1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7

Політика

23:45 - 11.12.2024

Чи існує загроза повторного удару РФ "Орєшніком" по Україні: заява Пентагона

Станом на сьогодні існує ймовірність повторного удару російською армією по Україні "Орєшніком". Це експериментальна балістична ракета середньої дальності. Таку заяву на брифінгу в середу, 11 грудня, зробила заступниця речника Пентагона Сабріна Сінгх. За словами представниці міноборони США, Володимир Путін раніше публічно оголосив про плани здійснити ще один запуск ракети з комплексу "Орєшнік"."Те, що Росія може запустити її (ракету, — ред.) найближчими днями, є можливим. Точної дати вам назвати не можу", — наголосила Сінгх.Речниця Пентагона зауважила, що в разі, якщо Москва вирішить запустити "Орєшнік", це "кардинально не змінить ситуацію на полі бою" та "стане просто черговою спробою завдати шкоди й жертв в Україні".Сінгх запевнила, що Америка та союзники й далі будуть підтримувати Київ, зокрема й засобами протиповітряної оборони.Раніше повідомлялось, що найближчими днями Росія може запустити ще одну балістичну ракету середньої дальності по Україні. Ймовірно, країна-агресор має у наявності лише кілька "Орєшніків".Своєю чергою міністерство оборони Росії 11 грудня заявило, що відповість на удар по авіабазі, як воно стверджує, шістьма ракетами, поставленими США.Нагадаємо, військовий аналітик і колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес заявив, що для Росії немає жодної вигоди від використання ядерної зброї. Єдине, чого хоче Кремль, — переконати всіх, що росіяни можуть це зробити. Вони бачать, як ця загроза лякає людей.

1
22:52 - 11.12.2024

Скільки церков знищили росіяни в Україні: Зеленський оприлюднив статистику

Російські загарбники позбавили життя 50 священників та зруйнували близько 700 церков в Україні. При цьому священнослужителі зазнавали тортур.Про це повідомив український президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBN News."Росіяни до різних українських церков ставляться приблизно як до школи. Тобто всюди, де вони заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Просто, щоб не залишилося жодного сліду. Тому дуже багато різних священників потрапили у полон, або були вбиті. До речі, 50 священнослужителів вони вбили. Вбили по різному. Є всі докази, як вони їх катували. За що вони їх катували? Тільки за те, що вони "повинні" були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу", — наголосив Зеленський.Президент також заявив, що об’єктом нападу росіян є й храми."Що їм дало те, що вони зруйнували близько 700 церков? Атакували бомбами, ракетами… А там, де вони заходили на територію нашої держави, просто підпалювали", — резюмував Володимир Зеленський.Нагадаємо, у вересні російські окупанти вкотре обстріляли Дніпропетровщину. Внаслідок атаки артснарядами пошкоджено церкву на Нікопольщині.

2
21:41 - 11.12.2024

"Лише 600 тисяч — заявки на дітей": Зеленський розповів, скільки українців очікують на "єПідтримку"

Майже шість із половиною мільйонів українців подали заявку на "єПідтримку", із них мільйон шістсот тисяч — заявки на дітей. Про це 11 грудня під час вечірнього відеозвернення повідомив президент України Володимир Зеленський.За словами українського лідера, сьогодні перша віце-прем’єр-міністр Юлія Свириденко доповідала щодо урядових програм, зокрема "єПідтримки". "Вже майже шість із половиною мільйонів українців подали заявку на "єПідтримку", із них мільйон шістсот тисяч — заявки на дітей. Темп розвитку цієї програми хороший, як ми й розраховували. Очевидно, що програма потрібна людям. І вже тривають перші виплати", — сказав він.Зеленський зазначив, що близько половини виплат було перераховано за комунальні послуги. "Значна частина йде на волонтерські фонди, і це дуже важливо, що люди можуть підтримати нашу армію завдяки цим коштам. "єПідтримка" працюватиме протягом трьох місяців зими — це час, коли можна буде подати заявку. І протягом усього наступного року можна буде витратити ці кошти", — додав український лідер.Як можна отримати та витратити "тисячу Зеленського"Витратити тисячу гривень можна буде на певні товари та послуги. Отримана сума не підлягає оподаткуванню, а також не впливає на отримання громадянином субсидії. Використати ці кошти можна буде впродовж трьох місяців — грудня, січня та лютого.Громадяни зможуть витратити їх на:оплату комунальних послуг;ліки;донати на ЗСУ;квитки "Укрзалізниці";деякі інші види послуг;книги;на оплату мобільного зв’язку.Ця програма ініційована президентом Володимиром Зеленським і покликана надати соціальну підтримку громадянам в складний зимовий період. Фінансуватись програма буде з залишків невикористаних коштів державного бюджету невійськового призначення.Як отримати коштиГрошову допомогу можна оформити у застосунку "Дія". Для цього потрібно:Встановити мобільний застосунок "Дія".Якщо у вас немає картки "Національний кешбек" — треба її відкрити в одному з банків, які беруть участь у програмі.У "Дії" у розділі "Сервіси" потрібно активувати картку "Національного кешбеку".Обрати у застосунку послугу "Зимова єПідтримка".Подати заявку на отримання допомоги.Очікувати на зарахування коштів.Отримані гроші можна витратити до кінця 2025 року. Зняти готівку з картки "Національний кешбек" не можна. Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн.Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що масштаб програми "Зимова єПідтримка" та темпи реалізації хороші. Важливо, щоб уряд контролював роботу всіх систем у програмі — щоби на сто відсотків забезпечили все, що обіцяно людям.

3
21:34 - 11.12.2024

У Мінфіні США спрогнозували, чи зможе Трамп скасувати кредит Україні на $20 млрд

Міністерка фінансів Сполучених Штатів Америки Джанет Єллен вважає, що новообраний президент Дональд Трамп не буде скасовувати чи змінювати наданий на користь України кредит розміром 20 мільярдів доларів.Таку думку вона висловила в інтерв'ю Bloomberg TV, передає "Європейська правда". За її словами, ця позика не передбачає використання грошей американських платників податків."Ця позика з часом буде виплачена шляхом надзвичайних прибутків, зароблених у Європі в депозитарії Euroclear, від заморожених російських активів", — пояснила міністерка.Єллен вважає, що в цьому випадку "Російська Федерація буквально допомагає Україні боротись у війні"."Тож я упевнена, що це (позика, — ред.) залишиться незмінним", — наголосила глава Мінфіну США.Як відомо, США 10 грудня оголосили про виділення 20 мільярдів доларів на користь України із заморожених російських активів. Кошти вже перераховані до фонду Світового банку.Міністр фінансів Джанет Єллен заявила, що 50 мільярдів доларів, спільно наданих G7 через цю ініціативу, "допоможуть забезпечити Україні ресурси, необхідні для підтримки служб екстреної допомоги, лікарень та інших основ її хороброго опору". Видання The New York Times 11 грудня писало, що у майбутньому допомога Україні від Сполучених Штатів Америки, найімовірніше, може бути скорочена новообраним президентом Дональдом Трампом. До того ж, як зазначили журналісти, він міг би спробувати навіть переглянути кредит на 20 мільярдів доларів про який було оголошено напередодні, але республіканці навряд чи підтримають таку ідею.Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко запевнив, що Україна має достатньо коштів і зброї, щоб чинити опір державі-агресору хоча б протягом першої половини 2025 року, навіть за умови, якщо допомога Сполучених Штатів Америки буде припинена.

4
21:25 - 11.12.2024

Статки Ілона Маска перевищили $400 млрд: це абсолютний рекорд

Американський бізнесмен Ілон Маск став першою людиною, чиї статки досягли 400 мільярдів доларів. Це стало черговим досягненням для найбагатшої людини у світі.Про це повідомляє Bloomberg. Як зазначає видання, останнім каталізатором став інсайдерський продаж акцій його приватної компанії SpaceX, в результаті якої, за даними індексу мільярдерів Bloomberg, чистий капітал Маска різко збільшився приблизно на 50 мільярдів доларів — до 439,2 мільярда доларів. Статки Маска різко змінилися з кінця 2022 року, коли в якийсь момент його чистий капітал скоротився більш ніж на 200 мільярдів доларів. Але останнім часом вони різко зросли після перемоги Дональда Трампа на виборах минулого місяця, причому Маск став його найвизначнішим політичним спонсором та прихильником.Акції Tesla Inc. зросли приблизно на 65% з моменту до виборів, підтримані очікуваннями, що Трамп спростить розгортання безпілотних автомобілів та скасує податкові пільги для електромобілів, які допомагають конкурентам Tesla. Маск має зайняти ключову роль у новій адміністрації як керівника нещодавно створеного Департаменту ефективності уряду, що дасть йому трибуну у Вашингтоні та прямий зв'язок з Овальним кабінетом. Тим часом вартість його стартапу у сфері штучного інтелекту xAI зросла більш ніж удвічі з того часу, як у травні він востаннє залучав інвестиції та склав 50 мільярдів доларів, а минулого місяця Wall Street Journal повідомив, що перемога Трампа сприяла зростанню інтересу. У середу SpaceX та її інвестори домовилися про купівлю акцій на суму 1,25 мільярда доларів у співробітників та інших інсайдерів компанії. Угода, яка оцінює приватну космічну дослідницьку фірму приблизно в 350 мільярдів доларів, робить SpaceX найдорожчим приватним стартапом у світі.Компанія заробляє більшу частину своїх грошей на контрактах з урядом США і, ймовірно, може розраховувати на велику підтримку за адміністрації Трампа. Обраний президент вихваляв бачення Маска про доставлення астронавтів на Марс у передвиборчих промовах і приєднався до Маска на запуску SpaceX у Техасі невдовзі після виборів.Нагадаємо, нещодавно журнал Time оголосив список претендентів на звання "Людину року -2024". У переліку номінантів на перемогу — мільярдер та бізнесмен Ілон Маск, а також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп.

5
20:41 - 11.12.2024

Зеленський — про поступки територіями перед Росією: Юридично — це неможливо

Україна не визнаватиме тимчасово окуповані території російськими, адже неможливо на це погодитись з юридичного погляду. Проблему окупації потрібно розв'язувати дипломатичним шляхом.Про це український лідер Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю CBN."Якби у нас було дуже багато сил, техніки, того, що ми просили у наших партнерів, ми б швидше могли б тиснути на фронті. Якщо у нас таких сил буде недостатньо, то авжеж якісь питання можна вирішувати дипломатично. І це правильно", — наголосив президент.Зеленський також зазначив, що Київ не визнаватиме юридично захоплені території російськими."Там багато людей раніше жили. Вони втратили домівки, хтось віддав своє життя, багато людей в полоні, десятки тисяч дітей були депортовані. Вони багато всього зруйнували. Як ми можемо визнати ту нашу землю російською? Значить пробачити їм все?" — додав глава держави.За словами Зеленського, якщо Україна юридично визнає тимчасово захоплені території російськими, то "значить ми пробачили їм (росіянам, — ред.), значить світ заспокоївся та дав їм можливість"."Тому юридично — це неможливо. Але. Але дипломатично — треба досягати своїх цілей. Цілі — це сталий та безпечний мир, і швидший для України", — резюмував Володимир Зеленський.Раніше український президент Володимир Зеленський заявив, що запрошення до Північноатлантичного альянсу має бути надане всій території нашої держави. Водночас діяти НАТО зможе спочатку лише на підконтрольних землях.Нагадаємо, що деякі країни-члени Північноатлантичного альянсу вже розпочали розглядати різні сценарії припинення війни в Україні. Зокрема, за інформацією Bloomberg, політики розглядають можливість надання Україні таких гарантій безпеки, які би захистили її, але не провокували російського диктатора Володимира Путіна на подальшу агресію. Одним із можливих варіантів припинення вогню є створення демілітаризованої зони.Ще 5 грудня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Вони обговорили, зокрема, важливість запрошення України до Північноатлантичного альянсу.

6
19:57 - 11.12.2024

Зеленський: У дипломатичному корпусі готуються заміни

У середу, 11 грудня, президент Володимир Зеленський провів кілька важливих нарад. Серед іншого, глава держави повідомив, що з очільником українського Міністерства закордонних справ Андрієм Сибігою готує заміни в дипломатичному корпусі. Текст звернення з'явився на сайті президента."Сьогодні провів кілька важливих нарад. Разом із міністром закордонних справ України Сибігою ми готуємо вже незабаром заміни в дипломатичному корпусі. За півтора тижня представимо", — заявив глава держави.За словами Зеленського, зараз тривають співбесіди з кандидатами й кандидатками на посади послів України. І серед них є сильні пропозиції. Нагадаємо, 9 грудня Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача. Одне з ключових питань засідання стало обговорення якості підготовки українських військовослужбовців. За словами Зеленського, він дав доручення на наступну Ставку підготувати детальну доповідь, а зараз — зробити аудит того, які речі потребують негайних змін, що саме має бути виправлено, що потрібно додати й кого ще замінити.Ще на початку листопада генерал-майор Збройних сил України Дмитро Марченко звільнився із військової служби. Причиною для звільнення стало погіршення стану здоров'я.

7
19:21 - 11.12.2024

Politico назвало найвпливовішу людину Європи 2024 року

Американське видання Politico опублікувало щорічний рейтинг найвпливовіших політиків Європи. Цього року у відповідній номінації перемогла прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні.Про це йдеться на офіційному сайті видання.За словами журналістів, менш ніж за десять років лідер правої партії "Брати Італії" "Джорджа Мелоні пройшла шлях від звільнення як ультранаціоналістичного шахрая до обрання прем’єр-міністром Італії та утвердилася як фігура, з якою Брюссель, а тепер і Вашингтон можуть мати справу".Мелоні потрапила в заголовки газет у всьому світі, коли вона стала першою жінкою-прем’єр-міністром Італії, але мало хто прогнозував, що вона довго протримається на посаді. Експерти очікували, що внутрішня боротьба неминуче призведе до розколу її керівної коаліції правих партій, і в Брюсселі не було до неї "особливого апетиту". "Після багатьох років терпіння проти витівок угорського лідера Віктора Орбана, найвищі діячі ЄС були без ентузіазму щодо приходу лідера, який проводив кампанію на тему "Бог, батьківщина та сім’я" та сформував уряд із партій, які симпатизують російському президенту Володимиру Путіну", — пише видання.За останні два роки Мелоні зміцнила свій уряд як один із найстабільніших, які існували в післявоєнній Італії. Хоча країна обтяжена державним боргом економічний прогноз не настільки жахливий, щоб відлякати іноземних інвесторів.Нагадаємо, кілька днів тому журнал Time оголосив список претендентів на звання "Людину року -2024". У переліку номінантів на перемогу — мільярдер та бізнесмен Ілон Маск, а також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп.

8
19:21 - 11.12.2024

В НАТО мають запросити всі території України, — Зеленський

Український президент Володимир Зеленський заявив, що запрошення до Північноатлантичного альянсу має бути надане всій території нашої держави. Водночас діяти НАТО зможе спочатку лише на підконтрольних землях.Про це глава держави сказав в інтерв'ю для СBN.Зеленський зазначив, що Україна не хоче втягнути НАТО і військових інших держав у війну, але вона вірить в гарантії безпеки."Ми знаємо, що в час війни нас не візьмуть в НАТО. Але якщо ми хочемо реально закінчити війну, ми повинні Україні дати (запрошення, — ред.) в НАТО. Запрошення дається всій території України, в міжнародно визнаних кордонах. А ось дії Альянсу можуть поширюватись на ту частину території, яку вона контролює, з майбутнім розширенням", — додав Володимир Зеленський.Нагадаємо, що деякі країни-члени Північноатлантичного альянсу вже розпочали розглядати різні сценарії припинення війни в Україні. Зокрема, за інформацією Bloomberg, політики розглядають можливість надання Україні таких гарантій безпеки, які би захистили її, але не провокували російського диктатора Володимира Путіна на подальшу агресію. Одним із можливих варіантів припинення вогню є створення демілітаризованої зони.Ще 5 грудня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Вони обговорили, зокрема, важливість запрошення України до Північноатлантичного альянсу.

9
18:03 - 11.12.2024

Посли Ради Європи погодили 15-й пакет санкцій проти РФ: по чому вдарять агресора

У середу, 11 грудня, посли Ради Євросоюзу погодили 15-й пакет санкцій у відповідь на агресію Росії проти України. Вони доповнять вже чинний список обмежень та вдарять по третіх країнах, які сприяють діяльності агресора.Про це йдеться на сторінці в соцмережі X Ради Євросоюзу. Там зазначили, що пакет додає більше фізичних та юридичних осіб до вже наявного списку санкцій і спрямований на організації в Росії та третіх країнах, крім Росії, які опосередковано сприяють військовому та технологічному зміцненню Росії через обхід експортних обмежень. "Прийняті санкції обмежують діяльність додаткових суден третіх держав, які працюють для сприяння або підтримки дій або політики, що підтримують дії Росії проти України", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, Велика Британія 9 грудня оголосила про нову хвилю санкцій, спрямованих проти незаконної торгівлі золотом, яка, за її словами, фінансує військові дії президента Росії Володимира Путіна в Україні та підживлює корупцію.За даними Bloomberg, адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена зважує нові, більш жорсткі санкції проти прибуткової торгівлі нафтою в Росії. Це необхідно для посилення тиску на військову машину Кремля за кілька тижнів до інавгурації Дональда Трампа.

10
17:34 - 11.12.2024

Продуктивна зустріч: про що домовився український прем'єр з Шольцом у Берліні

У середу, 11 грудня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Берліні зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Політики обговорили низку важливих тем.Про це очільник українського уряду написав на своїй сторінці у Telegram."Продуктивна двостороння зустріч із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Охопили ключові аспекти співпраці наших держав: безпека, фінанси, санкції, гуманітарна сфера, євроінтеграція", — заявив прем'єр.Сторони говорили про справедливий і довготривалий мир. Шмигаль наголосив, що "членство України в НАТО — це єдиний дієвий інструмент, який може зупинити повторення агресії"."Ще один безпековий аспект — ОПК. Обговорили розвиток спільних військових виробництв. З Німеччиною маємо найбільше таких проєктів, зокрема, з ремонту та обслуговування бронетехніки й танків, виробництва сучасних БМП, систем протиповітряної оборони, ракет до них тощо", — зазначив український посадовець.Також політики торкнулися теми посилення нашої економічної співпраці. Зокрема, проговорили ініціативи, які збільшать ВВП обох країн. "Цінуємо всю підтримку, яку Німеччина надає для реформування України й зближення нашої країни з ЄС", — наголосив Шмигаль.Також прем'єр подякував Німеччині за долучення до ініціативи G7 з підтримки України шляхом використання заморожених російських активів на суму 50 мільярдів доларів. Нагадаємо, у листопаді Bild повідомляв, що незабаром Німеччина почне масове постачання ударних дронів до України. За даними видання, у компанії Helsing замовили 4000 таких безпілотників для українських військових.

11
17:23 - 11.12.2024

В Україні оцінили збитки від російської агресії у 2024 році

Загальна сума збитків України від збройної агресії Російської Федерації у 2024 році може зрости майже на 30 відсотків у порівнянні з минулим роком. Таким чином цифри дійдуть до позначки у майже 600 мільярдів доларів.Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, пише "РБК-Україна".За її словами, якщо опиратись на звіт RDNA3, підготовленим Світовим банком за підсумками 2023 року, загальна сума збитків, яких наша держава зазнала станом на кінець минулого року, склала 486 мільярдів доларів.Проте, з урахуванням інтенсивності ворожих обстрілів і ракетних ударів, яких протягом цього року зазнала, зокрема, енергетика і транспортна інфраструктура, фінальна сума у звіті RDNA4 може сягнути позначки у майже 600 мільярдів доларів. У підсумку сума збитків України може збільшитись на майже 30%."Враховуючи, що переважна сума збитків падає саме на руйнування житлового фонду, важливо визначитись, як саме відновлювати. Нині в України побудовано один мільярд квадратних метрів житла, переважна більшість якого — типові рішення, які використовуватись при відбудові після Другої світової війни. Воно дуже застаріле. І його реконструкція буде дорожчою, ніж зведення нового житла, замість знищеного", — резюмувала Олена Шуляк.Нагадаємо, 4 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон про умови отримання Україною кредиту на 50 мільярдів доларів від країн "Великої сімки". Київ поверне ці кошти лише в разі отримання репарацій від Російської Федерації.

12
16:40 - 11.12.2024

У Зеленського повідомили, на яких умовах Трамп хоче завершити війну в Україні

Обраний президент США Дональд Трамп хоче припинити війну в Україні на умовах справедливого миру. Такий висновок можна зробити після зустрічі українського президента Володимира Зеленського з республіканцем у Парижі.Таку заяву зробив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю проекту "Карп'як на Суспільному".Посадовець наголосив, що Трамп хоче завершити війну саме справедливим миром, адже для Америки сьогодні підтримати диктатуру є неможливим варіантом. Єрмак також сказав, що розмова трьох лідерів держав у Парижі стала відповіддю на брехню пропаганди Москви, що "Україна не хоче миру".На тлі діалогу з представниками США, голова ОП заявив, що важливо, аби плани та кроки, які вирішить робити нова американська адміністрація, були спільними."Щоб вони почули нас, щоб вони дійсно дуже швидко могли отримати від перших вуст інформацію, що відбувається на фронті, всі ризики всіх цих розмов про якийсь cease-fire. Просто cease-fire, без будь-яких гарантій. Чітко розуміли нашу позицію щодо гарантій, тому що для нас дуже важливо закінчити цю війну справедливим миром, мати дуже сильні юридичні та робочі гарантії, тому що в нашому, на жаль, досвіді всі гарантії, які ми мали до цього моменту не забезпечили нас дійсно безпекою, тому що сталася ця війна", — зауважив Єрмак.Керівник ОП задоволений тим фактом, що підготовчі консультації з командою Дональда Трампа проходять ще до його інавгурації. Це призведе до того, щоб одразу після 20 січня держави почали працювати з конкретними темами, а саме — припиненням війни на умовах справедливого миру."Це я вважаю, що на умовах України. Тому що все, чого потребує Україна, — це відновлення дії міжнародного права, це відновлення нашої територіальної цілісності. І про це ми маємо на увазі, коли говоримо про справедливий мир", — додав Андрій Єрмак.Нагадаємо, 10 грудня Володимир Зеленський обговорив із генсеком НАТО Марком Рютте низку тем, зокрема, його нещодавні контакти з президентом США Дональдом Трампом і лідером Франції Еммануелем Макроном у Парижі, відзначивши рішучість американського президента.Раніше видання Reuters повідомляло, що Володимир Зеленський, Дональд Трамп і Еммануель Макрон не обговорювали конкретні деталі будь-якого бачення миру під час зустрічі в Парижі. Трамп повторив, що хоче негайного припинення вогню та переговорів для швидкого припинення війни, але не сказав, як саме він це бачить.

13
16:11 - 11.12.2024

Чи передавав Орбан Путіну послання від Трампа: у Кремлі відповіли

Прес-секретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив 11 грудня, що очільник угорського уряду Віктор Орбан під час телефонної розмови не передавав главі Кремля жодних послань від обраного американського президента Дональда Трампа.Про це повідомляє російський "Интерфакс".Відповідаючи на пряме запитання, чи передав Віктор Орбан Путіну якесь послання від Дональда Трампа, Пєсков коротко сказав: "Ні". Речник Путіна також наголосив, що Орбан і Путін не обговорювали потенційну зустріч.За словами Пєскова, Путін та Орбан під час телефонної розмови обговорювали тему енергетики, Україну і "сирійські питання".Як відомо, на початку липня Віктор Орбан відвідав Київ, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Після цього він вирушив до Москви для зустрічі з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, а потім поїхав до Китаю на зустріч з очільником цієї країни Сі Цзіньпіном.У Європейському Союзі розкритикували дії Орбана, оскільки він не узгодив своє турне з іншими країнами-членами блоку, а також не має повноважень вести переговори від імені всього блоку.Нагадаємо, що, за інформацією журналістів Politico, нова очільниця дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас, ще очолюючи естонський уряд, вступила у гостру суперечку з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Він тоді висловився проти членства України в НАТО.

14
15:53 - 11.12.2024

Уряд погодив оновлений склад наглядової ради "Укренерго": оприлюднено прізвища

Український уряд затвердив оновлений склад наглядової ради компанії "Укренерго". Туди увійшли чотири незалежних члени й три представники держави.Про це повідомляє прес-служба "Укренерго" у своєму Telegram-каналі.До оновленого складу Наглядової ради компанії, який був призначений наказами Міністерством енергетики України, увійшли:Незалежні члени:Патрік Роланд Грейхен — відомий європейський експерт з питань клімату та енергетики. Раніше він працював державним секретарем у Федеральному міністерстві економіки та захисту клімату Німеччини, де відігравав ключову роль у формуванні національних енергетичних стратегій. До цього протягом десяти років очолював провідний європейський аналітичний центр Agora Energy Transition, де доклав значних зусиль для просування енергетичної трансформації та стратегій сталого розвитку в ЄС. Луїджі де Францискі — відповідав за регуляторні питання в компанії TERNA, італійському операторі системи передачі електроенергії, що є одним з найбільших в Європі. Він також більше шести років займав посаду члена правління ENTSO-E. Луїджі вже займав посаду незалежного члена Наглядової ради «Укренерго» у 2019-2021 роках, відповідаючи за стратегічні перетворення. Єппе Себастьян Кофод — відомий європейський політик та експерт в галузі енергетики та безпекових питань. Він має значний досвід державного управління на посаді міністра закордонних справ Данії (з 2018 по 2022 рік), а також досвід члена Європейського парламенту та парламенту Данії. Загалом він має понад 25-річний досвід роботи в європейській дипломатії, глибоке розуміння енергетичного ринку та специфіки регулювання. Ян Генрік Монтелл — має успішну комбінацію досвіду як у корпоративному управлінні, так і на посаді фінансового директора фінського оператора системи передачі електроенергії. У Fingrid він понад вісім років відповідав за стратегічні фінанси, цифровізацію, інвестиції, залучення фінансування та управління ризиками.Представники державиЮрій Бойко — радник прем’єр-міністра України. Має понад 25-річний досвід роботи на керівних посадах у приватних та державних інституціях в енергетичному секторі. Кар’єру в енергетиці розпочав у 1995 році з посади інженера-електрика, згодом працював на керівних посадах підприємств галузі, а наприкінці 2020 року виконував обов’язки міністра енергетики України. Юрій Бойко займав посаду члена Наглядової ради "Укренерго" в 2021-2024 роках, а у листопаді 2023 року був обраний заступником голови Наглядової ради НЕК "Укренерго". Анатолій Гулей — професор Західноукраїнського національного університету. Доктор економічних наук і магістр права. В минулому — співголова Експертної ради при Національному банку України, експерт Громадської ради при Міністерстві фінансів України, заступник голови та голова Правління АТ "Ощадбанк". Упродовж 10 років Анатолій Гулей був головою Правління "Української міжбанківської валютної біржі". Олексій Нікітін — провідний спеціаліст відділу інженерно-технічних частин ДП "38 відділ інженерно-технічних частин", до посадових обов’язків якого входить фізичний захист об’єктів критичної інфраструктури. Раніше працював радником Генерального директора АТ "Оператор ринку" та одночасно позаштатним радником Міністра енергетики України. Олексій Нікітін очолював Департамент супроводження комерційної діяльності ПрАТ "Укргідроенерго", а також 10 років пропрацював начальником управління забезпечення балансування ДП "НЕК «Укренерго"."Дотримання принципів незалежності корпоративного управління компанією — це те, що було і є практикою щоденної роботи НЕК "Укренерго", і лежить в основі довіри міжнародних партнерів, інвесторів та кредиторів", — додали у прес-службі компанії.Нагадаємо, після звільнення Володимира Кудрицького з посади голови "Укренерго" з’явилися розмови, що це відбувалося під тиском. У Міністерстві енергетики України вважають ці заяви частиною компанії з дискредитації відомства.

15
883
882 881
...
1