У четвер, 29 травня, над Україною перебуватиме волога повітряна маса. Найхолодніше буде в західних областях.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно з прогнозами синоптиків, температура повітря у більшості областей коливатиметься у межах +18…+23°C. На Заході буде досить свіжо — +13…+18°C.Щодо опадів, то вдень по всій території країни очікуються короткочасні дощі, на Лівобережжі — місцями з грозами. Вітер південно-східний, на Заході країни північно-західний, 5-10 м/с.Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та Київській області 29 травня буде хмарно з проясненнями. Вдень очікуються короткочасні дощі. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.Температура повітря на Київщині становитиме +18…+23°C, у Києві буде +19…+21°C.Нагадаємо, за даними "Укргідрометцентру", цього року в Україні червень буде теплим, але без аномальної спеки. Середня місячна температура повітря в перший місяць літа очікується дещо вище за норму.
"Укрзалізниця" призначила додатковий поїзд маршрутом Ужгород — Київ на завантажені дати. Потяг курсуватиме наприкінці травня та на початку червня.Про це повідомила прес-служба компанії у своєму Telegram-каналі. В "Укрзалізниці" зазначили, що поїзд відправиться з Ужгорода 30 травня та 1 червня о 23:14 і прибуде до Києва о 13:12."У зворотному напрямку, з Києва, поїзд відправиться 31 травня та 2 червня о 15:12 та прибуде до Ужгорода о 05:20", — йдеться у повідомленні.У компанії повідомили, що квитки з'являться в продажі в застосунку "Укрзалізниці", на сайті та в касах вокзалів. Раніше повідомлялось, що "Укрзалізниця" призначила додаткові поїзди в напрямку Вінниці та Дніпра. Вони курсуватимуть вже з наступного місяця.Нагадаємо, раніше "Укрзалізниця" оновила бланк електронного квитка на потяги до Польщі. Це має створити більше зручностей для пасажирів, які їдуть до цієї сусідньої країни. Також раніше електронні квитки на бланках нового зразка ввели у сполученні України з Австрією, Угорщиною та Словаччиною.Нещодавно "Укрзалізниця" завершила ремонтні роботи на перегоні Ясіня — Вороненко з випередженням останніх прогнозованих термінів. Там минулого тижня сталось просідання ґрунту, але вже 27 травня рух пасажирських поїздів тут відновлюється в обох напрямках.
Українці масово отримують підроблені листи начебто від імені податкової. Ці електронні повідомлення містять небезпечні вкладення.Про це повідомив голова Податкової служби України Руслан Кравченко."Фіксуємо нову хвилю масового розповсюдження фейкових електронних листів нібито від імені Державної податкової служби. За останній тиждень це вже друга така хвиля", — зауважив він.За його словами, такі листи вже отримали платники податків у низці регіонів."Наголошуємо! ДПС не має стосунку до такої розсилки", — запевнив Кравченко.Водночас він додав, що вкладення у листах містить шкідливе програмне забезпечення, яке активується після відкриття PDF-файлу. Після переходу запускається програмне забезпечення, яке надає зловмисникам віддалений доступ до комп’ютера. . Голова Податкової служби зауважив, що всі офіційні адреси електронної пошти ДПС обов’язково мають містити доменне ім’я tax.gov.ua після символу @."Радимо не відкривати вкладення у підозрілих повідомленнях. Є сумніви щодо походження листа — звертайтесь напряму до податкової", — наголосив посадовець.Нагадаємо, раніше голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев заявив, що уряд не розглядає питання підвищення ставки податку на додану вартість. Підстав для цього наразі не має.
У застосунку "Дія" оновили правила бронювання працівників. Відтепер критично важливі підприємства зможуть надати бронь більшій кількості фахівців.Про це повідомила прес-служба "Дії". "До кількості військовозобов’язаних у компанії додали працівників, офіційно мобілізованих після 18 травня 2024 року. Так, підприємство зможе забронювати більшу кількість спеціалістів за своїм відсотком", — йдеться у повідомленні.Було: враховували лише тих, хто є на військовому обліку й не мобілізований.Стало: додаються і мобілізовані, якщо вони офіційно працевлаштовані."Наприклад: було 80 військовозобов’язаних — бронювали 40. Додалося 20 мобілізованих — загальна кількість зросла до 100 — тепер ліміт для всіх працівників зростає до 50", — пояснили у прес-службі.Крім того, до загальної кількості військовозобов’язаних більше не зараховують працівників, які вже мають бронювання в іншій компанії.Щоб забронювати військовозобов'язаного працівника представник підприємства має зайти в кабінет громадянина на порталі "Дія", вибрати опцію "Подати заяву", вказати дані працівників для бронювання. Після чого підтвердити рівень заробітної плати, підписати заяву електронним підписом та очікувати результату.Нагадаємо, раніше адвокат Юрій Айвазян пояснював, що в Україні підлягають бронюванню військовозобов'язані працівники стратегічно важливих підприємств. Такі громадяни мають відстрочку від мобілізації, навіть якщо перебувають у відпустці.
У четвер, 29 травня, над Україною перебуватиме волога повітряна маса. В західних областях ще утримається холодна та дощова погода.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно з прогнозами синоптиків, температура повітря у більшості областей вночі коливатиметься у межах +10…+15°C, вдень прогріє до +18…+23°C. На Заході буде досить свіжо — +13…+18°C.Щодо опадів, то вночі у західних, східних та північно-східних областях, вдень по всій території країни очікуються короткочасні дощі, на Лівобережжі — місцями з грозами. Вітер південно-східний, на Заході країни північно-західний, 5-10 м/с.Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та Київській області 29 травня буде хмарно з проясненнями. Вночі опадів не прогнозують, проте вдень очікуються короткочасні дощі. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.Температура повітря на Київщині вночі становитиме +10…+15°C, вдень прогріє до +18…+23°C. У Києві вночі буде +13…+15°C, вдень — +19…+21°C.Нагадаємо, за даними "Укргідрометцентру", цього року в Україні червень буде теплим, але без аномальної спеки. Середня місячна температура повітря в перший місяць літа очікується дещо вище за норму.
Україні відомо про 300 місць, де Росія утримує українських військовослужбовців і цивільних. Це безпосередньо Російська Федерація, а також окуповані території України та Білорусь.Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олег Гущин під час виступу на презентації проекту Inferno в середу, 28 травня. Його цитує "Інтерфакс-Україна"."Як думаєте, скільки місць тримання українських військовополонених і цивільних є в Росії та на окупованих територіях? 300", — акцентував вінГущин уточнив, що місця розташовані в Російській Федерації, на тимчасово окупованих територіях України та в Республіці Білорусь.Своєю чергою, Україна має п'ять таборів для утримування військовополонених із Росії, до кожного з яких є безперешкодний доступ, наголосили у Координаційному штабі.Гущин також розповів, що Міжнародний комітет Червоного Хреста фактично не допускається росіянами до місць тримання українських полонених."Або ж це відбувається настільки несистемно, що говорити про державну політику доступу до цих місць неможливо", — констатував він.Відповідаючи на запитання щодо листування полонених з рідними, у Координаційному штабі повідомили, що воно відбувається несистемно та не зі всіх 300 місць утримування."І в основному листування відбувається через російських посередників", — додав Гущин.Нагадаємо, агенція Associated Press повідомила з посиланням на дані українського уряду та Офісу генпрокурора, що від початку повномасштабного вторгнення в російському полоні загинули щонайменше 206 українських захисників.
У ході вступної кампанії до закладів вищої освіти деякі пільгові категорії абітурієнтів мають право на вступ за квотами.Про це повідомляє osvita.ua. Щоб мати право на вступ за квотою-1 абітурієнт має належати до таких пільгових категорій:громадяни з інвалідністю I, II груп;громадяни, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби);полонені внаслідок збройної агресії Росії проти України;діти-сироти та діти, які були позбавлені батьківського піклування.На вступ за квотою-2 за результатами співбесіди замість результатів Національного мультипредметного тесту мають право претендувати:абітурієнти, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій (територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) станом на будь-яку дату в період з 01 червня по 30 вересня року вступу;абітурієнти, місце проживання яких зареєстровано на територіях, тимчасова окупація яких завершилась після 01 січня року вступу і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї в календарний рік вступу.Зазначається, що квота-2 встановлюється в правилах приймання у закладах вищої освіти в обсязі 10 % (втім, не менше одного місця), 40 % у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти, закладах вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа) і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.Нагадаємо, директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко повідомляла, що абітурієнти можуть реєструватися на Національний мультипредметний тест навіть із протермінованою ID-карткою. Це стосується тих людей, яким виповнилося 18 років і які не встигли змінити документ.
Наприкінці травня та на початку червня у Києві та багатьох інших українських містах починає цвісти тополя, що викликає проблеми зі здоров’ям та самопочуттям. У багатьох дорослих та дітей починається поліноз — сезонна алергія, яка супроводжується боротьбою з постійним чханням, закладеністю носа та свербежем.Про реакцію організму на цвіт рослин, зокрема на пух тополі, алергію та методи боротьби з нею, TrueUA розпитав к.м.н., доцента кафедри педіатрії Nº2 НМУ імені О.О. Богомольця, лікаря дерматолога-алерголога Олени Мозирської.Поліноз — це алергічне захворювання слизових оболонок очей й носа, яке виникає через потрапляння на них пилку рослин чи спорів грибів. Він може виникати у різному віці й характеризується водянистими виділеннями з носа, його закладенням. Також виникає біль у горлі, свербіж у вухах та денна втома.За даними Центру з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), сезонна алергія або поліноз вражає 25,7% дорослого населення.За словами лікаря, найбільш алергенними є рослини, які розносять свій пилок за допомогою бруньок, колосків або суцвіть. До них належать дерева, які пилкують у весняний сезон, лугові та злакові трави, що починають пилкувати з кінця травня й викидають свій пилок протягом літа. Також дуже алергенними є бур'яни, зокрема відома всім амброзія. Фактично, тополиний пух не є подразником, але на ньому осідає пилок. Коли вітер носить по повітрю пух тополі, в дихальні шляхи алергіків потрапляють дрібні частинки алергена і, як наслідок, виявляються симптоми. При цьому тополиний пух може бути подразником і для тих, хто не страждає від полінозу. Симптоми алергії"Так, дійсно, симптоми алергії є дуже схожими на симптоми ГРВІ, і тому часто пацієнти їх плутають. Зокрема, це нежить, чхання, кашель, сльозотеча, відчуття слабкості та втоми. Але симптоми алергії можна відрізнити за тим, що вони не проходять протягом тижня (на відміну від симптомів ГРВІ), та тривають доки не припинить свій сезон пилкування певна рослина", — пояснила Олена Мозирська.При цих симптомах не допомагають засоби, які ми, як правило, використовуємо для полегшення симптомів ГРВІ, але при них допомагають антигістамінні препарати.Також симптоми алергії дозволяє відрізнити свербіж носа, очей, горла й приступи чхання. Симптоми алергії погіршуються у вранішній час, а також при перебуванні на свіжому повітрі.Симптоми алергії іноді є дуже важкими й супроводжуються сильним набряком у носі, головним болем, загальною слабкістю, кашлем. У деяких випадках можуть призводити до бронхіальної астми.Як зрозуміти, що у людини алергія на тополиний пухЛікарка пояснила, що людина часто може самостійно відмічати, що має симптоми алергії у певний період сезону, зокрема, наприклад, тільки навесні, або тільки влітку, чи серпнево-осінню алергію. З лікарем або самостійно можна визначити, які рослини повʼязані з цим періодом. Наприклад, у весняно-літній період відбувається пилкування дерев, зокрема тополі.Також лікар може призначити алерготести. Це можуть бути шкірні алерготести, або по аналізу крові. Обидва методи є достатньо інформативними й допомагають визначити алерген."Але головне, щоб сам лікар проводив трактування аналізу. Через те, що аналізи часто є хибнопозитивними, пацієнт не може ухвалювати правильне рішення тільки за аналізом, і це може негативно вплинути на його спосіб життя", — наголосила медик.Лікування і профілактика алергіїЛікування полінозу, як правило, складається з трьох етапів. Лікар навчає пацієнтів, як уникати пилку. Це і заходи, що стосуються прибирання вдома, режиму провітрювання, застосування кондиціонерів, зміни одягу, вмивання та промивання носа після прогулянки. По-друге, це симптоматичні засоби, які можуть повністю або частково знімати симптоми, якщо наближається сезон алергії. Також це алерговакцинація, яка розпочинається вже після сезону пилку або взимку і надає ефект у перший рік застосування.Також, за інформацію дерматолога, до сезону пилку можна певним чином підготуватися. У першу чергу почати приймати симптоматичне лікування, яке призначив вам лікар: або при перших же симптомах алергії, або завчасно — хоча б за кілька днів. І використовувати його надалі в повному обсязі, не припиняючи при першому ж полегшенні симптомів, а продовжувати до кінця сезону."Виконувати всі рекомендації, що стосуються уникання контакту з пилком. Зокрема, залишатися вдома в суху вітряну погоду та закривати вікна, прогулюватися та провітрювати приміщення після дощу. Після провітрювання обов'язково проводити вологе прибирання вдома, використовувати кондиціонер вдома та в автомобілі. Також важливо у цей період не відчиняти вікна, а після перебування на вулиці помити руки, вмити обличчя, промити очі, промити ніс сольовим розчином та змінити одяг", — наголосила Мозирська.Нагадаємо, раніше ми публікували графік запилення дерев і трав, які ростуть в Україні. Коли цвітуть алергени — читайте у нашому матеріалі.
У середу, 28 травня, погода в Україні буде хмарною. У Карпатах та на Лівобережжі країни очікуються сильні пориви вітру.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно з прогнозами синоптиків, сьогодні захмарену погоду з дощами різної інтенсивності в більшості областей зумовлюватимуть атмосферні фронти в полі зниженого тиску. На Прикарпатті, місцями у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській та Київській областях пройдуть значні дощі, на решті території України — помірні. Без опадів буде лише на Сході, а також у Сумській, Миколаївській та Херсонській областях. Вітер південно-східний, на Заході країни — північно-західний, 7-12 м/с.Температура повітря в західних областях становитиме +13…+18°C, на решті території країни буде +18…+23°C, у східних областях прогріє до +24…+27°C.Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та Київській області 28 травня буде хмарна погода. Вдень пройдуть місцями значні дощі. Вітер південно-східний, 7-12 м/с.Температура повітря на Київщині становитиме +18…+23°C, у Києві стовпчики термометрів піднімуться до +18…+20°C.Нагадаємо, раніше метеоролог Ігор Кібальчич інформував, що в Україні до кінця травня очікується нестійкий характер погоди під впливом циклонів та атмосферних фронтів. Впродовж усього тижня в більшості областей прогнозується дощова погода.
Ігрова залежність у людей формується непомітно впродовж певного періоду. Вона може супроводжуватись витрачанням більшого часу та грошей на гру, збільшенням частоти гри, кількості ставок тощо. Коли гравець помічає певні проблеми з грою, він намагається приховати це від оточення і вирішити їх самостійно.Для членів родини проблема ігрової залежності стає помітною зазвичай лише тоді, коли гравець вже не може самостійно розвʼязати супутні проблеми (борги, проблеми на роботі). При цьому лудоманія (залежність від азартних ігор) може бути дуже серйозною проблемою не лише для самого гравця, але й і для його родичів.Як допомогти близькій людині, що має ігрову залежністьПроблему лудоманії потрібно розв'язувати комплексно. Залежну людину не варто лишати наодинці, наголошують у Міністерстві охорони здоров'я. Там також пояснили, як допомогти близькій людині, що має ігрову залежність, впоратися з нею:Будьте терплячими та підтримуйте. Залежність від азартних ігор може бути дуже важкою для людини та її близьких, тому дуже важливо виявляти взаємну підтримку.Знайдіть допомогу. Існують спеціалізовані центри, які можуть допомогти людям, що страждають на залежність від азартних ігор. Попросіть вашого близького звернутися по допомогу до таких організацій.Обмежуйте доступ до грошей. Якщо ви помітили, що близька людина витрачає занадто багато грошей на азартні ігри, спробуйте обмежити доступ до грошей.Спілкуйтеся зі спеціалістами. Деякі фахівці можуть запропонувати корисні поради та рекомендації, які допоможуть подолати залежність.Не звинувачуйте та не засуджуйте. Важливо пам’ятати, що залежність — це хвороба, а не вибір. Намагайся не звинувачувати й не засуджувати, щоб людина не почувалася ще більш уразливою.Намагайтеся зберігати здорові стосунки. Залежність може серйозно впливати на стосунки у родині. Намагайтеся зберігати здорові стосунки та уникати конфліктів, щоб допомогти своєму близькому подолати залежність. Потрібно також пам’ятати, що ви не можете розв'язати проблему залежності вашого близького наодинці. Він сам повинен ухвалити рішення про те, щоб змінити своє життя, і знайти відповідну допомогу. Ви можете бути підтримкою та допомогою у цьому процесі.Як впоратися з важкою формою залежності"Якщо ви помітили, що останнім часом життя вашої близької людини змінилося та повністю зосереджене навколо гри, або ця пристрасть викликає у неї та у родини безліч проблем, придивіться уважно, можливо ваша близька людина страждає на залежність від азартних ігор", — зазначають у МОЗ.Якщо це дійсно так, і близькі помічають прояви проблемного чи патологічного гемблінгу, то: потрібно звернутися по консультацію до психолога або лікаря, щоб з’ясувати, чи дійсно поведінка близької людини відповідає критеріям того, що людина має залежність, та отримати інформацію стосовно необхідного лікування;не треба впадати у відчай та використовувати ультиматуми, зачиняти вдома. Це не призведе до покращення, а тільки може викликати агресію у гравця;не потрібно нескінченно вмовляти не грати чи припинити з цією шкідливою звичкою. На цьому етапі ігроман, найімовірніше, не має змоги зробити це самостійно;все, що людина може зробити для допомоги близькому, це спробувати схилити його відвідати кваліфікованого спеціаліста. Потрібно спокійно пояснювати людині, що допомога необхідна, і її готові в цьому підтримати. Для того, щоб розпочати діалог з людиною, яка має ризик проблемного гемблінгу, у МОЗ радять сказати, що ви знаєте про проблему, будете поруч і готові допомогти. Формат діалогу має бути без засудження та нав’язування. Важливо, щоби рішення про допомогу було прийняте самою людиною. У спілкуванні потрібна щирість та відкритість без осуду та критики. Зокрема, у МОЗ зауважили, що переконати ігромана почати лікуватись неможливо."Можливе інформування у ненав’язливій формі за умови зацікавленості самої особи. Якщо людина не хоче, то мало що можна зробити. Доводиться чекати, і це найважче", — зауважили у відомстві.У тому випадку, якщо людина відмовляється від лікування, членам родини чи близьким, які живуть із залежним, треба звернутись до психолога, психотерапевта чи лікаря-психіатра, які допоможуть знайти спосіб отримати кваліфіковану допомогу. Оскільки найчастіше у проблемі залежності значну роль відіграє сім’я, тому і вирішення також має включати сім’ю. Але це ідеальний варіант."Перший крок до одужання має зробити сам ігроман, сказавши вголос: "Так, я залежний". Втім, шлях до незалежності ви маєте пройти разом. Родині потрібно вибудувати із залежною людиною більш здорові стосунки, які опосередковано зможуть підтримувати мотивацію до лікування та до "здорового" способу життя в цілому", — наголосили у МОЗ.Медики наголошують, що у разі патологічного гемблінгу може бути необхідним фармакологічне лікування, або навіть лікарня чи реабілітаційний центр. У спеціалізованих закладах використовують комплексний індивідуальний підхід до лікування залежності з поєднанням індивідуальної, групової психотерапевтичної роботи, а також психологічної допомоги рідним. Бувають випадки, коли з першої спроби у лікуванні не вдається отримати стійкий результат."Не засмучуйтесь, намагайтесь підтримати ігромана в пошуку способу лікування, який допоможе саме йому. Цей складний шлях до вас проходило багато людей і багато з них змогли впоратися! Тож не переставайте вірити, що і ваша близька людина обов’язково одужає та зможе жити здорове і щасливе життя!" — зазначили у міністерстві.Нагадаємо, раніше ми писали, що британські науковці тестують новий спосіб лікування наркозалежних. Йдеться про використання технологій віртуальної реальності, які можуть допомоги подолати наркотичну залежність.
Вже зовсім скоро розпочнеться сезон літнього активного відпочинку. До подорожей з дітьми варто підготуватися заздалегідь, особливу увагу варто приділити документам.На сторінці "Сьомого прикордонного Карпатського загону" розповіли про нюанси, які потрібно знати батькам і особам, які супроводжують неповнолітніх. Прикордонники нагадали, що з початком літніх канікул та активного туристичного сезону очікується збільшення пасажиропотоку через пункти пропуску Львівської області — до 40% від звичайного рівня.Що потрібно знати батькамПри виїзді за кордон обов’язково потрібно мати документи для дитини — паспорт громадянина України для виїзду за кордон (біометричний закордонний паспорт).Коли потрібна нотаріальна згода другого з батьків:в умовах воєнного стану діють спрощення. Діти до 16 років можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима без нотаріальної згоди іншого, за умови наявності у супровідного дійсного паспорта та документів, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтва про народження);"Якщо супровід дитини здійснює особа чоловічої статі, рішення про надання дозволу на виїзд за межі України приймається з урахуванням приналежності супровідної особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтверджувальних документів", — пояснили прикордонники.нотаріальна згода потрібна, якщо дитина виїжджає з третьою особою (волонтер, викладач, знайомий тощо);для організованого виїзду груп дітей (наприклад, на оздоровлення або лікування) — необхідні: паспорт громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини, згода Національної сервісної соцслужби з відповідним пакетом документів.Варто пам'ятати, що у разі смерті одного з батьків, позбавлення батьківських прав або інших особливих обставин — потрібні відповідні документи. Це може бути довідка, рішення суду тощо.Як уникнути черг та стресу при перетині кордонуПеревірити строки дії паспортів дитини та супроводжувальних осіб. Мати при собі оригінали або нотаріально посвідчені копії всіх необхідних додаткових документів — їх наявність прискорює перевірку та знижує ризик затримки.Обирати найменш завантажений пункт пропуску.Для водіїв, які здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення, варто вибирати пункти пропуску, де запроваджено електронну чергу.Планувати виїзд у будні дні та поза піковими годинами — краще рано вранці або пізно ввечері.Мати з собою все необхідне для комфорту дитини: воду, легку їжу, засоби гігієни, документи в окремій теці, іграшки, книги, ліки.Нагадаємо, за даними МОЗ, в Україні на початку травня розпочався сезон активності змій. Більшість із них не становлять загрози для здоров’я людини, проте є і такі, яких варто остерігатися. .
Цього року в Україні урочисті лінійки до дня останнього дзвоника дозволяють проводити у традиційному форматі. Проте для святкувань в регіоні повинна бути відповідна безпекова ситуація.Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий в коментарі для "Інтерфакс-Україна". За його словами, лінійки до останнього дзвоника можна проводити на відкритих площах."Рекомендації стосуються всіх щодо проведення масових заходів — безпека є ключовим пріоритетом. Заклади освіти приймають самостійне рішення, іноді воно приймається централізовано на рівні міста, громади, цілого регіону, але безпека дітей понад усе", — пояснив посадовець.Лісовий наголосив, що, якщо у навчальному закладі є укриття, і там є змога організувати свято, урочисту лінійку можна проводити."Якщо школа розташована в регіоні достатньо віддаленому від лінії боєзіткнення і від держави-терориста, і ми можемо встигнути зреагувати та спуститися в укриття у разі тривоги, тоді ми можемо проводити захід на відкритих площах", — зауважив міністр.Варто зазначити, що з 1 вересня 2025 року держава зупиняє фінансування заробітної плати вчителів шкіл, у яких навчається менше ніж 45 учнів. Мінімум 403 малокомплектні школи можуть закрити або реорганізувати.Нагадаємо, 26 травня у місті Сміла на Черкащині було зафіксоване масове отруєння дітей. Всі постраждалі навчають в одній школі.
Цього року в Україні червень буде теплим, але без аномальної спеки. Середня місячна температура повітря в перший місяць літа очікується дещо вище за норму.Про це повідомив "Укргідрометцентр".Погода у червні 2025 рокуЗа даними синоптиків, температура повітря у червні коливатиметься у межах +19…+23ºС, в гірських районах буде дещо холодніше — +15…+16ºС. Ці показники на 1,5-2ºС вищі за норму.Місячна кількість опадів очікується 45-82 мм, в Карпатах та на Прикарпатті — 103-152 мм, що в межах норми.Коротка кліматична характеристика червня (аналіз минулих років)Середня місячна температура повітря у червні становить +17…+22ºС, в гірських районах — +11…+18ºС. Середня місячна кількість опадів у перший місяць літа складає 39-93 мм, в Карпатах — 101-157 мм (на високогір’ї — до 184 мм), в Криму — місцями 28-37 мм.Абсолютний максимум температури повітря у червні досягав +32…+38,5ºС, в Одеській, Херсонській, Харківській та Луганській областях — місцями до +39…+39,8ºС, в Карпатах та горах Криму — +25…+33ºС. Абсолютний мінімум температури повітря у перший літній місяць становить +1…+9ºС, у Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Сумській, Харківській, Луганській та Дніпропетровській областях та гірських районах — місцями 0…-4ºС, на високогір'ї Карпат — до -5ºС.Синоптики зауважили, що у червні останніми роками стають активнішими грозові процеси — частіше спостерігаються град та шквали.Нагадаємо, 28 травня погода в Україні буде хмарною. У Карпатах та на Лівобережжі країни очікуються сильні пориви вітру.
Будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків працівників Територіального центру комплектування та соціальної підтримки є серйозним правопорушенням. За погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили, пошкодження автомобілів військових передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від п'яти до восьми років.Про це йдеться в заяві Сухопутних військ Збройних сил України.За словами військових, останнім часом у соціальних мережах значно збільшилася кількість відеоматеріалів, що фіксують свідоме перешкоджання діяльності працівників ТЦК та СП, причому деякі громадяни відкрито заохочують інших до таких дій."Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили, пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням і кваліфікується за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від п'яти до восьми років", — наголосили у Сухопутних військах.Також військові нагадали, що "ТЦК та СП відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності України, зокрема під час воєнного стану та мобілізації, допомагаючи захищати нашу державу від зовнішніх і внутрішніх загроз"."Наголошуємо: кожен з громадян, хто досяг 16 років і перебуває в осудному стані, може нести відповідальність за такі дії. Важливо розуміти, що намір чинити перешкоджання — навіть якщо результат не був повністю досягнутий — уже вважається правопорушенням. Це стосується як свідомого бажання завадити роботі ТЦК та СП, так і дій, коли людина усвідомлює можливі наслідки, але все одно їх ігнорує", — пояснили військові.Українців закликають дотримуватися закону, адже такі вчинки можуть призвести до юридичних наслідків, незалежно від особистих мотивів чи цілей, оскільки вони загрожують державним інтересам.Нагадаємо, 26 травня у Черкасах троє чоловіків та жінка напади на військовослужбовців Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Всіх нападників затримано.
У середу, 28 травня, погода в Україні буде хмарною. У Карпатах та на Лівобережжі країни очікуються сильні пориви вітру.Про це повідомив "Укргідрометцентр".Згідно з прогнозами синоптиків, завтра захмарену погоду з дощами різної інтенсивності в більшості областей зумовлюватимуть атмосферні фронти в полі зниженого тиску. Без опадів буде лише на Сході, а вдень й у Сумській, Миколаївській та Херсонській областях.На Прикарпатті, місцями у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, вдень і Житомирській та Київській областях пройдуть значні дощі, на решті території України — помірні. Вітер південно-східний, на Заході країни — північно-західний, 7-12 м/с.Температура повітря в західних областях вночі становитиме +7…+12°C, вдень очікується +13…+18°C. На решті території країни вночі буде +13…+18°C, вдень — +18…+23°C, у східних областях прогріє до +24…+27°C.Погода у столиці та на КиївщиніУ столиці та Київській області 28 травня буде хмарна погода. Вдень пройдуть місцями значні дощі. Вітер південно-східний, 7-12 м/с.Температура повітря на Київщині вночі становитиме +13…+18°C, вдень — +18…+23°C. У Києві вночі буде +13…+15°C, вдень стовпчики термометрів піднімуться до +18…+20°C.Нагадаємо, раніше метеоролог Ігор Кібальчич інформував, що в Україні до кінця травня очікується нестійкий характер погоди під впливом циклонів та атмосферних фронтів. Впродовж усього тижня в більшості областей прогнозується дощова погода.