Мистецькі конкурси — це спосіб розповісти про свій талант усьому світові. Та не кожен знає, як правильно брати участь у таких заходах, щоб дійсно отримати результат — принаймні, досягнуті тієї мети, яку бажає особисто митець.
Про це і не тільки розповіла нашому виданню президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum, голова промоушен та продакшен компанії Studiorar, організатор художніх і музичних міжнародних конкурсів, керівник Міжнародного художнього фестивалю Малюй.ua Тетяна Колесніченко.
Перш за все, визначте для себе, для чого ви або ваша дитина бере участь у фестивалі, конкурсі або будь-якому іншому заході, де оцінюються ваші здібності в художній, музичній або іншій царині мистецтва. Це допоможе вам знайти той конкурс, який підходить для вас найбільше.
Треба брати участь у конкурсах з однієї причини — для самовираження. Ви щось робите (малюєте, співаєте, дизайнуєте і т.п.), вам подобається, що ви робите і ви хочете поділитися цим зі світом. Шукайте організації та заходи, які надають широкі можливості для самовираження, щоб ваша творчість мала змогу осягнути якомога більше людей.
Якщо ви хочете підняти свою самооцінку шляхом вашої можливої перемоги (або перемоги вашої дитини). Як правило, ця мотивація супроводжується фіаско, розчаруванням і — як наслідок — пониженням тої самої самооцінки.
Не залучайте до конкурсів дітей, якщо їм це не до вподоби, не намагайтеся втілити через дітей свої нездійснені мрії, якщо дитині ваші мрії не до душі.
Перше, що обов’язково треба зробити, і що роблять далеко не всі — уважно прочитати умови конкурсу до кінця. Не поміж рядків і не перші два абзаци до того місця, як подати заявку, а весь текст. Це збереже час і зусилля і ваш, і організаторів у випадку, якщо вам не підійдуть умови.
Заповніть заявку згідно з умовами конкурсу, якщо у вас чогось не вистачає для подання заявки — спочатку зберіть весь матеріал, а потім надішліть все разом.
Зверніть увагу на можливості, які надає захід — місця і формати для презентації вашої творчості (виставки, концерти тощо), територіальне розташування (країни та локації), мотивуючі відзнаки (дипломи, призи та подарунки), промоушен-акції й саме вас (репортажі та публікації в медіа і соціальних мережах).
Зверніть увагу на дизайн сайту, соцмереж, оголошень, постів, віжуалів та інших ресурсів і промоматеріалів конкурсу — це багато каже про рівень заходу. Подивіться, хто входить до складу журі. І найголовніше — рівень учасників: хто вже брав участь раніше, або бере участь у даному заході. Якщо конкурс проводиться вперше, тоді дивіться всі попередні пункти й, якщо вони вас влаштують, ризикуйте.
Загугліть назву організації й подивіться дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань --- первинні дані є у широкому доступі. Також погугліть публікації ЗМІ й дописи організаторів і учасників — для цього введіть у пошук Google назву фестивалю та визначальне слово (місце, де проходять заходи цього конкурсу, ключова особа організаторів чи журі тощо). Таким чином ви можете виявити публікації та репортажі про цей конкурс та організацію в цілому.
Вивчіть сайт та соцмережі фестивалю, зверніть увагу, як часто виходять публікації, наскільки конкретною та всеосяжною є інформація про попередні проекти. Підтримка влади — міської чи всеукраїнської — також є певним гарантом. Зверніть увагу на заходи, які проходять під егідою Міністерства закордонних справ — це означає, що ці проєкти представляють країну за кордоном на державному рівні.
Беручи участь у конкурсі, треба бути готовим як до перемоги, так і до поразки. У випадку перемоги — не зупиняйтеся на досягнутому, а йдіть далі вперед і вгору. У випадку поразки — не опускайте руки, не злиться і не ображайтеся, спитайте організаторів, що не так, і прислухайтеся до порад.
Конкурсів є багато, організатори — живі люди й різне може статися. Але нехай будь-який конкурсний досвід дасть вам мотивацію і натхнення для подальшого самовдосконалення. Творіть, беріть участь у фестивалях, несіть себе у світ, і нехай ніхто і ніщо не зупинить розвиток вашого життєвого творчого потенціалу.