1 231 день війни
Особовий склад
1 028 610
Танки
10 995
Артилерія
30 034
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 192
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
44 230
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5

Технології і наука

19:04 - 09.07.2025

Провідні ІТ-компанії об’єдналися для створення AI-екосистеми в Україні: що вирішили на першій стратегічній сесії

1 липня відбулася перша стратегічна сесія AI-комітету Асоціації IT Ukraine — нової експертної платформи, яка об’єднує лідерів галузі для розвитку штучного інтелекту в Україні.Серед учасників — понад 15 представників провідних компаній, зокрема AgriChain, KNESS, UCLOUD, GigaCloud, N-iX, Sigma Software, IT-Enterprise, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, а також співініціатор АІ-комітету Favbet Tech.Під час стратегічної сесії працювали з такими темами: GR і правове регулювання — обговорили законодавчі бар’єри та стандарти АІ; освіта і розвиток талантів у сфері АІ.Також однією з тем була Інтеграція AI у пріоритетні напрями ІТ-індустрії — учасники проаналізували, як штучний інтелект трансформує суміжні сектори економіки, відкриває нові бізнес-можливості та стимулює розвиток інновацій."AI-комітет — це водночас експертна платформа та інструмент, який має впливати на формування політик та розвиток технологічного середовища в країні", — зазначила виконавча директорка Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук.Артем Скрипник, CEO FAVBET Tech та один з ініціаторів створення АІ-комітету, зазначив: "Мета комітету — переосмислити підходи до розвитку галузі й створити умови для формування конкурентної AI-екосистеми в Україні. Перша стратегічна сесія поклала початок цьому процесу".В Асоціації розповіли, що такі сесії будуть регулярними та залучатимуть ще більше компаній. Окрім АІ, зараз в межах IT Ukraine діє ще чотири галузеві комітети — EdTech, FinTech, CyberTech та AgriTech. Компанія FAVBET Tech приєдналася до IT Ukraine влітку 2022 року та відтоді є постійним партнером галузевих ініціатив та заходів Асоціації.

1
17:27 - 08.07.2025

Apple готує новий бюджетний iPhone: інсайдери злили дату виходу 17e

Попри провальні продажі бюджетного смартфона iPhone 16e компанія Apple планує нову версію — iPhone 17e. Новий смартфон компанія може представити вже навесні 2026 року.Про це повідомляє The Elec. Як зауважили інсайдери, iPhone 17e використовуватиме ту саму OLED-панель, що і в iPhone 16e — панель, яка спочатку дебютувала в iPhone 14.До того ж, як і у випадку з iPhone 16e, екрани до нового iPhone 17e постачатимуть компанії BOE і Samsung. Також смартфон матиме чипсет Apple A18, підтримку Face ID та порт USB-C.Зазначається, що ще у квітні цього року один з інсайдерів стверджував, що iPhone 17e наближається до стадії пробного виробництва, а випуск пристрою, попередньо, запланований на травень 2026 року. Крім того, інсайдери припускають, що компанія на цього не зупиниться і пристрій третього покоління "e", як повідомляється, буде випущено разом зі стандартним iPhone 18 у першій половині 2027 року. Нагадаємо, 10 червня Apple представила попередній перегляд iOS 26 — важливого оновлення, яке приносить чудовий новий дизайн, інтелектуальний досвід та покращення для програм, на які користувачі покладаються щодня. Також повідомлялося, що американська корпорація Apple розробляє власний нейроінтерфейс, призначений для управління пристроями за допомогою сигналів мозку. Проект створюється в партнерстві з біотехнологічним стартапом Synchron.

2
17:05 - 08.07.2025

У червні українці купили рекордну кількість нових електромобілів: яка модель найпопулярніша

У червні 2025 року в Україні суттєво зріс попит на нові електромобілі. Зокрема, минулого місяця громадяни придбали майже 1400 транспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення.Як повідомила прес-служба Інституту досліджень авторинку, український автопарк від початку 2025 року поповнили 5598 нових легкових електромобілів."Впродовж червня перші номерні знаки й техпаспорти отримали 1396 нових легковиків групи BEV, що нове рекордне значення для нашого ринку", — йдеться у повідомленні.У червні на ринку нових електромобілів домінували легкові моделі від китайських і європейських брендів. Лідером залишається BYD (Build Your Dreams), слідом ідуть Volkswagen, Honda та Zeekr. Серед преміальних брендів також вирізняються Audi та BMW, тоді як Volvo, Mini й MG демонструють стримане, але стабільне зростання інтересу. "Попри загальне сповільнення динаміки на авторинку, сегмент електромобілів показує ознаки сталого розвитку, і червневі дані це лише підтверджують", — зазначили в Інституті.Топ-10 моделей нових електромобілів, які найчастіше купували протягом червня поточного року:На ринку нових електромобілів у червні найпопулярнішими виявилися моделі Volkswagen ID Unyx та Honda e:NS1. У трійку лідерів також увійшов кросовер BYD Song Plus.У Топ-10 популярних електромобілів потрапили й нові моделі від Zeekr та BYD, які раніше не були широко відомі в Україні. Нагадаємо, за даними "Укравтопром", у травні в Україні зріс попит на вживані авто, які завозяться з-за кордону. Таких автівок було придбано понад 20 тисяч.

3
19:58 - 07.07.2025

У "Дії" запустили новий цифровий простір "Ветеран PRO": які послуги доступні

У додатку "Дія" запустили новий цифровий сервіс "Ветеран PRO". У цьому розділі ветерани та їхні родини можуть швидко отримати важливі послуги.Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров."У застосунку "Дія" запустили новий цифровий простір для ветеранів та їхніх родин — "Ветеран PRO". Він дозволяє швидко та зручно отримати найважливіші послуги — без черг, паперів і походів установами", — зазначив він.За його словами, головна мета — зробити державні сервіси доступними та поважними до тих, хто захищав країну.Щоб скористатися сервісом потрібно:завантажити або оновити застосунок "Дія";авторизуватися;зайти в розділ "Послуги" та обрати "Ветеран PRO".У новому розділі для ветеранів та їхніх родин доступні такі послуги:пошук фахівця супроводу ветеранів;участь у ветеранському спорті;подача на програму "єОселя";послуга "єВідновлення";встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;подавання заяви на субсидію."Це лише початок. Наступний крок — розширення переліку послуг, щоб ветерани могли швидко отримувати послуги та взаємодіяти з державою в декілька кліків. Проект реалізовано Міністерством у справах ветеранів України спільно з Мінцифрою та Дією за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах "Проекту підтримки Дія", що реалізується за фінансування Швеції", — зауважив Федоров.Нагадаємо, у застосунку "Армія+" з’явилося ще шість нових електронних рапортів для військовослужбовців. Вони охоплюють різнопланові запити військовослужбовців — від навчання під час служби до звільнення зі служби після полону. Загалом наразі у застосунку вже доступно 42 типи рапортів. .

4
16:17 - 07.07.2025

Оновлення "Армії+": з'явилося шість додаткових рапортів для військових

У застосунку "Армія+" з’явилося ще шість нових електронних рапортів для військовослужбовців. Вони охоплюють різнопланові запити військовослужбовців — від навчання під час служби до звільнення зі служби після полону.Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони. За даними відомства, відтепер військові можуть швидко подати рапорт щодо:звільнення зі служби після полону;заочного навчання під час служби;призначення на ТВО (тимчасове виконання обов’язків);початку тимчасового виконання обов’язків;продовження служби для непридатних;зміни персональних даних."Даємо нові зручні інструменти для вирішення важливих запитів, які можуть виникати у військових. Змінити персональні дані чи призначити ТВО мають проходити максимально легко і не обтяжуватись бюрократією. Або ж рапорт на заочне навчання — військові також мають право здобувати освіту, не перериваючи службу. І тепер це ще простіше зробити з Армія+", — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.Загалом наразі у застосунку вже доступно 42 типи рапортів. Всього військові подали вже понад 600 000 електронних рапортів. Найпопулярніші з них — оздоровлення (28%), відпустка щорічна (24%), зміна місця служби (21%), отримання довідки Ф5 (10%) та матеріальна допомога (2%).Нагадаємо, 26 червня у роботі застосунку "Резерв+" стався масовий збій. У Міноборони радили користувачам користуватись PDF-версією військово-облікового документа. Додамо, застосунок "Резерв+" став вхідною ланкою до Збройних сил і нині вже налічує майже 4,5 мільйона користувачів. У Міноборони прагнуть, щоб усі етапи взаємодії з військовою системою були зацифровані.

5
06:37 - 06.07.2025

У США штучний інтелект допоміг безплідній парі зачати дитину

У Сполучених Штатах Америки подружжя після 18 років невдалих спроб завагітніти та численних курсів екстракорпорального запліднення нарешті очікує на свого первістка. Зачати дитину вони змогли завдяки новому методу STAR (Sperm Tracking and Recovery), що передбачає застосування штучного інтелекту.Як повідомляє видання CNN, американка стала першою пацієнткою, вагітність якої настала завдяки цій новій технології.Зазначається, що для американської пари, яка побажала залишитися анонімною, всі спроби народити дитину були марними через азоспермію у чоловіка. Йдеться про відсутність сперматозоїдів у спермі. "Якщо зразок здорової сперми містить сотні мільйонів сперматозоїдів, то у чоловіків з азооспермією їхня кількість вкрай низька і виявити їх під мікроскопом дуже важко", — наголошує видання.Подружжя звернулося до Центру лікування безпліддя Колумбійського університету США. Його фахівці запропонували спробувати новаторський метод STAR — використовуючи ШІ. Така унікальна технологія дає змогу виявити та вилучити приховані сперматозоїди.Задля проведення процедури чоловік повинен був надати команді дослідників зразок своєї сперми. Науковці проаналізували її за допомогою штучного інтелекту та виявили три приховані сперматозоїди. Їх використали для запліднення яйцеклітин дружини за допомогою ЕКЗ."Мені знадобилося два дні, щоб повірити, що я справді вагітна. Я досі прокидаюся вранці і не можу збагнути, правда це чи ні", — наголосили дослідники. Що відомо про метод STARДиректор Центру фертильності Колумбійського університету доктор Зев Вільямс спільного з колегами витратили п'ять років на розробку цього методу. За його словами, пацієнт надав зразок сперми, і висококваліфіковані техніки два дні шукали в ньому сперматозоїди. Вони нічого не знайшли. "Ми перенесли його до системи STAR на основі штучного інтелекту, і за годину вона знайшла 44 сперматозоїди. Саме тоді ми зрозуміли, що це змінить правила гри і матиме велике значення для пацієнтів", — зазначив Вільямс.Вчені пояснюють, що зразок сперми поміщають на спеціально розроблений чип під мікроскопом. Система STAR, що розшифровується як Sperm Tracking and Recovery, підключається до нього за допомогою високошвидкісної камери та потужної технології візуалізації для сканування зразка. Менш ніж за годину вона робить понад вісім мільйонів зображень, щоб виявити сперматозоїди.Так, щойно його знайдено, система миттєво ізолює його у спеціальне середовище. Завдяки цьому ембріологи мають можливість вилучити сперматозоїди, які б вони не змогли ідентифікувати власними очима.Нагадаємо, нещодавно Об’єднані Арабські Емірати анонсували, що використовуватимуть штучний інтелект для написання законів. Як повідомляє Financial Times, країна вклала мільярдні інвестиції у розвиток цієї технології, яку планують використовувати для внесення змін в чинні законодавчі акти та для узгодження різних нормативних документів.

6
20:38 - 05.07.2025

Українські рятувальники отримали перший пожежний робот: які завдання виконує (фото)

Підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій отримали перший пожежний робот від вітчизняного виробництва. Він може виконувати одразу декілька задач.Про це повідомила прес-служба ДСНС."Пожежний робот суттєво підвищить безпеку для особового складу та ефективність під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Дякуємо партнерам за важливу та необхідну підтримку", — зауважили рятувальники.Зазначається, що основна задача робота — гасіння пожежі. Однак, окрім цього, він може транспортувати екіпірування та працювати як тягач."Під час передачі рятувальники пройшли навчання та протестували машину в дії", — додали у ДСНС. Нагадаємо, раніше Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України вітчизняний безпілотний авіаційний FPV-комплекс "Світловод". За даними відомства, всі безпілотники цього комплексу побудовані на міцній рамі, мають високопродуктивні двигуни та місткі легкі акумулятори.До того ж 4 липня стало відомо, що український безпілотник R-34-T, здатний здійснювати лазерне цілевказання, офіційно допущено до експлуатації у підрозділах Сил оборони України.

7
16:31 - 04.07.2025

Favbet Foundation та Gofriends IT Academy: IT майстер-клас для підлітків з вразливих категорій

28 червня у Стрию відбувся другий благодійний майстер-клас "Квиток в IT", організований у межах проекту Build Up від Favbet Foundation. Подія зібрала 53 підлітків — дітей ВПО, військовослужбовців, сиріт, а також учасників із малих сіл і родин під опікою соціальних служб.Упродовж дня учасники познайомилися з 12 напрямами у сфері цифрових професій — від програмування та тестування до кібербезпеки, UI/UX-дизайну та робототехніки. Формат події був побудований на живому спілкуванні з фахівцями та практичних заняттях у міні-групах. Частину сесій проводили учні GoFriends IT Academy — підлітки, які вже мають досвід у сфері технологій і стали прикладом для однолітків.Проект Build Up є частиною великої ініціативи IT Kids від Favbet Foundation, що з 2023 року відкриває можливості сучасної ІТ-освіти для дітей та підлітків по всій Україні. У партнерстві з всеукраїнською мережею Code Club Ukraine фонд вже провів два великих курси програмування на Python та Scratch, які охопили більш як 1100 дітей у різних регіонах."Ми переконані, що доступ до якісної освіти не має бути обмежений місцем проживання чи соціальним статусом. Саме тому всі програми IT Kids є безкоштовними та залучають дітей, які за інших обставин можливо ніколи не задумались про кар’єру в ІТ. Щиро вдячний нашим партнерам з Code Club та GoFriends IT Academy за співпрацю", — каже президент Favbet Foundation Андрій Матюха.Для більшості учасників майстер-класу "Квиток в IT" став першим близьким знайомством зі сферою цифрових технологій через практику під наглядом досвідчених менторів та спілкування з однолітками, що вже роблять перші кроки в ІТ. За підсумками події всі підлітки отримали запрошення на безкоштовне навчання та участь у літньому IT-таборі від GoFriends IT Academy.

8
22:03 - 02.07.2025

YouTube заблокував на території України канал нардепа-втікача Дмитрука: подробиці

Популярний відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів YouTube, заблокував канали підсанкційних осіб. Йдеться про медіаресурс нардепа-втікача Артема Дмитрука, а також колишнього народного обранця Ігоря Мосійчука.Про це повідомляє у Telegram-каналі Центр протидії дезінформації.У відомстві зазначили, що YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції.Серед заблокованих каналів: новий канал колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, який регулярно транслював меседжі, співзвучні з пропагандою РФ; канал Артема Дмитрука, який підозрюється в незаконному перетині державного кордону, є фігурантом кримінального провадження та оголошений у міжнародний розшук. "Проти обох осіб запроваджено санкції РНБО, введені в дію указами президента України від 25 травня та 22 червня 2025 року", — йдеться у повідомленні ЦПД.Справа Дмитрука: що відомоРаніше ЗМІ з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомляли, що нардеп незаконно покинув Україну на День Незалежності. Сам Дмитрук у Telegram почав заявляти, що ніби його планують затримати й невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки. Крім того, він заявляв про буцімто фейки, що його родина і він в Молдові й українські спецслужби вимагають, аби молдовські — затримали його.Згодом слідство таки встановило, що нардеп 23 серпня 2024 року незаконно перетнув Державний кордон України у напрямку Республіки Молдови в районі пунктів пропуску "Павлівка" в зоні відповідальності відділу прикордонної служби "Велика Комарівка" прикордонного загону ДПС України. У цьому йому допомогли троє подільників. Двоє, у тому числі організатор, втекли за межі України, одного було затримано. Зокрема, останній контролював та інформував спільників про наявність патрулів поблизу прикордонного пункту, де відбувалась втеча.25 серпня генеральний прокурор повідомив Дмитруку про підозру через напади на правоохоронця та військового, замах на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганство. До того ж, відповідно до вимог КПК України, його викликали до слідчого Державного бюро розслідувань для проведення слідчих та процесуальних дій на 10:00 29 серпня та 30 серпня поточного року. Дмитрук майже одразу відреагував на повідомлення йому про підозру. Він заявив, що не погоджується з таким рішенням Офісу генерального прокурора, й назвав справу "сфальсифікованою і видуманою".29 серпня Печерський районний суд міста Києва обрав чинному народному депутату України Артему Дмитруку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.Нагадаємо, що 9 вересня Офіс генерального прокурора подав клопотання до Генерального секретаріату Інтерполу щодо розшуку народного депутата Артема Дмитрука.

9
02:31 - 02.07.2025

Навчитися виявляти брехню: де готують поліграфологів в Україні і чому це важливо

На сьогодні в Україні є декілька державних вишів, які навчають поліграфологів. До того ж підготовку відповідних спеціалістів проводять й приватні школи.Про це в інтерв'ю TrueUA розповів головний оперуповноважений Департаменту карного розшуку Національної поліції, підполковник поліції Віталій Ялоха. За його словами, професія поліграфолога вимагає постійного навчання та вдосконалення навичок."Обов’язковою вимогою, згідно з чинним законодавством, є надання документа державного зразка про проходження курсу. Таке навчання є додатковим, тобто потрібно вже мати базову освіту не нижче рівня бакалавра. Крім того, як я вже зазначав, постійна робота над собою є необхідною. Треба мати бажання розвиватися, адже ця професія вимагає руху вперед", — наголосив фахівець.Він зазначив, що, до прикладу, у структурі МВС, у тому випадку, коли працівник виявляє бажання пройти курс поліграфії, він проходить певний відбір, співбесіду."Є відповідний підрозділ, що займається комплектуванням і організацією навчання, де оцінюють досягнення кандидата у професії, рівень освіти та наявні навички. Конкурс серйозний — після співбесіди приблизно половину кандидатів відсіюють", — зауважив Ялоха.Експерт додав, що на сьогодні поліграфологів в Україні працює чимало, але потреба у фахівцях все ще існує. До того ж, як наголосив правоохоронець, під час війни зростає кількість злочинів, зокрема кваліфікованих, які вимагають глибших знань."Злочинці теж не стоять на місці — навчаються, розвиваються, адаптуються. А поліграф — є, та залишається якісним та дієвим інструментом, що зарекомендував себе як ефективний засіб отримання інформації, яка сприяє розкриттю злочинів", — резюмував експерт.Нагадаємо, раніше Віталій Ялоха розповідав, що часто під час розслідування правоохоронці використовують поліграф для підтвердження чи спростування причетності людини до злочину. Проте дехто вдається до хитрощів і намагається надурити "детектор брехні". Проте цей пристрій ввести в обману не можливо.

10
12:18 - 01.07.2025

Хакери атакують Chrome: у Google випустили оновлення для браузера

Google заявив про екстрене оновлення для браузера Chrome. Причина оновлення полягає у вразливості, яку виявила корпоративна Група аналізу загроз.Як повідомляє Forbes, через цю вразливість кіберзлочинці могли дистанційно запустити шкідливий код на пристроях користувачів.Виявленій у браузері вразливості присвоєно high-severity vulnerability — це критично високий рівень загрози. Помилку виявили у JavaScript-рушії Google під назвою V8. Помилка з’явилася тиждень тому, після чого було розроблене екстрене оновлення, щоб її виправити.Компанія рекомендує одразу оновити браузер, як тільки акаунт Chrome запропонує це зробити. Фахівці радять звертати увагу на позапланові раптові оновлення, оскільки зазвичай вони пов’язані саме із безпекою."Вам потрібно перезапустити браузер, щоб переконатися, що оновлення встановилося. Усі ваші звичайні вкладки перегляду мають бути відновлені, але вкладки анонімного перегляду в режимі приватного перегляду — ні, тому збережіть будь-яку роботу, перш ніж виходити з Chrome", — додали у Google. Нагадаємо, раніше у Центрі протидії дезінформації повідомляли, що в Україні шириться нова шахрайська схема, у якій зловмисники надсилають повідомлення від імені Apple або Google. Люди отримують повідомлення про "спонсоровану державою атаку" на пристрій і пропозицією перейти за посиланням для "захисту".

11
10:28 - 01.07.2025

Глядачі побачать запуск ракет та краєвиди з МКС: Netflix транслюватиме космічні програми NASA

Стрімінговий сервіс Netflix і Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки підписали партнерську угоду. Вона дозволить глядачам спостерігати за запусками ракет, виходами астронавтів у відкритий космос і краєвидами з Міжнародної космічної станції.Як повідомили у прес-релізі NASA, це дозволить донести захоплення від відкриттів, винаходів та космічних досліджень агентства до людей, де б вони не проживали. Водночас Netflix має аудиторію у понад 700 мільйонів передплатників у всьому світі."Глядачі отримають можливість переглядати запуск ракет, виходи астронавтів у відкритий космос, репортажі з космічних місій і захоплюючі краєвиди Землі з Міжнародної космічної станції", — йдеться в заяві американського космічного агентства.Генеральний менеджер NASA+ Ребека Сірмонс заявила, що національний закон про аеронавтику і дослідження космічного простору від 1958 року закликає нас ділитися історією освоєння космосу з якомога ширшою аудиторією.Нагадаємо, у березні Китай запустив на низьку навколоземну орбіту 18 супутників "Цяньфань" (Тисяча вітрил), що надаватиме послуги комерційного інтернету та конкуруватиме зі Starlink Ілона Маска. Супутники вивела в космос ракета-носій "Чанчжен-8 Y6", яка стартувала з першого в Китаї комерційного космодрому в острівній провінції Хайнань на півдні країни.

12
16:54 - 30.06.2025

У "Дії" з'явилася нова послуга для водіїв

У мобільний застосунок "Дія" додали нову важливу функцію для водіїв. Йдеться про заміну технічного паспорта.Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров."Додали нову послугу в "Дії" — заміну техпаспорта онлайн. Якщо ви загубили техпаспорт, пошкодили його, змінили номерні знаки чи просто хочете перейти на цифровий формат — усе можна зробити онлайн у "Дії", — написав посадовець на своїй сторінці у Telegram.Федоров наголосив, що скористатися послугою можна швидко, зручно та без зайвого стресу.Як скористатися послугоюЩоб скористатися новою послугою необхідно виконати декілька простих кроків:Зайти у застосунок "Дія".У розділі "Сервіси" обрати категорію "Водієві" та "Заміна техпаспорта". Підписати заяву та обрати зручний спосіб доставки — відділення або кур’єр "Укрпошти".Послуга доступна для користувачів, які:мають 18 або більше років;мають у "Дії" податковий номер (РНОКПП);мають біометричний документ у "Дії": паспорт або посвідку;є власником авто та мають свідоцтво про реєстрацію. Нагадаємо, раніше керівник команди впровадження "Дії" Олексій Вовк повідомляв, що з 1 червня у мобільному застосунку "Дія" з’явився перший платний сервіс. Йдеться про шеринг документів для банків.

13
03:25 - 30.06.2025

Вчені пояснили, як емоції батька формують поведінку дитини

Науковці встановили, що здоров’я дитини, особливо в перші місяці життя, багато в чому залежить від матері. Тепер дослідники виявили, що психічний стан батька також має значний вплив на розвиток малюка.Як повідомляє CNN, симптоми або діагноз депресії, тривоги, чи їхнє поєднання або стрес, який проявляється у батька дитини, здатні зашкодити здоровому дорослішанню малечі, особливо у віці до двох років.Попередні дослідження свідчили, що погане психічне здоров’я батька пов'язане з потенційною шкодою для розвитку дитини. Втім, результати цих досліджень не були повними й переконливими. Наразі науковці провели великий аналіз 84 досліджень, які вивчали дані тисячі пар батьків і їхніх дітей. Вчені проаналізували зв’язки між батьківськими депресією, тривогою або стресом та шістьма типами розвитку їхніх дітей:соціально-емоційним (стосунки з іншими дітьми, здорова прив’язаність і навичка самостійно заспокоюватися);адаптивним (здатність реагувати на зміни та задовольняти власні потреби);когнітивним (пам’ять, увага, здатність до навчання, ухвалення рішень, IQ та успішність у навчанні);мовним (здатність сприймати мову та говорити);фізичним (зріст, вага, здоров’я та сон);моторним (навички письма, застібання ґудзиків, зав'язування шнурків, ходьби та жування).Водночас дослідники порівнювали розвиток дітей від моменту зачаття до 18 років та психологічний дистрес їхніх батьків, який ті переживали в період вагітності та до двох років після народження дитини. Провідна авторка дослідження Деліз Гатчінсон зазначила, що наразі це найповніший глобальний огляд зв’язку між перинатальним психічним здоров’ям батьків та розвитком потомства.Вчені не виявили жодного зв’язку між поганим психічним здоров’ям батька та порушеннями адаптивного і моторного розвитку дитини. Проте був вплив між дистресом та успішністю малюка в соціально-емоційній, мовній, когнітивній сфері та фізичному розвитку.Так, найсильнішим цей зв’язок був у перинатальному періоді — від зачаття до двох років після пологів. У цей час плід і немовля особливо чутливі до будь-якого дистресу, який переживають батьки, особливо мати.Окрім цього, науковці визнали, що вплив психічного стану батька на дитину сильніший після народження малюка. У цей період стрес, депресія чи тривожність можуть впливати на чутливість чоловіка та його чуйність у взаємодії з дитиною. При цьому на етапі батьківства психологічний дистрес може посилюватися.Професор педіатрії з Медичного центру Університету Небраски (Сполучені Штати Америки) Арва Насір додав, що цьому дослідженню бракує ширшого контексту. Часом на психологічний добробут батьків вливає соціально-економічний тиск, як-от бідність, а також нерівність у доступі до медичних послуг.Нагадаємо, раніше науковці встановили, що куріння під час вагітності негативно впливає на розвиток плоду чоловічої статі й викликає у нього генетичні зміни вже на 17 тижні. Відповідні висновки вчені зробили після аналізу даних 500 тисяч осіб.

14
12:39 - 29.06.2025

Вартість акцій сягнула $3,77 трлн: названо найдорожчу компанію у світі

Компанію Nvidia визнали найдорожчою корпорацією у світі. Її акції зросли на 4,3%, до 154,31 долара, побивши попередній рекорд.Про це повідомляє Bloomberg. За даними агентства, наразі загальна вартість її акцій сягає близько 3,77 трильйона доларів, у той час, як показники Microsoft оцінюють у 3,66 трильйона доларів.Виконавчий директор Nvidia Дженсен Хуанга зазначив, що наразі компанія лише на початку глобального оновлення ШІ-інфраструктури. Відтак, є потенціал для ще більшого зростання.Зазначається, що наразі більш ніж 40% доходів Nvidia забезпечують такі гіганти як Meta та Microsoft. Вони активно збільшують свої інвестиції у розвиток ШІ."Моя впевненість у зростанні Nvidia вища, ніж кілька місяців тому, і, ймовірно, гонка озброєнь у сфері ШІ триватиме протягом 2025 і, ймовірно, 2026 років"‎, — додав співкеруючий портфелем Allspring Global Investments Майкла Сміта.Nvidia — американський виробник графічних процесорів, відеоадаптерів під торговими марками Riva TNT та GeForce, мультимедійних та комунікаційних пристроїв для ПК та ігрових консолей, на кшталт Sony PlayStation 3 та Xbox. Штаб-квартира корпорації розташована у місті Санта-Клара, що в штаті Каліфорнія, США. Nvidia стала світовим лідером із приросту ринкової вартості у 2024 році, піднявши свою капіталізацію до $3,28 трильйона.Нагадаємо, раніше журналісти видання "Детектор медіа" повідомляли, що стрімкий розвиток штучного інтелекту відіграє визначальну роль у різних сферах діяльності. Зокрема, він стрімко інтегрується в журналістику та медіа. Проте це не лише допомагає редакціям оптимізувати роботу, а й несе певні ризики.Додамо, що нещодавно Об’єднані Арабські Емірати анонсували, що використовуватимуть штучний інтелект для написання законів. Як повідомляє Financial Times, країна вклала мільярдні інвестиції у розвиток цієї технології, яку планують використовувати для внесення змін в чинні законодавчі акти та для узгодження різних нормативних документів.

15
195
194 193
...
1