Керівник Енергоатому назвав неприпустимим конкурс на посади членів Наглядової ради компанії

30 ЖОВТНЯ 2020 14:11

Виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК Енергоатом» Петро Котін прокоментував рішення Міненерго оголосити конкурсний відбір кандидатів на чотири вакантні посади незалежних членів Наглядової ради ДП «НАЕК Енергоатом».

«Я, як уповноважений державою керівник Компанії, та від імені багатотисячного колективу ДП «НАЕК Енергоатом» заявляю про неприпустимість та неможливість реалізації такого рішення Міненерго. Такий підхід є деструктивним і не є прийнятним.

Створення Наглядової  ради, яку намагаються проштовхнути без запуску процесу корпоратизації та залишенням нинішнього функціоналу управлінських повноважень за Міненерго, не має нічого спільного з підвищенням ефективності управління Компанією.

Ми підтримуємо створення Наглядової ради, але ж з повноцінним переліком повноважень Наглядового колегіального органу. При ефективному корпоративному управлінні це можливо тільки в акціонерному товаристві, яким на сьогодні Енергоатом ще не є.

Тому, повторююся, ми - за Наглядову раду, яка створена в процесі корпоратизації. А не навпаки. Процес корпоратизації для такої компанії як Енергоатом буде відбуватися відповідно до спеціального закону, який передбачить усі стратегічні особливості підприємства.

Формування ж Наглядової ради на даному етапі потребує значних людських і фінансових витрат, зокрема на виплату гонорарів членам Наглядової ради від 300 тис. грн на місяць кожному члену.

Створення такої Наглядової ради створить управлінський хаос. Її існування буде нетривалим, оскільки після прийняття відповідного закону треба формувати її новий склад з новими повноваженнями.

Таким чином, вважаємо, що лише повноцінна корпоратизація підприємства з прийняттям спеціального закону дозволить створити товариство з урахуванням найкращих світових практик корпоративного управління та уникнути негативного досвіду корпоратизації в Україні. І тільки в такому товаристві можливо буде створити ефективний колегіальний наглядовий орган.

Зазначене питання розглядалося на нараді в Кабінеті Міністрів України. І всі погодилися з таким підходом. Але у Протоколі засідання, текст якого оприлюднено у ЗМІ, визначено зовсім іншу логіку. Там з’явилися питання, які не розглядалися, зокрема пункти 4 та 5 щодо створення Наглядової ради без корпоратизації та спеціального закону, а також щодо передачі у приватну власність ядерних установок та матеріалів.

Тепер стає зрозумілою політика Міненерго: доводимо до банкрутства (борги перед Енергоатомом за останній місяць зросли ще на 1 млрд грн і досягли майже 24 млрд грн) та передаємо у приватну власність! Керувати цим процесом буде наглядова рада із 7 членів, 4 з яких - незалежні члени.

Сьогодні навіть страшно уявити наслідки таких рішень.»

Своєю чергою, керівництво та багатотисячний колектив Енергоатому, розуміючи відповідальність перед народом України за стабільну та безпечну роботу атомної енергетики, буде на всіх рівнях захищати інтереси галузі задля недопущення управлінського хаосу, банкрутства та дерибану найбільшого в Україні виробника електроенергії.

Економіка, 30.10.2020 14:11