У п'ятницю, 9 травня, над південною частиною України розташується циклон. Він та його атмосферні фронти зумовлять дощову погоду в більшості областей.Як повідомила народний синоптик Наталія Діденко, у Карпатах сьогодні йтиме мокрий сніг. У центральних областях, на Одещині та Миколаївщині можливі сильні опади. На Волині, Рівненщині, а в денні години майже повсюди в західних областях буде без істотних опадів.Температура повітря протягом дня очікується досить неоднорідна. На Заході, Півночі та на значній території центральних областей прогнозують +10…+14°C, у південній частині — +12…+16°C, на Запоріжжі очікується до +18, а в Криму прогріє до +17…+20°C. У східних областях також буде досить тепло — 16+21°C.У Києві, 9 травня, також очікуються опади — від помірних до сильних. Температура повітря у столиці коливатиметься у межах +10…+11°C. "Надалі волога погода в Україні домінуватиме, ночі ще залишатимуться холодними і не виключена ймовірність заморозків при проясненнях. Але вдень потеплішає хоча б на кілька градусів", — спрогнозувала синоптик.Нагадаємо, у четвер, 8 травня, у Карпатах на горі Піп Іван випав сніг. Температура повітря на вершині опустилась до позначки у -2°C.
У Сумах побудують чотири підземні школи. Загалом в області планують звести 11 таких шкіл.Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час робочого візиту у Суми. Також у ході свого відрядження він відвідав в обласному центрі освітній заклад, де будується підземне сховище.За словами посадовця, захисна споруда вміщатиме 500 осіб і дасть можливість дітям навчатись очно й у безпеці. На реалізацію цього проекту було виділено близько 117 мільйонів гривень з державного та місцевого бюджетів. "Завершити будівництво мають до початку наступного навчального року. Зараз навчання в школі проходить у змішаному форматі, частково онлайн", — наголосив Шмигаль.Окрім цього, Денис Шмигаль обговорив із головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергієм Сухомлином можливі механізми спрощення реалізації таких проектів для невеликих навчальних закладів."Безпека навчального процесу — наш ключовий напрям у сфері освіти. Послідовно працюємо над тим, щоб якнайбільше дітей могли ходити до шкіл і вчитись у безпечних і комфортних умовах", — зазначив очільник уряду.Де в Україні працюють підземні школиЗауважимо, що підземні школи функціонують у різних областях України. Зокрема, у Харкові торік завершили будівництво першої такої школи, а у січні цього року другої. Окрім цього, у грудні 2024 року у Запоріжжі почала працювати перша в області підземна школа. Освітній заклад розташований на глибині семи метрів і здатний витримувати ракетні удари. Наразі в області є п'ять таких закладів освіти, шостий готують до відкриття.Нагадаємо, раніше у Міносвіти повідомляли, що з 2027 року в Україні стартує реформа старшої школи. Для учнів 10-12 класів буде запроваджене профільне навчання.
З 27 по 29 травня 2025 року у Києві на території Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15, ст. метро "Лівобережна") відбудеться VIII Міжнародна спеціалізована виставка ADDIT EXPO 3D.Головна мета виставки — це демонстрація найкращих досягнень науки, техніки й технологій, необхідних для інноваційного розвитку економіки України, а також сприяння встановленню ділових, економічних і торгових зв’язків між вітчизняними підприємствами та країнами близького та далекого закордоння.Спеціалізована виставка дозволяє підприємствам, з одного боку, ознайомитися зі світовими новинками у своїй галузі, з іншого --- надає можливість продемонструвати свої власні розробки, вивірити економічну доцільність та конкурентоспроможність своєї продукції.Addit EXPO 3D — це виставка для тих, хто йде в ногу з часом, хто відкрив для себе простори технологій XXI століття, які найбільш динамічно розвиваються, хто усвідомлює, що третя промислова революція починається на наших очах.Головне завдання організаторів виставки — надати можливість кожному клієнту максимально розкрити свій потенціал, заявити про свої досягнення на всю Україну, звірити свої передчуття щодо перспектив розвитку галузі з кращими світовими брендами, адаптованими, при цьому, під наш вітчизняний ринок, його потреби й можливості.Для відвідувачів виставка є ідеальною нагодою для знайомства з ключовими гравцями ринку та встановлення нових партнерських контактів. Ви зможете провести переговори з виробниками, дізнатися про їх потреби та вирішити всі важливі питання на місці.З тематикою виставки можна ознайомитись на сайті: https://www.iec-expo.com.ua/addit-2025/temataddit-2025.htmlОдночасно з виставкою ADDIT EXPO 3D відбудуться спеціалізовані виставки: Міжнародний Промисловий форум, PLAST EXPO UA, EXPERT SECURITY, ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ/ПОЖТЕХ.Відвідування безкоштовне, реєстрація обов’язкова: https://www.iec-expo.in.ua/ua/vidviduvacham/online/additУ Міжнародному виставковому центрі обладнано два укриття цивільного захисту, які розраховані на 2000 осіб.
У четвер, 8 травня, Європейський парламент ухвалив резолюцію про повернення українських дітей, яких депортувала Росія.Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.Так, резолюцію, яка не лише засуджує "геноцидну стратегію" Росії за підтримки Білорусі, а й спрямована на стирання ідентичності українських дітей, підтримали 516 євродепутатів.Резолюція вимагає від Росії припинити:вбивати дітей; депортацію;примусове переміщення дітей;незаконне усиновлення;примусову русифікацію та мілітаризацію.Зокрема, Росія повинна негайно повідомити про місцеперебування усіх депортованих дітей і забезпечити їхнє безпечне повернення в Україну. Також Москва має відкрити доступ до дітей міжнародним організаціям: міжнародному Комітету Червоного Хреста, управлінню Верховного комісара ООН з прав людини, дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ)."Європарламент наголошує: жодна мирна угода не є повноцінною без повернення дітей і притягнення Росії до відповідальності", — зазначили в Мінсоцполітики.Нагадаємо, Міністерство юстиції України удосконалює системний підхід щодо інформації про дітей, яких незаконно вивезли окупанти. Одним з основних інструментів у цьому процесі стало створення та впровадження реєстру відомостей стосовно депортованих або примусово переміщених дітей.
У Києві 10 травня тимчасово обмежать рух на частині центральних вулиць. Причина — візит іноземних делегацій.Про це повідомила прес-служба Київської міської військової адміністрації. "У суботу, 10 травня, у зв’язку з перебуванням в Києві іноземних делегацій та проведенням урочистих і пам’ятних заходів будуть введені тимчасові обмеження руху на окремих центральних вулицях міста", — йдеться у повідомленні.У КМВА зауважили, що конкретний час та локації визначаються з урахуванням протоколів безпеки."Просимо киян та гостей міста поставити з розумінням та врахувати застереження при плануванні дня", — наголосили в прес-службі.Нагадаємо, з 28 квітня до 19 травня у Киві частково обмежний рух транспорту вулицею Богатирською. Причина — продовженням капітального ремонту.Також раніше повідомлялося, що у Києві відбудуться тимчасові обмеження в організації дорожнього руху трьома вулицями. Причина — ремонтні роботи.
6 травня у Києві пройшла конференція InfoSec Ukraine 2025 — одна з ключових подій у сфері інформаційної та кібербезпеки, яка цього року зібрала понад 800 учасників із різних країн. Захід став точкою перетину стратегічних рішень, міжнародного досвіду та локального бачення того, як Україна може посилити свою цифрову оборону в умовах гібридної війни та постійних атак на критичну інфраструктуру.Цьогоріч конференція привернула увагу світових лідерів думок у сфері кібербезпеки. До обговорення доєдналися спікери міжнародного рівня: легендарний американський криптограф Брюс Шнайєр, директорка з кібербезпеки Electronic Frontier Foundation Єва Гальперін, віцепрезидент з Security Intelligence у Forescout Рік Фергюсон, співзасновник Hilltop Technologies і колишній офіцер кібероперацій США Нік Джісінто, а також CEO Internetstiftelsen Карл Піва. Від України на сцені виступив віцепрезидент парламентської асамблеї ОБСЄ Микита Потураєв. Їхні погляди, занурені в реалії воєнного часу, дозволили краще зрозуміти, як виглядає глобальна стратегія кіберзахисту — і яке місце в ній посідає Україна.Конференція об’єднала представників уряду, технологічного бізнесу, міжнародних організацій та провідних аналітичних центрів. Вони обговорювали, як змінюється ландшафт інформаційної безпеки, що означає цифрова довіра в епоху дезінформації, та які рішення здатні забезпечити стійкість держави у новій реальності.Впродовж усього дня учасники працювали на різних треках: від тем гібридних загроз і хмарної безпеки — до цифрових стратегій для бізнесу та формування міжсекторальних альянсів. Однією з найцікавіших частин програми стали практичні воркшопи, які провели експерти міжнародних компаній. Тут обговорювали не лише технічні підходи до виявлення та нейтралізації атак, а й інституційні аспекти формування національної кіберполітики.Особливо відчувалась потреба в якісному партнерстві між державою та бізнесом. Саме цю думку підкреслив і CEO компанії FAVBET Tech Артем Скрипник."Події рівня InfoSec Ukraine дають поштовх до створення реальних рішень та інструментів нашої цифрової безпеки. В умовах гібридної війни кіберзахист є питанням стійкості всієї країни, тому має об’єднувати всі зацікавлені сторони — від держави та бізнесу до приватних ініціатив. Ми віримо, що тісна співпраця урядових структур та ІТ-спільноти здатна створювати дуже дієві механізми протидії цифровим загрозам національного рівня", — заявив він.FAVBET Tech — українська IT-компанія, Входить до топ-50 найбільших продуктових IT-компаній за версією DOU, є резидентом Дія.City, членом IT Ukraine Association та співзасновником її AI-комітету. Компанія спеціалізується на розробці технологічних рішень для різних галузей, зокрема iGaming, зосереджуючись на застосуванні AI, великих даних, високонавантажених системах і хмарних інфраструктурах.Неформальна частина конференції була не менш насиченою — учасники активно знайомилися, обмінювалися кейсами, домовлялися про спільні проєкти та нові ініціативи у сфері безпеки. І саме в цьому — одна з найбільших цінностей таких подій: вони формують середовище, де народжуються не лише ідеї, а й реальні дії.Організатори наголосили, що InfoSec Ukraine 2025 — це не просто щорічна подія, а частина довгострокової стратегії з побудови кіберстійкої України. .
У п'ятницю, 9 травня над південною частиною України розташується циклон. Він та його атмосферні фронти зумовлять дощову погоду в більшості областей.Про це повідомила народний синоптик Наталія Діденко.За її прогнозом, у Карпатах 9 травня йтиме мокрий сніг. У центральних областях, на Одещині та Миколаївщині можливі сильні опади. На Волині, Рівненщині, а в денні години майже повсюди в західних областях буде без істотних опадів.Температура повітря протягом дня очікується досить неоднорідна. На Заході, Півночі та на значній території центральних областей України прогнозують +10…+14°C, у південній частині — +12…+16°C, на Запоріжжі очікується до +18, а в Криму прогріє до +17…+20°C. У східних областях також буде досить тепло — 16+21°C.У Києві, 9 травня, також очікуються опади — від помірних до сильних. Температура повітря у столиці коливатиметься у межах +10…+11°C. "Надалі волога погода в Україні домінуватиме, ночі ще залишатимуться холодними і не виключена ймовірність заморозків при проясненнях. Але вдень потеплішає хоча б на кілька градусів", — спрогнозувала синоптик.Нагадаємо, у четвер, 8 травня, у Карпатах на горі Піп Іван випав сніг. Температура повітря на вершині опустилась до позначки у -2°C.
У четвер, 8 травня, у Карпатах на горі Піп Іван випав сніг. Температура повітря на вершині опустилась до позначки у -2°C.Як повідомив прес-центр Державної служби з надзвичайних ситуацій."Травень травнем, а у горах знову сніг", — зазначили рятувальники.Так, впродовж минулої доби на високогір'ї випало близько двох сантиметрів снігу. Сьогодні на горі Піп Іван хмарно, туман, видимість обмежена. Температура повітря опустилася до -2°С.У ДСНС рекомендують утриматися від походів на період ускладнення погодних умов. Вирушаючи в гори, варто стежити за оновленнями прогнозу погоди та обов'язково завантажити застосунок "Порятунок у горах".Піп Іван — одна з найвищих гір Карпат. Її висота становить 2028,5 метра. Розташована вона на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора — на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.На вершині гори розташовані руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, які й можна побачити на світлині вище. Вони відомі під сучасною популярною назвою "Білий Слон" й були частково відновлені для туристичних потреб.Нагадаємо, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук раніше інформував, що весняні заморозки негативно вплинули на деякі плодово-ягідні дерева. Зокрема, знищено до 80% урожаю абрикосів і персиків.
У Сумах Служба безпеки України 8 та 9 травня посилили безпекові заходи, які охоплюють усе місто. Під час їх проведення можливі перевірки документів й не тільки.Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, до таких заходів долучені Національна поліція, Військова служба правопорядку у Збройних силах України та Національна гвардія."Мета — запобігання та нейтралізація загроз розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави, упередження провокацій та підвищення безпеки громадян в умовах російської збройної агресії проти України", — зазначили у СБУ.Безпекові заходи відбуваються з урахуванням правового режиму воєнного стану. Під час перевірок можливі:обмеження проходу та проїзду вулицями;перевірка документів та огляд автівок.Так, у випадку виникнення обґрунтованих підозр може проводитись додаткова перевірка. Зокрема здійснюватиметься огляд території та приміщень загального користування для виявлення заборонених предметів."СБУ просить громадян із розумінням поставитися до можливих незручностей та належним чином реагувати на законні дії та вимоги правоохоронців, мати з собою документи, що посвідчують особу, дотримуватися режиму комендантської години", — зазначили у Службі безпеки.Нагадаємо, раніше Службі безпеці України запропонували самостійно розробляти та вносити власні законопроекти на розгляд Кабінету міністрів і президенту. Відповідний документ підтримала за основу Верховна Рада України.
У четвер, 8 травня, Україна відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років — вдруге разом із країнами Європи. Свято офіційно перенесли з 9 травня. Головна мета цього дня — гідно вшанувати пам'ять українських воїнів, які зробили свій внесок у перемогу, та висловити повагу всім тим, хто боровся проти нацизму.TrueUA розповідає детальніше про цей день та чому раніше його відзначали 9 травня.Чому раніше відзначали цей день 9 травня, а зараз — 8 травня?До 2023 року в Україні 8 травня відзначали День пам'яті та примирення, а 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Проте наша держава приєдналася до європейської традиції — 12 червня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років". З 2024 року 8 травня — День пам’яті та перемоги — єдина дата, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.Щодо 9 травня, то з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру та стабільності на Європейському континенті указом президента України від 8 травня 2023 року №266 в Україні встановлено День Європи.Історія Дня пам'яті та перемоги над нацизмомДень пам’яті та перемоги — це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн — у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в цій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції та зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років — українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Перемога над нацизмом була здобута внаслідок неймовірної концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації й мобілізації суспільства, солідарності народів та повного перелаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом. 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Документ був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені святкування.Символ пам'яті про Другу світову війнуЗ 2014 року символом пам'яті про Другу світову війну є червоний мак. Український інститут національної пам'яті заохочує використовувати "мак пам'яті" під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової. Мак є визнаним у світі символом пам'яті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.Візуальний образ маку, який використовується в Україні, розробив у 2014 році харківський дизайнер Сергій Мішакін з ініціативи Українського інституту національної памʼяті та Національної телекомпанії України (зараз це Національна суспільна телерадіокомпанія України).Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що США виграли Першу та Другу світові війни, і наголосив, що Америка зробила набагато більше, ніж інші країни для цих перемог. Зокрема, він призначив 8 травня Днем перемоги у Другій світовій війні, а 11 листопада — у Першій світовій.
В Україні з 8 травня оголошень про робочі вакансії проходитимуть певний контроль. Ці заходи необхідні для протидії дискримінації, а також для чесної конкуренції, яка є основою сучасного ринку праці.Як повідомив прес-центр Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, це передбачено законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення".Так, повноваження відстежувати дотримання законодавства про рекламу в частині працевлаштування надано Держпродспоживслужбі. Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці, чи рекрутингові агентства.Основну увагу при перевірці оголошень приділятимуть двом факторам:виявленню дискримінаційних формулювань — за віком ("до 35 років", "молодий колектив"), статтю ("тільки для жінок/чоловіків"), станом здоров’я, расою чи етнічним походженням;фіксації ознак маніпуляцій — перебільшення заробітної плати без уточнення умов, замовчування важливої інформації (наприклад, нічні зміни чи випробувальний термін), використання нечітких або оманливих формулювань."Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої оголошення та увідповіднювати їх до вимог законодавства. Це не лише дозволить уникнути штрафів, а й допоможе зберегти довіру кандидатів. Якщо ви помітили дискримінаційні або оманливі вакансії — зафіксуйте порушення та зверніться до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. На ринку праці мають діяти прозорі й рівні правила для всіх", — наголосив заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.У Держпродспоживслужбі пояснили, що контроль за рекламою — це не лише про дотримання закону, а передусім йдеться про захист права кожного громадянина на рівний доступ до праці. Такий підхід відповідає європейським стандартам: протидія дискримінації, прозорість та чесна конкуренція — основа сучасного ринку праці.Нагадаємо, Міністерства економіки розпочало розробку Стратегії зайнятості населення. Мета — підтримка економічного розвитку шляхом зниження рівня безробіття, забезпечення рівного доступу до якісних робочих місць та підвищення гнучкості ринку. .
У Черкасах 8 та 9 травня деякі школи перейдуть на дистанційне навчання. Головна причина — погіршення безпекової ситуації в Україні.Про це повідомив Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради."8 та 9 травня заклади загальної середньої освіти міста Черкаси переходять на дистанційну форму навчання у зв’язку з погіршенням безпекової ситуації в країні", — йдеться у повідомленні.У Департаменті також звернулися до всіх учасників освітнього процесу з проханням бути уважними, слідкувати за офіційними повідомленнями та дотримуватись правил безпеки у ці дні. Варто зазначити, що деякі Telegram-канали пишуть, що в Одесі діти також навчатимуться дистанційно 8 та 9 травня. Проте на офіційній сторінці міськради спростували цю інформацію, назвавши її "фейковою". "Ця інформація направлена на дестабілізацію ситуації в місті. Ніяких змін у навчальному процесі в ці дні не заплановано", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, 6 травня російські війська масовано атакували Берислав Херсонської області. Кілька ворожих снарядів влучили у місцеву школу.
Помер багаторічний міський голова Чернівців, народний депутат України та державний діяч Микола Федорчук. Про це повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук."Сьогодні з життя пішов Микола Трохимович Федорук — багаторічний міський голова Чернівців, людина, яка присвятила своє життя служінню громаді", — написав він на своїй сторінці у Facebook.За словами теперішнього мера, Чернівці багато чим зобов’язані Миколі Трохимовичу, адже саме за його каденції "місто змінювалося, не втрачаючи при цьому своєї унікальної душі". "Він був людиною, яка жила Чернівцями і для Чернівців", — заявив Клічук, висловлюючи щирі співчуття рідним.Причину смерті офіційно не повідомляють, проте відомо, що останні роки Федорук мав проблеми зі здоров’ям.Що відомо про Миколу ФедорчукаМикола Федорук народився у 1954 році в Чернівцях, де і прожив усе життя. Освіту здобув у Чернівецькому державному університеті. За фахом був істориком. У 1990 роках почав працювати у міській владі, а у 1994 році вперше став мером Чернівців. Цей пост він очолював до 2011-го — 17 років поспіль. Тобто політик був мером чотири каденції поспіль.У 2012 році Миколу Федорука обрали народним депутатом України. Він був членом фракції "Народний фронт". Нагадаємо, у квітні стало відомо про смерть народного депутата дев'ятого скликання Володимира Мороза. Він пройшов у Верховну Раду від забороненої "Опозиційної платформи — За життя" (ОПЗЖ). Чоловіку було 57 років.
У четвер, 8 травня, в деяких регіонах України випаде сніг, а також прогнозуються заморозки. На території усієї країни погода матиме й весняні, й зимові риси.Про це повідомила синоптик Наталка Діденко, яка опублікувала у своїх соціальних мережах допис із прогнозом погоди."Четвер в Україні виявиться порівняно сухим острівцем. Адже 8 травня у більшості областей — короткочасне припинення опадів і навіть сонечко визиратиме", — зазначила вона.Проте, за її словами, в Карпатах очікується дощ, місцями навіть із мокрим снігом."Також найближчої ночі ще дощик пройде у східних областях. Проте все ж значна частина України належатиме сухій погоді", — запевнила синоптик.Температура повітря вночі +2°С…+7°С, на півдні та сході — +9°С…+14°С."Уважно! Вночі на півночі, заході, на Черкащині, Полтавщині подекуди заморозки на ґрунті!" — наголосила вона.Протягом дня четверга передбачається +12°С…+17°С, на півдні — +15°С…+20°С, у західних областях — +9°С…+13°С.У Києві 8 травня опади малоймовірні. Вночі — +4°С…+6°С, вдень — +12°С…+14°С."Надалі в Україні переважатиме волога з періодичними дощами погода. Дещо потеплішає, проте на літню спеку не варто розраховувати — очікується комфортна температура повітря", — підсумувала Наталка Діденко.Нагадаємо, синоптик також прогнозувала, що в середу в Україні очікується дощова погода з проясненнями. У деяких регіонах прогріватиме до +25°C.
У віці 97 років помер політв’язень із Закарпаття Іван Мирон. Він був членом Організації українських націоналістів, воював у лавах Української повстанської армії, провів 25 років у радянських концтаборах.Про смерть політв’язня повідомив начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький."Сумна звістка сколихнула сьогодні мене та все Закарпаття — відійшов у вічність Іван Мирон, людина-легенда нашого краю", — написав він у своїх соціальних мережах.Він додав, що його життя — це приклад боротьби та гідності, вірності правді й Україні."Він пройшов через найважчі випробування долі, залишаючись незламним у своїй вірі, ідеях і переконаннях. Таким він і залишиться в нашій пам’яті — мудрим, стійким, незрадливим. Щирі співчуття рідним і близьким. Світла пам’ять Івану Васильовичу", — підсумував Мирослав Білецький.Іван Мирон був членом Організації українських націоналістів. 1950 року, коли Закарпаття вже перебувало у складі СРСР, він отримав повістку на службу в армії, однак відмовився від цього.Натомість Іван Мирон долучився до лав Української повстанської армії, яка тоді діяла підпільно. Однак через донос його затримали радянські спецслужби. Після суду йому оголосили вирок — 25 років таборів.Він відбував покарання, зокрема, і в таборі у Норильську, а 1953 року брав участь у тамтешньому повстанні. Згодом його перевели у Мордовію. На волі Іван Мирон опинився аж 1976 року.Нагадаємо, що вчора у віці 85 років помер український письменник-шістдесятник, літературознавець і перекладач Валерій Шевчук. Останнім часом він боровся з важкою недугою.