Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії і США) засуджують продовження Росією дій із підриву суверенітету України, територіальної цілісності і незалежності.
«Ми беззастережно засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Спроби Росії узаконити це не визнаються і не будуть визнані. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, надати доступ міжнародним спостерігачам і негайно звільнити всіх несправедливо затриманих. Ми вітаємо ініціативу України зі створення міжнародної «Кримської платформи» для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму», – наголошують автори заяви. Заява опублікована 18 березня Службою із зовнішніх з’язків ЄС у сьому річницю анексії Криму Росією.
Представники G7 засудили підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.
Президент Володимир Зеленський у своєму Twitter подякував міністрам.
«Це справжній жест дружби – підтримати нашу ініціативу зі створення міжнародної «Кримської платформи» для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму та припинення російської агресії. Україна рухається до миру»
Відомо дату проведення «Кримського Саміту»
В Офісі президента повідомили точну дату проведення саміту, а саме 23 серпня 2021.
Ігор Жовква зазначив, що саміт приурочений до 30 річчя незалежності України. Він наголосив, що головною метою саміту є ухвалити чіткий план деокупації півострова.
«Ми не проводимо саміт заради саміту. Нам не потрібно провести саміт і знову забути цю тему. Тому після саміту має з’явитися, очевидно, декларація, а що ще більш важливо – скоординований міжнародний інструментарій для деокупації Криму та захисту прав українців у Криму», – зазначив заступник керівника Офісу президента.
Він додав, що Президент Володимир Зеленський під час телефонних розмов з лідерами іноземних держав запрошує їх до участі в цих подіях.
На заяву про проведення саміту відреагувало і МЗС Росії. Російська сторона теж готова взяти участь у «Кримській платформі», якщо обговорення стосуватиметься відновлення водопостачання до півострова та транспортного сполучення.
Автор: Діана Дринь