Що ближче до зими, то більш невідворотним є зростання тарифів на газ та опалення. Інші зміни у листопаді 2020 року не такі певні. Серед них - можливість запровадження нового карантину та формату навчання у школах.
Як і очікувалося, у листопаді зростуть ціни на газ, передає TrueUA з посиланням на BBC.
На листопад «Нафтогаз» підвищив вартість газу за тарифом «Місячний» до 6,33 грн за куб (з ПДВ, але без вартості розподілу). Це майже на 35% більше, ніж у жовтні, коли тариф становив 4,7 грн за куб.
Компанія підвищила ціни на газ і в рамках річного тарифу. Якщо у жовтні куб за тарифом «Річний» коштував 5,24 грн, то з 1 листопада це буде 6,45 грн за куб.
Такі ціни стосуються лише тих споживачів, які мають контракт на постачання газу саме із «Нафтогазом».
Разом із тим, тарифи найбільшої газової компанії України залишаються одними з найнижчих на ринку.
Компанії, які пропонують газ дешевше, існують, - наприклад, компанія PalivEnergo пропонує постачати газ для населення за ціною у 5,88 грн за куб у листопаді за умови передоплати.
Але переважно ціни на газ для побутових споживачів є значно вищими - від 8 до майже 9 грн за куб. Наприклад, «КиївГазЕнержі» пропонує куб газу для населення за 8,819 грн, «Полтавагаз Збут» та «Тернопільміськгаз» - за 7,92 грн.
Найвища ціна у «Запоріжгазсбут» - 8,96 грн за куб.
Від серпня цього року ціни на газ для населення є повністю ринковими, а споживачі можуть самі обирати собі постачальника газу.
Підвищення цін на газ для населення стосується лише тих, хто має газову плиту чи котел. Значно більшої кількості споживачів стосується підвищення цін на газ для виробників тепла, які все ще отримують газ за регульованою ціною від «Нафтогазу».
У жовтні для них «Нафтогаз» також підняв ціни - на понад тисячу гривень за тисячу кубів або майже на чверть, пояснивши це зростанням цін на світових ринках.
«За період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ у Європі зросли у порівнянні з вересневими цінами на 26% через підвищення попиту. Проте, завдяки значним запасам у підземних сховищах газу в Україні, ціна газу для виробників тепла у жовтні зросла порівняно з минулим місяцем на 24%», - пояснили в «Нафтогазі» причини зростання ціни для тепловиків.
Ціна на газ є однією з головних складових собівартості тепла, що виробляють підприємства теплокомуненерго (ТКЕ), - понад 80%.
Отже, очевидно, що незабаром подорожчання газу призведе і до зростання платіжок за опалення.
До збільшення цифр у платіжках за тепло також додається і підвищення мінімальної зарплатні, що відбулося з 1 вересня.
Через це підприємства, зокрема, й комунальні, мають підвищувати зарплати своїм працівникам.