У понеділок, 22 червня, у Київській області сталась масштабна дорожньо-транспортна пригода. Внаслідок зіткнення двох автомобілів постраждали щонайменше троє людей. Також є жертви.Про це повідомила пресслужба Головного управління Національної поліції у Київській області.Відомо, що на автодорозі "Бориспіль — Дніпро" поблизу села Рогозів 70-річний водій Renault Sandero під час виконання обгону виїхав на зустрічну смугу руху, де відбулося лобове зіткнення з Nissan Altima, за кермом якого перебував 35-річний чоловік."Унаслідок аварії на місці загинули водій Renault та дві його пасажирки віком 95 і 75 років, а також 40-річний пасажир Nissan Altima", — зазначили в поліції.Ще одна 69-річна пасажирка Renault померла в лікарні від отриманих травм. Крім того, у ДТП постраждали:водій Nissan Altima;18-річна пасажирка Renault Sandero."Їх госпіталізовано з травмами різного ступеня тяжкості", — уточнили в поліції.Слідчі розпочали досудове розслідування — "Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб" (за ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України). Розслідування триває.Нагадаємо, на автодорозі "Львів — Краковець" поблизу села Солуки 21 червня сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участю двох легкових автомобілів та пасажирського автобуса. Унаслідок потрійного зіткнення, яке спровокував водій-іноземець, отримали травми та були госпіталізовані п’ятеро людей..

Правоохоронні органи викрили колишніх посадовців прокуратури Кіровоградської області, яких підозрюють у причетності до корупційної схеми та легалізації майна. Йдеться про отримання десятків тисяч доларів за сприяння у закритті кримінальних проваджень, а також використання елітного автомобіля як частини незаконних домовленостей.Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України.За даними слідства, перший заступник керівника Кіровоградської обласної прокуратури вимагав хабар у представників одного з підприємств Національної академії аграрних наук України та директора держпідприємства за закриття кримінального провадження. Загальна сума неправомірної вигоди становила понад 88 тисяч доларів.Частиною домовленостей став автомобіль Tesla Model X P100D, який, за версією слідства, мав бути переданий як частина неправомірної вигоди. Для приховування активу посадовець залучив керівника окружної прокуратури, який підшукав підставну особу для оформлення довіреності на розпорядження авто, зокрема його подальший продаж. "Цим намірам став на заваді арешт Tesla, накладений ВАКС у межах іншої справи", — зазначили в НАБУ.Згодом через довірену особу прокурор отримав ще 13,5 тисяч доларів, після чого решту суми не було передано через невиконання домовленостей.Наразі колишнього першого заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури затримано, йому повідомлено про підозру (за ч. 4 ст. 368 та ч. 2 ст. 209 КК України). Пособник та колишній керівник окружної прокуратури також отримали підозри (за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 та ч. 2 ст. 209 КК України).Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.Нагадаємо, за даними ДБР, колишню посадовицю податкової служби на Дніпропетровщині підозрюють у незаконному заволодінні службовою квартирою вартістю майже три мільйони гривень.Читайте також: Оприлюднено рейтинг корупції у світі: яке місце посіла Україна.

Колишню посадовицю податкової служби на Дніпропетровщині підозрюють у незаконному заволодінні службовою квартирою вартістю майже три мільйони гривень.Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.Експосадовиця за версією слідства, після звільнення з державної служби втратила право користування службовим житлом, яке мало бути повернуте державі. Натомість жінка використала підроблені документи для реєстрації квартири у приватну власність."Після державної реєстрації права власності колишня посадовиця уклала договір дарування та передала нерухомість своїй доньці", — зазначили в ДБР.У результаті з державної власності вибула квартира, що перебувала у сфері управління Державної податкової служби України. Сума завданих збитків, за даними слідства, становить близько 2,9 мільйона гривень.Яке покарання загрожує фігурантціКолишній посадовиці інкримінують використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України) та шахрайське заволодіння майном в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України). Санкція найтяжчої статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Наразі вирішується питання щодо арешту квартири. Нагадаємо, раніше працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії зі Службою безпеки України викрили двох співробітників Бюро економічної безпеки України, яких підозрюють у вимаганні та одержанні хабарів.Читайте також: Оприлюднено рейтинг корупції у світі: яке місце посіла Україна.

На Закарпатті триває масштабна пошукова операція з розшуку 10-річного хлопчика, якого напередодні віднесла стрімка течія річки Тиса. До рятувальних робіт залучили водолазів, поліцію, місцевих мешканців та дрони для аеророзвідки.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Залучення авіації та водолазних групЯк зазначають надзвичайники, подія трапилася у неділю в селі Гетиня, де течія річки Тиса віднесла 10-річного хлопчика. Наразі рятувальники продовжують безперервні пошуки дитини, намагаючись обстежити якомога більшу акваторію. До посилених пошукових заходів оперативно долучилися професійні водолази, працівники Національної поліції, а також десятки небайдужих місцевих жителів. Для ретельного обстеження прибережної зони та важкодоступних ділянок річки фахівці ДСНС використовують безпілотний літальний апарат.Критична статистика та заклики рятувальниківНа тлі інциденту представники екстрених служб вкотре звернулися до населення із проханням не нехтувати базовими правилами безпечної поведінки під час літнього відпочинку. Купання у заборонених і неперевірених місцях — це пряма загроза людському життю, тому громадян закликають суворо дотримуватися встановлених обмежень.Ситуація на водоймах країни залишається критичною. Лише за минулу добу на водних об’єктах країни загинуло 8 осіб, серед яких — двоє дітей 2011 та 2017 років народження з Рівненщини.Нагадаємо, у Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту..

Служба безпеки України викрила вісьмох людей, яких підозрюють у поширенні російської пропаганди, виправдовуванні агресії РФ та закликах до посилення ударів по Україні. Слідчі дії проводили у Києві, Сумах, Дніпрі, Кривому Розі, а також у Чернігівській, Житомирській та Одеській областях.Про це повідомила СБУ.У Києві затримали працівника охоронної компанії, який, за даними слідства, поширював у Telegram фейки про Сили оборони та закликав до захоплення України. Під час робочих поїздок він також ймовірно фотографував блокпости й мобільні групи територіальних центрів комплектування, позначав їхню геолокацію та публікував інформацію із закликами зривати мобілізацію.У Сумах викрили адміністратора Telegram-каналу, який вихваляв російські війська за обстріли міста та закликав завдати по Україні удару ядерною ракетою.Закликали до перевороту та ядерних ударівУ Дніпрі правоохоронці викрили учасницю підпільного осередку так званого "народовладдя". За версією слідства, вона закликала до насильницької зміни влади та заперечувала воєнні злочини Росії."Задокументовано, як фігурантка публікувала ворожий контент на власних сторінках у Фейсбуку та ТікТоку із загальною аудиторією майже вісім тисяч користувачів", — зазначили правоохоронці.. У Кривому Розі затримали чоловіка, який у Telegram-чатах закликав Росію застосувати ядерну зброю проти Києва.На Чернігівщині СБУ та Державне бюро розслідувань викрили мобілізованого військовослужбовця. За показами свідків, він заперечував повномасштабне вторгнення, підтримував кремлівський режим і виправдовував воєнні злочини РФ. Чоловіка затримали у Полтаві після самовільного залишення військової частини.Виправдовували злочини у Бучі та закликали захопити ОдещинуУ Житомирській області викрили двох безробітних, які, за даними СБУ, вихваляли російську владу й армію. Один із них виправдовував убивства мирних жителів у Бучі, інший закликав посилити удари керованими авіабомбами по позиціях Сил оборони.На Одещині затримали чоловіка, якого підозрюють у закликах до захоплення регіону та його приєднання до Росії. Для поширення пропаганди він брав участь в онлайн-ефірах, які транслювали в TikTok із території РФ.. Ініційовані СБУ лінгвістичні експертизи, за даними відомства, підтвердили факти інформаційної діяльності фігурантів в інтересах Росії."Наразі їм повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період); ч. 1 ст. 161 (умисні дій, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності); ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану); ст. 436 (пропаганда війни); т. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників)", — подали в СБУ.У разі доведення вини підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі.Нагадаємо, раніше Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії..

У центрі Києва патрульні правоохоронці зуміли вчасно зорієнтуватися та врятувати життя місцевому жителю, якому раптово стало зле під час перебування на вулиці. Завдяки професійним та швидким діям поліціянтів потерпілому надали екстрену домедичну допомогу ще до прибуття лікарів.Про це повідомляє поліція Києва.Миттєва реакція та перша допомогаПід час патрулювання та забезпечення публічної безпеки в центральній частині міста оперативник Олександр Гавриш та офіцер НАВС Дмитро Маргара помітили надзвичайну ситуацію. Перехожий, який до цього просто сидів на лавці, зненацька знепритомнів і впав на землю.Правоохоронці миттєво підбігли до постраждалого, щоб оцінити його загальний стан. Вони оперативно забезпечили прохідність дихальних шляхів за допомогою спеціального повітроводу, а також зупинили кровотечу.Контроль показників до приїзду медиківПаралельно на місце події було викликано бригаду швидкої медичної допомоги. До приїзду лікарів правоохоронці безперервно перебували поруч із чоловіком, контролюючи його життєві показники.Завдяки вчасним та професійним діям поліціянтів життя 50-річного киянина було врятовано. У відомстві наголосили, що щодня поліціянти стоять на варті безпеки громадян, але за службовими обов’язками завжди стоїть головне — людяність, небайдужість та готовність прийти на допомогу.Нагадаємо, Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії. .

У Києві правоохоронці викрили масштабне розкрадання бюджетних коштів під час модернізації навчальних закладів столиці. Посадовиця одного з комунальних підприємств погодила придбання шкільного приладдя за суттєво завищеними цінами, що завдало значних збитків міському бюджету.Про це повідомляє поліція Києва.Схема із єдиним учасником тендеруЗа даними поліції, комунальне підприємство "Освітня агенція міста Києва" організувало через систему публічних закупівель відкриті торги. Метою тендеру було придбання сучасного обладнання для кабінетів біології у закладах освіти столиці. Очікувана вартість цієї закупівлі була встановлена на рівні 6,8 млн грн. Проте конкуренції на торгах не відбулося — єдиним учасником та автоматичним переможцем тендеру стало підприємство, яке запропонувало фінальну ціну у розмірі 6,7 мільйона гривень.Висновки експертизи та оголошення підозриСлідчі залучили до розслідування профільних експертів для оцінки реальної вартості купленого товару. Згідно з офіційними висновками експертизи, ринкова вартість аналогічного комплекту обладнання на момент укладання фінансової угоди становила близько шести мільйонів гривень.Посадовиця комунального підприємства не виконала своїх обов'язків, не перевірила належним чином обґрунтованість вказаної вартості закупівлі та підписала документи, що сприяло укладенню збиткової угоди. Внаслідок її дій бюджетні кошти територіальної громади Києва були розтрачені на суму близько 700 тисяч гривень. Наразі фігурантці офіційно оголошено про підозру.Нагадаємо, у Київській області правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в державному дорожньому підприємстві: керівництво облавтодору систематично вимагало від бізнесу готівкову "данину" за користування державним майном. Під час розслідування задокументували десятки епізодів передачі грошей, а під час обшуків вилучили майже 600 тисяч гривень готівки та "чорну бухгалтерію"..

Правоохоронці повідомили про підозру дев’ятьом особам у справах про незаконний видобуток корисних копалин у п’яти регіонах України. За даними слідства, їхні дії завдали державі збитків на понад 1,5 мільярда гривень.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора. Серед підозрюваних — керівники державних і комунальних підприємств, посадовці державних компаній, міський голова, арбітражний керівник — ліквідатор одного з підприємств, а також представник приватного бізнесу.За версією слідства, фігуранти без необхідних дозволів або з порушенням їхніх умов і строків дії видобули понад 450 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення. Йдеться, зокрема, про граніт, габро та підземні води.Незаконно видобули граніту на понад 1,2 мільярда гривеньВ одному з епізодів підозрювані нібито видобули з родовища понад 375 тисяч кубометрів граніту. Для цього провели щонайменше 12 вибухових робіт."Для цього здійснили щонайменше 12 вибухових робіт. Завдані державі збитки перевищили 1 млрд 255 млн грн", — зазначили у відомстві.В іншій справі без спеціального дозволу з 30 свердловин видобули понад 60 тисяч кубометрів підземної води. Її використовували для централізованого водопостачання жителів громади. Сума збитків перевищила 12,6 мільйона гривень."Також учасники оборудок розкрадали державне майно та зловживали службовим становищем. Для незаконного видобутку вони навіть цинічно використовували державну техніку", — додав Генпрокурор.Досудові розслідування тривають. Винуватість підозрюваних має встановити суд.Нагадаємо, 2024 року правоохоронці припинили діяльність злочинної організації, яка впродовж трьох років займалась незаконним видобутком та реалізацією кам’яного вугілля на одній із шахт у Донецькій області. Фігуранти завдали державі понад один мільярд гривень збитків..

На автодорозі "Львів — Краковець" поблизу села Солуки 21 червня сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участю двох легкових автомобілів та пасажирського автобуса. Унаслідок потрійного зіткнення, яке спровокував водій-іноземець, отримали травми та були госпіталізовані п’ятеро людей.Про це повідомляє поліція Львівської області.Обставини потрійної аварії біля СолукЯк зазначають правоохоронці, дорожній інцидент стався 21 червня близько 06:45 на території Яворівського району. Правоохоронці встановили, що 35-річний іноземець, який перебував за кермом автомобіля Opel Astra, під час виконання обгону автобуса БАЗ виїхав на зустрічну смугу руху. На зустрічній смузі він скоїв лобове зіткнення з автомобілем Renault Megane, яким керувала 22-річна дівчина, після чого Opel Astra відкинуло в сам автобус БАЗ.Інформація про постраждалих та затримання винуватцяВнаслідок аварії травми різного ступеня важкості отримали п'ятеро пасажирів, яких терміново госпіталізували до медичного закладу. Серед поранених — 35-річна іноземка з автомобіля Opel Astra, а також четверо пасажирів із салону Renault Megane: 22-річний хлопець та три жінки віком 43, 44 та 66 років. Усі травмовані пасажири французької автівки є жителями Львівського району.Керманича Opel Astra поліціянти затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. За фактом автопригоди слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України. За скоєне іноземцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Наразі всі обставини події встановлюються.Нагадаємо, у Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту..

Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії.Про це повідомила СБУ. Правоохоронці стверджують, що підозрювані заклали саморобний запальний пристрій під генераторною установкою біля адмінбудівлі у Шевченківському районі. Його нібито планували активувати дистанційно, щоб спричинити пожежу та пошкодити сусідню будівлю.Навпроти місця запланованого вибуху чоловіки також встановили замасковану телефонну камеру, до якої російська спецслужба могла мати віддалений доступ. За версією слідства, камеру планували знищити після теракту, щоб приховати докази."Встановлено, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна. Правоохоронці завчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали у поїзді", — зазначили у відомстві.Правоохоронці затримали чоловіків у поїзді. Під час обшуків у них вилучили смартфони з можливими доказами співпраці з російською спецслужбою та човен.. За даними СБУ, один із затриманих є військовослужбовцем, який самовільно залишив частину, інший працював маркетологом. Обох завербували через Telegram-канали, де вони залишали проросійські коментарі."Перед виконанням цього теракту вони виконали низку «тестових» завдань від ворога. Зокрема, зловмисники заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали фсб для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець "зливав" ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців", — зазначили в СБУ.Затриманим повідомили про підозру в закінченому замаху на вчинення терористичного акту. Вони перебувають під вартою."Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", — зазначили правоохоронці.Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України заочно повідомила про підозру співробітнику російської воєнної розвідки Артему Шмулю, який, за даними слідства, залучав неповнолітніх до диверсій і терактів в Одесі. Його ймовірними агентами стали четверо місцевих жителів віком від 13 до 18 років..

У понеділок, 22 червня, поблизу кримського узбережжя сталася серія з чотирьох відчутних землетрусів магнітудою до 3,8. Підземні поштовхи зафіксували у ранкові години в акваторії Чорного моря, а їхній епіцентр залягав за 13 кілометрів від півострова.Про це повідомив Головний центр спеціального контролю.Деталі сейсмічної активності у КримуУсі підземні поштовхи були зафіксовані впродовж кількох годин ранку 22 червня. Магнітуда зафіксованих землетрусів коливалася в межах від 3,3 до 3,8 бала за шкалою Ріхтера. Сейсмологи зазначили точний час, коли виникали коливання земної кори: перші поштовхи прилади зареєстрували о 5:09, наступні хвилі пройшли о 5:27 та о 6:14, а фінальний підземний удар припав на 7:11.Глибина та епіцентр підземних ударівЗа даними фахівців, джерело природного збурення залягало безпосередньо у морі, на відносній близькості до суходолу. Епіцентр підземних поштовхів фахівці виявили на відстані приблизно 13 кілометрів від кримського узбережжя. Джерело коливань розташувалось на глибині 19 кілометрів під морським дном. Попри те, що такі землетруси є цілком відчутними для людей на суходолі, інформації про серйозні руйнування інфраструктури чи постраждалих наразі не надходило. Нагадаємо, 15 червня у Хмельницькій області стався землетрус. Його магнітуда становила два бали за шкалою Ріхтера..

У Києві завершили розслідування щодо 35-річного чоловіка, якого обвинувачують у заволодінні 30 тисячами доларів, що належали волонтеру. За даними слідства, він пообіцяв поставити партію безпілотників для військових, однак після отримання грошей перестав виходити на зв’язок.Про це повідомила поліція Києва.Наприкінці 2025 року до правоохоронців звернувся підприємець, який займається волонтерством. Він повідомив, що передав гроші за дрони для потреб фронту, але товару не отримав.За версією слідства, обвинувачений представився надійним постачальником і запропонував придбати квадрокоптери Mavic 3T за ціною, нижчою за ринкову. Він нібито пообіцяв доставити безпілотники протягом кількох днів.Після отримання 30 тисяч доларів чоловік не виконав домовленості та припинив контактувати з покупцем. Поліцейські встановили його особу та зібрали докази ймовірної причетності до шахрайства.Обвинувальний акт скерували до суду. Чоловіка обвинувачують у шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах:"Слідчі за процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах. Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Обвинуваченому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна".Нагадаємо, нещодавно у Києві правоохоронці затримали 26-річного чоловіка, якого підозрюють у продажі автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарна допомога для Сил оборони. За даними слідства, він продав чотири такі авто за 17 тисяч доларів..

У Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту.Про це повідомила пресслужба поліції Львівської області.Відомо, що ДТП сталася 20 червня близько 17:05 у лісовому масиві поблизу озера в селі Терновиця Яворівського району. Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля Volkswagen Touran, 66-річний житель Яворова, здійснив наїзд на пішохода, шестирічного мешканця міста Новояворівськ Яворівського району."Внаслідок ДТП хлопчик отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований", — уточнили правоохоронці.За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження — "Порушення правил безпеки дорожнього руху" (за ч. 1 ст. 286) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, — до трьох років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.Правоохоронці встановлюють обставини події.Нагадаємо, 20 червня у Києві сталася дорожньо-транспортна пригода. Винуватець перебував за кермом у нетверезому стані.Додамо, 16 червня у селі Гребенів Стрийського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Водій Opel Ampera з’їхав у кювет, після чого автомобіль перекинувся в річку..

Відпочинок на узбережжі Одещини обернувся трагедією. Уже третю добу рятувальники та водолази шукають 10-річну дівчинку, яку під час купання віднесло у відкрите море.Як повідомили у пресцентрі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, попри безперервні пошуки, дитину досі не вдалося знайти."Третю добу тривають пошуки дівчинки, яку віднесло на кругу в море", — йдеться у повідомленні.У ДСНС нагадали, що біля села Сичавка, під час купання в морі, зникла 10-річна дівчинка, яка відпочивала з прабабусею.Загалом від початку пошукових робіт обстежено шість кілометрів узбережжя, 210 гектарів надводної поверхні та 4,5 гектари морського дна. Від ДСНС залучені водолази, рятувальники, психологи та фахівці безпілотних систем. . Небезпечний відпочинок: рятувальники застерігають від купання на стихійних пляжах"Відпочинок на стихійних пляжах становить серйозну загрозу для життя та здоров’я", — наголошують рятувальники.Попри застереження, люди продовжують обирати неперевірені місця для купання, наражаючи себе та своїх близьких на небезпеку.Стихійні пляжі не обладнані рятувальними постами, а стан дна, узбережжя та води там не перевіряється. Особливо ризикованим є використання надувних плавзасобів, які можуть стати причиною нещасних випадків. Фахівці закликають відпочивати лише у спеціально визначених та безпечних місцях, дотримуючись правил поведінки на воді.Як відомо, 10 червня у Миколаєві сталася трагедія на воді. Після стрибка з пірса в акваторію Бузького лиману загинув 17-річний юнак.Нагадайте, за даними ДСНС, в Україні стрімко зростає кількість трагічних випадків під час відпочинку на водних об'єктах у літній період. Рятувальники застерігають, що легковажність та ігнорування базових правил безпеки призводять до непоправних наслідків у багатьох регіонах країни.Читайте також: На Одещині відкрили ще 14 пляжів: де можна купатися.

У Львівській області внаслідок наїзду потяга загинув 19-річний хлопець. Правоохоронці встановлюють обставини та подробиці трагедії.Про це повідомила пресслужба поліції Львівської області. Там уточнили, що подія сталася 20 червня близько 16:50 поблизу міста Стрий.Як попередньо встановили правоохоронці, вантажний потяг здійснив наїзд на 19-річного мешканця Стрия, який лежав на колії. Від отриманих внаслідок наїзду травм хлопець загинув на місці події.За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження — "Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту" (за ч.3 ст.276 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до 10 років.Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в суді.Нагадаємо, 2 червня на Рівненщині сталася аварія на залізниці. Загинув неповнолітній.Також нещодавно на Житомирщині підліток постраждав від удару струмом, який він отримав, коли виліз на дах вантажного потяга. Дитина перебуває у лікарні..
