В Одесі розслідують вбивство семирічної Соломії Тарасюк, тіло якої знайшли в підвалі 19 червня. До моторошного злочину може бути причетний 31-річний місцевий мешканець.Як повідомила прес-служба Офісу генпрокурора, за даним фактом розпочато розслідування.Відомо, що до правоохоронців звернулась жінка з повідомленням про те, що її семирічна донька 18 червня ввечері вийшла з дому і не повернулася. Наступного дня в підвальному приміщенні поблизу житлового будинку було виявлено тіло дівчинки з явними ознаками насильницької смерті."За підозрою у скоєнні умисного вбивства дитини затримано 31-річного місцевого жителя", — зазначили в Офісі генпрокурора.Наразі вирішуються питання щодо повідомлення чоловіку про підозру та обрання запобіжного заходу. На даний час проводяться необхідні слідчі дії, спрямовані на повне, всебічне з’ясування обставин трагедії.Нагадаємо, днями на Прикарпатті загубився п'ятилітній хлопчик. Пошуки дитини, яка має розлади аутичного спектра, тривають.
Працівники Державного бюро розслідувань продовжують викривати схеми ухилення від військової служби, організовані за участю посадовців, правоохоронців та військових. Як повідомила прес-служба правоохоронного відомства, зловживання службовим становищем переважно відбувається заради "банальної наживи". "Результативність ДБР у цьому напрямі є критично важливою для забезпечення справедливості та збереження довіри до системи мобілізації в умовах повномасштабної війни", — пояснили у прес-службі.Так, протягом тижня працівники ДБР задокументували кілька фактів продажу "відстрочок" та підробки документів за грошову винагороду. До схем були залучені:правоохоронці;депутати місцевого рівня;посадовці територіальних центрів комплектування;військово-лікарських комісій."Посадовці створювали корупційні схеми, пропонуючи "розв'язати питання" з мобілізацією за гроші, втручалися в бази даних та вступали у злочинні змови", — уточнили в ДБР. Серед яскравих задокументованих фактів наступні:У Житомирі ДБР затримало правоохоронця, який за три тисячі доларів обіцяв допомогу зі зняттям з військового обліку.На Тернопільщині ДБР викрило депутата місцевої громади, який допомагав ухилянтам.За матеріалами ДБР судитимуть правоохоронця, який за 15 тисяч доларів "допомагав" зі списанням з військового обліку.ДБР завершило розслідування масштабної оборудки в Голосіївському РТЦК, посадовці якого за гроші допомогли уникнути мобілізації тисячам військовозобов’язаних.На Одещині судитимуть посадовця ТЦК, якого ДБР викрило на "коригуванні" даних військовозобов’язаних у системі "Оберіг".Нагадаємо, впродовж тижня Державне бюро розслідувань викрило мільйонні зловживання посадовців у сферах оборони та держзакупівель. Порушники наживалися на закупівлі харчових продуктів, а також розробляли махінації з виплатами та преміями для бійців.
На Одещині трапилася моторошна трагедія. Семирічну Соломію Тарасюк, яка ввечері 18 червня вийшла з дому і зникла, знайшли мертвою.Про це повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Одеській області.Відомо, що напередодні ввечері семирічна Соломія вийшла з дому і не повернулася. Дівчинка була одягнена в рожеву футболку, рожеві шорти та взута в рожеві "крокси". При собі дитина мала зелений самокат.На превеликий жаль, дитину 19 червня знайшли мертвою. Наразі обставини трагічної події встановлюються."Поліцейські працюють з чоловіком, який ймовірно причетний до смерті дитини", — зауважили в прес-службі.У поліції обіцяли повідомити всі деталі згодом.Нагадаємо, днями на Прикарпатті загубився п'ятилітній хлопчик. Пошуки дитини, яка має розлади аутичного спектра, тривають.
У четвер, 19 червня, на Закарпатті затримали мешканця Запоріжжя, який жорстоко вбив свою дівчину. Чоловік планував втекти з України.Про це повідомив прес-центр Державної прикордонної служби України."На Закарпатті прикордонники з поліцією затримали 22-річного жителя Запоріжжя", — йдеться у повідомленні.За даними ДПСУ, порушник перебував у розшуку за жорстоке вбивство своєї дівчини. Фігурант завдав їй 77 ножових поранень. Після цього він покинув місце події та надалі намагався втекти до Румунії, щоб уникнути відповідальності. Для цього він прибув до Закарпатської області. Проте на залізничному вокзалі, одразу ж після прибуття потягу, його затримали правоохоронці.Підозрюваного вже доставили до Запорізької області. Наразі чоловік перебуває під вартою.Нагадаємо, днями у Київській області затримали 39-річного чоловіка за підозрою у вбивстві 51-річної співмешканки. Правоохоронці встановили, що жінці завдали смертельних ножових поранень.
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів провело огляд арештованих активів, що належать ТОВ "Бетонбуд", яке пов'язують з кумом російського диктатора Володимира Путіна та екс-очільником забороненої ОПЗЖ Віктором Медведчуком.Про це йдеться у повідомленні Агентства у Telegram-каналі. Там зазначили, що під час перевірки встановлено факти незаконного використання заводу. Наразі триває процедура пошуку управителя для цього активу. "Зокрема, на об’єкті зафіксовано незаконну експлуатацію арештованих потужностей — виготовлення та збут бетонних розчинів, готових для використання. Також виявлено використання спеціального транспорту, призначеного для перевезення продукції", — йдеться у повідомленні. Також АРМА направило низку запитів до:Національної поліції України — щодо отримання інформації з камер відеоспостереження;Львівської міської ради — щодо доступу до систем моніторингу руху транспортних засобів; Державної служби України з безпеки на транспорті — з метою отримання даних про маршрути, габаритно-ваговий контроль та інші характеристики транспортних перевезень. Крім того, Західному МТУ АРМА надано доручення перевірити: показники одометрів кожного транспортного засобу; наявність технічних паспортів та ключів; місцеперебування машин. "Цей випадок — ще один приклад того, як арештовані активи, пов’язані з особами, які підозрюються у сприянні державі-агресору, намагаються вивести з-під контролю держави. Агентство системно протидіє таким спробам та забезпечує повернення активів у правове поле", — додала прес-служба АРМА.Нагадаємо, у лютому Віктор Медведчук видав скандальну статтю про Україну, у якій заперечив суверенітет та прямо закликав до продовження анексії.
Впродовж тижня Державне бюро розслідувань викрило мільйонні зловживання посадовців у сферах оборони та держзакупівель. Порушники наживалися на закупівлі харчових продуктів, а також розробляли махінації з виплатами та преміями для бійців.Як повідомила прес-служба правоохоронного відомства, Державне бюро розслідувань завдало відчутних ударів по корупціонерах, які наживаються на війні та підривають обороноздатність країни.Так, протягом тижня ДБР викрило низку масштабних злочинів, що свідчать про системний характер зловживань у критичних сферах. Зібрані факти демонструють важливу роль ДБР у захисті оборонного та економічного потенціалу держави, забезпеченні прозорості у використанні бюджетних коштів та невідворотності відповідальності для корумпованих посадовців.Працівники ДБР лише цього тижня виявили зловживання у військовій сфері, через які держава втратила понад 137 мільйонів гривень. Серед порушень:масштабні схеми розкрадання коштів, виділених на харчування військових;втрата продуктів через службову недбалість;закупівлі неякісної техніки та товарів військового призначення;махінації з виплатами та преміями для бійців;привласнення пального;приховування випадків самогубства військовослужбовців.За результатами слідчих дій повідомлено про підозру 27 особам, серед яких — військові посадовці та представники комерційних структур.Наразі досудові розслідування тривають. Вживаються заходи для відшкодування завданих збитків та притягнення винних до відповідальності.Серед найгучніших задокументованих фактів:ДБР викрило масштабну схему привласнення та легалізації коштів посадовцями однієї із частин Нацгвардії, яка діяла з 2017 року;ДБР повідомило про підозру підприємцю з Луганщини, який привласнив понад 35 млн грн, виділених на закупівлю товарів військового призначення;ДБР повідомило нові підозри у справі щодо махінацій з виплатами у 110-ї окремої механізованої бригади;ДБР викрило багатомільйонну схему закупівлі техніки для війська. Збитки перевищують 64 мільйони гривень;ДБР викрило масштабну корупційну схему розкрадання мільйонів гривень на харчах для військових;На Івано-Франківщині ДБР викрило схему систематичного розкрадання пального, призначеного для виконання бойових завдань.Нагадуємо, на Київщині двоє офіцерів приховали факт самогубства військового. Також фігуранти сфальсифікували службове розслідування. .
Під час магістрального водогону — річка Інгулець-Південне водосховище, п'ятеро посадовців привласнили понад 240 мільйонів гривень бюджетних коштів. Їм оголошено підозри.Про це повідомила Національна поліція України. За даними слідства, організували схему посадовці з-поміж керівництва дорожньо-будівельної компанії. До своєї оборудки вони залучили службовців підконтрольних підприємств, а також інженера-консультанта товариства.Як зазначили у поліції, після теракту російських окупантів на Каховській гідроелектростанції у травні 2023 року, уряд спрямував значні ресурси з резервного фонду державного бюджету на відновлення критичної інфраструктури. Зокрема, йдеться про будівництво водогону річка Інгулець — Південне водосховище, що дозволило б забезпечити водою населення Кривого Рогу.Так, у липні 2024 році на реалізацію цього проекту посадовці профільної служби та представники однієї з найбільших шляхобудівних компаній на українському ринку підписали угоди на виконання робіт. Тоді між сторонами уклали два договори: основний — на понад 5,3 мільярда гривень та додатковий — більш ніж на 2 мільярди гривень.Відтак, щоб заволодіти бюджетними коштами, ділки завищували ціни на будматеріали, які закуповували через афілійовану компанію. За вказівкою лідера угруповання, представник шляхобудівельної компанії підшукував таких постачальників матеріалів, які надавали комерційні пропозиції із вже значно вищими цінами на необхідні для будівництва водогону матеріали. Неправдиві дані зловмисники вносили до офіційних звітів та актів виконаних робіт. За попередніми оцінками учасники корупційної оборудки завдали державі збитків на понад 240 мільйонів гривень. Поліцейські провели понад 50 обшуків в офісах компаній та за місцями проживання фігурантів, у ході яких вилучили: документацію, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші носії інформації, що містять відомості про механізми реалізації злочинної схеми."На підставі зібраних доказів поліцейські повідомили пʼятьом фігурантам про підозру за ознаками правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Зокрема, власнику і представнику шляхобудівної компанії, службовцям підконтрольних підприємств та інженеру-консультанту, який свого часу отримав відповідний сертифікат від гільдії інженерів. Наразі призначено низку комплексних експертиз для підтвердження завищення цін та обсягів робіт за іншими епізодами протиправної діяльності учасників оборудки під час будівництва магістрального водогону", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, раніше працівники ДБР викрили злочинну організацію, яка заволодівала бюджетними коштами, виділеними на закупівлю харчових продуктів для військових.Також Служба безпеки України та Нацполіція викрили посадовців Одеської міської ради, які розкрали майже 50% бюджетних коштів, виділених на поховання українських воїнів. Загальна сума перевищує два мільйони гривень.
На Львівщині начальник штабу батальйону однієї з військових частин Сил територіальної оборони Збройних сил України виплатив 35 мільйонів гривень "бойових" тиловому підрозділу.Про це повідомило Головне управління Національної поліції у Львівській області. За даними слідства, упродовж серпня-грудня 2023 року посадовець вніс до службових рапортів неправдиві дані про участь особового складу в бойових діях на лінії зіткнення. Насправді ж підрозділ виконував завдання у тилових районах, не перебуваючи на фронті.На підставі підроблених документів військовослужбовцям були нараховані щомісячні виплати у розмірі близько 100 тисяч гривень. Відтак, через недбале ставлення до служби загальна сума незаконно нарахованих доплат склала понад 35 мільйонів гривень."Наразі начальнику штабу повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 (Недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Проводяться подальші слідчо-оперативні заходи для встановлення повного кола осіб, причетних до протиправної діяльності. Санкція інкримінованої статті передбачає до восьми років увʼязнення", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, раніше працівники ДБР викрили злочинну організацію, яка заволодівала бюджетними коштами, виділеними на закупівлю харчових продуктів для військових.Також Служба безпеки України та Нацполіція викрили посадовців Одеської міської ради, які розкрали майже 50% бюджетних коштів, виділених на поховання українських воїнів. Загальна сума перевищує два мільйони гривень.
В застосунку "Дія" можна буде повідомити про початок або завершення будівництва. Опцію в систему додадуть уже незабаром.Як повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, раніше така можливість була тільки на порталі "Дія" або в ЦНАПі.Відповідні послуги будуть доступними для будинків до 500 м² до двох поверхів і господарських споруд на ділянці — гаража, сараю, літньої кухні тощо."Крім цього, запустимо push-сповіщення в застосунку "Дія" про результати будівельних послуг, які українці оформляють у ЦНАПі. Пуші надходитимуть після відправлення документів до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та за результатами розгляду документів", — зазначили у міністерстві.У Мінцифри додали, що раніше будівельна галузь уважалася однією з найкорумпованіших — щороку повз бюджет проходило сім мільярдів гривень. Втім, наразі міністерство цифровізує цю сферу, щоб усі процеси були швидкими й прозорими.Нагадаємо, раніше керівник команди впровадження "Дії" Олексій Вовк повідомляв, що з 1 червня у мобільному застосунку "Дія" з’явився перший платний сервіс. Йдеться про шеринг документів для банків.
Співробітники Служби безпеки України затримали військового, якого підозрюють у підготовці російської атаки на українські протикорабельні комплекси "Нептун".Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, фігурант готував повітряну атаку загарбників на українські ракетні комплекси "Нептун", які тримають під вогневим контролем прибережну акваторію Чорного моря.За даними слідства, виконанням ворожого завдання займався 33-річний військовослужбовець, якого завербувала російська воєнна розвідка. Фігурант мав доручення від окупантів передати їм геолокації підрозділу, де він проходить службу і який охороняє протикорабельні комплекси "Нептун" на півдні України."У разі отримання відповідних координат, ворог планував здійснити по них комбінований удар з використанням дронів-камікадзе та крилатих ракет. Перед початком атаки куратор мав попередити агента про відхід на "безпечну" відстань від зони вогневого ураження", — зазначили у СБУ.Після убезпечення локацій Сил оборони Служба безпеки затримала фігуранта, коли він готував агентурний "звіт" для окупантів. Окрім цього, у процесі розслідування стало відомо, що військовий додатково мав скоригувати ворожі обстріли по навчальних центрах ЗСУ, де раніше проходив військовий вишкіл.За даними слідства, мобілізований потрапив у поле зору агресора під час поширення проросійських коментарів у чат-ботах міноборони Росії. Також під час обшуків у затриманого було вилучено телефон із доказами його роботи на ворога.Слідчі повідомили агенту про підозру з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.Нагадаємо, раніше Служба безпеки України затримала ще одного коригувальника повітряних атак Росії по Полтавщині та Дніпропетровщині. Ним виявився 16-річний місцевий студент, якого окупанти втягнули у підривну діяльність, обіцяючи грошову винагороду.
У Дніпропетровській області 35-річний нетверезий водій влаштував дорожньо-транспортну пригоду за участі двох авто. Внаслідок аварії постраждав чотирирічний хлопчик.Як повідомляє прес-служба Національної поліції України, аварія сталася 16 червня на вулиці Успенській у Павлограді.Правоохоронці зауважили, що водій автомобіля ВАЗ виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з автомобілем Ford. На місці поліцейські виявили 35-річного водія ВАЗу, який перебував у стані сп’яніння та не мав права керування транспортним засобом. "Його було затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України", — наголосили у поліції.За даним фактом слідчі повідомили керманичу про підозру за ч.2 ст. 286-1 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані спʼяніння) КК України. Слідство триває.Нагадаємо, уночі 14 червня у Полтаві в дорожньо-транспортній пригоді постраждали п’ятеро людей. Це сталось після того, як водій Tesla на швидкості в'їхав у стоянку для автомобілів.А 16 червня у Києві зіткнулися три автомобілі, внаслідок чого постраждали діти. Зокрема, на водійка Renault Master не дотрималася безпечної дистанції та зіткнулася з іншим мікроавтобусом, який від удару врізався у причеп вантажівки.
Прикордонники Сьомого Карпатського загону зупинили вивезення з України старовинної колекції монет. Мешканець Прикарпаття з таким "скарбом" прямував до Німеччини.Про це повідомили в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України — Західний кордон"У пункті пропуску "Краківець" під час огляду мікроавтобуса Mercedes прикордонники Сьомого прикордонного Карпатського загону виявили самовар всередині якого була 41 монета", — йдеться в повідомленні.Ці монети, за твердженнями фахівців, датовані XVIII-XIX століттями. "За кермом транспортного засобу перебував 28-річний мешканець Івано-Франківщини", — додали прикордонники.За його словами, це була передача, яку він мав доставити з Івано-Франківська до Німеччини."Виявлене вилучено у встановленому порядку. Походження й історичну цінність монет з’ясує експертиза", — підсумували в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.Нагадаємо, що в липні минулого року прикордонники завадили спробі незаконно вивезти з України скрипку Страдіварі 18 сторіччя. Вилучений інструмент тоді спрямували на експертизу.
На Прикарпатті загубився п'ятилітній хлопчик. Дитина має розлади аутичного спектра.Як повідомила прес-служба поліції Івано-Франківської області, хлопчик 17 червня близько 18:00, перебуваючи у лісовому масиві разом із матір'ю, загубився та не повернувся додому. Відомо, що Боднарук Кирило є мешканцем села Трійця, Заболотівської територіальної громади, Коломийського району. Прикмети хлопчика: зріст — близько 105 сантиметрів;тілобудова — худорлява;волосся — коротке світло-русяве.Дитина була одягнена у штани зеленого кольору та светр рожевого кольору з капюшоном. Хлопчик має діагноз — розлади аутичного спектра, не розмовляє. . "На пошуки хлопчика залучені гірські рятувальники, працівники поліції, співробітники ДСНС та місцеве населення", — зазначили в поліції.Правоохоронці звертаються до громадян та представників медіа, які можуть допомогти встановити місцеперебування малолітнього Кирила Боднарука або надати іншу корисну інформацію, негайно телефонувати на лінію "102", відділ ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області за телефонами: 0674971787, 0979832132, 0673362775, 0669897515.Нагадаємо, 3 травня поблизу села Тростянець Коломийського району Івано-Франківської області сталася трагедія. У ставку потонув хлопчик 2014 року народження.
Військовослужбовці Чопського загону затримали поблизу кордону з Угорщиною трьох громадян України призовного віку. Ними виявилися енергетики з Львівської області, які перебували у відрядженні на Закарпатті.Про це повідомили в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України — Західний кордон"Рух невідомих у напрямку державного рубежу зафіксували за допомогою технічних засобів спостереження", — зазначили прикордонники.Вони додали, що на пошуки ймовірних правопорушників вислали групу реагування від відділу "Соломоново", яка затримала трьох невідомих за 25 метрів від кордону.У ДПСУ уточнили, що чоловіки мали при собі паспортні документи та виявилися мешканцями Львівської області віком 38, 39 і 59 років."Під час опитування прикордонники встановили, що чоловіки є енергетиками та перебувають у службовому відрядженні в Чопі. Під час проведення ремонтних робіт у прикордонному населеному пункті вони спокусилися близькістю кордону та вирішили в незаконний спосіб пробратися в Угорщину", — з’ясували прикордонники.Вони розповіли, що по завершенні робочого дня чоловіки пішли до кордону, де їх зупинив прикордонний наряд.На затриманих склали адміністративно-процесуальні документи за "Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України"."Подальшу долю правопорушників вирішить суд", — підсумували в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.Нагадаємо, що на початку червня на Закарпатті прикордонники на виїзді з України викрили чоловіків, які намагався незаконно виїхати з країни. Ухилянти сховалися у вантажівці з худобою.
У середу, 18 травня, в тимчасово окупованому Бердянську застрелили колаборанта, державного зрадника та воєнного злочинця Михайла Грицая. Про це повідомила прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України."Зрадника та воєнного злочинця Михайла Грицая знищено в окупованому Бердянську", — йдеться у повідомленні.Що відомо про Михайла ГрицаяМихайло Грицай родом з Полтавщини. Проживав у Бердянську. Очолював осередок партії "Соціалістична Україна". Після поневолення міста у 2022 році добровільно пішов на співпрацю з російськими загарбниками та отримав посаду в окупаційній адміністрації — був так званим т.в.о. міського голови та одночасно заступником з питань інфраструктури, ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу. Зрадник "дерибанив" державну власність в окупованому Бердянську в інтересах московитів. Також причетний до наступних воєнних злочинів:тероризував населення окупованого міста;видавав московитам проукраїнських громадян;брав участь в організації катівень на території Бердянська. Грицаю заочно повідомлено про підозру у кримінальному провадженні, яке відкрили ще 1 квітня 2022 року — "Державна зрада". У ГУР нагадали, що "за кожен вчинений проти українського народу воєнний злочин буде справедлива відплата".Нагадаємо, у Черкаській області працівники Державного бюро розслідувань спільно із Службою безпеки України затримали військовослужбовця, який передавав армії РФ координати українських підрозділів. .