У вівторок, 13 травня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у межах свого турне по Близькому Сходу прибув з офіційним візитом до Саудівської Аравії. Це його перша велика міжнародна поїздка після повторного обрання президентом. Про це повідомляє Sky News. За даними журналістів, літак президента США приземлився в Ер-Ріяді.В аеропорту його зустрічав кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман. Водночас за даними СNN, Трамп і кронпринц тепло привітали один одного та коротко поспілкувалися з високопосадовцями Саудівської Аравії.Після цього Трамп та Мохаммед бін Салман почали перемовини, де до них доєдналися державний секретар Марко Рубіо, міністр оборони Піт Гегсет, міністр торгівлі Говард Лутнік, міністр енергетики Кріс Райт, а також саудівські чиновники.Варто зауважити, що раніше у ЗМІ з'являлася інформація, що в Ер-Ріяді Трамп може запропонувати Саудівській Аравії пакет озброєнь на суму понад 100 мільярдів доларів. Проте поки офіційного підтвердження цих заяв немає.Зазначимо, що у межах свого турне Трамп вже 14 травня він вирушить до Катару, а 15 травня — в ОАЕ. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не планує зустрічатися із кремлівським диктатором Володимиром Путіним у межах свого візиту на Близький Схід.
Через кліматичну кризу більшість бананових плантацій у Латинській Америці можуть зникнути до 2080 року. Це може призвести до дефіциту бананів та значного зростання цін.Як повідомляє The Guardian, підвищення температури, екстремальні погодні умови та шкідники, пов’язані з кліматом, завдають шкоди країнам, які вирощують банани, таким як Гватемала, Коста-Рика та Колумбія, знижуючи врожайність та спустошуючи сільські громади по всьому регіону."Банани є найбільш споживаним фруктом у світі та четвертою за важливістю продовольчою культурою у світі після пшениці, рису та кукурудзи. Близько 80% бананів, вирощених у світі, призначені для місцевого споживання, і понад 400 мільйонів людей покладаються на ці фрукти, щоб отримати від 15% до 27% своїх щоденних калорій", — зазначає видання.Так, за даними видання, 80% експорту бананів, якими постачають супермаркети у всьому світі, надходить з Латинської Америки та країн Карибського басейну — одного з найбільш вразливих регіонів до екстремальних погодних умов. "Банани перебувають під загрозою через кліматичну кризу, спричинену людиною, що загрожує життєво важливому джерелу їжі та життєдіяльності громад, які практично не зробили жодного внеску у викиди парникових газів, що спричиняють глобальне потепління", — додає The Guardian.За словами власниці бананової плантації з Гватемали Аурелії Поп Хо, зміна клімату вбиває врожай. Це означає, що немає доходу, бо нічого не можна продати, адже плантація гине.Банани, особливо сорт "Кавендіш", є чутливими фруктами. Для процвітання їм потрібен діапазон температур від 15°C до 35°C та достатньо води, але не забагато. Вони чутливі до штормів, які можуть призвести до скидання листя, що значно ускладнює фотосинтез рослини."Хоча існують сотні сортів бананів, "Кавендіш" становить переважну більшість експорту, оскільки фруктові конгломерати обрали його за приємний смак, морозостійкість та високу врожайність", — додає видання.Кліматична криза безпосередньо шкодить умовам вирощування та сприяє поширенню грибкових захворювань, які вже знищують врожаї. Так, грибок може знизити здатність бананових рослин до фотосинтезу на 80%. Цей грибок процвітає у вологих умовах, що ставить банани під загрозу через нестабільні опади та повені. Підвищення температури та зміна режиму дощів створює умови для росту грибку, Fusarium tropical race 4, ґрунтовий мікроб, який спустошує цілі плантації "Кавендіш" по всьому світу.Нагадаємо, раніше аналітики EastFruit повідомляли, що в Україні змінився не тільки механізм формування ґрунтової гідрологічної посухи, а й зменшилася кількість ґрунтових підземних вод. Це є наслідком суттєвих змін клімату.
Ввечері 12 травня в столиці Лівії спалахнули сутички через вбивство лідера озброєного угруповання. Постріли лунали в центрі міста Триполі та інших районах.Про це повідомляє Reuters. За даними агентства, збройні сутички почалися після вбивство керівника служби безпеки при лівійській президентській раді Абдули Гані аль-Кіклі.Відомо, що Аль-Кіклі керував Апаратом сил підтримки SSA, одного з потужних збройних угруповань Триполі, що базується в густонаселеному районі Абу-Салім. Водночас SSA підпорядковується Президентській раді, яка прийшла до влади у Лівії у 2021 році разом з Урядом національної єдності під керівництвом Абдулхаміда Дбейби, через процес, який підтримується ООН.Міністерство внутрішніх справ закликало громадян залишатися вдома "заради власної безпеки". Після заклику міністерства водії почали перевищувати швидкість і сигналити на багатьох вулицях Триполі."Я чув сильну стрілянину і бачив червоні вогні в небі", — сказав один з жителів на умовах анонімності.Натомість ще двоє місцевих мешканців сказали, що постріли лунали по всьому їхньому району Абу-Салім та Салах-Еддін. До того ж після початку сутичок ректорат Університету Триполі оголосило про призупинення навчання, іспитів та адміністративної роботи на всіх факультетах, департаментах і офісах до подальшого повідомлення.Своєю чергою, місія ООН у Лівії (UNSMIL) закликала негайно припинити бойові дії. Там заявили, що напади на цивільне населення та цивільні об'єкти можуть кваліфікуватися як воєнні злочини."Місія закликає всі сторони негайно припинити бойові дії та відновити спокій, а також нагадує всім сторонам про їхні зобов'язання постійно захищати цивільне населення. UNSMIL повністю підтримує зусилля старійшин та лідерів громад щодо деескалації ситуації", — наголосилт в UNSMIL.Згодом Міноборони уряду національної єдності Лівії повідомило про успішне завершення військової операції у столиці. Проте жодних подробиць щодо сутичок відомство не розкрило.Нагадаємо, у Мексиці під час передвиборчої кампанії, яка транслювалася онлайн, застрелили кандидатку на посаду мера Текістепека Єсенію Лару Гутьєррес. Трагедія сталася у штаті Веракрус.
У Мексиці під час передвиборчої кампанії, яка транслювалася онлайн, застрелили кандидатку на посаду мера Текістепека Єсенію Лару Гутьєррес. Трагедія сталася у штаті Веракрус.Про це повідомляє CNN. За даними видання, пряма трансляція заходу велася у соцмережі Facebook.Зокрема, на відео видно, як Гутьєррес вітає місцевих жителів на вулицях Текістепека, коли раптом починається стрілянина. Пролунало близько 20 пострілів. У результаті нападу кандидатка у мери загинула. Крім того, було вбито ще трьох людей. Ще троє осіб дістали поранення."Ми координуємо свої дії, зокрема з міністром безпеки, і надаємо всю необхідну підтримку в цей виборчий період разом із владою штату Веракрус", — заявила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум.Нагадаємо, у готелі в Кракові знайшли тіла двох чоловіків віком приблизно по 60 років. Один з них є громадянином України, особа другого не встановлена. Також раніше повідомлялось, що у Польщі жорстоко вбили 38-річну українку. Жінка родом із Тернополя, а до Польщі поїхала на заробітки. .
У понеділок, 12 травня, Міжнародна організація цивільної авіації, яка функціонує при Організації Об’єднаних Націй, визнала Росію винною за збиття літака "Боїнг" MH17 в липні 2014 року. Фахівці дійшли до висновку, що Росія порушила Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію.Про це заявили в Міністерстві закордонних справ Нідерландів. Переважна більшість членів ради організації підтримала позицію урядів Нідерландів і Австралії щодо відповідальності Росії за збитий літак.Тепер в організації цивільної авіації розглядатимуть питання компенсації від Росії постраждалим від збиття літака. Також її рада має зобовʼязати Росію розпочати переговори з Нідерландами й Австралією та сприяти цьому процесу.Як відомо, раніше Австралія та Нідерланди ініціювали в раді організації цивільної авіації розгляд проти Росії щодо аварії 2014 року літака MH17.Там заявляли, що Росія порушила статтю 3 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, яка зобовʼязує утримуватися від застосування зброї проти цивільних повітряних суден.Що відомо про катастрофу МН17У Донецькій області 17 липня 2014 року збили пасажирський літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія).В результаті катастрофи загинули всі пасажири та екіпаж — 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.Згодом слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом, вистріливши із російського зенітно-ракетного комплексу "Бук".Об'єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних — Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.Нагадаємо, раніше представниця спільної слідчої групи у справі МН17 від Нідерландів Дігна ван Бутцелар зазначала, що російський диктатор Володимир Путін не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за збиття літака авіарейсу МН17. Він користується імунітетом поки перебуває на посаді президента Росії.
Український уряд спростив процедуру оформлення паспорта за кордоном. Зміни стосуються військовозобов'язаних чоловіків.Про це повідомила прес-служба Урядового порталу."Уряд спростив оформлення паспортів для чоловіків віком 18-60 років, які перебувають за кордоном", — йдеться у повідомленні.Відтепер для отримання паспорта не потрібно особисто надавати військово-обліковий документ. Усі перевірки здійснюються автоматично."Тисячі українців за кордоном отримають можливість безперешкодно оформити чи оновити паспорт", — запевнили в прес-службі.Що змінилося:закордонні підрозділи ДП "Документ" самостійно перевіряють статус військового обліку в електронному реєстрі;якщо дані про чоловіка відсутні, він автоматично ставиться на військовий облік;військово-обліковий документ створюється в електронній формі; проходити медкомісію більше не потрібно;усі перевірки здійснюються автоматично, без додаткових дій від заявника.Такі нововведення спрощують легальне перебування, працевлаштування, навчання та доступ до державних послуг за кордоном. До того ж зміни дозволяють зберегти зв'язок із державою та користуватися правами громадянина, де б людина не перебувала.Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр — міністр національної єдності України Олексій Чернишов інформував, що наразі в Україні на законодавчому рівні заборонене множинне громадянство. Проте наша держава підготує остаточний варіант закону, що дозволятиме володіти паспортами кількох країн до кінця 2025 року.
У Європейському Союзі за два місяці зменшилася кількість українців зі статусом тимчасового захисту у звʼязку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на дані Євростату. Там, зокрема, йдеться про те, що станом на 31 березня 2025 року статус тимчасового захисту в ЄС мали трохи більш як 4,26 мільйона людей, які не є громадянами ЄС і втекли з України внаслідок повномасштабної російської агресії.За два місяці до того, 31 січня, статус тимчасового захисту мали 4,29 мільйона людей, які виїхали з України."Це зменшення значною мірою пояснюється закінченням терміну дії статусу тимчасового захисту в березні 2025 року. Деяких людей могли тимчасово виключити з реєстру під час поновлення статусу", — пояснили у Євростаті.Там уточнили, що громадяни України складали понад 98,4% людей, які отримали тимчасовий захист в ЄС. Окрім того, майже половина (44,7%) людей із тимчасовим статусом — дорослі жінки, неповнолітні складали майже третину (31,7%), а дорослі чоловіки — менше чверті (23,6%) від загальної кількості.Країнами ЄС, які прийняли найбільшу кількість людей із тимчасовим захистом з України, були Німеччина (1 184 890 людей, або 27,8% від загальної кількості), Польща (997 120, 23,4%) та Чехія (365 055, 8,6%).Водночас порівняно з населенням кожної країни ЄС найвищий показник тих, хто отримав тимчасовий захист, на тисячу людей зафіксували в Чехії (33,5), Польщі (27,2) та Латвії (26,4), тоді як на рівні ЄС цей показник — 9,5 на тисячу.Нагадаємо, минулого року віце-премʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляла, що статус тимчасового захисту для українських біженців у Євросоюзі переглядатиметься, коли покращиться безпекова ситуація. Проте Україна та Європейська комісія дійшли згоди, що наразі умов для цього немає.
У Бєлгородській області місцеві мешканці навмисно підставляють свої автомобілі під удари безпілотників для того, щоби згодом отримати компенсації. Губернатор регіону В'ячеслав Гладков заявив, що за шахрайські дії передбачено кримінальну відповідальність.Про це повідомив інформаційний ресурс "Медуза" за посиланням на заяву Гладкова під час наради регіонального уряду.За його словами, є випадки, коли мешканці прикордоння намагаються підставити свої автомобілі під атаки безпілотників, аби отримати компенсацію."Є такі розмови родичів: наш населений пункт обстрілюється, давайте машину з гаража викотимо, може обстріляють — хоча б гроші отримаємо. Машина стара, нікуди не діти, не продати. Щодо У мене прохання — під час перевірок вимагати прибирати особистий транспорт у гаражі", — заявив Гладков.Він також додав, що в деяких населених пунктах формуються групи з мешканців, які необґрунтовано вимагають відселення."Ми бачимо в соціальних мережах заклики: вимагаймо відселення, бо війна закінчиться, а ми так і житимемо в старих будинках. Не один, і не два, і не три населені пункти, де ми бачимо, що розпочинають формуватися окремі групи, які намагаються очолити окремі мешканці й отримати державну допомогу, за фактом не маючи на це підстав", — пояснив губернатор Бєлгородської області.Він закликав чиновників "доводити до людей", що якщо відбуватимуться такі речі, то за це передбачено кримінальну відповідальність."У нас немає завдання покращити матеріальне забезпечення наших мешканців у цих напрямках. У нас є завдання допомогти мешканцям впоратися із вкрай складною ситуацією. Але шахрайські дії розпочинають повторюватися все частіше", — констатував Гладков.До речі, в лютому він повідомляв, що внаслідок обстрілів Бєлгородської області постраждали 13,9 тисячі машин. На їхнє відновлення витратили 2,5 мільярда рублів.Нагадаємо, що 7 квітня президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Він розповів про ситуацію на фронті й операцію українських військ у Курській і Бєлгородській областях Росії.
Сполучені Штати Америки та Китай домовилися знизити рівень взаємних мит впродовж 90 днів. Тарифи будуть зменшені на 115%.Таку заяву зробив міністр фінансів США Скотт Бессент у швейцарській Женеві після перемовин із китайськими представниками, передає "Укрінформ"."Ми досягли угоди щодо 90-денної паузи та щодо значного зменшення рівня взаємних мит з обох сторін на 115%. Були здорові дискусії. Обидві сторони продемонстрували високу повагу", — сказав він.Американський посадовець додав, що і США і Китай дуже добре представляли власні національні інтереси."Ми зійшлися на тому, що маємо спільні інтереси і інтерес у збалансованій торгівлі. США продовжать рухатися у цьому напрямку", — додав він.Нагадаємо, раніше американський лідер Дональд Трамп оголосив про запровадження 100% мита на всі фільми, які вироблені в іноземних країнах. При цьому він звинуватив інші країни у послабленні американської кіноіндустрії.
Російські пропагандисти поширили фейк про те, що президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц нібито вживали наркотики під час візиту у Київ.Зокрема, було оприлюднене відео, на якому Макрон ховає зім'ятий білий папірець, а Мерц — предмет, схожий на паличку. Водночас речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова припустила, що це приладдя для вживання наркотиків."Штовхнувши Зеленського на чергову пекельну інтригу зі зриву врегулювання і продовження кровопролиття в Європі, як в анекдоті, француз, англієць і німець сіли в потяг і … дунули. Мабуть, настільки, що забули прибрати причандали (пакетик і ложечку) до приходу журналістів", — заявила Захарова в Telegram.Реакція ФранціїПрес-служба Єлисейського палацу прокоментувала вигадки російської пропаганди. Там наголосили, що "коли європейська єдність стає незручною, дезінформація заходить так далеко, що звичайна серветка виглядає як наркотики"."Ці фейкові новини поширюють вороги Франції, як за кордоном, так і всередині країни. Ми повинні залишатися пильними проти маніпуляцій", — йдеться у повідомленні.Водночас Макрон, Стармер та Мерц інцидент поки не коментують.Нагадаємо, раніше Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України (РНБО) спростував поширену ворожою пропагандою "інформацію" про нібито оточення українських військових в Курській області.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував підписання указу, який передбачає суттєве зниження цін на ліки та фармацевтичні препарати у США.Так, у своєму дописі у соцмережі Truth Social американський лідер заявив, що підпише документ о 09:00 в понеділок у Вашингтоні. До того ж він наголосив, що, як тільки указ набере чинності, ціни на ліки можуть впасти на 30-80%.Водночас Трамп зазначив, що після значного падіння цін на ліки у США, в інших країнах, ймовірно, вартість препаратів дещо зросте, щоб "забезпечити справедливість для Америки"."Ціни на рецептурні ліки та фармацевтичні препарати будуть знижені майже негайно на 30-80%. Вони піднімуться по всьому світу, щоб зрівнятися, і, вперше за багато років, забезпечити справедливість для Америки! Я запроваджу політику "найбільшого сприяння", згідно з якою, Сполучені Штати будуть платити найнижчу ціну у світі. Наша країна нарешті буде справедливою, і витрати наших громадян на медичне обслуговування будуть знижені на рівень, про який раніше навіть не мріяли", — написав Трамп.Нагадаємо, раніше американський автогігант Ford заявив про зміну прогнозних показників щодо прибутку на 2025 рік через невизначеність відносно тарифів, які запровадила адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.До того ж Дональд Трамп оголосив про запровадження 100% мита на всі фільми, які вироблені в іноземних країнах. При цьому він звинуватив інші країни у послабленні американської кіноіндустрії.
У неділю, 11 травня, підземні поштовхи сталися у сейсмічній зоні Вранча. Зафіксовано магнітуду 4,6. Землетрус відбувся на глибині у 125 кілометрів.Про це повідомили в румунському Національному науково-дослідному інституті фізики Землі. Фізики опублікували відповідний допис на своїй Facebook-сторінці.Українські джерела інформації запевнили, що поштовхи відчули мешканці Рені Ізмаїльського району Одеської області."У неділю, 11 травня 2025 року, о 21:34:57 (за місцевим часом Румунії) у сейсмічній зоні Вранча на глибині 125 кілометрів стався середній землетрус магнітудою 4,6", — йдеться в повідомленні румунських сейсмологів.Вони уточнили, що інтенсивність підземних поштовхів — III.Землетрус стався поблизу таких міст: 50 кілометрів на захід від Фокшані, 59 кілометрів на північ від Бузеу, 64 кілометри на схід від Сфанту-Георге, 73 кілометри на схід від Брашова, 87 кілометрів на північний схід від Плоєшті.Також у румунському Національному науково-дослідному інституті фізики Землі закликали: якщо ви відчули землетрус, то заповніть форму зворотного зв'язку.Нагадаємо, що 2 травня в Чилі й Аргентині зафіксували потужний землетрус. Сила підземних поштовхів сягнула 7,5 бала.
Римська церква під проводом нового Папи Римського має стати соціальним орієнтиром для вірян. Це особливо стосується умов нової технологічної революції. Тому понтифік обрав ім’я Лев XIV.Про це повідомив Vatican News із посиланням на заяву Папи Римського, яку він виголосив під час своєї першої зустрічі з кардиналами Священної колегії.У розмові з ними він підтвердив здогадку оглядачів, які припускали, що нове папське ім’я є відсиланням до Лева XIII, який наприкінці XIX століття видав історичну енцикліку Rerum Novarum.На той момент це був документ, що пояснював кардиналам ключову місію церкви на осяжний час. Тоді в Rerum Novarum віра розглядалася як "соціальне питання в контексті першої великої промислової революції"."Зараз церква пропонує кожному свою спадщину соціального вчення, щоби відповісти на чергову промислову революцію та розвиток штучного інтелекту, які ставлять нові виклики у захисті людської гідності, справедливості та праці", — заявив Лев XIV.Варто зазначити, що до свого обрання новий Папа Римський мав значний досвід роботи в Латинській Америці, зокрема, в Перу, де служив єпископом.Він відомий своєю прогресивною позицією щодо соціальної справедливості, захисту прав бідних і реформи церковної ієрархії, що, ймовірно, позначиться на подальшому курсі Ватикану. Новий Папа також має репутацію миротворця і прибічника діалогу з іншими конфесіями.Нагадаємо, що сьогодні Папа Римський Лев XIV виголосив своє перше недільне послання у Ватикані. У своїй промові він згадав Україну та закликав до справедливого та тривалого миру.
У неділю, 11 травня, Папа Римський Лев XIV виголосив своє перше недільне послання у Ватикані. У своїй промові він згадав Україну та закликав до справедливого та тривалого миру.Про це повідомило видання Vatican News. Медійники зазначили, що новий Папа за традицією звернувся до вірян з балкона базиліки Святого Петра у Ватикані. Це його перше недільне послання після обрання понтифіком."Я ношу у своєму серці страждання любого українського народу. Нехай вдасться зробити все можливе для якнайшвидшого досягнення справжнього, справедливого та тривалого миру", — наголосив він.Таким чином Лев продовжив традицію покійного Папи Франциска, який закликав до переговорів між Україною та Росією для припинення війни та неодноразово засуджував загибель цивільних осіб.Також Папа Лев XIV закликав до припинення вогню в Газі та звільнення всіх ізраїльських заручників. Папа Лев XIV попросив держави "більше не воювати".Понтифік звернувся до міжнародної спільноти із закликом зупинити війни й об’єднати зусилля задля досягнення "справжнього та довготривалого миру". Він також висловив "глибоку скорботу" щодо ситуації в Газі та привітав оголошене перемир’я між Індією та ПакистаномВін також закликав до звільнення військовополонених і повернення українських дітей до їхніх родин.Понтифік окремо згадав, що неділя є Днем матері в багатьох країнах світу, привітавши всіх матерів, зокрема, тих, хто вже відійшов у вічність.Нагадаємо, ввечері 8 травня у Ватикані конклав обрав нового Папу Римського. Ним став 69-річний Роберт Френсіс Прево зі Сполучених Штатів Америки. Новий понтифік має ім'я Лев XIV.Варто зауважити, що це перший понтифік-американець. Нового Папу конклав обрав на другий день голосування, перше відбулося 7 травня. Однак тоді ухвалити одностайне рішення не вдалося. Після оголошення результату над Ватиканом пролунав урочистий передзвін, який традиційно скликає римлян, паломників і туристів на площу Святого Петра.
Лідер Франції Еммануель Макрон закликав Москву чітко відповісти на пропозицію про безумовне 30-денне припинення вогню. Воно має розпочатися з 12 травня. Відповідний допис Макрон опублікував у соцмережі Х.Заява політика з’явилася після того, як глава Кремля Володимир Путін повідомив про готовність до "прямих переговорів" з Києвом у Стамбулі 15 травня. Президент Франції зазначив, що мирні перемовини можливі лише за умови припинення вогню.Макрон також нагадав, що лідери "Коаліції рішучих", зокрема американський президент Дональд Трамп, закликали до безумовного перемир’я на 30 днів. Президент України Володимир Зеленський підтримав таку ініціативу без додаткових умов."Не може бути ніяких переговорів, поки говорить зброя. Не може бути жодного діалогу, якщо одночасно бомблять мирних жителів. Зараз необхідне припинення вогню, щоб можна було почати переговори. Заради миру", — додав Еммануель Макрон.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.