У Київській області під час будівництва дитячого садка директор підприємства завищив вартість виконаних робіт та привласнив кошти. Збитки склали 2,8 мільйона гривень.Як повідомляє прес-служба Національної поліції України, між Глевахівською селищною радою та директором одного із товариств було укладено договір будівництва навчально-виховного закладу.Так, у ході проведення будівельних робіт підрядник заволодів частиною виділених бюджетних коштів. За даними слідства, фігурант вніс до офіційної документації свідомо неправдиві відомості, що не відповідають проєктно-кошторисній документації, тим самим умисно завищив вартість фактично виконаних робіт та використаних матеріалів."Внаслідок вказаних дій директор товариства отримав майже 2,8 мільйона гривень бюджетних коштів на рахунки підприємства", — зазначили у поліції.Наразі слідчі повідомили про підозру директору підприємства за фактом заволодіння чужим майном та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України).Нагадаємо, у квітні Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки задокументували нові факти розкрадань з бюджету Києва. Зокрема, фігуранти справи привласнили щонайменше 153 мільйони гривень, які призначалися на будівництво Подільського мосту через річку Дніпро.
У Вінницькій області нетверезий 38-річний водій легковика влаштував смертельну дорожньо-транспортну пригоду. Керманич не впорався з керуванням та протаранив припарковану вантажівку. Як повідомляє прес-служба Національної поліції України, аварія сталася у вівторок, 6 травня, на автодорозі М-30 зі сполученням "Стрий-Ізварине".У поліції додали, що від отриманих травм 28-річна пасажирка легковика, місцева жителька, загинула на місці події. Водночас водія ВАЗ-2107, мешканця Райгородської громади, доставили до лікарні. Медики виявили у його організмі 1,76 проміле алкоголю."Керманича транспортного засобу затримали у процесуальному порядку. Транспортні засоби поміщені на арештмайданчик. Призначено проведення судово-медичних експертиз. Усі обставини та причини ДТП встановлюються", — зазначили правоохоронці.Слідчі повідомили водію легковика про підозру у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 286-1 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) Кримінального кодексу України. За це фігурантові загрожу до 10 років позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.Нагадаємо, раніше сервіс відкритих даних "Опендатабот" повідомляв, що в Україні від початку повномасштабної російсько-української війни на 19% зросла кількість дорожньо-транспортних пригод за участі нетверезих водіїв. Найбільше нетверезих водіїв торік зафіксували на Дніпропетровщині, Одещині та у Києві.
У колишнього керівника Харківського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки слідчі викрили факти необґрунтованого збагачення. У його родини можуть конфіскувати два елітні автомобілі. Загальна сума нерухомості — майже п'ять мільйонів гривень. За матеріалами ДБР суд розгляне конфіскацію елітних авто родини екскерівника Харківського ТЦКДБР викрило на незаконному збагачПро це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань."Працівники ДБР у взаємодії з Національним агентством з питань запобігання корупції викрили факти необґрунтованого збагачення колишнього керівника Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки", — йдеться у повідомленні.На підставі зібраних матеріалів прокурор звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом про цивільну конфіскацію активів на суму чотири мільйони 850 тисяч гривень, які перебували в користуванні родини посадовця. Йдеться про два автомобілі, які у 2023–2024 роках набули у приватну власність близькі особи посадовця:BMW X6 (2023 року випуску);Toyota Camry Hybrid (2022 року випуску)."У період набуття цих авто чоловік обіймав посади начальника районного ТЦК та СП та виконувача обов’язків начальника обласного ТЦК та СП", — уточнили в ДБР.Проаналізувавши офіційні доходи військовослужбовця та його родини, працівники ДБР встановили, що придбання цих транспортних засобів коштом легальних джерел є економічно необґрунтованим."З метою недопущення відчуження підозрілих активів, суд наклав арешт на рухоме і нерухоме майно відповідачів у межах забезпечення позову", — додали в прес-службі.Наразі розгляд справи триває.Нагадаємо, раніше у ДБР повідомляли, що начальник Черкаського об’єднаного міського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки умисно не призивав на військову службу окремих військовозобов’язаних. За зрив мобілізації йому загрожує 12 років тюрми.
У четвер, 8 травня, у Харкові чоловік напав на військовослужбовців Територіального центру комплектування та соціальної підтримки із перцевим балончиком. Один із військових постраждав.Про це повідомив Харківський ОТЦК та СП. Зазначається, що інцидент стався на вулиці Миколи Манойла під час спільних заходів оповіщення, які здійснювали військовослужбовці ТЦК та СП разом з представниками Національної поліції.Зокрема, військовослужбовці попросили громадянина надати на перевірку військово-облікові документи, але чоловік відмовив у грубій формі, а також застосував перцевий балончик та здійснив напад на військовослужбовців. Один з військовослужбовців отримав ушкодження обличчя. За фактом цього інциденту призначено службову перевірку."Нагадуємо, відповідно до вимог закону чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані завжди мати при собі військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу та пред’являти їх в разі вимоги уповноваженим особам, зокрема представникам груп оповіщення", — додали у ТЦК.Нагадаємо, 29 квітня в Новобаварському районі Харкова стався конфлікт між працівниками територіального центру комплектування та місцевим мешканцем, який погрожував ножем. Поліція відкрила кримінальне провадження за цим фактом.
У четвер, 8 травня, у селі Рясне-Руське Львівської області двох чоловіків уразило електричним струмом. Один із них загинув, інший — у важкому стані в лікарні.Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради."В обідній час у селі Рясне-Руське під час проведення ремонтних робіт на території одного з підприємств двох працівників уразило електричним струмом", — йдеться у повідомленні.Один з чоловіків загинув на місці трагедії ще до приїзду "швидкої", іншого — у важкому стані госпіталізували до лікарні.У лікарні святого Луки Першого медоб’єднання, куди госпіталізували 21-річного постраждалого, уточнили, що стан чоловіка важкий. Він отримав глибокі опіки тіла. "Пацієнт перебуває у палаті інтенсивної терапії Центру термічної травми. Зараз лікарі стабілізують його стан та надають всю необхідну медичну допомогу", — зазначили медики.Чоловікові, який загинув, було 48 років.Нагадаємо, раніше у Новому Роздолі на Львівщині трапилася трагедія. З вікна третього поверху випала чотирирічна дівчинка. Матір дитини у цей час перебувала у нетверезому стані.
У Сумах 35-річна жінка намагалася продати свою новонароджену дитину за 30 тисяч доларів. Горе-матір затримали правоохоронці.Про це повідомила прес-служба поліції Сумської області.Відомо, що поліцейські отримали інформацію про можливе вчинення злочину, пов’язаного з торгівлею людьми. Під час перевірки з’ясувалося, що мешканка Сумщини, перебуваючи ще на пізньому терміні вагітності, почала шукати охочих придбати її майбутню дитину. "За попередніми даними, вона мала намір продати новонароджену дівчинку за 30 тисяч доларів", — інформують в поліції.️Вже після народження дитини, а саме 1 травня 2025 року, вона перейшла до практичної реалізації свого плану. Жінка погодилася передати немовля мешканцю Білопільської громади, запропонувавши оформлення фіктивного батьківства. . "Спочатку жінка отримала завдаток у сумі одної тисячі доларів, а вже під час передачі основної частини суми коштів зловмисницю затримали у процесуальному порядку", — зазначили правоохоронці.️Наразі вирішується питання щодо повідомлення жінці про підозру. Слідчі дії тривають.Нагадаємо, раніше у Тернопільській області 21-річна жінка вбила свого чотирирічного сина, який був інвалідом з народження. Смерть дитини настала внаслідок умисних дій матері.
Поліція затримала чоловіка, який влаштував стрілянину у Софіївській Борщагівці на Київщині 8 травня, вбивши двох людей — військового та його родичку.Про це повідомила поліція Київської області. Як встановило слідство, вбивцею є 63-річний місцевий мешканець.З'ясувалося, що місяць тому загиблий військовослужбовець продав зброю чоловіку за 1000 доларів США. Втім, сьогодні між ними стався конфлікт щодо оплати. Зокрема, військовий вимагав у покупця виплатити йому ще певну суму коштів. У результаті чоловік з купленої зброї розстріляв військового та його тещу, яка перебувала вдома.Після цього зловмисник зайшов до власної оселі та зачинився всередині. Спецпризначенці поліції оточили будинок та протягом години затримали чоловіка. Стрілку готують підозру."Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за п. 1 ч. 2 ст. 115 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, що 22 квітня у Святошинському районі Києва підстрелили чоловіка. Поліція встановлювала обставини інциденту та розшукувала осіб, причетних до злочину.Також правоохоронці повідомляли, що 26 березня в Оболонському районі Києва невідомий здійснив стрілянину, внаслідок якої постраждав чоловік. Зловмисника затримали.
У четвер, 8 травня, на Харківщині 11-річний хлопець підірвався на невідомому вибуховому пристрої. Дитина у лікарні.Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. За словами посадовця, трагедія сталася у селі Зарічне Старосалтівської громади.Зокрема, хлопець в полі знайшов невідомий предмет, який здетонував. Внаслідок вибуху дитина отримала важкі поранення. Наразі хлопець перебуває у лікарні. Медики надають постраждалому усю необхідну допомогу."Вкотре закликаю усіх пам'ятати про мінну небезпеку на всій території Харківської області. В жодному разі не можна чіпати невідомі предмети. У випадку виявлення таких предметів необхідно одразу викликати на місце відповідні служби за номерами 112, 101 або 102", — додав Синєгубов.Нагадаємо, 7 травня у Бучанському районі на Київщині підліток знайшов на вулиці небезпечний предмет, який згодом вибухнув прямо у руках дитини. Хлопець отримав опіки.Також 6 травня в Ізюмі Харківської області вибух міни забрав життя двох людей, ще одна особа поранена. Такі випадки останнім почастішали в цьому регіоні.
У Черкаській області сталася дорожньо-транспортна пригода. Внаслідок зіткнення двох транспортних засобів постраждали діти, їх госпіталізували до лікарні. Про це повідомила прес-служба поліції Черкаської області. Відомо, що 7 травня близько 22:00 біля села Ротмістрівка Черкаського району на автодорозі Н-16 "Золотоноша — Черкаси — Сміла — Умань", 32-річний водій автомобіля Volkswagen Crafter виїхав на зустрічну смугу руху та скоїв зіткнення з авто Mercedes C220, під керуванням 26-річної водійки. У салонах обох транспортних засобів перебували діти: 12-річна дівчинка та трирічний хлопчик. Малолітні отримали травми та наразі перебувають у лікарні. . "Водії від госпіталізації відмовилися", — зазначили в поліції.За фактом ДТП відкрито кримінальне провадження. Під час досудового розслідування слідчі з’ясують усі обставини ДТП. Слідство триває.Нагадаємо, 6 травня у Києві на Столичному шосе трапилася смертельна аварія. Загинула одна людина, ще двоє травмовані.
У четвер, 8 травня, у Київській області сталася стрілянина. Є загиблі.Про це повідомила поліція Київської області. За даними слідства, подія сталася близько 15:20 у селі Софіївська Борщагівка.Зокрема, за даними правоохоронців, чоловік розстріляв декількох людей. Наразі поліцейські намагаються затримати стрілка."На місці події працюють усі екстрені служби та проводиться спецоперація із затримання зловмисника", — йдеться у повідомленні.Інших подробиць інциденту правоохоронці поки не розкривають. Слідство триває.Нагадаємо, що 22 квітня у Святошинському районі Києва підстрелили чоловіка. Поліція встановлювала обставини інциденту та розшукувала осіб, причетних до злочину.Також правоохоронці повідомляли, що 26 березня в Оболонському районі Києва невідомий здійснив стрілянину, внаслідок якої постраждав чоловік. Зловмисника затримали.
На Закарпатті двоє чоловіків ошукали жительку Ужгорода на понад 14 мільйонів гривень, продавши 10 квартир жінки без її відома.Про це повідомила поліція Закарпатської області. За даними слідства, жінка, володіючи нерухомістю в одному з житлових комплексів Ужгорода, виявила бажання продати декілька квартир. Для цього вона звернулася до 45-річного ужгородця та 43-річного жителя села Минай, з якими співпрацювала, та попросила їх допомогти з продажем.Відтак, ділки зустрічалися з клієнтами та від імені жінки укладали угоди купівлі-продажу квартир. У ході реалізації цієї нерухомості зловмисники підробляли підписи заявниці, а гроші незаконно отримані від покупців, розподіляли між собою, не повідомляючи жінці про продаж квартир.У такий спосіб аферисти продали десять квартир потерпілої, завдавши жінці збитки на понад 14 мільйонів гривень. Наразі ділкам оголошено підозри."Зібравши докази та встановивши детальні обставини злочину, слідчі, за процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури, повідомили 45-річному ужгородцю та 43-річному жителю села Минай про підозру за ч. 1, 2, 4 ст. 358 та ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто виготовлення підробленого документа та його використання, а також шахрайство", — йдеться у повідомленні. Нагадаємо, на Одещині 39-річний чоловік хотів підкупити прикордонника, щоб домовитися про переправлення через придністровський сегмент українсько-молдовського кордону військовозобов'язаного.
У четвер, 8 травня, у Подільському районі Одеської області на двох малолітніх дітей обвалилась стіна нежитлової будівлі. Чотирирічний хлопчик загинув під завалами.Про це повідомила прес-служба поліції Одещини.Відомо, що трагедія трапилася близько 13:00 в одному з сіл Слобідської громади. Попередньо правоохоронці встановили, що двоє братів віком чотири та сім років гралися біля нежитлової будівлі. Несподівано на дітей обвилися одна зі стін. "Під завалами молодший хлопчик загинув, старшого доправили до медичної установи, де йому надається допомога", — зазначили в поліції.Станом на 14:40 на місці події працювали слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції та працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Після встановлення повних обставин події їй буде надана правова кваліфікація.Нагадаємо, 7 травня у Бучанському районі на Київщині підліток знайшов на вулиці небезпечний предмет, який згодом вибухнув прямо у руках дитини. Хлопець отримав опіки.
У четвер, 8 травня, слідча суддя Печерського райсуду Києва розглянула клопотання адвокатки одеського колишнього військкома Євгена Борисова. Скандальному військовому зменшили заставу у понад два рази.Про це TrueUA повідомили джерела у прокуратурі.Суд, зокрема, відмовив в задоволенні клопотання сторони захисту про зміну Борисову запобіжного заходу. Екс-військкому продовжено строк запобіжного заходу — тримання під вартою.Водночас клопотання адвоката частково задоволено, зменшено суму застави зі 179 863 200 гривень до 80 002 788 гривень, повідомляють наші джерела у прокуратурі.Справа Євгена Борисова: що відомоОдне із журналістських розслідувань показало, що мати військкома 2023 року придбала житловий будинок в Іспанії за понад чотири мільйони євро. 2024 року вона стала власницею автомобіля Mercedes-Benz EQV, який коштував майже три мільйони гривень. Та це не єдина родичка Борисова, яка має чималі статки. Зокрема, теща екс-військкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, хоча не мала для цього достатніх коштів законного походження. До елітного автопарку увійшли Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG; Toyota Land Cruiser.Власне, дружина Борисова придбала офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тисяч євро, однак також не мала для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів.Колишнього військкома підозрюють:у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст. 409 КК України).Санкції статей передбачають до 10 років позбавлення волі.24 липня 2024 року працівники Державного бюро розслідувань спільно з Офісом генерального прокурора затримали Євгена Борисова у Києві. Аби заплутати правоохоронців, він змінював мобільні телефони та маршрути пересування.Нагадаємо, 15 квітня 2024 року апеляційний суд Києва залишив під вартою колишнього одеського військкома Євгена Борисова.
У Рівному 13-річна ліцеїстка нанесла вчителеві тілесні ушкодження. За даними поліції, учениця вдарила педагога у плече циркулем.Як повідомляє прес-служба поліції Рівненської області, в одному з навчальних закладів обласного центру між педагогом та дитиною стався конфлікт.За даними слідства, дівчина під час уроку користувалася телефоном та не реагувала на зауваження вчителя. У відповідь 13-річна дівчина вдарила вчителя циркулем."36-річний педагог тримав дитину, щоб вона повторно не завдала йому чи навколишнім людям ушкоджень. Цей момент і зняли на відео однокласники та розмістили його у соціальній мережі", — наголосили правоохоронці.Водночас вчитель відмовився від написання заяви. Своєю чергою, батьки дівчини також звернулись до поліції із заявою, що претензій до вчителя не мають. Ювенальні поліцейські провели профілактичну бесіду з дівчиною та її батьками щодо недопущення таких ситуацій у майбутньому.Наразі в освітньому закладі проводитимуть перевірку щодо вказаного інциденту. Нагадаємо, у січні у Рівненській області вчитель побив школяра. Поліція зареєструвала цей факт, однак мати хлопця відмовилася від претензій до педагога.
Цьогоріч в Україні відкрились майже 82 тисячі фізосіб-підприємців. Майже 120 тисяч підприємців припинили свою діяльність за перші чотири місяці 2025 року.Як повідомляє сервіс відкритих даних "Опендатабот", на один новостворений бізнес припадає 1,5 закритих. Закриттів ФОПів побільшало на 44% порівняно з тим самим періодом 2024 року.Загалом цьогоріч закрилось на 37 967 бізнесів більше, ніж відкрилось. Торік ситуація була іншою: за той самий період навпаки відкрилось на 7 166 ФОПів більше, ніж закрилось. "Чверть всіх нових ФОПів займається роздрібною торгівлею: 20 763 підприємці. Ще 7 129 ФОПів обрали ІТ та консалтинг у програмуванні. Замикає трійку оптова торгівля — 6 216 нових підприємців", — зазначили в "Опендатабот".Найбільше бізнесів цьогоріч зареєстрували у Києві — 11,6 тисячі або 14.2%. Друге місце посідає Дніпропетровщина — 7,8 тисячі (9.6%) та Львівщина — 6,1 тисячі (7.6%). Варто зауважити, що у 2025 році жінки ініціюють бізнес активніше за чоловіків: 61% нових ФОПів були зареєстровані саме жінками. Частка чоловіків склала лише 39%.Чому в Україні все частіше закриваються ФОПиОчільник Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зауважив, що сплеск закриттів бізнесів на початку року радше повʼязаний із закриттям неробочих ФОПів, яким з 1 січня відновили обовʼязок сплати ЄСВ."Закривались неробочі ФОП першої та другої групи, адже для них відновилися довоєнні правила сплати ЄСВ. Також був визначений ВЗ від мінімальної зарплати на 2025 рік — це 800 гривень на місяць незалежно від того, здійснюють вони діяльність чи ні. Оскільки такі ФОП не ведуть реальну діяльність, вони ухвалюють рішення про закриття, аби уникнути нарахування податку. Водночас починаючи з березня 2025 року кількість відкритих ФОП (20 029) більша за ті, що закрились (18 477). Так само й у квітні: 21 517 нових — більше, ніж закритих, на 3 899 підприємців", — зазначив Гетманцев.За його словами, зміна кількості ФОПів не характеризує покращення або погіршення економічних процесів в країні, оскільки чинна спрощена система оподаткування широко використовується для мінімізації у сплаті податків або уникнення мобілізації. Прикладом може служити популярна схема використання ФОПів замість найманих працівників.Фахівець з питань економічної та податкової політики Олег Гетман вважає, що такі зміни переважно вплинули на так званих "сплячих фопів" — тобто людей, які не вели активно підприємницьку діяльність, або робили це епізодично. Водночас для бізнесів, які працювали та мали обіг й прибуток, нічого істотно не змінилось."Безумовно, інколи закриваються й активні бізнеси через складнощі роботи у війну. Серед ключових проблем у роботі підприємці найчастіше зазначають падіння споживчого попиту, брак фахової робочої сили, відсутність доступу до дешевого фінансування й, звісно, небезпеку через війну. Для активного бізнесу військовий збір у 800 грн на місяць навряд чи стане суттєвою перешкодою", — додав Гетман.В "Опендатабот" додали, що у перший тиждень травня зафіксовано найбільшу кількість відкриттів ФОПів цьогоріч: 7 014. Загалом 88 388 нових підприємців вже зареєстровано від початку року станом на початок травня.Нагадаємо, в Україні торік кількість фізичних осіб-підприємців з найманими працівниками зросла на дев'ять відсотків. Лідирують у цьому плані Дніпропетровська та Львівська області, а також столиця.