Вже понад десять років американські акції вважаються одним з найкращих місць для інвестування грошей, але протягом останніх місяців попит на акції американських корпорацій почав спадати. Інвестори зосередились на відновленні світової економіки, сприяючи відродженню компаній та фондових ринків, що постраждали в період пандемії.
Financial Times пише, що з осені минулого року рівень інвестицій в американські ринки почав повертатися до звичних показників. Очікується, що останній фінансовий пакет Вашингтону змуситьОрганізацію економічного співробітництва та розвитку підняти показник глобального економічного зростання в 2021 році до 5,6% з позначки в 4,2% наприкінці минулого року.
Спад на фондовому ринку пов'язують з тенденцією переміщення інвестиційних активів з одного сектора економіки в інший. Коли показник США S&P 500 — фондовий індекс, у кошик якого включено 500 акціонерних компаній США, що мають найбільшу капіталізацію, встановив новий рекорд, світові акції зросли за рахунок економічно чутливих секторів, серед яких енергетика, банківська справа та промисловість. Враховуючи високу частку технологій, зосереджених на Уолл-стріт, порівняно з рештою світу, можна очікувати, що стабільне зростання процентних ставок на ринку облігацій розширить поточну ротацію фондового ринку.
Аналітики з Morgan Stanley прогнозують зростання прибутку з акцій від 25% до 30% у регіонах у 2021 році. Проте коронавірусна криза та геополітична невизначеність, заважають настроям інвесторів.
Ще одним фактором, що підсилює потік інвестицій у США, є резистентність американського долару протягом останнього місяця, якій сприяє підвищенню довгострокових процентних ставок. Це робить наявність доларових активів більш привабливим. Однак Уолл-стріт, як правило, відстає від решти світу, коли резервна валюта слабшає. Послаблення доларової валюти збільшує прибутки підприємств за рахунок зменшення витрат на фінансування. Зростання місцевих валют посилює прибутковість для світових інвесторів, що володіють не американськими акціями, особливо на ринках країн, що розвиваються.
Глобальна команда з розподілу активів Citi заявила, що збільшила рекомендовану вагу портфеля (відсоток інвестиційного портфеля, що складається з певного холдингу) стосовно США та Японії, а також від Європи та нових ринків. Банк пояснив введення цього стимулу економічних зв’язків між державами "значно вищими прогнозами зростання в США", додавши, що посилення долару "зазвичай є досить негативним для ринків, що розвиваються, та для всіх класів активів". Стійкість долару зазвичай призводить до збільшення японських корпоративних доходів за рахунок збільшення вартості експортних продажів при перерахунку в єни.
Що дійсно може спонукати інвесторів активніше вкладатися в Уолл-стріт, так це сильний цикл зростання доходів, особливо тих компаній, які займають передові позиції на ринку технологій.
Автор: Ратушна Марія-Анна
Фото з відкритих джерел