Норвезька гуманітарна організація Norwegian People’s Aid тимчасово зупинила всі поточні операції з розмінування в Україні. Рішення ухвалили після російського удару на Херсонщині, внаслідок якого загинули двоє співробітників організації, ще четверо дістали поранення.Про це повідомила Norwegian People’s Aid. Атака сталася 24 червня близько 12:50 у селі Новопетрівка Високопільської громади. Усі загиблі та постраждалі були громадянами України.Один із працівників, 24-річний фахівець із розмінування, загинув на місці. Другого, 25-річного співробітника, у критичному стані доправили до лікарні, де він помер від отриманих травм.Ще четверо членів команди зазнали поранень середньої тяжкості. За даними організації, загрози їхньому життю наразі немає.Обставини удару перевіряютьУ Херсонській обласній військовій адміністрації заявили, що працівників гуманітарної організації атакували російською ракетою "Іскандер-М". Водночас Norwegian People’s Aid зазначила, що продовжує перевіряти цю інформацію та встановлювати точні обставини удару.Після атаки організація негайно призупинила роботи з розмінування по всій Україні, щоб убезпечити персонал. Її українська програма наразі зосереджена на реагуванні на кризу та підтримці постраждалих колег і їхніх родин.Генеральний секретар Norwegian People’s Aid Раймонд Йохансен заявив, що напад демонструє небезпеку роботи гуманітарних працівників під час війни:"Ця атака показує, наскільки небезпечно бути гуманітарним працівником під час війни. На жаль, це частина тривожної тенденції: гуманітарні організації, такі як наша, захищені міжнародним правом, але стають мішенню все частіше. Зрештою, це впливає на цивільне населення, яке залежить від нашої допомоги".Зазначимо, Norwegian People’s Aid розпочала роботу в Україні у 2022 році. Організація займається гуманітарним розмінуванням, очищенням територій від вибухонебезпечних предметів і навчанням населення правилам мінної безпеки. Також вона реалізує програми захисту цивільних і протидії сексуальному та гендерно зумовленому насильству.Про терміни відновлення операцій із розмінування в Україні організація поки не повідомила.Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що російські загарбники здійснюють цілеспрямовані дії для штучного створення масштабного спалаху небезпечного інфекційного захворювання у південних регіонах нашої держави. На окупованих землях зафіксовано масове неконтрольоване поховання решток заражених тварин із грубим нехтуванням базовими санітарними правилами..

У четвер, 25 червня, російські окупанти атакували Суми. Ворог поцілив по автозаправній станції.Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. За його словами, через ворожі удари госпіталізували двох працівників АЗС. Попередньо, у них неважкі ушкодження.Також постраждало подружжя, яке перебувало поруч із місцем удару. Їм надали допомогу без ушпиталення.За словами посадовця, росіяни системно б’ють по об’єктах паливної інфраструктури в регіоні, аби ускладнити логістику та забезпечення громад пальним. За червень відбулося 13 атак по АЗС області."Ситуація на контролі. Ми на зв’язку з керівництвом АЗС у регіоні та профільними службами. У разі ускладнення ситуації маємо напрацьовані рішення, необхідні для забезпечення потреб громад. Водночас бачимо, що паливна інфраструктура залишається серед цілей ворога. Тому прошу всіх бути уважними: під час повітряної тривоги та загроз ударів не перебувайте поруч із АЗС, критичною чи промисловою інфраструктурою. Переходьте в укриття або інші безпечніші місця", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Країна-агресорка Росія посилює тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Головна мета Москви — домогтися більш активної участі Мінська у війні Росії проти України. Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, білоруський лідер продовжує чинити опір вимогам Москви, намагаючись зберегти підтримку Росії та залишки суверенітету своєї країни.Як відзначили аналітики, за даними джерел видання The Wall Street Journal, Кремль прагне отримати дозвіл на активніше використання території Білорусі для ведення війни. Зокрема, Москва хоче запускати безпілотники по Україні з білоруської території та розширити лінію фронту на заході, щоб змусити Київ перекидати частину сил до кордону з Білоруссю. Кремль також погрожує Мінську припиненням фінансової підтримки у разі відмови виконувати ці вимоги.Водночас російська влада продовжує просувати тезу про нібито загрозу для Білорусі з боку України. Експерти інституту зауважили, що речник Кремля Дмитро Пєсков 24 червня заявив, що РФ завжди підтримуватиме Білорусь та захищатиме її від зовнішніх загроз, зокрема українських, посилаючись на союзницькі відносини між двома країнами. Попри це, Лукашенко продовжує уникати повного залучення Білорусі до війни."Натомість Мінськ намагається збалансувати підтримку Білорусі Росією та збереження залишків деградованого суверенітету Білорусі. Лукашенко чинить опір тому, щоб дозволити Росії задіяти Збройні сили Білорусі для підтримки російських операцій в Україні або повномасштабно завербувати білорусів до російської армії з 2022 року. Лукашенко та інші високопосадовці Білорусі, зокрема, продовжують уникати прийняття кремлівської позиції, яка зображує Україну як загрозу для Білорусі. Лукашенко продовжує гальмувати та відхиляти посилені спроби Кремля втягнути Білорусь у війну в Україні, зберігаючи при цьому відносно нейтральну риторику щодо України", — додали у ISW.Нагадаємо, раніше Обʼєднаний перехідний комітет Білорусі опублікував звернення, в якому заявив, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Додамо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявляла, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 232 бойових зіткнення. Збройні сили України завдали потужних втрат армії країни-агресорки.Про це свідчать дані Генерального штабу ЗСУ."За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили дев’ять районів зосередження живої сили противника, один пункт управління БпЛА та ще два інших важливих об’єкти противника", — йдеться у повідомленні.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.06.26 орієнтовно склали:особового складу — близько 1 397 060 (+1 270) осіб;танків — 12 057 (+1);бойових броньованих машин — 24 818 (+2);артилерійських систем — 44 731 (+67);РСЗВ — 1 893 (+4);засоби ППО — 1 443 (+3);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 728 (+2);БпЛА оперативно–тактичного рівня — 371 882 (+1 994);крилаті ракети — 4 787 (+0);кораблі / катери — 33 (+0);підводні човни — 2 (+0);автомобільна техніка та автоцистерни — 111 707 (+450);спеціальна техніка — 4 339 (+6).Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося сім боєзіткнень з противником, агресор здійснив 62 обстріли позицій наших військ та населених пунктів.На Південно-Слобожанському напрямку противник 11 разів атакував позиції наших підрозділів в районах населених пунктів Ветеринарне, Стариця, Синельникове та у бік населених пунктів Лиман, Ізбицьке, Вільча, Колодязне.На Куп’янському напрямку ворог два рази атакував, в напрямку Новоосинового та в районі Западного.На Лиманському напрямку противник 16 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи у бік населених пунктів Шийківка, Дробишеве, Лиман, Озерне, Новоселівка, Діброва.На Слов’янському напрямку противник штурмував 19 разів, поблизу Закітного, Різниківки, Калеників та в бік Рай-Олександрівки, Кривої Луки.На Краматорському напрямку окупанти один раз атакували поблизу Тихонівки.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 19 атак, поблизу населених пунктів Іванопілля, Іллінівка та в напрямку Костянтинівки.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 32 штурмові дії агресора в районах населених пунктів Сухецьке, Новоолександрівка, Гришине, Котлине, Дорожнє, Родинське, Удачне, Новопідгородне, Філія та у бік населених пунктів Білицьке, Шевченко, Сергіївка, Новопавлівка.На Олександрівському напрямку наступальних дій ворога не зафіксовано.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 13 атаки у бік населених пунктів Гірке, Добропілля, Воздвижівка, Староукраїнка, Гуляйпільське та Чарівне.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили одну спробу противника просунутися вперед в районі Щербаків.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.. Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Вночі 25 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою безпілотників. У деяких містах сталися блекаути.Про це повідомили місцеві пабліки. За даними Telegram-каналів, серія потужних вибухів цієї ночі пролунала у Севастополі.Також, як запевняють очевидці, у місті було чути звуки стрілянини у різних районах. Попередньо, під ударом знову опинилася Балаклавська ТЕС.До того ж неспокійно було у Сімферополі, а також у Сакському, Нижньогірському, Красноперекопському та Первомайському районах. Ймовірно, від атак постраждала й Таврійська ТЕЦ. Через ушкоджені енергооб'єкти відбулися масові відключення світла.Зокрема, у Ялті та Сімферополі повністю зникло електропостачання. Крім того, пабліки заявляли про вибухи у районі аеродрому "Кача". Проте подробиць щодо наслідків поки немає. Окупаційна влада Криму обстріл наразі не коментує.Нагадаємо, Крим опиняється під атакою безпілотників вже третю ніч поспіль. Так, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Водночас вночі 24 червня Крим знову опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа біля села Шафранне, що розташоване на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Саме звідси окупанти запускають ударні БпЛА типу "Шахед"/"Герань" для атак на Україну..

Сили оборони України не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."На півдні нашої країни, в Криму, на Донеччині та Луганщині ми не дозволяємо Росії використовувати наші землі як інструмент затягування війни та на перетворення їхнього наступу на безкінечний", — зазначив він.Український президент окремо наголосив на важливості операції щодо тимчасово окупованого Криму."Наша операція, зокрема, щодо Криму, чітко прорахована", — наголосив він.Володимир Зеленський додав, що перебіг подій підтверджує правильність обраного підходу.За його словами, під час консультацій із партнерами в межах G7 Україна обговорила додаткові рішення, реалізація яких залежить від міжнародної підтримки."Якщо саме те, про що ми говорили з партнерами в межах G7, в України з'явиться, й це залежить від рішення партнерів, то ми оперативно забезпечимо умови, коли Росія буде змушена обрати мир", — заявив президент України.Він зауважив, що Україна розраховує на позитивну відповідь союзників і наголосив, що партнери добре розуміють, про які саме потреби української сторони йдеться.Як відомо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, в Севастополі відбувся удар по Балаклавській ТЕС.Нагадаємо, Володимир Зеленський також заявив, що розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни..

Сполучені Штати Америки планують приєднатися до європейських партнерів щодо відновлення повноцінного санкційного тиску проти Росії. У Вашингтоні вважають, що Україна перемагає у війні, а динаміка бойових дій суттєво змінилася на користь українських сил.Про це заявив заступник державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань і свободи віросповідання Джеремі Левін під час виступу на "Українському обіді" перед конференцією з відбудови України в Гданську.За його словами, успіхи ЗСУ є результатом постійної співпраці між українською армією й оборонними секторами партнерів. Зараз ситуація на фронті кардинально відрізняється від тієї, що була на початку повномасштабного вторгнення."Я пам’ятаю, як і всі ви, що на початку війни кожна зима фактично була певним перепочинком для України. Тепер ситуація протилежна. Коли погода сприятлива, наступ ведуть українці, а росіяни чекають зими, щоби здійснювати свої боягузливі атаки на енергетичну інфраструктуру", — сказав Левін.Він додав, що Україна вже змінила цю динаміку, тож тепер сама завдає ударів по російських енергетичних об'єктах. Окрім того, нещодавній саміт G7 продемонстрував широкий консенсус між лідерами США, України та Європи, що підтверджує здатність країни адаптуватися та перемогти.Левін зазначив, що американські обмеження щодо російської нафти знову активно діють. Тимчасове послаблення санкцій запроваджувалося лише для того, щоби допомогти західним економікам упоратися з кризою в Ормузькій протоці.Наразі команда Білого дому працює над мирною угодою щодо протоки, що дозволить повернутися до повноцінного санкційного тиску.Окрему увагу заступник держсекретаря приділив ролі Тегерана у війні. Оскільки іранський режим постачає російському диктатору Володимиру Путіну дрони типу "Шахед", США налаштовані досягнути довгострокового вирішення цієї проблеми. За словами чиновника, Іран за жодних умов не повинен отримати ядерну зброю.Джеремі Левін також оголосив про виділення додаткової підтримки для України. Від минулої осені США надали 1,5 мільярда доларів невійськової допомоги. Ці кошти спрямовані на гуманітарну, енергетичну й економічну сфери. До підтримки також активно долучається американський приватний сектор. Водночас Вашингтон продовжує закликати європейські країни збільшувати власні внески у відновлення України.Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли про позицію американської адміністрації, яка вважає, що Україна може діяти жорсткіше, аби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Києву начебто вдалося заручитися підтримкою президента Дональда Трампа..

Розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."Росія вже не вперше окуповує чужі землі: російська держава складається з багатьох підкорених народів, із вкрадених земель. Ми за свою землю боремось. Ми боремось за своїх людей. Ми боремось за справедливість для України", — наголосив він.Український президент наказав розвідці й армії працювати на випередження по тих обʼєктах, які росіяни використовують для масштабування війни."Зараз російське керівництво тягне під Москву, на Валдай та під путінський міст через Керченську протоку більше ППО — за рахунок ППО на інших напрямках", — зауважив він.За його словами, тільки на Московський регіон вони стягнули сотні пускових для систем С-400, С-500 і "панцирів". На Валдай стягнули з інших регіонів Росії майже 90 пускових ППО, там ще формується спеціальна дивізія ППО, щоби берегти спокій російського керівництва."Для порівняння: на всіх інших напрямках в Росії, на інші їхні міста зараз по декілька пускових. Такі пріоритети. Захищають свою владу — захищають джерело цієї війни", — пояснив Зеленський.Він констатував, що вже у більш ніж 60 російських регіонах є дефіцит пального, є також сильне зростання цін на бензин, цін на дизель, якщо вони, звісно, в наявності є.За інформацією президента України, російські спецслужби вже навіть пропонують перенести або взагалі скасувати ритуал обрання "Єдиної Росії" в Держдуму: їхня чергова імітація виборів запланована на вересень, і зараз ми бачимо з доповідей розвідки, що в Росії не впевнені в процесах на вересень."Багато складнощів, і тільки через те, що Путін відмовляється закінчувати свою війну та не чує наших пропозицій зустрічі, пропозицій реальних перемовин і достойного миру", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, сьогодні журналісти агенції Reuters поінформували з посиланням на аналіз двох компетентних у цій галузі джерел, що Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року..

Україна розробляє нову методику для морських дронів, що дозволить не знищувати, а затримувати та конфіскувати підсанкційні судна. Для початку вони працюватимуть у Чорному морі.Про це розповів командир підрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України з позивним "Дев'ятий" в інтерв'ю Business Insider.За його словами, метою оновлених безпілотників є затримання суден, які перевозять крадені товари, зброю або підсанкційну нафту, та їхнє подальше буксирування в порт."Якщо вони виконають вимогу, їх супроводять до призначеного порту, де судно та вантаж можуть конфіскувати, згідно з міжнародним правом. Якщо вони відмовляться, то дрони можуть вжити інших заходів", — прозоро натякнув "Дев'ятий".Він акцентував, що така тактика значно розширить роль багатоцільового морського безпілотника "Катран", створеного українським підприємством "Військова бронетанкова компанія HUB".Командир наголосив, що цей метод є гуманнішим, ніж повне знищення кораблів із невідомим вантажем, як це відбувалося дотепер.Спочатку "Катран", як й інші українські дрони, створювався як ударний катер-камікадзе з вибухівкою для боротьби з Чорноморським флотом Росії. Проте згодом він отримав суттєві модифікації, зокрема, кулемети та ракети класу "земля-повітря".У ГУР спрогнозували, що в майбутньому одні дрони зможуть брати під контроль палубу корабля та тимчасово затримувати екіпаж, поки інші прикриватимуть операцію з повітря. Якщо судно чинитиме опір, його зможуть потопити за лічені секунди.Нагадаємо, що наприкінці минулого року Україна та Греція домовилися про спільне виробництво безпілотних надводних кораблів і морських дронів, які згодом використовуватимуть збройні сили обидвох країн..

У середу, 24 червня, російські загарбники атакували безпілотниками автозаправні комплекси "Укрнафти" та виробничі об'єкти "Нафтогазу України" в різних областях.Про це повідомив голова правління національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Сергій Корецький."Під ударом опинилися одразу декілька автозаправних комплексів "Укрнафти" в Запорізькій, Миколаївській і Дніпропетровській областях", — зазначив він.За його словами, під час однієї з атак "шахедом" серйозно поранено працівницю. Її госпіталізували у важкому стані."Внаслідок руйнувань роботу автозаправного комплексу зупинено", — констатував керівник енергетичної компанії.Він додав, що вночі та вранці росіяни дронами били по виробничих активах на Полтавщині. Є суттєві пошкодження об’єктів видобутку та зберігання газу. Роботу частини активів зупинено.Очільник "Нафтогазу України" акцентував, що завдяки оперативним діям рятувальників ДСНС і фахівців "Нафтогазу" на одному з об’єктів вдалося швидко ліквідувати пожежу. Ніхто з персоналу та рятувальників не постраждав."Триває оцінка масштабів руйнувань", — підсумував Сергій Корецький.Нагадаємо, що минулої ночі російські загарбники атакували Сумщину та Запорізьку області. У цих регіонах зафіксовано значні пошкодження..

На території Білорусі перестали працювати ретранслятори, які Росія використовувала для атак України безпілотниками. Їх вимкнення зафіксовано від початку цього тижня.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами в середу, 24 червня."За наявною інформацією, яку мені доповідали головком Олександр Сирський і розвідка, з 22 червня відповідні ретранслятори припинили свою роботу на території Білорусі", — розповів він.Президент додав, що не знає, чи демонтували такі ретранслятори. Але Україна "над цим працює", а він сам уважно стежить за ситуацією й отримує щоденні доповіді."Факт, що ретранслятори на теперішній момент не працюють", — наголосив Володимир Зеленський.Як відомо, 19 червня президент України Володимир Зеленський вимагав від самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка, щоби з території Білорусі прибрали ретранслятори, за допомогою яких Росія наводить дрони на об'єкти цивільної інфраструктури України.Очільник української держави фактично поставив ультиматум, що його вимогу можна здійснити за тиждень. Також він пригрозив, що в іншому випадку Україна прибере ретранслятори сама.Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни наголошували, що країна-агресорка Росія може спробувати використати механізми Союзної держави для втягнення Білорусі у війну проти України та залучення білоруських громадян до російських військових формувань.Нагадаємо, що сьогодні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав міжнародну спільноту залишатися пильною у світлі "білоруських військових навчань". Зараз їх проводять у Гродненській області Білорусі..

Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію з 1 липня з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох територіальних громадах. Таким був запит від військових.Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.Він уточнив, що йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.Корюківська територіальна громада:Прибинь;Шишківка;Рудня.Городнянська територіальна громада:Лемешівка;Мощенка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Воробʼївка;Камінь;Камʼянська Слобода;Карабани;Чайкине.Семенівська територіальна громада:Газопровідне;Олександрівка."Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації зі семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі мешканці виїхали, решта — писали відмови", — зауважив Чаус.Очільник військової адміністрації Чернігівщини додав, що тут ідеться про такі населені пункти:Сновська територіальна громада:Гірськ.Городнянська територіальна громада:Берилівка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Бучки;Грем’яч;Будо-Воробʼївська.Семенівська територіальна громада:Костобобрів;Залізний Міст.За даними громад і районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі мешканців. Серед них — 120 дітей."Алгоритм дій уже напрацьований. Мешканців поінформують про місця збору. Всі необхідні служби залучені. Є затверджені евакуаційні маршрути та транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці", — підсумував В’ячеслав Чаус.Нагадаємо, що на початку червня в Донецькій області розширили зону евакуації для сімей з дітьми. Рішення стосується декількох населених пунктів..

Україна закликала міжнародну спільноту залишатися пильною у світлі "білоруських військових навчань". На теперішній момент їх проводять у Гродненській області Білорусі.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X."З 20 червня по 2 липня військовий комісаріат Ошмянського району повідомляє приблизно 2 000 призовників та створює попередні пункти збору", — написав він.Хоча офіційно ці заходи класифікуються як рутинна перевірка даних, за припущеннями українського міністра, вони слугують тактикою залякування сусідніх держав."Керівництво Білорусі не демонструє намірів щодо деескалації. Натомість Мінськ посилює свою військову присутність поблизу кордонів України та країн НАТО", — констатував очільник українського дипломатичного відомства.На його переконання, така стратегія узгоджується з інтересами Кремля, використовуючи політичний шантаж, що прямо суперечить публічним заявам білоруського керівництва щодо миру."Україна продовжує уважно стежити за діями Білорусі, повторює свої попередження Мінську щодо поглиблення участі в російській агресії та закликає міжнародну спільноту посилити тиск на режим Лукашенка", — підсумував Андрій Сибіга.Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни наголошували, що країна-агресорка Росія може спробувати використати механізми Союзної держави для втягнення Білорусі у війну проти України та залучення білоруських громадян до російських військових формувань.Нагадаємо, декілька днів тому Обʼєднаний перехідний комітет Білорусі опублікував звернення, в якому заявив, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі..

У середу, 24 червня, посеред дня російські загарбники вдарили по пляжу в Запоріжжі. Серед постраждалих — троє дітей. Їм надається відповідна медична допомога.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров."Поранено чотири людини, з них троє дітей. Кожному надається медична допомога", — написав він у своєму Telegram-каналі.Запорізький посадовець також уточнив, що пошкоджено автівки та заклад харчування, що нині не функціонує.Очільник військової адміністрації Запорізької області показав наслідки ворожої атаки на Запоріжжя.. Раніше він інформував, що російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.Іван Федоров також попереджав про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

У середу, 24 червня, російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.. Раніше Іван Федоров інформував, що три людини поранені внаслідок ворожого удару по Запорізькому району."Російські керовані авіабомби зруйнували приватні будинки та господарські будівлі у Новомиколаївці. Поранення отримала родина — чоловіки 66 і 38 років, а також 60-річна жінка. Їм надається необхідна допомога", — констатував очільник військової адміністрації Запорізької області.Минулої доби одна людина загинула та 12 отримали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю, Запорізькому та Пологівському районах, при цьому протягом доби окупанти завдали 1 021 удар по 38 населених пунктах Запорізької області.Прямо зараз Іван Федоров попередив про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..
