1 149 день війни
Особовий склад
937 440
Танки
10 654
Артилерія
26 442
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 135
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 925
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45

Економіка

04:30 - 17.04.2025

Знову підскочив: який курс долара НБУ встановив на 17 квітня

Після триденного падіння Національний банк України знову підняв офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також різко зросла у ціні.Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.Станом на четвер, 17 квітня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 41,21 гривні за один долар. Офіційний курс у середу становив 41,17 гривні за один долар. На готівковому ринку курс впав на 10 копійок — 41,30 гривні за долар.У четвер офіційний курс гривні до євро становить 46,82. У середу, 16 квітня, офіційний курс гривні до євро був на рівні 46,61.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. За даними The Economist, "Біг Мак" коштує в Україні 120 гривень, тоді як у Сполучених Штатах Америки — 5,79 долара. Так курс української валюти недооцінений на 50,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 42 гривні за долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 20,73 гривні за долар.Нагадаємо, 16 квітня голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запевнив, що в Україні доступ до банківської таємниці, як і раніше, залишатиметься обмеженим. Фінансові установи й надалі гарантуватимуть таємницю грошового рахунку та відомостей про клієнта. .

1
23:57 - 16.04.2025

Росія пропонує США привабливу угоду, яка стосується заморожених активів, — ЗМІ

Під час перемовин зі Сполученими Штатами Америки Росія просить дозволити їй купувати літаки компанії Boeing за гроші з мільярдів доларів заморожених державних активів. Йдеться про період після припинення вогню в Україні.Таку інформацію оприлюднили журналісти Bloomberg, які послалися на джерела в Москві, знайомі з цим питанням.Співрозмовники медівників розповіли, що хоча ця вимога не є умовою згоди Москви на перемир'я, Росія розуміє, що заморожені кошти не можна використати для купівлі літаків без припинення вогню.Журналісти уточнили, що угода, яка дозволить придбати літаки, може стати частиною послаблення санкцій у разі припинення бойових дій."США не обговорюватимуть жодних економічних зобов'язань, поки не досягнуть припинення вогню", — заявив речник Ради національної безпеки Брайан Г'юз у відповідь на прохання прокоментувати, чи прагне Росія купити літаки Boeing.Державний департамент США, як і Boeing, відмовився від коментарів. Речник Кремля не відповів на прохання журналістів про коментар. До речі, акції Boeing впали після того, як агентство Bloomberg News повідомило про російський запит.Раніше Росія публічно звернулася до США з проханням зняти санкції з її флагманської авіакомпанії "Аерофлот" і дозволити відновити пряме авіасполучення між двома країнами. США публічно не відреагували на цю пропозицію.Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року компанія Boeing припинила свою діяльність в Росії, включаючи великий інжиніринговий центр. Перспектива потенційного відновлення продажів літаків Boeing до Росії підіймається у той час, як американський авіабудівник зазнає витіснення на інших ринках через глобальну тарифну війну Дональда Трампа.При цьому США вважають потенційну розбудову економічного партнерства з Росією можливим стимулом завершити розв'язану нею війну в Україні.Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що американський президент Дональд Трамп продовжив заборону на приймання російських суден в американських портах. Вона діятиме ще щонайменше рік. Йдеться також і про кораблі, які тим чи іншим чином пов'язані з Росією.

2
22:34 - 16.04.2025

"Базові речі доопрацьовані": Зеленський спрогнозував, коли вдасться підписати угоду зі США

Цими днями урядова команда України працює з американською стороною щодо угоди про корисні копалини. У перемовинах є хороші результати, базові юридичні речі майже доопрацьовані.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."Хороші результати в урядової команди України, яка працює з американською стороною щодо угоди про економічне партнерство", — зазначив він.За його словами, перша віце-прем’єр-міністерка Юлія Свириденко доповіла йому сьогодні про хід українсько-американських перемовин."Базові юридичні речі майже доопрацьовані, і далі, якщо все буде рухатися так само швидко та конструктивно, угода дасть економічні результати обом нашим країнам: й Україні, й Америці", — наголосив Володимир Зеленський.Раніше заступник міністра економіки України Тарас Качка пояснював, що під час перемовин України зі США щодо рідкісноземельних металів ідеться про створення інструменту для спільних інвестицій і взаємної вигоди. Ці переговори не передбачають конкретних сум чи боргів.Нагадаємо, віце-прем’єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла, що команди України та США "ґрунтовно попрацювали" над угодою про корисні копалини. Станом на теперішній момент можна говорити про суттєвий прогрес та "позитивний новий крок".

3
21:55 - 16.04.2025

ЄС не заборонятиме імпорт скрапленого газу з Росії: в чому причина таких поступок

У Європейській комісії відмовилися від ідеї включити заборону імпорту російського скрапленого природного газу в новий пакет санкцій проти Росії. Європейські чиновники остерігаються, що такий крок виявиться занадто різким.Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters, журналісти якої послалися на власні джерела.Співрозмовники медівників розповіли, що в Єврокомісії вирішили не наполягати на санкціях проти російського скрапленого природного газу через опір деяких урядів і невизначеність щодо альтернативних джерел газу.Один із європейських посадовців заявив журналістам, що Єврокомісія не хоче ризикувати втратою російського скрапленого природного газу через санкції на тлі торгових переговорів зі США.У Reuters додали, що Єврокомісія й уряди країн-членів також остерігаються створення нової залежності від США, які є третім за величиною постачальника газу до Європейського Союзу після Росії та Норвегії.Востаннє Єврокомісія обговорювала ідею заборони на імпорт російського скрапленого природного газу з урядами країн ЄС у січні, коли завершувала роботу над 16 пакетом пропозицій.Зараз є плани, що замість заборони Єврокомісія розробить нову дорожню карту, аби покласти край залежності Євросоюзу від російських енергоносіїв до 2027 року.Аналітики Reuters спрогнозували, що план мають оголосити на початку травня, але подробиць, яким він буде в кінцевому вигляді, наразі мало.Нагадаємо, вчора Reuters повідомляв, що Європейська комісія начебто оголосить про докладнішу стратегію щодо поетапної відмови від імпорту російської нафти та газу наступного місяця.

4
21:14 - 16.04.2025

Чи передбачає угода зі США про надра конкретні суми або борги України: відповідь Мінекономіки

Під час перемовин України зі Сполученими Штатами Америки щодо рідкісноземельних металів ідеться про створення інструменту для спільних інвестицій і взаємної вигоди. Ці переговори не передбачають конкретних сум чи боргів.У цьому запевнив заступник міністра економіки України Тарас Качка у коментарі в ефірі національного телемарафону "Єдині новини"."У межах угоди ми не ведемо жодних розмов про цифри. Я думаю, що є багато людей, які висловлюють свої оцінки щодо тих чи інших елементів угоди, і на них базуються повідомлення в пресі", — зазначив він.При цьому наступник міністра наголосив, що не може назвати їх помилковими, так само як не може спростовувати чи підтверджувати."Але скоріше це елементи дискусії, які можуть точитися довкола угоди", — зауважив Качка.Він акцентував, що в самому переговорному процесі немає жодних цифр стосовно того, яку суму прибутку хочуть отримати США."На теперішній момент ідеться про вироблення такого інструменту, який би забезпечував подальшу допомогу з боку США, інвестиції в Україну, заробляння на інвестиціях в Україну й для України, й для США. І ми раді будемо, якщо ці заробітки від інвестицій будуть більшими, ніж допомога, яку надають США", — розповів заступник міністра.За його словами, якихось конкретних розмов, хто кому скільки винен немає."Формула доволі проста — заробляти на інвестиціях в Україні. Це не виплата, не жоден борг, це віра в наше майбутнє. І якщо вона буде приносити зиск для американського народу, це добре, тому що буде вигода й для українського народу теж", — підсумував він.Нагадаємо, вчора президент Володимир Зеленський заявив, що протягом цього тижня між Україною та США й надалі триватимуть перемовини щодо угоди про корисні копалини.

5
19:44 - 16.04.2025

Розмір субсидії на оренду житла можна розрахувати самостійно: як це зробити

Українці, які змушені були через війну залишити свої домівки та винаймати житло в інших регіонах країни, мають право на субсидію на оренду житла. Розмір цієї допомоги можна розрахувати самостійно.Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України."Відтепер орієнтовний розмір субсидії на оренду можна розрахувати самостійно за допомогою спеціального калькулятора", — йдеться у повідомленні.У відомстві зазначили, що для цього знадобиться хвилина часу та декілька "кліків".Як розрахувати розмір субсидії: покрокова інструкціяЩоб розрахувати розмір субсидії на оренду житла потрібно виконати два простих кроки:Перейти за посиланням (калькулятор субсидій) і ввести коротку інформацію про свою родину:кількість членів домогосподарства;тип населеного пункту (обрати із запропонованих варіантів);область, у якій винаймаєте чи плануєте винаймати житло;вартість оренди обраного житла.Потім обрати "Розрахувати субсидію" та отримати орієнтовний розмір допомоги від держави та суму, яку необхідно буде сплачувати самостійно.У Мінсоцполітики нагадали, що фінансова підтримка від держави доступна родинам переселенців, які витрачають на оренду житла понад 20% свого доходу. Даний калькулятор є орієнтовним, сервіс не гарантує призначення субсидії на оренду. Адже право на призначення субсидії визначає Пенсійний фонд після отримання та перевірки від ВПО всієї необхідної інформації.Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії "Слуга народу" Олена Шуляк інформувала, що держава продовжує допомагати вимушеним переселенцям з проблемами, які пов’язані з житлом. Особливу увагу приділяють громадянам з дітьми та особам з інвалідністю і похилого віку.

6
18:17 - 16.04.2025

Чи отримає податкова доступ до рахунків українців: заява Гетманцева

В Україні доступ до банківської таємниці, як і раніше, залишатиметься обмеженим. Фінансові установи й надалі гарантуватимуть таємницю грошового рахунку та відомостей про клієнта. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. "В Комітеті нема жодного законопроекту про відкриття банківської таємниці податковій", — написав він на своїй сторінці у Telegram.Також нардеп запевнив, що "до кінця цього скликання жодних шансів прийняти це рішення немає"."Не вірте фейкам", — наголосив Гетманцев.Як відомо, у грудні 2023 року у відповідь на вимогу Міжнародного валютного фонду уряд схвалив Національну стратегію доходів. Вона передбачає, що розкриття банківської таємниці для податківців може статися до 2027 року.Банківська таємниця — це конфіденційна інформація про клієнтів банків (фізичних та юридичних осіб), а також їхні фінансові операції, яка захищена законом. Однак є визначені законодавством обставини, за яких вона може бути розкрита.Нагадаємо, 1 квітня Національний банк України прийняв рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень для вихідних переказів фізичних осіб "з карти на карту". Йдеться про ліміти у розмірі 150 тисяч гривень на місяць.

7
18:01 - 16.04.2025

Знову підскочив: який курс долара Нацбанк встановив на 17 квітня

Національний банк України після триденного падіння вкотре підняв офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також різко зросла у ціні — на понад 20 копійок.Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.Так, на четвер, 17 квітня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 41,21 гривні за один долар. Офіційний курс у середу становив 41,17 гривні за один долар. На готівковому ринку курс впав на 10 копійок — 41,30 гривні за долар.У четвер офіційний курс гривні до євро становитиме 46,82. У середу, 16 квітня, офіційний курс гривні до євро був на рівні 46,61.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. За даними The Economist, "Біг Мак" коштує в Україні 120 гривень, тоді як у Сполучених Штатах Америки — 5,79 долара. Так курс української валюти недооцінений на 50,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 42 гривні за долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 20,73 гривні за долар.Нагадаємо, Національний банк України готує оновлення монет номіналом одна та дві гривні. Проте зміни будуть впроваджуватися лише після стабілізації ситуації в країні.

8
17:50 - 16.04.2025

В Україні завершився опалювальний сезон: хто має звернутися до ПФУ для призначення субсидій

У квітні закінчився опалювальний сезон. З 1 травня призначатимуть житлові субсидії на наступний період. Для більшості споживачів виплати будуть перераховані автоматично. Проте деяким громадянам все ж таки доведеться подавати документи заново.Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду України."З 1 травня органи ПФУ визначать право на отримання житлових субсидій на наступний період (до 30 квітня 2026 року)", — зауважили в прес-службі.Як правило, одержувачам, які отримували житлову субсидію в попередньому періоді, виплату буде призначено автоматично, на підставі наявної у ПФУ інформації. Йдеться про випадки, коли не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарства, а також відсутня заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг. Обов'язково потрібно звернутися до ПФУ із відповідною заявою та декларацією про доходи та витрати, якщо:у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;члени домогосподарства сплачують житлово-комунальні послуги, проживаючи в орендованому житловому приміщенні;кількість тих, хто фактично проживає в житловому приміщенні, менша, ніж кількість зареєстрованих у ньому;член домогосподарства звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.Важливо пам'ятати, що субсидіанти зобов’язані повідомити інформацію про зміни у складі домогосподарства чи майновому стані його членів протягом 30 днів.Як враховуються доходиЯкщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону (з травня), для розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за третій і четвертий квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.Як подати документи для призначення житлової субсидіїПодати документи на призначення житлової субсидії до органів ПФУ можна в один з трьох способів:звернутись до обраного сервісного центру ПФУ;надіслати поштою на адресу органу ПФУ;онлайн — через вебпортал електронних послуг ПФУ.До того ж документи на призначення субсидії можна подати через уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, центру надання адміністративних послуг та через портал "Дія".Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль нещодавно заявив, що в Україні підвищення вартості комунальних послуг найближчим часом не очікується. Ціни на гарячу воду, тепло та газ будуть на такому ж рівні, як і були до цього часу.

9
16:45 - 16.04.2025

Приготувати борщ стає дедалі дорожче: в Україні стрімко зростають ціни на буряк

В Україні почали стрімко рости ціни на столовий буряк. Наразі його вартість вже майже вдвічі вища, ніж рік тому.Про це повідомляє EastFruit. За даними аналітиків, з початку квітня на ринку відзначається зростання цін на буряк, спровоковане різким сплеском попиту на цей овоч, який, за словами самих виробників, вже можна назвати ажіотажним."Запаси цієї продукції господарствах стрімко скорочуються, тоді як кількість заявок для придбання гуртових партій буряків постійно зростає", — зазначають експерти.Така ситуація дозволила фермерам майже щодня підвищувати відпускні ціни в даному сегменті. Вже сьогодні господарства продають кілограм буряка від 20 до 26 гривень. Це в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.Зростання цін пов'язують із суттєвим скороченням виробництва столових буряків в Україні цього сезону, насамперед через несприятливі погодні умови в Україні влітку 2024 року. Як результат, на цей час більшість фермерів вже заявили про завершення сезону реалізації, а запаси цієї продукції в сховищах інших господарств вже виснажені.До того ж ціни на столові буряки в Україні вже в середньому вдвічі вищі, ніж за аналогічний період минулого року. "При цьому більшість ключових гравців ринку прогнозують подальше зростання цін у цьому сегменті. Оскільки попит на ці коренеплоди продовжує зростати, а пропозиція швидко скорочується", — зауважили експерти.Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль інформував, що в Україні цього місяця почали знижуватись ціни на курячі яйця. Це відбулося після суттєвого зростання їх вартості впродовж лютого та березня цього року.

10
16:24 - 16.04.2025

Зарплати та кількість робочих місць зростають: у Мінекономіки розповіли про зміни на ринку праці

В Україні протягом останніх місяців ринок праці дещо пожвавився. Зокрема, збільшилася кількість вакансій, також фіксували зростання заробітної плати.Про це йдеться в огляді Міністерства економіки "Моніторинг основних подій в економіці України".За даними звіту, кількість українців, які працюють офіційно, зменшилася за три роки повномасштабної війни майже на один мільйон осіб. Така динаміка пов’язана насамперед із мобілізацією працівників та продовженням міграційних процесів. Проте зарплати продовжують зростати високими темпами. Так, у 2024 році середньомісячна заробітна плата штатних працівників становила 21 473 гривні — на 23,1% більше, ніж у 2023 році, а вже у четвертому кварталі 2024 року виплати зросли до 24 153 гривні (приріст становив 25,6%).Торік, найбільше зростали зарплати у галузях "Інформації та телекомунікації" (на 38,2%) та "Будівництва" (на 34,0%). Водночас лідерами по рівню виплат протягом останніх двох років були: "Інформація та телекомунікації" (52 457 гривень) та "Фінансова та страхова діяльність" (41 384 гривні).Нагадаємо, раніше заступниця міністра економіки Тетяна Бережна заявила, що для стабільного відновлення та зростання економіки щорічно на 7% до 2030 року Україні бракує додаткових кадрів, адже через війну їх кількість стрімко знижується. За її словами, йдеться про 4,5 мільйона працівників.

11
15:11 - 16.04.2025

В уряді заявили про "позитивний новий крок" зі США щодо угоди про корисні копалини

Команди України та Сполучених Штатів Америки "ґрунтовно попрацювали" над угодою про корисні копалини. Станом на сьогодні можна говорити про суттєвий прогрес та "позитивний новий крок".Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко."Позитивний новий крок зі США щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України. Наші технічні команди дуже ґрунтовно попрацювали разом над угодою — є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах", — зауважила вона.За її словами, зараз сторони домовилися зафіксувати цей позитив у відповідному меморандумі про наміри. Найближчим часом готуємось завершити формалізацію угоди."Команди ще працюватимуть над конкретними пунктами в угоді, багато вже пропрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим", — зазначила Свириденко.Водночас міністерка додала, що "угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і США".Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що протягом цього тижня між Україною та США і далі продовжуватимуться перемовини щодо угоди про корисні копалини.

12
14:51 - 16.04.2025

Попри індексацію пенсія лише зменшується: у яких областях найнижчі виплати

В Україні попри індексацію, яка відбулася у березні 2025 року, розмір реальної пенсії лише зменшується. Кожен третій громадянин отримує лише 3 340 гривень. Загалом це понад три мільйона осіб.Про це повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".Станом на початок квітня виплати отримують 10 331 375 громадян. Це майже на 177 тисяч менше, ніж торік. Після індексації середня пенсія становить 6 341 гривні. У гривневому еквіваленті це на 10% більше, ніж у 2024 році. "Втім інфляція за цей же період склала 14,6% — тобто фактично пенсійні виплати навіть зменшились", — зауважили аналітики.Водночас завдяки індексації майже усемеро поменшало українців, чиї виплати менші за три тисячі гривень. Наразі таку пенсію мають 398 тисяч громадян (3,9%).Водночас 1,5 мільйона українців отримують понад 10 тисяч гривень пенсії. Ще близько трьох мільйонів громадян мають виплати 6 860 гривень. Крім того, 2,1 мільйона людей отримують близько 4 500 гривень.У яких областях найвищі та найнижчі пенсіїНайвищі пенсії отримують у Києві — 8 708 гривень. Далі йдуть Донеччина — 7 814 гривень та Луганщина — 7 314 гривень.Найнижчі виплати отримують громадяни, які проживають на Тернопільщині — 4 931 гривень та у Чернівецькій області — 5 100 гривень.Варто зауважити, що майже третина всіх українських пенсіонерів працюють — 2,9 мільйона. Їхні пенсійні виплати, в середньому, становлять 6 863 гривень.Нагадаємо, громадяни України, які мають страховий стаж менш ніж 15 років, можуть отримувати соціальну допомогу у 65 років. Її розмір відповідає розміру прожиткового мінімуму. .

13
12:44 - 16.04.2025

Бельгія надасть Україні 150 млн євро допомоги: на що витратять кошти

Бельгія надасть Україні 150 мільйонів євро технічної допомоги в межах проекту BE-Relieve Ukraine. Кошти спрямують на відновлення і підтримку критичної інфраструктури, підготовку до зими, а також створення інклюзивного середовища.Про це йдеться у заяві прес-служби Міністерства розвитку громад та територій.У відомстві зазначили, що в Україні офіційно стартував масштабний проект міжнародної технічної допомоги — "Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України" (BE-Relieve Ukraine). Його реалізує уряд Королівства Бельгія через агентство з розвитку Enabel. Бенефіціарами проекту є Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки та Міністерство економіки України. "BE-Relieve Ukraine — це не лише технічна допомога. Цей проект, спрямований на партнерство між Україною та Бельгією у сфері відбудови нашої країни. Основний принцип нашої співпраці — "Відбудувати краще, ніж було". BE-Relieve Ukraine триватиме до кінця 2028 року. За цей час Україна отримає від Уряду Бельгії 150 мільйонів євро, які будуть спрямовані на відновлення і підтримку критичної інфраструктури, підготовку до зими, а також створення інклюзивного середовища", – сказав заступник міністра розвитку громад і територій Костянтин Ковальчук. За даними Міністерства, реалізація проекту охоплюватиме як національний рівень, так і конкретні регіони. Зокрема, серед учасників проекту зазначені Чернігівська та Київська області, а також місто Київ.Основні напрями проекту:Модернізація енергетичної інфраструктури: впровадження децентралізованих систем опалення й електропостачання, передача мобільних котелень та генераторів.Охорона здоров’я та соціальний захист: реконструкція медичних закладів, реабілітаційні програми, інклюзивні послуги.Освіта та працевлаштування: оновлення інфраструктури шкіл і ПТО, проведення форумів для підвищення взаємодії між бізнесом і освітою.Підтримка євроінтеграції: сприяння реалізації реформ та зміцнення зв’язків з бельгійськими партнерами."Серед першочергових заходів — передача 212 генераторів для закладів освіти, мобільних котелень для лікарень і комунальних підприємств, а також ремонт об’єктів медичної інфраструктури", — додали в Міністерстві.Нагадаємо, 11 квітня Німеччина офіційно повідомила про новий пакет військової допомоги Україні. В ньому, серед іншого, запланували 100 тисяч боєприпасів і чотири системи протиповітряної оборони IRIS-T.

14
09:27 - 16.04.2025

США переглянули свої вимоги щодо повернення допомоги Україною, — Bloomberg

США, мабуть, пом'якшили свої вимоги до України щодо повернення допомоги під час переговорів щодо економічної угоди між двома країнами. Адміністрація президента Америки Дональда Трампа погодилась із сумою в 100 мільярдів доларів.Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на слова обізнаних джерел. Як зазначає видання, після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента Дональда Трампа знизила оцінку допомоги, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії, із 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів. Це наближає її до оцінки самої України більш ніж у 90 мільярдів. "Адміністрація Трампа тисне на Київ, вимагаючи угоди про поділ прибутку від майбутніх українських інвестиційних проектів, у тому числі у сфері корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів у вигляді зброї та іншої допомоги, наданої країні за попереднього президента Джо Байдена, відколи Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення понад три роки тому", — йдеться у повідомленні. Угода про партнерство надасть США право першої вимоги щодо прибутку, переведеного до спеціального інвестиційного фонду реконструкції, який контролюватиме Вашингтон. Київ досягає кращих умов і відмовляється визнавати минулу допомогу США як борг. "Уряд України відмовився коментувати, доки не буде підписано угоду. Білий дім та Міністерство фінансів не відповіли на запит про коментар. Технічні переговори були дуже продуктивними, сказав представник Міністерства фінансів, додавши, що вони з нетерпінням чекають якнайшвидшого завершення переговорів", — пише видання. На питання про статус переговорів у понеділок міністр фінансів Скотт Бессент сказав, що Україна виступила із зустрічною пропозицією на вихідних, і переговори все ще продовжуються. "Ми дуже, дуже близькі", — сказав Бессент Bloomberg News у Буенос-Айресі. "Підписання може бути навіть цього тижня". Переговори між технічними групами у п'ятницю та суботу були конструктивними, сказав один із людей. Але США все ще розглядають угоду як можливість відшкодувати витрати в Україні шляхом прибутку із фонду, розмір якого в останньому проекті все ще не вказано. Адміністрація Трампа, як і раніше, неохоче обіцяє майбутні інвестиції у фонд — ключовий інтерес Києва в будь-якій такій угоді — і відкладає це питання для обговорення. Натомість вона продовжує наполягати на тому, що військові витрати США на Україну слід розглядати як вклад Вашингтона у фонд, заявили вони, говорячи на умовах анонімності, оскільки переговори є приватними. За словами джерел, українським перемовникам важко вдалося відмовити своїх американських колег від такого підходу, який ліг в основу кількох найбільш жорстких вимог Вашингтона.Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 9 квітня заявив, що Україна готова придбати наступний транш військової допомоги від США, поки вона все ще чекає на відповідь від Білого дому щодо перспектив відправлення життєво важливої ​​допомоги в майбутньому.Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів України виділив 113 мільйонів гривень на консультаційні послуги для підготовки проекту угоди про корисні копалини, яку наша держава має підписати зі Сполученими Штатами Америки.

15
497
496 495
...
1