Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його держава робитиме все можливе, аби прискорити вступ України до Європейського Союзу.Таку заяву він зробив під час спільної прес-конференції із президентом Володимиром Зеленським у Варшаві."Ми говорили про цей шлях до Європейського Союзу. Є дві речі, які я хотів би чітко відзначити. Польське головування дасть змогу вийти з глухого кута, який був очевидний в останні місяці. Ми працюватимемо разом з Україною і нашими європейськими партнерами, до того ж беззастережно, щоб максимально прискорити процес вступу до ЄС", — наголосив Туск.Крім того, польський прем'єр зауважив, що вірить в те, що війна в Україні закінчиться перемогою Києва."Хоча ми не знаємо сценарій на найближчі два тижні, але ми віримо, що агресія не вийде і агресор не буде переможцем", — сказав польський прем'єр.Водночас Туск додав, що Україна та Польща будуть шукати спільний простір інтересів і цінностей, які об'єднують обидві держави, адже це "не так складно"."Будемо діяти конкретно тепер тут і зараз: як в інтересах Польщі, так і в інтересах України й шукатимемо спільне", — додав він.Нагадаємо, 15 січня президент Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до Польщі. Там у нього запланована низка зустрічей.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україні не поступиться Словаччині та не відновить транзит російського газу через свою територію. Навіть, якщо це необхідно за для налагодження відносин зі словацьким прем’єром Робертом Фіцо.Таку заяву він зробив в інтерв'ю "Європейській правді". Зокрема, журналісти поцікавилися в очільника МЗС, чи може Україна відновити транзит російського газу, щоб загладити гострий конфлікт зі словацьким прем'єром Фіцо. Своєю чергою дипломат зауважив, що жодних поступок у цьому питанні бути не може."Транзит газу з 1 січня завершений, про що українська сторона неодноразово на найвищому рівні повідомляла. І він не планується до відновлення. Ми дійсно повідомили європейську сторону (на саміті ЄС) про нашу позицію. Ця позиція незмінна", — сказав Сибіга.Відтак, на думку очільника МЗС, краще стояти на своєму і "перетерпіти" складний період у відносинах задля того, щоб Словаччина більше не залежала від російського газу."Це ж не секрет, що Росія використовує енергію як зброю. І ті рішення, які сьогодні комусь видаються болючими, надалі відіграватимуть позитивну роль. Залежність від Росії у газовому питанні не завершується нічим добрим — ми це проходили і знаємо, що рахунок, який потім виставляє Росія, в рази вищий. Часом за нього доводиться розплачуватися часткою суверенітету… Для цього й існують добросусідські відносини, щоб називати речі своїми іменами", — зазначив Сибіга.Водночас журналісти спитали у голови МЗС, чи не повпливає така позиція України на те, що Словаччина блокуватиме відкриття перших розділів у переговорах щодо вступу нашої держави у Північноатлантичний альянс. Натомість Сибіга закликав "довіритися дипломатам"."Не можна робити український рух до ЄС залежним від якихось непорозумінь, і ми будемо дуже жорстко реагувати, якщо таке буде. Це неприпустимо. І не тільки з боку Словаччини. Не можна зловживати своїм статусом члена ЄС і НАТО і узалежнювати такі рішення від поточних непорозумінь, які ми рано чи пізно подолаємо. Зрештою, ці країни колись теж проходили цей шлях. І в них теж є болісні травми", — зазначив міністр закордонних справ. Нагадаємо, раніше Фіцо та Зеленський обмінялися в'їдливими коментарями. Словацький прем’єр-міністр назвав Україну ненадійним партнером. Він заявив, що йому набридло, як президент Володимир Зеленський їздить світом, "жебракує та шантажує інших".У відповідь український лідер наголосив, що сподівання Роберта Фіцо про нескінченне існування тіньових схем із Москвою — очевидна помилка. Зеленський пояснив, що Фіцо зробив ставку на Росію, а не на свою країну.
Законопроект №11321 посилюємо захист доброчесних засобів масової інформації. До того ж документ жодним чином не обмежує діяльність ані медіа, ані користувачів.Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин. Він наголосив, що "ніхто не зобов'яже медіа прибирати критичні до будь-кого коментарі. Як і будь-які коментарі без юридичних на це підстав".Політики зауважив, що інформація про те, що ініціатива нібито обмежує свободу слова та вводить покарання для медіа, якщо вони не видаляють "негативні коментарі читачів щодо посадовців під новинами", не відповідає дійсності.Він також пояснив, що до ухвалення законопроекту на медіа, згідно із "Законом про медіа", можна було поскаржитися до Нацради або подати до суду за поширення неправдивої інформації."Якщо якийсь акаунт лишив під їхнім матеріалом коментар відповідного змісту. Суд — це купа часу і витрат, а також загроза для іміджу ЗМІ", — зауважив Юрчишин.Однак після ухвалення ініціативи, у випадку відкриття судового провадження та отримання від суду аргументованого рішення щодо матеріалу, медіа самостійно може вирішити, що робити далі з коментарем якого це рішення стосується. Відтак, ЗМІ може або видалити такий коментар впродовж трьох днів після отримання інформації від суду і не нести за це відповідальності, або, поділяючи позицію коментатора, залишити коментар і захищати свою позицію в суді."Також законопроектом ми звільняємо від відповідальності медіа за переказ висловів чиновників, а не пряме їхнє цитування. Зараз медіа реально можуть постраждати від позовів, якщо не процитують особу прямо, а передадуть слова. Хоча суть не змінюється. Натомість ми пропонуємо ЗМІ полегшити спосіб донесення інформації, аби можна було непрямою мовою переказати суть висловлювання публічної людини. І бути захищеними у цьому випадку від судових позовів", — додав нардеп.Нагадаємо, 14 січня Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №11321. Він відкриє засідання парламентських комітетів для представників громадськості та медіа. .
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що на сьогодні в Україні лишається чинною заборона на прямі переговори із російським диктатором Володимиром Путіним.Таку заяву дипломат зробив в інтерв'ю виданню "Європейська правда". Зокрема, журналісти поцікавилися, якою зараз є позиція Києва стосовно прямих переговорів з очільником Кремля та чи діє в Україні рішення РНБО про заборону прямих переговорів з Путіним."Так, це рішення і зараз діє", — відповів Сибіга.Натомість, на скільки жорсткою є позиція Києва у цьому питанні, очільник МЗС не відповів. Проте додав, що "підхід "мир завдяки силі" кореспондується з нашою формулою миру та з філософією Формули миру"."Тож це точно не паралельні процеси. Переговори, які ми будемо проводити з адміністрацією Трампа, — якщо брати в широкому діапазоні — пов'язані з нашою формулою миру, кореспондуються з нашою формулою миру. Але для того, щоб говорити про це детальніше, давайте ми дочекаємося офіційних контактів", — додав Сибіга.Нагадаємо, раніше аналітики Інституту вивчення війни припускали, що російський диктатор Володимир Путін на можливих переговорах щодо завершення війни може дотримуватися своїх довоєнних максималістських вимог, таких як ізоляція України та послаблення Північноатлантичного альянсу.
У середу, 15 січня, війська країни-агресорки завдали удару по Краматорську Донецької області. Постраждали багато місцевих мешканців.Про це повідомив Офіс генерального прокурора. За даними слідства, окупанти вдарили по місту близько 09:30. Мішенню для ворожої атаки став мікрорайон зі щільною житловою забудовою.В результаті обстрілу зафіксовано влучання по багатоповерховому будинку. Поранення отримали щонайменше восьмеро містян. Зокрема, травмовано шістьох жінок. Крім того, поранено шестирічну дівчинку та 16-річного школяра.Попередньо, для обстрілу міста ворог використав УМПБ Д-30 СН — високоточну плануючу бомбу. Остаточна кількість потерпілих встановлюється."За процесуального керівництва Краматорської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом воєнного злочину (ч. 1 ст. 438 КК України)", — додали в ОГПУ. На світанку 15 січня війська країни-агресорки випустили ракети по території України. Крім того, ворог атакував й дронами-камікадзе типу "Шахед". У деяких регіонах зафіксовано влучання та руйнування. Як заявляв міністр енергетики України Герман Галущенко, ціллю сьогоднішньої рашистської атаки була саме енергетична інфраструктура. Через це у деяких регіонах було запроваджено превентивні заходи обмеження.
В Одесі 39-річна жінка хотіла покінчити життя самогубством. Однак правоохоронці запобігли трагедії.Про це повідомила патрульна поліція Одеської області."Днями нам надійшло повідомлення про те, що 39-річна жінка хоче вкоротити собі віку. Прибувши на місце події, інспектори одразу викликали швидку та рятувальників і почали відмовляти жінку від фатального кроку", — йдеться у повідомленні.Зазначається, що патрульний тривалий час вів бесіду із жінкою та відмовляв її від задуманого. Згодом рятувальники відчинили двері, а правоохоронець зміг схопити жінку та заспокоїти. Після цього її передали медикам. Вона перебуває у лікарні.Нагадаємо, нещодавно у Сумській області чоловік зарізав свою 18-річну дружину через ревнощі. Після жорстокого вбивства він вчинив самогубство.Також в Одесі під час вживання алкогольних напоїв син смертельно травмував власного батька. Чоловік намагався переховуватися в гаражі, проте його знайшов службовий собака.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що у тому випадку, якщо Україна звернеться з проханням до західних країни, зокрема й Литви, ввести війська на її територію, то Вільнюс розгляне це звернення.Про це повідомило видання LRT."Ми б обговорили з союзниками і партнерами те, який це має вигляд, і ми обговорили б з Україною, який це має вигляд. Нагадаю, що після Паризького саміту, коли президент Макрон, який також запросив президента Литви, говорив про ініціативу розширення своєї військової присутності в Україні в різних формах, Литва не відкидала такої можливості", — сказав посадовець.Як зауважив очільник литовського МЗС, його країна була постачальником безпеки в регіоні, роблячи свій внесок не лише дипломатичним шляхом, але й іншими засобами."Так само ми повинні зараз говорити про те, як це буде виглядати, виходячи з дуже чіткої і конкретної позиції, яка також передається новій адміністрації США, що Литва є постачальником безпеки в регіоні, а не тільки реципієнтом. Якщо постане питання, я не сумніваюся, що литовський прапор буде там", — додав він.Нагадаємо, раніше міністр оборони Литви Довіле Шакалієне заявляв, що цього тижня його країна передасть Україні 4500 безпілотників. Їхня вартість становить загалом п'ять мільйонів євро.
У середу, 15 січня, президент Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до Польщі. Там у нього запланована низка зустрічей.Про це заявив прес-секретар президента України Сергій Никифоров, передає "РБК-Україна".За його словами, у Варшаві в Зеленського заплановані переговори з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском та президентом Анджеєм Дудою. Також, як очікується, відбудеться зустріч Зеленського з українською громадою.Крім того, візит очільника держави до Польщі підтвердив і голова Офісу президента Андрій Єрмак."Війна, зброя, санкції, історія, послаблення російської енергетики як інструменту фінансування війни. Слабкий Путін і сильна Європа потрібні всім", — наголосив він.Нагадаємо, раніше заступник міністра культури України з питань євроінтеграції Андрій Наджос заявляв, що Київ і Варшава обмінялися списками місць для пошуку й ексгумації останків взаємних історичних конфліктів. Україна сподівається на позитивні рішення в цих питаннях.Згодом польське видання RMF FM повідомило, що країни домовилися про ексгумацію останків польських жертв Волинської трагедії на території Тернопільської області. Йдеться про поховання в колишньому селі Пужники. Роботи запланували розпочати у квітні.
У середу, 15 січня, Верховна Рада України проголосувала за продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк."Рада проголосувала за закон №12404 про чергове продовження строку дії воєнного стану в Україні, — наголосив політик.За його словами, відповідне рішення підтримали 315 нардепів. Відтак, воєнний стан і мобілізація в Україні триватимуть ще до 9 травня 2025 року. Варто зауважити, що це вже 14 голосування Ради щодо цього питання.Воєнний стан — це особливий правовий режим, який вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.Нагадаємо, раніше народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин заявив, що в Україні можуть не скасувати воєнний стан одразу після завершення бойових дій. Це пов'язано з тим, що нашій державі повинні будуть надати гарантії безпеки.
Рятувальники ліквідували пожежу на енергооб'єкті, яка сталася вранці 15 січня у центрі столиці. Зокрема, загорівся підземний кабельний колектор.Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій. Загоряння сталося за адресою Хрещатик, 15."Рятувальники довго не могли розпочати гасіння пожежі через велику напругу в 10000 В, очікуючи на дозвіл від енергетиків", — зауважили у ДСНС.На місці події працювало 45 рятувальників і 10 одиниць техніки. Причина загоряння поки не відома. Це встановлюватимуть правоохоронці. Зауважимо, раніше у КМДА повідомляли, що через пожежу на Хрещатику тимчасово без електроенергії залишилися мешканці чотирьох житлових будинків.Нагадаємо, 11 січня на гірськолижному курорті "Драгобрат", що в Закарпатській області, сталася пожежа. Вона тривала майже три години.Також 1 січня в селищі Ворохта Івано-Франківської області сталася пожежа у санаторії. Рятувальники евакуювали 102 людини. Тоді загорілася покрівля чотириповерхової будівлі на площі близько 150 квадратних метрів.
У середу, 15 січня, російські окупанти здійснили чергову масовану атаку на Україну. Під прицілом рашистів був енергетичний сектор.Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, під час сьогоднішньої атаки ворог випустив понад 100 повітряних цілей."Черговий російський масований удар. Середина зими, і мішень для росіян незмінна: наша енергетика. Серед цілей — газова інфраструктура та енергетичні обʼєкти, які забезпечують нормальне життя людей. Понад 40 ракет було в цьому ударі, зокрема й балістика. Щонайменше 30 знищено. Також за ніч було понад 70 російських ударних дронів", — наголосив Зеленський. Очільник держави додав, що через постійний ворожий терор, Україна потребує посилення наявних спроможностей повітряного щита. Він закликав партнерів виконати свої обіцянки та надіслати нашій державі все необхідне озброєння."Партнери на саміті НАТО у Вашингтоні та у форматі "Рамштайн" дали обіцянки, які досі не реалізовані повністю. Ми говорили і про ліцензії на виробництво систем ППО та протиракет, що може стати однією з дієвих гарантій безпеки для України, і це теж реалістично й потрібно виконати. Ми вдячні всім, хто допомагає нашій державі. Але йдеться не тільки про нашу державу. Саме зараз захистом України зʼясовується, чи здатна Європа і загалом демократичний світ зупиняти війни — надійно та на довгий час", — резюмував гарант.На світанку 15 січня війська країни-агресорки випустили ракети по території України. Крім того, ворог атакував й дронами-камікадзе типу "Шахед". У деяких регіонах зафіксовано влучання та руйнування. Як заявляв міністр енергетики України Герман Галущенко, ціллю сьогоднішньої рашистської атаки була саме енергетична інфраструктура. Через це у деяких регіонах було запроваджено превентивні заходи обмеження.
Працівник Державного бюро розслідувань затримали члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей за підозрою у підтримці діяльності в Україні онлайн-казино, яке займалось відмиванням російських грошей.Про це повідомила прес-служба ДБР. Правоохоронці не розкривають імені та прізвища фігуранта, але згідно з даними ЗМІ, ймовірно, йдеться про Євгена Яхнія.Як встановило слідство, затриманий, який є державним службовцем категорії "А", разом із головою КРАІЛ протягом тривалого часу не вживав заходів з анулювання ліцензії підприємства на здійснення гральної діяльності в мережі Інтернет. Відтак, через це був втілений злочинний механізм зі збору матеріальних ресурсів та інформації про військових, які надалі потрапляли в розпорядження представників держави-агресора."Зокрема, у співпраці з Державною службою фінансового моніторингу України під час розслідування діяльності цієї комерційної структури були виявлені факти пособництва її представників державі-агресору. Також документально підтверджено зв’язки цього онлайн-казино із представниками РФ та російським капіталом, та підсанкційними в Україні суб’єктами. Бізнес діяв під прикриттям підслідних Бюро суб’єктів", — йдеться у повідомленні.Члену комісії повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору. Фігуранту загрожує позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.Нагадаємо, 18 грудня 2024 року працівники ДБР затримали керівника комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого за підозрою у пособництві державі-агресору, а також у незаконному зберіганні наркотичних засобів у великих розмірах, без мети збуту19 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для керівника КРАІЛ. Його триматимуть під вартою без права на заставу.
Протягом минулої доби Збройні сили України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Ворог зазнав масштабних втрат в особовому складі та техніці.Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.Загальні бойові втрати противника станом на 15 січня 2025 року становлять:особового складу — близько 812670 (+1580) осіб;танків — 9780 (+13);бойових броньованих машин — 20348 (+22);артилерійських систем — 21975 (+52);РСЗВ — 1262;засоби ППО — 1046 (+2);літаків — 369;гелікоптерів — 331;БпЛА оперативно-тактичного рівня — 22383 (+107);крилаті ракети — 3018;кораблі/катери — 28;підводні човни — 1;автомобільної техніки та автоцистерн — 33995 (+204);спеціальна техніка — 3696.Ситуація на фронтіПротягом минулої доби зафіксовано 170 бойових зіткнень. Найгарячішою залишається ситуація на Покровському напрямку. Там наші захисники зупинили 70 штурмових і наступальних дій агресора в районах населених пунктів Янтарне, Новоторецьке, Промінь, Зелене, Новий Труд, Чунишине, Звірове, Успенівка, Новоандріївка, Надіївка, Петропавлівка та Шевченко.На Краматорському напрямку зафіксовано 14 боєзіткнень в районах Часового Яру, Ступочок, Предтечиного та Олександро-Шультиного.На Лиманському напрямку ворог атакував 17 разів. Намагався просунутись уперед поблизу населених пунктів Копанки, Греківка, Новоєгорівка, Райгородка, Макіївка, Зарічне, Терни та Григорівка.В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України відбили 24 атаки російських загарбників. Противник завдав по власній території дев’ять авіаційних (13 КАБ) ударів.Нагадаємо, раніше в оперативно-тактичному угрупованні "Харків" повідомляли, що інформація про присутність північнокорейських військовослужбовців на території Харківської області не відповідає дійсності. Також військові наголошували, що оперативна обстановка на Харківському напрямку суттєвих змін не зазнала.
У середу, 15 січня, у столиці сталася дорожньо-транспортна пригода. Руху в одному з районів обмежений.Про це повідомила патрульна поліція Києва. За даними правоохоронців, аварія трапилася на проспекті Броварський. "У зв'язку з ДТП на проспекті Броварському, рух транспорту ускладнений в напрямку станції метро "Лівобережна". Врахуйте цю інформацію під час планування маршруту своєї поїздки", — йдеться у повідомленні.Наразі обставин дорожньо-траспортної пригоди у поліції не розкривають. Немає інформації й щодо постраждалих.Нагадаємо, 10 січня у Львівському районі внаслідок зіткнення легковика з автобусом постраждало семеро людей. Також 14 січня у Дніпропетровській області сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Зіткнулися легковик та вантажівка.
На світанку 15 січня війська країни-агресорки випустили ракети по території України. Крім того, ворог атакував й дронами-камікадзе типу "Шахед". У деяких регіонах зафіксовано руйнування.Як заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, ціллю сьогоднішньої рашистської атаки була саме енергетична інфраструктура. Через це у деяких регіонах було запроваджено превентивні заходи обмеження. Так, екстрені відключення світла вводилися на Дніпропетровщині, Харківщині, Кіровоградщині, Донеччині, Сумщині, Полтавщині та Запоріжжі.Наслідки ворожого обстрілуЗа даними мера Львова Андрія Садового, російські окупанти атакували енергетичну інфраструктуру Львівської області. Проте аварійних відключень у місті не запроваджували. Водночас голова Львівської ОВА Максим Козицький заявив, що в регіоні є влучання у два об'єкти критичної інфраструктури у Дрогобицькому та Стрийському районах."На щастя, без постраждалих, але з руйнуваннями. Системи життєзабезпечення області працюють у штатному режимі. Відімкнень електроенергії наразі не запроваджують", — наголосив він.Водночас на Черкащині оборонцям неба вдалося знищити ворожого "шахеда". Як уточнив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець, уламками збитого дрона пошкоджено вікна двох будинків і автомобіля. Потерпілих немає.Також, за інформацією Кіровоградської ОВА, в Дмитрівській громаді уламки збитого ворожого безпілотника пошкодили вікна кількох житлових будинків."На щастя, обійшлося без постраждалих. Після тривоги розпочато обстеження території", — зазначив очільник ОВА Андрій Райкович.До того ж голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук заявила, що під час масованого обстрілу у регіоні протиповітряна оборона, а ціллю для росіян були об’єкти критичної інфраструктури."На щастя, обійшлось без постраждалих. На місці події працюють відповідні служби. Ситуація - під контролем", — додала вона.На Хмельниччині, як повідомили в ОВА, сили протиповітряної оборони знищили чотири ворожі цілі. Місця падіння уламків встановлюються."Станом на цю годину звернень щодо травмованих, загиблих чи пошкодження майна не надходило", — зазначив очільник ОВА Сергій Тюрін.Нагадаємо, протягом грудня 2024 року в Україні внаслідок обстрілів російської армії загинули щонайменше 105 цивільних громадян, ще 514 — отримали поранення. Це найменша кількість загиблих цивільних осіб з початку повномасштабного вторгнення.