У вівторок, 21 січня, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому командувачу оперативно-тактичного управління "Харків", бригадному генералу Юрію Галушкіну, якого підозрюють у недбалому ставленні до військової служби.Про це повідомляє "Радіо Свобода". За даними журналістів, згідно з рішенням суду, Галушкін проведе під вартою наступні 60 діб. Натомість у нього є можливість внесення застави в сумі п’ять мільйонів гривень.Що відомо справуУ понеділок, 20 січня, співробітники Державного бюро розслідувань затримали колишніх командирів оперативно-тактичного угруповання "Харків", 125-ї окремої бригади територіальної оборони та 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади Юрія Галушкіна та Іллю Лапіна.Як встановило слідство, своїм недбалим ставленням до військової служби вони дозволили окупаційним військам захопити частину території Липецької сільської територіальної громади Харківського району. Окрім цього, дії командирів призвели до втрати особового складу та озброєння, зірвали заходи з оборони державного кордону у зоні їх відповідальності.У чому звинувачують ГалушкінаПравоохоронці з'ясували, що бригадний генерал визначив позиції оборони для 125 ОБрТрО, які не відповідали її бойовим можливостям, а також він мав інші підрозділи, які могли підсилити ці позиції.До того ж підозрюваний недооцінив можливості окупаційних військ щодо відновлення наступу у районі оборони бригади, неадекватно реагував на нарощення ворогом бойових потенціалів та загроз. Фігурант не забезпечив облаштування позицій бойової охорони, не вживав заходів щодо укомплектування бригади, ставив завищені бойові завдання батальйонам та, не провівши оперативно-тактичні розрахунки, не організував належного обладнання опорних пунктів, інженерних загороджень тощо.Окрім цього, колишній комбриг, маючи інформацію про підготовку наступальних дій росіян, але не довів її до підлеглих, не забезпечив максимальну мобілізацію та присутність всього особового складу бригади, у тому числі офіцерів на своїх позиціях.А вже під час бою він не організував належну вогневу підтримку підрозділів бригади артилерією; не забезпечив дієвого застосування резервів бригади, взаємодію бригади з іншими підрозділами та не знав дійсного стану на полі бою.Нагадаємо, 21 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід екс-командиру 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади полковника Іллі Лапіну, якого підозрюють у недбалому ставленні до військової служби.
Правоохоронці встановили 10 учасників нападу на 12-річну дівчинку у Білій Церкві. Всім фігурантам від 10 до 16 років.Про це розповів начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василь Богдан в ефірі телеканалу "Ми-Україна". За його словами, повідомлення про інцидент надійшло 11 січня від матері потерпілої.Як наголосив правоохоронець, конфлікт між учасниками виник через чутки різного характеру, які потерпіла начебто розповсюджувала про декількох учасників подій. Також ще однією з причин побиття буцімто стало те, що потерпіла нібито пошкодила вхідні двері до помешкання, де проживає одна з учасниць."На жаль, підлітки вирішили з'ясувати стосунки саме таким чином — через вчинення правопорушення. Станом на зараз поліцією встановлено 10 учасників даної події, віком від 10 до 16 років. Відомо, що неповнолітні зібралися у місцевому парку, куди запросили потерпілу для з'ясування стосунків, де стосовно неї були вчинені протиправні дії, зокрема з метою залякування дівчини один з фігурантів — 16-річний хлопець — погрожував дівчині, вдарив та розпилив в обличчя газовий балончик. Також він здійснював на потерпілу психологічний тиск та вимагав гроші у сумі 15 000 гривень", — розповів правоохоронець.За словами поліцейського, гроші з дівчини вимагали за буцімто пошкоджені двері.Нагадаємо, торік у серпні у Києві посеред футбольного поля дівчата-підлітки побили 12-річну школярку. Бійку вчинили четверо знайомих їй дівчат віком від 13 до 15 років.
Прикордонники спільно зі співробітниками Національної поліції та Служби безпеки України викрили в місті Житомир засновницю місцевої благодійної організації, яка нелегального переправляла за кордон військовозобов’язаних чоловіків.Про це повідомила Державна прикордонна служба України. Як встановило слідство, наприкінці 2024 року зловмисниця налагодила незаконну схему переправлення чоловіків до Словацької Республіки.Вартість послуги становила сім тисяч доларів США. Гроші "клієнти" передавали переправниці у день від’їзду. За ці кошти ухилянти отримували від фігурантки відповідні консультації й поради, як перейти кордон поза пунктами пропуску та не натрапити на прикордонників."Наразі жінці повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 ККУ, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна", — йдеться у повідомленні.Прикордонники зазначили, що зловмисниці обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту. Нагадаємо, 12 січня прикордонники відділу "Ділове" спільно з фахівцями Рахівського гірського пошуково-рятувального відділення відшукали трьох чоловіків, які впродовж семи діб блукали засніженими високогір’ями у пошуках кордону.
У Києві під час конфлікту 32-річна жінка жорстоко побила рідну матір. Вона завдала пенсіонерці численних ударів по тілу та залишила її помирати. Про це повідомила прес-служба поліції Києва.Відомо, що донька разом із 69-річною загиблою проживала в одній квартирі. Під час застілля між жінками виник конфлікт на побутовому ґрунті. У розпалі сварки зловмисниця накинулася на матір та завдала їй численних ударів руками та ногами по тілу."Після отриманих тілесних ушкоджень пенсіонерка ще понад добу знаходилась за місцем мешкання у вкрай важкому стані без свідомості, однак зловмисниця медичну допомогу їй не надала та до медиків не зверталася", — зазначили у поліції.Наступного дня жінка померла. Сама ж порушниця зізналась у скоєному своїй подрузі, яка і повідомила про жахливий злочин правоохоронців. Підозрюваній загрожує до 10 років позбавлення волі.Нагадаємо, 21 січня, у Львові затримали подружжя, яке скоїло жахливий злочин. Чоловік та жінка обікрали пенсіонера та до смерті побили його у власній квартирі.
У Львові затримали подружжя, яке скоїло жахливий злочин. Чоловік та жінка обікрали пенсіонера та до смерті побили його у власній квартирі.Про це повідомила прес-служба поліції Львівської області.Вказується, що 19 січня о 13:50 до правоохоронців надійшло повідомлення про те, що у квартирі одного з будинків на вулиці Тершаківців у Львові виявлено тіло чоловіка з ознаками насильницької смерті. На місце події одразу виїхали оперативники кримінальної поліції, слідчі та співробітники інших підрозділів поліції.Як встановили правоохоронці, 18 січня 42-річний чоловік та 39-річна жінка, які тимчасово проживають у Львові, перебували у квартирі 87-річного пенсіонера. Між ними раптово виник конфлікт, під час якого гість жорстоко побив господаря помешкання, спричинивши йому важкі тілесні ушкодження. "Після цього підозрювані заволоділи особистими речами пенсіонера та втекли", — зазначили в поліції.Від отриманих травм потерпілий помер. Вивчивши записи камер відеоспостереження, правоохоронці встановили місце перебування зловмисників та затримали їх та повідомили про підозру. За вбивство та пограбування злочинцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.Досудове розслідування триває. Невдовзі суд обере підозрюваним запобіжні заходи.Нагадаємо, днями у Львові 17-річний юнак жорстоко вбив 76-річну пенсіонерку. За цей злочин хлопцеві загрожує до 15 років в'язниці.
У вівторок, 21 січня, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід екс-командиру 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади полковника Іллі Лапіну, якого підозрюють у недбалому ставленні до військової служби.Про це повідомило видання "Ґрати". Зокрема, згідно з рішенням суду, колишнього командира було взято під варту. Так, Лапін буде перебувати за ґратами до 20 березня цього року. Що відомо справуУ понеділок, 20 січня, співробітники Державного бюро розслідувань затримали колишніх командирів оперативно-тактичного угруповання "Харків", 125-ї окремої бригади територіальної оборони та 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади.Як встановило слідство, своїм недбалим ставленням до військової служби вони дозволили окупаційним військам захопити частину території Липецької сільської територіальної громади Харківського району. Окрім цього, дії командирів призвели до втрати особового складу та озброєння, зірвали заходи з оборони державного кордону у зоні їх відповідальності.У чому звинувачують ЛапінаЗокрема, екс-командир 415-го батальйону 23 ОМБр не організував оборонний бій у населених пунктах Стрілеча, Красне Липці та Слобожанське, які перебували у батальйонному рубежі оборони, не визначив, які об’єкти включити в опорні пункти і як підготувати їх до захисту, способи протидії підземно-мінній боротьбі противника, місця обладнання сховищ та складів. Слідство також з'ясувало, що у ході відбиття наступу окупаційних військ РФ фігурант не доповів старшому командиру про результати оборонного бою, не запровадив заходів до припинення самовільного відходу 12 військовослужбовців батальйону та віддав одноосібно бойовий наказ за відсутності наказу старшого командира. Також колишній комбат проігнорував та не виконав розпорядження командира бригади про відновлення захоплених окупантами позицій.Нагадаємо, 20 січня співробітники Державного бюро розслідувань також затримали колишнього командира 155-ї окремої механізованої бригади. Посадовець не реагував на правопорушення в його підрозділі, у тому числі на самовільне залишення військової частини його бійцями.
Двом підозрюваним у замаху на вбивство першого заступника міністра охорони здоров'я обрано запобіжний захід. Вони перебуватимуть під вартою два місяці.Про це повідомила прес-служба Національної поліції України.Вказується, що 21 січня Голосіївський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчих та обрав обом фігурантам запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. "За клопотанням слідчих поліції Києва жінка та її спільник на час досудового розслідування 60 діб перебуватимуть під вартою без можливості внесення застави", — йдеться у повідомленні. Що відомо про замах на заступника міністра ЛяшкаУ Києві правоохоронці запобігли вбивству першого заступника міністра охорони здоров’я України. Йдеться про Сергія Дуброва. Зловмисники, які вважали лікаря винним у смерті жінки, хотіли помститись йому за це.За даними слідства, у жовтні 2024 року в одній зі столичних лікарень внаслідок тяжких травм, отриманих під час ДТП, померла жінка. Перший заступник міністра, який є лікарем-анестезіологом, в той день чергував у медзакладі. Попри серйозні травми внаслідок аварії, друзі жінки вважали, що у її смерті винен саме лікар, тому вирішили його вбити. Для цього підозрювані стежили за ним, орендуючи автомобілі та квартиру у житловому комплексі, де мешкає чоловік. Вони придбали зброю, з якої планували застрелити лікаря. Втім, їх намірам завадили правоохоронці, які затримали спільників, коли вони саме купували пістолет, яким планували вбити посадовця. Спільники декілька місяців складали план вчинення злочину — стежили за розпорядком дня та пересуванням потенційної жертви, а щоб залишатись непоміченими, постійно змінювали транспортні засоби. Крім того, пара регулярно відвідувала тир, де тренувала вправність стрільби зі зброї.Нагадаємо, раніше працівники поліції викрили групу лікарів ВЛК у Дніпрі, які за хабарі підробляли військовозобов'язаним аналізи на ВІЛ. Це робилося для зняття чоловіків з обліку.
Співробітники Державного бюро розслідувань викрили командира взводу однієї з військових частин Тернопільської області. Його підозрюють у використанні підлеглого військовослужбовця для робіт на об’єктах нерухомості із виплатою "бойових".Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, військовослужбовці підрозділу були залучені до виконання завдань у зоні бойових дій. За даними слідства, у квітні 2023 року командир взводу запропонував підлеглому солдату не їхати на передову, а відремонтувати будинок його доньки на Тернопільщині. Посадовець запропонував військовому нараховувати усі бойові доплати."Підлеглий погодився і до грудня 2023 року не перебував на службі, а працював на приватному будівництві. За цей час солдату безпідставно нарахували та виплатили понад мільйон грошового забезпечення та доплат за нібито участь в бойових діях", — зауважили у ДБР.Слідчі повідомили командиру про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України). За цей злочин йому загрожує до шести років позбавлення волі.Зокрема, солдату, який працював на будівництві замість служби, повідомлено про підозру в ухиленні від несення служби (ч. 4 ст. 409 КК України). За цей злочин йому загрожує до 10 років в'язниці."Розслідування триває, встановлюється повне коло осіб, причетних до протиправної діяльності. Також вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків", — додали у ДБР.Нагадаємо, 20 січня співробітники Державного бюро розслідувань затримали колишнього командира 155-ї окремої механізованої бригади. Посадовець не реагував на правопорушення в його підрозділі, у тому числі на самовільне залишення військової частини його бійцями.
У вівторок, 21 січня, Соломʼянський районний суд Києва обрав запобіжний захід журналісту, колишньому ведучому підсанкційних телеканалів "Наш" і NewsOne Максу Назарову (Назару Діордіці). Його утримуватимуть під вартою терміном на 60 діб з можливістю внесення застави 12 мільйонів гривень. Про це повідомляє "Радіо Свобода".Відтак суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення, яка вимагала для екс-ведучого підсанкційних каналів, тримання під вартою строком на 60 діб без визначення суми застави. Також сторона захисту просила особисте зобовʼязання або домашній арешт.Своєю чергою Макс Назаров назвав це рішення "несправедливим", адже він нібито не вчинив "жодного злочину, особливо який йому інкримінують". Журналіст запевнив, що це рішення суду буде ним оскаржене."Жодного разу, ніколи у своєму житті ні морально, ні якимось іншим чином не зраджував Україну, ні своїм принципам, ні Конституції. Під час повномасштабного вторгнення жодного разу не залишав територію України, працював на благо України", — заявив Назаров у залі суду.Також Назаров стверджує, що журналіст не несе відповідальності за те, що кажуть в ефірі гості.У своєму коментарі після рішення суду Макс Назаров розповів, що "ніяк" не ставиться до Євгена Мураєва — колишнього власника "Наш" і NewsOne, але наголосив, що з "поваги до минулого", яке пов’язувало його з ним, нічого не буде говорити.У чому звинувачують Макса НазароваУ суботу, 18 січня, працівники Служба безпеки України прийшли з обшуками до колишнього ведучого телеканалів Віктора Медведчука та Євгена Мураєва та російського пропагандиста Макса Назарова, справжнє ім’я якого — Назар Діордіца."Служба безпеки України зібрала масштабну доказову базу й отримала висновки незалежних експертиз, що підтверджують антиукраїнську діяльність колишнього ведучого підсанкційних телеканалів "Наш" і NewsOne, які належали Віктору Медведчуку та Євгену Мураєву", — йдеться в повідомленні.За матеріалами справи, після початку повномасштабної війни фігурант створив свій канал на відеохостингу Youtube, де продовжив поширювати наративи Кремля."Для цього блогер регулярно запрошував на свої ефіри проросійських "політичних експертів", значна частина з яких зараз переховується в Росії", — додали правоохоронці.Вони зауважили, що під час інтерв’ю і сам автор, і гості студії неодноразово намагалися виправдати збройну агресію Росії проти України, а також воєнні злочини рашистів, зокрема, ракетні удари по цивільній інфраструктурі нашої держави."Частим гостем фігуранта був ще один прокремлівський блогер, який у лютому 2024 року вже отримав підозру від слідчих СБУ. Тоді суд обрав для нього запобіжний захід — домашній арешт, але згодом блогер продовжив підривну діяльність в інтересах Москви. Обидва фігуранти публічно намагалися дискредитувати Україну на міжнародній арені та розхитували суспільно-політичну ситуацію всередині нашої держави", — пояснили в СБУ.Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила факти вчинення злочинів з боку обидвох блогерів. Слідчі Служби безпеки України повідомили їм про підозру за "виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікацію її учасників"."Розв’язується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до восьми років ув'язнення з конфіскацією майна", — підсумували в Службі безпеки України.Нагадаємо, наприкінці минулого року голова Служби безпеки Василь Малюк розповідав, що за останні два роки його відомство викрило 93 агентурні мережі Російської Федерації. У ці групи входили як народні депутати, так і чинні військовослужбовці української армії.
Співробітники Служби безпеки України затримали головного психіатра Збройних сил, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад мільйон доларів під час повномасштабної війни. Фігурант придбав кілька коштовних авто та нерухомість.Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, затриманий є заступником голови Центральної військово-лікарської комісії та розв'язує питання щодо придатності військових до проходження служби.За даними слідства, посадовець у період з початку повномасштабного вторгнення РФ набув необґрунтованих активів на понад мільйон доларів. Окрім цього, фігурант не відображав відповідне майно у своїй декларації та оформив його на свою дружину, доньку, синів та інших сторонніх осіб.Як встановило розслідування, протягом 2022-2024 років підозрюваний придбав:приватний будинок в Обухівському районі Київської області;дві квартири в Києві;одну квартиру в Одесі;дві земельні ділянки в Обухівському районі Київської області;авто BMW Х7 2024 року випуску;авто BMW Х7 2022 року випуску;авто BMW Х5 2023 року випуску;авто BMW Х3 2022 року випуску. . "Під час обшуків у нього слідчі СБУ знайшли також 152 тисячі доларів та 34 тисячі євро", — зазначили у Службі безпеки.Правоохоронці розв'язують питання щодо обрання запобіжного заходу та накладення арешту на активи посадовця. Наразі слідчі готують фігуранту повідомлення про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5КК України) та декларуванні неправдивої інформації (ст. 366-2КК України). За цей злочин йому загрожує до 10 років в'язниці.Нагадаємо, 20 січня співробітники Державного бюро розслідувань затримали колишнього командира 155-ї окремої механізованої бригади. Посадовець не реагував на правопорушення в його підрозділі, у тому числі на самовільне залишення військової частини його бійцями.
У понеділок, 20 січня, у Києві на одній зі станцій технічного обслуговування автомобілів чоловік погрожував працівникам та вчинив стрілянину. Інцидент трапився у Дарницькому районі.Про це повідомила прес-служба Патрульної поліції України."На лінію "112" надійшло повідомлення про агресивного чоловіка в Дарницькому районі, який погрожував працівникам СТО фізичною розправою та, за словами заявника, стріляв з автомата", — зазначили правоохоронці.Інспектори швидко прибули на місце інциденту. Проте імовірний зловмисник втік на автомобілі Volkswagen. Правоохоронці дізналися, який вигляд мав порушник, та оперативно розпочали пошуки."Патрульні обстежили прилеглі території та виявили автівку втікача, а в одному з приміщень — і зловмисника", — поінформували в прес-службі.Злочинця затримали та передали слідчим. В автомобілі чоловіка виявили зброю. Вилучене слідчі відправили на експертизу.Нагадаємо, 17 січня у Черкасах жінка стріляла в магазині. Інцидент стався на вулиці Митницькій. Правопорушницю затримали.
У понеділок, 20 січня, поблизу Житомира трапилася масштабна дорожньо-транспортна пригода за участі трьох автобусів. Внаслідок зіткнення травмувалися п'ятеро людей. Про це повідомила прес-служба Головного управління Національної поліції в Житомирській області.Відомо, що автотроща сталася близько 07:40 на автодорозі Виступовичі — Житомир — Могилів — Подільський поблизу села Зарічани. За попередніми даними правоохоронців, сталося зіткнення попутних мікроавтобуса Opel та автобуса "ПАЗ", які рухалися у напрямку міста Житомир. "Останній за інерцією зіткнувся з автобусом міжнародного сполучення, що зупинився перед світлофором", — інформують у поліції.Внаслідок ДТП травмувалися 48-річний водій мікроавтобуса Opel та четверо його пасажирів: три жінки та чоловік. Усі поранені віком від 20 до 55 років, їх було доставлено до медзакладу. Наразі усі обставини події встановлюють слідчі Житомирського районного управління поліції.Нагадаємо, 17 січня зранку в Дарницькому районі Києва сталася дорожньо-транспортна пригода. Легковий автомобіль врізався у шкільний автобус.
У місті Кременець Тернопільської області сталася жахлива трагедія. Під час ремонту автомобіля загинув 36-річний чоловік. Про це повідомила прес-служба Головного управління Національної поліції у Тернопільській області.За інформацією правоохоронців, потерпілий на території власного домогосподарства, а саме в гаражі, ремонтував автомобіль Mercedes-Benz Sprinter. Транспортний засіб він підняв за допомогою домкрату і додатково встановив з обох боків дерев'яні колодки. Чоловік зняв колесо, заліз до оглядової ями та почав поправляти домкрат. У цей час одна з підпірок злетіла та автомобіль притиснув його до бетонного покриття."За деякий час до гаража зайшла донька. Вона разом із сусідом вивільнила тіло батька і викликала швидку", — зазначили в поліції.На жаль, 36-річного кременчанина врятувати не вдалося. Лікарі констатували лише смерть чоловіка.Слідчі відкрили провадження відповідно до статті 115 Кримінального кодексу України з поміткою "нещасний випадок". Наразі триває досудове розслідування.Нагадаємо, нещодавно у Тернопільській області 41-річний чоловік вбив свою матір. За цей злочин йому загрожує 15 років в'язниці.
Співробітники Державного бюро розслідувань затримали колишнього командира 155-ї окремої механізованої бригади. Посадовець не реагував на правопорушення в його підрозділі, у тому числі на самовільне залишення військової частини його бійцями.Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, командир також цілеспрямовано не виконував інших дій, покладених на нього службовими обов'язками. Зокрема, упродовж минулого року він не скерував до органів досудового розслідування жодного повідомлення щодо підлеглих військовослужбовців, які вчинили кримінальні правопорушення. Так, полковник упродовж минулого року мав інформацію про самовільне залишення частини у його бригаді. "Командний склад військової частини доповідав йому про це не лише усно, а й писав рапорти та донесення про факти вчинення підлеглими військовослужбовцями кримінальних правопорушень. Зокрема, пов’язаних із самовільним залишенням військової частини та місця несення служби, а також неповерненням військовослужбовців із відпусток, відряджень та лікарняних. Проте командир, всупереч вимогам Закону, не інформував органи досудового розслідування про виявлені факти", — зазначили у ДБР.Правоохоронці додають, що внаслідок дій фігуранта правоохоронці не могли розпочати правову процедуру пошуку та повернення військовослужбовців у військову частину та до батальйонів резерву, або в деяких випадках забезпечити відбування ними покарання за вчинені злочини."Деякі підлеглі періодично самовільно залишали місце служби, потім добровільно поверталися, після чого робили це повторно, відчуваючи повну безкарність за такі протиправні діяння", — наголосили у Бюро.За даними правоохоронців, систематичне приховування екс-комбригом суттєвої кількості злочинів, вчинених підлеглими військовослужбовцями, спричинило негативний вплив на діяльність органів управління бригади.Окрім цього, командир не вживав інші превентивні заходи для усунення причин та умов, які сприяли вчиненню самовільного залишення військової частини його підлеглими. Зокрема, до списків осіб, які були сплановані для проходження підготовки на території Республіки Франція, полковник безпідставно включив невмотивованих до несення військової служби чоловіків. Серед них були особи, стосовно яких містилися застереження та заборони у дорученнях та наказах вищого керівництва."Зокрема, 22 військовослужбовці, які були призвані за мобілізацією з прикордонних областей, але місце їхньої реєстрації знаходиться в інших областях, а також 15 військовослужбовців, які притягувалися у 2024 році напередодні їх мобілізації на військову службу до адміністративної відповідальності за спробу незаконного перетинання державного кордону поза пунктами пропуску через державний кордон. У результаті, 56 військовослужбовців бригади самовільно залишили навчальні полігони у Франції", — зазначили правоохоронці.У ДБР додали, що внаслідок дій колишнього командира, було ускладнено виконання ЗСУ функцій оборони та виконання окремих бойових завдань через недостатню чисельність особового складу. Це також підірвало престиж і авторитет як військової частини, так і Сил оборони в цілому, знизило бойову готовність та боєздатність підрозділу, та призвело до появи нових воєнних загроз національній безпеці України.Наразі правоохоронці затримали колишнього комбрига 155-ї омбр. Надалі фігурант буде доставлений у Київ для повідомлення йому про підозру у ненаправлені військовою службовою особою до органу досудового розслідування повідомлення про підлеглого, який вчинив кримінальне правопорушення, а також в іншому умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїм службовими обов’язками повинна була виконати, що вчинено в умовах воєнного стану та заподіяло істотну шкоду (ч. 4 ст. 426 КК України).За цей злочин йому загрожує до 10 років позбавлення волі.Нагадаємо, співробітники Державного бюро розслідувань затримали колишніх командирів: двох генералів та полковника. Їх підозрюють у недбалості, яка призвела до окупації частини Харківської області торік у травні. .
Поліція розслідує обставини наруги над прапором України у місті Біла Церква Київської області. Раніше його скинув на землю чоловік, особа якого встановлюється правоохоронцями.Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє поліція Київської області.Там зазначили, що під час моніторингу мережі інтернет виявлено інформацію щодо наруги над державним символом біля однієї з культових споруд."Правоохоронці Білоцерківського управління поліції Київщини встановлюють всі обставини, зокрема особу, яка причетна до скоєння кримінального правопорушення та можливих свідків вказаної події", — пише прес-служба поліції Київщини.Розпочато кримінальне провадженняПравоохоронці повідомили, що за процесуального керівництва Білоцерківської окружної прокуратури, за фактом наруги над державним символом розпочали досудове розслідування (ч. 1 ст. 338 Кримінального кодексу України)."Шановні громадяни! Якщо ви стали свідком або вам відома інформація, яка стосується вказаної події, звертайтесь до Білоцерківського управління поліції Київщини за номером (093) 126 55 05, на спецлінію "102", або за адресою: м. Біла Церква, вул. Привокзальна, 3", — йдеться у зверненні поліціянтів.Нагадаємо, у Києві український прапор використали як мішок для скошеної трави. Небайдужі люди викликали правоохоронців, двірника та слідчих для з'ясування усіх причетних до інциденту.Також в Одесі пʼяний хлопець розірвав державний прапор. Йому повідомлено про підозру.Раніше повідомлялось, що у Хмельницькій області 29-річна жінка спалила прапор України. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження.