Іменини є особливою подією у житті кожної людини. У багатьох День ангела припадає кілька разів на рік, але найважливішим вважається свято, яке найближче до дати нашого народження.TrueUА публікує імена, власників яких варто привітати 6 липня. Так, в цей літній день вітання приймають Анатолій, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Федір, Марта, Уляна, Юліана.Значення імен людей, іменини яких припадають на 6 липняАнатолій — має грецьке походження. Означає "схід сонця".Антон — з давньоримського перекладається як "гідний похвали" або "той, що вступає в бій".Валентин — римське ім'я. Означає "здоровий", "життєздатний", "сильний".Василь — ім'я має грецьке коріння. З'явилось із часів перських війн. Означає "перський цар, князь". Віктор — ім’я має давньоримське походження і має глибоке історичне коріння. Воно походить від латинського слова victor, що означає "переможець". У Стародавньому Римі це ім’я часто давали героям, воїнам і переможцям у битвах.Федір — чоловіче ім'я грецького походження. Означає "дарований Богом", "Божий дар".Марта — ім'я має латинське походження. Означає "дорога" або "любляча".Уляна — походження імені — латинське. Буквальний переклад — "з роду Юліїв".Юліана — латинське значення імені "та, що зійшла з Юпітера". Ще одне значення — "пухнаста".Прикмети погоди на 6 липняЯкщо у цей день падає дощ — ще п'ять днів буде похмуро.Якщо співу солов'я не чути — буде хороший урожай ячменю.Після дощу видно веселку — до мокрої погоди.Дощовий день — на неврожай.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
Після тривалого похолодання в Україну знову повернулася літня спека, а з нею й небезпека отримання теплового удару. У зоні ризику — діти, люди похилого віку та ті, хто має хронічні захворювання.Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я. Відомство дало поради, як захиститися від впливу високих температур та що робити, якщо стався тепловий удар.Що таке тепловий ударТепловий удар — це небезпечний стан, який може розвиватися у людини, яка довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу.Як розпізнати тепловий ударПро те, що ви отримали тепловий удар можуть свідчити такі симптоми:сплутаність свідомості, дезорієнтація,нудота і блювання,сильний головний біль,прискорене серцебиття, утруднене дихання,почервоніння шкіри, суха і гаряча на дотик шкіра,короткочасна втрата свідомості,підвищення температури тіла,втома.Що робити, якщо стався тепловий ударЯкщо у вас чи близьких стався тепловий удар необхідно у першу чергу викликати "швидку" за номером 103. Після цього потрібно перейти у затінене прохолодне місце. Потім потрібно знизити температуру тіла. Для цього можна використати вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах)."Якщо людина в свідомості, давайте їй пити воду, але невеликими порціями. Якщо блює — покладіть її на бік. Стежте за станом постраждалої людини: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги. Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу", — додали у МОЗ.Нагадаємо, у неділю, 6 липня, в Україні очікується спекотна погода без опадів. Водночас синоптики попередили про загрозу пожежної небезпеки в деяких регіонах.Додамо, раніше народний синоптик Ігор Кібальчич прогнозував, що цими вихідними, 5 та 6 липня, в Україні буде стійка погода з доволі високими показниками температури повітря. У деяких областях припече до +35ºC.
У віці 56 років помер австралійський актор Джуліан Макмегон. Він відомий за ролями в серіалах "Всі жінки — відьми" та "ФБР: Найбільш розшукувані". Останнім часом він боровся з раком, його серце зупинилося 2 липня у Клірвотері (штат Флорида, США).Про це повідомило видання Deadline з посиланням на дружину актора Келлі Макмегон."З відкритим серцем я хочу поділитися зі світом, що мій коханий чоловік, Джуліан Макмегон, мирно помер цього тижня після мужньої боротьби з раком", — зазначила вона.Жінка додала, що Джуліан любив життя, свою сім'ю та друзів, а також свою роботу та шанувальників."Його найглибшим бажанням було принести радість у якомога більше життів. Ми просимо про підтримку в цей час, щоби дозволити нашій родині сумувати в усамітненні. І бажаємо всім тим, кому Джуліан приносив радість, продовжувати знаходити радість у житті. Ми вдячні за спогади", — зауважила Келлі.Українським глядачам Макмегон запамʼятався завдяки ролі Коула Тернера в серіалі "Всі жінки — відьми", де він зіграв харизматичного демона та коханого Фібі Голлівелл. Не менш впізнаваним він став у ролі доктора Крістіана Троя в серіалі "Частини тіла".У кіно найбільший резонанс мала його роль Доктора Дума — головного антагоніста у фільмах "Фантастична четвірка" (2005, 2007), які були одними з перших супергеройських стрічок Marvel, що здобули популярність в Україні.Останніми роками Макмегон знову зʼявився на екранах — у серіалі "ФБР: Найбільш розшукувані", де впродовж трьох сезонів виконував головну роль агента Джессі ЛаКруа — керівника оперативної групи.Його останньою роботою стала роль у детективному серіалі "Резиденція" на Netflix. У ній Макмегон повернувся до свого коріння, зігравши прем'єр-міністра Австралії.Остання поява Макмегона на червоній доріжці відбулася 10 березня 2025 року в Остіні (штат Техас, США). Тоді він представив фільм "Серфер" разом із партнером зі стрічки Ніколасом Кейджем на кінофестивалі SXSW Film & TV.Джуліан був тричі одружений. Перший шлюб з австралійською співачкою й акторкою Данні Міноуг тривав з 1994 по 1995 рік. 1999 року актор одружився з акторкою Брук Бернс, 2000-го у них народилася дочка Медісон, але вже 2001 року пара розпалася. А 2014 року Макмегон одружився з Келлі Паньягуа.Нагадаємо, 2 квітня цього року стало відомо, що відомий американський актор, який зіграв роль Бетмена у фільмі "Бетмен назавжди", — Вел Кілмер — помер у віці 65 років. Причиною смерті актора стала пневмонія.
У суботу, 5 липня, в народі відзначають Афанасія, у світі — Всесвітній день бікіні. Привітання з іменинами сьогодні приймають Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Ганна, Варвара, Єлизавета.TrueUA розповідає про народні традиції, прикмети та заборони цього дня.Народні традиції 5 липняЦей день варто присвятити городнім роботам.5 липня збирають цілющу рослину купальницю звичайну, яку додають у воду в лазні.Вважається, що в цей день варто очищати колодязі. Наші предки вірили, що сон на 5 липня є "порожнім". Що не можна робити 5 липняНе варто починати нові справи — вони закінчаться невдало.Не можна піддаватися спокусам, краще цього стримувати свої емоції.Не варто 5 липня запрошувати до себе гостей.Не можна влаштовувати голосні вечірки.Прикмети погоди на 5 липняРій комарів в цей день віщує сонячну погоду.Дощ 5 липня — до хорошого врожаю зерна та льону.Роса ввечері — наступний день буде безхмарним.Низькі сірі хмари віщують негоду.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
Традиція святкувати іменини — це чудовий спосіб привітати друзів, членів сім’ї та коханих. TrueUА публікує імена, власників яких варто привітати 5 липня. Так, в цей літній день вітання приймають Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Ганна, Варвара, Єлизавета.Значення імен людей, іменини яких припадають на 5 липняАфанасій — давньогрецьке ім'я, що в перекладі на російську означає "безсмертний".Василь — ім'я має грецьке коріння. З'явилось із часів перських війн. Означає "перський цар, князь". Сергій — має латинське походження та означає "слуга Бога".Степан — ім'я походить від давньогрецького слова "стефанос" і означає "вінок".Ганна — ім'я має давньоєврейське походження. Означає "благодать", "мила".Варвара — ім'я має давньогрецьке походження й означає "дикунка", "варварка". Єлизавета — ім'я має давньоєврейське походження. Значення імені Єлизавета — "та, що шанує Бога", "обітниця Господу".Прикмети погоди на 5 липняРій комарів в цей день віщує сонячну погоду.Дощ 5 липня — до хорошого врожаю зерна та льону.Роса ввечері — наступний день буде безхмарним.Низькі сірі хмари віщують негоду.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
На вихідних, 5 та 6 липня, суттєвих магнітних бур не очікується. Геомагнітне поле буде від тихого до нестабільного рівня, а сонячна активність буде низькою.Про це повідомив Meteoagent.Магнітна буря у суботу, 5 липня буде зеленого рівня та становитиме три бали. Вона вважається низькою та не впливає на самопочуття метеозалежних людей.У неділю, 6 липня, шторм впаде до 2,7 бала (зелений рівень). Така буря також є низькою та не впливає на самопочуття.Наслідки магнітних бурУ цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.Як захиститися від впливу магнітних бурДля кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.Постарайтеся менше нервувати.Перед сном приймайте контрастний душ.Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.За даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA, у червні 2025 року очікується кілька магнітних бур на початку, в середині та наприкінці місяця. Вони можуть впливати на загальне самопочуття.Нагадаємо, за даними "Укргідрометцентру", Україна може пройти довгострокову межу потепління уже через п'ять років. Такі зміни передусім вплинуть на здоров'я людей.
Триває сезон полуниці, тому варто приготувати випічку, чи інші смаколики з цієї ягоди. До того ж існує безліч простих рецептів, з приготуванням яких впорається навіть не надто досвідчений кулінар.Відома українська кондитерка, переможниця другого сезону "Майстер Шеф" Ліза Глінська поділилася рецептом кошичків з полуницею на своїй сторінці в Instagram.Кошички з полуницеюІнгредієнти для приготування:тісто філо — 400 г;вершкове масло — 180 г;вершковий сир — 350 г;цукрова пудра — 100 г;кукурудзяний крохмаль — 15 г;полуниця — 400 г;фісташка та цукрова пудра (для декору).Процес приготування:Для начинки з'єднати крем сир, цукрову пудру та кукурудзяний крохмаль збити за допомогою вінчика. За бажанням можна додати ваніль або ванільний цукор. Розтопити вершкове масло.У полуниці відрізати хвостик та розрізати ягідку навпіл.Усі листи філо потрібно розрізати на чотири рівні частини (за допомогою ножиць).Для одного кошичка потрібно чотири маленькі листочки тіста філо.Один листочок змастити тонким шаром вершкового масла. Решту листочків викласти один на один, перемащуючи вершковим маслом.По центру тіста викласти дві чайні ложки сирної начинки та розрівняти за допомогою ложки.На крем сир викласти половинки полуниці.Зверху посипати подрібненою фісташкою.Сформувати кошички, загортаючи краєчки тіста до начинки.Змастити краї кошичка вершковим маслом.Аналогічно сформувати решту кошичків та перекласти їх на деко з пергаментом. Випікати в розігрітій до 170 градусів духовці протягом 20 хвилин. Готові кошички присипати цукровою пудрою.Нагадаємо, раніше TrueUA поділився рецептом густого полуничного джему, який дуже швидко і просто готуються у домашніх умовах.Також шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко поділився рецептом смачного домашнього квасу з полуниці.
У п'ятницю, 4 липня, в народі відзначають день Марти, у світі — Міжнародний день у стилі кантрі. Привітання з іменинами сьогодні приймають Олексій, Андрій, Богдан, Дмитро, Марк, Михайло, Микола, Федір, Олександра, Анастасія, Марія, Марта, Ольга, Тетяна.TrueUA розповідає про народні традиції, прикмети та заборони цього дня.Народні традиції 4 липняЦього дня варто заготовити липу на зиму. Її використовують в косметичних цілях: липовий настій робить шкіру м'якою і гладкою, а сік зміцнює волосся. 4 липня можна посіяти пізню редиску.Вдалий день для оброблення городу від шкідників.4 липня збирають урожай часнику.Що не можна робити 4 липняУ цей день заборонено сваритися.Також не варто 4 липня зневірятися.Заборонено обманювати близьких.Не можна відмовляти в допомозі тому, хто її просить.Прикмети погоди на 4 липняНе висихає нічна роса — до дощу.Протяжно гримить грім — негода буде затяжною.Листя папороті закручується донизу — погода буде ясною.Стягуються хмари — очікується негода.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
Іменини є особливою подією у житті кожної людини. У багатьох День ангела припадає кілька разів на рік, але найважливішим вважається свято, яке найближче до дати нашого народження.TrueUА публікує імена, власників яких варто привітати 4 липня. Так, в цей літній день вітання приймають Олексій, Андрій, Богдан, Дмитро, Марк, Михайло, Микола, Федір, Олександра, Анастасія, Марія, Марта, Ольга, Тетяна.Значення імен людей, іменини яких припадають на 4 липняОлексій — у перекладі з грецької означає "захист", "оберіг". Андрій — походить від грецького слова "Андрос", і означає "мужній" або "відважний.Богдан — слов'янське двоосновне чоловіче ім'я, що означає "Богом даний".Дмитро — це давньогрецьке ім'я, яке означає" присвячений богині Деметрі" — богині родючості і землі. Ще одне значення імені — "хлібороб".Марк — походить від латинського слова Marcus, то в перекладі означає "молоток".Михайло — походить від давньоєврейського імені Мікаель, що в перекладі означає "Такий же як Бог", "богоподібний".Микола — походить від давньогрецького імені Ніколаос, що перекладають як "переможець народів".Федір — чоловіче ім'я грецького походження. Означає "дарований Богом", "Божий дар".Олександра — ім'я має давньогрецьке походження та означає "захисниця".Анастасія — ім'я давньогрецького походження, яке перекладається як "повернення до життя", "воскресіння".Марія — ім'я бере свій початок з давньоєврейської мови та є похідним від Міріам, що в різних перекладах має різні значення: "пані", "кохана", "сумна", "вперта", "самостійна". Вперше згадку про це ім'я знаходять в біблійських текстах, адже Марією звали Богородицю, матір Ісуса Христа.Марта — ім'я має латинське походження. Означає "дорога" або "любляча".Ольга — має давньоскандинавське походження. Означає "священна", "свята".Тетяна — найпоширенішою теорією походження імені можна назвати римську теорію. Відповідно до неї, ім'я Тетяна — це жіноча форма чоловічого імені Татій. Друга версія стверджує, що ім'я походить з грецької мови та у перекладі означає "упорядниця", "засновниця".Прикмети погоди на 4 липняНе висихає нічна роса — до дощу.Протяжно гримить грім — негода буде затяжною.Листя папороті закручується донизу — погода буде ясною.Стягуються хмари — очікується негода.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
У п'ятницю, 4 липня, геомагнітне поле буде від тихого до активного рівня, а сонячна активність буде низькою. Магнітосфера Землі буде у збудженому стані, але суттєвих магнітних бур не очікується.Про це повідомив Meteoagent.Магнітна буря завтра буде жовтого рівня (4 бали). Вона вважається середньою, проте може впливати на самопочуття людей, викликаючи головний біль, апатію, тривогу та дратівливість. А вже у суботу, 5 липня, шторм впаде до трьох балів — зелений рівень.Наслідки магнітних бурУ цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.Як захиститися від впливу магнітних бурДля кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.Постарайтеся менше нервувати.Перед сном приймайте контрастний душ.Прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.Варото зауважити, що за даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA, у липні 2025 року очікується кілька магнітних бур на початку, в середині та наприкінці місяця. Вони можуть впливати на загальне самопочуття.Нагадаємо, ввечері 2 липня над Сумською областю зафіксували дивовижне природне явище. Йдеться про "сріблясті хмиари".
Серцем іспанської кухні залишається її сільський та домашній колорит. У цій країні більшість страв готують з великою кількістю спецій та пряних трав.Під час подорожі до Іспанії варто скуштувати не лише морепродукти та м’ясо, а й рис та випічку. Видання CNN рекомендує 10 цікавих страв, які не залишать байдужим жодного гурмана.ГаспачоГаспачо — це холодний суп на томатній основі. Це може бути справжнім шоком для тих, хто цього не знає, але в літню спеку привабливість такої страви стає очевидною.Його основними інгредієнтами, окрім помідорів, є перець, часник, хліб та багато оливкової олії.АльбондігасАльбондігас — це популярна іспанська їжа, яку можна зустріти в меню багатьох ресторанів по всьому світу. Це м’ясні кульки в ніжному томатному соусі, які не залишать байдужими любителів пікантних страв.ТортильяТортилья — це іспанський омлет, який готують з чоризо (ковбасою), перцем та цибулею. Серед основних інгредієнтів — лише картопля та яйця.Картоплю нарізають кубиками та злегка обсмажують, перш ніж додати до яєчної суміші, яку тготують на сильному вогні. Найскладніше — це перевернути сковороду, щоб перевернути тортилью. Якщо все зроблено правильно, хтось має крикнути "Оле!". Якщо неправильно — буде тягуча напівсира тортилья.ЧуросЧурос — це популярна закуска, що готується зі смаженого тіста, нарізаного у формі ковбасок та посипаного цукром. Це улюблнена страва на фієстах або вуличних вечірках, її продають придорожні торговці. До того ж їсти її з розтопленим шоколадом — це практично закон.КрокетиКрокети — це трубочки з соусом бешамель, загорнуті в смажені панірувальні сухарі. Звучить надто примітивно, але вони набагато смачніші, ніж здається.Крокети з хамоном та крокети з солоної тріски — поширені різновиди. Їх складно приготувати, і, мабуть, найкраще насолоджуватися ними в тапас-барі разом з холодним пивом.МігасМігас — легендарна страва про яку іспанці говорять майже пошепки. Ця їжа є гарним прикладом того, що значна частина цієї кухні розвинулася з сільської місцевості. Це, по суті, сухі панірувальні сухарі, подрібнені та обсмажені в різних комбінаціях, які часто подаються з чоризо або беконом.Ця страва передалася від сільськогосподарських робітників, яким доводилося економно використовувати інгредієнти, проте останнім часом вона знайшла своє почесне місце в меню вишуканих ресторанів.БакалаоБакалао, або солона тріска — популярна страва в Іспанії, яка була привезена рибалками з Норвегії та Ньюфаундленду. Ця риба не водиться в місцевих водах, і її солили, щоб зберегти в дорозі. Також її потрібно замочити у воді щонайменше на 24 години, щоб позбутися будь-якого солоного присмаку.Бакалао подають у різних комбінаціях,одна з найпопулярніших — з соусом піль-піль, який готується з оливкової олії, часнику та рибного соку.ФабадаФабада — улюблена перша страва північно-західного регіону Астурія, що готується з білої квасолі. Її зазвичай подають у горщиках із сумішшю свинини. Ця їжа найчастіше з'являється на столах іспанців у холодну пору року, адже чудово зігріває. Насичений червоний колір фабаді надають шафран і паприка. ХамонХамон, або в'ялена шинка — це найвідоміший іспанський харчовий продукт. Шинку традиційно солили та підвішували сушитися, щоб зберегти її протягом довгих зимових місяців. Хамон Серрано (гірський) є найпоширенішим видом і виготовляється з білих свиней.Шинку слід нарізати тонкими скибочками, а їсти з невеликою кількістю хліба."Хамон — це основна страва іспанського столу", — каже шеф-кухар Хосе Пісарро, автор ресторанів José Tapas Bar, Pizarro та José Pizarro у Лондоні, а також кількох інших закладів харчування.Паелья ВаленсіанаПаелья, мабуть, найвідоміша іспанська страва з рису, яку люблять усі. Справжня паелья походить з регіону навколо Валенсії та буває двох видів: паелья Валенсіана з кроликом та куркою;паелья з морепродуктами.Шафран надає рису кольору, а основу слід залишити хрусткою, утворюючи апетитну чорну скоринку, яка називається сокаррат. Іспанці їдять його лише в обідню пору.Нагадаємо, раніше відомий український шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко поділився рецептом італійського салату "Капрезе".Також TrueUA поділився рецептом простого та смачного десерту родом з Італії "Тирамісу", з приготуванням якого впорається навіть не надто досвідчений кулінар.
Після декількох місяців перебування у важкому стані в четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка Тетяна Шеліга. Раніше вона грала в театрах, знімалася в телесеріалах і кіно.Про смерть Тетяни Шеліги повідомила донька акторки Анастасія Савицька-Шеліга на своїй сторінці у Facebook.За словами доньки, Тетяна Шеліга померла 3 липня — значне ускладнення зі здоров'ям у неї сталося у квітні. Дату та час прощання повідомлять згодом.Тетяна Шеліга народилася 10 грудня 1948 року в Києві. У 1972 році закінчила школу-студію імені Немировича-Данченка при МХАТ у Москві. Після цього 24 роки працювала у Севастопольському театрі російської драми, де, за словами самої акторки, їй вдалося втілити всі образи, які хотілося.Згодом, 1995 року, вона стала актрисою Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки (з 2022 року — Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки). А 1996 року їй надали звання "Заслужена артистка України".Окрім театру, Шеліга активно знімалася в телесеріалах і кіно. Найбільше відома за роллю в комедійному телесеріалі "Коли ми вдома".Після виходу на пенсію продовжувала активно працювати — разом із колегами гастролювала з антрепризними виставами.Однак останні кілька років акторка мала серйозні проблеми зі здоров'ям: перенесла декілька складних операцій, а у квітні цього року її стан критично погіршився.Нагадаємо, 15 червня стало відомо, що український актор Юрій Феліпенко загинув на війні проти російських окупантів. Він відомий глядачам за роллю в серіалі "Обіцянка Богу".
У четвер, 4 липня, в народі відзначають день Анатолія, у світі — Всесвітній день без поліетиленових пакетів. Привітання з іменинами сьогодні приймають Олександр, Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Родіон, Фома.TrueUA розповідає про народні традиції, прикмети та заборони цього дня.Народні традиції 3 липняУ цей день потрібно збирати лікарські трави, квіти липи та кропиву.Вдалий день для медичних процедур.Цього дня наші предки спостерігали за павуками та передбачали погоду по їхній поведінці.Що не можна робити 3 липняЗаборонено вбивати павуків у цей день.Не варто 3 липня їсти яйця та горіхи.Не потрібно давати непрошені поради сьогодні — зіпсуєте стосунки з людиною.Прикмети погоди на 3 липняМурахи ховаються в свій "будиночок" — до сильних вітрів.Чим ближче до людського житла летять перепелиці, тим суворіша буде зима.Лебеді кричать увечері — до негоди.Йде дощ — значить, така погода триватиме ще сорок днів.Прикмети погоди на 3 липняМурахи ховаються у свій "будиночок" — до сильних вітрів.Чим ближче до людського житла летять перепелиці, тим суворіша буде зима.Лебеді кричать увечері — до негоди.Йде дощ — значить, така погода триватиме ще сорок днів.Нагадаємо, раніше TrueUA розповідав, скільки вихідних і робочих днів буде у липні та які свята будемо відзначати в другий місяць літа.
Традиція святкувати День ангела — це чудовий спосіб привітати друзів, членів сім’ї та коханих. Деякі люди відзначають іменини декілька разів на рік, але найважливішим вважається свято, яке найближче до дати нашого народження.TrueUА публікує імена, власників яких варто привітати 3 липня. Так, в цей літній день вітання приймають Олександр, Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Родіон, Фома.Значення імен людей, іменини яких припадають на 3 липняОлександр — ім'я має давньогрецьке походження та означає "захисник".Анатолій — має грецьке походження. Означає "схід сонця".Антон — з давньоримського перекладається як "гідний похвали" або "той, що вступає в бій".Василь — ім'я має грецьке коріння. З'явилось із часів перських війн. Означає "перський цар, князь". Георгій — ім'я давньогрецького походження. Означає "землероб".Іван — походить від давньоюдейського імені Іоанн і означає "помилуваний Богом", "милість Божа", "подарунок Божий".Костянтин — ім'я латинського походження. Означає "постійний", "стійкий".Марк — якщо вважати, що ім'я походить від латинського слова Marcus, то в перекладі означає "молоток".Михайло — походить від давньоєврейського імені Мікаель, що в перекладі означає "Такий же як Бог", "богоподібний".Родіон — пов'язують із грецьким словом "родеос", яке означає "рожевий".Фома — це ім’я походить з арамейської мови та перекладається як "близнюк". 6 жовтня вшановується священномученик Хома. Прикмети погоди на 3 липняМурахи ховаються у свій "будиночок" — до сильних вітрів.Чим ближче до людського житла летять перепелиці, тим суворіша буде зима.Лебеді кричать увечері — до негоди.Йде дощ — значить, така погода триватиме ще сорок днів.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
Протягом середи, 2 липня, геомагнітне поле було спокійного рівня. Проте уже завтра Землю може накрити досить потужна магнітна буря.Про це повідомив Meteoagent.Магнітна буря у четвер, 3 липня, буде червоного рівня (4,7 бала). Вона вважається досить сильною та впливає на самопочуття людей, викликаючи головний біль, апатію, тривогу та дратівливість. А вже у п'ятницю, 4 липня, шторм дещо впаде, проте все ж буде потужним та становитиме чотири бали — жовтий рівень.Наслідки магнітних бурУ цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.Як захиститися від впливу магнітних бурДля кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.Постарайтеся менше нервувати.Перед сном приймайте контрастний душ.Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.Нагадаємо, за даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA, у липні 2025 року очікується кілька магнітних бур на початку, в середині та наприкінці місяця. Вони можуть впливати на загальне самопочуття.