На сьогодні ключовими принципами для справедливого завершення війни в Україні є її незалежність, суверенітет та територіальна цілісність. Без цих трьох пунктів не можливо досягнути справедливого миру.Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб під час дискусії на форумі у Давосі, передає "Укрінформ"."На мою думку, Україна має зберегтися та продовжити свою незалежність. Вона має зберегти власну суверенність, іншими словами — вона має право обирати, чи хоче вона приєднуватися до НАТО або до Європейського Союзу. І, безумовно, територіальна цілісність є ключовим елементом міжнародного права. Я не думаю, що може бути мир в Україні без України, і не вважаю, що може бути мир в Україні без Європи", — наголосив він.До того ж фінський лідер прокоментував і пропозицію президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа запросити офіційний Пекін до участі у врегулюванні ситуації в Україні."У жовтні я мав привілей провести три з половиною години з президентом Сі Цзіньпіном у Пекіні під час державного візиту. Наш порядок денний був зосереджений, головним чином, навколо України й Росії. Я сказав йому, оскільки він має настільки потужну позицію стосовно Росії: якщо він хоче бути миротворцем, він може вплинути на Путіна. Але це не означає, що остаточне врегулювання може бути китайським або російським... Ми подивимося, з чим вийдуть президент Трамп та генерал Келлог. 24 години перетворилися на період від трьох до шести місяців. Я думаю, що це вікно можливостей, де, як ми побачимо, може відбутися багато різних речей", — зазначив Александр Стубб.Нагадаємо, 21 січня президент Володимир Зеленський під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що на сьогодні стратегія України на шляху до завершення війни полягає у наближенні до дипломатії, яка пришвидшить настання миру в державі.
У вівторок, 21 січня, у Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої вони підписали двосторонню Угоду про довгострокове співробітництво та підтримку.Про це повідомив Офіс президента. Зазначається, що країна зробить внесок у коаліцію винищувачів, а саме забезпечуватиме мовну підготовку українських пілотів і технічного персоналу. До того ж Албанія закріплює підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО та Формули миру.Крім того, держави працюватимуть над поглибленням оборонно-промислової співпраці. Зокрема, йдеться про спільне виробництво з локалізацією в Україні."Окремі розділи стосуються економічного партнерства, взаємодії у сфері безпеки, притягнення Росії до відповідальності, відшкодування збитків, санкцій проти РФ та співпраці у відбудові України", — наголосили в ОП.Також під час зустрічі Зеленський та Еді Рама обговорили конкретні напрями оборонної підтримки. Зокрема, те, що може допомогти Україні посилити позиції на полі бою для наближення справедливого й тривалого миру."Окрему увагу приділили майбутньому членству України та Албанії в ЄС. Адже бути повноправним членом Європейського Союзу — мета обох країн. Володимир Зеленський привітав офіційне відкриття Посольства Албанії в Україні, яке відбулося під час візиту очільника албанського МЗС минулого тижня", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, 21 січня президент Володимир Зеленський у швейцарському місті Давос зустрівся із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Сторони говорили про продовження підтримки України.
У вівторок, 21 січня, президент Володимир Зеленський у швейцарському місті Давос зустрівся із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Сторони говорили про продовження підтримки України.Про це гарант повідомив на своїй сторінці у Telegram."Зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Давосі", — зазначив український лідер.Також Зеленський виділив дві основних теми їхньої розмови. Йдеться про:продовження підтримки України;координацію з партнерами для досягнення справедливого миру."Дякуємо за всю допомогу Україні в боротьбі проти російської агресії. Цінуємо лідерство Німеччини в посиленні української ППО та внесок у порятунок тисяч життів", — додав президент. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина передасть Україні 60 ракет до систем протиповітряної оборони Iris-T. Постачання буде відбуватися із запасів німецької армії.
У вівторок, 21 січня, президент Володимир Зеленський виступи на Всесвітньому економічному форумі, який проходить у швейцарському місті Давос. Очільник держави розповів учасникам про стратегію України на шляху до миру, важливість сильних гарантій безпеки, а також про необхідність забезпечення захисту Європи.TrueUA зібрав головні заяви українського гаранта на Всесвітньому економічному форумі.Основні тези промови Зеленського:Росія підписала угоди з Іраном та Північною Кореєю. Країни об'єдналися проти Європи та Америки.Жодна країна Європи не може гарантувати власну безпеку самотужки. Ми повинні бути разом. Росія може залучати близько 1,3-1,5 мільйонів солдатів. У такій ситуації одна країна не може убезпечити себе самостійно.Європейські країни потребують власної версії "Залізного купола", яка зможе захисти від будь-яких ракет.Європа повинна мати місце за столом, коли укладаються угоди щодо війни та миру.На сьогодні стратегія України на шляху до завершення війни полягає у наближенні до дипломатії, яка пришвидшить настання миру в державіІнвестиція у виробництво українських дронів — це інвестиція в безпеку Європи.Якщо ж Україна не буде мати сильних безпекових гарантій, то кремлівський диктатор Путін знову почне свою загарбницьку війну, але вже з армією в 10 разів більшою, аніж у 2022 роціТрамп сказав, що робитиме все, щоб закінчити війну цього року. Україна буде партнером США в цьому.З 12 тисяч північнокорейських військових, які беруть участь у боях у Курській області, загинули чотири тисячі.Нагадаємо, раніше очільник держави заявляв, що наразі на території України перебуває 608 тисяч російських військових. Це втричі більше, ніж на початку 2022 року. .
Президент Володимир Зеленський заявив, що американський лідер Дональд Трамп має намір закінчити війну Росії проти України вже цього року, і робитиме для цього все необхідне.Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Однак, як зауважив гарант, війна має завершитися не лише швидко, а ще й справедливо."Трамп мені сказав і потім заявив публічно, що він робитиме усе, аби закінчити війну у цьому році. Я йому сказав, що ми — ваш партнер... Ми хочемо завершити війну у цьому році, але не просто швидко, а передусім справедливо, надійно для нас усіх, для українців, щоб вони повернулися додому, жили у безпеці і працювали. Мені здається, це найголовніше. Принаймні, ми будемо робити усе для цього", — заявив Зеленський.Водночас очільник держави зауважив, що наразі в оточенні лідера США є "зайві голоси", які доносять дезінформаційну або проросійську позицію. Тому "Європа має бути гучною", щоб доносити до Трампа проукраїнську позицію."У нас справді хороші відносини. Але ми зараз маємо такий прагматичний час. Для нас дуже важливо, щоб зайві голоси, які іноді навколо президента Трампа доносять дезінформаційну або проросійську позицію… Для нас дуже важливо, щоб Європа була гучна, щоб її чули. Щоб голосів навколо Трампа було більше, щоб він чітко розумів деталі та ризики", — сказав Зеленський.Нагадаємо, раніше очільник держави заявляв, що наразі на території України перебуває 608 тисяч російських військових. Це втричі більше, ніж на початку 2022 року. .
На сьогодні стратегія України на шляху до завершення війни полягає у наближенні до дипломатії, яка пришвидшить настання миру в державі.Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі."Стратегія — ми повинні підійти до будь-якої дипломатії яка призведе, я в цьому впевнений, до закінчення війни. Питання — яка вона буде", — зазначив президента.На думку очільника держави, якщо дипломатія буде сильна, то й в України будуть міцні гарантії безпеки, які унеможливлять повернення Путіна з війною."Це буде сталий справедливий сильний мир для України і європи і чесно для Америки також", — наголосив Зеленський.Якщо ж Україна не буде мати сильних безпекових гарантій, то кремлівський диктатор Путін знову почне свою загарбницьку війну, але вже з армією в 10 разів більшою, аніж у 2022 році."Для чого він повернеться — для повної окупації всіх країн, які були республіками в Радянському союзі і потім буде робити так, як з нашим Кримом — заходити в країни ЄС, щоб там стояти хоча б трішечки щоб робити ультиматуми тим чи іншим країнам", — вважає президент. Нагадаємо, раніше очільник держави заявляв, що наразі на території України перебуває 608 тисяч російських військових. Це втричі більше, ніж на початку 2022 року. .
Наразі всі країни Європейського Союзу потребують власних систем протиповітряної оборони, аби мати ефективний захист від ракет будь-якого типу.Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. На думку гаранта, Україна та інші країни Європи можуть розпочати спільне виробництво систем ППО."Інвестуючи зараз у виробництво українських безпілотників, ми інвестуємо не тільки в безпеку Європи, а й у здатність Європи бути гарантом безпеки для інших життєво важливих регіонів. І нам необхідно розпочати спільне виробництво систем ППО, що забезпечують надійний захист від усіх типів крилатих і балістичних ракет. Європі потрібен власний "Залізний купол", здатний протистояти всім видам загроз", — сказав Зеленський.Гарант додав, що наразі не можна "покладатися на добру волю кількох столиць, коли йдеться про безпеку Європи", після того, "як Путін виб'є з колії якогось уявного демократа в Москві".Нагадаємо, 17 січня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки. Вона була присвячена українській незалежності в зброї. Раніше командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський заявляв, що Україна має у своєму арсеналі лазерну зброю під назвою "Тризуб". Вона може збивати ворожі літаки.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія припустив, що переговори української сторони з командою президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа можуть відбутися під час "Українського тижня" у Вашингтоні. Він запланований на початок лютого 2025 року.Про це він повідомив в ефірі телемарафону "Єдині новини"."Вже на початку лютого буде "Український тиждень" у Вашингтоні. Я думаю, там насправді будуть відбуватися основні процеси та основні перемовини з новою командою Трампа. Тому чекаємо", — зазначив Арахамія.Як відомо, щорічний "Український тиждень" відбудеться з 3 до 8 лютого 2025 року у Вашингтоні. Захід присвячений зміцненню співпраці між Україною та США. Варто зазначити, що нещодавно керівник Офісу президента України Андрій Єрмак інформував, що вже найближчим часом може відбутися зустріч українського лідера Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом. За його словами, між командами двох країн одразу після інавгурації почнуться офіційні розмови та консультації.Нагадаємо, 20 січня, Дональд Трамп склав присягу та офіційно став 47-м президентом Сполучених Штатів Америки. Під час своєї інавгураційної промови новий американський лідер зробив низку гучних заяв, зокрема, оголосив про введення режиму надзвичайної ситуації на кордоні з Мексикою та в енергетичній сфері. Натомість про війну в Україні Трамп не зробив жодної прямої заяви, хоча до офіційного вступу на посаду, ця тема була дуже популярною у його виступах.
Підписаний 20 січня указ президентом США Дональдом Трампом про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів не має жодного відношення до військової допомоги Україні. Про це у Telegram-каналі повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко. Згідно з підписаним документом, призупинення допомоги США іншим державам стосується лише міжнародної допомоги в межах "програм розвитку". До них входять агентства ООН, миротворчі ініціативи та захист прав людини. Військова підтримка України від США надається через PDA, USAI і FMF та не підпадає під його указ.Раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп у перший день на своїй посаді віддав перевагу підписанню низки важливих указів. Вони стосуються імміграційної політики, енергетики, нацбезпеки, а також скасовують велику кількість рішень попередньої адміністрації Джо Байдена.Також Дональд Трамп заявив 20 січня, що війна в Україні повинна закінчитись якнайшвидше. Він планує зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним після того, як розпочнуться переговори, процес яких, за його словами, вже триває.Цікаво, що в одній зі своїх заяв, президент США Дональд Трамп запевнив, що український лідер Володимир Зеленський готовий до домовленостей щодо війни та вказав на економічні проблеми в Російській Федерації, що здатні підштовхнути главу Кремля Володимира Путіна до мирних перемовин.Варто зазначити, що висунутий Трампом на посаду держсекретаря Марко Рубіо раніше заявив, що не може назвати точні терміни закінчення війни між Росією та Україною, але повідомив журналістам, що кожній стороні доведеться піти на "щось" як природну частину вирішення будь-якого конфлікту, визнавши при цьому Росію "агресором".
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про наступ правих сил із метою "захоплення" Європейського парламенту після повернення президента США Дональда Трампа до Білого дому.Про це повідомляє CNN. Орбан, націоналіст, який критикував санкції Європейського союзу щодо Росії та підтримував тісні відносини з Москвою, попри її вторгнення в Україну, є одним із найвідоміших європейських популістів, які висловилися за підтримку Трампа. "Усього кілька годин, і навіть сонце в Брюсселі світитиме інакше. Новий президент у США, велика патріотична фракція у Брюсселі... може розпочатися грандіозний наступ", — сказав багаторічний лідер в ефірі соцмережі X. "Справжнім я починаю другу фазу наступу, спрямованого на захоплення Брюсселя", — додав Орбан, зазначивши, що президентство Трампа спровокує новий сплеск правих настроїв у Європі, повідомляє Reuters. Видання нагадує, що Трамп неодноразово хвалив підтримку Орбана під час передвиборчої кампанії, навіть наголосивши це під час президентських дебатів у вересні. Трамп також приймав угорського лідера у своєму клубі Мар-а-Лаго у березні та грудні. Багато європейських популістів сподіваються, що повернення Трампа — трансатлантичного союзника, який пропагує ті ж консервативні християнські цінності та поділяє їхню зневагу до прогресивної політики, — допоможе захистити їхні інтереси на батьківщині та ще більше нормалізує їхню антиіммігрантську риторику та орієнтири.Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і його адміністрація відкриють "нову еру". Тому Європейський Союз нібито скасує санкції проти Росії.Нагадаємо, що Віктор Орбан не брав участі в інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа 20 січня. В цю дату політик виступав із доповіддю на конференції з оцінки результатів головування Угорщини в Євросоюзі в Будапешті.
Президент США Дональд Трамп заявив, що він "не впевнений", що угода про припинення вогню у Секторі Гази триватиме довго, попри те, що він взяв на себе посередницькі функції щодо досягнення угоди між Ізраїлем та ХАМАС.Про це повідомляє CNN. "Я не певен. Це не наша війна, це їхня війна, але я не впевнений. Я думаю, що вони дуже ослаблені з іншого боку", — сказав Трамп з Овального кабінету в понеділок вранці, коли репортер спитав його, чи можуть США допомогти зберегти перемир'я. "Газа, я подивився на фотографію Гази, вона схожа на величезний майданчик для зносу, це місце дійсно потрібно перебудовувати по-іншому", — продовжив Трамп. Адміністрації Трампа та Байдена співпрацювали по угоді, що є рідкісним перетином інтересів між непримиренними суперниками. Після того, як угода була оголошена, вони обидва заявили про свою перемогу. На питання про те, яким він хотів би бачити уряд у Газі у майбутньому, Трамп відповів, що ХАМАС не має бути частиною будь-якого майбутнього уряду. "Ви, звісно, не можете мати тих людей, які там були. Більшість із них мертві, до речі. Більшість із них мертві. Але вони не керували цим добре, вони керували цим жорстоко і погано. Тож ви не можете мати цього", — сказав він репортерам. Трамп також сказав, що він "може" допомогти відновити Газу, перш ніж говорити про її "феноменальне розташування на березі моря". "Найкраща погода, чи знаєте, все добре. Начебто якісь чудові речі можна зробити з нею", — сказав він.Раніше Ізраїль і терористичне угруповання ХАМАС за участі посередників досягнули угоди про припинення вогню у Секторі Гази та звільнення ізраїльських заручників.Днями уряд Ізраїлю остаточно схвалив угоду з ХАМАС. При цьому на знак протесту троє міністрів з ультраправої партії Ізраїлю подали у відставку.Нагадаємо, сьогодні Ізраїль офіційно підтвердив початок перемир'я у Секторі Гази. Припинення вогню стало можливим після того, як ХАМАС передав список перших заручників, яких мають звільнити 19 січня.
У вівторок, 21 січня, український президент Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до Швейцарії. На сьогодні у глави держави запланований виступ на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.Про це журналістам повідомив прес-секретар президента України Сергій Никифоров. Офіційне відкриття ВЕФ відбудеться у понеділок президентом Комісії ЄС Урсулою фон дер Ляєн та віце-прем'єром Китаю Дін Сюесян.Очікується, що у вівторок о 15:30 за київським часом Володимир Зеленський виступить зі спеціальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Згідно з програмою форуму, перед виступом українського президента запланована промова німецького канцлера Олафа Шольца.Як зазначалось раніше, з 20 по 24 січня Давос знову стане центром світової еліти, коли близько 3000 гостей, у тому числі 60 глав урядів, понад 1600 представників бізнесу, а також діячі товариства та засобів масової інформації зустрінуться на курорті Граубюнден. Загалом учасники приїхали зі 130 країн. Хто ще буде на форму в ДавосіВсесвітній економічний форум 2025 року прийме численних учасників із охопленого конфліктами Близького Сходу. Крім нового де-факто міністра закордонних справ Сирії Асаада Хасана аль-Шайбані очікуються президент Ізраїлю Ісаак Герцог і, можливо, представник палестинців. Очікуються також високопосадовці з країн Перської затоки та Ірану.Як і щороку, у форумі беруть участь кількасот представників великих компаній. Особливу увагу приділяють великим технологічним компаніям, таким як група Facebook Meta або Tiktok. Центральною темою стане штучний інтелект, зокрема питання, як можна регулювати цю нову технологію.Нагадаємо, раніше глава словацького уряду Роберт Фіцо запропонував президенту України Володимиру Зеленському зустрітись на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Іспанська влада різко відреагувала на скандальний жест Ілона Маска під час інавгураційних заходів президента США Дональда Трампа, який порівняли з нацистським вітанням часів Третього Рейху. Зокрема, віце-прем'єр країни Йоланда Діас повідомила, що йде з соцмережі X, яка належить бізнесмену.Про це вона розповіла в інтерв'ю телеканалу TVE. Діас зазначила, що прийняла таке рішення після виступу Ілона Маска у Вашингтоні 20 січня, який спровокував шалений резонанс."Після того, що ми бачили вчора з Ілоном Маском, настав час піти звідти та не продовжувати пропагувати ненависть. Я ухвалила це рішення, яке, я знаю, складне, але я не буду частиною соціальної мережі, заснованої на використанні алгоритмів, які заохочують ксенофобські ідеї, спрямовані проти прав людини та заохочують крайніх правих у світі", — сказала вона.Віцепрем'єрка також наголосила, що припинить писати у соцмережі X на особисті та політичні теми. Йоланда Діас додала, що й інші посадовці з її ліворадикальної партії Sumar також припинять користуватися цією платформою.Що сталось на інавгурації ТрампаНа заході з нагоди інавгурації Дональда Трампа 20 січня американський мільярдер Ілон Маск підняв руку в жесті, який в інтернеті порівняли з нацистським вітанням. Сам Маск відреагував на критичні коментарі, заявивши, що його дуже втомлюють атаки у стилі "всі є Гітлером". Нагадаємо, раніше повідомлялось, що американський мільярдер та винахідник Ілон Маск з 2022 року регулярно спілкується з російським диктатором Володимиром Путіним. Їхні розмови стосуються особистих тем, бізнесу та геополітичної напруженості.За даними CNN, мільярдер Ілон Маск не будує планів щодо обіймання посад в адміністрації Дональда Трампа. При цьому бізнесмен може впливати на ці процеси ззовні.Раніше повідомлялось, що міністерство оборони Німеччини та Національна армія Бундесвер заблокують свої акаунти на соціальній медіаплатформі Ілона Маска X, пославшись на неможливість вести на сайті фактологічну дискусію.
Найбільшим попитом серед громадян, які долучаються до Сил оборони через центри рекрутингу української армії, користуються вакансії, пов’язані з безпілотниками, водійськими та стрілецькими напрямками.Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.У відомстві зазначають, що станом на середину січня 2025 року, топ сім груп спеціальностей має такий вигляд: спеціальності, пов'язані з БПЛА – 16%;водії — 16%;стрілецькі спеціальності — 15%;штабні посади — 9%;артилерія — 6%;бойові медики, фельдшери, медсестри, лікарі — 5%;зв'язок та кібербезпека — 5%.За даними Міноборони, протягом минулого тижня до центрів рекрутингу української армії звернулось 1 282 особи. Загалом з початку роботи центрів загальна кількість відвідувачів сягнула 35 337, з яких 7 800 з них вже стали кандидатами до лав Сил оборони України."Головна перевага долучитись до оборони України за допомогою рекрутингових центрів — це можливість обрати спеціальність за бажанням та здібностями кандидата. Також майбутній захисник отримає розширений пакет пільг та соціальних гарантій. Державна підтримка поширюється й на членів сімей військовослужбовців. В рекрутингових центрах підготовлені фахівці нададуть вам всю необхідну інформацію про військову службу, а також здійснять супровід кандидата на всіх етапах оформлення документів", — сказав заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.У відомстві нагадали, що в Україні працює 47 рекрутингових центрів української армії. Найбільшу активність демонструють жителі Дніпропетровської, Харківської, Львівської, Запорізької областей та міста Києва.Міноборони запевняє, що центри рекрутингу пропонують понад 10 тисяч вакансій у різних військових формуваннях, зокрема у Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та СБУ. "Всі консультації щодо військової служби надаються з дотриманням умов конфіденційності", — додали в Міноборони.Нагадаємо, 10 січня стало відомо, що друга група громадян України, які проживають за кордоном, підписала контракти у Любліні з Українським легіоном і розпочала підготовку у Польщі. Серед них є жінки.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін у вівторок, 21 січня, провів відеодзвінок з російським диктатором Володимиром Путіним. Але станом на сьогодні не відомо, що обговорювали між собою політики.Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на державні ЗМІ Пекіна.За даними державної телерадіокомпанії CCTV, Сі Цзіньпін та Путін "провели відеозустріч у Будинку народних зборів у Пекіні вдень 21 січня". Проте телеведуча не розкривала подробиці того, що обговорювалося під час розмови. Як зазначає видання, Китай прагне позиціювати себе як нейтральну сторону з того часу, як у лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Однак він залишається близьким політичним та економічним партнером Москви та ніколи не засуджував війну, що дало привід деяким членам НАТО називати Пекін "посібником" конфлікту. Обидві сторони надавали великого значення нібито міцним особистим зв'язкам Сі та Путіна: Сі називає російського лідера своїм "найкращим другом", а Путін розхвалює його як "надійного партнера". За даними нещодавнього репортажу CCTV, у новорічному посланні Путіну минулого місяця Сі Цзіньпін заприсягся сприяти "миру та розвитку в усьому світі". "Перед обличчям стрімких змін, небачених за століття, і неспокійної міжнародної обстановки Китай і Росія послідовно рухалися вперед рука в руку по правильному шляху неприєднання, неконфронтації та ненападу на треті сторони", — передала мовна компанія слова Сі Цзіньпіна.Нагадаємо, за даними Reuters, у 2024 році імпорт російської нафти до Китаю зріс на 1% порівняно з 2023 роком. Відтак Пекін досяг рекордного рівня імпорту цієї сировини від свого головного постачальника.Своєю чергою представник НАТО в коментарі The Times зазначив, що нова інформація про участь Пекіна у військовій підтримці РФ "викликає глибоке занепокоєння", а члени Альянсу "проводять консультації з цього питання".Раніше повідомлялось, що китайські та російські компанії спільно розробляють ударний безпілотник. За основу вони взяли іранський дрон-камікадзе Shahed, який активно використовується у війні проти України.Також в березні минулого року американська розвідка заявила в щорічній оцінці загроз, що торгівля між Китаєм і Росією зростає від початку повномасштабної війни в Україні. Китайський експорт товарів із потенційним військовим призначенням збільшився більш ніж утричі з 2022 року.