У Вірменії спроба діалогу між протестуючими і прем'єр-міністром Сержем Саргсяном закінчилася провалом. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Reuters.
Вже на самому початку зустрічі в неділю, 22 квітня, в Єревані лідер протестуючих Нікол Пашинян у відповідь на виражене Саргсяном задоволення з приводу готовності опозиції до діалогу жорстко заявив, що «мова йде не про діалог, а про наведення порядку».
«Я прийшов сюди обговорити умови вашої відставки і мирної передачі влади без потрясінь», - пояснив Пашинян. У відповідь Саргсян заявив, що тоді це «не діалог, а шантаж держави, законної влади» і під загрозою «логічних наслідків» закликав Пашиняна і його прихильників «повернутися в законне поле».
Нікол Пашинян на це відповів, що ніхто не має права говорити з протестуючими на мові ультиматумів. «Ви не уявляєте ситуацію в країні. Вам не доповідають. Вона змінилася. Ви не маєте владу, про яку вам говорять. Влада перейшла до народу», - цитує слова лідера протестуючих агентство «Інтерфакс».
Зі свого боку Саргсян заявив, що політична сила, яка набрала на виборах 7-8 відсотків, не має права говорити від імені народу, і покинув місце проведення зустрічі зі словами «я не бажаю з вами говорити».
Після провалу переговорів з Саргсяном опозиціонери відновили масову ходу в Єревані.
За словами Пашиняна, опозиція тепер тільки посилить протести.
«Нехай нас не лякають кровопролиттям, - цитує «Інтерфакс» слова Пашиняна. - Я заявляю, що оголошена нами оксамитова революція користується підтримкою 90 відсотків населення ... Якщо не хочуть, щоб виникли проблеми в сфері національної безпеки, то Саргсян зараз же повинен піти у відставку», - зазначив опозиціонер.
Нікол Пашинян підкреслив, що акції протесту повинні відбуватися мирно, без насильства.
«Його (Саргсяна. - Ред.) загрози не мають правової сили, оскільки відповідно до закону про збори, якщо вони мирні, поліція зобов'язана сприяти їх проведенню», - пояснив він. Однак на одній з вулиць хід опозиції було зупинено поліцейським оточенням, відбулися зіткнення.
Масові протести в Єревані і ряді інших міст Вірменії тривають з 13 квітня. Активісти протестують проти обрання екс-президента Саргсяна на пост прем'єр-міністра Вірменії.
Саргсян займає керівні пости в Вірменії з 2007 року.