Національний банк України знову різко підвищив офіційний курс євро. Європейська валюта вперше перетнула позначку у 49 гривень.Про це свідчать дані на сайті регулятора.Так, на середу, 2 липня, Нацбанк встановив офіційний курс гривні до євро на рівні 49,40. У вівторок, 1 липня, єдина європейська валюта коштувала 48,98.У середу офіційний курс гривні до долара становить 41,81. У вівторок, 1 липня, він був на рівні 41,77. На готівковому ринку долар не змінився — 42,00 гривні за долар.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. За даними The Economist, "Біг Мак" коштує в Україні 120 гривень, тоді як у Сполучених Штатах Америки — 5,79 долара. Так курс української валюти недооцінений на 50,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 42 гривні за долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 20,73 гривні за долар.Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, за даними Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, долар може зрости майже до 46 гривень. Проте послаблення гривні передусім залежить від перебігу війни.
Після смерті отримувача житлової субсидії недоотримані кошти може отримати інший член домогосподарства. Про це повідомила прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області."У зв’язку із смертю одержувача житлової субсидії суми призначеної, але не виплаченої субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія", — зазначили в ПФУ.Особа, яка претендує на кошти, має право звернутися з відповідною заявою протягом трьох місяців після смерті одержувача до органів ПФУ. Для цього надаються такі документи:свідоцтво про смерть отримувача субсидії;документи що посвідчують особу заявника;реквізити банківського рахунку заявника.У ПФУ додали, що виплата за спадкуванням сум призначеної, але не виплаченої субсидії у зв’язку зі смертю одержувача житлової субсидії законодавством не передбачена.Варто зауважити, що нещодавно в Україні провели автоматичний перерахунок житлових субсидій на неопалювальний сезон. Йдеться про громадян, у яких помітно змінилися доходи. Нагадаємо, деякі українці мають право на субсидію та пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Однак між цими двома допомогами існує суттєва різниця. Детальніше — у матеріалі TrueUA.
Національний банк України різко підвищив офіційний курс євро. Валюта вперше перетнула позначку у 49 гривень.Про це свідчать дані на сайті регулятора.Станом на середу, 2 липня, Нацбанк встановив офіційний курс гривні до євро на рівні 49,40. У вівторок, 1 липня, єдина європейська валюта коштувала 48,98.У середу офіційний курс гривні до долара становитиме 41,81. У вівторок, 1 липня, він був на рівні 41,77. На готівковому ринку долар не змінився — 42,00 гривні за долар.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. За даними The Economist, "Біг Мак" коштує в Україні 120 гривень, тоді як у Сполучених Штатах Америки — 5,79 долара. Так курс української валюти недооцінений на 50,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 42 гривні за долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 20,73 гривні за долар.Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, за даними Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, долар може зрости майже до 46 гривень. Проте послаблення гривні передусім залежить від перебігу війни.
У найближчі три роки в Україні можуть запрацювати податкові нововведення. Це допоможе додатково залучити до бюджету країни понад 100 мільярдів гривень.Про це повідомив народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На своїй сторінці у Telegram він опублікував дані Бюджетної декларації на 2026-2028 роки. За його словами, Мінфін планує вже у 2025 році затвердити зміни, так щоб з наступного року вже "збирати податки". Йдеться про:запровадження оподаткування платформ (так званий "податок на OLX");запровадження акцизу на солодкі та газовані напої;вдосконалення системи збору податкового боргу. Нардеп додав, що Мінфін очікує, що запровадження цих податків додатково принесе до бюджету:у 2026 році — 48,5 мільярда гривень;у 2027-2028 роках — по 28 мільярдів гривень."Ще, до речі, Мінфін пообіцяв у найближчі три роки прибрати (або значно послабити) банківську таємницю, щоб дати можливість податковій отримувати "позасудовий доступ до руху коштів на банківських рахунках платників податків", — поінформував Железняк.Варто зауважити, що раніше голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев заявив, що уряд не розглядає питання підвищення ставки податку на додану вартість. Підстав для цього наразі не має.Нагадаємо, що на 2025 рік Державна податкова служба України планувала провести майже п'ять тисяч перевірок платників податків. Насамперед радили приготуватися підприємствам агросектору.
Прожитковий мінімум до 2028 року зросте несуттєво та становитиме 3 667 гривень гривні для працездатних осіб. Водночас уряд України планує підвищити мінімальну заробітну плату майже на понад дві тисячі гривень.Про це повідомив народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На своїй сторінці у Telegram він опублікував дані Бюджетної декларації на 2026-2028 роки. Прожитковий мінімум у 2026-2028 рокахЗа його словами, прожитковий мінімум сильно зростати не буде. По факту, щороку уряд буде збільшувати цей показник приблизно на 200 гривень. До 2028 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме:2025 рік — 3028 гривень;2026 рік — 3288 гривень;2027 рік — 3482 гривень;2028 рік — 3667 гривень.Мінімальна заробітна плата у 2026-2028 рокахЗгідно з планами українського уряду, мінімальна заробітна плата становитиме:з 1 січня 2026 року — 8 688 гривень;з 1 січня 2027 року — 9 374 гривень;з 1 січня 2028 року — 10 059 гривень.Варто зауважити, що наступним кроком буде подання урядом Бюджетної декларації 2026-2028 років на розгляд до Верховної Ради України.Наразі мінімальна зарплата наразі в Україні становить вісім тисяч гривень. Впродовж останніх шести місяців на українському ринку праці зберігається тенденція щодо щомісячного зростання середньої зарплатні на 500 гривень. У травні вона сягнула 25 000 гривень.До кінця 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 гривень.Нагадаємо, з 1 липня 2025 року в Україні повертається право на індексацію заробітної плати працівників. Перерахунок виплат повинні провести всі роботодавці.
До 2028 року долар може зрости майже до 46 гривень. Проте послаблення гривні передусім залежить від перебігу війни.Про це повідомив народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На своїй сторінці у Telegram він опублікував дані Бюджетної декларації на 2026-2028 роки. Кабінет міністрів у проекті Бюджетної декларації на 2026−2028 роки заклав незначне зростання курсу долара до гривні:2026 рік — 44,7 гривні за долар (середній курс на кінець року — 44,8 гривні за долар);2027 рік — 45,2 гривні за долар (середній курс на кінець року — 45,3 гривні за долар);2028 рік — 45,6 гривні за долар (середній курс на кінець року — 45,8 гривні за долар)."Не вірю в такий прогноз, але поки саме його вклали в Бюджетну декларацію", — зауважив нардеп, додавши, що під час війни робити такі прогнози — "це пальцем у небо".Станом на 1 липня офіційний курс гривні до долара становить 41,77. У понеділок, 30 червня, він був на рівні 41,64. Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, за тиждень з 23 по 27 червня Національний банк України продав на міжбанку 875,1 мільйона доларів. При цьому фінансисти зазначили, що куплено за цей же термін 700 тисяч доларів.
У вівторок, 1 липня, Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду. Ці кошти — результат восьмого перегляду програми співпраці EFF.Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, на рахунок нашої держави надійшло 500 мільйонів доларів. Очільник уряду зауважив, що всі 500 мільйонів доларів буде спрямовано на покриття пріоритетних бюджетних потреб. Він додав, що наразі в межах програми Фонд вже спрямував Україні 10,6 мільярда доларів."Вдячний МВФ за постійну системну підтримку, завдяки якій зберігаємо стійкість у боротьбі за свободу та здійснюємо відбудову держави", — йдеться у повідомленні.Програма EFF для України була схвалена МВФ 31 березня 2023 року. Вона спрямована на:підтримку економічного відновлення; покращення управління;зміцнення інституцій.Мета програми — сприяння довгостроковому зростанню в контексті відновлення та просування України до членства в Європейському Союзі.Зауважимо, раніше в Міністерстві фінансів України наголошували, що у МВФ відзначили прогрес української сторони у виконанні умов програми EFF станом на кінець березня 2025 року."Українська економіка зберігає стійкість, а показники виконання програми EFF залишаються високими, попри повномасштабну війну. Всі кількісні критерії ефективності й індикативні цілі на кінець березня досягнуті", — йдеться в повідомленні.У відомстві уточнили, що Україна виконала два структурні маяки:подано до парламенту законодавчі зміни для запровадження вимог податкової звітності для операторів цифрових платформ;опубліковано звіт щодо результатів зовнішнього аудиту НАБУ.Нагадаємо, що наприкінці травня Денис Шмигаль провів зустріч із місією Міжнародного валютного фонду на чолі з її головою Гевіном Греєм. Тоді відбулася конструктивна розмова щодо подальшої співпраці України з МВФ.
З 1 липня 2025 року в Україні повертається право на індексацію заробітної плати працівників. Перерахунок виплат повинні провести всі роботодавці.Про це повідомила прес-служба Південно-східного управління Державної служби з питань праці. Згідно з даними відомства, Базовим місяцем для розрахунку індексу споживчих цін 2025 року став січень.Право на індексацію виникає, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищить 103%. За підсумками лютого, березня, квітня та травня, в червні згаданий індекс становить 104,4%. Тобто поріг індексації вже перевищений."Тому з липня 2025 року повертається право на індексацію заробітної плати працівників", — зазначили в управлінні.Зокрема, індексація зарплати у липні застосовується до постійних грошових доходів громадян, які отримуються у гривнях на території України та не мають одноразового характеру.Кому і на скільки можуть підвищити зарплатуІндексація заробітних плат торкнеться тих працівників, у яких:не змінювалися оклади з січня 2025. Вони отримають індексацію у +133 гривень;підвищення заплати було в грудні 2024. Ці працівники отримають надбавку у +106 гривень.Водночас, ті працівники, у яких оклади змінювалися після січня, на індексацію заробітної плати можуть не розраховувати.Наразі мінімальна зарплата наразі в Україні становить вісім тисяч гривень. Впродовж останніх шести місяців на українському ринку праці зберігається тенденція щодо щомісячного зростання середньої зарплатні на 500 гривень. У травні вона сягнула 25 000 гривень.Нагадаємо, цього місяця деякі пенсіонери зможуть отримати надбавку до своїх виплат. Зокрема, більші пенсії отримають громадяни віком 70 років та старше.Додамо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 27 травня запевнив, що уряд, попри війну, надалі допомагатиме громадянам, які цього потребують, шляхом нарахування пенсій, субсидій та пільг. Усі соціальні виплати зараховуватимуть вчасно.
Різке скорочення фінансування Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку можуть призвести до понад 14 мільйонів смертей до 2030 року.Про це повідомляє медичний журнал The Lancet, фінансування USAID відігравало вирішальну роль у світовій охороні здоров'я, в першу чергу прямуючи у країнах з низьким та середнім рівнем доходу, зокрема в Африці.Так, за останні два десятиліття діяльності програми, що фінансуються USAID, запобігли понад 91 мільйону смертей у всьому світі, у тому числі 30 мільйонів смертей серед дітей. Прогнози свідчать, що різке скорочення фінансування у поєднанні з можливим розпуском агентства може призвести до більш ніж 14 мільйонів смертей до 2030 року. Зокрема, йдеться й про 4,5 мільйона смертей серед дітей віком до п'яти років. "Наші оцінки показують, що якщо різке скорочення фінансування, оголошене і реалізоване у США в першій половині 2025 року, не буде скасовано, до 2030 року може статися приголомшлива кількість смертей, яких можна було б уникнути", — йдеться у дослідженні.Зазначається, що Вашингтон є найбільшим у світі донором гуманітарної допомоги, що становить щонайменше 38% усіх внесків, зареєстрованих Організацією Об'єднаних Націй. Минулого року США виділили 61 млрд доларів "іноземної" допомоги, понад половину з них через USAID, згідно з урядовими даними.Нагадаємо,10 березня держсекретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив, що Вашингтон закриває 83% програм Агентства з міжнародного розвитку. Напередодні такого рішення у Білому домі опублікували список "розтрат та зловживань" в USAID та обіцяли покласти край "шахрайствам", що "тривають десятиліттями".
Цього місяця деякі пенсіонери зможуть отримати надбавку до своїх виплат. Зокрема, більші пенсії отримають громадяни віком 70 років та старше.Про це повідомляється на сайті Пенсійного фонду України. Згідно з даними відомства, розмір щомісячної компенсаційної доплати залежить від віку пенсіонера."Важливий нюанс — це те, що нарахування доплати розпочинається не від початку календарного місяця, а після дня народження, тому за перший місяць вона буде виплачена неповністю, а пропорційно до даної кількості днів", — наголосили у ПФУ.Крім віку, є ще одна умова отримання доплати. Зокрема, право на доплату мають ті українці, загальний розмір пенсії яких не перевищує 10340 гривні.Розмір надбавки для пенсіонерів:віком від 70 до 75 років — 300 гривень. віком від 75 до 80 років — 456 гривень;віком від 80 років — 570 гривень."Водночас до пенсії доплачується лише одна компенсаційна доплата (декілька доплат за різні вікові категорії не доплачуються). Тобто, якщо після досягнення віку 70 років отримували 300 гривень, то після 75 років — 456 гривень, а після 80 років — 570 гривень", — зауважили в ПФУ.Нагадаємо, в Україні очікується індексація заробітної плати працівників з 1 липня 2025 року. Перерахунок виплат повинні провести всі роботодавці.Додамо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 27 травня запевнив, що уряд, попри війну, надалі допомагатиме громадянам, які цього потребують, шляхом нарахування пенсій, субсидій та пільг. Усі соціальні виплати зараховуватимуть вчасно.
З 1 липня 2025 року в Україні почав діяти європейський стандарт напруги. Відтепер у розетках українців буде більше, аніж 220 вольтів.Про це йдеться у постанові Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Згідно з документом, номінальна напруга відтепер становить 230/400 вольт. Допустиме відхилення від номінальної напруги передбачене у межах 10% (від 207 до 253 вольт)."Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори", — наголосили у НКРЕКП.Крім того, як запевнив регулятор, нові стандарти напруги сприятимуть підвищенню енергоефективності. Зокрема, електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності.Як вплине зміна напруги на рахунки за комуналкуЯк розповідав голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко в ефірі "Українського Радіо", тариф на електроенергію в Україні можуть підняти до п'яти гривень за кіловат електроенергії. Втім, він додав, що має надію відповідне підвищення тарифів не відбудеться одразу після опалювального сезону. Фахівець наголосив, що це не пов’язано зі зміною стандартів напруги.Нагадаємо, 18 червня було зафіксовано різке зростання цін на природний газ на українському ринку — до понад 31 550 гривень за тисячу кубічних метрів. Вони зросли до найвищого рівня за понад 2,5 року — з 24 листопада 2022 року.
Національний банк України вкотре різко підняв офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також подорожчала на 20 копійок, оновивши історичний максимум.Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.Станом на вівторок, 1 липня, Нацбанк встановив офіційний курс гривні до євро на рівні 48,98. У понеділок, 30 червня, єдина європейська валюта коштувала 48,78.У вівторок офіційний курс гривні до долара становить 41,77. У понеділок, 30 червня, він був на рівні 41,64. На готівковому ринку долар зріс на 25 копійок — 42,00 гривні за долар.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. За даними The Economist, "Біг Мак" коштує в Україні 120 гривень, тоді як у Сполучених Штатах Америки — 5,79 долара. Так курс української валюти недооцінений на 50,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 42 гривні за долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 20,73 гривні за долар.Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, за тиждень з 23 по 27 червня Національний банк України продав на міжбанку 875,1 мільйона доларів. При цьому фінансисти зазначили, що куплено за цей же термін 700 тисяч доларів.
Україна отримає від Міжнародного валютного фонду (МВФ) півмільярда доларів. Про це стало відомо після завершення восьмого перегляду програми співпраці з Україною. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Незабаром отримаємо дев’ятий транш від фонду обсягом 500 мільйонів доларів. Кошти спрямуємо на покриття пріоритетних бюджетних видатків", — наголосив він.Він додав, що за програмою EFF до України вже надійшло понад 10 мільярдів доларів."Це важливий внесок у збереження нашої стійкості та макрофінансової стабільності. Вдячний Міжнародному валютному фонду за незмінну солідарність та підтримку. Спільно та скоординовано працюємо для перемоги, відбудови та зростання", — підсумував Денис Шмигаль.Своєю чергою, в Міністерстві фінансів України наголосили, що у МВФ відзначили прогрес української сторони у виконанні умов програми EFF станом на кінець березня 2025 року."Українська економіка зберігає стійкість, а показники виконання програми EFF залишаються високими, попри повномасштабну війну. Всі кількісні критерії ефективності й індикативні цілі на кінець березня досягнуті", — йдеться в повідомленні.У Мінфіні уточнили, що Україна виконала два структурні маяки:подано до парламенту законодавчі зміни для запровадження вимог податкової звітності для операторів цифрових платформ;опубліковано звіт щодо результатів зовнішнього аудиту НАБУ.Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Гіта Гопінат зазначила, що повномасштабна війна зумовила необхідність ухвалення змін до держбюджету на 2025 рік. Відновлення фіскальної стійкості та покриття пріоритетних видатків у середньостроковій перспективі вимагатиме подальших рішучих зусиль з реалізації Національної стратегії доходів.За її словами, це передбачає модернізацію податкової та митної служб, зменшення ухилення від сплати податків і гармонізацію законодавства зі стандартами ЄС. Ці реформи разом з удосконаленням системи управління публічними інвестиціями, середньострокового бюджетного планування й управління фіскальними ризиками є критично важливими для забезпечення економічного зростання та залучення інвестицій.Нагадаємо, що наприкінці травня Денис Шмигаль провів зустріч із місією Міжнародного валютного фонду на чолі з її головою Гевіном Греєм. Тоді відбулася конструктивна розмова щодо подальшої співпраці України з МВФ.
В Україні суттєво впали ціни на лохину. Головна причина — стрімке зростання обсягів пропозиції цієї ягоди.Про це повідомили аналітики проекту EastFruit. Вони констатували, що сезон збирання лохини в Україні у 2025 році стартував орієнтовно 25–26 червня, що приблизно на тиждень пізніше, ніж у попередньому сезоні, внаслідок прохолодного початку літа. "Можливо саме внаслідок пізнішого початку сезону, гуртові ціни на ягоду на старті сезону виявилися суттєво вищими, ніж торік", — зауважили експерти.Водночас наприкінці червня 2025 року на ринках України спостерігалося поступове зниження цін на лохину через стрімке зростання обсягів пропозиції.Аналітики зазначають, що подальше нарощування пропозиції лохини сприятиме зниженню цін протягом першого тижня липня. Водночас попит на лохину залишається стабільно високим, що підтримує ринкові ціни на відносно високому рівні.Порівняння цін на лохинуНа львівському ринку 27 червня ціни за кілограм лохини коливалися у межах 380–450 гривень. У Києві 28 червня цю ягоду продавали за 450–500 гривень, але вже 30 червня ціни знизилися до 400–480 гривень. На одеському ринку 26 червня ціна сягала 480 гривень, що стало одним із найвищих показників за період.Для порівняння, у 2024 році перші партії лохини відкритого ґрунту з’явилися приблизно 20 червня, тобто на тиждень раніше. Тоді пропозиція була дуже обмеженою, а попит — високим. Ягоду продавали за ціною 200–350 гривень за кілограм.Отже, середня стартова ціна на лохину у 2024 році була на 18 % вищою, ніж у 2023-му, але вдвічі нижчою, ніж у 2025 році. "У 2025 році умови були ще менш сприятливими, тому можна констатувати, що ціна на лохину на початку сезону третій рік поспіль виявляється вищою, ніж в попередньому, причому як в гривні, так і в євро", — зазначили аналітики.Нагадаємо, минулого тижня в Україні суттєво впали ціни на черешню. Головна причина — погіршення якості цієї ягоди.
Україна завершила перемовини з Європейською комісією стосовно основних принципів перегляду поглибленої зони вільної торгівлі після завершення дії автономних торгівельних заходів. Вони запроваджували пільговий режим для українських експортерів до 5 червня 2025 року.Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на єврокомісара з питань торгівлі й економічної безпеки Мароша Шефчовича.За його словами, Україна та Євросоюз досягнули принципової згоди щодо перегляду положень про лібералізацію торгівлі в межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС."Ми раді повідомити, що комісія й Україна погодилися переглянути нашу двосторонню поглиблену угоду про вільну торгівлю після завершення процесу консультацій відповідно до статті 29. Ця угода відкриває нову главу в торгівельних відносинах між Україною та ЄС", — заявив Шефчович.Він розповів, що новий варіант угоди "встановлює довгострокові передбачувані та взаємовигідні рамки, які принесуть користь експортерам, бізнесу та фермерам з обох сторін, а також зміцнить шлях України до членства в ЄС".Угода, зокрема, містить зобов'язання України поступово наблизити свої стандарти сільськогосподарського виробництва до стандартів Євросоюзу до 2028 року, відповідно до умов вступу до ЄС. Раніше у Єврокомісії розповідали, що 6 червня на зміну "торгівельному безвізу" з Україною набули чинності перехідні заходи, які повернуть українських експортерів до тарифних квот у межах наявної зони вільної торгівлі України з ЄС із деякими преференціями.Перехідні заходи діятимуть, поки Україна та ЄС не завершать переговори щодо внесення змін до поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі України з ЄС, нова редакція якої міститиме довгострокові умови для українських експортерів у ЄС, включаючи елементи подальшої лібералізації торгівлі.Нагадаємо, нещодавно перша віце-прем'єрка, міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що режим вільної торгівлі між Європейським Союзом та Україною зберігається. Проте перестає діяти додаткова лібералізація з боку ЄС у вигляді автономних торгових заходів.