Суспільство

15:03 - 25.06.2026

Україну накриє спека до +35°C: синоптики назвали найгарячіші регіони

У п'ятницю, 26 червня, погода в Україні буде спекотною. Однак подекуди можливі дощі.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно з даними синоптиків, завтра синоптична ситуація в Україні ще не зазнає відчутних змін."Погоду без опадів у більшості областей формуватиме поле підвищеного тиску та досить тепла повітряна маса, яка повільно поширюється із заходу, але поки що переважають потоки з північного напрямку, тому найжаркішу погоду чекаємо у західних та більшості південних областей. У південній частині, східних і Вінницькій областях вдень за рахунок нестійкості атмосфери місцями розраховуємо на невеликі короткочасні дощі та грози", — йдеться у повідомленні.Опадів не прогнозується, лише у південній частині, східних та Вінницькій областях. Вітер буде північний, північно-західний, 7-12 м/с.Температура вночі коливатиметься у межах +13...+18°C, на Півдні країни та Закарпатті очікується до +21°C. Водночас вдень буде +23...+28°C, у західних, більшості південних областей прогнозується до +32°C, а на Закарпатті місцями можлива сильна спека до +35°C.Також синопитики попередили, що 26-28 червня у більшості областей країни оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Нагадаємо, синоптик Ігор Кібальчич інформував, що впродовж тижня, 22-28 червня, в Україні очікується мінлива літня погода з періодичними дощами, грозами та поривчастим вітром. Температура переважно залишатиметься в межах кліматичної норми, а екстремальна спека із Заходу Європи до країни не дійде.Додамо, ще у квітні у мережі активно почали поширювати "прогнози", буцімто літо 2026 року буде "аномально спекотним". В "Укргідрометцентрі"прокоментували цю інформацію та пояснили, чи варто насправді довіряти таким прогнозам.Читайте також: Якою буде погода у першій половині літа 2026: прогноз синоптика.

1
13:54 - 25.06.2026

Омбудсман пропонує переглянути правила НМТ: що хочуть змінити

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав Кабінет Міністрів та Міністерство освіти і науки переглянути умови вступної кампанії 2026 року. Зокрема, він пропонує знизити мінімальний конкурсний бал і повернути можливість оскаржувати некоректні завдання НМТ.Про це омбудсман повідомив у Telegram. За словами Лубінця, цьогорічні вступники складають тестування в умовах тривалих повітряних тривог, перебування в укриттях і технічних збоїв. Лише впродовж червня до Офісу омбудсмана надійшла 21 скарга щодо організації НМТ.Як приклад він навів ситуацію в Одесі, де через тривалі повітряні тривоги учасники одного з екзаменаційних центрів провели в укритті та пункті тестування близько 13 годин.Які зміни пропонує омбудсманЛубінець закликав уряд і МОН:переглянути та знизити мінімальний конкурсний бал для вступу;повернути право на апеляцію щодо некоректних тестових завдань;оприлюднювати завдання НМТ і правильні відповіді після завершення тестування;забезпечити належні умови складання іспиту для дітей, які перебувають у місцях несвободи.За даними омбудсмана, у слідчих ізоляторах зафіксували порушення прав шістьох дітей, яким адміністрації не забезпечили можливість пройти тестування. Загалом у таких установах перебувають 152 неповнолітні, які мають право на здобуття вищої освіти.Не всі центри працюють в укриттяхМоніторинг також показав, що лише частина тимчасових екзаменаційних центрів розташована безпосередньо в укриттях. У Сумській та Харківській областях у захищених приміщеннях працюють усі центри, у Миколаївській, Чернігівській та Черкаській — близько 90%, у Київській — 70%, а в Рівненській — половина."Право на освіту не може залежати від технічних збоїв чи неналежної організації. Держава повинна адаптувати систему освіти до умов війни, а не змушувати дітей розплачуватися за її недоліки власним майбутнім!" — наголосив Лубінець.Нагадаємо, нещодавно в Україні розгорілася дискусія щодо виключення математики з обовʼязкових іспитових предметів для школярів. Так, частина суспільства та політиків була за скасування, інші ж — проти. Попри це, Юлія Свириденко зробила чітку заяву, що наразі математика залишатиметься одним з основних предметів на НМТ.Читайте також: Частині вступників оприлюднили результати НМТ: де переглянути бали.

2
12:51 - 25.06.2026

Три смерті й понад 650 контактних осіб: ВООЗ зробила важливу заяву про спалах хантавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я може оголосити завершеним міжнародний спалах хантавірусу, пов’язаний із круїзним судном MV Hondius, 2 липня. Це станеться за умови, що до того часу не виявлять нових випадків зараження.Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, пише RTL Today. Загалом із судном пов’язують 13 випадків захворювання, зокрема три летальні. У 33 країнах і територіях медичні служби встановили та спостерігали за понад 650 людьми, які могли контактувати з інфікованими.Станом на 24 червня період карантину завершили всі, крім 54 контактних осіб. Останні з них мають вийти з карантину 2 липня."Якщо до того часу не повідомлять про нові випадки, ВООЗ вважатиме спалах завершеним", — зазначив очільник організації.Дослідження спалаху продовжатьНавіть після офіційного завершення спалаху фахівці планують з’ясовувати, як саме вірус потрапив на судно та поширився серед пасажирів і членів екіпажу.На борту MV Hondius уже зібрали зразки з навколишнього середовища. Також ВООЗ координує дослідження за участю людей, які могли контактувати з вірусом, у 21 країні.Зразок збудника планують передати до біологічного сховища WHO BioHub у Швейцарії. Його вивчення може допомогти у створенні діагностичних тестів, ліків і вакцин для реагування на майбутні спалахи.Що відомо про зараженняСпалах пов’язують із вірусом Andes — різновидом хантавірусу, який зазвичай передається людям від гризунів. Це єдиний відомий представник групи, здатний обмежено поширюватися від людини до людини, переважно за тісного й тривалого контакту.Специфічної вакцини або лікування від хантавірусної інфекції наразі немає. Пацієнтам надають підтримувальну терапію, а тяжкі випадки можуть потребувати інтенсивної медичної допомоги.Судно MV Hondius вирушило з аргентинської Ушуаї 1 квітня та відвідало низку віддалених островів Південної Атлантики. Після виявлення випадків пасажирів евакуювали й повернули до їхніх країн, а судно згодом прибуло до Роттердама.Нагадаємо, цьогоріч в Україні виявили вже 63 випадки зараження хантавірусом. Однак всі вони — це штами, що передаються від гризунів до людини, та не є настільки небезпечними, як відомі випадки у світі.Читайте також: Хантавірус в Україні: хто у групі ризику та які симптоми не можна ігнорувати.

3
12:35 - 25.06.2026

У Києві змінюють правила проїзду для школярів: що зміниться з 1 липня

Із 1 липня до 31 серпня безоплатний проїзд у громадському транспорті для київських школярів тимчасово не діятиме. Натомість учні зможуть купувати проїзні квитки зі знижкою 75%.Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.Безоплатний проїзд для школярів передбачений лише впродовж навчального року. На час літніх канікул учням денної форми навчання пропонують кілька видів пільгових проїзних:325 грн — безлімітний проїзний на місяць;162,50 грн — безлімітний проїзний на другу половину місяця;72,50 грн — проїзний на 46 поїздок;97,50 грн — на 62 поїздки;143,75 грн — на 92 поїздки;192,50 грн — на 124 поїздки.Придбати проїзний можна в застосунках "Київ Цифровий" та EasyPay, у терміналах самообслуговування або на сайті КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр". Школярі також можуть поповнювати учнівський квиток разовими поїздками, однак знижка 75% у такому разі не застосовується.Крім того, із 1 липня до 31 серпня призупинять право на безоплатний проїзд для курсантів вищих військових навчальних закладів, які користуються пільгою впродовж навчального року.Нагадаємо, раніше Київська міська рада профспілок закликала столичну владу на шість місяців відтермінувати підвищення вартості проїзду до 30 грн. За цей час у місті пропонують розробити механізм компенсацій для працівників із невисокими доходами..

4
12:17 - 25.06.2026

Бровари також залишилися частково без електрики: коли з'явиться світло

У четвер, 25 червня, у Броварах, запровадили аварійні відключення світла.Про це повідомив міський голова Ігор Сапожко. За його словами, наразі без світла центральна частина та частково інші мікрорайони Броварів."Фахівці ДТЕК працюють над оперативним усуненням проблеми", — додав він.Як відзначив посадовець, орієнтовний час відновлення енергопостання — 15:30-16:00.Зауважимо, сьогодні відключення електроенергії діють й у столиці. Причина — технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

5
11:47 - 25.06.2026

"Мертві справи" на розгляді: у Верховному Суді запровадили новий підхід

У Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду почали застосовувати поняття "мертвих" або "покинутих справ". Такий підхід дає змогу закривати окремі провадження про банкрутство, які розглядають понад 15 років і які фактично втратили значення для сторін та економіки.Про це повідомили у Верховному Суді за підсумками зустрічі з делегацією Секретаріату Ради Європи, передає видання "Судово-юридична газета".Новий підхід застосовує судова палата Касаційного господарського суду, що розглядає справи про банкрутство. Йдеться про провадження, які тривалий час залишаються без належної процесуальної активності та, вочевидь, уже не становлять інтересу для їхніх учасників.Поняття "покинутої справи" не є окремим терміном, закріпленим у законодавстві. Верховний Суд використовує вже наявні процесуальні механізми, щоб запобігати безпідставному затягуванню розгляду.Обговорили надмірну тривалість судових процесівПід час зустрічі представники Верховного Суду та Ради Європи обговорили виконання рішень Європейського суду з прав людини щодо України. Серед основних тем були надмірна тривалість судових проваджень, незалежність судової влади, умови тримання людей під вартою та повторний розгляд національних справ після рішень ЄСПЛ.Голова Касаційного господарського суду Лариса Рогач зазначила, що повномасштабна війна не повинна ставати причиною для зниження стандартів судочинства.Господарські суди продовжують розглядати справи, використовуючи відеоконференції, дистанційні слухання та електронні кабінети. Водночас проблема надмірної тривалості проваджень залишається актуальною.Верховний Суд працює над заходами, які допоможуть забезпечити розгляд справ у розумні строки без внесення змін до законодавства.Нагадаємо, нещодавно у столиці правоохоронці розпочали судовий процес задля повернення громаді великої прибережної зони, яку забудували без належних дозволів. На території екологічної мережі міста виявили незаконно зведений розважальний заклад, право власності на який оформили всупереч чинному законодавству..

6
11:31 - 25.06.2026

Підвищення проїзду до 30 грн хочуть відкласти: у Києві озвучили нову пропозицію

Київська міська рада профспілок закликала столичну владу на шість місяців відтермінувати підвищення вартості проїзду до 30 грн. За цей час у місті пропонують розробити механізм компенсацій для працівників із невисокими доходами.Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на Київську міську раду профспілок.Профспілки пропонують спочатку підвищити вартість разової поїздки з нинішніх вісьмох до 20 грн. На їхню думку, такий тариф більше відповідає зростанню мінімальної зарплати з часу останнього перегляду цін у 2018 році.Підвищення до 30 грн вони просять відкласти щонайменше на пів року. За цей період міська влада мала б запровадити компенсації або знижки для освітян, медиків, працівників культури та інших бюджетників із низькими доходами.Що пропонує КМДАУ травні КМДА оприлюднила проєкт, який передбачає тариф у 30 грн за разову поїздку в метро та наземному комунальному транспорті. За розрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтована вартість становить 64,60 грн у метро та 44,14 грн у наземному транспорті. Різницю між запропонованим тарифом і собівартістю планують покривати з міського бюджету.Для постійних пасажирів передбачена система знижок. Зокрема, місячний проїзний на 46 поїздок може коштувати 1 088 грн, а безлімітний — 4 875 грн.Остаточного рішення ще немаєКиївська міська рада профспілок направила свої пропозиції до КМДА 18 червня. За її даними, міська влада має впродовж 30 календарних днів ухвалити обґрунтоване рішення або надати вмотивовану відмову. У КМДА заявили, що аналізують можливість реалізації пропозиції та її вплив на бюджет і роботу транспортних підприємств.Запровадження нових тарифів попередньо планували з 15 липня 2026 року, однак проєкт поки не затверджений.Додамо, раніше стало відомо, що у разі підвищення вартості проїзду в Києві раніше придбані поїздки залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року..

7
11:29 - 25.06.2026

Відключення світла у Києві: в "Укренерго" зробили заяву

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

8
10:40 - 25.06.2026

Частина Києва залишилася без світла: що сталося

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

9
10:29 - 25.06.2026

В Україні можуть повернутися відключення світла: названо умови

В Україні влітку можуть запровадити відключення електроенергії. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко в інтерв'ю "РБК-Україна". За його словами, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі."Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", — зазначив Зайченко.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив Зайченко.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

10
09:53 - 25.06.2026

Російські хакери атакують месенджери українців, військових і посадовців: СБУ назвала головні загрози

Російські спецслужби систематично намагаються отримати доступ до месенджерів посадовців, військових, політиків та активістів з України, країн Європи й США. Метою атак є викрадення чутливої інформації та персональних даних користувачів.Про це повідомила Служба безпеки України за результатами спільної роботи з Федеральним бюро розслідувань США.За даними СБУ, російських хакерів цікавить листування військового, політичного й економічного характеру. Після захоплення акаунта вони можуть читати повідомлення, переглядати контакти та розсилати фішингові повідомлення від імені жертви."Для подібних кібератків російські хакери вибирають різноманітні інструменти та методи. Наприклад, для виманювання паролів до акаунта ворог використовує розсилку СМС від імені "команд підтримки". Такі дії маскуються під роботу офіційних ботів, а самі повідомлення приходять у ранкові години, коли користувач є вкрай вразливим з огляду на фізичний та емоційний стан", — зазначили у відомстві.Так, користувача переконують передати код підтвердження, пароль або PIN-код, перейти за посиланням чи відсканувати QR-код. Останній може дозволити хакерам під’єднати власний пристрій до чужого облікового запису. Також небезпечні повідомлення можуть надходити від знайомих, акаунти яких уже захопили.Як захистити свій акаунтПравоохоронці склали список порад для користувачів, щоб зберегти свій акаунт:регулярно перевіряйте свої активні сесії в месенджері та завершуйте всі невідомі підключення;увімкнути двофакторну автентифікацію. Використовуйте складний буквено-цифровий PIN-код;кому не передавайте коди підтвердження, PIN-коди, паролі та ключі відновлення облікового запису;не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомих. Їхній акаунт може бути вже зламаний;не відкривайте файли з невідомих або сумнівних чатів, особливо якщо вас просять зробити це з комп'ютера;не скануйте QR-коди, які надійшли від невідомих ботів чи користувачів. Через них зловмисники можуть підключити свій пристрій до вашого облікового запису.Нагадаємо, нещодавно в Україні почали фіксувати фішингову схему, за допомогою якої зловмисники намагаються отримати доступ до Telegram-акаунтів користувачів. Шахраї розсилають підроблені петиції про вшанування пам’яті загиблих українських військових та виманюють номери телефонів і коди підтвердження.Читайте також: Чому не варто використовувати однакові паролі: поради кіберекспертів.

11
08:49 - 25.06.2026

Нацистські гасла та салют: посольство Ізраїлю відреагувало на акцію в Києві

Посольство Ізраїлю в Україні висловило занепокоєння через дії учасників акції об’єднання "Братство", яка відбулася 21 червня на Майдані Незалежності в Києві. За твердженням дипломатів, під час заходу лунали нацистські гасла, а окремі присутні демонстрували нацистський салют.Про це йдеться у заяві посольства.У дипломатичній установі заявили, що такі дії паплюжать пам’ять мільйонів жертв нацизму, та висловили сподівання на оперативну реакцію українських правоохоронців відповідно до законодавства."Висловлюємо занепокоєння у зв’язку з цією акцією, яка паплюжить пам’ять мільйонів жертв нацизму. Сподіваємося на оперативну реакцію правоохоронних органів України відповідно до законодавства України", — зазначили в дописі.Інформації про офіційну правову оцінку дій учасників акції на момент публікації не було.Зазначимо, 21 червня в центрі Києва одночасно відбувалися десятий Марш рівності "КиївПрайд" та акції його противників. Учасники Маршу рівності виступали за ухвалення закону про цивільні партнерства та проти дискримінації ЛГБТК+ людей.Поліція Києва повідомляла, що забезпечувала правопорядок під час масових заходів і не зафіксувала грубих порушень громадського порядку.Нагадаємо, раніше перепоховання одного з лідерів Організації Українських Націоналістів (ОУН) Андрія Мельника в Україні викликало "серйозну стурбованість" в Ізраїлі. Його перепоховали на Національному військовому меморіальному кладовищі..

12
07:50 - 25.06.2026

Спека не відступає: де сьогодні прогріє до +32°C

У четвер, 25 червня, погода в Україні буде спекотною. Проте подекуди можливі дощі.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно із прогнозами синоптиків, у північних, східних областях та в Криму вдень місцями можливий короткочасний дощ, гроза.Вітер буде північно-західний, 5-10 м/с. Температура коливатиметься у межах +24...+29°C, а на південному заході країни прогріє до +32°C.У Києві та області також можливий короткочасний дощ. Температура на Київщині становитиме +24...+29°C, а у столиці стовпчики термометрів показуватимуть +26...+28°C.Нагадаємо, синоптик Ігор Кібальчич інформував, що впродовж тижня, 22-28 червня, в Україні очікується мінлива літня погода з періодичними дощами, грозами та поривчастим вітром. Температура переважно залишатиметься в межах кліматичної норми, а екстремальна спека із Заходу Європи до країни не дійде.Додамо, ще у квітні у мережі активно почали поширювати "прогнози", буцімто літо 2026 року буде "аномально спекотним". В "Укргідрометцентрі"прокоментували цю інформацію та пояснили, чи варто насправді довіряти таким прогнозам.Читайте також: Якою буде погода у першій половині літа 2026: прогноз синоптика.

13
02:38 - 25.06.2026

"Вона для мене найкраща": поранений прикордонник зробив пропозицію коханій прямо в лікарні (відео)

Поранений український прикордонник Іван освідчився своїй коханій Ірині під час лікування. Дівчина відповіла "так", а медики та рідні підтримали пару оплесками.Про це йдеться у відео Державної прикордонної служби України.Іван розповів, що служить уже сім років. Поранення він отримав біля Малої Вовчої на Харківщині. За словами прикордонника, Ірина приїхала до нього одразу після того, як його доставили до лікарні. Військовий зазначив, що кохана залишалася поруч попри всі труднощі."Вона для мене є найкращою", — сказав Іван.Прикордонник назвав Ірину розумною, веселою та найтурботливішою. Він додав, що зараз для нього головне — стати на ноги. Після цього Іван запитав у коханої, чи стане вона його дружиною. Серед хвилювання та сліз радості Ірина погодилася.    View this post on Instagram           A post shared by Держприкордонслужба України | ДПСУ (@border_guards_ua)Додамо, у квітні український поет і військовослужбовець Павло Вишебаба одружився з блогеркою та письменницею Анжелікою Кравець після всього трьох місяців знайомства.Також торік колишній боєць 36-ї окремої бригади морської піхоти Збройних сил України і захисник "Азовсталі" Михайло Діанов вдруге одружився..

14
18:57 - 24.06.2026

На Чернігівщині оголошено масову евакуацію з прикордонних населених пунктів

Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію з 1 липня з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох територіальних громадах. Таким був запит від військових.Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.Він уточнив, що йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.Корюківська територіальна громада:Прибинь;Шишківка;Рудня.Городнянська територіальна громада:Лемешівка;Мощенка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Воробʼївка;Камінь;Камʼянська Слобода;Карабани;Чайкине.Семенівська територіальна громада:Газопровідне;Олександрівка."Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації зі семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі мешканці виїхали, решта — писали відмови", — зауважив Чаус.Очільник військової адміністрації Чернігівщини додав, що тут ідеться про такі населені пункти:Сновська територіальна громада:Гірськ.Городнянська територіальна громада:Берилівка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Бучки;Грем’яч;Будо-Воробʼївська.Семенівська територіальна громада:Костобобрів;Залізний Міст.За даними громад і районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі мешканців. Серед них — 120 дітей."Алгоритм дій уже напрацьований. Мешканців поінформують про місця збору. Всі необхідні служби залучені. Є затверджені евакуаційні маршрути та транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці", — підсумував В’ячеслав Чаус.Нагадаємо, що на початку червня в Донецькій області розширили зону евакуації для сімей з дітьми. Рішення стосується декількох населених пунктів..

15
1460
1459 1458
...
1