У Києві 14 грудня 2023 року відбулася конференція жінок-лідерок різних галузей — благодійності і волонтерства, політики і держслужби, бізнесу та спорту. Понад 100 жінок зустрілися офлайн у Premier Palace Hotel Kyiv аби перейняти актуальні стратегії лідерства, як трансформувати бізнес під час війни та змінюватись самій і як побудувати довгострокову стратегію організації в умовах невизначеності.
Подія від авторок книжок Незламні та її продовження Сталеві — історії українських жінок від початку війни, про силу і стійкість духу.
Головна тема конференції STALEVI — стійкість, сталість та сталевість жіночого лідерства у третій рік війни. Топ менеджерки, власниці бізнесу, волонтерки і діячки благодійних фондів поділилися досвідом і знаннями реалізації проектів у часи змін.
Ведучі конференції — ведуча "Першого шоу" на Суспільне медіа Марина Клим та психолог-практик, коуч, гіпнотерапевт Володимир Науменко.
Відкрила подію продюсерка івенту Вікторія Покатіс. Вона розповіла про важливість обміну досвіду і знаннями серед жінок-лідерок з різних сфер, від великого бізнесу, від жінок із великого корпоративного сектору, з великих благодійних фондів, які вже багато років ефективно працюють в Україні. І також для жінок, які лише у війну стали лідерами.
Олена Макаренко, керівниця групи форензік та напряму сталий розвиток та ESG, KPMG в Україні, розповіла про стратегію стійкості під час війни: "Як змінила плани війна? Стандартний план безперервності діяльності, на мій погляд, не зазнав значних змін, але додалися важливі елементи: Створення робочих груп та планування комунікації, визначення критичних бізнес-процесів, аналіз ризиків, визначення критичних бізнес-процесів, психологічна підтримка персоналу та необхідність підготовки евакуаційних планів".
Знаннями з управління змінами поділилася Юлія Плієва, засновниця та СЕО Apple Consulting®. Тему продовжила HRD в ТОВ СП "НІБУЛОН" Яна Романенко — спікерка розповіла як і навіщо трансформувати бізнес під час війни та змінюватись самій. Як втримати команду та себе в ресурсі та не втратити ефективності.
Як знайти і не втратити власну ідентичність розповіла Наталія Гуріна, заступниця голови правління "Райффайзен Банку": "Зрозуміти своє призначення, вірити і довіряти людям поруч, робити те, що любиш і бачити серцем. Необхідно трансформувати стрес і страх в стійкість і сталість, це можливо завдяки правильній оцінці ризиків. І пам’ятайте: кожен сам коваль своїх ризиків".
Як впроваджувати, зустрічати проблеми та знаходити нові рішення? Про розвиток жіночого лідерства у корпоративному секторі говорила Анна Адом, директорка з управління персоналом та побуту Ferrexpo в Україні, членкиня правління ПрАТ "Полтавський ГЗК".
Мистецтво домовлятись, або як перетворити контрагента на амбасадора — поділилася досвідом Уляна Фіца, директорка з логістики Kormotech:
"Робота бізнесу в Україні є посібником з антикризового управління. Ми є прикладом життєстійкості, оскільки під час криз ми йшли на нові ринки, експортуючи в країни, про які ми нічого не знали. Через це нам довелось спілкуватись з людьми, які на нас не чекали. При цьому ми вели багато переговорів — і успішних переговорів, з людьми, які спершу нас не чекали й не потребували, а сьогодні — стали нашими союзниками".
Власниці брендів долучилися до панельної дискусії на тему продажів, маркетинг,запуск нових продуктів та рекламних кампаній під час війни. Досвідом поділились: Юліана Гензель, власниця бренду білизни, боді й купальників Fox lingerie та консалтингової агенції Helicopter view, Дарія Корнійчук, засновниця компанії Aroma Fields, Вікторія Ноздрачова, власниця бренду sense.education, Наталя Новгородська, Co-Founder UpPro School та Inluno Group. Модерувала розмову Олена Еро, експертка з питань МСБ, керівник проекту Unlimit Ukraine, Європейська Бізнес Асоціація.
Про соціальну відповідальність бізнесу під час війни розповіла Заріна Нетовкіна, креативна директорка й амбасадорка Ювелірного Дому ZARINA. Тему корпоративної відповідальності бізнесу продовжила Надія Омельченко — віце-президентка "ІТ-Інтегратор", співзасновниця БФ "Фонд освітніх ініціатив", викладачка бізнес-школи "МІМ-Київ" і амбасадорка STEM-освіти в Україні.
Про побудову довгострокової стратегії організації в умовах невизначеності розповіла Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "МХП — Громаді": "Портфоліо благодійного фонду "МХП — Громаді" у 2023 році нараховує понад 1500 реалізованих проєктів. Це можливо завдяки Принципам сталості: 1. Цілепокладання за методологією OKR (Objectives and Key Results). 2. Розуміння контексту і гнучкість. 3. На все свій час".
За модерування Ірини Галузинської, керівниці проекту Praktyka у Veteran Hub, відбулась дискусійна панель на надзвичайно актуальну і важливу тему "Повернення додому: працюючі програми, націлені на реінтеграцію ветеранів у суспільство і роботу". Спікерками дискусії стали: Олена Бойченко, директорка з захисту здоровʼя та безпеки співробітників МХП, Наталя Зарицька, дружина полоненого азовця, керівниця ГО "Жінки зі сталі", Ольга Олійник, фахівець відділу з навчання та розвитку, координатор програми адаптації ветеранів АТ "Фармак", Альона Жигура, керівниця відділу КСВ в "Аврора Мультимаркет", Наталія Волнянська, HRD Starlight Media.
Тему соціальних ініціатив продовжили наступною панельною дискусією — Наші діти під час війни: проєкти, які націлені на те,щоб захистити, реабілітувати та дати життя майбутньому поколінню. Модерувала дискусію Оксана Лебедєва, підприємиця, засновниця ГО Gen.Ukrainian. Учасниці: Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "МХП — Громаді", Марія Тодорчук,засновниця фонду "Клуб Добродіїв", Людмила Пишна, співзасновниця та керівниця благодійного фонду "Відчуй" і Оксана Місюра, директорка проектів БФ Руслана Шостака.
«Культурна памʼять і ідентичність: що візьмемо з собою з 2023 в майбутнє?» Про поняття нації, травматичний досвід та стратегію детравматизації говорила Наталія Кривда, професорка, культурологиня та філософиня.
Інсайдами про ведення переговорів поділилася Юлія Осмоловська, директорка київського офісу аналітичного центру Globsek. Тему дипломатичного фронту продовжила панельна дискусія про виклики третього року війни. Досвідом поділились: Ірина Тишко, організаторка комунікаційної школи лідерок, голова організації Громадський альянс «Політична дія жінок», Ірина Никорак, депутатка Верховної Ради України, засновниця проєкту Arm Women Now і Тетяна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної ради.
Чудовим завершенням продуктивного та насиченого знаннями дня стала потужна панель про жіноче лідерство. Модерувала дискусію Тетяна Гончарова, ведуча українського інформаційного телеканалу "Рада". Спікерками стали: Ольга Харлан, Олімпійська і багаторазова чемпіонка світу з фехтування, Наталія Кривда, професорка, культурологиня та філософиня і Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "МХП — Громаді"
Партнерами заходу виступили:
А також: Latinium, IDS Ukraine, Pepsico, МІМ, EBA, Політична дія жінок Громадський Альянс, Board.business
Інформаційними партнерами конференції виступили: