В Україні судитимуть колишнього народного депутата Верховної Ради, який виступає за захоплення українських територій. Йому загрожує тюремне ув'язнення.
Про це повідомила Служба безпеки України.
Зауважимо, за даними ЗМІ, йдеться про депутата третього і четвертого скликання Георгія Буйка, який обирався від нині забороненої Комуністичної партії України. Хоча правоохоронні органи традиційно не називають ім'я фігуранта.
Фото: СБУ
Відтак, поліцейські встановили, що напередодні повномасштабного вторгнення Росії, екс-нардеп був одним з організаторів звернення так званої "міжнародної спілки радянських офіцерів" до президента країни-агресора. У цьому "листі" його підписанти просили очільника Кремля визнати "суверенітет" тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Крім того, протягом 2017-2019 років фігурант брав активну участь у масових антиукраїнських заходах у Москві та агітував за "приєднання" захопленої частини сходу України до РФ. Також він виступав за офіційне введення на територію нашої держави військ РФ. Після 24 лютого 2022 року підозрюваний очікував на "бліцкриг" рашистів і швидку окупацію Києва, про що неодноразово розповідав серед оточуючих. Також він підбурював своїх знайомих допомагати російським окупантам у разі захоплення столичного регіону.
Під час обшуків за місцем проживання зловмисника виявлено заборонену комуністичну літературу і прокремлівські друковані видання. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
"Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Зловмиснику загрожує тюремне ув’язнення з конфіскацією майна", — додали в СБУ.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Служба безпеки розслідує факти колабораційної діяльності настоятеля храму Української православної церкви московського патріархату у селищі Бородянка Віктора Талька. Зокрема, за даними правоохоронців, наразі перевіряються дані про його можливе сприяння рашистам у примусовому вивезенні до Білорусі майже 100 мешканців Київщини під час тимчасової окупації регіону.