У вівторок, 13 травня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у межах свого турне по Близькому Сходу прибув з офіційним візитом до Саудівської Аравії. Це його перша велика міжнародна поїздка після повторного обрання президентом. Про це повідомляє Sky News. За даними журналістів, літак президента США приземлився в Ер-Ріяді.В аеропорту його зустрічав кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман. Водночас за даними СNN, Трамп і кронпринц тепло привітали один одного та коротко поспілкувалися з високопосадовцями Саудівської Аравії.Після цього Трамп та Мохаммед бін Салман почали перемовини, де до них доєдналися державний секретар Марко Рубіо, міністр оборони Піт Гегсет, міністр торгівлі Говард Лутнік, міністр енергетики Кріс Райт, а також саудівські чиновники.Варто зауважити, що раніше у ЗМІ з'являлася інформація, що в Ер-Ріяді Трамп може запропонувати Саудівській Аравії пакет озброєнь на суму понад 100 мільярдів доларів. Проте поки офіційного підтвердження цих заяв немає.Зазначимо, що у межах свого турне Трамп вже 14 травня він вирушить до Катару, а 15 травня — в ОАЕ. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не планує зустрічатися із кремлівським диктатором Володимиром Путіним у межах свого візиту на Близький Схід.
У ході перемовин у Стамбулі, які мають відбутися 15 травня, Україна та Росія мають обговорити три важливі теми. Зокрема, питання українських територій, статусу Запорізької атомної електростанції та доступу України до важливих водних шляхів.Про це повідомив спеціальний посланець президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Стівен Віткофф в інтерв'ю порталу Breitbart News."Я думаю, що головні питання тут — це регіони, атомна станція (ЗАЕС, — ред.), те, як українці зможуть використовувати річку Дніпро та вийти до океану", — наголосив він.За словами Віткоффа, якщо Київ та Москва сядуть за стіл переговорів, тоді сторони можуть знайти компроміси і швидше наблизити мир."Ми звузимо кола питань між ними (Україною та РФ — ред.), а потім знайдемо компроміси та креативні рішення для вирішення кожної з їхніх проблем", — сказав Віткофф.Посадовець уточнив, що наразі в Україні є пʼять регіонів, які є предметом суперечок між сторонами. З них — два "під сильним контролем Росії" та три під "змішаним контролем". Водночас ЗАЕС є "своєрідною перлиною" і наразі є "важливою частиною цієї дискусії".Крім того, американський чиновник зауважив, що важливими також є водні шляхи та те, як Україна виходить до Чорного моря, що надає їй доступ до Світового океану через з'єднання із Середземним морем. Віткофф додав, що без схвалення кремлівського диктатора Володимира Путіна мирну угоду укласти не можливо."Я розмовляв з Андрієм Єрмаком, я розмовляв з президентом Зеленським, я розмовляв з їхнім міністром оборони паном Умєровим. У нас справді добрі — у нас позитивні дискусії, позитивні стосунки. Я розмовляв з усіма радниками з національної безпеки, які беруть участь у цьому, з Англії, Франції, Німеччини, Італії. І я розмовляв з президентом Путіним. Угоди не буде без схвалення… Путіна. Він є лідером Російської Федерації, тому ідея не розмовляти з… Путіним — це щось, проти чого люди якимось чином виступають, я не розумію цієї логіки. Нам потрібно розмовляти з усіма", — сказав він.Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
У вівторок, 13 травня, Національна поліція проводить масштабну спецоперацію з ліквідації наркобізнесу в Україні. Тривають сотні обшуків.Про це повідомила прес-служба Нацполіції."Нацполіція проводить понад 200 обшуків у рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу в Україні", — йдеться у повідомленні.Зазначається, що правоохоронці документують факти виготовлення та збуту наркотиків у промислових масштабах, а також ліквідовують нарколабораторії й склади з фасування "товару", серед якого альфа-PVP, амфетамін та мефедрон."Інформація про результати згодом", — додали у Нацполіції. Нагадаємо, раніше співробітники Державного бюро розслідувань викрили трьох учасників організованої злочинної групи з Львівської області, які завозили великі партії кокаїну з Польщі до України.Також у квітні цього року у Тернополі учениця принесла до школи речовину, схожу на наркотики. Зокрема, під час перевірки у 15-річної дівчини виявили поліетиленовий пакет із порошкоподібною речовиною, схожою на психотропну.
Після того, як 12 травня польські перевізники розпочали акцію протесту поблизу пункту пропуску "Ягодин — Дорогуськ", що на кордоні України, перевізники масово виписуються з "єЧерги" для перетину кордону через Ягодин.Про це повідомила Державна митна служба. Зазначається, що зараз перевізники обирають інші пункти пропуску на українсько-польському кордоні.Так, з 16:00 понеділка польські протестувальники у пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ" обмежили рух вантажівок до однієї на годину в напрямку виїзду та в’їзду в Україну. Відтак за 12 годин нічної зміни на митному посту "Ягодин" оформили 205 ваговозів на в’їзд та лише вісім — на виїзд з України."Електронна черга, яка ще вчора налічувала 1391 транспортний засіб, скоротилася майже вдвічі і станом на ранок становить 789 порожніх чи завантажених автомобілів. У "живу чергу" на в’їзд в Україну перевізники більше не стають, обираючи інші маршрути руху", — додали у ДМСУ.Нагадаємо, 12 травня польські перевізники розпочали акцію протесту поблизу пункту пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Основними вимогами польських протестувальників є: привернення уваги до проблем транспортних перевезень на території Польщі та повернення дозвільної системи для українських перевізників при в'їзді до Польщі.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висунув ультиматум Україні та Росії щодо мирних переговорів. Зокрема, він наголосив, що країни мають досягти прогресу у переговорах, інакше США вийдуть з процесу мирного врегулювання.Про це повідомив спеціальний посланець президента США Стівен Віткофф, передає портал Breitbart News."Президент (Трамп, — ред.) висунув ультиматум обом сторонам (Україні і Росії, — ред.), що без цих прямих переговорів, якщо вони не відбудуться швидко, то, на його думку, Сполучені Штати повинні відійти від цього конфлікту (війни, — ред.), що б це не означало, і просто не брати участі", — зазначив посадовець.За словами Віткоффа, досягти миру в Україні можливо лише шляхом прямих переговорів. Тому Київ та Москва повинні почати діалог."Нам потрібно посадити українців і росіян за один стіл. Так, це була жорстока війна — вони не люблять одне одного. Це потрібно змінити. Ми маємо переконати всіх, що відповідальний підхід — це дипломатичне врегулювання", — наголосив чиновник.Крім того, Віткофф зауважив, що війна в Україні — це не війна США, але Америка хоче допомогти її звершити, а "шлях до цього — це припинення вогню".Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 166 бойових зіткнень. Збройні сили України знищили понад 1000 російських окупантів та спалили десятки одиниць ворожої техніки.Про це свідчать дані Генерального штабу ЗСУ.Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 13 травня 2025 року орієнтовно склали:особового складу — близько 968 130 (+1070) осіб ліквідовано;танків — 10 802 (+2);бойових броньованих машин — 22 487 (+14);артилерійських систем — 27 780 (+62);РСЗВ — 1 381;засоби ППО — 1 162;літаків — 372;гелікоптерів — 335;БпЛА оперативно-тактичного рівня — 35 778 (+100);крилатих ракет — 3 197;кораблів/катерів — 28;підводних човнів — 1;автомобільної техніки та автоцистерн — 48 256 (+138);спеціальної техніки — 3 884.Ситуація на фронтіНа Харківському напрямку наші війська відбили сім атак противника в районах Вовчанська та Красного Першого.На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося п’ять атак окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника поблизу Піщаного, Глушківки та Новоосинового.На Лиманському напрямку ворог атакував 20 разів. Намагався просунутися вперед у бік населених пунктів Зелений Гай, Греківка, Рідкодуб, Торське, Колодязі, Зелена Долина, Надія, Липове, Новомихайлівка, Ямполівка та в напрямку Ольгівки.На Сіверському напрямку українські воїни минулої доби відбили шість ворожих атак. Підрозділи окупантів намагалися просунутися у бік Григорівки та в районі Білогорівки.На Краматорському напрямку зафіксовано чотири боєзіткнення поблизу Васюківки, Часового Яру та в напрямку Білої Гори і Предтечиного.На Торецькому напрямку ворог здійснив дев’ять атак у районах Диліївки, Петрівки та Торецька.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 60 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Нова Полтавка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Мирноград, Удачне, Новосергіївка, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Андріївка, Стара Миколаївка, Малинівка, Єлизаветівка, Попів Яр, Новомиколаївка, Муравка, Олексіївка.На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 24 атаки противника поблизу Костянтинополя, Багатиря, Зеленого Поля, Новосілок та в напрямку Шевченко.На Гуляйпільському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Оріхівському напрямку сьогодні ворог проводив шість атак в районах Малої Токмачки, Малих Щербаків та в бік Павлівки. Успіху не мав.На Придніпровському напрямку агресор провів чотири марні спроби просування до позицій наших захисників.На Курському напрямку минулої доби відбулося дев’ять бойових зіткнень різної інтенсивності. Крім цього, ворог завдав 18 авіаційних ударів із застосуванням 20 керованих авіаційних бомб, а також здійснив 254 артилерійських обстріли позицій наших військ та населених пунктів, зокрема вісім — із реактивних систем залпового вогню.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Нагадаємо, російські окупанти частково змінили тактику на Покровському напрямку. Зокрема, противник концентрує зусилля на знищенні тилової інфраструктури та розвідки, щоби далі безперешкодно просуватися вперед. Ця ділянка фронту, як і раніше, залишається однією з найскладніших на всій лінії розмежування.
На сьогодні проект постанови про обсяги державного замовлення ще не винесений на розгляд уряду. Проте особлива увага буде приділена тим фахам, які стосуються відбудови країни, медицини, психології, терапії та реабілітації.Про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький в інтерв'ю "Дзеркалу тижня"."Людський капітал — це про медицину, психологію, терапію, реабілітацію. Ці спеціальності важливі для наших ветеранів, а відповідних фахівців, на жаль, у країні недостатньо. До людського капіталу можна додати також фокус на освіті, який є в державному замовленні, адже тут ідеться про інвестиції в майбутніх вчителів", — наголосив він.Так, за словами посадовця, велике держзамовлення на підготовку фахівців буде на спеціальності, що пов’язані з інфраструктурою та відбудовою України, а саме: транспортні технології, будівництво, архітектура та інженерні спеціальності. Також у фокусі держзамовлення залишаються природничі науки.Крім того, як запевнив Винницький, Україні потрібні математики, хіміки та фізики. Він зазначив, що нашій державі дуже потрібні вчителі, адже необхідно відновлювати вчительський склад."Ми всі розуміємо, що в освітній сфері є величезна проблема, пов’язана із зарплатами вчителів, і, як ви знаєте, цього року зарплати було підвищено на 2 тисячі гривень. Це важливий крок, але, звісно, його геть недостатньо, тому Міністерство освіти і науки працюватиме над цим і далі. На превеликий жаль, грошей фізично бракує, поки йдуть бойові дії. Проте ми розуміємо, що державі вчитель дуже потрібен і, зокрема, важливим є відновлення вчительського складу, тому що так чи інакше наш учитель старіє", — сказав Винницький. Нагадаємо, в Україні абітурієнти можуть зареєструватися на додаткову сесію Національного мультипредметного тесту з 9 до 14 травня. Зареєструватися можна буде через персональний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Президент Володимир Зеленський погодився на переговори із російським диктатором Володимиром Путіним у Стамбулі, щоб не образити американського лідера Дональда Трампа.Про це повідомляє The Guardian."Володимир Зеленський був змушений прийняти запрошення Володимира Путіна на переговори у Стамбулі, боячись образити Трампа", — зауважили у виданні.Як наголосили журналісти, на думку європейських дипломатів, Путін запропонував провести перемовини, щоб не відчужити президента США та уникнути тиску Європи на Трампа щодо запровадження жорсткіших санкцій. Західні дипломати наголошують, що в них немає підстав вважати, що Трамп діяв у змові з російським лідером.Водночас дипломати зазначили, що заклик Дональда Трампа негайно розпочати мирні переговори серйозно підірвав, а можливо й зірвав плани Європи щодо тиску на США з вимогою запровадити санкції проти Москви. Проте, за даними видання, поки Путін не погодиться на режим припинення вогню, ЄС не відмовлятиметься від підготовки нового пакета санкцій."Втім, справжнім переломним моментом були б саме санкції США — не лише через їх економічний ефект, але й через політичне визнання Трампом того факту, що саме Путін блокує мирний процес", — зазначили в The Guardian.Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
Ввечері 12 травня в столиці Лівії спалахнули сутички через вбивство лідера озброєного угруповання. Постріли лунали в центрі міста Триполі та інших районах.Про це повідомляє Reuters. За даними агентства, збройні сутички почалися після вбивство керівника служби безпеки при лівійській президентській раді Абдули Гані аль-Кіклі.Відомо, що Аль-Кіклі керував Апаратом сил підтримки SSA, одного з потужних збройних угруповань Триполі, що базується в густонаселеному районі Абу-Салім. Водночас SSA підпорядковується Президентській раді, яка прийшла до влади у Лівії у 2021 році разом з Урядом національної єдності під керівництвом Абдулхаміда Дбейби, через процес, який підтримується ООН.Міністерство внутрішніх справ закликало громадян залишатися вдома "заради власної безпеки". Після заклику міністерства водії почали перевищувати швидкість і сигналити на багатьох вулицях Триполі."Я чув сильну стрілянину і бачив червоні вогні в небі", — сказав один з жителів на умовах анонімності.Натомість ще двоє місцевих мешканців сказали, що постріли лунали по всьому їхньому району Абу-Салім та Салах-Еддін. До того ж після початку сутичок ректорат Університету Триполі оголосило про призупинення навчання, іспитів та адміністративної роботи на всіх факультетах, департаментах і офісах до подальшого повідомлення.Своєю чергою, місія ООН у Лівії (UNSMIL) закликала негайно припинити бойові дії. Там заявили, що напади на цивільне населення та цивільні об'єкти можуть кваліфікуватися як воєнні злочини."Місія закликає всі сторони негайно припинити бойові дії та відновити спокій, а також нагадує всім сторонам про їхні зобов'язання постійно захищати цивільне населення. UNSMIL повністю підтримує зусилля старійшин та лідерів громад щодо деескалації ситуації", — наголосилт в UNSMIL.Згодом Міноборони уряду національної єдності Лівії повідомило про успішне завершення військової операції у столиці. Проте жодних подробиць щодо сутичок відомство не розкрило.Нагадаємо, у Мексиці під час передвиборчої кампанії, яка транслювалася онлайн, застрелили кандидатку на посаду мера Текістепека Єсенію Лару Гутьєррес. Трагедія сталася у штаті Веракрус.
Російські чиновники намагаються відмовити кремлівського диктатора Володимира Путіна від поїздки у Стамбул для двосторонніх переговорів з Україною щодо припинення вогню.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War)."Російські чиновники, схоже, висувають умови президенту Росії Володимиру Путіну, щоб той відхилив запрошення президента України Володимира Зеленського зустрітися 15 травня у Стамбулі", — йдеться у повідомленні.За даними фахівців, заступник спікера Ради Федерації Російської Федерації Костянтин Косачов назвав запрошення Зеленського у Стамбул "чистим видовищем" та "комедією". До того ж він наголосив, що нібито зустрічі на високому рівні не організовуються в "такій складній ситуації", звинувативши Зеленського в спробі звинуватити Росію в незацікавленості у переговорах.Також заступник голови Комітету Державної думи Росії з міжнародних справ Олексій Чепа сумнівається у тому, що Путін поїде до Стамбула для зустрічі із Зеленським. Російський посадовець зазначив, що Росія не може довіряти Україні в будь-яких переговорах."Заяви російських чиновників нижчого рівня свідчать про те, що Путін, ймовірно, не поїде до Стамбула та не зустрінеться із Зеленським", — зауважили в ISW.Аналітики додали, що кремлівський диктатор активно готував росіян до довготривалої війни, а не до швидкої мирної угоди, зокрема використовуючи хибний наратив про те, що Зеленський і український уряд є нелегітимними."Путін і російські чиновники часто використовують цей наратив, щоб виправдати відмову Росії брати участь у добросовісних переговорах з Україною і для досягнення стратегічної воєнної мети Росії — створення проросійського маріонеткового уряду в Києві. Путін може вирішити, що Кремлю потрібно буде скоригувати або повністю відмовитися від цього наративу, щоб підготувати російську громадськість до прямих переговорів із Зеленським перед такими зустрічами", — йдеться в повідомленні.При цьому, як зазначили експерти, поки не спостерігають ознак того, що Кремль змінить риторику. За словами аналітиків, Путін може натомість вирішити поки що відійти від цього наративу і посилити його використання, якщо Росія й Україна підпишуть мирну угоду, "щоб створити умови для відмови Росії від будь-якої майбутньої мирної угоди і відновлення війни в час, який обере РФ"."Будь-яка довгострокова мирна угода між Росією та Україною повинна містити чітке визнання Росією легітимності президента, уряду та Конституції України", — резюмували в ISW.Нагадаємо, у четвер, 15 травня, може відбутися зустріч України та Росії в Стамбулі. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп розглядає можливість поїздки до Стамбула.Водночас президент України Володимир Зеленський заявив про підтримку ідеї Дональда Трампа про прямі переговори з Росією. Український лідер також назвав "правильним" можливий приїзд на перемовини американського президента.
У Мексиці під час передвиборчої кампанії, яка транслювалася онлайн, застрелили кандидатку на посаду мера Текістепека Єсенію Лару Гутьєррес. Трагедія сталася у штаті Веракрус.Про це повідомляє CNN. За даними видання, пряма трансляція заходу велася у соцмережі Facebook.Зокрема, на відео видно, як Гутьєррес вітає місцевих жителів на вулицях Текістепека, коли раптом починається стрілянина. Пролунало близько 20 пострілів. У результаті нападу кандидатка у мери загинула. Крім того, було вбито ще трьох людей. Ще троє осіб дістали поранення."Ми координуємо свої дії, зокрема з міністром безпеки, і надаємо всю необхідну підтримку в цей виборчий період разом із владою штату Веракрус", — заявила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум.Нагадаємо, у готелі в Кракові знайшли тіла двох чоловіків віком приблизно по 60 років. Один з них є громадянином України, особа другого не встановлена. Також раніше повідомлялось, що у Польщі жорстоко вбили 38-річну українку. Жінка родом із Тернополя, а до Польщі поїхала на заробітки. .
У понеділок, 12 травня, Шевченківський районний суд Дніпра змінив запобіжний захід народному депутатові Миколі Тищенку та екс-поліцейському Богдану Писаренку у справі про незаконне затримання військового.Про це повідомило "Суспільне". За даними журналістів, замість цілодобового домашнього арешту Тищенко та Писаренко перебуватимуть під нічним домашнім арештом до 12 липня. Нічний домашній арешт триватиме з 21:00 до 06:00 наступної доби.Що відомо про справу Миколи ТищенкаЯк встановило слідство, 20 червня 2024 року у Дніпрі група осіб за вказівкою народного депутата України Миколи Тищенка протиправно позбавила волі потерпілого — учасника бойових дій, бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра Мазоху. Його утримували протягом певного часу та завдали тілесні ушкодження.24 червня 2024 року Тищенку оголосили підозру за ч. 2 ст. 146 КК України. Санкція передбачає до п'яти років обмеження або позбавлення волі. 25 червня Печерський суд призначив запобіжний захід Тищенку — цілодобовий домашній арешт терміном на два місяці. Також підозру отримав і київський правоохоронець, який був причетний до інциденту. Його звільнили та взяли під цілодобовий домашній арешт.Охоронець депутата, Костянтин Цубера, якого разом із Тищенком підозрюють у нападі на військового, уклав угоду зі слідством і зобов’язався давати свідчення. Відтак, його звільнили від відбування покарання. 17 грудня 2024 року справу Тищенка скерували до суду.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нардеп Микола Тищенко, якого виключили із партії "Слуга народу", повідомляв про перевірки різних установ у межах роботи тимчасової слідчої комісії (ТСК) із вирубки лісів навіть після припинення її діяльності.
Україна відкрита до діалогу щодо припинення вогню. Однак переговори можливі лише за умови 30-денного припинення вогню.Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю "РБК-Україна"."Україна понад усе прагне справедливого і міцного миру. І ми прямо говоримо про це на всіх рівнях. Саме тому ми постійно наголошуємо: Україна готова до будь-яких форматів переговорів. Ми не дамо Росії приводу звинуватити нас у зриві мирного процесу", — підкреслив Єрмак.Водночас голова ОП зауважив, що Київ і далі наполягатиме, що переговори про закінчення війни можуть починатися лише згоди РФ на 30-денне перемир'я."І ми продовжимо наполягати: якщо Росія справді готова до переговорів, необхідно прийняти пропозиції США та європейських партнерів про всеосяжне 30-денне припинення вогню. Цю позицію чітко позначено, і ми неодноразово озвучували її в спілкуванні з партнерами...Сьогодні м'яч на боці Москви. Якщо Кремль дійсно зацікавлений у мирі — він знає, що потрібно робити. Україна — за мир, але не за його імітацію", — додав він.Зауважимо, раніше президент США Дональд Трамп наголошував, що вже найближчим часом Україна та Російська Федерація можуть розпочати переговори про встановлення миру. Цей день, за його словами, стане великим для Києва та Москви.Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує на повне та тривале припинення вогню з понеділка, 12 травня. Після цього можливі актуальні переговори з Росією в Туреччині в четвер, 15 числа.
Уряд виплатив українцям 443 мільйонів гривень у межах програми "Національний кешбек" за купівлю товарів українського виробництва у березні. Це рекордна сума за один місяць від старту програми у вересні 2024 року.Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки. За даними відомства, виплати отримали 3,4 мільйона учасників програми, які накопичили понад дві гривні кешбеку та активували картки для виплат "Національного кешбеку" в застосунку "Дія".За увесь час дії програми українці отримали близько двох мільярдів гривень кешбеку від держави:за вересень — 37,2 мільйона гривень;за жовтень — 119,2 мільйона гривень;за листопад — 232 мільйонів гривень;за грудень і січень — 714 мільйонів гривень;за лютий — 384 мільйонів гривень;за березень — 443 мільйонів гривень.На що можна витратити кешбекКошти можна витратити до кінця 2025 року на комунальні та інші послуги, книжки та ліки, зареєстровані в програмі. Також їх можна спрямувати на благодійність або задонатити на ЗСУ. Як працює програмаКешбек у розмірі 10% нараховується за купівлю споживчих товарів українського виробництва, зареєстрованих у програмі й придбаних у точках продажу, що беруть участь у програмі. Щоб перевірити, чи є кешбек на той чи інший товар, можна скористатися сканером штрихкодів у застосунку "Дія".Як споживачу приєднатися до програми Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок одного з 20 банків, які беруть участь у програмі. Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції за цими картками в магазинах-учасниках програми для нарахування кешбеку. Відкрити фізичну чи віртуальну картку "Національний кешбек", куди зараховуватиметься кешбек за програмою. У застосунку "Дія" в розділі сервіси обрати картку для виплат "Національний кешбек" того банку, в якому ви оформили картку.Нагадаємо, українці, котрі в межах програми "Національний кешбек", накопичили кешбек при купівлі товарів з поміткою "Зроблено в Україні" можуть розрахуватись цими коштами за спожиту електроенергію.
У Києві правоохоронці затримали 29-річну жінку, яка пропонувала послуги з оформлення фіктивних медичних документів для уникнення мобілізації та можливості подальшого виїзду за кордон.Про це повідомило Головне управління Національної поліції у місті Києві. За даними слідства, прикриваючись зв’язками в одній з лікарень вона обіцяла домовитись з медиками про створення клієнтам фіктивного медичного діагнозу — "ішемічний інсульт" або "епілепсія", що є підставою визнання військовозобов’язаного непридатним до військової служби з подальшим зняттям з військового обліку.Свої послуги жінка оцінила у 6 000 доларів. Для реалізації задуманого вона домовлялася про зустріч з клієнтом, на яку просила підготувати пакет документів особи, для якої потрібно було "зробити" липові медичні документи, та гроші за послугу. Зловмисницю затримали "на гарячому"."Поліцейські зібрали доказову базу щодо протиправної діяльності підприємливої жінки та затримали її в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі управління поліції в метрополітені ГУНП у м. Києві оголосили їй про підозру у зловживанні впливом (ч.3 ст.369-2) Кримінального кодексу України. Їй загрожує до 8 років позбавлення волі. Триває слідство. Правоохоронці перевіряють причетність інших осіб до незаконної діяльності фігурантки", — йдеться у повідомленні. Нагадаємо, 12 травня Служба безпеки та Національна поліція затримали поплічників країни-агресорки Росії, які на замовлення ворога вчинили теракт проти правоохоронців на Рівненщині.