Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп готовий підписати законопроект про жорсткі санкції проти Росії, на якому прихильники Республіканської партії наполягали місяцями. Але лише за умови, що він зміниться таким чином, щоб надати американському лідеру більше контролю.Про це повідомляє Politico.Високопосадовець адміністрації, якому надано анонімність для обговорення думки президента, сказав, що "концептуально існує відкритість" до законопроекту сенатора Ліндсі Грема (республіканець від Конгресу), але ця людина припустила, що законодавство має зберегти те, що Білий дім вважає єдиними повноваженнями президента щодо контролю за зовнішньою політикою США.Поточний проект закону дозволяє президенту скасувати 500-відсотковий тариф для країн, які купують російську нафту та уран, на термін до 180 днів, і Грем заявив у вівторок, що погодився переглянути законопроект, щоб дозволити друге скасування, за умови нагляду Конгресу.Бажані адміністрацією зміни зміцнили б повноваження президента щодо відмови від санкцій, гарантуючи, що Конгрес не матиме права ставити під сумнів Трампа, якщо він вирішить скасувати санкції."Поточна версія підпорядковує рішення президента щодо зовнішньої політики мікроменеджменту з боку Конгресу через спільну процедуру резолюції про несхвалення. Це для нас неможливий варіант", — сказав чиновник. "Адміністрація не буде підлягати мікроменеджменту Конгресу щодо зовнішньої політики президента. Законопроект потребує повного надання повноважень щодо відмови".Нова готовність Трампа взаємодіяти з Конгресом щодо законопроекту про санкції підкреслює його зростальне розчарування російським диктатором Володимиром Путіним, який, за його словами, відхилив зусилля щодо переговорів про припинення кровопролиття в Україні.Раніше радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що американський президент Дональд Трамп до останнього сподівався на можливість домовитися з Володимиром Путіним. Але зараз є розуміння, що кремлівський диктатор не зацікавлений у переговорах — він хоче тягнути час, знищує репутацію Трампа та принижує його своїми діями.Нагадаємо журналісти The Wall Street Journal розповіли, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість направлення до України додаткової системи протиповітряної оборони Patriot після того, як нещодавно пообіцяв посилити Київ від російських атак.
У 2026 році Литва і Фінляндія, які межують з Росією, мають намір розпочати виробництво протипіхотних мін для власних потреб. Окрім цього, держави планують та постачати їх Україні через військову агресію з боку Росії.Про це повідомляє Reuters, посилаючись на представників Литви та Фінляндії.Агентство пише, що ці дві країни оголосили про намір вийти з Оттавської конвенції, що забороняє використання таких мін, і, за словами представників влади, виробництво може бути почато після завершення шестимісячного процесу виходу з конвенції. "Ми витратимо сотні мільйонів євро на протитанкові міни, а також на протипіхотні міни. Це буде значна сума", — заявив заступник міністра оборони Литви Кароліс Алексаю.За його словами, буде замовлено десятки тисяч протипіхотних мін, а то й більше. Одним із джерел постачання буде національна промисловість Литви, яка може їх виготовляти. Своєю чергою, голова Асоціації оборонної промисловості Литви заявив, що, як тільки виробництво буде налагоджено, країна зможе постачати міни іншим державам, зокрема Україні.Голова комітету з питань оборони парламенту Фінляндії Хейккі Аутто заявив, що його країна повинна мати власне виробництво протипіхотних мін. "Це дуже ефективна і економічно вигідна система озброєння", — наголосив він.Також, за його словами, Фінляндія може постачати протипіхотні міни в Україну. Посадовець зауважив, що до приєднання до Оттавського договору у 2011 році Гельсінкі мав понад мільйон протипіхотних мін.Reuters зазначає, що фінські оборонні компанії Nammo Lapua, Insta і Raikka повідомили парламентському комітету з питань оборони, що вони зацікавлені у виробництві мін. Інша компанія, Forcit Explosives, заявила, що готова обговорити можливості з військовими. Водночас на запитання, чи почне Латвія виробництво протипіхотних мін, міністерство оборони країни не дало чіткої відповіді, але зазначило, що латвійська оборонна промисловість "має необхідні потужності, а металообробна галузь є високорозвиненою".Варто зауважити, що Оттавська конвенція 1997 року опинилася під посиленим тиском через війну Росії проти України, особливо в країнах-сусідах Росії, які остерігаються розширення агресії з боку Москви.Нагадаємо, у червні міністр оборони Рубен Брекельманс заявляв, що після завершення постачання Україні винищувачів F-16 Нідерланди передаватимуть Києву дрони. Амстердам відправив Силам оборони усі можливі літаки такого типу.
Американська армія планує витратити понад 1,3 мільярда доларів на ракети Patriot 2026 фінансового року. Таким чином там суттєво наростять обсяги закупівель через попит, який щоразу зростає.Про це повідомила агенція Bloomberg, журналісти якої послалися на документи, додані до нового бюджетного запиту.Армія США 2026 фінансового року, який розпочнеться 1 жовтня, планує інвестувати понад 1,3 мільярда доларів у закупівлю ракет Patriot.Журналісти наголосили, що загальний обсяг замовлень на перехоплювачі PAC-3 MSE збільшено вчетверо — з 3 376 до 13 773 одиниць.Підвищення закупівель обумовлене збільшенням попиту на протиповітряну оборону як у самих США, так і серед союзників, включно з Україною та країнами Близького Сходу. Patriot MSE виробляє Lockheed Martin, а твердопаливні двигуни постачає L3Harris Technologies.Медійники зауважили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні три батареї Patriot і невизначену кількість ракет. Ці системи стали ключовим елементом захисту українських міст від російських атак.Президент США Дональд Трамп, попри інформацію в медіа, підтвердив готовність надати Україні більше зброї, розкритикувавши Путіна за вбивства в Україні.Згідно з бюджетними документами, армія вже закупила 2047 ракет PAC-3 MSE до 2024 року, ще 230 — 2024 року та 214 — 2025 року. На 2026 рік заплановано придбати 224 ракети на суму 945,9 мільйона доларів, з яких 396,3 мільйона підуть на посилення оборони НАТО в межах ініціативи "Атлантична рішучість".Окремо Конгрес США додав ще 366 мільйонів доларів на закупівлю 96 додаткових перехоплювачів у межах нещодавно ухваленого закону про фінансування оборони.Нагадаємо, вчора видання Axios повідомило, що американський президент Дональд Трамп запропонував Німеччині продати Україні один зі своїх зенітних ракетних комплексів Patriot.
Речник російського диктатора Дмитро Пєсков відреагував на аудіозапис, на якому президент Сполучених Штатів Дональд Трамп нібито погрожує "розбомбити Москву", якщо ситуація навколо України загостриться.Пєскова цитують росЗМІ.У розмові з Пєсковим журналіст зауважила, що на аудіозаписі, який розповсюдили в інтернеті, Трамп нібито погрожував главі Кремля Володимиру Путіну і китайському лідеру Сі Цзіньпіну розбомбити Москву і Пекін у разі загострення бойових дій в Україні та війни на Тайвані. Вона уточнила в речника Кремля, чи міг би він підтвердити, що була така розмова, і якщо так, то як в цілому оцінюють подібний злив приватної розмови в ЗМІ.На таке питання прес-секретар Путіна заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю заяву."Дивіться, ви просите мене підтвердити, чи був виступ Трампа в Америці, коли він нібито розмовляв з якимись донорами у 2024 році. Але, як мінімум, це не зовсім коректно. Я не можу це при всьому бажанні підтвердити або спростувати. Йдеться про виступ Трампа у 2024 році в Америці. Я працюю в Росії, слава Богу", — наголосив Пєсков.Після цього він спробував виставити цей аудіозапис "вкидом"."Чи є це фейком чи ні, ми теж не знаємо. Зараз дуже багато фейків. Часто фейків набагато більше, ніж правдивої інформації. І ми завжди виходимо з цього, коли аналізуємо ті чи інші новини", — зазначив він.Проте, співрозмовниця Пєскова уточнила, що питання насправді стосувалось того, чи міг насправді Трамп таке говорити Путіну, і коли це могло статись."Тут важко сказати. Річ у тому, що тоді не було телефонних розмов. Адже йдеться, наскільки я розумію, про період, коли Трамп ще не був президентом Сполучених Штатів. Тому тут я вам рекомендую все-таки адресувати ваші питання до Білого Дому", — резюмував Пєсков.Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні зброю для захисту в рамках військової допомоги, адже російський диктатор Володимир Путін не планує зупиняти війну.Додамо, видання Axios писало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.За даними CNN, 8 липня члени команди національної безпеки президента Дональда Трампа повинні були обговорити деталі постачання зброї Україні, зокрема, й ракет для Patriot.
Євросоюз не повинен покладатися на інших у питанні захисту Європи. Загроза з боку Російської Федерації залишається серйозною, а війна в Україні й досі триває.Таку заяву зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у парламенті, пише The Guardian.Звертаючись до України, вона відзначила найбільшу атаку безпілотників за всю історію війни минулої ночі та застерегла: "Ми дуже чітко бачимо, що війна все ще триває, і загроза з боку Росії залишається. Ми не можемо покладатися на інших у захисті Європи. Захист Європи — це наша відповідальність", — наголосила вона.Фон дер Ляєн розповіла про плани щодо збільшення інвестицій в оборону та військову справу, включаючи до 800 мільярдів євро інвестицій та 150 мільярдів євро позик для спільних закупівель."Це добре для безпеки, але не тільки, але й для створення хороших робочих місць тут, вдома", — заявила вона.Очільниця Єврокомісії попередила, що враховуючи "швидке переозброєння" Росії, "чим більше ми чекатимемо, тим більше європейських інвестицій піде за кордон, за межі ЄС".Нагадаємо, за даними Bloomberg, Росія може планувати напад на європейські країни, які входять до НАТО. За оцінками аналітиків, втрати світового ВВП можуть скласти до 1,5 трильйона доларів у разі повномасштабної війни Росії проти Європи.Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що подальша політика Європейського Союзу щодо Китайської Народної Республіки залежатиме від рівня участі КНР в підтримці воєнної економіки Російської Федерації, яка сприяє агресії Москви проти України.
Після рекордної нічної атаки Російської Федерації по українських цивільних об'єктах у Німеччині дійшли висновку, що дипломатичні засоби щодо Кремля вичерпані, а Україна може й надалі розраховувати на допомогу союзників.Таку заяву зробив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, пише T-online. Водночас канцлер Фрідріх Мерц пообіцяв подальшу німецьку допомогу Україні. "Дипломатичні засоби вичерпані", — сказав він під час дебатів щодо бюджету в Бундестазі. Мерц також розкритикував Москву за те, що вона вночі здійснила найсерйозніші атаки на цивільні об'єкти в Україні.Нагадаємо, у ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це була рекордна кількість випущених дронів по українській території.Своєю чергою, президент Володимир Зеленський відреагував на масовану нічну атаку безпілотників на українські регіони. Під час збиття ворожих об'єктів застосовувалися дрони-перехоплювачі.Також начальник управління комунікацій Повітряних Сил полковник Юрій Ігнат заявив, що цього разу протиповітряна оборона непогано впоралась. Він також наголосив, що є певні наслідки від "Кинджалів", хоча далеко не всі вони долетіли до своїх цілей.
Згідно з аудіозаписом, наданим CNN, минулого року на закритій зустрічі донорів президент США Дональд Трамп заявив, що колись він намагався стримати російського диктатора Володимира Путіна від нападу на Україну, погрожуючи "розбомбити Москву до смерті" у відповідь.Про це повідомляє CNN."Путіну я сказав: "Якщо ти вдершися в Україну, я розбомблю Москву до смерті. Кажу тобі, у мене немає вибору", — сказав Трамп під час одного зі збору коштів у 2024 році, згідно з аудіозаписом. — "А потім [Путін] каже щось на кшталт: "Я тобі не вірю". Але він повірив мені на 10%".Пізніше Трамп заявив, що передав аналогічне попередження президенту Китаю Сі Цзіньпіну щодо можливого вторгнення на Тайвань, повідомивши йому, що США бомбардуватимуть Пекін у відповідь."Він подумав, що я збожеволів", — сказав Трамп про Сі, перш ніж зазначити, що "у нас ніколи не було проблем".Ці зауваження, які пролунали на тлі висловлювання Трампа про його другий термін, були серед тих, що були записані в серії аудіозаписів благодійних заходів 2024 року в Нью-Йорку та Флориді, які пізніше отримали Джош Доузі, Тайлер Пейджер та Ісаак Арнсдорф, що детально описали деякі з цих розмов у своїй новій книзі "2024". Аудіо раніше не транслювалося. Виборчий штаб Трампа відмовився коментувати зміст записів."Аудіо демонструє більш розкутий бік Трампа, який він був готовий розкрити за зачиненими дверима, щоб залучити заможних донорів — коли він говорив не лише про свою часом агресивну стратегію зовнішньої політики, але й про депортацію студентів-протестувальників та свою думку, що "люди, що отримують соціальне забезпечення", завжди голосуватимуть за демократів", — йдеться у повідомленні.Трамп посилався на свої розмови з Путіним та Сі, стверджуючи, що він би запобіг конфліктам в Україні та Газі, якби був президентом замість Джо Байдена — твердження, яке він продовжує повторювати, намагаючись зараз припинити обидві війни.У вівторок Трамп знову висловив розчарування опором Путіна мирній угоді, поскаржившися на те, що російський лідер кидає "багато нісенітниць" на адресу США."Я не задоволений Путіним", — сказав він під час засідання кабінету міністрів. "Я дуже ним незадоволений".Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні зброю для захисту в рамках військової допомоги, адже російський диктатор Володимир Путін не планує зупиняти війну.Додамо, видання Axios писало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.За даними CNN, 8 липня члени команди національної безпеки президента Дональда Трампа повинні були обговорити деталі постачання зброї Україні, зокрема, й ракет для Patriot.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп розглядає можливість направлення до України додаткової системи протиповітряної оборони Patriot після того, як нещодавно пообіцяв посилити Київ від російських атак.Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на двох чиновників.У вівторок, 8 липня, Трамп розкритикував російського диктатора Володимира Путіна, заявивши, що "Путін нас багато критикує". Однак адміністрація не розкрила, яку додаткову зброю вона планує надати Україні у відповідь на відмову глави Кремля від закликів Трампа припинити трирічну війну.Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні зброю для захисту в рамках військової допомоги, адже російський диктатор Володимир Путін не планує зупиняти війну.Додамо, видання Axios писало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.За даними CNN, 8 липня члени команди національної безпеки президента Дональда Трампа повинні були обговорити деталі постачання зброї Україні, зокрема, й ракет для Patriot.
У вівторок, 8 липня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт двох високопосадовців "Талібану". Лідера Афганістану Хайбатулла Ахундзада та голову Верховного суду Абдула Хакіма Хаккані звинувачують у переслідуванні жінок і дівчат через їхню гендерну ідентичність.Про це йдеться на офіційному сайті МКС.Палата суду дійшла висновку, що існують достатні підстави вважати, що посадовці, які фактично керують Афганістаном з 15 серпня 2021 року, вчинили злочин проти людяності. Йдеться про масштабні репресії проти жінок, дівчат та інших людей, які не відповідали гендерній політиці «Талібану". Вважається, що ці злочини тривали відколи "Талібан" захопив владу в країн, і щонайменше до 20 січня 2025 року. Зокрема, "Талібан" за допомогою декретів та указів суворо позбавляв дівчат та жінок права на освіту, приватне та сімейне життя, а також свободи пересування, вираження поглядів, думки, совісті та релігії. Відповідно, Палата дійшла висновку, що в інтересах правосуддя потрібно публічно розкрити існування цих ордерів на арешт."Талібан" — радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Нагадаємо, раніше видання Bild писало, що після приходу до влади "Талібану" в Афганістані суттєво постраждали права жінок. Громадянкам заборонено спілкуватись одна з одною.
В Італії знайшли повішеною 18-річну студентку з України Марію Бугайову. Пошуки дівчини тривали майже чотири доби.Про це пише інформаційне агентство ANSA.Марія Бугайова зникла 4 липня 2025 року. Ці всі дні про неї не було жодної звістки. Її знайшли повішеною приблизно за кілометр від туристичного села, де вона працювала.Відомо, що 18-річна дівчина перебувала в Апулії (один із найрозвинутіших регіонів Італії розміщений на півдні країни, — ред.) в рамках європейського проекту з Університетом Братислави.Видання Messaggero пише, що дівчина висіла на простирадлі на оливковому дереві. Мати українки уже знає про загибель доньки та має прибути до Апулії найближчим часом.Що відомо про зникнення українкиПро зникнення українки стало відомо 4 липня. У своїй кімнаті вона залишила паспорт, мобільний телефон та декілька телефонних номерів, записаних на аркуші паперу.За кілька годин до зникнення дівчина отримала підтвердження того, що її стажування завершиться 6 липня, без можливості продовження термінів проекту, активізованого з Університетом Братислави, в якому навчалася 18-річна дівчина. Також відомо, що перед зникненням Марія Бугайова зробила банківський переказ своєму братові. Українку у туристичному селищі описували як "тиху дівчину".Нагадаємо, у німецькому місті Дорстен 16-річний підліток зізнався правоохоронцям у вбивстві жінки з України та її дитини. Їх тіла знайшли 29 червня.
Американський лідер Дональд Трамп заявив, що не задоволений російським диктатором Володимиром Путіним. Таку заяву він зробив під час своєї прес-конференції, передає Clash Report."Я не задоволений Путіним. Він вбиває багато солдатів. Він вбиває своїх солдатів і українських солдатів", — наголосив Трамп.Водночас, на питання журналіста, що Трамп планує робити з Путіним, американський лідер заявив, що це буде "сюрпризом" для диктатора."Я б вам не сказав. Хіба ми не хочемо зробити невеликий сюрприз?", — зауважив Трамп.Водночас американський лідер зауважив, що наразі розглядає можливість введення потужних санкцій проти країни-агресорки. "Ми отримуємо багато нісенітниці, яку нам кидає Путін. Це звучить красиво, але виявляється безглуздим. Я зараз дуже серйозно розглядаю можливість введення санкцій проти Росії", — заявив Трамп.До того ж президент США згадав і про військову підтримку України. Він наголосив, що Америка надала українцям найкращу зброю, яку вона коли-небудь виробляла."Війна в Україні тривала б три чи чотири дні, але українці мали дуже хорошу зброю", — додав Трамп.Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні зброю для захисту в рамках військової допомоги, адже російський диктатор Володимир Путін не планує зупиняти війну.Додамо, видання Axios писало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.
Сенат Сполучених Штатів Америки у середу, 9 липня, розгляне законопроект сенатора Ліндсі Грема щодо посилення санкцій проти Росії.Про це повідомив американський політик Ньют Гінгріч. Він зазначив, що це "дуже важливий законопроект, який стане вагомим сигналом для Путіна про те, що балачки та вбивства — це програшна стратегія"."Американський народ терпітиме брехню диктатора-вбивці лише обмежений час. Законопроект сенатора Грема — це розумний наступний крок у тиску на Путіна, щоб він погодився на припинення вогню в Україні", — зазначив політик.Як відомо, ще у квітні цього року Ліндсі Грем запропонував запровадити нові санкції проти Російської Федерації, якщо країна-агресор не погодиться на перемир'я. Він наголосив, що санкційний законопроект, покликаний збільшити тиск на Росію через відмову йти на мирні переговори з Україною і має підтримку Дональда Трампа. Зокрема, законопроект передбачає додаткові економічні санкції проти Росії за відмову від перемир’я, зокрема, запровадження 500-відсоткового мита на товари, що імпортуються з країн, які купують російську нафту.Нагадаємо, 8 липня Лінсі Грем зазначив, що американський Сенат все ж розгляне законопроект, що дозволить лідеру США Дональду Трампу запроваджувати 500-відсоткові мита проти держав, які купують російські товари та живлять військову машину Кремля. За словами Грема, у законопроекті передбачено президентське застереження, щоб надати лідеру США Дональду Трампу максимальні важелі впливу.Водночас речник російського диктатора Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не "піддасться на тиск" країн Заходу, які планують ввести проти неї жорсткіші санкції. Європі та США не вдасться таким чином змусити до переговорів з Україною. До того ж у Кремлі знову погрожують Заходу.
У Татарстані новітній російський безпілотник "Альтіус-РУ" розбився, впавши прямо на житловий будинок. Попередньо, є жертви.Про це повідомили російські ЗМІ. За даними пропагандистів, дрон протаранив будинок місцевих жителів під час випробувального польоту. Попередньо, внаслідок аварії двоє людей загинули. Натомість ймовірною причиною падіння дрона стала втрата зв'язку. Зокрема, спершу у БпЛА почалися проблеми зі супутниковою навігацією, а потім його нібито дезорієнтував невідомий РЕБ.Що відомо про "Альтіус-РУ"За даними Defense Express, "Альтіус-РУ" має дійсно непогані задекларовані на папері характеристики. Так, росіяни запевняють, що безпілотник може перебувати в повітрі до 48 годин, злітати на висоту до 12 кілометрів та літати на відстань, нібито аж до 10 тисяч кілометрів. Водночас його польотна маса сягає до шести тонн, довжина фюзеляжу 11,6 метра, а розмах крила 28,5 метра.Бойове навантаження до однієї тонни, крейсерська швидкість 250 км/год. Проте, найголовніша перевага дрона — це озброєння, адже він може нести навіть протикорабельні ракети Х-35У із дальністю польоту до 260 кілометрів."За своїми розмірами та деякими характеристиками "Альтіус-РУ" більший та потужніший, ніж американський MQ-9 Reaper, у якого розмах крил 25 метрів, а маса близько 2,2 тонни. Так американський безпілотник, ще й має дальність польоту всього 1850 кілометрів, порівняно з 10 тисячами у "Альтіус-РУ", тобто загалом він цілком підпадає під критерії "аналоговнет", — зауважили аналітики.Зазначається, що у складі ВМС РФ дрон мав діяти в інтересах угрупувань кораблів, підводних човнів та морської авіації, а його основними завданнями є розвідка, спостереження та підтримки морських сил.Нагадаємо, 1 липня в Нижньогородській області Російської Федерації розбився літак Су-34. Це сталось під час виконання планового навчально-тренувального польоту.Також раніше російські пропагандистські пабліки повідомляли, що на території країни-агресора розбився бомбардувальник Ту-22м. Літак впав у безлюдній місцевості, на землі руйнувань немає. Попередньо, причиною авіатрощі стала технічна несправність. Проте, що саме вийшло з ладу, поки не відомо.
У неділю, 6 липня, у муніципалітеті Оріяк департаменту Канталь на півдні Франції внаслідок нападу бджіл постраждали 24 людини, троє з яких перебувають у критичному стані. З невідомої причини сотні бджіл протягом кількох хвилин атакували перехожих.Про це повідомило BFMTV. Цієї неділі перехожих протягом кількох хвилин жалили сотні бджіл в Оріяку. Загалом 24 особи отримали поранення, троє з яких перебувають у критичному стані."Зовсім не типова ситуація", — каже Валід Луліді, майстер-бджоляр Паризької школи бджільництва, який цього понеділка розповів на BFMTV про причини та найкращі практики, яких слід дотримуватися, стикаючись з агресивним роєм. "Оси мають запальний характер, це добре відомо. Вони вбивають, щоб прогодувати себе. Бджоли ж, навпаки, більш захисні та вегетаріанські", — пояснює спеціаліст.За словами Валіда Луліді, причиною такого нападу може бути кілька факторів. Хоча дехто порушує питання про реакцію на напад азійських шершнів, спеціаліст його рішуче спростовує."Це малоймовірно. Азійський шершень живе у Франції вже 20 років, і я не бачу, щоб бджоли реагували у великій кількості, залишаючи вулик, щоб захищатися від нападу азійського шершня", — пояснює він.Особливо враховуючи, що якби цей вулик вважався небезпечним, його бджоляр мав би вжити відповідних заходів для його знищення. Комахи, ймовірно, були стурбовані іншою, поки що невідомою, ситуацією і тому жалили все, що знаходилося поблизу.Ще однією можливістю є зміна поведінки бджіл через розвиток породи, що представлена у Франції. Чорна бджола "гібридизувала, змішувала" з іншими імпортованими бджолами, щоб покращити врожайність бджолярів. З часом можуть виникнути "поведінкові дефекти, включно з агресією".Майстер-бджоляр радить "ніколи не панікувати" перед обличчям нападу бджіл, але нагадує, що слід якомога швидше знайти прихисток:"У місті важче знайти притулок, але в сільській місцевості можна просто сховатися в кущах, повних листя, щоб позбутися бджіл, або пірнути у водойму".Валід Луліді все одно аналізує це питання і вважає, що "у вас немає жодних шансів проти рою бджіл, що на вас нападає".Нагадаємо, в Київській області 55-річний чоловік загинув від укусів шершнів. Комахи напали на чоловіка після того, які він зрізав дерево.
Очільник турецького міністерства закордонних справ Хакан Фідан зробив заяву про можливу зустріч президента США Дональда Трампа, українського лідера Володимира Зеленського та глави Кремля Володимира Путіна. Про це він сказав після участі в саміті БРІКС у Бразилії, пише TRT Haber.Фідан нагадав, що найближче до миру Україна підійшла на переговорах у Стамбулі. Він заявив, що Росія готова до третього раунду переговорів і що очікується відповідь України. Він поділився останньою ситуацією щодо можливого саміту лідерів."Новиною саміту лідерів є те, що, порівняно з минулим, усі, включно з Путіним, не бачать жодної проблеми у зустрічі зі своїми нинішніми колегами. У принципі немає жодної проблеми з тим, що Трамп, Путін і Зеленський зберуться разом під керівництвом нашого президента", — сказав він.Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Володимир Путін прагне відновлення Радянського Союзу, тому навіть не намагається закінчувати війну проти України.Нагадаємо, у лютому глава держави Володимир Зеленський зазначав, що Російський диктатор Володимир Путін боїться прямих переговорів з Україною, адже вважає, що прямий діалог означатиме програш країни-агресорки у війні.