вже у вівторок, 21 травня, потужність геомагнітного шторму сягатиме чотирьох балів, а у середу, 22 травня та у четвер, 23 травня, прогнозується мінімальна сонячна активність, яка коливатиметься в межах двох або трьох балів. Проте у п'ятницю, 24 травня, відновиться невелике коливання до чотирьох балів, а на вихідних вже не буде жодних геомагнітних коливань.
Скріншот з meteoagent.com
У цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.
Для кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:
Варто зазначити, що наймасштабніша магнітна буря в історії була зафіксована в 1859 році та тривала з 28 серпня по 2 вересня. Ця подія отримала назву на честь англійського астронома Річарда Керрінгтоона. Молодий англійський вчений перший помітив, що Сонце вкрилося незвично великими плямами. Їх було добре видно, навіть без оптичних приладів. Поверх плям спалахнули дві кулі, які дуже швидко росли та були наскільки яскравими, що затьмарили блиск Сонця. Явище тривало близько п'яти хвилин.
Нагадаємо, 24 березня нашу планету накрила найпотужніша з 2017 року магнітна буря. Вона сягала дев'яти балів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими