У "Дії" незабаром з'являться нові корисні послуги для військових та їхніх родин.Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль."Продовжуємо цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних", — зазначив очільник Кабміну.За його словами, уряд запускає експериментальний проект, що дозволить через портал "Дія" оформити:статус особи з інвалідністю внаслідок війни;грошову допомогу пораненим;призначення пенсії по інвалідності;забезпечення засобами реабілітації;житлово-комунальні пільги;послуги, які держава надає родинам загиблих воїнів."Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси, даємо людям можливість скористатися своїми правами без тяганини та бюрократії", — резюмував Шмигаль.Нагадаємо, 8 листопада на платформі "Резерв+" запустили послугу онлайн-відстрочок. В Міноборони зазначали, що жодних документів сканувати та прикріпляти до запиту на онлайн-відстрочки в "Резерв+" не потрібно — необхідна інформація автоматично завантажиться з реєстрів.
У вівторок, 10 грудня, в тимчасово окупованому Єнакієвому Донецької області пролунали потужні вибухи. У частині міста оголосили евакуацію.Про це повідомили пропагандистські пабліки.За даними Telegram-каналів, у Єнакієво нібито ударом з реактивної системи залпового вогню HIMARS було уражено склад боєприпасів російських військ.Водночас гауляйтер міста Сергій Божик оголосив термінову евакуацію населення з 13 вулиць. Причини окупант не пояснив, але закликав людей взяти з собою документи та речі першої потреби.Тим часом очевидці опублікували у мережі кадри на яких чути звуки вибухів та видно, як місто накриває хмара диму.Нагадаємо, 9 грудня у центрі тимчасово окупованого Донецька вибухнула автівка. Попередньо, постраждали двоє людей.Також 30 листопада, в окупованому Бердянську Запорізької області пролунав вибух. Унаслідок цього в декількох районах міста зникло світло, а також виникли перебої з доступом до Інтернету.
Вдень 10 грудня у західних та північних регіонах пролунали сигнали повітряної тривоги. Існувала загроза удару балістикою.За даними Повітряних сил Збройних сил України сирени через загрозу балістики пролунали близько 12:59. Повітряна тривога тривала близько півгодини, адже о 13:25 вже було оголошено про її відбій.Як заявив моніторинговий канал "Беларускі Гаюн", сирени в Україні пролунали, ймовірно, через загрозу з боку Білорусі."Тривога на Півночі України. Можливий запуск балістики із землі", — пише "Білоруський гаюн".Аналітики пов'язують загрозу з боку РБ для України зі створенням на території Білорусі нової зони обмеження польотів — Болото Ольманське. Там, сьогодні проводяться навчання."Нова зона обмеження введена у період з 8 по 20 грудня 2024 року та забороняє польоти всіх видів повітряних суден на висотах від землі до 20 кілометрів", — йдеться у повідомленні.Як зауважили у "Беларускі Гаюн", зона введена фактично на всій території ландшафтного заказника "Ольманські болота" разом з національним парком "Прип'ятський" і охоплює Столинський, Лельчицький та Житковицький райони Білорусі. "Раніше ця територія була також відома як колишній 41-й авіаційний полігон (Мерлінський), на якому з початку 1960-х років проводилося відпрацювання бомбометання, але полігон був закритий у 2005 році. Зазначена територія нової зони обмеження і так потрапляла в абсолютну зону заборони, що діє вже понад два роки", — наголошує "Гаюн".Водночас, за даними аналітиків, адміністрація Лельчицького району напередодні повідомила, що з 10 грудня на території району проводитимуться планові навчання, а в Пінську, який примикає до нової зони обмеження, було помічено колону військової техніки білоруських військ.Як відомо, самопроголошений президент Олександр Лукашенко попросив кремлівського диктатора Володимира Путіна розмістити на території Білорусі ракетний комплекс "Орєшнік". Той пообіцяв зробити це 2025 року.Нагадаємо, військовий аналітик і колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес заявив, що для Росії немає жодної вигоди від використання ядерної зброї. Єдине, чого хоче Кремль, — переконати всіх, що росіяни можуть це зробити. Вони бачать, як ця загроза лякає людей.
Незабаром Україна може укласти ще одну безпекову угоду. Це буде вже 28 документ про гарантії безпеки для нашої держави.Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква під час презентація результатів соціологічного опитування "Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства", передає УНН."Можу анонсувати про те, що незабаром буде укладено ще один, 28 документ (про гарантії безпеки – ред.)", — сказав Жовква.З якою саме країною буде підписано безпековий документ, посадовець не уточнив. Водночас він зазначив, що деякі елементи попередніх угод вже працюють на захист України."Працює конкретно сума військової допомоги від переважної більшість країн, які уклали такі документи. Ці суми не лише були виділені на 2024 рік. До речі більшість країн виділила більше навіть ніж було записано в цих документах. Але лідери цих держав підтверджують, що таке фінансування буде продовжуватися і в наступні роки", — розповів Жовква.Нагадаємо, 25 жовтня Україна та Болгарія розпочали переговори про підписання двосторонньої безпекової угоди. Вже узгоджено подальший графік перемовин, щоб якнайшвидше підготувати фінальний текст угоди.
У Торецьку Донецької області ситуація складна. У місті тривають жорстокі бої.Про це розповіла речниця ОТУВ "Луганськ" Анастасія Бобовнікова в ефірі телемарафону.Як зазначила посадовиця, наразі неможливо точно сказати, яку частину міста контролюють українські сили, а яку — противник, адже бої йдуть фактично за кожен метр землі."Боротьба йде буквально за кожен під’їзд, за кожен поверх", — розповіла вона.Військовослужбовиця наголосила, що попри рашистські штурми українські бійці продовжують стримувати ворога. До того ж у боях за Торецьк армія країни-агресорки зазнає масштабних втрат. Зокрема, як зазначила речниця, ворог щодня втрачає у місті до 100 військових."Навіть за якесь просування він платить величезну ціну своїм особовим складом", — зазначила Бобовнікова.Нагадаємо, 7 грудня російські загарбники атакували позиції Сил оборони на самокатах. Це відбулося під Торецьком у Донецькій області. Проте окупанти під час такої незвичної спроби наступу зазнали невдачі.
У Харківській області збільшилася кількість постраждалих через ранковий обстріл 10 грудня міста Златопіль.Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.За його словами, рашисти за декілька хвилин після першого обстрілу здійснили ще одну атаку на місто. Через це кількість постраждалих з восьми зросла до 10 людей."Внаслідок повторного ракетного удару ще дві жінки отримали травми — госпіталізовані до медичного закладу", — зауважив посадовець.Загалом серед постраждалих — двоє чоловіків 49, 59 років і вісім жінок від 29 до 62 років. Вісім людей госпіталізовані."Повторний обстріл пошкодив адміністративну будівлю", — додав Синєгубов.Нагадаємо, вранці 10 грудня російські окупанти завдали ударів по Харківській області. Під атакою окупантів опинилося місто Златопіль. Попередньо, ворог бив по місту ракетами, влучання зафіксували біля банківської установи, пошкоджені нежитлові будівлі та цивільні авто.Також 9 грудня російські терористи обстріляли одну з теплоелектростанцій у Донецькій області. Внаслідок ворожої атаки загинув працівник, ще двоє отримали поранення.
Вже цього тижня в Україні може стати значно прохолодніше. Стовпчики термометрів можуть опуститися до -14°C.Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко."Якщо вам не подобається сніг та дощ, що зараз спостерігається в багатьох частинах України, якщо холодно та некомфортно, то спеціально для вас 13 та 14 грудня атмосферні фронти зміняться антициклональним характером погоди, а, отже, ймовірно, з'явиться сонце", — наголосила вона.Водночас, за словами синоптикині, антициклон разом із повітрям арктичного походження принесе в Україну й істотне похолодання. Зокрема, у п'ятницю та суботу, 13-14 грудня, вдень температура повітря коливатиметься від -3°C до -7°C градусів, а вночі стовпчики термометрів показуватимуть у середньому -6...-12°C, а на півночі подекуди можливо й до -14°C.Проте Діденко зауважила, що така зміна погоди триватиме лише дві доби."І хоча така зміна атмосферних мас очікується короткостроковою, усього на дві доби, все ж наша середньоєвропейська погода останнім часом дещо нас розслабила. Будьте напоготові", — додала вона.Нагадаємо, синоптики "Укргідрометцентру" прогнозували, що 10 грудня в Україні можливі опади у виді дощу та мокрого снігу. Проте температура повітря подекуди прогріє до +14°C.
Влада Швеції може послідувати прикладу Австрії та запровадити у країні вікові обмеження для соціальних мереж.Про це повідомило видання Vienna.at.За даними видання, Швеція розглядає можливість введення вікових обмежень для соцмереж через значне збільшення кількості підозрюваних у вбивствах серед підлітків до 15 років.На думку міністра юстиції країни Гуннара Стреммера, це має перешкодити бандам наймати дітей та молодь для вбивств або бомбових атак."Ситуація дуже серйозна. Ми нічого не виключаємо", — наголосив він.Як зауважили журналісти, протягом останніх років злочинні банди активно використовують Instagram, TikTok та інші платформи для вербування підлітків з метою скоєння нападів у Скандинавії. Деяким із завербованих дітей було лише 11 років.Водночас у період із січня по липень 2024 року у Швеції нарахували 93 підозрюваних у вбивствах віком до 15 років. Це втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.Нагадаємо, інформаційна компанія CBS News заявляла, що, якщо китайська материнська компанія TikTok — ByteDance — не продасть свою частку в додатку, тоді існує загроза заборони цієї соціальної мережі у Сполучених Штатах Америки. Таке рішення ухвалив Федеральний апеляційний суд США.
У вівторок, 10 грудня, аналітики DeepState заявили про прорив військами країни-агресорки кордону у Сумській області. Зокрема, фахівці проекту оприлюднили карту, де зазначено, що рашисти прорвали кордон та зайшли у село Олександрія. Водночас, як наголосив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі "КИЇВ24", інформація про прорив Сумщини не відповідає дійсності."Я неодноразово наголошував, що тримати наші позиції, створювати вогневі позиції, створювати фортифікаційні укріплення можна там, де вигідно тримати оборону. Якщо говорити знову ж таки про цей відтинок, то прикордонні підрозділи не фіксували ні спроб заходу, ні спроб бойових дій на тому відтинку", — каже Демченко.Він наголосив, що російським загарбника не вигідно просуватися на Сумщині, адже їм буде доволі важко закріпитись там і утримуватись через заболочення місцевості."Звісно, що на цьому напрямку, але вже безпосередньо по території Росії, ворог намагається просунутися безпосередньо по Курській області для того, щоб вибити наші сили з займаних позицій. Тому продовжуємо відстежувати ситуацію", — пояснив речник ДПСУ.Також інформацію щодо прориву кордону прокоментували й у Сумській військовій адміністрації. Там запевняють, що це — фейк. Кордон залишається під контролем українських сил."Повідомлення про перетин кордону, які поширюють у медіаресурсах — ворожа дезінформація, яка не відповідає дійсності. Просимо громадян довіряти лише офіційним джерелам інформації та не піддаватись на маніпуляції ворога, який намагається розхитати ситуацію на Сумщині", — наголосили в ОВА.Нагадаємо, 7 грудня російські загарбники атакували позиції Сил оборони на самокатах. Це відбулося під Торецьком у Донецькій області. Проте окупанти під час такої незвичної спроби наступу зазнали невдачі.
У Черкаській області Служба безпеки та Національна поліція запобігли замаху на сім’ю волонтерів, який бандити хотіли підірвати у власному будинку.Про це повідомила прес-служба СБУ.Як встановило слідство, зловмисники планували вбити очільницю благодійного фонду, що допомагає Силам оборони, та її чоловіка — демобілізованого воїна ЗСУ, який отримав тяжке поранення на передовій. Водночас мотивом для замаху стала відмова потерпілих сплачувати вигаданий борг за ремонтні роботи в їхньому будинку.Зазначається, що бандити заздалегідь підготували до замаху та виготовили чотири саморобні вибухові пристрої, які спорядили порохом, гайками і запальними шнурами."Надалі вони планували закинути вибухівку до спальної кімнати, де мали відпочивати волонтери. Служба безпеки завчасно викрила злочинну групу і затримала двох її учасників "на гарячому", коли вони готувалися до проникнення у помешкання потерпілих", — йдеться у повідомленні. За даними правоохоронців, під час обшуків у фігурантів вилучено саморобні вибухові пристрої, компоненти для виготовлення вибухівки та мобільні телефони із доказами злочину. Наразі двом організаторам групи вже повідомлено про підозру."Також планується підозра їхньому спільнику. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", — додали у СБУ.Нагадаємо, раніше в Одеській області правоохоронці запобігли скоєнню замовного вбивства бізнесмена і голови громадського формування, інсценувавши його смерть.
У вівторок, 10 грудня, російські окупанти завдали ударів по Харківській області. Постраждали місцеві мешканці.Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. За його словами, під атакою окупантів опинилося місто Златопіль. Попередньо, ворог бив по місту ракетами. Посадовець додав, що влучання зафіксували біля банківської установи, пошкоджені нежитлові будівлі та цивільні авто. Наразі відомо про п'ятьох постраждалих. "Деталі встановлюються", — додав Синєгубов.Оновлено 10:27Кількість постраждалих збільшилася до восьми людей. До того ж зафіксовано нові удари по регіону. Нагадаємо, вночі 9 грудня російські окупанти атакували Україну двома керованими авіаційними ракетами та запустили 37 ударних дронів типу "Шахед" й інших типів безпілотників. Сили протиповітряної оборони збили дві ракети та 18 безпілотників.Також 9 грудня російські терористи обстріляли одну з теплоелектростанцій у Донецькій області. Внаслідок ворожої атаки загинув працівник, ще двоє отримали поранення.
У вівторок, 10 грудня, низку областей охопила повітряна тривога. Існувала ракетна небезпека.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України."Загроза застосування балістичного озброєння з північно-східного напрямку", — попередили військові.Зазначається, що швидкісна ціль рухалася у напрямку Полтавщини через Харківщину.Оновлено 10:19Відбій загрози застосування балістичного озброєння по областях.Нагадаємо, у ніч на понеділок, 9 грудня, російські окупанти атакували Україну двома керованими авіаційними ракетами та запустили 37 ударних дронів типу "Шахед" й інших типів безпілотників. Сили протиповітряної оборони збили дві ракети та 18 безпілотників.
Протягом минулої доби Збройні сили України знищили понад 1300 російських загарбників. Загальні втрати країни-агресорки на фронті перевищили вже 755 тисяч рашистів.Про це свідчать дані Генерального штабу ЗСУ.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 10.12.24 орієнтовно склали:особового складу — близько 755940 (+1350) осіб ліквідовано;танків — 9524 (+5);бойових броньованих машин — 19596 (+7);артилерійських систем — 21064 (+3);РСЗВ — 1253;засоби ППО — 1023;літаків — 369;вертольотів — 329;БпЛА оперативно-тактичного рівня — 20107 (+14);крилаті ракети — 2859;кораблі/катери — 28;підводні човни — 1;автомобільної техніки та автоцистерн — 31037 (+48);спеціальна техніка — 3637 (+1).Ситуація на фронтіПротягом минулої доби на фронті відбулось 175 бойових зіткнень. На Лиманському напрямку наші війська зупинили 14 атак противника. Основні зусилля загарбники концентрували в районах Греківки, Зеленого Гаю, Надії, Макіївки, Торського та Ямполівки. П’ятдесят одну атаку за минулу добу відбили наші захисники на Покровському напрямку. Найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік Миролюбівки, Лисівки, Променя, Даченського, Чумацького та Шевченка.Сили оборони продовжують стримувати ворога на Курахівському напрямку. В районах Сонцівки, Старих Тернів, Зорі, Дальнього, Дачного та Курахового окупанти 40 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі. Двадцять сім атак противника зупинили наші оборонці в напрямку Костянтинополя, Новосілки та поблизу Сухих Ялів, Сторожевого, Нескучного та Благодатного на Времівському напрямку. Нагадаємо, президент Володимир Зеленський відреагував на обговорення про зниження призовного віку українців для відправлення на фронт. Він заявив, що Україні на сьогодні потрібно зосередитися на забезпеченні наявних бригад технікою та на підготовці особового складу для використання цієї техніки. Пріоритетом має бути постачання ракет і зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні.
У вівторок, 10 грудня, у двох областях України скасували графіки відключення світла.Зокрема, за даними "Львівобленерго", сьогодні жителі Львівщини буду забезпечені електроенергією протягом всієї доби. Графіки погодинного відключення електроенергії не застосовуватимуться.Така ж ситуація буде і на Франківщині. Там світло до кінця доби не вимикатимуть.Перелік офіційних ресурсів по всіх областях України:Київ — https://www.dtek-kem.com.ua/uaКиївська область — https://www.dtek-krem.com.ua/uaХарків — https://www.oblenergo.kharkov.ua/Одеса — https://www.dtek-oem.com.ua/uaЛьвів — https://loe.lviv.ua/Херсон — https://ksoe.com.ua/Вінниця — https://voe.com.ua/Дніпро — https://www.dtek-dnem.com.ua/uaЗапоріжжя — https://www.zoe.com.uaЧернігів — https://chernihivoblenergo.com.ua/Ужгород — https://zakarpat.energy/Полтава — https://www.poe.pl.ua/Хмельницький — https://hoe.com.ua/Луцьк — https://energy.volyn.ua/#gsc.tab=0Тернопіль — https://www.toe.com.ua/Кропивницький — https://kiroe.com.ua/Житомир — https://www.ztoe.com.ua/Суми — https://www.soe.com.ua/Черкаси — http://www.cherkasyoblenergo.com/Миколаїв — https://www.energy.mk.ua/Чернівці — http://oblenergo.cv.ua/Рівне — https://www.roe.vsei.ua/Івано-Франківськ — https://www.oe.if.ua/ukНагадаємо, 10 грудня в інших регіонах України застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Обмеження діятимуть як для побутових споживачів, так і для промисловості та бізнесу.
Війська країни-агресорки навмисно ламають свої човни, щоб уникнути штурму островів Дніпра у Херсонській області.Про це повідомив партизанський рух "Атеш"."Серед російських військовослужбовців зростає кількість випадків саботажу, спрямованого на уникнення відправлення на штурм островів у дельті Дніпра", — зауважили партизани.Зокрема, окупанти навмисно ламають мотори, пробивають гумові човни та навіть передають координати Силам оборони України про розташування човнових баз та запасів палива.Як зазначили у "Атеш", в 126-й окремій бригаді берегової оборони ЗС РФ зафіксовано три службові розслідування, пов'язані з саботажем. Наразі масовані саботажі стали для російського командування справжньою проблемою."Ми закликаємо інших російських військових наслідувати їхній приклад. Така проста дія, як пошкодження човна, може врятувати вас від неминучої смерті. Ці острови вам не потрібні, а виконання наказів командування це шлях в один кінець", — наголосили в "Атеш".Нагадаємо, 6 грудня партизани влаштували диверсію на залізниці під Москвою. Агент руху "Атеш" спалив релейну шафу на залізничній магістралі, яка з'єднує столицю держави-агресора з Курською областю.