Фото: Pixabay

Чистий четвер: традиції та заборони цього дня

Чистий четвер вважається одним із найважливіших днів на Страсному тижні перед Великоднем. Саме він пов'язаний із Таємною вечерею — останнім вечором Ісуса перед розп'яттям на горі Голгофа. "Чистим" Великий четвер назвали тому, що Ісус омив ноги своїм учням, показав приклад братньої любові та смирення перед своєю долею.

Важливі обряди й прикмети у Великий четвер

Чистий четвер припадає на найсуворіший тиждень Великого посту. Цього дня категорично не можна:

  • відзначати галасливі свята (одружуватися, вінчатися, справляти день народження);
  • лихословити;
  • вживати алкоголь;
  • давати в борг і віддавати на якийсь час свої речі (вважається, що так від людини може піти щастя і достаток).

Що потрібно робити у Чистий четвер

З Великого четверга розпочинається найактивніша фаза підготовки до Великодня. Православні християни починають фарбувати яйця, пекти паски. Також у цей день прибирають вдома, зокрема і миють ікони. Вважається, що обов'язково потрібно і самому викупатися, і одяг випрати. Краще митися до сходу сонця.

Є повір'я, що ранкова вода очищає та змиває неприємності. Окрім того, у цей день можна вмиватися водою з таза, куди потрібно попередньо покласти срібну річ: ложку, прикрасу чи монету. Це допоможе зберегти здоров'я та красу.

Важливо відремонтувати чи позбутися в оселі від зламаних речей.

Нагадаємо, що вже найближчої неділі, 16 квітня, православні християни відзначатимуть Великдень. У Києві святкові молебні заплановані у 163-х культових спорудах. Храми та собори будуть відкриті для усіх вірян для вечірніх та ранкових молебнів 15-го та 16-го квітня.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 13.04.2023 10:01