1 231 день війни
Особовий склад
1 028 610
Танки
10 995
Артилерія
30 034
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 192
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
44 230
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5

Політика

07:22 - 10.07.2025

Трамп зацікавлений у нових санкціях проти Росії, але є умова, — Politico

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп готовий підписати законопроект про жорсткі санкції проти Росії, на якому прихильники Республіканської партії наполягали місяцями. Але лише за умови, що він зміниться таким чином, щоб надати американському лідеру більше контролю.Про це повідомляє Politico.Високопосадовець адміністрації, якому надано анонімність для обговорення думки президента, сказав, що "концептуально існує відкритість" до законопроекту сенатора Ліндсі Грема (республіканець від Конгресу), але ця людина припустила, що законодавство має зберегти те, що Білий дім вважає єдиними повноваженнями президента щодо контролю за зовнішньою політикою США.Поточний проект закону дозволяє президенту скасувати 500-відсотковий тариф для країн, які купують російську нафту та уран, на термін до 180 днів, і Грем заявив у вівторок, що погодився переглянути законопроект, щоб дозволити друге скасування, за умови нагляду Конгресу.Бажані адміністрацією зміни зміцнили б повноваження президента щодо відмови від санкцій, гарантуючи, що Конгрес не матиме права ставити під сумнів Трампа, якщо він вирішить скасувати санкції."Поточна версія підпорядковує рішення президента щодо зовнішньої політики мікроменеджменту з боку Конгресу через спільну процедуру резолюції про несхвалення. Це для нас неможливий варіант", — сказав чиновник. "Адміністрація не буде підлягати мікроменеджменту Конгресу щодо зовнішньої політики президента. Законопроект потребує повного надання повноважень щодо відмови".Нова готовність Трампа взаємодіяти з Конгресом щодо законопроекту про санкції підкреслює його зростальне розчарування російським диктатором Володимиром Путіним, який, за його словами, відхилив зусилля щодо переговорів про припинення кровопролиття в Україні.Раніше радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що американський президент Дональд Трамп до останнього сподівався на можливість домовитися з Володимиром Путіним. Але зараз є розуміння, що кремлівський диктатор не зацікавлений у переговорах — він хоче тягнути час, знищує репутацію Трампа та принижує його своїми діями.Нагадаємо журналісти The Wall Street Journal розповіли, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість направлення до України додаткової системи протиповітряної оборони Patriot після того, як нещодавно пообіцяв посилити Київ від російських атак.

1
23:54 - 09.07.2025

Санкційний тиск на Росію, постачання зброї, посилення ППО та не тільки: Зеленський зустрівся з Келлогом у Римі (відео)

У середу, 9 липня, в Римі президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі спецпредставником американського президента Кітом Келлогом. Він узяв участь у конференції з питань відновлення України.Про це повідомила прес-служба Офісу президента України. Володимир Зеленський наголосив, що Україна повністю підтримує мирні ініціативи Дональда Трампа."Потрібне безумовне та всеохопне припинення вогню, зустріч на рівні лідерів, щоби переговори про досягнення миру стали справжніми та дієвими", — зазначив український президент.Сторони обговорили результати нещодавньої телефонної розмови лідерів України та США. Зокрема, одним із пріоритетних питань стало посилення протиповітряної оборони України на тлі масованих російських обстрілів українських міст.Зеленський відзначив важливість сигналів із Вашингтона щодо відновлення постачання військової допомоги Україні. Під час зустрічі також ішлося про зміцнення Сил оборони України, перспективи закупівель американської зброї, українсько-американського оборонного виробництва, зокрема, спільних проектів із виготовлення дронів, локалізацію виробництва в Україні.Володимир Зеленський і Кіт Келлог приділили особливу увагу продовженню санкційного тиску на Росію. Зокрема, йшлося про законопроект Грема-Блюменталя та посилення санкцій проти енергетичного, банківського секторів і тіньового російського флоту, вторинні санкції щодо покупців російської нафти.Український лідер назвав розмову зі спецпредставником президента США "змістовною". Вони обговорили постачання зброї та посилення ППО."На тлі збільшення російських атак це один із пріоритетів. Говорили й про закупівлю американської зброї, спільне оборонне виробництво та локалізацію в Україні. Детально сфокусувалися на санкційному тиску на Росію", — зауважив президент України.Він констатував, що це те, що, безперечно, може змусити Росію більше думати про мир."Дякуємо президенту Трампу, обидвом партіям і всьому американському народу за допомогу та підтримку. Щиро цінуємо дружбу між нашими людьми", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що сьогодні ж у Римі президент України зустрівся в Римі з президентом Італії Серджо Маттареллою. Вони обговорили низку важливих питань.

2
21:54 - 09.07.2025

Трамп відреагував на рекордний удар рашистів по Україні

Американський президент Дональд Трамп висловив глибоке розчарування нічною атакою Росії на Україну. Під час повітряного удару в ніч на середу, 9 липня, рашисти використали понад 700 дронів.Про це Дональд Трамп заявив під час спілкування з журналістами. Його попросили прокоментувати удар Росії по Україні в ніч на 9 липня."Багато хто знає, що я незадоволений тим, що відбувається в Україні", — наголосив він.Американський президент вкотре акцентував, що це війна, яка ніколи не мала статися."Зараз гинуть від п’яти до семи тисяч осіб на тиждень з обидвох боків. Молоді, в більшості військові люди, молоді душі гинуть", — сказав Дональд Трамп.Президент Сполучених Штатів Америки констатував, що це необхідно зупинити."Я дуже засмучений тим, що відбувається", — розповів він.Як відомо, російські окупанти в ніч на 9 липня атакували Україну 728 дронами та 13 ракетами. Це новий рекорд. Зокрема, рашисти застосували шість аеробалістичних ракет "Кинджал", які він запустив з винищувачів МіГ-31К.Українським захисникам вдалося знищити 718 цілей. 296 дронів і сім крилатих ракет Х-101 / "Іскандер-К" збито, ще 415 дронів локаційно втрачено.Однією з основних цілей російських загарбників став Луцьк. У Волинській області зафіксували 50 дронів і п'ять ракет.Нагадаємо, американський президент Дональд Трамп підтвердив, що Україна зверталася з проханням надати ще одну систему Patriot. При цьому він наголосив, що цей вид озброєння дуже дорогий.

3
21:17 - 09.07.2025

Трамп відповів на запитання, чи зможуть США надати Україні ще одну систему Patriot

Американський президент Дональд Трамп підтвердив, що Україна зверталася з проханням надати ще одну систему Patriot. При цьому він наголосив, що цей вид озброєння дуже дорогий.Про це Дональд Трамп заявив під час спілкування з журналістами. Зокрема, один із медійників запитав у Трампа, чи може той підтвердити інформацію Wall Street Journal щодо того, що Білий дім розглядає можливість відправлення в Україну ще однієї системи протиповітряної оборони Patriot."Вони просили про це. Вони насправді дуже рідкісні, знаєте, тому що в Україну відправлено багато систем, але вони хотіли би це. Я знаю, що вони зробили запит. Ми повинні будемо розглянути це", — відповів американський президент.При цьому він сказав, що йому шкода, коли доводиться витрачати стільки грошей на війну, адже система Patriot дуже дорога."Це дуже дорога система. Шкода, що ми мусимо витрачати стільки грошей на війну, яка би ніколи не відбулася, якби я був президентом", — знову повторив свою "мантру" президент США.Він назвав систему протиповітряної оборони Patriot дуже складною, яка коштує величезні гроші."Вони роблять це, бо хочуть запобігти смерті", — акцентував Дональд Трамп.Раніше видання The Wall Street Journal написало з посиланням на двох чиновників, що президент США розглядає можливість направлення до України додаткової системи протиповітряної оборони Patriot після того, як нещодавно пообіцяв посилити Київ від російських атак.Нагадаємо, агенція Bloomberg повідомляла, що американська армія планує витратити понад 1,3 мільярда доларів на ракети Patriot 2026 фінансового року. Таким чином там суттєво наростять обсяги закупівель через попит, який щоразу зростає.

4
20:36 - 09.07.2025

Зеленський обговорив з президентом Італії повернення українських дітей із Росії (відео)

У середу, 9 липня, президент України Володимир Зеленський зустрівся в Римі з президентом Італії Серджо Маттареллою. Вони обговорили низку важливих питань.Про це повідомив Володимир Зеленський, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Хороша та важлива розмова, яка підтверджує щиру дружбу між нашими народами", — зазначив він.Український президент подякував за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, за допомогу нашій державі."Обговорили повернення українських дітей, яких примусово вивезли до Росії, євроінтеграцію, санкційний тиск на Росії, створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України", — деталізував він.Президент України закликав Італію ратифікувати відповідну угоду, щоби трибунал розпочав роботу якнайшвидше.Він подякував Італії за організацію Міжнародної конференції з питань відновлення України."Італійський бізнес зацікавлений брати участь у реконструкції. Відбудова нашої країни має стати одночасно її глибокою трансформацією", — наголосив Володимир Зеленський.Нагадаємо, що сьогодні ж президент України Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Левом ХІV. Він назвав їхню розмову "дуже ґрунтовною" та наголосив, що Україна цінує всю підтримку та кожну молитву заради миру.

5
19:33 - 09.07.2025

"Це фінансування війни": в Орбана виступили категорично проти фонду ЄС на 100 млрд євро

Будапешт виступає проти ідеї Європейського Союзу створити фонд на 100 мільярдів євро для підтримки України. В Угорщині вважають це "фінансуванням війни".Про це заявив радник прем'єр-міністра Угорщини Балаш Орбан, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці у Facebook."Європа залишилася без грошей — за винятком випадків, коли йдеться про війну. На це завжди знайдеться 100 мільярдів євро", — прокоментував Балаш Орбан ідею про нову допомогу Україні.Один із ключових радників прем’єр-міністра Віктора Орбана й інших владних політиків країни поскаржився, що насправді така допомога нібито означає:на 100 мільярдів євро менше на європейську конкурентоспроможність;на 100 мільярдів євро менше на охорону кордонів;на 100 мільярдів євро менше для європейських громадян, родин, спільнот.Балаш Орбан додав, що така допомога стане "тільки початком", оскільки Україна нібито попросила 1 000 мільярдів євро."Тоді, коли Європа не може вибратися з власної економічної, соціальної та безпекової кризи, Брюссель продовжує фінансувати війну: замість миру — зброю, замість конкурентоспроможної Європи — нову заборгованість. У Брюсселі завжди є гроші, які можна витратити, тільки не на Європу", — різко додав радник угорського прем'єра.Нагадаємо, раніше стало відомо: угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан переконаний, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, за його словами, якби стосовно цього проводили "референдуми", то місцеві мешканці проголосували би "ні".

6
19:16 - 09.07.2025

УПЦ зберігає зв'язок із РПЦ, — Державна служба етнополітики

Попри різні публічні заяви про незалежність і окрему діяльність, київська митрополія Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) зберігає зв’язок із Російською православною церквою (РПЦ).Про це свідчать результати офіційного дослідження Державної служби з етнополітики та свободи совісті..Фахівці виявили, що передані РПЦ УПЦ права на "незалежність і самостійність в управлінні" не є ознакою автокефалії.Водночас у статуті УПЦ є норми, що прямо свідчать про її належність до структури РПЦ.Також архієреї УПЦ (МП) залишаються членами Помісного й Архієрейського Соборів РПЦ — відповідно до чинного статуту РПЦ.До того ж у документах УПЦ немає рішень, що вказували би на припинення дії цих приписів.У Держетнополітики наголосили: це свідчить про те, що рішення РПЦ для УПЦ залишаються обов'язковими, попри заяви про незалежність.Якщо Держетнополітики видасть припис УПЦ на усунення зв’язків з РПЦ, церква має виконати вимоги протягом дев’яти місяців. Інакше її можуть заборонити в Україні.Як відомо, в серпні 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон, що дозволяє забороняти релігійні організації, пов’язані з Росією. Якщо Держетнополітики виявляє ознаки афілійованості, організація має дев’ять місяців, щоб усунути їх.Водночас 9 травня цього року уряд затвердив порядок дослідження зв'язків релігійних організацій із Росією. 20 травня Державна служба етнополітики розпочала офіційне дослідження щодо УПЦ (МП).Нагадаємо, що 2 липня в мережі з'явилось фото російського паспорта митрополита Української православної церкви Московського патріархату Онуфрія (Ореста Березовського). Того ж дня його позбавили громадянства України.

7
18:08 - 09.07.2025

Зеленський запросив Папу Римського до України: президент показав фото зустрічей у Ватикані

У середу, 9 липня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Левом ХІV. Він назвав їхню розмову "дуже ґрунтовною".Про це Володимир Зеленський повідомив у своїх соціальних мережах. Він наголосив, що Україна цінує всю підтримку та кожну молитву заради миру в Україні."Залишається відкритою й абсолютно можливою пропозиція зустрічей на рівні лідерів у Ватикані, щоби зупинити російську агресію та досягнути стабільного, тривалого та справжнього миру. Зараз лише Москва відкидає цю пропозицію, як і всі інші мирні пропозиції", — зазначив український президент.Він акцентував, що Україна буде й надалі нарощувати глобальну солідарність, щоби дипломатія все ж могла спрацювати."Подякував Папі особливо за підтримку українських дітей, зокрема, повернутих із російської неволі. Українські діти мають можливість реабілітації та відпочинку в Італії, й така гостинність і щирість є надзвичайно важливими", — розповів Володимир Зеленський. Він додав, що вони обговорили подальші зусилля Ватикану для повернення українських дітей, яких викрала Росія."Розказав Його Святості про повагу в українському суспільстві до постаті Андрея Шептицького, його вчинків, зокрема до порятунку євреїв у час Другої світової війни та захисту християнської віри", — зауважив президент України.Він висловив сподівання, що внесок і заслуги митрополита Шептицького отримають належне визнання."Запросив Папу Римського відвідати Україну", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що 28 червня Папа Римський Лев XIV відвідав службу Української греко-католицької церкви у Ватикані та поспілкувався з українськими вірянами. Він висловив свої співчуття жертвам війни, яку розпочала Росія проти України.

8
17:33 - 09.07.2025

У Зеленського заявили, що Трамп нарешті зрозумів цинічні наміри Путіна

Американський президент Дональд Трамп до останнього сподівався на можливість домовитися з Володимиром Путіним. Але зараз є розуміння, що кремлівський диктатор не зацікавлений у переговорах — він хоче тягнути час, знищує репутацію Трампа та принижує його своїми діями.Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у коментарі Youtube-каналу "РБК-Україна".Відповідаючи на запитання, чи міг Трамп влаштувати "епопею" з призупиненням постачань зброї Україні винятково для Путіна, Подоляк припустив, що навіть якщо так — тепер для російського диктатора все буде набагато гірше у відносинах зі США."З погляду, наприклад, призупинення постачання зброї — це чітко зафіксувало абсолютно чітку реакцію європейських лідерів, європейських партнерів в США, американських еліт політичних, ну і відповідно, зрозуміло, України", — нагадав він.На думку Подоляка, ця ситуація могла пришвидшити своєрідне "розставлення пріоритетів" з боку Трампа. Він розпочинає розуміти, хто такий Путін, що російський диктатор відкрито бреше та не хоче припиняти війну в Україні.Загалом це було зрозуміло в Києві, це було зрозуміло європейським партнерам України. Але Трамп до останнього сподівався на "переговорне вікно" та можливість домовитися з Кремлем."Зараз Трамп чітко усвідомлює, що Путін бʼє по його репутації. Він це робить свідомо, він каже одне, а робить інше, абсолютно не готовий підтримувати жодні американські миротворчі ініціативи, зацікавлений у суттєвому розколі між Європою і США. А головне — концентрує увагу на внутрішніх конфліктах", — пояснив Подоляк.Він нагадав, що у Росії є велика мрія. Кремль дуже хоче, щоб Україна залишилася наодинці проти Кремля та його північнокорейських союзників."І Росія тоді буде визначати всі ці червоні лінії в межах правил ведення війни та просто масовано вбивати цивільне населення", — додав він.Також радник керівника Офісу президента України додав, що Путін дуже любить символізм. Наприклад, його атака на Київ 4 липня відбулася одразу після розмови з Трампом, та ще й тоді, коли в США святкують день незалежності."Путін таким чином демонструє, хто є "паханом", як він вважає", — додав він.З цієї ситуації, зазначив Подоляк, Трампу бажано зрозуміти два моменти. Перший — Росію потрібно змушувати до припинення війни. Другий — домовлятися із росіянами немає про що."Сьогодні, до речі, Мерц, канцлер Німеччини, людина, яка абсолютно точно розуміє, яку роль може відігравати оновлена Німеччина в спільній Європі, та як треба себе поводити з Росією, сказав, що час дипломатії вичерпано. На мій погляд, його й не було", — зауважив він.Росія, нагадав політик, це країна, яку або можна примусити до виконання її зобов'язань, або вже сама Росія буде примушувати ультимативно виконувати якісь свої неадекватні вимоги.З іншого боку, Трамп поступово доходить до розуміння того факту, що Росія недоговороздатна. І що зробити щось із Кремлем можна тільки через примус. Далі все ще переходить вже у питання суто внутрішньоамериканської дискусії."Безумовно ще певний час знадобиться Трампу, щоб інституалізувати головне. І якщо це вже інституалізують, з’являться законопроекти, будуть введуть санкції, враховуючи психотип Трампа, можна очікувати пришвидшення певних логістичних дій. Тобто збільшення постачання зброї, жорсткіша риторика й ізоляційна політика стосовно Росії", — підсумував Подоляк.Нагадаємо журналісти The Wall Street Journal розповіли, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість направлення до України додаткової системи протиповітряної оборони Patriot після того, як нещодавно пообіцяв посилити Київ від російських атак.

9
16:49 - 09.07.2025

У Євросоюзі пропонують закласти 100 млрд євро для України

Європейський Союз ініціює створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро. Йдеться про підтримку України в межах семирічного бюджету на 2028-2034 роки.Таку інформацію оприлюднила агенція Bloomberg. Журналісти зазначили, що фінансування у 100 мільярдів євро для України може стати частиною пропозиції Єврокомісії щодо семирічного бюджету, який мають представити наприкінці липня."Якщо держави ЄС схвалять цю пропозицію в межах бюджетних переговорів, то це дозволить забезпечити Україні стабільну фінансову допомогу з 2028 року", — зазначили джерела Bloomberg.Передбачається, що фінансова допомога ЄС надаватиметься, як і зараз, у вигляді грантів та дешевих кредитів за умови виконання євроінтеграційних реформ.Водночас, як констатували медійники, це не єдиний варіант довготривалої підтримки України, який обговорюється в Європейському Союзі. До того ж не відомо, чи його врешті-решт вдасться схвалити.Імовірно, Угорщина блокуватиме цю ініціативу. У середу політичний радник угорського премʼєр-міністра Балаж Орбан розкритикував ідею надання Україні 100 мільярдів євро допомоги."Поки Європа не може вибратися з власної економічної, соціальної та безпекової кризи, Брюссель продовжує фінансувати війну — зброю замість миру, ще більше боргів замість конкурентоспроможної Європи", — наголосив він.З початку повномасштабного вторгнення Росії 2022 року Європейський Союз надав і зобовʼязався надати Україні майже 160 мільярдів євро допомоги, включно з 50 мільярдами євро в межах програми Ukraine Facility до 2027-го.Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила під час виступу в парламенті, що Євросоюз не повинен покладатися на інших у питанні захисту Європи. Загроза з боку Російської Федерації залишається серйозною, а війна в Україні й досі триває.

10
16:31 - 09.07.2025

Буданов закликав американців до реалізації концептуального підходу "Мир через силу"

У середу, 9 липня, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов і його заступник генерал-майор Вадим Скібіцький зустрілися з представниками Американської ради з міжнародної політики.Про це повідомила прес-служба Головного управління розвідки України. Там уточнили, що Американська рада з міжнародної політики — це аналітична організація, що спеціалізується на зовнішньополітичних і оборонних питаннях."Керівники ГУР обговорили з американськими аналітиками стратегічне партнерство між Україною та США, а також безпекову ситуацію в Європі", — йдеться в повідомленні.Кирило Буданов наголосив на важливості реалізації підходу "Мир через силу", який свого часу озвучив президент США Дональд Трамп.За його словами, це концептуальна основа, що здатна зупинити російську агресію та відновити стабільність на європейському континенті."Я дякую США за постійну кропітку роботу задля досягнення спільної мети — міцного миру", — сказав він.Начальник воєнної розвідки також висловив сподівання на подальший розвиток двосторонніх стратегічних відносин між країнами та наголосив на важливості надання Україні статусу основного союзника поза НАТО.Вадим Скібіцький зазначив, що експансіоністська політика Росії становить загрозу не лише для Європи, а й для всього світу."Саме тому важливо, щоб міжнародна спільнота чітко демонструвала: агресивна політика має руйнівні наслідки для того, хто її провадить", — наголосив він.Скібіцький також підкреслив, що ключовими чинниками стримування будь-яких проявів агресії є дотримання режиму санкцій та скоординована та рішуча відповідь міжнародної спільноти.Нагадаємо, минулого тижня Кирило Буданов заявляв, що російські загарбники вже активізувалися на полі бою, тому не варто очікувати чогось нового. Це загострення може завершитися лише після мирних перемовин.

11
16:11 - 09.07.2025

Зеленський у Ватикані: Папа Римський запропонував майданчик для переговорів

У середу, 9 липня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Левом XIV. Зустріч відбулася в папській резиденції поблизу Риму.Про це повідомив сайт Ватикану."Сьогодні вранці Святіший Отець Лев XIV прийняв на аудієнції у резиденції в Кастель-Ґандольфо Його Високоповажність пана Володимира Зеленського, президента України, з яким обговорив війну, що триває, та нагальність пошуку тривалих і справедливих шляхів до миру", — йдеться в повідомленні.Прес-служба Ватикану додала, що під час щирої розмови підтверджено важливість діалогу як найкращого шляху до припинення бойових дій."Святіший Отець висловив біль з приводу жертв і поновив свої молитви та близькість до українського народу, підтримуючи кожні зусилля, спрямовані на звільнення полонених і пошук спільних рішень", — зазначили у Ватикані.Папа Римський знову підтвердив готовність прийняти представників Росії й України у Ватикані для переговорів.Зустріч відбулася під час візиту президента України до Італії. У нього також запланована зустріч з президентом Італії Серджо Маттареллою.Окрім того, в Італії Зеленський зустрінеться зі спеціальним представником США Кітом Келлогом у межах Конференції з відновлення України, яка запланована на 10-11 липня.Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський підписав три укази, які передбачають синхронізацію українських санкцій проти країни-агресорки Росії із 15, 16 та 17 пакетами обмежень Європейського Союзу.Зокрема, під 15 пакет санкцій підпадають особи з Росії, Білорусі, Китаю й інших країн. Серед них — російський льотчик Олександр Азаренков, причетний до удару по лікарні "Охматдит", і виробник бойових роботів ТОВ "Гуміч".

12
14:51 - 09.07.2025

У Путіна відреагували на аудіозапис Трампа з погрозами "бомбардувати Москву"

Речник російського диктатора Дмитро Пєсков відреагував на аудіозапис, на якому президент Сполучених Штатів Дональд Трамп нібито погрожує "розбомбити Москву", якщо ситуація навколо України загостриться.Пєскова цитують росЗМІ.У розмові з Пєсковим журналіст зауважила, що на аудіозаписі, який розповсюдили в інтернеті, Трамп нібито погрожував главі Кремля Володимиру Путіну і китайському лідеру Сі Цзіньпіну розбомбити Москву і Пекін у разі загострення бойових дій в Україні та війни на Тайвані. Вона уточнила в речника Кремля, чи міг би він підтвердити, що була така розмова, і якщо так, то як в цілому оцінюють подібний злив приватної розмови в ЗМІ.На таке питання прес-секретар Путіна заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю заяву."Дивіться, ви просите мене підтвердити, чи був виступ Трампа в Америці, коли він нібито розмовляв з якимись донорами у 2024 році. Але, як мінімум, це не зовсім коректно. Я не можу це при всьому бажанні підтвердити або спростувати. Йдеться про виступ Трампа у 2024 році в Америці. Я працюю в Росії, слава Богу", — наголосив Пєсков.Після цього він спробував виставити цей аудіозапис "вкидом"."Чи є це фейком чи ні, ми теж не знаємо. Зараз дуже багато фейків. Часто фейків набагато більше, ніж правдивої інформації. І ми завжди виходимо з цього, коли аналізуємо ті чи інші новини", — зазначив він.Проте, співрозмовниця Пєскова уточнила, що питання насправді стосувалось того, чи міг насправді Трамп таке говорити Путіну, і коли це могло статись."Тут важко сказати. Річ у тому, що тоді не було телефонних розмов. Адже йдеться, наскільки я розумію, про період, коли Трамп ще не був президентом Сполучених Штатів. Тому тут я вам рекомендую все-таки адресувати ваші питання до Білого Дому", — резюмував Пєсков.Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні зброю для захисту в рамках військової допомоги, адже російський диктатор Володимир Путін не планує зупиняти війну.Додамо, видання Axios писало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.За даними CNN, 8 липня члени команди національної безпеки президента Дональда Трампа повинні були обговорити деталі постачання зброї Україні, зокрема, й ракет для Patriot.

13
13:57 - 09.07.2025

ЄС не може покладатися на інших у захисті Європи, — фон дер Ляєн

Євросоюз не повинен покладатися на інших у питанні захисту Європи. Загроза з боку Російської Федерації залишається серйозною, а війна в Україні й досі триває.Таку заяву зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у парламенті, пише The Guardian.Звертаючись до України, вона відзначила найбільшу атаку безпілотників за всю історію війни минулої ночі та застерегла: "Ми дуже чітко бачимо, що війна все ще триває, і загроза з боку Росії залишається. Ми не можемо покладатися на інших у захисті Європи. Захист Європи — це наша відповідальність", — наголосила вона.Фон дер Ляєн розповіла про плани щодо збільшення інвестицій в оборону та військову справу, включаючи до 800 мільярдів євро інвестицій та 150 мільярдів євро позик для спільних закупівель."Це добре для безпеки, але не тільки, але й для створення хороших робочих місць тут, вдома", — заявила вона.Очільниця Єврокомісії попередила, що враховуючи "швидке переозброєння" Росії, "чим більше ми чекатимемо, тим більше європейських інвестицій піде за кордон, за межі ЄС".Нагадаємо, за даними Bloomberg, Росія може планувати напад на європейські країни, які входять до НАТО. За оцінками аналітиків, втрати світового ВВП можуть скласти до 1,5 трильйона доларів у разі повномасштабної війни Росії проти Європи.Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що подальша політика Європейського Союзу щодо Китайської Народної Республіки залежатиме від рівня участі КНР в підтримці воєнної економіки Російської Федерації, яка сприяє агресії Москви проти України.

14
12:50 - 09.07.2025

Хотіли вивезти документацію ракет "Нептун": СБУ затримала двох китайських шпигунів (фото)

Служба безпеки України затримала китайських шпигунів, які збирали секретні технології виробництва українських ракет "Нептун". Їм загрожує до 15 років тюрми. Про це у Telegram-каналі повідомляє прес-служба відомства. У СБУ зазначили, що контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун". "Це унікальне озброєння Сил оборони України, яке призначено для вогневого ураження всіх видів бойових та десантних кораблів. Саме з "Нептуна" було знищено флагман чорноморського флоту РФ — ракетний крейсер "Москва", — йдеться у повідомленні.Що встановило слідство Як встановило розслідування, один з китайських шпигунів — 24-річний екс-студент одного з київських технічних вишів. Він залишився у Києві після того, як у 2023 році його відрахували за академічну неуспішність. Інший фігурант — його батько, який постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина."За матеріалами справи, колишній китайський студент мав здобути технічну документацію з виробництва українських "Нептунів". Для цього він намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок новітніх озброєнь Сил оборони", — пише СБУ. Контррозвідка СБУ викрила шпигуна ще на початковому етапі його розвідувальної активності й затримала "на гарячому" під час передачі йому таємних документів."Наступним етапом було затримано його батька, який мав передати секретні відомості до спецслужб КНР. Під час обшуків у обох фігурантів вилучено телефони із доказами їхнього листування між собою, де вони координують свою шпигунську діяльність", — зазначили в Службі безпеки.Що загрожує шпигунам На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Нагадаємо, в Угорщині суд погодився з клопотанням колишнього працівника посольства Києва в Будапешті та скасував його депортацію в Україну. Раніше його "викрили" як "українського шпигуна".

15
1271
1270 1269
...
1