Їсти солодке без шкоди для фігури — можливо, якщо готувати легкі, повітряні й безглютенові десерти. Одним з таких є меренговий рулет, адже він зовсім не містить борошна. Його рецептом в рамках нашого кулінарного конкурсу надіслала на електронну пошту TrueUA читачка Марія Яремова.
"Один із найбільш популярних нині десертів — легкий, повітряний, безглютеновий. Дівчата на дієті можуть себе втішати тим, що рулет не містить борошна. Цей десерт готується досить легко і має неймовірну кількість варіантів начинок. Тож я радо поділюсь і рецептами, і зауваженнями до нього, які можуть точно будуть корисними для тих, хто готуватиме вперше", — ось з таким повідомленням звернулася до нас Марія.
А ми радістю ділимося з вами рецептом меренгового рулета. Обов'язково приготуйте його для своєї родини!
Для меренги (на деко 35х35 або 40х30):
Для начинки:
Для крему:
Спосіб приготування
Увімкніть духовку на 150 градусів у режимі "верх-низ".
Білок потрібно збити з цукром. Якщо маєте планетарний міксер, всипайте цукор одразу весь, а якщо міксер звичайний, ручний, всипайте поступово. Збивати можна одразу на високих обертах. Додайте сіль. Нам потрібна стійка меренга, яка не витікає з чаші, але "клювики" при цьому гнучкі, а не тверді. Тому стежте, щоб не перебити білок, інакше при випіканні меренга опаде і покриється бульбашками.
Викладіть масу на силіконізований пергамент, добре розрівняйте лопаткою, щоб не було пустот і була рівномірна поверхня. За бажанням можете посипати зверху мигдалевими пелюстками або кокосовою стружкою. Випікати потрібно 25 хвилин до утворення скоринки — всередині має бути ніжне суфле. Якщо любите більш "засмажене", випікайте на п'ять хвилин довше — меренга стане золотавого кольору.
Діставати з духовки потрібно одразу. Після охолодження зручно перевертати випечену меренгу в такий спосіб: не знімаючи з дека, накриваєте її іншим шматком пергаменту потрібного розміру, зверху — ще одне деко або дошка/решітка і перевертаєте, міцно тримаючи по боках.
Поки випікається меренга, готуємо конфітюр. Полуницю, цукор та крохмаль висипте в сотейник, пробийте блендером до однорідності й доведіть до кипіння на середньому вогні, постійно помішуючи. Ви побачите, що маса готова, коли вона стане блискучою та прозорою. Викладіть конфітюр у широку мілку тарілку — так він швидше охолоне.
Для крему сир та вершки перед збиванням мають бути однаково охолоджені. І раджу додавати зовсім мало цукру — тому що меренга і так дуже солодка. Отже, починайте збивати на малих обертах сир разом із вершками та цукром, потроху збільшуючи оберти до максимуму. Має утворитися щільна стійка маса.
Розподіліть її рівномірно по готовій мерензі, залишивши кілька столових ложок, щоб закрити краї рулету. Зверху з кондитерського мішка відсадіть конфітюр смужками вздовж коржа, не доводячи до країв десь по 1 см. Крім того, не покривайте кінець "полотна" конфітюром зовсім — зробіть там відступ у 5 см, інакше при скручуванні начинка вилізе назовні.
Виклавши начинку, скрутіть рулет, притримуючи знизу пергаментом від того краю, з якого починаєте згортати. І "запечатайте" краї рулету залишками крему. А якщо хочете зробити зверху кремовий декор, зробіть додатково 150 г маси: 60 г сиру, 85 г вершків, 5 г цукру. І за бажанням можна прикрасити листочками м'яти, сезонними ягодами/фруктами тощо.
Зазвичай рулету ще варто хоча б годину-дві постояти в холодильнику на стабілізації, але нам удома ніколи не вдається стільки чекати — ми їмо одразу. Смачного!
Наш конкурс триває. За найкращі рецепти читачам гарантовані подарунки. Надсилайте ваші рецепти на нашу електронну адресу — trueua@ukr.net