Після краху режиму Башара Асада торік у грудні Росія залишилась без доступу до своєї військово-морської бази в Тартусі. Москва не змогла допомогти сирійському диктаторові, адже зосереджена на війні проти України.Як повідомляє Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки, невизначеність щодо майбутньої присутності та можливостей РФ у Східному Середземномор'ї залишається високою.Британська розвідка наголошує, що після краху режиму Асада, колишнього сирійського союзника Росії, постійне оперативне з'єднання військово-морського флоту держави-агресора у Середземному морі наразі не має доступу до своєї військово-морської бази в Тартусі для обслуговування і логістичної підтримки. Зокрема, для цього з'єднання в регіоні немає порівнянної альтернативної бази."Майбутнє російських баз у Сирії залишається незрозумілим, поки в країні існує політична невизначеність. Однак Кремль майже напевно прагне зберегти присутність в акваторії Середземного моря", — додали в розвідці Великої Британії.Зокрема, наміри Москви передислокувати будь-які сили або обладнання в потенційні альтернативні місця в Північній Африці залишаються неясними."Російське керівництво майже напевно вважає війну в Україні своєю головною турботою. Пріоритетність Росії у війні проти України, ймовірно, знизила здатність і спроможність Кремля утримувати режим Асада при владі", — зауважили у британській розвідці.Нагадаємо, раніше британська розвідка повідомляла, що у Донецькій області триває просування російських військ. Серед тих регіонів, де зафіксовано ускладнення ситуації на фронті, — місцевість поблизу Великої Новосілки, де особливо тиснуть окупанти.
У вівторок, 21 січня, у порту Барселони прогримів вибух. Одна людина загинула.Про це повідомляє Reuters. За даними видання, вибух стався на "Енергетичному причалі", де розвантажуються хімікати, природний газ та пальне. Вибух спричинив пожежу.Пожежу, яка виникла, вдалося загасити. Проте внаслідок інциденту одна людина загинула, і ще одна — постраждала.До того ж усім компаніям, розташованим у зоні інциденту, наказали провести евакуацію персоналу, як запобіжний захід. Що стало причиною вибуху, поки не відомо. #Últimahora ⚠️ Al menos un muerto y un herido grave por la explosión de acetato de metilo en el Puerto de #Barcelona, informa @emergenciescat.📢 «El producto es muy inflamable pero NO es tóxico».#PLASEQCAT #Cataluña pic.twitter.com/b7CMQvFCtv— eSPAINews (@eSPAINews_) January 21, 2025 Нагадаємо, у ніч на вівторок, 21 січня, у Туреччині на гірськолижному курорті Карталкая у місті Болу сталася пожежа у 12-поверховому готелі Grand Kartal. Внаслідок інциденту загинуло 10 людей та ще 32 отримали поранення.Також раніше на іспанському курорті обвалився гірськолижний підйомник. Внаслідок аварії травмувалися десятки людей.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що хоче приєднати Гренландію до США з міркувань міжнародної безпеки. Ймовірно, маючи на увазі загрози з боку країни-агресорки Росії та Китаю.Про це повідомило видання Politico."Гренландія — чудове місце. Вона нам потрібна для міжнародної безпеки. І я впевнений, що Данія погодиться, бо їм коштує великих грошей утримувати її", — сказав Трамп.Трамп вкотре наголосив, за для безпеки у всьому світі США повинні придбати Гренландію, яка вже понад 300 років перебуває під контролем Данії."Гренландія потрібна не нам, вона потрібна для міжнародної безпеки. У вас скрізь є російські човни, повсюди є човни Китаю — військові кораблі — і вони (Данія, — ред.) не можуть це підтримувати", — вважає американський лідер.Нагадаємо, раніше гренландський прем'єр-міністр Муте Егеде заявив, що острів не хоче бути американським чи данським. Мешканці Гренландії зараз найбільше прагнуть незалежності.Водночас видання Axios із посиланням на власні анонімні джерела заявило, що Данія надіслала команді новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа приватні повідомлення. У них висловлено готовність до обговорення питань посилення безпеки в Гренландії або збільшення військової присутності США на острові.
Підписаний 20 січня указ президентом США Дональдом Трампом про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів не має жодного відношення до військової допомоги Україні. Про це у Telegram-каналі повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко. Згідно з підписаним документом, призупинення допомоги США іншим державам стосується лише міжнародної допомоги в межах "програм розвитку". До них входять агентства ООН, миротворчі ініціативи та захист прав людини. Військова підтримка України від США надається через PDA, USAI і FMF та не підпадає під його указ.Раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп у перший день на своїй посаді віддав перевагу підписанню низки важливих указів. Вони стосуються імміграційної політики, енергетики, нацбезпеки, а також скасовують велику кількість рішень попередньої адміністрації Джо Байдена.Також Дональд Трамп заявив 20 січня, що війна в Україні повинна закінчитись якнайшвидше. Він планує зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним після того, як розпочнуться переговори, процес яких, за його словами, вже триває.Цікаво, що в одній зі своїх заяв, президент США Дональд Трамп запевнив, що український лідер Володимир Зеленський готовий до домовленостей щодо війни та вказав на економічні проблеми в Російській Федерації, що здатні підштовхнути главу Кремля Володимира Путіна до мирних перемовин.Варто зазначити, що висунутий Трампом на посаду держсекретаря Марко Рубіо раніше заявив, що не може назвати точні терміни закінчення війни між Росією та Україною, але повідомив журналістам, що кожній стороні доведеться піти на "щось" як природну частину вирішення будь-якого конфлікту, визнавши при цьому Росію "агресором".
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав указ, який скасовує право на отримання американського громадянства для дітей іноземців та мігрантів, які народилися на території країни.Про це пише The Washington Post. Вказується, що Трамп наказав урядовим установам США більше не видавати документи на громадянство немовлятам, народженим у Сполучених Штатах від батьків, які не мають легального статусу. Це є одним із кількох указів, пов'язаних з імміграцією, які він підписав ввечері 20 січня після своєї інавгурації.Згідно з документом, обмеження поширюється на дітей, які народяться через 30 днів після підписання документа. Раніше всі, хто народився на території США, автоматично ставали громадянами. Новий указ змінює правила, які діяли з 1868 року.Як пишуть журналісти CNN, цей наказ базується на фразі "під юрисдикцією". Деякі прихильники імміграційної жорсткої лінії стверджують, що діти іноземців без документів не "підпадають під юрисдикцію" США і не повинні вважатися громадянами згідно з Конституцією.Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп також підписав указ про тимчасове призупинення всіх американських програм щодо надання іноземної допомоги на 90 днів. Це пов'язано з проведенням перевірок з метою визначення їхньої відповідності цілям його політики.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про наступ правих сил із метою "захоплення" Європейського парламенту після повернення президента США Дональда Трампа до Білого дому.Про це повідомляє CNN. Орбан, націоналіст, який критикував санкції Європейського союзу щодо Росії та підтримував тісні відносини з Москвою, попри її вторгнення в Україну, є одним із найвідоміших європейських популістів, які висловилися за підтримку Трампа. "Усього кілька годин, і навіть сонце в Брюсселі світитиме інакше. Новий президент у США, велика патріотична фракція у Брюсселі... може розпочатися грандіозний наступ", — сказав багаторічний лідер в ефірі соцмережі X. "Справжнім я починаю другу фазу наступу, спрямованого на захоплення Брюсселя", — додав Орбан, зазначивши, що президентство Трампа спровокує новий сплеск правих настроїв у Європі, повідомляє Reuters. Видання нагадує, що Трамп неодноразово хвалив підтримку Орбана під час передвиборчої кампанії, навіть наголосивши це під час президентських дебатів у вересні. Трамп також приймав угорського лідера у своєму клубі Мар-а-Лаго у березні та грудні. Багато європейських популістів сподіваються, що повернення Трампа — трансатлантичного союзника, який пропагує ті ж консервативні християнські цінності та поділяє їхню зневагу до прогресивної політики, — допоможе захистити їхні інтереси на батьківщині та ще більше нормалізує їхню антиіммігрантську риторику та орієнтири.Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і його адміністрація відкриють "нову еру". Тому Європейський Союз нібито скасує санкції проти Росії.Нагадаємо, що Віктор Орбан не брав участі в інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа 20 січня. В цю дату політик виступав із доповіддю на конференції з оцінки результатів головування Угорщини в Євросоюзі в Будапешті.
Президент США Дональд Трамп заявив, що він "не впевнений", що угода про припинення вогню у Секторі Гази триватиме довго, попри те, що він взяв на себе посередницькі функції щодо досягнення угоди між Ізраїлем та ХАМАС.Про це повідомляє CNN. "Я не певен. Це не наша війна, це їхня війна, але я не впевнений. Я думаю, що вони дуже ослаблені з іншого боку", — сказав Трамп з Овального кабінету в понеділок вранці, коли репортер спитав його, чи можуть США допомогти зберегти перемир'я. "Газа, я подивився на фотографію Гази, вона схожа на величезний майданчик для зносу, це місце дійсно потрібно перебудовувати по-іншому", — продовжив Трамп. Адміністрації Трампа та Байдена співпрацювали по угоді, що є рідкісним перетином інтересів між непримиренними суперниками. Після того, як угода була оголошена, вони обидва заявили про свою перемогу. На питання про те, яким він хотів би бачити уряд у Газі у майбутньому, Трамп відповів, що ХАМАС не має бути частиною будь-якого майбутнього уряду. "Ви, звісно, не можете мати тих людей, які там були. Більшість із них мертві, до речі. Більшість із них мертві. Але вони не керували цим добре, вони керували цим жорстоко і погано. Тож ви не можете мати цього", — сказав він репортерам. Трамп також сказав, що він "може" допомогти відновити Газу, перш ніж говорити про її "феноменальне розташування на березі моря". "Найкраща погода, чи знаєте, все добре. Начебто якісь чудові речі можна зробити з нею", — сказав він.Раніше Ізраїль і терористичне угруповання ХАМАС за участі посередників досягнули угоди про припинення вогню у Секторі Гази та звільнення ізраїльських заручників.Днями уряд Ізраїлю остаточно схвалив угоду з ХАМАС. При цьому на знак протесту троє міністрів з ультраправої партії Ізраїлю подали у відставку.Нагадаємо, сьогодні Ізраїль офіційно підтвердив початок перемир'я у Секторі Гази. Припинення вогню стало можливим після того, як ХАМАС передав список перших заручників, яких мають звільнити 19 січня.
У вівторок, 21 січня, український президент Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до Швейцарії. На сьогодні у глави держави запланований виступ на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.Про це журналістам повідомив прес-секретар президента України Сергій Никифоров. Офіційне відкриття ВЕФ відбудеться у понеділок президентом Комісії ЄС Урсулою фон дер Ляєн та віце-прем'єром Китаю Дін Сюесян.Очікується, що у вівторок о 15:30 за київським часом Володимир Зеленський виступить зі спеціальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Згідно з програмою форуму, перед виступом українського президента запланована промова німецького канцлера Олафа Шольца.Як зазначалось раніше, з 20 по 24 січня Давос знову стане центром світової еліти, коли близько 3000 гостей, у тому числі 60 глав урядів, понад 1600 представників бізнесу, а також діячі товариства та засобів масової інформації зустрінуться на курорті Граубюнден. Загалом учасники приїхали зі 130 країн. Хто ще буде на форму в ДавосіВсесвітній економічний форум 2025 року прийме численних учасників із охопленого конфліктами Близького Сходу. Крім нового де-факто міністра закордонних справ Сирії Асаада Хасана аль-Шайбані очікуються президент Ізраїлю Ісаак Герцог і, можливо, представник палестинців. Очікуються також високопосадовці з країн Перської затоки та Ірану.Як і щороку, у форумі беруть участь кількасот представників великих компаній. Особливу увагу приділяють великим технологічним компаніям, таким як група Facebook Meta або Tiktok. Центральною темою стане штучний інтелект, зокрема питання, як можна регулювати цю нову технологію.Нагадаємо, раніше глава словацького уряду Роберт Фіцо запропонував президенту України Володимиру Зеленському зустрітись на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав наказ, який повертає смертну кару в країні. Зокрема, генеральному прокурору доручено допомогти штатам в питанні щодо отримання смертельних ін'єкційних препаратів.Як повідомляє Associated Press, відповідний наказ було видано лише через кілька годин після того, як Трамп повернувся до Білого дому.Цей крок, зокрема, зобов'язує Міністерство юстиції не лише вимагати смертної кари у відповідних федеральних випадках, але й сприяти її збереженню у штатах, яким складно підтримувати достатні запаси смертельних ін’єкційних препаратів.Окрім цього, Трамп доручив генеральному прокурору вимагати смертельної кари, якщо справа стосується:вбивства правоохоронця;злочинів проти держави "вчинених іноземцем, який незаконно перебуває в цій країні".Видання додає, що адміністрація Трампа під час першого терміну республіканця здійснила 13 федеральних страт, що більше, ніж за будь-якого іншого президента. У своїй промові республіканець також закликав до смертної кари тих, кого ловлять на продажу наркотиків, а пізніше обіцяв страчувати й контрабандистів наркотиків."Найсвятіший обов'язок уряду — захищати своїх громадян від жахливих вчинків, і моя адміністрація не потерпить зусиль, спрямованих на те, щоб загальмувати і послабити закони, які санкціонують смертну кару проти тих, хто скоює жахливі акти насильства проти американських громадян", — наголосив Трамп.Смертна кара через ін'єкцію є методом виконання смертного вироку, який полягає у введенні засудженому спеціального препарату чи їх комбінації, які спричиняють втрату свідомості, параліч м'язів і зупинку серця. Відповідний спосіб був уперше використаний у США в 1982 році та з того часу став основним у більшості штатів, де дозволено смертну кару.Нагадаємо, 20 січня Дональд Трамп підписав указ про тимчасове призупинення всіх американських програм щодо надання іноземної допомоги на 90 днів. Це пов'язано з проведенням перевірок з метою визначення їхньої відповідності цілям його політики.
Іспанська влада різко відреагувала на скандальний жест Ілона Маска під час інавгураційних заходів президента США Дональда Трампа, який порівняли з нацистським вітанням часів Третього Рейху. Зокрема, віце-прем'єр країни Йоланда Діас повідомила, що йде з соцмережі X, яка належить бізнесмену.Про це вона розповіла в інтерв'ю телеканалу TVE. Діас зазначила, що прийняла таке рішення після виступу Ілона Маска у Вашингтоні 20 січня, який спровокував шалений резонанс."Після того, що ми бачили вчора з Ілоном Маском, настав час піти звідти та не продовжувати пропагувати ненависть. Я ухвалила це рішення, яке, я знаю, складне, але я не буду частиною соціальної мережі, заснованої на використанні алгоритмів, які заохочують ксенофобські ідеї, спрямовані проти прав людини та заохочують крайніх правих у світі", — сказала вона.Віцепрем'єрка також наголосила, що припинить писати у соцмережі X на особисті та політичні теми. Йоланда Діас додала, що й інші посадовці з її ліворадикальної партії Sumar також припинять користуватися цією платформою.Що сталось на інавгурації ТрампаНа заході з нагоди інавгурації Дональда Трампа 20 січня американський мільярдер Ілон Маск підняв руку в жесті, який в інтернеті порівняли з нацистським вітанням. Сам Маск відреагував на критичні коментарі, заявивши, що його дуже втомлюють атаки у стилі "всі є Гітлером". Нагадаємо, раніше повідомлялось, що американський мільярдер та винахідник Ілон Маск з 2022 року регулярно спілкується з російським диктатором Володимиром Путіним. Їхні розмови стосуються особистих тем, бізнесу та геополітичної напруженості.За даними CNN, мільярдер Ілон Маск не будує планів щодо обіймання посад в адміністрації Дональда Трампа. При цьому бізнесмен може впливати на ці процеси ззовні.Раніше повідомлялось, що міністерство оборони Німеччини та Національна армія Бундесвер заблокують свої акаунти на соціальній медіаплатформі Ілона Маска X, пославшись на неможливість вести на сайті фактологічну дискусію.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін у вівторок, 21 січня, провів відеодзвінок з російським диктатором Володимиром Путіним. Але станом на сьогодні не відомо, що обговорювали між собою політики.Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на державні ЗМІ Пекіна.За даними державної телерадіокомпанії CCTV, Сі Цзіньпін та Путін "провели відеозустріч у Будинку народних зборів у Пекіні вдень 21 січня". Проте телеведуча не розкривала подробиці того, що обговорювалося під час розмови. Як зазначає видання, Китай прагне позиціювати себе як нейтральну сторону з того часу, як у лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Однак він залишається близьким політичним та економічним партнером Москви та ніколи не засуджував війну, що дало привід деяким членам НАТО називати Пекін "посібником" конфлікту. Обидві сторони надавали великого значення нібито міцним особистим зв'язкам Сі та Путіна: Сі називає російського лідера своїм "найкращим другом", а Путін розхвалює його як "надійного партнера". За даними нещодавнього репортажу CCTV, у новорічному посланні Путіну минулого місяця Сі Цзіньпін заприсягся сприяти "миру та розвитку в усьому світі". "Перед обличчям стрімких змін, небачених за століття, і неспокійної міжнародної обстановки Китай і Росія послідовно рухалися вперед рука в руку по правильному шляху неприєднання, неконфронтації та ненападу на треті сторони", — передала мовна компанія слова Сі Цзіньпіна.Нагадаємо, за даними Reuters, у 2024 році імпорт російської нафти до Китаю зріс на 1% порівняно з 2023 роком. Відтак Пекін досяг рекордного рівня імпорту цієї сировини від свого головного постачальника.Своєю чергою представник НАТО в коментарі The Times зазначив, що нова інформація про участь Пекіна у військовій підтримці РФ "викликає глибоке занепокоєння", а члени Альянсу "проводять консультації з цього питання".Раніше повідомлялось, що китайські та російські компанії спільно розробляють ударний безпілотник. За основу вони взяли іранський дрон-камікадзе Shahed, який активно використовується у війні проти України.Також в березні минулого року американська розвідка заявила в щорічній оцінці загроз, що торгівля між Китаєм і Росією зростає від початку повномасштабної війни в Україні. Китайський експорт товарів із потенційним військовим призначенням збільшився більш ніж утричі з 2022 року.
У ніч на вівторок, 21 січня, у Туреччині на гірськолижному курорті Карталкая у місті Болу сталася пожежа у 12-поверховому готелі Grand Kartal. Внаслідок інциденту загинуло 10 людей та ще 32 отримали поранення.Як повідомляє видання DHA, пожежа виникла у ресторані близько 03:30 ночі за місцевим часом. Готель розташований на висоті у 2200 метрів над рівнем моря.На момент займання у ньому перебувало 237 осіб. Пожежники прибули на місце приблизно за 40-45 хвилин і почали ліквідацію полум'я. Однак, оскільки будівля була дерев'яною, полум'я швидко охопило весь готель. Наразі причини займання невідомі. Видання зазначає, що у регіоні був створений польовий госпіталь, де постраждалим надають допомогу. Евакуйованих людей переселили в інші готелі. Пожежу також прокоментував міністр праці та соціального захисту Ведат Ішихан."Нехай Бог помилує наших громадян, які втратили життя під час пожежі, що сталася в готелі на гірськолижному курорті Карталкая в Болу, мої співчуття їхнім родинам і я бажаю якнайшвидшого одужання нашим постраждалим громадянам", — зазначив посадовець. Нагадаємо, 11 січня на гірськолижному курорті "Драгобрат", що в Закарпатській області, сталася пожежа. Вона тривала майже три години. Адміністрація готелю та персонал евакуювали 20 відпочивальників.
Президент США Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, підписав указ про тимчасове призупинення всіх американських програм щодо надання іноземної допомоги на 90 днів. Це пов'язано з проведенням перевірок з метою визначення їхньої відповідності цілям його політики.Про це повідомляє AP. Як зазначає видання, поки не зрозуміло, на який обсяг допомоги спочатку вплине указ, оскільки фінансування багатьох програм уже виділено Конгресом і підлягає витрачанню, якщо ще не витрачено. В указі, який Трамп підписав у свій перший день перебування на посаді, йдеться, що "індустрія іноземної допомоги та бюрократія не відповідають американським інтересам і в багатьох випадках суперечать американським цінностям" і "служать дестабілізації миру в усьому світі шляхом просування в закордонних країнах ідей, які прямо протилежні гармонійним та стабільним відносинам усередині країн та між ними". У зв'язку з цим Трамп заявив, що "ніяка подальша іноземна допомога Сполучених Штатів не надаватиметься у такий спосіб, який не повністю відповідатиме зовнішній політиці президента Сполучених Штатів".Раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп у перший день на своїй посаді віддав перевагу підписанню низки важливих указів. Вони стосуються імміграційної політики, енергетики, нацбезпеки, а також скасовують велику кількість рішень попередньої адміністрації Джо Байдена.Також Дональд Трамп заявив 20 січня, що війна в Україні повинна закінчитись якнайшвидше. Він планує зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним після того, як розпочнуться переговори, процес яких, за його словами, вже триває.Цікаво, що в одній зі своїх заяв, президент США Дональд Трамп запевнив, що український лідер Володимир Зеленський готовий до домовленостей щодо війни та вказав на економічні проблеми в Російській Федерації, що здатні підштовхнути главу Кремля Володимира Путіна до мирних перемовин.Варто зазначити, що висунутий Трампом на посаду держсекретаря Марко Рубіо раніше заявив, що не може назвати точні терміни закінчення війни між Росією та Україною, але повідомив журналістам, що кожній стороні доведеться піти на "щось" як природну частину вирішення будь-якого конфлікту, визнавши при цьому Росію "агресором".
Президент США Дональд Трамп запевнив, що український лідер Володимир Зеленський готовий до домовленостей щодо війни та вказав на економічні проблеми в Російській Федерації, що здатні підштовхнути главу Кремля Володимира Путіна до мирних перемовин.Про це повідомляє "Голос Америки".Вже після своєї інавгурації Дональд Трамп прибув до Білого дому вперше як 47-й президент держави та в Овальному кабінеті підписав низку указів. Республіканець також відповів на питання журналістів, де, зокрема фігурувало питання війни в Україні.Відповідаючи на питання російського вторгнення в Україну, лідер США зазначив, що "Зеленський хоче укласти домовленість". Трамп висловив сподівання, що російський диктатор Путін також повинен бути готовий до угоди, бо "він руйнує Росію не укладаючи угоду"."Гадаю, Росія має великі проблеми. Подивіться лише на інфляцію в Росії... Я б сподівався, що він хоче укласти угоду", — додав американський президент.Дональд Трамп також прокоментував можливість санкцій проти РФ та заявив, що санкції для нього стоять на другому місці одразу після введення мит.Лідер США наголосив, що він планує провести зустріч з главою Кремля Путіним, проте відмовився розкривати деталі щодо ймовірних строків потенційної зустрічі, заявивши, що "це може відбутись досить швидко". Глава Білого дому підтвердив, що намагається "якомога швидше" домогтись завершення війни РФ в Україні та вкотре наголосив, що ця війна "ніколи не мала початись"."Вона б не почалась, якби я був президентом", — повторив політик свою передвиборчу тезу.Трамп акцентував на значних втратах серед російських та українських військовослужбовців.Також президент США заявив, що його країна надає більшу допомогу Україні, ніж інші країни Північноатлантичного альянсу. "НАТО має платити більше. НАТО має платити 5%", — сказав Трамп, повторивши свою вимогу до країн Альянсу збільшити витрати на оборону до 5% ВВП. Проте, стільки коштів на оборону наразі не витрачає жодна країна НАТО, включно зі США.Раніше президент США Дональд Трамп заявив 20 січня, що війна в Україні повинна закінчитись якнайшвидше. Він планує зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним після того, як розпочнуться переговори, процес яких, за його словами, вже триває.Варто зазначити, що висунутий Трампом на посаду держсекретаря Марко Рубіо раніше заявив, що не може назвати точні терміни закінчення війни між Росією та Україною, але повідомив журналістам, що кожній стороні доведеться піти на "щось" як природну частину вирішення будь-якого конфлікту, визнавши при цьому Росію "агресором".Нагадаємо, раніше спецпредставник новообраного президента Сполучених Штатів Америки з врегулювання війни в Україні генерал у відставці Кіт Келлог заявляв, що має намір завершити війну протягом 100 днів з моменту інавгурації.Також 16 січня Володимир Зеленський заявив, що новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп дуже хоче завершити війну цього року. І він має можливість тиснути на кремлівського диктатора Володимира Путіна задля досягнення справедливого миру.За даними Bloomberg, новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп та його команда змінили підхід до завершення війни в Україні, відмовившись від ідеї припинення бойових дій за 24 години.Своєю чергою агенція Reuters повідомила, що ознайомчу поїздку в Україну й інші європейські держави майбутнього спеціального представника Дональда Трампа з питань України та Росії Кіта Келлога відкладено. Візити очікуються вже після інавгурації новообраного президента Сполучених Штатів Америки.
Президент США Дональд Трамп заявив 20 січня, що війна в Україні повинна закінчитись якнайшвидше. Він планує зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним після того, як розпочнуться переговори, процес яких, за його словами, вже триває.Про це повідомляє CNN. Заявивши, що як кандидат він може покласти край війні в Україні протягом 24 годин після вступу на посаду, Трамп зазначив, що він ще має півдня, щоб досягти цієї мети. "Ми постараємося зробити це якнайшвидше. Знаєте, війна з Україною та Росією взагалі не мала починатися", — сказав він журналістам в Овальному кабінеті. Варто зазначити, що висунутий Трампом на посаду держсекретаря Марко Рубіо раніше заявив, що не може назвати точні терміни закінчення війни між Росією та Україною, але повідомив журналістам, що кожній стороні доведеться піти на "щось" як природну частину вирішення будь-якого конфлікту, визнавши при цьому Росію "агресором".Нагадаємо, раніше спецпредставник новообраного президента Сполучених Штатів Америки з врегулювання війни в Україні генерал у відставці Кіт Келлог заявляв, що має намір завершити війну протягом 100 днів з моменту інавгурації.Також 16 січня Володимир Зеленський заявив, що новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп дуже хоче завершити війну цього року. І він має можливість тиснути на кремлівського диктатора Володимира Путіна задля досягнення справедливого миру.За даними Bloomberg, новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп та його команда змінили підхід до завершення війни в Україні, відмовившись від ідеї припинення бойових дій за 24 години.Раніше агенція Reuters повідомила, що ознайомчу поїздку в Україну й інші європейські держави майбутнього спеціального представника Дональда Трампа з питань України та Росії Кіта Келлога відкладено. Візити очікуються вже після інавгурації новообраного президента Сполучених Штатів Америки.