Найбільш негативне ставлення громадян України проявляється до Російської Федерації. Також у переліку найбільш недружніх держав присутні Білорусь, Іран, Китай та Угорщина.
Про це йдеться у зведенні Центру Разумкова.
Відповідаючи на запитання про ставлення до іноземних держав, найчастіше респонденти висловлюють позитивне ставлення до Литви (91%), Латвії (90,5%), Великої Британії (90%), Німеччини (89%), Естонії (89%), Канади (88%), США (87%), Франції (86%), Чехії (86%), Польщі (86%), Нідерландів (83%), Молдови (81%), Японії (74%), Грузії (72%), Ізраїлю (65%), Румунії (64%), Азербайджану (61%), Вірменії (57,5%), Словаччини (56%), Туреччини (55,5%).
Негативне ставлення з боку українців найчастіше висловлюється до Росії (95% опитаних ставляться до неї негативно), Білорусі (87%), Ірану (82%), Китаю (72,5%), Угорщини (59%).
Скріншот: Центр Разумкова
Стосовно Індії, то частки тих, хто ставиться до неї позитивно (37%) і тих, хто ставиться негативно (40%), статистично суттєво не відрізняються.
Негативне ставлення до Росії висловлює переважна більшість жителів усіх регіонів України — від 91% жителів Східного регіону до 98,5% жителів Західного регіону. Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, ставляться до Росії негативно 97%, серед тих, хто спілкується російською — 92,5%.
Раніше повідомлялось, що частка громадян, які вірять у те, що Україна рухається у правильному напрямку, зменшилася. Такої думки наразі дотримуються понад 40% українців.
Нагадаємо, станом на 12 січня більшість українців вважала, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень. Найбільшим є вплив на Верховну Раду та уряд. Окрім цього, 78% українців були переконані, що співробітники та радники Офісу президента повинні подавати електронні декларації.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими