Станом на сьогодні існує ймовірність повторного удару російською армією по Україні "Орєшніком". Це експериментальна балістична ракета середньої дальності. Таку заяву на брифінгу в середу, 11 грудня, зробила заступниця речника Пентагона Сабріна Сінгх. За словами представниці міноборони США, Володимир Путін раніше публічно оголосив про плани здійснити ще один запуск ракети з комплексу "Орєшнік"."Те, що Росія може запустити її (ракету, — ред.) найближчими днями, є можливим. Точної дати вам назвати не можу", — наголосила Сінгх.Речниця Пентагона зауважила, що в разі, якщо Москва вирішить запустити "Орєшнік", це "кардинально не змінить ситуацію на полі бою" та "стане просто черговою спробою завдати шкоди й жертв в Україні".Сінгх запевнила, що Америка та союзники й далі будуть підтримувати Київ, зокрема й засобами протиповітряної оборони.Раніше повідомлялось, що найближчими днями Росія може запустити ще одну балістичну ракету середньої дальності по Україні. Ймовірно, країна-агресор має у наявності лише кілька "Орєшніків".Своєю чергою міністерство оборони Росії 11 грудня заявило, що відповість на удар по авіабазі, як воно стверджує, шістьма ракетами, поставленими США.Нагадаємо, військовий аналітик і колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес заявив, що для Росії немає жодної вигоди від використання ядерної зброї. Єдине, чого хоче Кремль, — переконати всіх, що росіяни можуть це зробити. Вони бачать, як ця загроза лякає людей.
У Москві назвали "крадіжкою" рішення США про надання Україні кредиту на суму 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів. Міністерство закордонних справ країни-агресора заявило, що цей крок "не залишиться без відповіді".Відповідна заява опублікована на сайті російського відомства."Нацистсько-бандерівському режиму це все одно не допоможе, дірки у власних бюджетах залатати не вийде навіть у масштабах однієї із "сімкових" країн, наприклад, Канади. Але от підконтрольній США світовій фінансовій системі, яка спирається на долар як глобальну резервну валюту та інструмент міжнародних розрахунків, це вже завдало серйозних збитків", — йдеться у заяві російського дипломатичного відомства.Російське МЗС також наголосило, що "жодні псевдоправові хитрощі, рясно приправлені лицемірством і подвійними стандартами, не залишаться без відповіді"."Росія має у своєму розпорядженні достатні можливості та важелі для відповідного вилучення західних активів, що перебувають у її юрисдикції, які будуть у цьому разі використані для нарощування промислового потенціалу та реалізації інфраструктурних проєктів у російських регіонах", — додали в МЗС Росії.За інформацією The New York Times, у майбутньому допомога Україні від Сполучених Штатів Америки, найімовірніше, може бути скорочена новообраним президентом Дональдом Трампом. До того ж він міг би спробувати навіть переглянути кредит на 20 мільярдів доларів про який було оголошено напередодні, але республіканці навряд чи підтримають таку ідею.Нагадаємо, раніше новообраний президент Сполучених штатів Дональд Трамп повідомляв, що Київ повинен бути готовим до можливого скорочення допомоги з боку Вашингтона. Водночас він запевнив, що наразі намагається припинити війну в Україні.
Міністерка фінансів Сполучених Штатів Америки Джанет Єллен вважає, що новообраний президент Дональд Трамп не буде скасовувати чи змінювати наданий на користь України кредит розміром 20 мільярдів доларів.Таку думку вона висловила в інтерв'ю Bloomberg TV, передає "Європейська правда". За її словами, ця позика не передбачає використання грошей американських платників податків."Ця позика з часом буде виплачена шляхом надзвичайних прибутків, зароблених у Європі в депозитарії Euroclear, від заморожених російських активів", — пояснила міністерка.Єллен вважає, що в цьому випадку "Російська Федерація буквально допомагає Україні боротись у війні"."Тож я упевнена, що це (позика, — ред.) залишиться незмінним", — наголосила глава Мінфіну США.Як відомо, США 10 грудня оголосили про виділення 20 мільярдів доларів на користь України із заморожених російських активів. Кошти вже перераховані до фонду Світового банку.Міністр фінансів Джанет Єллен заявила, що 50 мільярдів доларів, спільно наданих G7 через цю ініціативу, "допоможуть забезпечити Україні ресурси, необхідні для підтримки служб екстреної допомоги, лікарень та інших основ її хороброго опору". Видання The New York Times 11 грудня писало, що у майбутньому допомога Україні від Сполучених Штатів Америки, найімовірніше, може бути скорочена новообраним президентом Дональдом Трампом. До того ж, як зазначили журналісти, він міг би спробувати навіть переглянути кредит на 20 мільярдів доларів про який було оголошено напередодні, але республіканці навряд чи підтримають таку ідею.Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко запевнив, що Україна має достатньо коштів і зброї, щоб чинити опір державі-агресору хоча б протягом першої половини 2025 року, навіть за умови, якщо допомога Сполучених Штатів Америки буде припинена.
Американський бізнесмен Ілон Маск став першою людиною, чиї статки досягли 400 мільярдів доларів. Це стало черговим досягненням для найбагатшої людини у світі.Про це повідомляє Bloomberg. Як зазначає видання, останнім каталізатором став інсайдерський продаж акцій його приватної компанії SpaceX, в результаті якої, за даними індексу мільярдерів Bloomberg, чистий капітал Маска різко збільшився приблизно на 50 мільярдів доларів — до 439,2 мільярда доларів. Статки Маска різко змінилися з кінця 2022 року, коли в якийсь момент його чистий капітал скоротився більш ніж на 200 мільярдів доларів. Але останнім часом вони різко зросли після перемоги Дональда Трампа на виборах минулого місяця, причому Маск став його найвизначнішим політичним спонсором та прихильником.Акції Tesla Inc. зросли приблизно на 65% з моменту до виборів, підтримані очікуваннями, що Трамп спростить розгортання безпілотних автомобілів та скасує податкові пільги для електромобілів, які допомагають конкурентам Tesla. Маск має зайняти ключову роль у новій адміністрації як керівника нещодавно створеного Департаменту ефективності уряду, що дасть йому трибуну у Вашингтоні та прямий зв'язок з Овальним кабінетом. Тим часом вартість його стартапу у сфері штучного інтелекту xAI зросла більш ніж удвічі з того часу, як у травні він востаннє залучав інвестиції та склав 50 мільярдів доларів, а минулого місяця Wall Street Journal повідомив, що перемога Трампа сприяла зростанню інтересу. У середу SpaceX та її інвестори домовилися про купівлю акцій на суму 1,25 мільярда доларів у співробітників та інших інсайдерів компанії. Угода, яка оцінює приватну космічну дослідницьку фірму приблизно в 350 мільярдів доларів, робить SpaceX найдорожчим приватним стартапом у світі.Компанія заробляє більшу частину своїх грошей на контрактах з урядом США і, ймовірно, може розраховувати на велику підтримку за адміністрації Трампа. Обраний президент вихваляв бачення Маска про доставлення астронавтів на Марс у передвиборчих промовах і приєднався до Маска на запуску SpaceX у Техасі невдовзі після виборів.Нагадаємо, нещодавно журнал Time оголосив список претендентів на звання "Людину року -2024". У переліку номінантів на перемогу — мільярдер та бізнесмен Ілон Маск, а також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп.
Американське видання Politico опублікувало щорічний рейтинг найвпливовіших політиків Європи. Цього року у відповідній номінації перемогла прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні.Про це йдеться на офіційному сайті видання.За словами журналістів, менш ніж за десять років лідер правої партії "Брати Італії" "Джорджа Мелоні пройшла шлях від звільнення як ультранаціоналістичного шахрая до обрання прем’єр-міністром Італії та утвердилася як фігура, з якою Брюссель, а тепер і Вашингтон можуть мати справу".Мелоні потрапила в заголовки газет у всьому світі, коли вона стала першою жінкою-прем’єр-міністром Італії, але мало хто прогнозував, що вона довго протримається на посаді. Експерти очікували, що внутрішня боротьба неминуче призведе до розколу її керівної коаліції правих партій, і в Брюсселі не було до неї "особливого апетиту". "Після багатьох років терпіння проти витівок угорського лідера Віктора Орбана, найвищі діячі ЄС були без ентузіазму щодо приходу лідера, який проводив кампанію на тему "Бог, батьківщина та сім’я" та сформував уряд із партій, які симпатизують російському президенту Володимиру Путіну", — пише видання.За останні два роки Мелоні зміцнила свій уряд як один із найстабільніших, які існували в післявоєнній Італії. Хоча країна обтяжена державним боргом економічний прогноз не настільки жахливий, щоб відлякати іноземних інвесторів.Нагадаємо, кілька днів тому журнал Time оголосив список претендентів на звання "Людину року -2024". У переліку номінантів на перемогу — мільярдер та бізнесмен Ілон Маск, а також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп.
У середу, 11 грудня, посли Ради Євросоюзу погодили 15-й пакет санкцій у відповідь на агресію Росії проти України. Вони доповнять вже чинний список обмежень та вдарять по третіх країнах, які сприяють діяльності агресора.Про це йдеться на сторінці в соцмережі X Ради Євросоюзу. Там зазначили, що пакет додає більше фізичних та юридичних осіб до вже наявного списку санкцій і спрямований на організації в Росії та третіх країнах, крім Росії, які опосередковано сприяють військовому та технологічному зміцненню Росії через обхід експортних обмежень. "Прийняті санкції обмежують діяльність додаткових суден третіх держав, які працюють для сприяння або підтримки дій або політики, що підтримують дії Росії проти України", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, Велика Британія 9 грудня оголосила про нову хвилю санкцій, спрямованих проти незаконної торгівлі золотом, яка, за її словами, фінансує військові дії президента Росії Володимира Путіна в Україні та підживлює корупцію.За даними Bloomberg, адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена зважує нові, більш жорсткі санкції проти прибуткової торгівлі нафтою в Росії. Це необхідно для посилення тиску на військову машину Кремля за кілька тижнів до інавгурації Дональда Трампа.
У середу, 11 грудня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Політики обговорили низку важливих тем.Про це очільник українського уряду написав на своїй сторінці у Telegram."Продуктивна двостороння зустріч із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Охопили ключові аспекти співпраці наших держав: безпека, фінанси, санкції, гуманітарна сфера, євроінтеграція", — заявив прем'єр.Сторони говорили про справедливий і довготривалий мир. Шмигаль наголосив, що "членство України в НАТО — це єдиний дієвий інструмент, який може зупинити повторення агресії"."Ще один безпековий аспект — ОПК. Обговорили розвиток спільних військових виробництв. З Німеччиною маємо найбільше таких проєктів, зокрема, з ремонту та обслуговування бронетехніки й танків, виробництва сучасних БМП, систем протиповітряної оборони, ракет до них тощо", — зазначив український посадовець.Також політики торкнулися теми посилення нашої економічної співпраці. Зокрема, проговорили ініціативи, які збільшать ВВП обох країн. "Цінуємо всю підтримку, яку Німеччина надає для реформування України й зближення нашої країни з ЄС", — наголосив Шмигаль.Також прем'єр подякував Німеччині за долучення до ініціативи G7 з підтримки України шляхом використання заморожених російських активів на суму 50 мільярдів доларів. Нагадаємо, у листопаді Bild повідомляв, що незабаром Німеччина почне масове постачання ударних дронів до України. За даними видання, у компанії Helsing замовили 4000 таких безпілотників для українських військових.
Обраний президент США Дональд Трамп хоче припинити війну в Україні на умовах справедливого миру. Такий висновок можна зробити після зустрічі українського президента Володимира Зеленського з республіканцем у Парижі.Таку заяву зробив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю проекту "Карп'як на Суспільному".Посадовець наголосив, що Трамп хоче завершити війну саме справедливим миром, адже для Америки сьогодні підтримати диктатуру є неможливим варіантом. Єрмак також сказав, що розмова трьох лідерів держав у Парижі стала відповіддю на брехню пропаганди Москви, що "Україна не хоче миру".На тлі діалогу з представниками США, голова ОП заявив, що важливо, аби плани та кроки, які вирішить робити нова американська адміністрація, були спільними."Щоб вони почули нас, щоб вони дійсно дуже швидко могли отримати від перших вуст інформацію, що відбувається на фронті, всі ризики всіх цих розмов про якийсь cease-fire. Просто cease-fire, без будь-яких гарантій. Чітко розуміли нашу позицію щодо гарантій, тому що для нас дуже важливо закінчити цю війну справедливим миром, мати дуже сильні юридичні та робочі гарантії, тому що в нашому, на жаль, досвіді всі гарантії, які ми мали до цього моменту не забезпечили нас дійсно безпекою, тому що сталася ця війна", — зауважив Єрмак.Керівник ОП задоволений тим фактом, що підготовчі консультації з командою Дональда Трампа проходять ще до його інавгурації. Це призведе до того, щоб одразу після 20 січня держави почали працювати з конкретними темами, а саме — припиненням війни на умовах справедливого миру."Це я вважаю, що на умовах України. Тому що все, чого потребує Україна, — це відновлення дії міжнародного права, це відновлення нашої територіальної цілісності. І про це ми маємо на увазі, коли говоримо про справедливий мир", — додав Андрій Єрмак.Нагадаємо, 10 грудня Володимир Зеленський обговорив із генсеком НАТО Марком Рютте низку тем, зокрема, його нещодавні контакти з президентом США Дональдом Трампом і лідером Франції Еммануелем Макроном у Парижі, відзначивши рішучість американського президента.Раніше видання Reuters повідомляло, що Володимир Зеленський, Дональд Трамп і Еммануель Макрон не обговорювали конкретні деталі будь-якого бачення миру під час зустрічі в Парижі. Трамп повторив, що хоче негайного припинення вогню та переговорів для швидкого припинення війни, але не сказав, як саме він це бачить.
Прес-секретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив 11 грудня, що очільник угорського уряду Віктор Орбан під час телефонної розмови не передавав главі Кремля жодних послань від обраного американського президента Дональда Трампа.Про це повідомляє російський "Интерфакс".Відповідаючи на пряме запитання, чи передав Віктор Орбан Путіну якесь послання від Дональда Трампа, Пєсков коротко сказав: "Ні". Речник Путіна також наголосив, що Орбан і Путін не обговорювали потенційну зустріч.За словами Пєскова, Путін та Орбан під час телефонної розмови обговорювали тему енергетики, Україну і "сирійські питання".Як відомо, на початку липня Віктор Орбан відвідав Київ, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Після цього він вирушив до Москви для зустрічі з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, а потім поїхав до Китаю на зустріч з очільником цієї країни Сі Цзіньпіном.У Європейському Союзі розкритикували дії Орбана, оскільки він не узгодив своє турне з іншими країнами-членами блоку, а також не має повноважень вести переговори від імені всього блоку.Нагадаємо, що, за інформацією журналістів Politico, нова очільниця дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас, ще очолюючи естонський уряд, вступила у гостру суперечку з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Він тоді висловився проти членства України в НАТО.
У майбутньому допомога Україні від Сполучених Штатів Америки, найімовірніше, може бути скорочена новообраним президентом Дональдом Трампом. До того ж він міг би спробувати навіть переглянути кредит на 20 мільярдів доларів про який було оголошено напередодні, але республіканці навряд чи підтримають таку ідею.Про це пише The New York Times.Відомо, що США 10 грудня оголосили про надання Україні кредиту на 20 мільярдів доларів, який буде погашений шляхом відсотків, отриманих із заморожених активів центрального банку Росії.Журналісти видання вказують, що Трамп і республіканці в Конгресі навряд чи продовжуватимуть надавати Україні такий же рівень економічної та військової підтримки, який наша держава отримувала від демократів та адміністрації Байдена. Після тривалих обговорень щодо того, як ці гроші можуть бути використані для допомоги Україні, чиновники погодилися, що вони використають відсотки, які приносять активи, для забезпечення позики. Такий підхід фактично змушує Росію платити за шкоду, яку вона завдала Україні, і дозволив США і Європі надавати допомогу, не покладаючи додаткового економічного тягаря на своїх платників податків.Проте видання зазначає, що теоретично "Трамп міг би спробувати анулювати позику, скасувавши санкції, які заморожують активи центрального банку Росії". Однак республіканці, ймовірно, будуть проти такого кроку. До того ж це не вплине на європейську частину кредиту.Нагадаємо, раніше новообраний президент Сполучених штатів Трамп повідомляв, що Київ повинен бути готовим до можливого скорочення допомоги з боку Вашингтона. Водночас він запевнив, що наразі намагається припинити війну в Україні.
Для польської армії планують закупити партію шведських гранатометів під назвою Carl Gustaf. Однак у Польщі вже висловили невдоволення щодо цього, йдеться про історичні протистояння між країнами.Про це заявив Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш в інтерв’ю радіостанції TokFM. Він наголосив, що йому не подобається назва гранатометів.Раніше стало відомо, що Польща планує закупити у Швеції декілька тисяч таких протитанкових гранатометів на суму 1,6 мільярда доларів."Гранатомети дуже хорошої якості. Єдине, що мені в них не подобається, — це назва, тому що це гранатомети Carl Gustaf. Той самий Карл Густав", — сказав Косіняк-Камиш, натякнувши на період в історії, коли Швеція конфліктувала з Річчю Посполитою.Тому керівник польського оборонного відомства зазначив, що пропонує змінити назву такого озброєння.Річ у тому, що шведський король Карл Густав розпочав Північну війну 1655 року. Тоді шведські війська декілька разів займали Варшаву. Війна тривала п'ять років і сильно послабила Річ Посполиту.У березні також стало відомо, що шведська збройова компанія Saab отримала замовлення на протитанкові гранатомети Carl Gustaf від агенції НАТО з підтримки та постачання на суму приблизно 60 мільйонів євро.Нагадаємо, що французький президент Еммануель Макрон висунув ідею щодо потенційної європейської миротворчої місії в Україні. Вона могла би стати одним із запобіжників від нового нападу Росії. Політик вважає Польщу ключовим союзником у такому проекті.
Сирійські повстанці, які повалили режим диктатора Башара Асада, отримали безпілотники й іншу допомогу від українських розвідників. Київ надав близько 20 досвідчених операторів і 150 FPV-дронів.Як повідомляє видання The Washington Post, ця допомога була надана чотири-п'ять тижнів тому. Обладнання та фахівці були направлені до штаб-квартири повстанців в Ідлібі, щоб допомогти угрупованню "Хаят Тахрір аш-Шам".Допомога від Києва не суттєво вплинула на повалення режиму Асада. Проте вона була помітною в межах ширших зусиль України, спрямованих на підрив операцій російського режиму на Близькому Сході, в Африці і всередині самої держави-агресора.Високопосадовці адміністрації чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена неодноразово заявляли, що вони нічого не знали про програму таємної допомоги України повстанцям у Сирії. "Мотивація України очевидна: зіштовхнувшись із російським наступом, українська розвідка шукає інші фронти, де вона може “втерти носа” РФ та російським маріонеткам", — наголошує видання.Також варто зауважити, що Москва впродовж кількох місяців скаржилась на діяльність українських сил у Сирії. До того, як наступ "Хаят Тахрір аш-Шам" повалив режим Асада, російські офіційні особи стверджували, що зв'язок України з повстанським угрупованням начебто був спробою вербування сирійських бойовиків для війни проти Кремля.Видання додає, що операція в Сирії є не єдиним випадком, коли українська військова розвідка працює за кордоном для боротьби проти російських агентів. У серпні Україна допомогла повстанцям на півночі Малі влаштувати засідку для російських найманців з групи “Вагнера”."У квітні 2023 року глава ГУР Кирило Буданов обіцяв, що Україна переслідуватиме росіян, винних у воєнних злочинах, "у будь-якій частині світу". "Агресивні" розвідувальні операції Буданова, однак, іноді турбували адміністрацію Байдена", — додає The Washington Post.Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що падіння режиму Башара Асада у Сирії, який був при владі більш ніж 20 років, є стратегічною політичною поразкою для країни-агресорки Росії. Кремль був активним союзником Асада з 2015 року, захищаючи його після того, як у 2011 році розпочалися масові протести у рамках масштабного руху "Арабська весна".
З початку війни до США виїхало понад півмільйона українців, а загалом за даними офіційної статистики у США проживає майже 1 млн наших співгромадян. Задля того, щоб українці у США відчували постійний зв'язок з Україною, з літа 2024 року для них запрацював в дистанційному режимі Український Освітній Хаб, а відтепер — і в очному форматі у Чикаго. Ініціатива створення Мережі Українських Освітніх Хабів, як швидке та ефективне реагування на виїзд 8 млн українців (переважно жінок з дітьми) належить Асоціації інноваційної та цифрової освіти, спільно з Міністерством освіти й науки України. Наразі 70 таких Хабів успішно працюють у країнах ЄС, Великій Британії, США, Японії та Україні. "Збереження людського капіталу України — важливий пріоритет Міністерства освіти і науки України. Навчання за українознавчим компонентом та можливість перезараховувати оцінки з навчальних закладів за кордоном дозволяють дітям зберігати зв'язок з українською культурою та мовою, а також навчатись в українських школах без подвійного навантаження. Важливим аспектом є співпраця з громадськими організаціями, які підтримують українську ідентичність за кордоном", — зазначила заступниця Міністра освіти й науки України Надія Кузьмичова.У Сполучених Штатах Америки місто Чикаго з 2022 року прийняло другу за чисельністю після Нью-Йорка кількість українців. Тому саме в цьому місті і було вирішено відкрити перший в США Українських Освітній Хаб.Український Освітній Хаб розташований у Міському коледжі Чикаго за адресою: Wilbur Wright College Humboldt Park, 1645 N California Ave, Chicago, IL 60647, недалеко від району Ukrainian Village, де традиційно проживає велика кількість українців.У США партнером Українського Освітнього Хабу виступила Національна асоціація системи вищої освіти (NASH), яка об’єднує понад 70% всіх американських університетів. Колін Тоуз, засновниця та директорка NASH, зазначає: "Таке історичне партнерство між системою освіти США, урядовими структурами, NASH та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти є суттєвим внеском у збереження людського капіталу України. Діяльність Українського Освітнього Хабу — це ключ до єдності українців, які приїхали до США і я сподіваюся, що Хаб надасть таку можливість для них".Асоціація інноваційної та цифрової освіти забезпечить координацію діяльності Хабу, розробку освітніх матеріалів та навчального контенту, залучить сертифікованих тренерів, надасть власні 34 освітні платформи для користування учасникам Хабу, а також реалізує широку інформаційну кампанію для залучення якомога більшої кількості українців використати можливості, які надає Український Освітній Хаб в США. "Ми хочемо подякувати всім, хто допоміг відкрити Українських Освітній Хаб спочатку онлайн, а тепер і в очному форматі у США. Перш за все — Національній асоціації системи вищої освіти, Міністру освіти США (2009 — 2015) Арні Дункану та Walder Foundition. Наразі Хаб, допомагає та навчає як новоприбулих українців, так і тих, хто проживає у Чикаго вже певний час. Успішно реалізуються освітні заходи, а також програми психосоціальної підтримки для дітей і дорослих, які об’єднані концепцією Навчання впродовж життя (lifelong learning)", — розповідає виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав. Участь у відкритті Українського Освітнього Хабу в Чикаго взяли офіційні представники штату Іллінойс, мерії міста Чикаго, української діаспори та партнерів Хабу, що свідчить про значну увагу до цієї події.З лютого 2022 року мережа Українських Освітніх Хабів надала послуги понад 500 000 українцям у різних країнах світу й внутрішньопереміщеним особам, адже в Україні також працюють такі Хаби у форматі Цифрових Освітніх Центрів.Вже у 2025 році планується відкрити приміщення Українського Освітнього Хабу в інших містах США, де масово проживають українці, зокрема у Нью-Йорку.
Росія намагається налагодити співпрацю зі сирійською опозицією для того, щоби залишити у країні свій військовий контингент. Москва обережно реагує на падіння режиму Башара Асада в Сирії.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони зазначили: супутникові знімки Sentinel-2 від 10 грудня демонструють, що російські кораблі досі не повернулися до сирійського порту Тартус і що російська флотилія Середземного моря все ще перебуває на відстані від восьми до 15 кілометрів від міста.Російські військові блогери стверджують, що "статус Хмейміма (авіабази) і Тартуса висить у повітрі". Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков наголосив, що "важко передбачити", що буде відбуватися в Сирії, однак Росія продовжуватиме діалог з усіма країнами, що мають спільні з нею інтереси.Головне управління військової розвідки України 10 грудня повідомило, що російські війська продовжують розбирати техніку й озброєння та вивозити війська з Хмейміма на військово-транспортних літаках Ан-124 й Іл-76, а також "розбирають" техніку в Тартусі під наглядом російського "спецназу", який нещодавно розгорнули.В ISW переконані, що відсутність узгодженої реакції Росії, як з погляду військової присутності, так і риторичних заяв, свідчить про те, що Москва все ще вичікує, щоби сформулювати подальші кроки в Сирії, спостерігаючи за ситуацією на місцях."Кремль, найімовірніше, не наважується повністю евакуювати усі військові активи зі Сирії, якщо йому вдасться налагодити відносини зі сирійськими опозиційними силами та перехідним урядом і продовжити забезпечувати безпеку свого базування та персоналу в Сирії", — додали в ISW.Інші ключові висновки Інституту вивчення війниРосія має намір постачати Північній Кореї винищувачі на тлі військового партнерства між двома країнами.Президент Росії Володимир Путін зустрівся з міністром оборони Індії Раджнатхом Сінгхом у Москві, оскільки Індія продовжує зусилля щодо збалансування військово-технічної співпраці з Росією та підтримки хороших відносин із ключовими західними союзниками.Українські війська нещодавно просунулися на Вугледарському напрямку, а російські — у Курській і Харківській областях, а також на Торецькому, Покровському, Курахівському напрямках і поблизу Великої Новосілки.Російський уряд продовжує намагатися офіційно оформити нерегулярні російські військові частини та ветеранів армійських корпусів Донецької та Луганської народних республік і офіційно включити їх у підпорядкування міністерства оборони Росії.Росія продовжує використовувати високотехнологічні компоненти західного виробництва в російських системах озброєння, попри санкції Заходу проти Росії.Російське інсайдерське джерело, яке раніше правильно передбачило зміни в командуванні в російському міноборони, заявило, що Володимир Путін присвоїв заступнику міністра оборони Росії Павлу Фрадкову звання генерал-майора.Нагадаємо, прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що Кремль намагається вийти на контакт із Сирією, щоби забезпечити безпеку військових баз. За словами рупора Кремля, зараз говорити про збереження військової присутності Росії в Сирії поки що рано.
У ніч на середу, 11 грудня, безпілотники атакували промисловий об’єкт у російському Брянську. Внаслідок цього там сталося загоряння.Інформацію про це підтвердив губернатор Брянської області Росії Олександр Богомаз у своїх соціальних мережах.За його словами, системи протиповітряної оборони міністерства оборони Росії виявили та знищили десять безпілотників літакового типу над територією Брянської області. За його даними, постраждалих унаслідок інциденту немає, оперативні й екстрені служби працюють на місці.Водночас місцеві пабліки з посиланням на очевидців повідомляють про вибухи та пожежу на території нафтобази "Транснафти".Згодом з’явилася інформація, що, ймовірно, горів наливний пункт нафтопроводу "Дружба" у селищі Свень поблизу Брянська. Міноборони Російської Федерації повідомило, що за ніч чергові засоби ППО перехопили та знищили 14 українських безпілотних літальних апаратів над територією Брянської області.Нагадаємо, що 19 листопада українські військові обстріляли шістьма ракетами ATACMS військовий об’єкт у Брянській області. Міністерство оборони Росії підтвердило цей факт.