1 230 день війни
Особовий склад
1 027 540
Танки
10 995
Артилерія
29 993
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 192
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
44 058
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5

Політика

08:19 - 07.07.2025

"Я дуже їй допомагаю": Трамп зробив гучну заяву про війну в Україні

Лідер Сполучених Штатів Дональд Трамп запевнив, що "дуже багато допомагає" Україні у війні проти Російської Федерації. Він також наголосив, що вторгнення Москви б не сталося, якби він був президентом у 2022 році.Про це політик заявив під час спілкування з журналістами. Американського президента запитали, чому б Америці не допомогти Києву так само як Вашингтон допомагає Ізраїлю. У відповідь Трамп вкотре повторив, що повномасштабної війни між Україною та РФ не сталося б, якби він був президентом:"Я допомагаю Україні. Допомагаю їй дуже багато. Це війна, яка ніколи не повинна була початися. Якби я був президентом, у вас не було б війни з Росією зараз", — наголосив глава Білого дому.Також Трамп знову повторив власну позицію, що ця війна ніколи не почалася, якби він був на чолі США у той момент. Республіканець вкотре заявив, що вибори у 2020 році "були сфальсифікованими".Лідер США сказав репортерам, що нещодавно мав гарну телефонну розмову з українським президентом Володимиром Зеленським, а от розмовою із російським диктатором Путіним був дуже розчарований.Як відомо, одразу після розмови Зеленський у соціальних мережах публічно повідомив, що з американським президентом обговорив ситуацію на фронті, постачання засобів протиповітряної оборони, а також спільне оборонне виробництво.А Трамп, своєю чергою, заявив, що задоволений розмовою з Володимиром Зеленським. Також під час спілкування з журналістами на запитання щодо постачання американської зброї Україні президент США сказав, що "ми допомагали їм і будемо продовжувати допомагати".Нагадаємо, видання Axios написало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.Нещодавно спеціальний представник американського президента з питань України Кіт Келлог відреагував на телефонну розмову між Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася декілька днів тому.

1
20:38 - 06.07.2025

Україна відправила Німеччині "таємний запит" на зброю: у ЗМІ дізналися, що просить Київ

Україна надіслала Німеччині великий запит на постачання зброї. У переліку — системи протиповітряної оборони, боєприпаси та бронетехніка.Про це повідомляє німецьке видання Bild та аналітичний акаунт German Aid to Ukraine (GAU), який відстежує надання допомоги Україні Берліном.За даними журналістів, офіційно влада Берліна поки не підтверджує цей список. Проте джерела журналістів серед військових та політиків підтвердили його існування."З міркувань військової безпеки та з огляду на новий напрямок комунікації федерального уряду щодо підтримки України, ми не відповідаємо на такі запитання", — сказав речник міністерства оборони представникам видання.Як зазначили у Bild, Київ попросив Берлін надіслати:чотири системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM;1500 ракет малої дальності для IRIS-T;500 ракет середньої дальності для IRIS-T;200 000 40-мм снарядів для зенітних самохідних установок "Гепард";1000 бронемашин із протимінним захистом (MRAP);200 гусеничних бронемашин;30 ​​інженерних машин розмінування;20-30 інженерних машин WiSENT;200 позашляховиків;1000 систем глушіння GPS для захисту від безпілотників;200 наземних радіолокаторів спостереження."Бюджет допомоги Україні у 2025 році було збільшено на 1,2 мільярда євро порівняно з попереднім роком, з 7,1 до 8,3 мільярда євро. Тому можливо, що міністерство оборони Бориса Пісторіуса має фінансову свободу дій для виконання деяких побажань України", — зазначили журналісти.У GAU зауважили, наприкінці травня Україна підписала з Німеччиною контракт на постачання чотирьох одиниць IRIS-T SLM в рамках пакета допомоги на п'ять мільярдів євро. Цим самим Берлін вже задовольнив прохання Києва щодо систем ППО.Нагадаємо, раніше речник німецького уряду Штефан Корнеліус заявляв, що на тлі продовження масованих атак Росії та призупинення американських постачань Німеччина проводить "інтенсивні переговори" зі Сполученими Штатами Америки стосовно купівлі систем протиповітряної оборони Patriot і надання їх Україні.

2
17:32 - 06.07.2025

Нові санкції проти Росії: під обмеження потрапив молдовський олігарх Ілан Шор з громадянством РФ

У неділю, 6 липня, президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти Росії. Під обмеження потрапили фізичні та юридичні особи, що допомагали агресору виводити активи завдяки криптовалюті.Відповідний документ оприлюднено на сайті президента. Санкції запровадили проти 60 компаній, 55 з яких є резидентами РФ. До того ж до санкційного списку потрапив й молдовський олігарх Ілан Шор, який має громадянством РФ. Зазначимо, 21 червня 2017 року Ілана Шора було засуджено Кишинівським судом до 7 років і 6 місяців позбавлення волі у справі про "крадіжку мільярда доларів" з банківської системи Республіки Молдова. Вирок було оскаржено, і доки справа розглядалася в апеляційній інстанції, Шор був поміщений під судовий контроль, але після зміни влади в 2019 році він втік до РФ.На території країни-агресорки Шор створив мережу компаній, діяльність яких спрямована на обхід санкцій для РФ. Найважливішою з компаній Шора є "A7", контрольний пакет акцій якої належить йому, а 49% — російському "Промсвязьбанку", що перебуває під західними санкціями. Водночас, радник-уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк розповів, що 19 з підсанкційних компаній є "найбільшими майнерами, які створюють схеми для обходу санкцій через криптовалюту". Крім того, до списку увійшли:17 операторів інформаційних систем для випуску цифрових фінансових активів;19 компаній фінансової інфраструктури РФ;п’ять операційних компаній криптобірж, залучених до обходу санкцій.Водночас п’ять компаній, що не є резидентами РФ допомагають Москві обходити санкції, частина з них під санкціями США:TOKENTRUST HOLDINGS LIMITED (Кіпр) — під санкціями США з 25.03.2024;ЕКСМО РБК ЛТД (Казахстан) — оператор криптобіржі EXMO.me, працює на ринок РФ, Білорусі, Казахстану, бере участь в обході санкцій:AWX Solutions FZ-LLC (ОАЕ) — керує криптобіржею AWX.pro (раніше AWEX), під санкціями США;Crypto Explorer DMCC (ОАЕ) — під санкціями США, керує біржею AWEX, конвертує криптовалюти, рублі та дирхами ОАЕ;Bitpapa IC FZC LLC (ОАЕ) — під санкціями США, пірингова криптобіржа, орієнтована на російських користувачів.Нагадаємо, раніше видання Politico заявляло, що спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Стів Віткофф лобіює ідею стосовно скасування санкцій проти енергетики Росії. Проте не всі в американській президентській адміністрації підтримують це.

3
16:17 - 06.07.2025

Зеленський ввів нові санкції проти Росії: під ударом — криптовалюта та фінансові схеми

У неділю, 6 липня, президент Володимир Зеленський підписав новий санкційний пакет проти країни-агресорки Росії. Під обмеження потрапив економічний сектор РФ.У своєму вечірньому відеозверненні гарант розповів, що це особливі санкції, які б’ють по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. До того ж, за його словами, санкції запровадженні за поданням Національного банку України."Це й синхронізація з нашими партнерами, і наша ініціатива. Тільки через одну компанію, яка тепер уже в санкційному списку, і тільки від початку цього року, тобто до санкцій росіяни провели кілька мільярдів доларів, і в основному це саме для потреб їхньої військової промисловості. Звісно, всі схеми ми будемо зупиняти. Зараз, коли звичні фінансові шляхи для Росії багато де заблоковані, вони переходять у тому числі на криптовалютні розрахунки", — зауважив гарант.Він додав, що до санкційного списку потрапили 60 юридичних осіб та 73 фізичні особи, усі – громадяни Росії. Всі обмеження будуть синхронізовані із санкціями партнерів."Це робота непроста: санкційні правила різняться у світі, але мета в нас у всіх спільна — примушувати Росію до припинення війни та максимально обмежувати її потенціал. Санкції вже позбавляють Росію майбутнього й мають значно ускладнити повсякденність російської системи", — зазначив гарант.Також очільник держави наголосив, що вже наступного тижня готуються нові рішення, як українські, так і по синхронізації санкцій Європейського Союзу."Всі європейські пакети проти Росії мають бути впроваджені в українській юрисдикції. Так само як і наші, українські санкції в Євросоюзі", — резюмував гарант.Нагадаємо, раніше видання Politico заявляло, що спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Стів Віткофф лобіює ідею стосовно скасування санкцій проти енергетики Росії. Проте не всі в американській президентській адміністрації підтримують це.

4
14:35 - 06.07.2025

Орбан заявив, що більшість країн Європи виступають проти вступу України в ЄС

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан переконаний, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то місцеві мешканці проголосували би "ні".Відповідний допис із цього приводу Віктор Орбан опублікував на своїй сторінці у Facebook.На його думку, якби в кожній країні Євросоюзу провели референдум щодо вступу України до ЄС — то "більшість країн, якщо не всі, проголосували би "ні", так само як це сталося в Угорщині під час референдуму"."Бюрократи, які живуть у своїй бульбашці в Брюсселі, можуть придумати якісь складні пояснення, чому Україні варто вступити до Європейського Союзу, але народ має дві дуже прості, очевидні та чіткі відповіді, чому це не так", — заявив він.Орбан назвав ще два моменти. Перше — він упевнений, що якщо ЄС прийме Україну, яка перебуває у стані війни, — в такому випадку Європа також прийме війну. "А ми в Європі не хочемо війни", — акцентував угорський прем’єр-міністр.Друге — він вважає, що вступ України "зруйнує нашу економіку, і ризик цього є величезним"."Люди в Брюсселі йдуть неправильним шляхом. Вони думають, що важливі рішення, які визначають долю всієї Європи, можна приймати без народу. Вони помиляються", — наголосив прем’єр-міністр Угорщини.Тож Орбан зробив для себе висновок, що членство України "не відбудеться", а також запевнив, що його країна "зупинила цей процес"."Безглуздо стверджувати, що вони не візьмуть це до уваги, бо в них немає вибору", — підсумував Віктор Орбан.Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповідав, що Третя світова війна розпочнеться наступного ж дня після прийняття України до НАТО.

5
14:15 - 06.07.2025

У МЗС розповіли про два головних завдання України на перемовинах із Росією

У Києві усвідомлюють, що росіяни посилають на переговори делегації "низького рівня". Однак Україна має свої завдання, беручи участь у таких зустрічах.Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у подкасті "Ґрунт з Нотевським".Він зазначив, що Україна бере участь у переговорах із представниками Російської Федерації для того, щоби розв'язувати гуманітарні проблеми та повернути людей із полону."Друге не менш важливе завдання — політичне та комунікаційне. Воно полягає в тому, щоби не дати нікому звинуватити Україну, що вона не хоче миру", — наголосив речник МЗС України.Георгій Тихий запевнив, що таких спроб звинуватити українську сторону є удосталь."Можемо багато такого спостерігати в різних колах, в різних країнах, навіть у країнах-союзниках", — додав він.За його словами, для того, щоб довести, що Україна прагне миру, українська делегація їздить на переговори з Росією, хоча рівень кремлівської делегації низький."Склад української делегації демонструє, що для нас безпекові та гуманітарні питання в пріоритеті, але все решта — другорядне", — зауважив речник МЗС України.Як відомо, Україна та Росія вже провели два раунди переговорів у Стамбулі у травні та червні 2025 року. Москва відправила до Туреччини делегацію низького рівня на чолі з так званим "істориком" Володимиром Мединським.Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров. Для України пріоритетом переговорів стало питання припинення вогню, проте Москва не погодилася на перемир'я.Головним досягненням переговорів стали домовленості про обміни полоненими. Після другого раунду переговорів 2 червня Україна та Росія провели вже вісім етапів обмінів.Нагадаємо, 1 липня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Російська Федерація нібито не намагається затягувати мирні переговори з Україною. Проте Москва планує досягнути своїх цілей у війні.

6
12:15 - 06.07.2025

"Це класичний Трамп": Келлог прокоментував розмову президентів України та США

Спеціальний представник американського президента з питань України Кіт Келлог відреагував на телефонну розмову між Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася декілька днів тому.Про це Кіт Келлог написав на своїй сторінці в соціальній мережі Х.У неділю він прокоментував розмову Трампа та Зеленського, яка відбулася 4 липня.Варто зазначити, що ці короткі переговори американського й українського лідерів президент України назвав "найкращою за цей весь час"."Добре. Це класичний Дональд Трамп. Завжди готовий до співчуття", — написав Кіт Келлог.Також спецпредставник американського президента подякував Володимиру Зеленському за його співчуття щодо жахливих втрат життів під час катастрофічної повені в Техасі, особливо серед дітей і молоді. "Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді в мирний час і на війні. Співчуття — ключова складова лідерства", — наголосив Кіт Келлог.Як відомо, одразу після розмови Зеленський у соціальних мережах публічно повідомив, що з американським президентом обговорив ситуацію на фронті, постачання засобів протиповітряної оборони, а також спільне оборонне виробництво.А Трамп, своєю чергою, заявив, що задоволений розмовою з Володимиром Зеленським. Також під час спілкування з журналістами на запитання щодо постачання американської зброї Україні президент США сказав, що "ми допомагали їм і будемо продовжувати допомагати".Нагадаємо, видання Axios написало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.

7
11:55 - 06.07.2025

У МЗС Вірменії відповіли на заяву української розвідки про посилення російської військової присутності в Гюмрі

У Вірменії прокоментували заяву Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо того, що Росія пришвидшує комплектування військової бази у вірменському Гюмрі. Таким чином вона начебто планує посилити військово-політичний тиск на країни Південного Кавказу.Відповідну заяву Міністерства закордонних справ Вірменії навело видання "Новости-Армения".У МЗС Вірменії відкинули інформацію ГУР про можливе використання території країни для посилення військово-політичний тиск на країни Південного Кавказу "У відповідь на вигадані відомості, що з'явилися в ЗМІ, Вірменія знову підтверджує свою принципову позицію, згідно з якою територія нашої республіки не може використовуватися третіми державами для здійснення військових дій проти будь-якої зі сусідніх держав", — заявили у МЗС Вірменії.Раніше, 5 липня, в Головному управлінні розвідки заявили, що Росія пришвидшує комплектування військової бази у вірменському Гюмрі.За інформацією українських розвідників, Кремль хоче посилити військово-політичний тиск на країни Південного Кавказу.За інформацією ГУР, розгортання російських військ у Вірменії — це "елемент комплексної стратегії Кремля, спрямованої на дестабілізацію глобальної безпекової ситуації".Варто зазначити, що в останні дні між Москвою і Баку спалахнув дипломатичний конфлікт після затримання й убивства азербайджанців російськими силовиками.Росія також намагається втручатися у внутрішні справи Вірменії. Однак між країнами теж виникають певні непорозуміння. Зокрема, в Кремлі незадоволені "певними заграваннями" офіційного Єревана з ЄС. А російські пропагандисти нещадно критикують прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.Нагадаємо, що 4 квітня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закон про початок вступу країни до Європейського Союзу. У Брюсселі привітали такі кроки Єревана.

8
09:16 - 06.07.2025

Рада готує продовження воєнного стану та мобілізації: коли можуть проголосувати депутати

У липні Верховна Рада знову продовжить на 90 днів дію воєнного стану в Україні. Це також стосується і загальної мобілізації, яку проводять на території всієї країни.Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."На наступному пленарному тижні парламент знову, вже 16 раз, проголосує за продовження воєнного стану та загальної мобілізації", — зазначив він.Надалі в дописі він уточнив, що спочатку Рада національної безпеки й оборони України ухвалить укази, а вже далі президент внесе їх законом, потім Верховна Рада їх схвалить."Відповідно, знову на 90 днів, зі 7 серпня 2025 року до 5 листопада 2025 року", — розповів про терміни нардеп.Ярослав Железняк наголосив, що за таких обставин жодних виборів — ані місцевих, ані парламентських, ані президентських — цього року не буде. Раніше деякі джерела інформували, що планово вони мали би відбутися в жовтні цього року.Народний депутат порадив тим, хто вже розпочав розгортати передвиборчі штаби та формувати команди для виборів, згортати таку діяльність, адже в умовах воєнного стану в Україні жодні вибори неможливі.Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну незмінно діє воєнний стан і мобілізація. Востаннє Верховна Рада голосувала за їх продовження 16 квітня. Президент Володимир Зеленський підписав відповідні закони 18 квітня.Нагадаємо, спікер українського парламенту Руслан Стефанчук розповідав, що Верховна Рада України працює над створенням спеціального виборчого законопроекту. Він стосуватиметься умов і нюансів проведення виборів після закінчення війни.

9
22:23 - 05.07.2025

Зеленський анонсував нові домовленості з партнерами щодо газу для України

Президент Володимир Зеленський анонсував нові домовленості із європейськими партнерами щодо забезпечення газом України.У своєму вечірньому відеозверненні очільник держави розповів, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга доповів про свої комунікації з європейськими партнерами. Президент зауважив, що вже наступного тижня в межах конференції з відновлення України, яка відбудеться в Італії, наші урядовці зможуть підписати відповідні угоди з нашими партнерами, щоб забезпечувати Україну енергоресурсами."У нас є перелік абсолютно чітких цілей у підготовці до наступного опалювального сезону. Є речі, про які я говорив на найвищому політичному рівні з лідерами Європи. Зараз на рівні МЗС, також Міністерства енергетики та "Нафтогазу" наші домовленості готуються до реалізації", — запевнив Зеленський.Український лідер також подякував партнерам, які постійно допомагають і готові масштабувати підтримку в галузі енергетики.Нагадаємо, раніше перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко заявляв, що через російські атаки на енергетичний сектор України ситуація із запасами газу залишається складною. Однак обсяги закачування газу зростають.Додамо, 18 червня було зафіксовано різке зростання цін на природний газ на українському ринку — до понад 31 550 гривень за тисячу кубічних метрів. Вони зросли до найвищого рівня за понад 2,5 року — з 24 листопада 2022 року.

10
21:34 - 05.07.2025

"Найкраща розмова за увесь час": Зеленський прокоментував перемовини із Трампом

Президент Володимир Зеленський прокоментував розмову із американським лідером Дональдом Трампом, яка відбулася 4 липня.У своєму вечірньому відеозверненні український гарант зазначив, що "напевно, це була найкраща розмова за увесь цей час". Він наголосив, що перемовини видалися максимально продуктивними."Ми обговорили і тематику ППО. Я вдячний за готовність допомагати. Саме Patriot — ключ до захисту від балістики. Обговорили і ще кілька важливих питань, які детально пропрацюють наші команди на зустрічах найближчим часом", — наголосив очільник держави.Також Зеленський зауважив, що Україна домовилася з американською стороною про значне збільшення спільної роботи щодо виготовлення дронів."На тижні укладена угода між нашим Міністерством оборони України та однією з провідних американських компаній. Це дасть Україні ще сотні тисяч дронів уже цього року на спеціальних умовах і ще значно більше дронів наступного року. Зокрема, дронів-перехоплювачів — це очевидний наш пріоритет", — зазначив гарант.Зауважимо, 3 липня російський диктатор Володимир Путін і президент США Дональд Трамп провели телефонну розмову, яка тривала приблизно годину. Американський президент Дональд Трамп визнав, що в розмові з кремлівським диктатором Володимиром Путіним не домігся прогресу стосовно припинення війни в Україні. Він висловив незадоволення цим пунктом переговорів.Уже наступного дня американський лідер зідзвонився з українським колегою Володимиром Зеленським та обговорив російські повітряні удари й ситуацію на фронті.Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.

11
19:26 - 05.07.2025

Улюблена газета Трампа закликала США відновити військову допомогу Україні

Видання The New York Post, яке славиться своєю підтримкою американської республіканської партії, звернулося до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа із закликом відновити надання військової допомоги Україні.Відповідну заяву розміщено на сайті видання. Зазначається, що головна та єдина перешкода для миру в Україні — це агресія Росії."Путін знову наголосив, що не готовий погодитися на перемир'я, доки не будуть усунені "першопричини" конфлікту. Для нього "першопричиною" є саме існування України. Після вашого заклику (заклику Трампа про перемир’я — ред.) він здійснив найбільшу за всю війну атаку безпілотниками та ракетами. То чому, пане президенте, ваша адміністрація карає Україну?" — зазначили автори статті.Редакція газети зауважила, що заяви про те, що нібито військова допомога Україні якось шкодить США і не відповідає їхнім інтересам, є "повністю далеким від істини". До того ж журналісти зазначили, що Україна частково платить за надану зброю коштом конфіскованих російських активів і європейських грантів."Путін розуміє тільки силу. Він продовжуватиме ображати й ігнорувати вас, якщо Сполучені Штати не візьмуть на себе зобов'язання захищати Київ. Падіння України — це не катастрофа, в якій можна звинуватити когось іншого або яку можна пояснити як незначну. Це дестабілізує світ, послабить Америку і негативно відіб'ється на вашому президентстві. Не відступайте", — заявили автори публікації.Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.

12
18:33 - 05.07.2025

Україна уклала угоди про спільне виробництво зброї із двома державами

Україна підписала угоди про спільне виробництво зброї зі Сполученими Штатами Америки та Данією.Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За словами гаранта, наша держава підписала угоду з американською компанією про виготовлення дронів, а також з Данією – про перше спільне виробництво зброї для України за кордоном."Масштабуємо спільне з партнерами виробництво зброї: далекобійної, щоб зменшити російське бажання вбивати, і дронів-перехоплювачів, щоб захистити наших людей", — наголосив очільник держави.До того ж український лідер  подякував партнерам за підтримку українського оборонно-промислового комплексу та розвиток власної оборонної промисловості.Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.

13
15:21 - 05.07.2025

Євросоюз може ініціювати санкції проти Ізраїлю через дії в Газі

Наступного тижня Європейський Союз може ініціювати введення санкцій проти Ізраїлю. Головна причина — порушення прав людини в Секторі Газа.Про це повідомляє Euractiv. Зазначається, що дипломатична служба ЄС 9 липня представить послам документ з варіантами можливих обмежень, які можуть передбачати:повне або часткове призупинення дії угоди між ЄС та Ізраїлем;санкції проти міністрів уряду Біньяміна Нетаньягу і військовослужбовців;торговельні заходи;ембарго на постачання зброї або призупинення наукової співпраці.За даними журналістів, міністри закордонних справ ЄС планують обговорити документ на зустрічі 15 липня в Брюсселі. До того ж саме цей день є неофіційним терміном для Ізраїлю, щоб продемонструвати покращення гуманітарної ситуації в Газі.Нагадаємо, американський президент Дональд Трамп не виключає скасування санкцій проти Ірану. Але для цього необхідна низка умов, які мав би виконати офіційний Тегеран.Також раніше американські медійники інформували, що у Трампа обговорюють надання Ірану до 30 мільярдів доларів у межах переговорів.Спеціальний представник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф найближчим часом планує провести переговори з Іраном, пропонуючи Тегерану нову ядерну угоду. США вимагають від Тегерану припинити збагачувати уран, натомість пропонуватимуть значне послаблення санкцій. Таку інформацію оприлюднив NBC News.

14
12:57 - 05.07.2025

У НАТО закликали Трампа до "гнучкості" щодо постачання зброї Україні

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив сподівання, що Сполучені Штати Америки відновлять постачання зброї Україні. На його думку, це має вирішальне значення для колективної оборони всього Альянсу.Про це Марк Рютте заявив журналістам під час візиту до військового штабу НАТО в бельгійському Монсі. Його цитує видання Bloomberg.Очільник Північноатлантичного альянсу визнав, що США повинні гарантувати підтримання своїх запасів зброї на належному рівні, "оскільки вони мають вирішальне значення для нашої колективної оборони"."Водночас, звичайно, ми сподіваємося на гнучкість США та президента Дональда Трампа, ми маємо також переконатися, що Україна може досягати прогресу", — додав він.За його словами, з огляду на очевидне небажання Росії працювати над припиненням вогню союзники НАТО повинні "бути впевненими", що Україна "має все необхідне, щоби продовжувати боротьбу на належному рівні".Як відомо, цього тижня Пентагон оголосив, що призупиняє передання артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони Україні, пославшись на необхідність збереження зброї для захисту від інших загроз.Як відомо, в п'ятницю відбулася телефонна розмова президента США Дональда Трампа та Володимира Зеленського, під час якої обговорювалось питання постачання зброї Україні.Сьогодні американський лідер у розмові з журналістами сказав, що розглядає продовження постачання Україні ракет до систем ППО Patriot.Нагадаємо, що вчора генерал Алексус Гринкевич з повітряних сил США прийняв командування Об'єднаними силами з питань операцій у Верховному головнокомандуванні об'єднаних сил НАТО в Європі. Він змінив на цій посаді генерала Кріса Каволі з армії США, який обіймав посаду з 2022 року.

15
1265
1264 1263
...
1