Прес-секретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що країна-агресорка готується до мирних переговорів у Стамбулі. Проте склад делегації поки не розголошується.Таку заяву "рупора Кремля" поширили російські пропагандисти. Так, Пєсков запевнив, що Кремль оголосить про те, хто представлятиме російську сторону на переговорах з Україною, як тільки диктатор вважатиме це за потрібне."Ні, щойно президент вважатиме це за потрібне, ми оголосимо", — заявив він.Речник Путіна також запевнив, що РФ продовжує підготовку до переговорів у Стамбулі. Проте, чи буде присутнім там сам диктатор, поки не відомо."Тут потрібно виходити з того, що було сказано в нічній заяві президентом за підсумками святкування 9 травня. Російська сторона продовжує готуватися до переговорів, які мають відбутися в четвер. Поки що більше нічого ми коментувати не збираємося", — зазначив Пєсков.Зазначимо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Нагадаємо, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомляв, що президент Володимир Зеленський під час запланованих переговорів у Стамбулі готовий говорити лише із російським диктатором Володимиром Путіним, а не з його представниками.
Україна може зняти заборону на прямі переговори із російським диктатором Володимиром Путіним. Проте це можливо лише за умови, що очільник Кремля приїде на перемовини у Стамбул.Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі The Breakfast Show. Посадовець зауважив, що у тому випадку, якщо Путін все ж погодиться на перемовини, будуть внесені зміни у рішення Ради національної безпеки і оборони України."Я думаю, що будуть внесені знову ж таки зміни в рішення РНБО, якщо будемо виходити на підписання документа", — зазначив Подоляк.Він наголосив, що на сьогодні Україна не вважає Путіна легітимним президентом РФ, але, фактично він одноосібно контролює Росію."Тому тут юридично буде достатньо просто внести зміни в рішення РНБО, будуть прийняті відповідні необхідні юридичні регламентні норми", — пояснив Подоляк.Зазначимо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Нагадаємо, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомляв, що президент Володимир Зеленський під час запланованих переговорів у Стамбулі готовий говорити лише із російським диктатором Володимиром Путіним, а не з його представниками.
Папа Римський Лев XIV вже планує свої перші закордонні поїздки. У списку потенційних країн є й Україна.Про це повідомляє La Repubblica. За даними видання, першою закордонною поїздкою Папи може стати візит до турецького міста Нікея на річницю Вселенського Собору 325 року.Після цього новообраний Папа може відвідати й Україну. Як зазначили журналісти, Папа Римський Лев XIV вже отримав перше офіційне запрошення до Києва від президента України Володимира Зеленського. Тепер Папі доведеться вирішити, чи приймати запрошення і з якими термінами.Крім того, понтифік розглядає можливість візиту й до Перу, де він довгий час був місіонером. Зокрема, Папа наголосив: "Очікуйте скоро новин про мене в Перу".Як відомо, ввечері 8 травня у Ватикані конклав обрав нового Папу Римського. Ним став 69-річний Роберт Френсіс Прево зі Сполучених Штатів Америки. Новий понтифік має ім'я Лев XIV.Варто зауважити, що це перший понтифік-американець. Нового Папу конклав обрав на другий день голосування, перше відбулося 7 травня. Однак тоді ухвалити одностайне рішення не вдалося. Після оголошення результату над Ватиканом пролунав урочистий передзвін, який традиційно скликає римлян, паломників і туристів на площу Святого Петра.Нагадаємо, 12 травня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Папою Римським Левом XIV. Це була перша телефонна розмова понтифіка з лідером іноземної держави. У ході цієї розмови український гарант запросив понтифіка до Києва.
Президент Володимир Зеленський під час запланованих переговорів у Стамбулі готовий говорити лише із російським диктатором Володимиром Путіним, а не з його представниками.Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі The Breakfast Show. Зокрема, журналісти поцікавилися у посадовця, як буде діяти український лідер, якщо Путін не приїде на перемовини, та чи може Зеленський зустрітись з кимось окрім Путіна, до прикладу, з його представниками."Ні, звісно. Це ж не формат. Президент не може зустрічатися... тим більше Мединський — не зовсім зрозумілий статус буде... Ну навряд чи ця людина є достатньою, щоб обговорювати фундаментальні питання", — відповів Подоляк.Радник голови ОП наголосив, що навіть міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров або прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін навряд чи будуть уповноважені на ті, чи інші рішення."Тобто прийняти рішення про продовження чи припинення війни може лише Путін. Ну може там є ще невелике коло навколо нього, яке обговорює скільки й кого треба ще вбити", — сказав Подоляк.Зазначимо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.Нагадаємо, спеціальний посланець президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Стівен Віткофф заявив, що у ході перемовин у Стамбулі, які мають відбутися 15 травня, Україна та Росія мають обговорити три важливі теми. Зокрема, питання українських територій, статусу Запорізької атомної електростанції та доступу України до важливих водних шляхів.
У ході перемовин у Стамбулі, які мають відбутися 15 травня, Україна та Росія мають обговорити три важливі теми. Зокрема, питання українських територій, статусу Запорізької атомної електростанції та доступу України до важливих водних шляхів.Про це повідомив спеціальний посланець президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Стівен Віткофф в інтерв'ю порталу Breitbart News."Я думаю, що головні питання тут — це регіони, атомна станція (ЗАЕС, — ред.), те, як українці зможуть використовувати річку Дніпро та вийти до океану", — наголосив він.За словами Віткоффа, якщо Київ та Москва сядуть за стіл переговорів, тоді сторони можуть знайти компроміси і швидше наблизити мир."Ми звузимо кола питань між ними (Україною та РФ — ред.), а потім знайдемо компроміси та креативні рішення для вирішення кожної з їхніх проблем", — сказав Віткофф.Посадовець уточнив, що наразі в Україні є пʼять регіонів, які є предметом суперечок між сторонами. З них — два "під сильним контролем Росії" та три під "змішаним контролем". Водночас ЗАЕС є "своєрідною перлиною" і наразі є "важливою частиною цієї дискусії".Крім того, американський чиновник зауважив, що важливими також є водні шляхи та те, як Україна виходить до Чорного моря, що надає їй доступ до Світового океану через з'єднання із Середземним морем. Віткофф додав, що без схвалення кремлівського диктатора Володимира Путіна мирну угоду укласти не можливо."Я розмовляв з Андрієм Єрмаком, я розмовляв з президентом Зеленським, я розмовляв з їхнім міністром оборони паном Умєровим. У нас справді добрі — у нас позитивні дискусії, позитивні стосунки. Я розмовляв з усіма радниками з національної безпеки, які беруть участь у цьому, з Англії, Франції, Німеччини, Італії. І я розмовляв з президентом Путіним. Угоди не буде без схвалення… Путіна. Він є лідером Російської Федерації, тому ідея не розмовляти з… Путіним — це щось, проти чого люди якимось чином виступають, я не розумію цієї логіки. Нам потрібно розмовляти з усіма", — сказав він.Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висунув ультиматум Україні та Росії щодо мирних переговорів. Зокрема, він наголосив, що країни мають досягти прогресу у переговорах, інакше США вийдуть з процесу мирного врегулювання.Про це повідомив спеціальний посланець президента США Стівен Віткофф, передає портал Breitbart News."Президент (Трамп, — ред.) висунув ультиматум обом сторонам (Україні і Росії, — ред.), що без цих прямих переговорів, якщо вони не відбудуться швидко, то, на його думку, Сполучені Штати повинні відійти від цього конфлікту (війни, — ред.), що б це не означало, і просто не брати участі", — зазначив посадовець.За словами Віткоффа, досягти миру в Україні можливо лише шляхом прямих переговорів. Тому Київ та Москва повинні почати діалог."Нам потрібно посадити українців і росіян за один стіл. Так, це була жорстока війна — вони не люблять одне одного. Це потрібно змінити. Ми маємо переконати всіх, що відповідальний підхід — це дипломатичне врегулювання", — наголосив чиновник.Крім того, Віткофф зауважив, що війна в Україні — це не війна США, але Америка хоче допомогти її звершити, а "шлях до цього — це припинення вогню".Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
Президент Володимир Зеленський погодився на переговори із російським диктатором Володимиром Путіним у Стамбулі, щоб не образити американського лідера Дональда Трампа.Про це повідомляє The Guardian."Володимир Зеленський був змушений прийняти запрошення Володимира Путіна на переговори у Стамбулі, боячись образити Трампа", — зауважили у виданні.Як наголосили журналісти, на думку європейських дипломатів, Путін запропонував провести перемовини, щоб не відчужити президента США та уникнути тиску Європи на Трампа щодо запровадження жорсткіших санкцій. Західні дипломати наголошують, що в них немає підстав вважати, що Трамп діяв у змові з російським лідером.Водночас дипломати зазначили, що заклик Дональда Трампа негайно розпочати мирні переговори серйозно підірвав, а можливо й зірвав плани Європи щодо тиску на США з вимогою запровадити санкції проти Москви. Проте, за даними видання, поки Путін не погодиться на режим припинення вогню, ЄС не відмовлятиметься від підготовки нового пакета санкцій."Втім, справжнім переломним моментом були б саме санкції США — не лише через їх економічний ефект, але й через політичне визнання Трампом того факту, що саме Путін блокує мирний процес", — зазначили в The Guardian.Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
Російські чиновники намагаються відмовити кремлівського диктатора Володимира Путіна від поїздки у Стамбул для двосторонніх переговорів з Україною щодо припинення вогню.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War)."Російські чиновники, схоже, висувають умови президенту Росії Володимиру Путіну, щоб той відхилив запрошення президента України Володимира Зеленського зустрітися 15 травня у Стамбулі", — йдеться у повідомленні.За даними фахівців, заступник спікера Ради Федерації Російської Федерації Костянтин Косачов назвав запрошення Зеленського у Стамбул "чистим видовищем" та "комедією". До того ж він наголосив, що нібито зустрічі на високому рівні не організовуються в "такій складній ситуації", звинувативши Зеленського в спробі звинуватити Росію в незацікавленості у переговорах.Також заступник голови Комітету Державної думи Росії з міжнародних справ Олексій Чепа сумнівається у тому, що Путін поїде до Стамбула для зустрічі із Зеленським. Російський посадовець зазначив, що Росія не може довіряти Україні в будь-яких переговорах."Заяви російських чиновників нижчого рівня свідчать про те, що Путін, ймовірно, не поїде до Стамбула та не зустрінеться із Зеленським", — зауважили в ISW.Аналітики додали, що кремлівський диктатор активно готував росіян до довготривалої війни, а не до швидкої мирної угоди, зокрема використовуючи хибний наратив про те, що Зеленський і український уряд є нелегітимними."Путін і російські чиновники часто використовують цей наратив, щоб виправдати відмову Росії брати участь у добросовісних переговорах з Україною і для досягнення стратегічної воєнної мети Росії — створення проросійського маріонеткового уряду в Києві. Путін може вирішити, що Кремлю потрібно буде скоригувати або повністю відмовитися від цього наративу, щоб підготувати російську громадськість до прямих переговорів із Зеленським перед такими зустрічами", — йдеться в повідомленні.При цьому, як зазначили експерти, поки не спостерігають ознак того, що Кремль змінить риторику. За словами аналітиків, Путін може натомість вирішити поки що відійти від цього наративу і посилити його використання, якщо Росія й Україна підпишуть мирну угоду, "щоб створити умови для відмови Росії від будь-якої майбутньої мирної угоди і відновлення війни в час, який обере РФ"."Будь-яка довгострокова мирна угода між Росією та Україною повинна містити чітке визнання Росією легітимності президента, уряду та Конституції України", — резюмували в ISW.Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
Упродовж 2016-2018 років бізнесмен і колишній політик Денис Комарницький разом із дружиною володіли 110 квартирами у Києві. Згодом вони їх швидко продавали.Про це свідчить розслідування журналістів "Слідство.Інфо". Вони уточнили, що це житло у престижних новобудовах Комарницькі продавали дуже швидко — протягом кількох днів чи тижнів з моменту набуття права власності."Подружжя могло заробити на продажі цих квартир 440 мільйонів гривень. Враховуючи, що раніше правоохоронці та ЗМІ повідомляли, що Комарницького підозрюють у причетності до схем із виділення землі у Києві під забудови, виявлені квартири подружжя Комарницьких могли бути способом розрахунку за надання таких послуг", — зробили висновок розслідувачі.Вони нагадали, що в лютому 2025 року правоохоронці оголосили про проведення масштабної операції "Чисте місто" з викорінення корупції у земельній та бюджетній сферах Києва. Серед підозрюваних — Денис Комарницький, колишній депутат столичної ради, бізнесмен та юрист.Пізніше стало відомо, що Комарницький утік із країни, а подробиці махінацій із землею та нерухомістю у Києві за його можливої участі публікували журналісти Bihus.Info.Вони зауважили, що найбільший прибуток могли приносити земельні ділянки, які передавалися забудовникам під житло. Журналісти посилаються на так звані "понятійки" 2020 року, де йшлося про те, що за надання таких послуг у Комарницького хотіли третину квартир або принаймні третину прибутку від продажу квартир.Журналісти "Слідства.Інфо" дослідили майно Дениса Комарницького та його дружини та виявили, що протягом 2016-2018 років подружжя володіло 110 квартирами у престижних столичних новобудовах. Але володіли ними недовго."У великому житловому комплексі "Комфорт Таун" на лівому березі столиці Комарницькі мали 52 квартири. У житловому комплексі бізнес-класу Central Park у районі метро "Либідська" вони були власниками 48 помешкань. Ще ближче до центру столиці розташований ЖК преміумкласу Tetris Hall — там у Ірини Комарницької було 10 квартир", — перерахували розслідувачі.Журналісти дослідили витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та встановили, що виявлені квартири продавалися блискавично швидко — за лічені дні чи тижні. "Слідство.Інфо" визначило середню ціну квадратного метра у "Комфорт Тауні" та Central Park у роки, коли квартири продавали Комарницькі. Житло лише у цих двох комплексах могло принести подружжю понад 330 мільйонів гривень виторгу.Вартість 10 квартир, якими володіла Ірина Комарницька у преміальному Tetris Hall, журналісти рахували з довідки про оцінювальну вартість об’єктів нерухомості у цьому будинку станом на зараз. Вартість цих квартир могла сягати 110 мільйонів гривень. Отже, разом — 440 мільйонів гривень виторгу.Журналісти проаналізували все майно Комарницьких і помітили, що пік активності з купівлею та продажем квартир припав саме на 2016-2018 роки. Ні до цього, ні після Комарницькі не оперували нерухомістю у таких обсягах, а користувалися лише тим майном, яке зберігалося за родиною тривалий час. На запитання журналістки про те, чи були ці квартири хабарем, Ірина Комарницька відповіла: "Ні, це не хабар. Це бізнес-діяльність"."Повідомити, у чому полягав бізнес-інтерес купувати квартири, а вже через декілька днів або тижнів продавати їх, пані Комарницька відмовилася", — підсумували розслідувачі. Нагадаємо, що на початку березня в мережі з'явилася інформація, що колишній депутат Київської міської ради Денис Комарницький, якого підозрюють правоохоронці у створенні та керуванні злочинною організацією з метою заволодіння столичною землею, втік з України за кордон. Згодом стало відомо, що Комарницькому допомогли виїхати з країни працівники правоохоронних органів.
Україна готова презентувати дорожні карти реформ. Їх розглянуть представники країн-членів Європейського Союзу та Європейська комісія.Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанішина, яка в понеділок, 12 травня, виступила на спеціальному засіданні комітету з правових питань Європарламенту на запрошення його голови Ільхана Кючюка.У своєму зверненні вона представила ключові здобутки України у сферах судової реформи, прозорості, підзвітності та загального прогресу в межах переговорного процесу щодо вступу до Євросоюзу."Для України реформи та трансформація держави в умовах війни — це не лише реалізація прагнень нашого суспільства, але й життєво необхідний крок для збереження функціонування держави", — зазначила Стефанішина.Вона додала, що Україна — це не лише про війну. Це насамперед про людей, про стійкість, здатність долати виклики та повертатися до європейської родини попри всі труднощі."Не лише український уряд чи президент рухають країну до Європейського Союзу, а й увесь народ", — наголосила віце-премʼєр-міністерка.За її словами, Україна завершила й попередньо ухвалила на національному рівні проекти трьох стратегічних документів, які визначають бачення трансформації країни на період до членства України в Євросоюзі."Це бачення втілене у трьох дорожніх картах: з верховенства права, реформування державного управління та функціонування демократичних інституцій", — акцентувала Стефанішина.Крім того, зауважила вона, Україна також запропонувала план дій щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин України. Документ підготовлено в широкому діалозі з представниками меншин, але також враховує ключові питання, які підіймала одна з держав-членів ЄС."Ми завершуємо підготовку до представлення цих дорожніх карт країнам-членам ЄС і Єврокомісії. Над ними працювали сотні та тисячі держслужбовців, експертів, народних депутатів України, колеги з експертного середовища країн-членів ЄС у співпраці та координації з Єврокомісією", — наголосила Стефанішина.Водночас вона наголосила на тому, що основні зусилля щодо трансформацій зазначених сфер розпочалися задовго до того, як Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.Нагадаємо, раніше Ольга Стефанішина повідомляла, що санкції проти Росії залишаються основним інструментом міжнародного тиску. Більшість активів держави-агресора заморожені в юрисдикціях Євросоюзу, а їхнє розблокування поки що не обговорюється.
Речник Київської міської військової адміністрації (КМВА) Євген Ієвлєв залишив посаду речника відомства. Це сталося після інформації про погрози журналісту.Про це повідомив керівник КМВА Тимур Ткаченко, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Сьогодні останній день перебування Євгена Ієвлєва на посаді речника. Я хочу подякувати Євгену за роботу на цій посаді. Й окремо, хочу подякувати за захист України", — написав він.Ткаченко додав, що його відомство шукає речника, і цей процес дещо затягнувся."Поки що від імені КМВА комунікацію здійснюватиму особисто. Вся офіційна інформація та позиція — на моїх офіційних ресурсах та ресурсах КМВА", — наголосив Тимур Ткаченко.На початку травня журналіст "Вільного радіо" розповів про погрози від речника КМВА Євгена Ієвлєва після матеріалу про майно його батька з Покровського ТЦК Сергія ІєвлєваЗгідно із декларацією, у власності дружини батька є позашляховик Toyota Land Cruiser 2011 року випуску вартістю 773 тисячі гривень. У матеріалі зазначається, що офіційних доходів у жінки немає. Після публікації речник КМВА, який є його сином, нібито написав автору в Facebook."Написав під постом з іншим моїм матеріалом прохання написати йому. Я написав. Першим же повідомленням отримав від нього довгочит, у якому, окрім звинувачень в проросійськості, він погрожував мені фізично, розправою", — розповів журналіст.Тепер уже колишній речник КМВА в коментарі "Суспільному" розповів, що журналісти випустили матеріал, де "з сумнівом оцінили декларацію його батька", який є ветераном бойових дій і нині продовжує службу на посаді в ТЦК у фронтовій громаді."Я дозволив собі емоції стосовно автора цього матеріалу. Вважаю, що стаття маніпулятивна й емоційно забарвлена. А це ніяк не збігається з журналістськими стандартами. Завдання речника — зменшувати непорозуміння, розв'язувати проблемні питання. Я не виконав це завдання", — визнав Євген Ієвлєв.Він додав, що сподівається на розуміння в медіаспільноті, оскільки "має право на емоції як громадянин і порядний син".Нагадаємо, 11 квітня Тимур Ткаченко розповідав, що суд призупинив дію рішення Київської міської ради про зміну повноважень міського голови Києва. Таким чином у столиці триває "жорстка суперечка" між різними органами влади.
У понеділок, 12 травня, президент України Володимир Зеленський провів розмову зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайїпом Ердоганом. Вони обговорили майбутні перемовини Києва та Москви.Про це повідомив Володимир Зеленський, який опублікував відповідні дописи у своїх соціальних мережах."Розмовляв із президентом Ердоганом. Обговорили ключові деталі зустрічі в Туреччині, яка може допомогти в закінченні війни. Вдячний за підтримку та готовність на найвищому рівні сприяти дипломатії. Однаково бачимо необхідність припинення вогню", — зазначив він.На його переконання, також потрібно, щоби партнери забезпечили моніторинг припинення вогню."Ми готові до прямих перемовин із Путіним. І дуже важливо, що ми всі разом у Європі працюємо заради довгострокового гарантування безпеки. Будемо в постійному контакті з Америкою", — додав український президент.Він уточнив, що вони домовилися з президентом Ердоганом про подальшу спільну роботу заради того, щоб мир був.У традиційному вечірньому відеозверненні Зеленський констатував, що світ досі не отримав ясної відповіді з Росії щодо численних пропозицій припинити вогонь."Російські обстріли та штурми продовжуються. Москва увесь день мовчала щодо пропозиції прямої зустрічі. Дуже дивне мовчання. Все одно треба буде Росії закінчувати війну, і краще зробити це раніше. Немає сенсу продовжувати вбивства", — наголосив президент України.За його словами, президент Ердоган висловив повну готовність прийняти зустріч. Важливо, що президент Трамп повністю підтримує зустріч, тому Україна хоче, щоби він знайшов можливість бути в Туреччині."Україна не хотіла цієї війни жодної секунди від її початку. Ми з партнерами разом дбаємо про безпеку, ми разом готуємо надійну основу для встановлення миру, разом діємо так, щоб дипломатія дійсно спрацювала", — підсумував Володимир Зеленський. Нагадаємо, що сьогодні президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про копалини між США й Україною. Цей документ має відкрити шлях для залучення масштабних інвестицій у нашу економіку, зокрема, в критичну інфраструктуру, промисловість і відновлення постраждалих регіонів.
Президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.Щодо цього Володимир Зеленський опублікував відповідний допис у своїх соціальних мережах."Чув щойно заяву президента Трампа. Дуже важливі слова. Я підтримав Дональда Трампа з ідеєю про повне та безумовне припинення вогню", — зазначив він.За його словами, воно мало би бути достатньо тривалим, щоби дати основу дипломатії."І ми цього хочемо, ми готові забезпечити тишу зі свого боку", — наголосив президент України.Він констатував, що підтримав президента Трампа з ідеєю прямих перемовин із Путіним."Я відкрито сказав, що готовий до зустрічі. Я буду в Туреччині. Сподіваюся, що росіяни не будуть уникати цієї зустрічі", — зауважив український президент.Він акцентував, що, звісно, всі в Україні хотіли би, щоби президент Дональд Трамп зміг бути там теж — на зустрічі в Туреччині."Це правильна ідея. Багато можемо змінити. Президент Ердоган справді може прийняти зустріч на найвищому рівні. Дякую всім, хто допомагає", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, раніше стало відомо, що в четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Дональд Трамп зазначив: є передумови, що вона може призвести до хороших результатів, адже кровопролиття необхідно зупинити. Він також не виключив своєї особистої присутності під час перемовин у Туреччині.
У понеділок, 12 травня, президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про копалини між Сполученими Штатами та Україною. Про це повідомила прес-служба Верховної Ради України."Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між урядом України та урядом США про створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови", — йдеться у повідомленні.У ВР наголосили, що "цей документ має відкрити шлях для залучення масштабних інвестицій у нашу економіку, зокрема в критичну інфраструктуру, промисловість і відновлення постраждалих регіонів".Ратифікація угоди дозволить запустити повноцінну роботу Фонду. Йдеться не лише про фінансову підтримку, а й про формування нової довіри з боку стратегічного партнера — Сполучених Штатів Америки."Це — ще один практичний крок до відновлення, розвитку та економічної стійкості України", — запевнили в Раді.Що відомо про укладення угоди щодо надр між Україною та США У ніч на 1 травня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів Сполучених Штатів Америки Скотт Бессент підписали угоду щодо мінералів. Укладання історичної угоди відбулося у Вашингтоні."Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна", — повідомила українська посадовиця.Основні положення угоди про надра:в угоді записано, що всі ресурси є українською власністю;створюється інвестиційний фонд на рівних умовах — 50/50. Київ та Вашингтон спільно здійснюватимуть управління Фондом, у жодної зі сторін немає переважаючого голосу;угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями — вони й далі належатимуть Україні. Компанії на кшталт "Укрнафти" чи "Енергоатому", залишаються у власності держави;в документі не йдеться про будь-які боргові зобов’язання України перед США;угода відповідає Конституції України та не змінює її євроінтеграційний курс;документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України;наповнення Фонду здійснюватиметься виключно доходами з нових ліцензій. Це, зокрема, 50% коштів від нових ліцензій на проекти у сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. Доходи від уже розпочатих проектів або заплановані у бюджеті надходження не належать до Фонду;законодавчі зміни — лише точкові. Для функціонування Фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу. Саму ж Угоду має ратифікувати український парламент;Сполучені Штати допоможуть Україні залучати інвестиції, технології та інновації через агентство DFC (Development Finance Corporation);доходи й внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.Верховна Рада 8 травня підтримала ратифікацію угоди про копалини між Сполученими Штатами та Україною. Нагадаємо, раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що угода про корисні копалини, яку підписали Україна й Америка, є повноцінним економічним партнерством. Це дасть змогу президенту Дональду Трампу вести переговори з Росією на міцнішій основі.
У четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Є передумови, що вона може призвести до хороших результатів, адже кровопролиття необхідно зупинити.Такої тези дотримувався американський президент під час спілкування з журналістами поблизу Білого дому."Зустріч у четвер Росії та України — вкрай важлива. Я наполягав на тому, щоби вона відбулася. Думаю, що з неї може вийти щось хороше. Варто припинити кровопролиття — це жахливо, це бійня", — зазначив Дональд Трамп.За його словами, українські та російські солдати вбивають один одного в масштабах, яких ніхто не бачив із часів Другої світової війни. І вбивства тривають щотижня."Багато боїв відбуваються з використанням дронів. Це абсолютно нова форма війни. Це жорстока та нещадна війна", — акцентував американський президент.До того ж він заявив, що розглядає можливість поїздки до Стамбула.Учора Дональд Трамп закликав Україну негайно погодитися на переговори з Росією в Туреччині. Він заявив, що це шанс перевірити, чи можливо взагалі досягнути домовленості. При цьому президент США засумнівався, що російський диктатор Володимир Путін прагне миру, але Україна все одно має погодитися на перемовини.Своєю чергою, речник кремлівського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що американський президент Дональд Трамп нібито закликав Україну погодитися на переговори з Росією в Туреччині "без жодних умов".Нагадаємо, сьогодні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що європейські союзники України найближчим часом можуть посилити санкції проти Росії. Кремлю надали часові рамки, чекаючи на відповідь щодо пропозиції про 30-денне перемир'я.Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що Україна відкрита до діалогу щодо припинення вогню. Однак переговори можливі лише за умови 30-денного припинення вогню.Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зазначив сьогодні під час онлайн-зустрічі з очільниками МЗС Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі, Франції та представниками Євросоюзу, що Російська Федерація проігнорувала пропозицію про повне та тривале припинення вогню. Таким чином офіційний Кремль знову продемонстрував своє небажання миру.