1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Альона Боженко

Альона Боженко

Редакторка стрічки новин, журналістка

Закінчила Київський університет культури, отримала спеціальність "Диктор та ведучий телепрограм, тележурналіст". Раніше працювала журналістом на телеканалах "ПравдаТут", "8 канал", редактором стрічки новин сайту "Главком".

07:36 - 02.07.2025

Пентагон блокує постачання озброєння: Україна поки не отримає важливих ракет

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки призупинило постачання Україні деяких зенітних ракет та високоточних боєприпасів. Серед них — десятки ракет Patriot, Hellfire і Stinger.Про це повідомляє NBC News з посиланням на власні джерела. За даними журналістів, очільник Пентагона Піт Хегсет наказав призупинити відправку партії ракет та боєприпасів до України через занепокоєння щодо запасів американської армії.Як зазначили джерела журналістів, Хегсет наказав призупинити постачання Україні снарядів через два тижні після того, як опублікував меморандум із вимогою провести перевірку запасів боєприпасів США. За словами двох чиновників Пентагону і двох представників Конгресу, постачання боєприпасів та іншої зброї може бути призупинено до завершення перевірки."Затримка постачання може тривати до завершення цієї оцінки, а якщо боєприпаси виявляться у дефіциті або потрібні в інших регіонах, їх можуть не відправити ще довше", — зазначили джерела NBC.Наразі Пентагон призупинив постачання Україні такого озброєння:перехоплювачі Patriot — ракети класу "земля-повітря" дальнього радіуса дії;ракети Stinger — переносні ракети ППО класу "земля-повітря", ближній радіус;ракети AIM — ракети класу "повітря-повітря", встановлюються на літаки, також застосовуються для боротьби з повітряними цілями;155-мм гаубичні боєприпаси — артилерійські снаряди, які використовуються для ударів по наземних цілях;ракети Hellfire — керовані ракети "повітря-земля", протитанкові або для ударів по укріплених цілях;GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System) — високоточні ракети для РСЗВ HIMARS, завдають ударів по наземних цілях;гранатомети — ближній бій, теж проти наземних цілей.Нагадаємо, раніше британський прем'єр-міністр Кір Стармер оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, який цього разу оплачений коштом відсотків, отриманих Великою Британією від заморожених російських активів. Зокрема, Британія надішле 350 сучасних ракет ППО.

1
07:02 - 02.07.2025

Росіяни з артилерії вдарили по лікарні Херсона: постраждали пацієнти та медсестри (фото)

Ввечері 1 липня російські окупанти з артилерії атакували лікарню у Херсоні. Постраждали пацієнти та медичні сестри.Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. За словами посадовця, через ворожу атаку потрощено будівлю закладу, а також постраждали пʼятеро пацієнтів та троє медичних сестер.Зокрема, 44-річну працівницю лікарні госпіталізували з вибуховою травмою, контузією та уламковим пораненням грудної клітини. Ще двоє медсестер, 54 та 44 роки, лікуються амбулаторно.До того ж у медзакладі продовжують перебувати й четверо постраждалих пацієнтів — чоловіки, 58 та 60 років, а також жінки, 64 та 57 років. У них — вибухові травми, контузії та різні уламкові поранення."Ще одній 69-річний потерпілій надали допомогу, від госпіталізації вона відмовилась", — йдеться у повідомленні. Нагадаємо, вночі 1 липня російські загарбники завдали ударів по Запоріжжю та району. Внаслідок обстрілів пошкоджене підприємство, там зайнялася пожежа. До того ж понівечено й приватні будинки.Також вночі 1 липня російську окупанти атакували безпілотниками Дніпропетровщину. Під удар ворога потрапили фермерські господарства. Спалахнули пожежі. Місцеві мешканці не постраждали.Додамо, у ніч на понеділок, 30 червня, російські окупанти атакували Україну 107 ударними дронами типу "Шахед" й безпілотниками-імітаторами. Основним напрямком удару були Харківщина та Донеччина.

2
02:31 - 02.07.2025

Навчитися виявляти брехню: де готують поліграфологів в Україні і чому це важливо

На сьогодні в Україні є декілька державних вишів, які навчають поліграфологів. До того ж підготовку відповідних спеціалістів проводять й приватні школи.Про це в інтерв'ю TrueUA розповів головний оперуповноважений Департаменту карного розшуку Національної поліції, підполковник поліції Віталій Ялоха. За його словами, професія поліграфолога вимагає постійного навчання та вдосконалення навичок."Обов’язковою вимогою, згідно з чинним законодавством, є надання документа державного зразка про проходження курсу. Таке навчання є додатковим, тобто потрібно вже мати базову освіту не нижче рівня бакалавра. Крім того, як я вже зазначав, постійна робота над собою є необхідною. Треба мати бажання розвиватися, адже ця професія вимагає руху вперед", — наголосив фахівець.Він зазначив, що, до прикладу, у структурі МВС, у тому випадку, коли працівник виявляє бажання пройти курс поліграфії, він проходить певний відбір, співбесіду."Є відповідний підрозділ, що займається комплектуванням і організацією навчання, де оцінюють досягнення кандидата у професії, рівень освіти та наявні навички. Конкурс серйозний — після співбесіди приблизно половину кандидатів відсіюють", — зауважив Ялоха.Експерт додав, що на сьогодні поліграфологів в Україні працює чимало, але потреба у фахівцях все ще існує. До того ж, як наголосив правоохоронець, під час війни зростає кількість злочинів, зокрема кваліфікованих, які вимагають глибших знань."Злочинці теж не стоять на місці — навчаються, розвиваються, адаптуються. А поліграф — є, та залишається якісним та дієвим інструментом, що зарекомендував себе як ефективний засіб отримання інформації, яка сприяє розкриттю злочинів", — резюмував експерт.Нагадаємо, раніше Віталій Ялоха розповідав, що часто під час розслідування правоохоронці використовують поліграф для підтвердження чи спростування причетності людини до злочину. Проте дехто вдається до хитрощів і намагається надурити "детектор брехні". Проте цей пристрій ввести в обману не можливо.

3
14:53 - 01.07.2025

Ранковий удар по Дніпропетровщині: нові подробиці та фото наслідків

У понеділок, 1 липня, російські окупанти завдали ударів по Дніпропетровській області. Серед місцевих мешканців є загиблі.Про це повідомили Сили оборони Півдня. Зазначається, що близько 09:15 рашисти атакували Гуляйполе.Попередньо, ворог випустив по населеному пункту дві балістичні ракети "Іскандер-М". Внаслідок російської атаки:зруйновано будинок культури; знищено два магазини;понівечено приватні будинки."На жаль, є постраждалі і загиблі серед місцевого населення. Деталі уточнюються. Росія вкотре підтверджує свій статус країни-терориста. Вона вбиває мирних людей", — додали військові. . Нагадаємо, вночі 1 липня російські загарбники завдали ударів по Запоріжжю та району. Внаслідок обстрілів пошкоджене підприємство, там зайнялася пожежа. До того ж понівечено й приватні будинки.Також вночі 1 липня російську окупанти атакували безпілотниками Дніпропетровщину. Під удар ворога потрапили фермерські господарства. Спалахнули пожежі. Місцеві мешканці не постраждали.

4
14:18 - 01.07.2025

Російська логістика під ударом: у Запорізькій області знищено важливе для ворога залізничне полотно (відео)

У вівторок, 1 липня, Головне управління розвідки Міноборони України та представники руху опору вдруге атакували залізницю на окупованій частині Запорізької області.Про це повідомляє прес-служба відомства. Зазначається, що вперше удару по залізниці було завдано 26 червня. Тоді внаслідок вибуху було зруйноване залізничне полотно.Через значні пошкодження пух ділянкою, яку російські загарбники активно використовували для логістики, було паралізовано на понад тиждень. Водночас сьогодні залізниця на ТОТ Запоріжжя знову зазнала значних ушкоджень."1 липня 2025 року московити відновили шпали й рейки, пустили військовий товарняк, але трапився ще один залізничний гуркіт ― ворожий локомотив виведено з ладу. Одна з ключових логістичних гілок окупаційної армії у Запорізькій області знову заблокована", ― розповіли у ГУР.Нагадаємо, раніше українські ударні дрони "Бобер" успішно завдали ударів по ворожих системах протиповітряної оборони у тимчасово окупованому Криму.Зазначимо, 30 червня в тимчасово окупованому Донецьку місцеві мешканці зафіксували серію вибухів. Місто перебувало під ракетною атакою, там спалахнули пожежі. Попередньо, є "приліт" на території металургійного заводу. Також у мережі поширювали інформацію про удар по розташуванню штабу Восьмої загальновійськової армії збройних сил Росії.Також вночі 19 червня російське місто Волгоград опинилося під атакою дронів. На ранок поблизу аеродрому спалахнула пожежа.

5
13:58 - 01.07.2025

У Києві та низці областей балістична загроза: де пролунали сирени

У вівторок, 1 липня, Київ та ще значну частину областей охопила повітряна тривога. Причина — загроза балістики.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України."Загроза застосування балістичного озброєння з Курської області,  в областях де оголошена повітряна тривога", — йдеться у повідомленні.За скільки хвилин балістика ворога може долетіти до ціліЗгідно із підрахунками експертів, час прильоту балістичної ракети може становити від 1-2 до 10 хвилин. Найчастіше приліт або знищення цілі фіксується через 10-30 хвилин після оголошення тривоги. На час прильоту або знищення впливає багато факторів, серед них — тип озброєння, місце та спосіб запуску, швидкість та координати мети.До прикладу, балістична ракета 9М723 до ОТРК "Іскандер" має швидкість польоту 2100 м/с. Якщо цей показник помножити на цифру в 3600 секунд, а потім поділити на 500 кілометрів (як максимальну дальність стрільби), то можемо отримати величину від 4 хвилин та більше, яка необхідна балістичній ракеті комплексу "Іскандер" для польоту до цілі, зокрема, до Києва.Водночас береговий комплекс "Онікс", який росіяни розмістили у тимчасово окупованому Криму і застосовують для ударів по Одесі має швидкість ракети 3000 км/год, тоді як відстань до Одеси лише 200 кілометрів. Відтак, ракета може долетіти до міста за лічені хвилини.  Нагадаємо, вночі 1 липня російські загарбники завдали ударів по Запоріжжю та району. Внаслідок обстрілів пошкоджене підприємство, там зайнялася пожежа. До того ж понівечено й приватні будинки.Також вночі 1 липня російську окупанти атакували безпілотниками Дніпропетровщину. Під удар ворога потрапили фермерські господарства. Спалахнули пожежі. Місцеві мешканці не постраждали.

6
13:36 - 01.07.2025

Директор Українського наукового інституту в Гарварді Плохій залишив посаду після 12 років роботи

Історик Сергій Плохій, який 12 років очолював Український науковий інститут Гарвардського університету, йде зі своєї посади.Про це повідомила прес-служба університету."Після дванадцяти років з HURI наш директор Сергій Плохій йде у відставку. Бажаємо йому всього найкращого", — йдеться у повідомленні.У своїй заяві Плохій наголосив, що робота на посаді очільника Українського наукового інституту була для нього "честю і привілеєм". До того ж він подякував своїм колегам за спільну працю."Для мене було честю керувати університетом протягом останніх 12 років. Роки відзначені тривогами та викликами війни, але також можливостями, які такі інститути, як HURI, пропонують просувати те, що девіз Гарварда називає "хорошими знаннями" про Україну та регіон. Хочу подякувати колегам за спільну роботу над зміцненням існуючих програм та створенням та розвитком нових. Я також вдячний усім тут у соціальних мережах, хто допоміг нам досягти наших цілей", — заявив Плохій.До того ж він зауважив, що його наступником стане професор Гарвардського університету Террі Мартін. Плохій зазначив, що зробить "все можливе, щоб підтримати його та співробітників HURI у продовженні місії Інституту в наступні місяці та роки".Що відомо про Сергія ПлохіяНародився 23 травня 1957 року в Горькому (нині — Нижній Новгород, Росія). У 1980 році Сергій Плохій закінчив Дніпровський університет, де отримав спеціальність історика. Займався історією України XVII—XVIII ст. У 1990 році отримав ступінь доктора історичних наук у КНУ ім. Шевченка, захистивши дисертацію "Політика папства в Україні у другій половині XVI — середині XVII століття".У серпні 1991 приїхав до Канади викладати в Університеті Альберти. Одночасно очолював відділ, а потім сектор в Інституті української археографії Національної Академії наук України, де став ініціатором видання джерел з історії українських церков. 1996 року був запрошений на наукову роботу до Канадського інституту українських студій, де заснував Програму дослідження релігії та культури.У 2007 році зайняв за конкурсом посаду професора історії України Гарвардського університету. З 2013 року Сергій Плохій був директором Українського наукового інституту.Наразі є одним з провідних спеціалістів з історії Східної Європи. Член Українського ПЕН (недержавна організація спілка письменників). Є членом наукової ради "Українського історичного журналу". Живе й працює у США. Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи. Входить до складу наукової ради Українського історичного журналу. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018). Іноземний член Національної Академії Наук України.Нагадаємо, 27 червня Кабінет міністрів України ухвалив рішення призначити головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Олександра Алфьорова. Це відомий історик, громадський і військовий діяч.

7
13:05 - 01.07.2025

Україна отримала дев’ятий транш від МВФ: куди спрямують кошти

У вівторок, 1 липня, Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду. Ці кошти — результат восьмого перегляду програми співпраці EFF.Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, на рахунок нашої держави надійшло 500 мільйонів доларів. Очільник уряду зауважив, що всі 500 мільйонів доларів буде спрямовано на покриття пріоритетних бюджетних потреб. Він додав, що наразі в межах програми Фонд вже спрямував Україні 10,6 мільярда доларів."Вдячний МВФ за постійну системну підтримку, завдяки якій зберігаємо стійкість у боротьбі за свободу та здійснюємо відбудову держави", — йдеться у повідомленні.Програма EFF для України була схвалена МВФ 31 березня 2023 року. Вона спрямована на:підтримку економічного відновлення; покращення управління;зміцнення інституцій.Мета програми — сприяння довгостроковому зростанню в контексті відновлення та просування України до членства в Європейському Союзі.Зауважимо, раніше в Міністерстві фінансів України наголошували, що у МВФ відзначили прогрес української сторони у виконанні умов програми EFF станом на кінець березня 2025 року."Українська економіка зберігає стійкість, а показники виконання програми EFF залишаються високими, попри повномасштабну війну. Всі кількісні критерії ефективності й індикативні цілі на кінець березня досягнуті", — йдеться в повідомленні.У відомстві уточнили, що Україна виконала два структурні маяки:подано до парламенту законодавчі зміни для запровадження вимог податкової звітності для операторів цифрових платформ;опубліковано звіт щодо результатів зовнішнього аудиту НАБУ.Нагадаємо, що наприкінці травня Денис Шмигаль провів зустріч із місією Міжнародного валютного фонду на чолі з її головою Гевіном Греєм. Тоді відбулася конструктивна розмова щодо подальшої співпраці України з МВФ.

8
12:47 - 01.07.2025

Скільки окупантів знищили ЗСУ за півроку: шокуюча статистика Міноборони

У першому півріччі 2025 року війська країни-агресорки втратили 230 180 солдатів. Умовно, це чисельність понад 19 дивізій.Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що за шість місяців поточного року ворог втратив 1 311 танків (це умовно 42 танкових батальйони) та 2 885 бойових броньованих машин."Найбільше танків у першому півріччі росармія втратила у лютому — 331 одиниця. Найбільше ворожих ББМ наші воїни спалили у січні — 610 та березні — 607 одиниць", — зауважили у відомстві.До того ж від початку року знищено або пошкоджено понад 21 021 одиницю автомобільної техніки ворога. Зокрема, найвищий місячний показник у знищенні ворожої автотехніки зафіксовано у квітні цього року, коли наші воїни "відмінусували" 4 104 одиниці ворожого автотранспорту. Крім того, у першому півріччі наші захисники знищили або пошкодили 8 222 одиниці ворожих артсистем."Попри намагання світової спільноти змусити РФ сісти за стіл переговорів та укласти бодай тимчасове перемир’я, спостерігається тенденція до збереження великої кількості боєзіткнень: в червні їх кількість становила — 5 304. А загалом за пів року відбулось понад 28 273 бойових зіткнення", — резюмували у Міноборони.Нагадаємо, за даними The Telegraph, літній наступ військ країни-агресорки на фронті виявися провальним. Головна причина — погано навчені солдати, які керували наступом. Ще у травні ворожа армія просувалася швидкими темпами, завойовуючи в середньому 5,5 квадратних миль на день. Однак наразі просування окупантів значно сповільнилося, а на деяких відтинках фронту і взагалі зупинилося.

9
12:27 - 01.07.2025

Індексація заробітної плати в липні 2025: чи очікувати українцям підвищення виплат

З 1 липня 2025 року в Україні повертається право на індексацію заробітної плати працівників. Перерахунок виплат повинні провести всі роботодавці.Про це повідомила прес-служба Південно-східного управління Державної служби з питань праці. Згідно з даними відомства, Базовим місяцем для розрахунку індексу споживчих цін 2025 року став січень.Право на індексацію виникає, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищить 103%. За підсумками лютого, березня, квітня та травня, в червні згаданий індекс становить 104,4%. Тобто поріг індексації вже перевищений."Тому з липня 2025 року повертається право на індексацію заробітної плати працівників", — зазначили в управлінні.Зокрема, індексація зарплати у липні застосовується до постійних грошових доходів громадян, які отримуються у гривнях на території України та не мають одноразового характеру.Кому і на скільки можуть підвищити зарплатуІндексація заробітних плат торкнеться тих працівників, у яких:не змінювалися оклади з січня 2025. Вони отримають індексацію у +133 гривень;підвищення заплати було в грудні 2024. Ці працівники отримають надбавку у +106 гривень.Водночас, ті працівники, у яких оклади змінювалися після січня, на індексацію заробітної плати можуть не розраховувати.Наразі мінімальна зарплата наразі в Україні становить вісім тисяч гривень. Впродовж останніх шести місяців на українському ринку праці зберігається тенденція щодо щомісячного зростання середньої зарплатні на 500 гривень. У травні вона сягнула 25 000 гривень.Нагадаємо, цього місяця деякі пенсіонери зможуть отримати надбавку до своїх виплат. Зокрема, більші пенсії отримають громадяни віком 70 років та старше.Додамо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 27 травня запевнив, що уряд, попри війну, надалі допомагатиме громадянам, які цього потребують, шляхом нарахування пенсій, субсидій та пільг. Усі соціальні виплати зараховуватимуть вчасно.

10
11:59 - 01.07.2025

У Середземному морі вибухнув танкер "тіньового флоту" Росії, — ГУР

У Середземному морі 27 червня вибухнув танкер Vilamoura "тіньового флоту" країни-агресорки Росії, який перевозив сиру нафту.Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Зазначається, що подія трапилась під час переходу судна із лівійського порту Ез-Зувайтіна за 150 кілометрів на північний схід від територіальних вод Лівії.Як зауважили розвідники, танкер плив під прапором Маршаллових островів та був завантажений щонайменше мільйоном барелів сирої нафти. Наразі пожежний буксир під прапором Мальти Boka Summit тягне пошкоджене судно до Лаконської затоки у Греції, щоб оцінити становище судна."Vilamoura неодноразово використовували для перевезення нафтопродуктів із портів держави-агресора Росії. Наприклад, у квітні 2025 року танкер перебував у терміналі порту усть-луґа, у травні його фіксували в районі Новоросійська", - йдеться у повідомленні.У ГУР додали, що власником танкера є транспортна компанія “TMS Tanker ltd.”, зареєстрована у м. Марусі, Греція.Нагадаємо, у травні Велика Британія запровадила нові санкції щодо близько 100 суден, які звинувачуються у перевезенні російської нафти, в умовах міжнародних санкцій.Додамо, що торік морська охорона Державної прикордонної служби та Служба безпеки України арештували у Чорному морі судно тіньового флоту Росії, яке незаконно вивозило українське зерно з окупованого Криму. Як встановило слідство, наприкінці 2024 року судно доставило з порту Севастополь близько п'яти тисяч тонн української пшениці. Її вивезли з тимчасово окупованої частини півдня України.

11
11:38 - 01.07.2025

Зеленський підписав важливий закон для військових: що він передбачає

У вівторок, 1 липня, президент Володимир Зеленський підписав закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", який гарантує військовослужбовцям виплату грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби.Про це повідомила прес-служба Верховної Ради. У парламенті зауважили, що компенсацію військові зможуть отримати як за основну, так і за додаткові відпустки."У разі загибелі військовослужбовця компенсацію отримають особи, зазначені в його розпорядженні. Якщо таких немає — кошти передаються у спадщину", — йдеться у повідомленні.Нові правила наберуть чинності через місяць з наступного дня після офіційного опублікування закону. Водночас у документі вказано, що Кабінету міністрів протягом одного місяця з дня опублікування цього закону має:привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом;забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.Нагадаємо, як головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в Україні збільшать терміни проходження базової загальної військової підготовки. Відтак, курс БЗВП триватиме 51 день замість 49. До того ж Сирський наголосив, що необхідно посилити заходи безпеки військовослужбовців у навчальних центрах та на тилових полігонах. Відтак, скупчення особового складу та військової техніки, розміщення військовослужбовців у наметових містечках відтепер заборонено.Додамо, 27 червня на засіданні уряду схвалили законопроект, розроблений Міністерством оборони України, щодо 12-місячної відстрочки від мобілізації для добровольців, які відслужили за "Контрактом 18–24".

12
11:17 - 01.07.2025

В Україні змінять терміни базової загальної військової підготовки: скільки вона триватиме

В Україні збільшать терміни проходження базової загальної військової підготовки. Відтак, курс БЗВП триватиме 51 день замість 49.Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський."Від підготовки солдата залежить ефективність наших підрозділів, кількість знищених ворогів, збереження життя самого солдата. Термін базової загальної підготовки буде збільшено — до 51 дня (порівняно з 49 днями наразі). Дві доби буде додано для навчання військовослужбовців протидії ударним БпЛА противника", — зазначив головком.До того ж Сирський наголосив, що необхідно посилити заходи безпеки військовослужбовців у навчальних центрах та на тилових полігонах. Відтак, скупчення особового складу та військової техніки, розміщення військовослужбовців у наметових містечках відтепер заборонено.Крім того, за словами головкома, на локаціях підготовки вже споруджуються нові укриття, бліндажі та інші захисні споруди, а також "реалізуються додаткові інженерні рішення, спрямовані на захист наших воїнів, які готуються, тренуються та відновлюються"."Наголосив на обов’язковому дотриманні вимог щодо обладнання укриттів у навчальних центрах і на полігонах, а також на коректному й оперативному оповіщенні про повітряні тривоги. Визначив завдання для покращення підготовки. Серед них — організувати закріплення новостворених армійських корпусів за навчальними батальйонами, які функціонують у складі центрів підготовки підрозділів. За напрямок підготовки відповідатиме новопризначений заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Ігор Скибюк", — резюмував Сирський.Нагадаємо, 27 червня на засіданні уряду схвалили законопроект, розроблений Міністерством оборони України, щодо 12-місячної відстрочки від мобілізації для добровольців, які відслужили за "Контрактом 18–24".

13
10:55 - 01.07.2025

Росіяни вдарили ракетою по Дніпропетровщині: є загиблі та поранені

У вівторок, 1 липня, війська країни-агресорки завдали удару по Кам'янському району Дніпропетровської області. Постраждали місцеві мешканці.Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак. За словами посадовця, ворог атакував район ракетою.Внаслідок рашистського обстрілу виникла пожежа. До того ж є загиблі та поранені. Однак точну кількість постраждалих голова ОВА поки не назвав."Деталі згодом", — додав Лисак.Нагадаємо, вночі 1 липня російські загарбники завдали ударів по Запоріжжю та району. Внаслідок обстрілів пошкоджене підприємство, там зайнялася пожежа. До того ж понівечено й приватні будинки.Також вночі 1 липня російську окупанти атакували безпілотниками Дніпропетровщину. Під удар ворога потрапили фермерські господарства. Спалахнули пожежі. Місцеві мешканці не постраждали.Додамо, у ніч на понеділок, 30 червня, російські окупанти атакували Україну 107 ударними дронами типу "Шахед" й безпілотниками-імітаторами. Основним напрямком удару були Харківщина та Донеччина.

14
10:38 - 01.07.2025

У липні деякі українці зможуть отримати надбавки до пенсій: хто саме та скільки

Цього місяця деякі пенсіонери зможуть отримати надбавку до своїх виплат. Зокрема, більші пенсії отримають громадяни віком 70 років та старше.Про це повідомляється на сайті Пенсійного фонду України. Згідно з даними відомства, розмір щомісячної компенсаційної доплати залежить від віку пенсіонера."Важливий нюанс — це те, що нарахування доплати розпочинається не від початку календарного місяця, а після дня народження, тому за перший місяць вона буде виплачена неповністю, а пропорційно до даної кількості днів", — наголосили у ПФУ.Крім віку, є ще одна умова отримання доплати. Зокрема, право на доплату мають ті українці, загальний розмір пенсії яких не перевищує 10340 гривні.Розмір надбавки для пенсіонерів:віком від 70 до 75 років — 300 гривень. віком від 75 до 80 років — 456 гривень;віком від 80 років — 570 гривень."Водночас до пенсії доплачується лише одна компенсаційна доплата (декілька доплат за різні вікові категорії не доплачуються). Тобто, якщо після досягнення віку 70 років отримували 300 гривень, то після 75 років — 456 гривень, а після 80 років — 570 гривень", — зауважили в ПФУ.Нагадаємо, в Україні очікується індексація заробітної плати працівників з 1 липня 2025 року. Перерахунок виплат повинні провести всі роботодавці.Додамо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 27 травня запевнив, що уряд, попри війну, надалі допомагатиме громадянам, які цього потребують, шляхом нарахування пенсій, субсидій та пільг. Усі соціальні виплати зараховуватимуть вчасно.

15
1329
1328 1327
...
1