У неділю, 6 липня, зранку в Угорщині сталася дорожньо-транспортна пригода за участі автобуса з українськими дітьми. Серед постраждалих четверо у важкому стані. Загиблих немає.Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства України в Угорщині."Сьогодні, 6 липня 2025 року, близько п’ятої години ранку автобус, що перевозив українських дітей, за невстановлених обставин з'їхав з дороги та перекинувся набік", — ідеться в повідомленні.У посольстві уточнили, що це відбулося на автодорозі 442 між Кунсентмартоном і Тисафельдваром (Угорщина).За інформацією угорських оперативних служб, на місці події тривають рятувальні заходи."Посол Федір Шандор і українські консули перебувають на місці події з метою надання оперативного сприяння громадянам України", — наголосили в дипломатичному відомстві.Там додали, що зі 77 осіб, які перебували в автобусі, — 19 постраждалих, з них четверо осіб із важкими пораненнями, загиблих немає."Постраждалі доправлені до лікарень у населених пунктах Солнок, Кечкемет і Сентеш", — констатували в п посольстві України в Угорщині.Решта пасажирів наразі перебувають у Будинку культури міста Кунсентмартон. У співпраці з місцевою владою їм забезпечено тимчасове розташування та сніданок.У посольстві також поінформували, що працюють гарячі телефонні лінії: +36 304 920 940 (посольство України в Угорщині) та +36 3178 068 30 (консульство України в Ніредьгазі).Нагадаємо, що 30 червня зранку в румунському повіті Бакау автобус з понад 60 громадянами України зіткнувся мікроавтобусом. Внаслідок аварії є загибла та постраждалі.
У суботу, 5 липня, американський винищувач перехопив цивільний літак, який порушив тимчасово закритий повітряний простір. Це сталося над Бедмінстером (штат Нью-Джерсі, Сполучені Штати Америки), де розташований гольф-клуб Дональда Трампа.Про це повідомило Об’єднане командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD).Там зазначили, що інцидент стався близько 14:39 за місцевим часом (21:39 за Києвом) і став уже п’ятим порушенням за день.Військові розповіли подробиці: щоби привернути увагу пілота, військовий літак виконав маневр "лобової атаки", після чого цивільний літак безпечно вивели за межі обмеженої зони.У NORAD додали, що останнім часом зафіксовано декілька схожих порушень і закликали пілотів загальної авіації ретельно перевіряти всі сповіщення перед вильотом у цьому районі.Агенція Reuters з’ясувала, що це сталося над гольф-клубом Дональда Трампа у Бедмінстері.У Білому домі ситуацію жодним чином не прокоментували ситуацію. Так само на офіційному рівні ігнорували й такі попередні випадки. Оглядачі вважають, що жодної небезпеки президенту Дональду Трампу не було.Нагадаємо, що у вересні минулого року, коли Дональд Трамп перебував іще в статусі кандидата в президенти, неподалік від місця, де він начебто грав у гольф, сталася стрілянина. Тоді теж відповідні служби заявили, що політик перебував у безпеці.
В американському Техасі кількість загиблих унаслідок повені зросла до 43 людей, серед них — 15 дітей. Рятувальники продовжують пошуки відпочивальників і мешканців, які вважаються зниклими безвісти.Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти послалися на чиновників округу, які розповіли, що пошуки тривають вже другу добу, 27 дітей досі вважаються зниклими безвісти у християнському молодіжному таборі, розташованому вздовж річки.За словами офіційних осіб, понад 850 людей врятовано, зокрема, тих, хто чіплявся за дерева після раптового шторму. Губернатор Техасу Грег Ебботт заявив, що підписав розширену декларацію про стихійне лихо, щоб активізувати пошукові роботи.Чиновники зазначили, що роботи залишаються пошуково-рятувальними, а не відновлювальними. Рятувальники ходять вздовж річки Гваделупе, щоби спробувати знайти людей, яких могла змити повінь.За інформацією Reuters, надзвичайна повінь сталася до світанку в п'ятницю. Відсутність прогнозів щодо такої стихії перешкодила владі видати попередні накази про евакуацію, оскільки рівень води в річці Гваделупе швидко піднявся вище рівня основної повені менш ніж за дві години.Це спричинило потужну повінь в окремих районах округу Керр у центрально-південному Техасі. Найбільше постраждали окремі житлові квартали, стоянки для трейлерів і кемпінги. Також під прямим впливом повені опинився літній табір для дівчат.Президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація тісно співпрацює з місцевою владою для реагування на надзвичайну ситуацію. Раніше американський лідер писав у соцмережах, що він та його дружина Меланія моляться за постраждалих.Міністерка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем зазначила, що федеральний уряд залучив Берегову охорону для допомоги в пошукових операціях. За її словами, попередження про "помірну" повінь, опубліковане попереднього дня Національною метеорологічною службою, не точно передбачило кількість опадів.Нагадаємо, щонайменше дев'ять осіб з однієї великої родини загинули, коли повінь змила дітей у річці на півночі Пакистану 27 червня, а їхні родичі стрибнули у воду, щоби спробувати їх врятувати.
У суботу, 5 липня, у Росії через загрозу дронових атак стався авіаколапс. Сотні пасажирів опинилися заблокованими через затримані авіарейси.Про це повідомили пропагандистські ЗМІ. Зазначається, що через загрозу дронів у аеропортах Москви та Петербурга скасували майже 100 рейсів. До того ж затримки та перебої з відправленням і прибуттям рейсів були також у Єкатеринбурзі, Нижньому Новгороді та Калінінграді.У аеропортах опинилися заблокованими сотні людей. Так, пасажирів годинами не випускають із літаків після посадки, а також не пускають і на борт літаків тих, хто очікує на відправку свого рейсу. Водночас у прес-службі "Аерофлоту" повідомили, що частина рейсів була скасована "у зв'язку з вимушеною корекцією розкладу 5 липня 2025 року". Це також торкнулося рейсів авіакомпанії "Росія", що входить до групи "Аерофлот".До того ж мер Москви Сергій Собянін повідомив, що сили ППО нібито збили два безпілотники, які прямували до столиці, а губернатор Ленінградської області заявляв про відбиття атаки безпілотників над Тосненським районом.Нагадаємо, вночі 5 червня у Росії поблизу міста Владивосток вибухнув магістральний газогін, який забезпечує постачання низки військових об’єктів. Без води та газу залишилася одна із ворожих бригад.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про створення власної політичної партії. Він зазначив, що у такий спосіб нібито хоче повернути свободу американцям.Таку заяву він оприлюднив у своєму дописі у соцмережі X."У співвідношенні 2 до 1, якщо ви хочете нову політичну партію, ви її отримаєте! Коли справа доходить до банкрутства нашої країни марнотратством та хабарництвом, ми живемо в однопартійній системі, а не в демократії. Сьогодні Американська партія створена, щоб повернути вам вашу свободу", — заявив Маск.Зазначимо, напередодні Маск влаштував опитування у соцмережі X щодо того, чи хочуть американці, щоб мільярдер створив свою партію. Згідно з результатами опитування, 65,4% проголосували "За" створення партії, ще 34,6% негативно відреагували на ініціативу Маска.Нагадаємо, вперше про створення власної партії Маск заговорив після конфлікту із американським лідером Дональдом Трампом через бюджетний законопроект американського лідера. Тоді Маск розкритикував законопроект Трампа та пригрозив, що у тому випадку, якщо Конгрес США підтримає документ, він створить свою Американську партію.Водночас лідер США із відповіддю на різки заяви мільярдера не забарився. У своєму дописі у власній соцмережі Truth Social він зазначив, що бізнес Маска тримається виключно на державних дотаціях і він отримує "більше субсидій, ніж будь-хто в історії".Як відомо, напруга між Ілоном Маском і президентом Дональдом Трампом перейшло у відкриту фазу 5 червня. Конфлікт виник через декілька днів після того, як бізнесмен перестав бути близьким радником Трампа, що стало сигналом про розрив одного з найвпливовіших політичних альянсів сучасної Америки.Власник SpaceX і Tesla Inc. назвав "мерзотним" проект закону президента про податки та витрати. Трамп висловив розчарування своїм колишнім радником і припустив, що Маск страждає на "синдром Трампа", а також назвав його божевільним.Нагадаємо, 12 червня видання The Wall Street Journal оприлюднило інформацію, що американський мільярдер Ілон Маск зробив крок до примирення в конфлікті з президентом Дональдом Трампом. Це відбулося після декількох телефонних дзвінків на високому рівні.
Китай може підштовхнути країну-агресорку Росію до нападу на країни Північноатлантичного альянсу. Головна мета — відвернути увагу альянсу від Азійсько-Тихоокеанського регіону у тому випадку, якщо Пекін наважиться атакувати Тайвань.Про це розповів генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю для The New York Times."Якби Сі Цзіньпін напав на Тайвань, він би спочатку зателефонував своєму дуже молодшому партнеру в усьому цьому, Володимиру Путіну, який проживає в Москві, і сказав би йому: "Гей, я збираюся це зробити, і мені потрібно, щоб ти займав їх у Європі, атакуючи територію НАТО", — вважає Рютте.За словами генсека, щоб запобігти новій війні, члени НАТО мають бути максимально колективними, а також активно співпрацювати з Індо-Тихоокеанським регіоном."Тому що у нас є тісний взаємозв'язок, спільна робота в оборонній промисловості, інноваціях між НАТО та Індо-Тихоокеанським регіоном", — додав Рютте.Крім того, на думку Рютте, РФ може здійснити напад на Естонію через п'ять або сім років. Проте він наголосив, що, якщо російський диктатор на це зважиться — реакція НАТО буде руйнівною."Це не сигнал тривоги, тому що в нас є всі плани, що якщо на Естонію нападуть — і росіяни це знають — наша реакція буде руйнівною. Я не можу вдаватися в усі подробиці, тому що Володимир Путін, я знаю, дивиться ці програми. Але ми повинні переконатися, що в нас є не лише ці плани, але й люди та військове спорядження для їх підтримки. І саме тому нам потрібно витрачати більше. Але річ не у тому, що естонці надані самі собі. На допомогу прийдуть усі сили НАТО, включаючи повну підтримку Сполучених Штатів. Путін це знає. Ось чому він не нападе на Естонію сьогодні. Але він може це зробити через п'ять чи сім років, якщо ми не зробимо всі ці додаткові інвестиції", — додав Рютте.Нагадаємо, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, Росія просуває ідею, що Китай повністю поділяє дії Кремля щодо війни в Україні. При цьому Пекін публічно дотримується більш нейтральної події, ніж це подає Москва.За даними Служби зовнішньої розвідки України, Китай постачає спеціальну хімію, порох і верстати на 20 військових заводів Росії. Також зафіксовано активну авіаційну співпрацю Пекіна та Москви.Своєю чергою, генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час парламентської асамблеї Альянсу в Дейтоні заявив, що Китай, Іран та Північна Корея допомагають Російській Федерації вести війну проти України. Ці чотири держави ведуть спільну роботу у цьому напрямку.
Вночі 5 червня у Росії поблизу міста Владивосток вибухнув магістральний газогін, який забезпечує постачання низки військових об’єктів. Без води та газу залишилася одна із ворожих бригад.Про це повідомляє "Суспільне", посилаючись на власні джерела в українській розвідці. Зазначається, що вибухи пролунали близько 01:00-02:00, а після низ спалахнула масштабна пожежа.За словами співрозмовника видання, вибухнув газогін "Владивосток", який забезпечує газопостачання окремим підрозділам 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту армії РФ. До того ж через вибух було знищено й водогін, що забезпечує питною водою військові гарнізони російських Збройних сил."Аби приховати інформацію від місцевого населення, зважаючи на святкування 165-річчя створення м. Владивосток, місцеві спецслужби вимкнули мобільний інтернет та звʼязок в районі бухти Лазурна (Шамора)", — зазначило джерело видання.Влада країни-агресорки інцидент на газопроводі поки не коментує.Нагадаємо, вночі 5 липня Збройні сили України завдали ударів по важливому об’єкту воєнно-промислового комплексу Росії — АТ "ВНИИР-Прогресс", розташованого у Чебоксарах. Ціллю були потужності з виробництва адаптивних антенних решіток "Комета".Також раніше безпілотники атакували декілька населених пунктів Ростовської області та підмосковний Сергієво-Посадський округ. У деяких місцях спалахнули пожежі.
Видання The New York Post, яке славиться своєю підтримкою американської республіканської партії, звернулося до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа із закликом відновити надання військової допомоги Україні.Відповідну заяву розміщено на сайті видання. Зазначається, що головна та єдина перешкода для миру в Україні — це агресія Росії."Путін знову наголосив, що не готовий погодитися на перемир'я, доки не будуть усунені "першопричини" конфлікту. Для нього "першопричиною" є саме існування України. Після вашого заклику (заклику Трампа про перемир’я — ред.) він здійснив найбільшу за всю війну атаку безпілотниками та ракетами. То чому, пане президенте, ваша адміністрація карає Україну?" — зазначили автори статті.Редакція газети зауважила, що заяви про те, що нібито військова допомога Україні якось шкодить США і не відповідає їхнім інтересам, є "повністю далеким від істини". До того ж журналісти зазначили, що Україна частково платить за надану зброю коштом конфіскованих російських активів і європейських грантів."Путін розуміє тільки силу. Він продовжуватиме ображати й ігнорувати вас, якщо Сполучені Штати не візьмуть на себе зобов'язання захищати Київ. Падіння України — це не катастрофа, в якій можна звинуватити когось іншого або яку можна пояснити як незначну. Це дестабілізує світ, послабить Америку і негативно відіб'ється на вашому президентстві. Не відступайте", — заявили автори публікації.Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.
Країна-агресорка Росія розширює свою військову присутність у Вірменії на тлі загострення відносин із Азербайджаном.Про це повідомила прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Зазначається, що наразі Кремль пришвидшив комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.За даними розвідки, особовий склад набирають серед військовослужбовців ЗС РФ, які проходять службу в Ростовській і Волгоградській областях, а також у тимчасово окупованому Криму. Крім того, Росія активно шукає добровольців серед представників поневолених народів Кавказу — зокрема, в Північній Осетії та Адигеї."Розгортання російських військ у Вірменії — це елемент комплексної стратегії Кремля, спрямованої на дестабілізацію глобальної безпекової ситуації. Разом із розпаленням міжетнічного конфлікту Москва нарощує військову присутність на Кавказі. Ймовірно, погіршення стосунків між Азербайджаном та РФ готувалося заздалегідь", — наголосив представник ГУР МО України Андрій Юсов.Нагадаємо, наприкінці червня Азербайджан скасував усі культурні заходи Росії на своїй території. Головна причина — масові затримання азербайджанців у Єкатеринбурзі російськими спецслужбами.1 липня, президент Володимир Зеленський провів розмову з лідером Азербайджану Ільхамом Алієвим. Глава держави висловив чітку підтримку з боку України в ситуації, коли Росія знущається з громадян Азербайджану та погрожує цій країні.
У суботу, 5 липня, річка Сена в Парижі знову відкрилася для плавців і купання. Це сталося вперше з 1923 року. До цього діяли норми, які забороняли це робити, і так тривало понад 100 років.Про скасування заборони на купання в Сені повідомили журналісти ВВС.Вони зазначили, що сезонне відкриття Сени для плавання вважається ключовою спадщиною Олімпіади-2024 в Парижі, коли плавці та тріатлоністи на відкритій воді змагалися у її водах, спеціально очищених для цієї події.У суботу зранку о 08:00 за місцевим часом декілька десятків плавців прибули перед відкриттям водойми та пірнули у воду, коли отримали змогу це зробити.Медійники зауважили, що в Сені є три спеціально відведені зони для громадського купання: одна біля Ейфелевої вежі, інша поруч із собором Нотр-Дам і третя на сході Парижа."Зони мають роздягальні, душові та меблі в пляжному стилі, що дозволяє розкласти рушники трьом сотням людей", — ідеться в повідомленні.Місцева влада пояснила, що до кінця серпня три місця для купання будуть відкриті безкоштовно за розкладом для всіх віком від 10 до 14 років, залежно від місця розташування.У коментарі журналістам відповідні служби запевнили, що також будуть присутні рятувальники, які стежитимуть за тими, хто перебуває в річці.Нагадаємо, що 5 червня цього року в Одесі офіційно відкрили 11 пляжів. Зони локацій для купання поступово доповнюватимуться. Про це повідомив начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
У суботу, 5 липня, в Центральному Техасі вирує катастрофічна повінь. Унаслідок стихійного лиха загинули щонайменше 24 людини, до 25 дітей із табору для дівчат вважаються зниклими безвісти.Про це повідомило видання Axios. Журналісти зазначили, що стихія розпочалася зранку 4 липня після стрімкого підняття рівня річки Гваделупе.За словами влади, основний удар стихії припав на округ Керр, приблизно за 100 кілометрів від Сан-Антоніо.Рівень води сягнув восьми метрів усього за 45 хвилин, розмиваючи дороги та змиваючи навіть карети швидкої допомоги. В окремих місцях вода досягала майже дев’яти метрів.Шериф округу Ларрі Лейта повідомив на вечірній прес-конференції, що понад 230 людей евакуйовано або врятовано протягом п’ятниці, багато з них — за допомогою гелікоптерів.Особливо постраждав табір "Mystic", де на момент повені перебувало понад 700 дітей."Будьте певні, ніхто не знав, що наближається така повінь. Це найнебезпечніша річкова долина у США", — заявив суддя округу Роб Келлі.Він наголосив, що ніхто не очікував настільки стрімкої та потужної повені.Начальник служби з надзвичайних ситуацій штату Техас Нім Кідд додав, що така кількість опадів не передбачалася в жодних прогнозах. Віце-губернатор Ден Патрік заявив, що влада зробить "усе можливе", аби знайти зниклих дівчат.Уряд штату вже звернувся по допомогу до Білого дому. Губернатор Грег Ебботт оголосив надзвичайний стан і пообіцяв залучити всі необхідні ресурси до завершення пошуково-рятувальної операції.На ситуацію вже відреагував президент США Дональд Трамп, який назвав ситуацію "жахливою". Він запевнив, що перебуває на постійному зв’язку з владою Техасу та готовий надати всебічну допомогу.Нагадаємо, щонайменше дев'ять осіб з однієї великої родини загинули, коли повінь змила дітей у річці на півночі Пакистану 27 червня, а їхні родичі стрибнули у воду, щоби спробувати їх врятувати.
Росія організовує залучення зведеного загону інженерних військ Народної армії Лаосу до розмінування. Йдеться про території Курської області Російської Федерації.Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР)."На тлі значних бойових втрат і поступового виснаження ресурсів російське військово-політичне керівництво шукає можливості для продовження агресивної війни проти України", — йдеться в повідомленні.Розвідники додали, що, крім масового залучення найманців із країн Африки й Азії, а також підрозділів КНДР, Кремль опрацьовує можливість втягнення у війну так званих партнерів під виглядом реалізації гуманітарних проектів у прикордонних з Україною російських областях."Чергова країна, яку Росія намагається втягнути у війну, — Лаос", — констатували в Головному управлінні розвідки.Там деталізували, що Кремль організовує залучення зведеного загону інженерних військ Народної армії Лаосу до розмінування територій Курської області Росії."Враховуючи значну залежність від зовнішньої допомоги, керівництво Лаосу на початковому етапі висловлює готовність відправити до Росії до 50 "військовослужбовців-саперів" і сприяти розмінуванню Курщини", — з’ясували українські розвідники.Окрім того, Лаос надає безоплатну допомогу Росії шляхом проведення реабілітаційних заходів для поранених військовослужбовців, які брали участь у бойових діях проти України."Росія, прикриваючись гуманітарною риторикою, намагається легалізувати присутність іноземного військового контингенту на своїй території, фактично використовуючи його для забезпечення бойових дій проти України", — підсумували в ГУР.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в армії Російської Федерації спостерігалося масове дезертирство найманців з Непалу. Вони прибули, щоби воювати проти Збройних сил України.
У ніч на суботу, 5 липня, в декількох російських регіонах зафіксовано вибухи та пожежі. Крім того, місцеві мешканці скаржаться на перебої з мобільним інтернетом. Це наслідок нічної атаки безпілотників.Інформацію про атаку дронів підтвердив губернатор Саратовської області Роман Бусаргін.Також місцеві пабліки повідомили, що вночі безпілотники атакували низку об’єктів у російських містах Чебоксари, Енгельс і Саратов.За словами губернатора Саратовської області, в Енгельсі та Саратові уламки дронів пошкодили житлові будинки. Мешканці Енгельса в соцмережах повідомляли про серію вибухів у районі військового аеродрому. Їх нарахували понад 10.У Чебоксарах дрони атакували одне з виробничих підприємств. На поширених в соцмережах відео зафіксовано масштабну пожежу. Після атаки в місті спостерігаються перебої з мобільним інтернетом.За інформацією Telegram-каналу Astra, поліцейські перекрили в’їзд на територію заводу "ВНИИР-Прогресс", який виробляє для російської армії антени "Комета", вони захищають дрони від українських засобів радіоелектронної боротьби.Крім того, система моніторингу пожеж NASA зафіксувала займання на території військового аеродрому "Борисоглібськ" у Воронезькій області.Нагадаємо, що в ніч на п’ятницю безпілотники атакували декілька населених пунктів Ростовської області та підмосковний Сергієво-Посадський округ. У деяких місцях спалахнули пожежі.Згодом стало відомо, що оператори 14 окремого полку Сил безпілотних систем завдали удару по "Науково-дослідному інституту прикладної хімії" в місті Сергіїв Посад Московської області. Це за понад 500 кілометрів від державного кордону України.
Очільниця італійського уряду Джорджа Мелоні запевнила, що Сполучені Штати не припиняли постачання озброєння Україні. Америка лише переглянула відправлення певних компонентів.Про це вона заявила під час виступу на форумі в Массерії, пише Ansa."Сполучені Штати не припинили постачання зброї та підтримку України, вони переглянули рішення про постачання конкретних компонентів", що є "важливим фактом, але дуже відрізняється від повного розведення Америки, про яке повідомлялося", — сказала Мелоні.Прем'єр-міністерка наголосила, що особисто розмовляла з Дональдом Трампом, з яким говорила "про Київ і також про" мита. Мелоні заявила, що "сподівається на позитивний розвиток подій у цьому питанні".Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що військова допомога Європейського Союзу Україні не може повною мірою замінити американське озброєння. Йдеться, зокрема про ракети для систем протиповітряної оборони Patriot.Нагадаємо, 4 липня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером Сполучених Штатів Дональдом Трампом. Політики домовилися про "зустріч команд" обох країн. Також лідери країн Обговорили можливості щодо ППО й домовились, що будуть працювати над збільшенням захисту неба.За даними NBC News, очільник Пентагона Піт Хегсет одноосібно віддав розпорядження призупинити доставлення військової допомоги Україні. Таке рішення здивувало Державний департамент, членів Конгресу, посадовців у Києві та європейських союзників.
Лідер Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Британії Кір Стармер організовують чергову зустріч "Коаліції рішучих". Вона пройде вже 10 липня.Про це йдеться в заяві Єлисейського палацу, пише Le Monde.Макрон та Стармер співголовуватимуть на переговорах з іншими європейськими лідерами щодо посилення обороноздатності України під час візиту французького лідера до Великої Британії наступного тижня.Макрон здійснить державний візит до Великої Британії з 8 по 10 липня, де його приймуть з королівською повагою, і він виступить перед парламентом. "Обов’язково відбудеться обговорення того, як серйозно підтримувати боєздатність України", — йдеться в Єлисейському соборі, додавши, що Стармер і Макрон будуть співголовами на відеоконференції союзників Києва.Зустріч, яка відбудеться 10 липня, пройде на тлі застою мирних переговорів під керівництвом Сполучених Штатів щодо припинення війни проти України, що триває понад три роки. США, найбільший військовий спонсор України з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, заявили у вівторок, що припиняють постачання деяких ключових озброєнь до України.Під час зустрічі з питань України Макрон і Стармер зустрінуться з президентом України Володимиром Зеленським та іншими лідерами, зокрема з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем та прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні, повідомило французьке президентство.Що обговорять на самітіНа саміті буде обговорено питання розгортання "сил підтримки" в Україні після припинення вогню, повідомив Єлисейський собор. Обговорення також зосередяться на тому, "як посилити тиск на Росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню, від якого агресорка послідовно відмовляється", додали у французькому президентстві.Нагадаємо, у травні президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що американський президент Дональд Трамп зрозумів, що очільник Кремля Володимир Путін обманював, коли говорив про мир в Україні. Як і інші європейські лідери, Еммануель Макрон хоче встановити "крайній термін для президента Путіна" для початку припинення вогню, "а після" цієї дати будуть "масовані санкції".Також 1 липня відбувся телефонний зв'язок між Єлисейським палацом і Кремлем. Під час розмови з російським диктатором Володимиром Путіним Еммануель Макрон закликав його припинити війну в Україні.