У Сполучених Штатах Америки подружжя після 18 років невдалих спроб завагітніти та численних курсів екстракорпорального запліднення нарешті очікує на свого первістка. Зачати дитину вони змогли завдяки новому методу STAR (Sperm Tracking and Recovery), що передбачає застосування штучного інтелекту.Як повідомляє видання CNN, американка стала першою пацієнткою, вагітність якої настала завдяки цій новій технології.Зазначається, що для американської пари, яка побажала залишитися анонімною, всі спроби народити дитину були марними через азоспермію у чоловіка. Йдеться про відсутність сперматозоїдів у спермі. "Якщо зразок здорової сперми містить сотні мільйонів сперматозоїдів, то у чоловіків з азооспермією їхня кількість вкрай низька і виявити їх під мікроскопом дуже важко", — наголошує видання.Подружжя звернулося до Центру лікування безпліддя Колумбійського університету США. Його фахівці запропонували спробувати новаторський метод STAR — використовуючи ШІ. Така унікальна технологія дає змогу виявити та вилучити приховані сперматозоїди.Задля проведення процедури чоловік повинен був надати команді дослідників зразок своєї сперми. Науковці проаналізували її за допомогою штучного інтелекту та виявили три приховані сперматозоїди. Їх використали для запліднення яйцеклітин дружини за допомогою ЕКЗ."Мені знадобилося два дні, щоб повірити, що я справді вагітна. Я досі прокидаюся вранці і не можу збагнути, правда це чи ні", — наголосили дослідники. Що відомо про метод STARДиректор Центру фертильності Колумбійського університету доктор Зев Вільямс спільного з колегами витратили п'ять років на розробку цього методу. За його словами, пацієнт надав зразок сперми, і висококваліфіковані техніки два дні шукали в ньому сперматозоїди. Вони нічого не знайшли. "Ми перенесли його до системи STAR на основі штучного інтелекту, і за годину вона знайшла 44 сперматозоїди. Саме тоді ми зрозуміли, що це змінить правила гри і матиме велике значення для пацієнтів", — зазначив Вільямс.Вчені пояснюють, що зразок сперми поміщають на спеціально розроблений чип під мікроскопом. Система STAR, що розшифровується як Sperm Tracking and Recovery, підключається до нього за допомогою високошвидкісної камери та потужної технології візуалізації для сканування зразка. Менш ніж за годину вона робить понад вісім мільйонів зображень, щоб виявити сперматозоїди.Так, щойно його знайдено, система миттєво ізолює його у спеціальне середовище. Завдяки цьому ембріологи мають можливість вилучити сперматозоїди, які б вони не змогли ідентифікувати власними очима.Нагадаємо, нещодавно Об’єднані Арабські Емірати анонсували, що використовуватимуть штучний інтелект для написання законів. Як повідомляє Financial Times, країна вклала мільярдні інвестиції у розвиток цієї технології, яку планують використовувати для внесення змін в чинні законодавчі акти та для узгодження різних нормативних документів.
Підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій отримали перший пожежний робот від вітчизняного виробництва. Він може виконувати одразу декілька задач.Про це повідомила прес-служба ДСНС."Пожежний робот суттєво підвищить безпеку для особового складу та ефективність під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Дякуємо партнерам за важливу та необхідну підтримку", — зауважили рятувальники.Зазначається, що основна задача робота — гасіння пожежі. Однак, окрім цього, він може транспортувати екіпірування та працювати як тягач."Під час передачі рятувальники пройшли навчання та протестували машину в дії", — додали у ДСНС. Нагадаємо, раніше Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України вітчизняний безпілотний авіаційний FPV-комплекс "Світловод". За даними відомства, всі безпілотники цього комплексу побудовані на міцній рамі, мають високопродуктивні двигуни та місткі легкі акумулятори.До того ж 4 липня стало відомо, що український безпілотник R-34-T, здатний здійснювати лазерне цілевказання, офіційно допущено до експлуатації у підрозділах Сил оборони України.
28 червня у Стрию відбувся другий благодійний майстер-клас "Квиток в IT", організований у межах проекту Build Up від Favbet Foundation. Подія зібрала 53 підлітків — дітей ВПО, військовослужбовців, сиріт, а також учасників із малих сіл і родин під опікою соціальних служб.Упродовж дня учасники познайомилися з 12 напрямами у сфері цифрових професій — від програмування та тестування до кібербезпеки, UI/UX-дизайну та робототехніки. Формат події був побудований на живому спілкуванні з фахівцями та практичних заняттях у міні-групах. Частину сесій проводили учні GoFriends IT Academy — підлітки, які вже мають досвід у сфері технологій і стали прикладом для однолітків.Проект Build Up є частиною великої ініціативи IT Kids від Favbet Foundation, що з 2023 року відкриває можливості сучасної ІТ-освіти для дітей та підлітків по всій Україні. У партнерстві з всеукраїнською мережею Code Club Ukraine фонд вже провів два великих курси програмування на Python та Scratch, які охопили більш як 1100 дітей у різних регіонах."Ми переконані, що доступ до якісної освіти не має бути обмежений місцем проживання чи соціальним статусом. Саме тому всі програми IT Kids є безкоштовними та залучають дітей, які за інших обставин можливо ніколи не задумались про кар’єру в ІТ. Щиро вдячний нашим партнерам з Code Club та GoFriends IT Academy за співпрацю", — каже президент Favbet Foundation Андрій Матюха.Для більшості учасників майстер-класу "Квиток в IT" став першим близьким знайомством зі сферою цифрових технологій через практику під наглядом досвідчених менторів та спілкування з однолітками, що вже роблять перші кроки в ІТ. За підсумками події всі підлітки отримали запрошення на безкоштовне навчання та участь у літньому IT-таборі від GoFriends IT Academy.
Популярний відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів YouTube, заблокував канали підсанкційних осіб. Йдеться про медіаресурс нардепа-втікача Артема Дмитрука, а також колишнього народного обранця Ігоря Мосійчука.Про це повідомляє у Telegram-каналі Центр протидії дезінформації.У відомстві зазначили, що YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції.Серед заблокованих каналів: новий канал колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, який регулярно транслював меседжі, співзвучні з пропагандою РФ; канал Артема Дмитрука, який підозрюється в незаконному перетині державного кордону, є фігурантом кримінального провадження та оголошений у міжнародний розшук. "Проти обох осіб запроваджено санкції РНБО, введені в дію указами президента України від 25 травня та 22 червня 2025 року", — йдеться у повідомленні ЦПД.Справа Дмитрука: що відомоРаніше ЗМІ з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомляли, що нардеп незаконно покинув Україну на День Незалежності. Сам Дмитрук у Telegram почав заявляти, що ніби його планують затримати й невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки. Крім того, він заявляв про буцімто фейки, що його родина і він в Молдові й українські спецслужби вимагають, аби молдовські — затримали його.Згодом слідство таки встановило, що нардеп 23 серпня 2024 року незаконно перетнув Державний кордон України у напрямку Республіки Молдови в районі пунктів пропуску "Павлівка" в зоні відповідальності відділу прикордонної служби "Велика Комарівка" прикордонного загону ДПС України. У цьому йому допомогли троє подільників. Двоє, у тому числі організатор, втекли за межі України, одного було затримано. Зокрема, останній контролював та інформував спільників про наявність патрулів поблизу прикордонного пункту, де відбувалась втеча.25 серпня генеральний прокурор повідомив Дмитруку про підозру через напади на правоохоронця та військового, замах на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганство. До того ж, відповідно до вимог КПК України, його викликали до слідчого Державного бюро розслідувань для проведення слідчих та процесуальних дій на 10:00 29 серпня та 30 серпня поточного року. Дмитрук майже одразу відреагував на повідомлення йому про підозру. Він заявив, що не погоджується з таким рішенням Офісу генерального прокурора, й назвав справу "сфальсифікованою і видуманою".29 серпня Печерський районний суд міста Києва обрав чинному народному депутату України Артему Дмитруку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.Нагадаємо, що 9 вересня Офіс генерального прокурора подав клопотання до Генерального секретаріату Інтерполу щодо розшуку народного депутата Артема Дмитрука.
На сьогодні в Україні є декілька державних вишів, які навчають поліграфологів. До того ж підготовку відповідних спеціалістів проводять й приватні школи.Про це в інтерв'ю TrueUA розповів головний оперуповноважений Департаменту карного розшуку Національної поліції, підполковник поліції Віталій Ялоха. За його словами, професія поліграфолога вимагає постійного навчання та вдосконалення навичок."Обов’язковою вимогою, згідно з чинним законодавством, є надання документа державного зразка про проходження курсу. Таке навчання є додатковим, тобто потрібно вже мати базову освіту не нижче рівня бакалавра. Крім того, як я вже зазначав, постійна робота над собою є необхідною. Треба мати бажання розвиватися, адже ця професія вимагає руху вперед", — наголосив фахівець.Він зазначив, що, до прикладу, у структурі МВС, у тому випадку, коли працівник виявляє бажання пройти курс поліграфії, він проходить певний відбір, співбесіду."Є відповідний підрозділ, що займається комплектуванням і організацією навчання, де оцінюють досягнення кандидата у професії, рівень освіти та наявні навички. Конкурс серйозний — після співбесіди приблизно половину кандидатів відсіюють", — зауважив Ялоха.Експерт додав, що на сьогодні поліграфологів в Україні працює чимало, але потреба у фахівцях все ще існує. До того ж, як наголосив правоохоронець, під час війни зростає кількість злочинів, зокрема кваліфікованих, які вимагають глибших знань."Злочинці теж не стоять на місці — навчаються, розвиваються, адаптуються. А поліграф — є, та залишається якісним та дієвим інструментом, що зарекомендував себе як ефективний засіб отримання інформації, яка сприяє розкриттю злочинів", — резюмував експерт.Нагадаємо, раніше Віталій Ялоха розповідав, що часто під час розслідування правоохоронці використовують поліграф для підтвердження чи спростування причетності людини до злочину. Проте дехто вдається до хитрощів і намагається надурити "детектор брехні". Проте цей пристрій ввести в обману не можливо.
Google заявив про екстрене оновлення для браузера Chrome. Причина оновлення полягає у вразливості, яку виявила корпоративна Група аналізу загроз.Як повідомляє Forbes, через цю вразливість кіберзлочинці могли дистанційно запустити шкідливий код на пристроях користувачів.Виявленій у браузері вразливості присвоєно high-severity vulnerability — це критично високий рівень загрози. Помилку виявили у JavaScript-рушії Google під назвою V8. Помилка з’явилася тиждень тому, після чого було розроблене екстрене оновлення, щоб її виправити.Компанія рекомендує одразу оновити браузер, як тільки акаунт Chrome запропонує це зробити. Фахівці радять звертати увагу на позапланові раптові оновлення, оскільки зазвичай вони пов’язані саме із безпекою."Вам потрібно перезапустити браузер, щоб переконатися, що оновлення встановилося. Усі ваші звичайні вкладки перегляду мають бути відновлені, але вкладки анонімного перегляду в режимі приватного перегляду — ні, тому збережіть будь-яку роботу, перш ніж виходити з Chrome", — додали у Google. Нагадаємо, раніше у Центрі протидії дезінформації повідомляли, що в Україні шириться нова шахрайська схема, у якій зловмисники надсилають повідомлення від імені Apple або Google. Люди отримують повідомлення про "спонсоровану державою атаку" на пристрій і пропозицією перейти за посиланням для "захисту".
Стрімінговий сервіс Netflix і Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки підписали партнерську угоду. Вона дозволить глядачам спостерігати за запусками ракет, виходами астронавтів у відкритий космос і краєвидами з Міжнародної космічної станції.Як повідомили у прес-релізі NASA, це дозволить донести захоплення від відкриттів, винаходів та космічних досліджень агентства до людей, де б вони не проживали. Водночас Netflix має аудиторію у понад 700 мільйонів передплатників у всьому світі."Глядачі отримають можливість переглядати запуск ракет, виходи астронавтів у відкритий космос, репортажі з космічних місій і захоплюючі краєвиди Землі з Міжнародної космічної станції", — йдеться в заяві американського космічного агентства.Генеральний менеджер NASA+ Ребека Сірмонс заявила, що національний закон про аеронавтику і дослідження космічного простору від 1958 року закликає нас ділитися історією освоєння космосу з якомога ширшою аудиторією.Нагадаємо, у березні Китай запустив на низьку навколоземну орбіту 18 супутників "Цяньфань" (Тисяча вітрил), що надаватиме послуги комерційного інтернету та конкуруватиме зі Starlink Ілона Маска. Супутники вивела в космос ракета-носій "Чанчжен-8 Y6", яка стартувала з першого в Китаї комерційного космодрому в острівній провінції Хайнань на півдні країни.
У мобільний застосунок "Дія" додали нову важливу функцію для водіїв. Йдеться про заміну технічного паспорта.Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров."Додали нову послугу в "Дії" — заміну техпаспорта онлайн. Якщо ви загубили техпаспорт, пошкодили його, змінили номерні знаки чи просто хочете перейти на цифровий формат — усе можна зробити онлайн у "Дії", — написав посадовець на своїй сторінці у Telegram.Федоров наголосив, що скористатися послугою можна швидко, зручно та без зайвого стресу.Як скористатися послугоюЩоб скористатися новою послугою необхідно виконати декілька простих кроків:Зайти у застосунок "Дія".У розділі "Сервіси" обрати категорію "Водієві" та "Заміна техпаспорта". Підписати заяву та обрати зручний спосіб доставки — відділення або кур’єр "Укрпошти".Послуга доступна для користувачів, які:мають 18 або більше років;мають у "Дії" податковий номер (РНОКПП);мають біометричний документ у "Дії": паспорт або посвідку;є власником авто та мають свідоцтво про реєстрацію. Нагадаємо, раніше керівник команди впровадження "Дії" Олексій Вовк повідомляв, що з 1 червня у мобільному застосунку "Дія" з’явився перший платний сервіс. Йдеться про шеринг документів для банків.
Науковці встановили, що здоров’я дитини, особливо в перші місяці життя, багато в чому залежить від матері. Тепер дослідники виявили, що психічний стан батька також має значний вплив на розвиток малюка.Як повідомляє CNN, симптоми або діагноз депресії, тривоги, чи їхнє поєднання або стрес, який проявляється у батька дитини, здатні зашкодити здоровому дорослішанню малечі, особливо у віці до двох років.Попередні дослідження свідчили, що погане психічне здоров’я батька пов'язане з потенційною шкодою для розвитку дитини. Втім, результати цих досліджень не були повними й переконливими. Наразі науковці провели великий аналіз 84 досліджень, які вивчали дані тисячі пар батьків і їхніх дітей. Вчені проаналізували зв’язки між батьківськими депресією, тривогою або стресом та шістьма типами розвитку їхніх дітей:соціально-емоційним (стосунки з іншими дітьми, здорова прив’язаність і навичка самостійно заспокоюватися);адаптивним (здатність реагувати на зміни та задовольняти власні потреби);когнітивним (пам’ять, увага, здатність до навчання, ухвалення рішень, IQ та успішність у навчанні);мовним (здатність сприймати мову та говорити);фізичним (зріст, вага, здоров’я та сон);моторним (навички письма, застібання ґудзиків, зав'язування шнурків, ходьби та жування).Водночас дослідники порівнювали розвиток дітей від моменту зачаття до 18 років та психологічний дистрес їхніх батьків, який ті переживали в період вагітності та до двох років після народження дитини. Провідна авторка дослідження Деліз Гатчінсон зазначила, що наразі це найповніший глобальний огляд зв’язку між перинатальним психічним здоров’ям батьків та розвитком потомства.Вчені не виявили жодного зв’язку між поганим психічним здоров’ям батька та порушеннями адаптивного і моторного розвитку дитини. Проте був вплив між дистресом та успішністю малюка в соціально-емоційній, мовній, когнітивній сфері та фізичному розвитку.Так, найсильнішим цей зв’язок був у перинатальному періоді — від зачаття до двох років після пологів. У цей час плід і немовля особливо чутливі до будь-якого дистресу, який переживають батьки, особливо мати.Окрім цього, науковці визнали, що вплив психічного стану батька на дитину сильніший після народження малюка. У цей період стрес, депресія чи тривожність можуть впливати на чутливість чоловіка та його чуйність у взаємодії з дитиною. При цьому на етапі батьківства психологічний дистрес може посилюватися.Професор педіатрії з Медичного центру Університету Небраски (Сполучені Штати Америки) Арва Насір додав, що цьому дослідженню бракує ширшого контексту. Часом на психологічний добробут батьків вливає соціально-економічний тиск, як-от бідність, а також нерівність у доступі до медичних послуг.Нагадаємо, раніше науковці встановили, що куріння під час вагітності негативно впливає на розвиток плоду чоловічої статі й викликає у нього генетичні зміни вже на 17 тижні. Відповідні висновки вчені зробили після аналізу даних 500 тисяч осіб.
Компанію Nvidia визнали найдорожчою корпорацією у світі. Її акції зросли на 4,3%, до 154,31 долара, побивши попередній рекорд.Про це повідомляє Bloomberg. За даними агентства, наразі загальна вартість її акцій сягає близько 3,77 трильйона доларів, у той час, як показники Microsoft оцінюють у 3,66 трильйона доларів.Виконавчий директор Nvidia Дженсен Хуанга зазначив, що наразі компанія лише на початку глобального оновлення ШІ-інфраструктури. Відтак, є потенціал для ще більшого зростання.Зазначається, що наразі більш ніж 40% доходів Nvidia забезпечують такі гіганти як Meta та Microsoft. Вони активно збільшують свої інвестиції у розвиток ШІ."Моя впевненість у зростанні Nvidia вища, ніж кілька місяців тому, і, ймовірно, гонка озброєнь у сфері ШІ триватиме протягом 2025 і, ймовірно, 2026 років", — додав співкеруючий портфелем Allspring Global Investments Майкла Сміта.Nvidia — американський виробник графічних процесорів, відеоадаптерів під торговими марками Riva TNT та GeForce, мультимедійних та комунікаційних пристроїв для ПК та ігрових консолей, на кшталт Sony PlayStation 3 та Xbox. Штаб-квартира корпорації розташована у місті Санта-Клара, що в штаті Каліфорнія, США. Nvidia стала світовим лідером із приросту ринкової вартості у 2024 році, піднявши свою капіталізацію до $3,28 трильйона.Нагадаємо, раніше журналісти видання "Детектор медіа" повідомляли, що стрімкий розвиток штучного інтелекту відіграє визначальну роль у різних сферах діяльності. Зокрема, він стрімко інтегрується в журналістику та медіа. Проте це не лише допомагає редакціям оптимізувати роботу, а й несе певні ризики.Додамо, що нещодавно Об’єднані Арабські Емірати анонсували, що використовуватимуть штучний інтелект для написання законів. Як повідомляє Financial Times, країна вклала мільярдні інвестиції у розвиток цієї технології, яку планують використовувати для внесення змін в чинні законодавчі акти та для узгодження різних нормативних документів.
Науковці встановили, що діти, які проводять забагато часу перед екранами гаджетів, мають ризик виникнення короткозорості. Тому батькам важливо обмежувати використання пристроїв їхніми дітьми й стимулювати їх більше часу проводити на свіжому повітрі.Як повідомляє The Guardian, до 2050 року близько 40% дітей і підлітків у всьому світі страждатимуть на короткозорість. Попри той факт, що генетика відіграє значну роль у розвитку цього захворювання, існують й інші фактори, які підвищують ризик появи недуги. Йдеться про недостатній час проведений на свіжому повітрі та тривале зосередження на близько розташованих предметах.Так, південнокорейські вчені проаналізували 45 досліджень, в яких вивчався вплив цифрових пристроїв на зір. У цих наукових роботах містяться дані 335,5 тисяч учасників, серед яких були переважно діти, підлітків та молодь. Вчені з Південної Кореї проаналізували різні варіанти кількості проведеного часу перед екраном. З'ясувалося, що одна година на день за екраном гаджета підвищує ризик появи короткозорості у дитини на п'ять відсотків, а чотири години — на 97%. Водночас чіткого зв'язку між короткозорістю та використанням екрана менше за одну годину на день науковці не знайшли. За їхніми словами, це свідчить про потенційний "поріг безпеки".Втім, аналіз має певні обмеження, оскільки деякі дослідження спиралися на самозвіти про короткозорість. Також вчені не аналізували, як часто учасники дослідження займалися іншими видами діяльності.Професор Руперт Борн з Університету Anglia Ruskin, офтальмолог-хірург-консультант, позитивно оцінив дослідження, зазначивши, що головним занепокоєнням є те, що короткозорість підвищує ризик захворювань, які загрожують зору."Ці висновки можуть вплинути на освітні стратегії та політику охорони здоров’я, спрямовану на боротьбу з пандемією міопії", — сказав він.Нагадаємо, раніше науковці довели, що побутові ароматизовані засоби — від освіжувачів повітря до мийних засобів — здатні забруднювати повітря в оселях. Задля проведення експериментів дослідники створили спеціальну лабораторію.Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.
Адміністрація соціальної мережі Telegram тимчасово заблокувала як мінімум пʼять українських OSINT-каналів. Не виключено, що власник Telegram Павло Дуров зробив це на замовлення російських спецслужб.Про відключення OSINT-каналів повідомили у спільноті "НотаЄнота" у Facebook."Учора та сьогодні Telegram видалив без пояснень канали українських ОСІНТерів. Зокрема, йдеться про телеграм-канали OSINT-бджоли, OSINT Flow, KRIG війна OSINT Аналітика, Cat Eyes OSINT. Також наразі ми не можемо переглянути канал OSINT Vatra", — йдеться у повідомленні.До того ж разом з українськими каналами заблоковано декілька російських OSINT-каналів.Представники OSINT-спільноти "Бджоли" припустили: одночасне видалення декількох однакових по суті каналів наводить на думку, що власник Telegram Павло Дуров, можливо, співпрацює з російськими спецслужбами.Українські розслідувачі активно заважали російській пропаганді та викривали фейки, що, очевидно, спричинило їхнє блокування без можливості апеляції. Водночас російські OSINT-канали, включно з тими, що відкрито порушують правила платформи, продовжують функціонувати без будь-яких обмежень."Ми впевнені, що це не випадковість, а цілеспрямована атака на українські аналітичні спільноти", — йдеться у повідомленні.Також Telegram заблокував українські канали Cateyes Osint, який викриває російських військових, колаборантів і прихильників "руского міра", збираючи, перевіряючи й аналізуючи дані з відкритих джерел, і OSINT Georgia.Окрім того, Telegram заблокував щонайменше три російські й один білоруський канал, які присвячені розвідці за відкритими джерелами.Щоправда, станом на 17:00 28 червня стало відомо, що Telegram-канали OSINT-бджоли, OSINT Flow, KRIG війна, Cat Eyes OSINT розблоковані.Нагадаємо, 7 квітня стало відомо, що месенджер Telegram видалив понад 20 російських каналів на вимогу Кремля. Зокрема, серед видалених каналів — анонімний "ВЧК-ОГПУ", який вважають наближеним до російських силовиків.
Науковці виявили новий вид динозаврів, які були розміром з собаку. Проживав цей вид на території сучасних Сполучених Штатів близько 150 мільйонів років тому.Як повідомляє видання CNN, рештки цього виду виявили у Колорадо у 2021-2022 роках. Після тривалих досліджень науковці дійшли до висновку, що скелет належить окремому виду динозаврів Enigmacursor mollyborthwickae. Частина "enigma" у його назві пов'язана з таємницею походження, яку довго не могли розкрити вчені.За даними дослідників, цей динозавр був приблизно пів метра заввишки та мав приблизно метр довжини. Харчувався він рослинами та пересувався на довгих задніх лапах. Вчені зауважили, що динозавр вмів досить швидко бігати і втікати від хижаків."Цих дуже маленьких динозаврів, що харчувалися рослинами, знаходили вкрай рідко. Насправді знайти практично повний скелет, а не кілька фрагментів кісток — це рідкість. Тому ці динозаври досить маловідомі", — наголосили науковці.Пол Баретт, який є одним з авторів дослідження, наголосив, що знайти рештки маленького динозавра набагато складніше, оскільки їхні кістки частіше нищать паразити та хижаки. Окрім цього, вчені додали, що незабаром скелет динозавра покажуть на виставці у Музеї природничої історії в Лондоні.Нагадаємо, раніше аргентинські палеонтологи виявили новий вид довгошиїх динозаврів, який існував на Землі 78 мільйонів років тому. Його рештки розкопали поблизу великого солончака в північній Патагонії.
Спростити та пришвидшити постачання озброєння для військових має на меті маркетплейс зброї, який запускають в Україні. Спочатку це працюватиме з FPV-дронами, а згодом — й з іншими видами безпілотників, засобами радіоелектронної боротьби, роботизованими комплексами.Про це розповів міністр оборони України Рустем Умєров, якого цитує прес-служба міністерства."Постачання зброї для військових стає простішим і швидшим. Сьогодні Кабінет міністрів України за ініціативи Міністерства оборони України ухвалив постанову, яка масштабує цифрову платформу DOT-Chain на забезпечення зброєю", — наголосив він.За його словами, разом з Агенцією оборонних закупівель та DOT (Державний оператор тилу) впроваджується DOT-Chain Defence — маркетплейс зброї, що кардинально змінює підхід до забезпечення."Військові зможуть самі замовляти необхідне під свої завдання. Бачитимуть, що саме, від кого та коли надійде. Це — точніше планування, менше бюрократії, швидше постачання", — пояснив міністр.Він також уточнив, що Агенція оборонних закупівель працюватиме з ринком, щоби військові отримували якісний продукт вчасно."На старті — FPV-дрони. Далі — інші типи безпілотників, засоби радіоелектронної боротьби, роботизовані системи", — додав очільник українського оборонного відомства.Він констатував, що офіційний запуск відбудеться в липні, коли до маркетплейса долучаться перші виробники та військові частини."DOT-Chain Defence створено на основі системи DOT-Chain, яка вже скоротила цикл забезпечення харчами в чотири рази та перевела більшість процесів у цифру. Масштабуємо рішення, яке працює", — підсумував Рустем Умєров.Нагадаємо, раніше міністр заявляв, що Україна протягом декількох років продовжує адаптовувати власну оборону для протидії російським дронам. Попри посилення ворожих атак, — у Сил оборони є "антишахедні" рішення.
Україна закликає партнерів зупинити постачання до Російської Федерації технологій, пов'язаних зі штучним інтелектом. Ці системи дедалі активніше інтегруються у військові розробки, зокрема, під час створення зброї.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на "Форумі влади та бізнесу: від діалогу та партнерства"."Кожен може побачити, як багато є доказів, що Росія критично залежить від зв'язків зі світом. Без таких зв'язків просто не було би цієї війни", — зауважив він.За його словами, російські ракети, дрони, майже вся техніка на полі бою, яка справді має силу, російські фінанси, їхні технологічні компанії та комунікації – усе це залежить від того, як Росія торгує зі світом, як Росія продає нафту, інші товари, імпортує технології, обладнання, компоненти."Російське виробництво зброї прямо залежить від наявності сучасних верстатів. Російські ракети та дрони складаються з десятків критичних компонентів, які вони завозять завдяки різним схемам з інших країн", — уточнив президент України.Він пояснив, що важливо вже зараз встановити обмеження на постачання в Росію готових моделей штучного інтелекту, придатних для військового застосування."Ми маємо вже зараз працювати для того, щоби новітні технології, зокрема, в галузі штучного інтелекту, були включені до пріоритетів експортного контролю державами-партнерами, оскільки штучний інтелект все частіше та більше інтегрується у зброю", — наголосив український президент.Також, за його словами, варто обмежити постачання:інструментів і сервісів для тренування штучного інтелекту, зокрема, хмарних сервісів,високопродуктивного обчислювального обладнання,спеціалізованих дата-сетів, включно з комерційними супутниковими знімками."Тобто наша санкційна робота має бути абсолютно конкретною щодо кожного напрямку та максимально сучасною. Необхідно створити нову міжнародну платформу з контролю за експортом товарів подвійного призначення", — сказав президент.Зеленський акцентував, що це має допомогти не тільки в захисті від Росії безпосередньо, але також опосередковано від її спільників таких як режими в Пхеньяні та Тегерані."Ця війна повинна ставати для Росії все більшою та більшою проблемою. І кожен російський удар по наших містах і громадах повинен ставати приводом для нових санкційних ударів у відповідь. Я очікую швидшої роботи та результатів, які будуть синхронізовані з партнерами. Є абсолютно чітке завдання. Є абсолютно чіткі терміни. Й абсолютно чітко можна перевірити результат. Маємо значно збільшити санкційний тиск. Дякую всім, хто нам допомагає!" — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що сьогодні ж президент України підписав указ про введення в дію рішення РНБО стосовно синхронізації санкційного тиску на Росію з міжнародними партнерами.