Міністерство розвитку громад та територій України розробило механізм моніторингу у сфері питної води. Зокрема, тепер збір даних про стан водних ресурсів відбуватиметься централізовано через єдину інформаційну Платформу.Про це повідомила прес-служба Мінрозвитку."Завдяки новій системі моніторингу з’явиться можливість більш ефективно проводити контроль відповідності стану води санітарним нормам та виявляти потенційні ризики забруднення. Використання для цього спеціальної Платформи підвищить прозорість даних, дасть можливість більш зручного аналізу. До Платформи матимуть доступ міністерства, агентства, ОВА. Це забезпечуватиме оперативне розв'язання проблемних питань. Зокрема коли йдеться про очищення стічних вод, мінімізацію забруднень, збереження екосистеми", — наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.Як зауважили у відомстві, новий порядок здійснення державного моніторингу у сферах питної води та питного водопостачання, водовідведення передбачає:розробку та впровадження інформаційно-аналітичної Платформи для забезпечення збору, обробки, аналізу, збереження, узагальнення та аналізу інформації про стан об'єктів централізованого питного водопостачання, стан систем водовідведення, виникнення можливих аварійних ситуацій на цих об’єктах;формування єдиного підходу до збору, обробки, збереження, узагальнення та аналізу зазначеної інформації;отримання об’єктивної оцінки стану якості питної води, об'єктів централізованого питного водопостачання, систем водовідведення, очищених стічних вод, повторного використання очищених стічних вод та осаду стічних вод."Запровадження державного Моніторингу щодо питної води та питного водопостачання, водовідведення дозволить органам влади та місцевому самоврядуванню отримувати актуальну інформацію", — резюмували у міністерстві.Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що власники електроопалювальних установок зможуть платити за світло значно менше. Відповідне рішення прийняли на засіданні уряду 17 січня.
Львівські медики врятували семимісячну дівчинку Соломійку Одейчук з Рівненщини. У дитини ще до народження діагностували рідкісне захворювання, яке трапляється лише в одного з 25 тисяч новонароджених — аномалію судин головного мозку.Про це розповіли в Першому медичному обʼєднанні Львова.Боротьбу за життя дитини медики розпочали ще до її народження — на 32-му тижні вагітності матері. Тоді лікарі й виявили, що у дівчинки вкрай рідкісна аномалія судин головного мозку — аневризма вени Галена."Серед усіх можливих аномалій судин головного мозку ця найскладніша. Виникає так: у мозку формується патологічне з'єднання між артеріями та веною Галена. Через це кров до останньої надходить надто швидко та інтенсивно — під тиском, що і призводить до патологічного розширення судини. В ній утворюється так звана куля, яку лікарі називають "бомбою", бо може розірватись будь-якої миті, спричинити крововилив та смерть", — пояснили у медзакладі.Через високі ризики вагітну жінку рівненські медики скерували до Києва. Там Соломійка і з’явилася на світ. Проте після народження дитину направили до Львова. Там за порятунок дівчинки з украй рідкісним діагнозом взялися нейрохірурги дитячої лікарні святого Миколая Першого медобʼєднання."На жаль, діти з таким діагнозом дуже часто не доживають і до одного року. Та є операція — ризикована — втім та, що дає шанс на порятунок. Батьки на неї погодились, а ми взялися за підготовку. Почекали шість місяців, аби Соломія підросла і були більші шанси на те, що її організм витримає втручання", — розповів завідувач нейрохірургічного відділення Дитячої лікарні святого Миколая Тарас Микитин.На цю операцію до Львова приїхав нейрохірург з Угорщини Степан Гудак. За свою практику він врятував життя понад 50 дітей з аневризмою вени Галена. На момент операції Соломійці виповнилось вже сім місяців. А діаметр аневризми був уп'ятеро разів більший за саму вену. Нейрохірурги виконали втручання мінінвазивно, тобто через один маленький розріз на нозі, через який і "закрили" аневризму. Менш ніж за тиждень після втручання Соломійка поїхала додому. Тепер її життю нічого не загрожує.Нагадаємо, торік у Києві в національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" врятували трирічного хлопчика, якому під час процедури стоматологи пошкодили трахею. Дитина була у критичному стані.
В Україні запускають програму субсидій на орендоване житло для внутрішньо переміщених осіб. Виплати нараховуватимуть із 29 січня 2025 року.Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 21 січня. Глава уряду зазначив, що в кінці місяця запрацює новий механізм підтримки ВПО."Розгортається програма підтримки внутрішніх переселенців. З 29 січня стартує субсидія на оренду житла", — зазначив він.Шмигаль наголосив, що ця допомога від держави значно зменшить навантаження на родинні бюджети.Хто з ВПО зможе отримати субсидіюДаною програмою можуть скористатися переселенці, що відповідають наступним критеріям:ВПО, які переїхали до будь-якого регіону, що перебуває під контролем України, і не мають у власності житла на цих територіях із загальною площею понад 13,65 м2 на кожного члена сім'ї;родини ВПО, житло яких знищено/пошкоджено і непридатне для проживання;родини, які витрачають на оренду понад 20% доходу;ВПО, які не отримують допомогу на проживання;ВПО, які не є учасниками програми "Прихисток".Варто зазначити, що родини з доходом меншим від двох прожиткових мінімумів (станом на сьогодні до 5840 гривень) можуть розраховувати на більшу субсидію. Як розраховується розмір субсидіїРозмір субсидії визначається індивідуально. Сума виплат залежить від:доходу родини;кількості членів сім'ї;граничної вартості оренди житла у регіоні.Як оформити субсидію на оренду житлаЩоб оформлення субсидію необхідний договір оренди житла, який можна разом із заявою підписати та подати:у відділеннях ПФУ;через вебпортал електронних послуг ПФУ чи мобільний застосунок ПФУ з накладанням електронного підпису;у ЦНАПах.Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду також інформував, що у січні одноразову грошову допомогу за програмою "Тепла зима" зможе отримати кожна дитина з малозабезпечених родин та сімей внутрішньо переміщених осіб. Розмір виплат становить 6500 гривень.
У середу, 22 січня, в Україні очікується хмарна погода. Деякі регіони накриють опади у вигляді дощу з мокрим снігом.Про це повідомив "Укргідрометцентр".За словами синоптиків, у цей зимовий день температура повітря вночі та вдень коливатиметься у межах -2…+3°C. Вночі на сході країни буде 0…-5°C, вдень у південній частині прогнозують +3…+8°C.Вночі на Закарпатті, вдень в Україні, крім сходу і південного сходу, подекуди пройде невеликий дощ зі снігом. У західних областях місцями прогнозують туман. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та області 22 грудня буде хмарно. Вночі істотних опадів не прогнозують, вдень подекуди пройде невеликий дощ зі снігом. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.Температура повітря на Київщині вночі та вдень становитиме -3…+2°C. У Києві протягом доби буде 0…+2°C.Нагадаємо, раніше синоптики "Укргідрометцентру" розповіли, що чекати від погоди у січні. Детальніше — у нашому матеріалі.Додамо, раніше синоптик Наталія Діденко інформувала, що наприкінці січня українців очікує аномально тепла погода. Температура повітря може підвищитись до +20°C.
Попри російську агресію держава продовжує підтримувати громадян, які цього найбільше потребують. Зокрема у січні одноразову грошову допомогу за програмою "Тепла зима" зможе отримати кожна дитина з малозабезпечених родин та сімей внутрішньо переміщених осіб. Розмір виплат становить 6500 гривень.Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 21 січня."Сьогодні уряд вдосконалює ще одну важливу соціальну програму — "Тепла зима". Це виплати на кожну дитину із малозабезпечених родин та з родин ВПО", — зазначив він у своїй промові.Прем'єр нагадав, що у грудні 2024 року держава допомогла майже 600 тисячам українців за цією програмою. На кожну дитину було виплачено по 6500 гривень.На сьогоднішньому засіданні внесли зміни до цієї програми. Зокрема родини, які минулого року з технічних причин не були додані до переліку отримувачів, тепер одержать допомогу. Ці кошти вони зможуть витратити на найбільш нагальні потреби, зокрема на теплі речі для дітей.Зокрема, допомогу отримають:діти з родин ВПО та осіб з інвалідністю першої групи;діти з малозабезпечених сімей.Нагадаємо, у 2025 році держава продовжить виплачувати грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам. Отримувати відповідні виплати можна буде у межах трьох програм.
У вівторок, 21 січня, в Україні очікується досить тепла погода. Опадів у цей зимовий день не прогнозують. Проте вранці подекуди буде туман.Про це повідомив "Укргідрометцентр".За словами синоптиків, у вівторок буде хмарно з проясненнями. Вітер переважно південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря коливатиметься у межах 0…+5°C, на Прикарпатті, Одещині та в Криму прогріє до +4…+9°C. На заході та південному заході країни місцями буде туман. Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та області 21 грудня буде хмарно з проясненнями. Істотних опадів ️цього дня не буде. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.Температура повітря на Київщині становитиме 0…+5°C, у Києві буде +1…+3°C.Нагадаємо, раніше синоптики "Укргідрометцентру" розповіли, що чекати від погоди у січні. Детальніше — у нашому матеріалі.Додамо, раніше синоптик Наталія Діденко інформувала, що наприкінці січня українців очікує аномально тепла погода. Температура повітря може підвищитись до +20°C.
У понеділок, 20 січня, помер український гідроенергетик, інженер та науковець Семен Поташник. Він був не лише засновником нових стандартів в енергетиці, але й "душею цілої епохи". Про це повідомила прес-служба "Укргідроенерго"."20 січня 2025 року на 95-му році життя відійшов у вічність Великий український гідроенергетик, видатний інженер, будівничий та вчений, людина-епоха, Герой України — Семен Ізрайлевич Поташник", — йдеться у повідомленні.Про дату та місце прощання буде повідомлено додатково. "Світла пам’ять Великій людині. Вічна слава Семену Ізрайлевичу Поташнику. Від імені всього колективу "Укргідроенерго" висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким", — зазначили в прес-службі.Що відомо про Семена ПоташникаЗа понад 75 років своєї трудової діяльності "він став легендою, людиною, яка своїми ідеями та наполегливою працею змінила обличчя української енергетики". Семен Поташник брав участь у спорудженні більшості гідроелектростанцій України, які стали основою енергетичної безпеки нашої держави. За його участі збудовані Київська ГЕС та перша гідроакумулююча станція України — Київська ГАЕС. Також завдяки його керівництву та науково-технічним розробкам було введено в експлуатацію потужний гідроагрегат Дністровської ГАЕС та започатковано роботу Ташлицької ГАЕС."Його внесок у розвиток української гідроенергетики було відзначено численними нагородами, серед яких звання Героя України, лауреата Державних премій, а також міжнародні відзнаки. Він був людиною, до якої прислухалися фахівці не лише в Україні, а й далеко за її межами", — поінформували в "Укренерго".До того ж його талант інженера, організатора та лідера неодноразово визнавали як в Україні, так і за її межами. Він був нагороджений численними державними, професійними та міжнародними відзнаками."Життєвий шлях Семена Поташника — це приклад служіння людям і Батьківщині, який завжди залишатиметься натхненням для наступних поколінь", — додали в прес-службі.Нагадаємо, торік пішов з життя учений, історик та релігієзнавець Ігор Козловський. Із січня 2016 до грудня 2017 року він перебував у полоні бойовиків так званої "ДНР".
Одеситка Емма Клочкова стала наймолодшою рекордсменкою України, яка пропливла 25 метрів у басейні. Дівчинці нещодавно виповнилося два роки.Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова."Емма Клочкова визнана наймолодшою в Україні дитиною, яка проплила в басейні дистанцію 25 метрів. Вік рекордсменки України — два роки та чотири місяці. Вага дівчинки 11 кг, зріст 88 см", — зазначила вона.Для встановлення рекорду юній спортсменці знадобилося три хвилини 29 секунд."Але усміхатися на камеру Емма все одно відмовилась. І треба ж було так трапитися, що у дворічної одеситки Емми Клочкової в день рекорду взяв і зіпсувався настрій. І тільки тренерка Ілона Гаркун залишилася з Еммою віч-на-віч, щоб переконати, що поганий настрій можна змити водою в басейні. Після цього Емма стрибнула у воду, самостійно проплила всю доріжку дорослого басейну, і встановила рекорд України", — розповіла Вєтрова.Після перемоги дівчинці аплодували всі глядачі. Очевидно, до Емми повернувся гарний настрій, бо потім вона ще двічі проплила цю дистанцію на різних доріжках.Нагадаємо, торік мешканець Волині Олександр Ващук, який пересувається на інвалідному візку, встановив національний рекорд України з підтягування на турніку. Колишній 25-річний паралімпієць виконував вправу протягом години.
З 22 січня 2025 року у "Резерв+" знову з'явиться послуга з оформлення відстрочок для студентів та аспірантів. Вона була тимчасова недоступна через кібератаку.Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко."З 22 січня в "Резерв+" повертаються відстрочки для студентів та аспірантів", — написала вона на своїй сторінці у Facebook.За її словами, одразу після поновлення та успішного тестування обміну з Міністерством освіти та науки планують відновити відстрочки для студентів і аспірантів. Також вона наголосила, що ці категорії українців уже подали сотні запитів на поновлення послуги.Як відомо, 19 грудня 2024 року через потужну кібератаку було призупинено дію всіх реєстрів, які адмініструє Мін’юст. Зокрема, йдеться про бронювання в "Дії", оформлення ФОП, отримання відстрочок від мобілізації в "Резерв+" тощо. Фахівці поступово відновлювали послуги та реєстри.Нагадаємо, що 15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. Відповідне рішення підтримали 315 нардепів. Тож воєнний стан і мобілізація триватимуть ще до 9 травня 2025 року. Це вже 14-те голосування Ради щодо цього питання.
У вівторок, 21 січня, в Україні очікується досить тепла погода. Опадів у цей зимовий день не прогнозують. Проте вранці подекуди буде туман.Про це повідомив "Укргідрометцентр".За словами синоптиків, у вівторок буде хмарно з проясненнями. Вітер переважно південно-східний, 5-10 м/с. На заході та південному заході країни вночі та вранці місцями буде туман. Температура повітря вночі коливатиметься у межах -3…+2°C, вдень прогнозують 0…+5°C. На Прикарпатті, Одещині та в Криму прогріє до +4…+9°C.Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та області 21 грудня буде хмарно з проясненнями. Істотних опадів ️цього дня не буде. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.Температура повітря на Київщині вночі становитиме -3…+2°C, вдень очікується 0…+5°C. У Києві вночі буде близько 0°C, вдень — +1…+3°C.Нагадаємо, раніше синоптики "Укргідрометцентру" розповіли, що чекати від погоди у січні. Детальніше — у нашому матеріалі.Додамо, раніше синоптик Наталія Діденко інформувала, що наприкінці січня українців очікує аномально тепла погода. Температура повітря може підвищитись до +20°C.
Впродовж цього тижня в Україні погодні умови визначатиме область високого тиску, а також виступ антициклону зі сходу. Очікується тепла та переважно суха погода, часом з туманами та слабким вітром.Як повідомляє сайт Meteoprog.com, посилаючись на дані синоптика Ігоря Кібальчича, на тлі переважання теплої повітряної маси температура повітря цього тижня очікується аномально високою, особливо на півдні та заході країни."Суттєвих опадів протягом вказаного періоду не очікується, лише зрідка у Криму та західних областях є ймовірність невеликих дощів. Загалом погодні умови відповідатимуть більше листопаду чи березню", — наголосив Кібальчич.У вівторок, 21 січня, в усіх областях України утримається погода без опадів. Вночі та вранці можливий туман. Вітер буде змінних напрямків зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі коливатиметься від -3°С до +2°С, вдень від +2°С до +7°С.У середу, 22 січня, у нашій країні очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів. Вітер буде південний або південно-східний зі швидкістю від п'яти до 10 метрів на секунду. Температура повітря в нічний час очікується від -2°С до +3°С, а вдень від +2°С до +7°С. Зокрема, на Одещині та у Криму до +9°С.У четвер, 23 січня, у всіх областях України передбачається спокійна та суха погода без опадів. Лише вдень місцями у Криму пройдуть невеликі дощі. Вітер буде південний / південно-східний зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря в нічний час становитиме від -2°С до+3°С, а в денний від +1°С до +6°С.У п'ятницю, 24 січня, у більшості областей нашої країни опадів не передбачено, втім місцями у Криму, Поліссі та на Закарпатті можливі невеликі дощі, часом з мокрим снігом. Подекуди можливий туман. Вітер синоптики прогнозують південно-західний зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі очікується в межах від -2°С до +3°С, а вдень від +2°С до +7°С. Зокрема, на Одещині місцями до +10°С.У суботу, 25 січня, на більшій частині територій нашої країни опадів синоптики не прогнозують, але місцями у західних областях, а також у Криму можливий невеликий дощ. Вночі та вранці місцями можливий туман. Вітер буде південний зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від -1°С до +4°С, а вдень від +3°С до +8°С. Зокрема, на півдні від +8°С до +11°С.У неділю, 26 січня, синоптики прогнозують по всій території України суху погоду без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер буде південний зі швидкістю від п'яти до 10 метрів на секунду, а у східних областях змінних напрямків зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від -1°С до +4°С, а вдень від +4°С до +9°С. Водночас на півдні та місцями у західних областях температура повітря буде коливатися від +9°С до +11°С.Нагадаємо, 13 січня на горі Піп Іван спостерігалася обмежена видимість, сильний вітер та мороз. Стовпчики термометрів на карпатській вершині знизилися до позначки у -12°C.
У Києві протягом трьох років поспіль не спостерігалася кліматична зима. Головна причина — глобальне потепління.Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. За даними відомства, раніше зима була сезоном морозів та хуртовин, але зараз погода радше нагадує пізню осінь чи ранню весну."Україна входить до регіонів планети, де протягом останнього десятиріччя зростання температури відбувалося найвищими темпами. За останні 60 років підвищення середньої температури на нашій території відбувалося майже у 2,5 раза швидше, ніж загалом у світі. Ми випереджаємо навіть Європу: швидкість зростання середньої річної температури в Україні у 1961–2023 рр. становила 0,41°C за десять років, а в Європі — 0,34°C. Причому основне потепління відбувається насамперед у зимовий період", — зазначила завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська.Як наголосили фахівці, кліматична зима в Україні розпочинається, коли середньодобова температура повітря падає нижче 0°C і стабільно там тримається. Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії, кліматична зима не фіксувалася в Києві протягом останніх трьох років: 2022, 2023 та 2024. В ці роки середня температура повітря за зимовий період була вищою за 0°C."Зараз для України характерні коливання температури в зимовий період: від +5°C до -5°C. Щоправда, на тлі досить високої температури можуть траплятися короткочасні хвилі екстремальних морозів або аномально сильні хуртовини, які паралізують інфраструктуру — і це теж прояви зміни клімату. Через глобальне потепління клімат став "розхитаним" і непередбачуваним, відхилення від норм значно збільшуються. Тобто на тлі безсніжної зими можуть траплятися аномальні погодні явища, коли тепла плюсова температура за кілька днів змінюється короткочасними, але дуже сильними морозами, які прориваються до нас з Арктики", — пояснила Світлана Краковська.Тож стабільний сніговий покрив формується рідко та тримається недовго. Проте це погано впливає на нашу екологію, адже снігова подушка відіграє величезне значення в багатьох екосистемах: є важливим джерелом вологи в ґрунті, сніг захищає рослини від морозів, а також має величезне значення для тварин нашого регіону. Тепла зима призводить до того, що сніг тане швидко та нерівномірно, що збільшує ризик паводків навесні.Нагадаємо, у понеділок, 20 січня, погода в Україні буде хмарною, але з проясненнями. Опадів не передбачається. Водночас у деяких регіонах стовпчики термометрів показуватимуть +10°C.
У понеділок, 20 січня, погода в Україні буде хмарною, але з проясненнями. Опадів не передбачається.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно з прогнозами синоптиків, вночі та вранці у північній частині країни місцями можливий туман. В Карпатах на дорогах подекуди ожеледиця.Вітер переважно північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі становитиме +1...-4°C. Водночас вдень стовпчики термометрів показуватимуть +2...+7°C, а у південно-західній частині прогріє до +10°C.У Києві та області вночі та вранці місцями туман. Температура повітря на Київщині вночі коливатиметься у межах від +1°C до -4°C, а вдень становитиме +2...+7°C. Натомість у столиці вночі буде 0...-2°C, а вдень — +3...+5°C.Нагадаємо, раніше синоптики "Укргідрометцентру" розповіли, що чекати від погоди у січні. Детальніше — у нашому матеріалі.
Спеціальний проект TrueUA та Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum представляє роботи однойменного арт-марафону, де TrueUA є постійним інфопартнером. Арт-марафон є частиною Міжнародного Художнього Фестивалю Малюй.ua.war, який розпочався в перші дні повномасштабного вторгнення та планується проводитися до Перемоги. Виставки робіт арт-марафону були представлені в Україні, Польщі, Греції, Чорногорії, Болгарії, Албанії, Північній Македонії, Малайзії, Пакистані.Як взяти участь в наступній виставці, дивіться тут.Віктор Коваленко, 52 роки, КиївНародився В місті Магдебург, Німеччина, у сім’ї військового, тому навчався у різних містах — і в Угорщині, і на Далекому Сході недалеко від китайського кордону, а після школи вступив в Уманський технікум на спеціальність "Механізація сільського господарства". У 1990 році пішов в армію, потрапив в прикордонні війська Радянського Союзу, потім закінчив школу прапорщиків, але одружився, пішов з армії, став ковалем — і до 2014 року мав власну кузню. Закінчив екстерном Політехнічний інститут за спеціальністю "Машинобудування та обробка металів", а також Поліський національний університет за спеціальністю "Еколог". Дипломну роботу захищав онлайн, бо після вторгнення РФ в Україну пішов на війну, і вже одинадцятий рік захищає Батьківщину, служить у 77-й бригаді ДШВ України.Віктор любить писати вірші, прозу, пісні. Любить рибалку, полювання, море та дуже-дуже сильно любить життя. Малювати почав під час війни."Вже під час повномасштабного вторгнення волонтери влаштовували ярмарок і запитали, чи ми зможемо щось зробити своїми руками, — розповідає митець. — А я ж все ж таки коваль, і як будь-який коваль, бажаєш — не бажаєш, а повинен хоч трошки малювати. Але ні разу в житті я не малював фарбами й не тримав в руках пензля — тільки олівець чи крейду. З нами служив справжній художник Володя Махоня — він вчився на художника, його картини розташовані в краєзнавчому музеї в П’ятихатках. І я прийшов до нього, сказав, що хочу малювати на дереві — на дошках з-під ящиків від снарядів. Кажу: не маю уяви, як і що до чого. Він запитав, якими фарбами я хочу малювати. Я сказав, що олійними, бо бачив, як на Андріївському узвозі художник їх змішував. Як кольори поєднуються, я приблизно уявляв, бо все ж таки коваль, а метал фарбується і розмальовується. Але Володя порадив акрил, сказав, що мені сподобається, сказав купити набір пензлів, і що я сам визначусь, які мені підходять, а які ні, розказав, як ґрунтувати дерево і полотно, як покривати лаком і, каже: "Все, малюй". Я сів і почав малювати. Сюжетів в голові дуже багато, бо дуже багато думок і дуже багато чого трапляється за життя".У Віктора є донька, яка зараз у Польщі з дітьми — старшого онука воїн-митець бачив, коли тому було три роки — зараз йому сім, а молодшу онучку ще не бачив зовсім."Я розумію, що кожна людина тут перебуває із якимись своїми думками, зі своїх якихось причин, — каже Віктор. — У мене такі думки: я не люблю, коли про війну кажуть з пафосом, зовсім не люблю. Бо правда війни — це, м’яко кажучи, морок. Просто річ у тім, що прийшли люди, яких я не знаю, які не знали мене, і почали вбивати моїх друзів, дітей моїх друзів, які на той час повиростали й вже були офіцерами, військовослужбовцями, чи просто цивільними людьми і їх призвали. Всі мої друзі… дехто з них був зі мною з дитячого садка. І коли вони загинули, то виявляється, що ворог у мене відняв частину мого життя, і ця частина вже ніколи не повернеться назад. Ні за що. Я просто тут через те, щоб цього не було, щоб чиїсь діти не лякалися феєрверків, бо вони виросли під розривами. Як це було з моїм знайомим, який відправив сім’ю в Чехію, і на якесь свято його діти попадали на клумбу, бо вони весь час були в Херсоні під бомбардуваннями. Я не хочу, щоб хтось гинув. Я не хочу, щоб руйнувалися будинки, бо для більшості людей їх будинок — це теж частина їхнього життя. Я не хочу, щоб у них це все віднімали. Ну і також є для мене ще важлива причина. Також, без пафосу. Я — українець. Я не хочу ні в кого питати дозволу, чи можна мені у своїй країні розмовляти моєю мовою. Я хочу, щоб мої онуки вчили українську літературу, а не російську, щоб вони слухали українські пісні. Я хочу, щоб своїм дітям — моїм правнукам — ми співали українські колискові, розповідали українські казки, читали українські книжки".Картина "Коли не вистачає сліз", 17х29 см, акрил, лак, дошка з ящиків від снарядів до гаубиці м 119, створена у Часовому Яру і Бахмуті у 2024 році. Робота була представлена в арт-марафоні "Покоління війни" на виставках в Україні, Чорногорії та Албанії. Віктор каже: "Коли приходить лихо, забирає всі сили, випалює все з середини, людині залишаються тільки сльози. Коли не вистачає сліз, за людей плаче Бог…"Instagram автора.
Новим очільником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане бригадний генерал Роман Качур.Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час свого відеозвернення."Він добре знає фронт, він командував 55-ю окремою артилерійською бригадою. Я говорив з полковником Качуром — він має бачення того, що змінити у військовій освіті й конкретно в Національній академії сухопутних військ. Доручив йому представити суспільству, що зміниться в академії, провести аудит в академії – повноцінний аудит: і того, як фінансується, і того, як навчаються курсанти, і того, хто працює в академії", — заявив Зеленський.Відтак, очільник держави доручив міністру оборони Рустему Умєрову призначити полковника Романа Качура на посаду начальника академії. Він наголосив, що Україні потрібна якісна підготовка військових, зокрема офіцерів на основі досвіду цієї війни."Українській армії потрібні лідери тактичної ланки — сильні сержанти, сильні лейтенанти. Я дякую всім нашим воїнам, які взяли участь в опитуванні. І ми продовжимо за допомогою "Армії+" й інших цифрових інструментів нашої держави залучати наших людей до ухвалення державних рішень", — додав Зеленський.ОновленоМіністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про призначення полковника Качура на цю посаду.За його словами, ключові завдання Качура на посаді керівника академії:проведення повного аудиту роботи Академії;запровадження реформ у військовій освіті;підвищення якості підготовки воїнів, офіцерів та сержантів, що є критично важливим для нашого війська.Що відомо про Романа КачураРоман Качур народився в Сумах. У2005 році закінчив Сумський військовий інститут ракетних військ і артилерії.У 2014—2018 роках служив начальником артилерії 81-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України. З березня 2018 року по липень 2022 року був командиром 55-ї окремої артилерійської бригади "Запорізька Січ".У травні 2022 року відзначений званням "Герой України" та ордена "Золота Зірка". Повний кавалер ордена Богдана Хмельницького (у 2016, та двічі у 2022 роках).Як відомо, у червні 2024 року працівники Державного бюро розслідувань спільно із Службою безпеки України повідомили про підозру начальнику навчального курсу одного з факультетів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Як встановило слідство, офіцер понад рік бив та принижував курсантів, намагаючись "навчити" їх дисципліни та порядку.Нагадаємо, 7 січня міністр оборони України Рустем Умєров призначив колишнього міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова своїм радником на громадських засадах.