Радник премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана — Балаж Орбан заявив, що війна Росії проти України жодним чином не впливає на безпеку його країни.Про це повідомляє Telex. Посадовець запевнив, що наразі у Європі нібито точаться дебати щодо озброєння України та блоку. Радник Орбана запевнив, що Угорщина підтримує ідею посилення обороноздатності Європи та збільшення військових витрат. Проте Будапешт не хоче конфронтації з Росією. "Тому угорська позиція є унікальною. Українці воюють за себе, і вони мають на це право. Але це не стосується нашої безпеки, ми ніколи не просили їх воювати від нашого імені. Ми не хочемо конфронтації з Росією. Українці роблять свою справу, це не європейське питання. Це рішення українців, і ми побачимо, яким буде результат цієї стратегії", — сказав він.До того ж Орбан прокоментував і тему вступу України до ЄС. Він заявив, що "це означатиме величезні витрати, а європейці не мають на це грошей"."Зараз не час про це говорити. Це може бути неприємно для багатьох людей, тому що Україні раніше обіцяли членство в НАТО, а тепер стало зрозуміло, що вони не можуть бути членами НАТО. З реалістичної точки зору, очевидно, так завжди було, і те саме стосується членства в ЄС... Ми повинні діяти реалістично зараз, цього не може статися, бо це матиме руйнівні наслідки для майбутнього Європи", — додав він.Нагадаємо, раніше прем'єр Угорщини тому Віктор Орбан висловив переконання, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то, за його словами, місцеві мешканці проголосували би "ні".
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Україна навряд чи зможе стати повноправним членом Європейського Союзу до 2034 року.Таку заяву німецький лідер зробив після зустрічі з президентом Румунії Нікушором Даном, передає N-tv. За словами Мерца, для того, аби Україну прийняли до блоку, спершу необхідно, щоб в країні припинилася війна."Нашим головним пріоритетом є, перш за все, зробити все можливе, щоб припинити цю війну. Потім ми поговоримо про відбудову України", — сказав Мерц.Він додав, що на відбудову України буде витрачено щонайменше кілька років. Водночас відбудова "буде пов’язана з процесом, що дозволить України стати членом ЄС".Своєю чергою, румунський лідер заявив, що Євросоюз повинен прийняти кожну країну, яка виконала для цього усі вимоги, зокрема й Україну.Вступ України до ЄС: що відомоУкраїна офіційно подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії. Вже 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата в члени ЄС.Наразі Україна активно працює над виконанням семи ключових рекомендацій ЄС, серед яких:судова реформа;боротьба з корупцією;верховенство права;захист прав нацменшин;реформа держслужби;протидія відмиванню коштів;обмеження впливу олігархів.У червні 2025 року очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що Київ виконав всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Тому немає причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи. Вона наголосила, що під невпинним вогнем критики Україна проводить реформу за реформою.Варто зауважити, що повноправне членство в ЄС означає доступ до єдиного ринку, фінансування, захисту прав громадян, механізмів безпеки та впливу на спільну політику ЄС.Нагадаємо, раніше комісарка Марта Кос заявляла, що вступ України до Європейського Союзу найбільше підтримують країни Півночі Європи та країни Балтії. Водночас в Україні зберігається висока підтримка вступу до блоку.Водночас угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан переконаний, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то місцеві мешканці проголосували би "ні".
Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що наразі є багато кандидатів на посаду міністра культури, а тому точиться багато дискусій щодо майбутнього очільника відомства.Таку заяву очільниця уряду зробила під час спілкування із журналістами, передає "Суспільне". За її словами, це виявився один з найбільш дискусійних напрямків, коли обговорювалась команда нового Кабміну."Ми насправді дивились дуже багато кандидатів на Міністерство культури. Треба знайти хорошого менеджера і підійти до цього раціонально. Є низка складних питань у сфері відповідальності цього міністерства, я сподіваюся новий міністр з ними впорається", — сказала Свириденко.Також посадовиця зауважила, що питання стратегічних комунікацій та інформаційної політики мають бути окремим напрямом. Відтак, їх потрібно відмежувати від Мінкульту.Нагадаємо, кількість міністерств у новому українському уряді зменшилася з 19 до 15, віце-прем'єр-міністрів — з п'яти до трьох. До того ж у ньому відсутня позиція міністра Кабінету міністрів. Таке скорочення кількості міністерств пов'язано зі злиттям деяких відомств в одну велику структуру. Додамо, 17 липня оновлений Кабінет міністрів України вперше провів повноцінне засідання. На ньому кожному міністру доручили розробити конкретний план дій.
Україна та Сполучені Штати ведуть детальні переговори щодо угоди, що передбачає інвестиції США у вітчизняне виробництво безпілотників у Києві.Про це заявила 18 липня прем’єр-міністр України Юлія Свириденко, пише Reuters. Ця заява пролунала через день після того, як президент Володимир Зеленський доручив новому уряду, сформованому у складі уряду, розширити виробництво озброєнь в Україні та зміцнити зв'язки з її стратегічними партнерами.Свириденко, виступаючи перед журналістами разом з кількома іншими новими міністрами у столиці Києві, заявив, що угода також призведе до того, що США, найбільший військовий спонсор України у війні з Росією, придбають українські безпілотники."Ми плануємо підписати "угоду про дрони" зі Сполученими Штатами. Ми обговорюємо інвестиції в розширення виробництва українських дронів США", — сказала вона. "Тобто, йдеться про закупівлю великої партії українських безпілотників".Свириденко додала, що політичне рішення щодо угоди було прийнято Зеленським та президентом Дональдом Трампом, і що чиновники вже обговорюють деталі.Цього тижня Зеленський заявив New York Post, що вони з Трампом розглядають угоду про купівлю Вашингтоном перевірених на полі бою українських безпілотників в обмін на купівлю Києвом зброї у США. Очікується, що український уряд під керівництвом Свириденка зміцнить зв'язки з адміністрацією Трампа, яка дедалі більше критикує Росію після посилення авіаударів по Україні.Свириденко добре відома у Вашингтоні, оскільки вона домовилася про угоду на високому рівні, яка пропонує США пільговий доступ до мінеральних багатств України, що поповнить фонд реконструкції.На брифінгу в Києві міністр економіки Олексій Соболєв заявив, що рада директорів спільного американо-українського фонду вперше збереться до кінця літа.Нагадаємо, 17 липня оновлений Кабінет міністрів України вперше провів повноцінне засідання. На ньому кожному міністру доручили розробити конкретний план дій.
У п'ятницю, 18 липня, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський доповів главі держави Володимиру Зеленському щодо ситуації на фронті. Саме на Донеччині сконцентровано найбільше зусиль окупанта. Про це український президент повідомив у своєму Telegram-каналі."Фронт, передусім захист на Покровському та інших напрямках на Донеччині. Саме на Донеччині сконцентровано найбільше зусиль окупанта. Я дякую всім нашим підрозділам за стійкість", — йдеться у повідомленні Зеленського. Окремо Зеленський відзначив воїнів Сил спеціальних операцій і 59-ї штурмової бригади Сил безпілотних систем за бої саме на Покровському напрямку. "Новопавлівський напрямок: воїни п'ятої штурмової бригади та 225-го окремого штурмового полку — дякую вам! Кожне російське намагання прориватись уперед має отримувати належну вогневу відповідь українських сил. Зокрема, знищуємо російські диверсійні групи, які намагаються просуватись і заходити в українські міста й села. У жодної такої російської ДРГ шансів на виживання не буде", — наголосив Володимир Зеленський.Розмова Сирського та Шмигаля Як зазначив президент, 18 липня головнокомандувач Олександр Сирський і міністр оборони Денис Шмигаль вже обговорювали, які сили та засоби необхідні для більш результативного знищення окупанта та більш відчутних українських далекобійних ударів. "Максимально забезпечимо. Непростою залишається ситуація в прикордонних районах Сумської та Харківської областей. Російська армія продовжує знущатися з наших людей на Херсонщині та Миколаївщині, атакуючи цивільних різними типами дронів. Будемо відповідати їм відчутно", — резюмував Володимир Зеленський.Варто зазначити, що 16 липня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський провів першу телефонну розмову з новим командувачем Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генералом військово-повітряних сил США Алексусом Гринкевичем. Генерал отримав тверді зобов'язання щодо підтримки як з боку Америки, так і з боку Альянсу. Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що російські загарбники суттєво відстали від планів літнього наступу, які вони мали на цей період. Водночас Сили оборони намагатимуться перенести бойові дії на територію країни-агресора. Також, за словами Зеленського, Україна буде відповідати незмінно жорстко і на кожен російський удар по українцях.
У п'ятницю, 18 липня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову із російським диктатором Володимиром Путіним.Про це повідомила канцелярія президента Туреччини у соцмережі X. Зазначається, що головною темою діалогу були переговори між Україною та Росією у Стамбулі."Президент Ердоган заявив, що початок третього раунду переговорів між Росією та Україною має вирішальне значення, і що Туреччина продовжить проводити переговори у Стамбулі, як тільки будуть визначені відповідні дати для сторін", — повідомили у канцелярії.Крім того, Ердоган та Путін обговорили удари Ізраїля по Сирії. Ердоган підтвердив позицію Туреччини щодо непорушення суверенітету Сирії Ізраїлем.Зазначимо, перший раунд переговорів між Україною та Росією у Стамбулі відбувся 16 травня 2025 року. Делегацію України очолював Міністр оборони Рустем Умєров, російську — радник Путіна Володимир Мединський. Під час перемовин Київ виступав з вимогою: безумовне припинення вогню на 30 днів, обмін полоненими за формулою 1 000 на 1 000, повернення тіл до 6 000 загиблих, повернення сотень українських дітей депортованих. Натомість сторона країни-агресорки наполягала на виведенні українських військ з окупованих територій, відмовлялася від 30-денного перемир’я, пропонувала створення "зон безпеки". Другий раунд перемовин пройшов 2 червня. Цього разу до переговорів підключились радники безпеки з США, Франції, Німеччини, Великої Британії. Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що зараз іще зарано планувати повноцінні переговори між Україною, Росією та Сполученими Штатами Америки. Для початку варто завершити обміни, які узгоджені на другій зустрічі в Стамбулі.
У п'ятницю, 18 липня, перший віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що планує запустити в Україні аналог американського Департаменту ефективності уряду (DOGE).Зокрема, у своєму дописі у соцмережі Threads він заявив, що DOGE в Україні потрібен для кількох проектів.Водночас головна мета — "терміново скоротити видатки та оцінити ефективність". Хто може очолити відомство, поки не відомо."Буду шукати людину, яка очолить цей напрям", — додав міністр.Що відомо про американський DOGEДепартаменту ефективності уряду, який займається скороченням бюджетних витрат. Варто зауважити, що це не офіційний державний орган, а приватна ініціатива для консультування Білого дому щодо скорочення витрат і впровадження "підприємницького підходу до уряду".Організація була заснована указом президента Дональда Трампа 20 січня 2025 року із заявленою метою модернізації федеральних технологій і програмного забезпечення для максимального підвищення ефективності та результативності державного управління. DOGE відповідає за скорочення неефективних і шахрайських витрат федерального бюджету, усунення надлишкового регулювання та оптимізацію роботи державних органів.Нагадаємо, 18 липня в Україні презентували платформу Test in Ukraine, яка дозволить тестувати зброю іноземним компаніям. Завдяки платформі іноземні виробники дронів, наземних роботів, радіоелектронної боротьби та рішень на базі штучного інтелекту зможуть офіційно тестувати свою продукцію в Україні.
Вже наступного тижня відбудеться нове засідання контактної групи з оборонної підтримки України.Про це повідомив міністр оборони Денис Шмигаль під час спілкування з журналістами, передає "РБК-Україна". За його словами, засідання "Рамштайну" пройде у понеділок, 21 липня."Рамштайн" в понеділок буде більш технічно-координаційним", — розповів Шмигаль.Він також додав, що окрім "Рамштайну" найближчим часом буде проведено розмови з міністрами оборони країн G7.Контактна група з оборонної підтримки України була створена у квітні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Перша зустріч відбулася на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині, звідки й пішла неформальна назва. До групи входять понад 50 країн, зокрема всі члени НАТО, ЄС, а також держави-партнери, як-от Японія, Південна Корея, Австралія, Ізраїль тощо.Завдяки "Рамштайну" Україна отримала більшість своєї сучасної західної зброї, зокрема: HIMARS, M777, Leopard 2, Challenger 2, Bradley, Stryker, Patriot, IRIS-T та інші.Нагадаємо, що попереднє, 28 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", відбулося 4 червня. Воно принесло безпрецедентну військову підтримку з боку наших союзників, адже за підсумками зустрічі партнери оголосили про нові пакети допомоги та важливі кроки підтримки.Варто зауважити, що, на останньому "Рамштайні", вперше після того, як США створили міжнародну групу для координації військової допомоги Україні три роки тому, очільник американського Пентагону не був присутній на зустрічі понад 50 інших очільників оборонних відомств.
У п'ятницю, 18 липня, президент Володимир Зеленський вислухав першу доповідь міністра оборони Дениса Шмигаля. Новопризначений посадовець отримав термінові доручення, які стосуються дронів.Про це гарант повідомив на своїй сторінці у Telegram.За його словами, вже "триває фактично аудит домовленостей, які потребують пришвидшеного контрактування". Зокрема, це стосується дронів, і особливо дронів-перехоплювачів. "На понеділок міністр оборони готує представлення конкретної програми роботи Міністерства та ключові пріоритети, які будуть реалізовані короткостроково, наступними тижнями, і середньостроково, за наступні шість місяців", — зазначив президент.Також Зеленський доручив Шмигалю терміново укласти всі відповідні контракти щодо дронів, які потрібні українським захисникам."Обговорили забезпечення "дипстрайків" — частоту наших ударів, пріоритетні завдання. Вдячний усім залученим підрозділам за влучність", — поінформував гарант.Як відомо, вчора Рада призначила колишнього прем'єр-міністра Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони. Раніше відомством керував Рустем Умєров.Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада проголосувала за призначення Юлії Свириденко на посаду прем'єр-міністерки України. Пізніше депутати затвердили й оновлений уряд на чолі з новою очільницею.Додамо, 17 липня оновлений Кабінет міністрів України вперше провів повноцінне засідання. На ньому кожному міністру доручили розробити конкретний план дій. Надалі відбуватиметься регулярна звітність. Тому урядовці повинні вийти на швидкий темп. .
Лідер Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп під час телефонних перемовин із президентом Володимиром Зеленським закликав Україну перейти в наступ.Про це повідомляє The Washington Post. За даними видання, під час розмови 4 липня Трамп наголосив, що Київ не змінить хід війни, перебуваючи в обороні. Відтак Збройні сили України повинні перейти в наступ.До того ж американський лідер поцікавився у Зеленського, чи може Україна бити по Москву або Санкт-Петербургу. Проте український гарант відповів, що для цього потрібна далекобійна зброя, якої у Києва поки немає."Якщо у нас буде відповідна зброя, ми зможемо", — зауважив Зеленський.Як зазначили журналісти, після того, як Зеленський завершив розмову з Трампом, голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що "це була найкраща розмова з ним, яку ми коли-небудь мали".Нагадаємо, речниця Державного департаменту США Теммі Брюс заявила, що американський президент Дональд Трамп намагатиметься реалізувати свої підходи стосовно припинення війни в Україні. Він робитиме це, використовуючи "агресивні" методи.Також раніше прес-секретарка Білого дому Керолайн Левітт заявляла, що проти Росії запровадять нові економічні обмеження, якщо Кремль не виконає висунуті США вимоги протягом 50 днів. Зокрема, це стосується підвищення тарифів. У цьому запевнив американський президент.Своєю чергою, посол США при НАТО Метью Вітакер запевняв, що план Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою передбачає швидке постачання озброєння Україні. Також розглядається можливість продажу систем протиповітряної оборони Patriot із власних запасів.
У п’ятницю, 18 липня, Європейський Союз остаточно схвалив один із "найжорсткіших" пакетів санкцій проти Росії. У перелік обмежень, серед іншого, увійшло зниження цінової стелі на нафту.Про це на своєму сайті повідомила Рада Європейського Союзу.Там наголошується, що Рада ЄС ухвалила 18 пакет економічних і індивідуальних обмежувальних заходів, які вдарять по енергетичному, банківському та військовому секторах Росії, а також торгівлі з ЄвросоюзомКрім того, Рада Європейського Союзу доповнила цей пакет, погодивши додаткові заходи щодо Білорусі.До санкційного пакета увійшли 55 осіб: 14 фізичних і 41 юридична. Відтепер загальна кількість осіб, включених до переліку, перевищила 2,5 тисячі.Головна дипломатка Євросоюзу Кая Каллас назвала цей санкційний пакет "одним із найжорсткіших" пакетів проти Росії."Кожна санкція послаблює здатність Росії вести війну. Послання чітке: Європа не відступить у своїй підтримці України. Європейський Союз продовжуватиме посилювати тиск, доки Росія не припинить війну", — заявила вона.До цього пакета санкційних заходів проти Росії ввійшли понад сотня суден "тіньового флоту", зниження цінової стелі на російську нафту та заходи проти банків і компаній за межами Росії, які залучені до підтримки її воєнної машини.Як відомо, зранку 18 липня комітет постійних представників ЄС затвердив багатостраждальний 18 пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. Його довго не могли погодити через спротив Словаччини та Мальти.Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський заявив, що новий 18 пакет антиросійських санкцій — необхідне рішення саме зараз. Воно стало відповіддю Європи на те, що Росія зробила жорстокішими удари по українських містах і селах.
У американського президента Дональда Трампа діагностували хронічну венозну недостатність. Це стан, який розвивається, коли клапани у венах ніг працюють неправильно і кров застоюється в нижніх кінцівках.Як повідомляє видання The Guardian, це досить поширений стан серед людей похилого віку, але він вимагає ретельного обстеження, щоб виключити серйозніші причини набряку ніг. Білий дім опублікував службову записку лікаря президента Шона Барбабелли, в якій йдеться, що медичне обстеження не виявило жодних ознак серйознішого захворювання, такого як тромбоз глибоких вен."Президент пройшов комплексне обстеження, включаючи діагностичні дослідження судин. Було проведено двостороннє ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок, яке виявило хронічну венозну недостатність — доброякісний та поширений стан, особливо у людей старше 70 років", — йдеться у службовій записці Білого дому.Видання анголошує, що хронічна венозна недостатність, або ХВН, виникає, коли вени в ногах не можуть належним чином транспортувати кров назад до серця. Це може призвести до скупчення крові в гомілках. Окрім набряків, зазвичай навколо стоп і щиколоток, симптоми можуть включати біль, відчуття важкості або поколювання в ногах, а також варикозне розширення вен. Важкі випадки можуть спричинити утворення виразок на ногах."Подолання сили тяжіння для перекачування крові від ніг аж до серця є складним завданням, особливо коли людина довго стоїть або сидить", — зазначає The Guardian.Видання наголошує, що саме тому вени ніг мають односторонні клапани, які запобігають зворотному ковзанню крові на цьому шляху. Будь-що, що пошкоджує ці клапани, може призвести до хронічної венозної недостатності. Факторами ризику можуть бути тромби, запалення вен, відоме як флебіт, або надмірна вага.Своєю чергою, лікарі мають виключити серйозні причини набряку ніг, такі як проблеми із серцем, захворювання нирок або тромби. Ультразвукове дослідження вен ніг може допомогти підтвердити хронічну венозну недостатність. За даними клініки Клівленда, у ході лікування пацієнт носить компресійні панчохи та має позбутися зайвої ваги. Також рекомендуються фізичні вправи, особливо ходьба, оскільки сильні м’язи ніг можуть стискати вени таким чином, що допомагає їм перекачувати кров. Для більш запущених випадків доступні ліки та медичні процедури.Нагадаємо, що ще під час передвиборчої кампанії в жовтні минулого року кандидатка на президентську посаду в США від Демократичної партії Камала Гарріс закликала свого опонента-республіканця Дональда Трампа опублікувати звіт про здоров'я.
Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що в майбутньому 20-25% бюджету Європейського Союзу відійдуть Україні. Тому, за його словами, теперішня стратегія Брюсселя є "економічно жалюгідною".Про це він заявив в ефірі радіо Kossuth. Нові заяви Віктора Орбана наводить угорське видання Telex."Спираючись на визначення експертів, я можу сказати, що 20-25 відсотків нового бюджету Європейського Союзу піде в Україну", — наголосив він.Проблема бюджетів, за його словами, полягає в тому, що їм бракує реальної стратегічної основи; вони повинні відповідати цілям, яких є бажання досягти."Цей бюджет має лише одну мету: хитро та приховано прийняти Україну до Європейського Союзу", — акцентував Орбан.Прем’єр-міністр Угорщини вважає, що з українцями варто встановлювати відносини співпраці, а не членства.За його словами, майбутній бюджет і ставлення ЄС до України подібні до міграції."Одного разу впустивши їх, ви вже не зможете їх стримати", — заявив Віктор Орбан.На його переконання, якби українці увійшли в економічний простір ЄС, гроші безнадійно пішли би туди, хоча він впевнений, що Україна не готова до членства.Орбан також поінформував, що приблизно знає, з ким і з якими країнами йому доведеться вести переговори, щоби мати можливість ухвалити прийнятний бюджет у Брюсселі."Це бюджет безнадії", — схарактеризував нинішній план Євросоюзу прем’єр-міністр Угорщини.Він підсумував, що Європейський Союз хоче фінансувати непродумані цілі, погоджується на стагнацію, а рівень амбіцій Європи низький і не вселяє оптимізму.Нагадаємо, що декілька днів тому угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан порушив питання про санкції Європейського Союзу проти українських посадовців за порушення прав людини. Йдеться про начебто смертельне побиття угорського чоловіка в територіальному центрі комплектування на Закарпатті.
У четвер, 17 липня, президент Чехії Петр Павел підписав поправку до кримінального кодексу країни. Вона криміналізує пропаганду комуністичної ідеології, ставлячи її в один ряд з нацистською пропагандою.Про це повідомило видання Euractiv. Журналісти зазначили, що оновлене законодавство передбачає тюремне ув'язнення терміном до п'яти років для тих, хто "створює, підтримує або пропагує нацистські, комуністичні або інші рухи, які явно спрямовані на придушення прав і свобод людини або розпалювання расової, етнічної, національної, релігійної або класової ненависті".Зміни відбулися після закликів чеських історичних інституцій, зокрема, Інституту вивчення тоталітарних режимів, виправити те, що вони вважали "правовим дисбалансом".Своєю чергою, Комуністична партія Чехії та Моравії, яку очолює депутат Європарламенту Катержина Конечна та яка зараз є частиною нового виборчого альянсу "Досить", засудила цей крок як політично вмотивований."Це ще одна невдала спроба вивести Комуністичну партію за межі закону та залякати критиків нинішнього режиму", — заявили в цій політичній силі.Журналісти Euractiv зауважили, що залишається незрозумілим, як новий закон застосовуватися до таких партій.Наразі комуністи не мають місць у парламенті, але нещодавні опитування показують, що лівий альянс набирає 5% — цього вистачає, щоби повернутися до нижньої палати на виборах у жовтні.Нагадаємо, 17 червня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що його країна готова продовжити програму постачання боєприпасів Україні до наступного року. Це відбуватиметься в межах посилення підтримки Києва з боку європейських країн.
У п’ятницю, 18 липня, Володимир Зеленський провів годинну розмову зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном. Український президент назвав її "дуже змістовною".Про це повідомив Володимир Зеленський, який опублікував відповідний допис у своїх соціальних мережах."Обговорили ситуацію на передовій і першочергові оборонні потреби України. Вдячний Еммануелю за насправді стратегічний погляд і готовність допомагати саме тим, що потрібно нашим воїнам", — зазначив він.Президент України також додав, що вони детально говорили про зміцнення української протиповітряної оборони, зокрема, про постачання ракет для систем SAMP/T і фінансування дронів-перехоплювачів."Будемо готувати спільні рішення з Францією та партнерами на рівні міністрів оборони та міністрів закордонних справ щодо нових кроків у захисті життя наших людей від російських ударів", — зауважив Зеленський.Він окремо відзначив домовленість про підготовку пілотів для "Міражів": Франція готова приймати на навчання додаткових пілотів на додаткових літаках."Обговорили нашу роботу у форматі "Коаліції охочих" і реалізацію домовленостей нещодавньої зустрічі. Також я подякував Франції за відчутний внесок у наповнення та просування 18 пакету санкцій Євросоюзу", — наголосив український президент.Він запевнив, що Україна разом із Францією працює і з американськими партнерами, щоби Росія відчувала насправді глобальний тиск."Кожен день затягування війни має відображатися болісними наслідками для Росії. Також скоординували з Еммануелем наші подальші політичні кроки. Дякую!" — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, раніше сьогодні президент України заявив, що новий 18 пакет антиросійських санкцій — необхідне рішення саме зараз. Воно стало відповіддю Європи на те, що Росія зробила жорстокішими удари по українських містах і селах.