Наприкінці березня Apple за три дні направила до Сполучених Штатів Америки з Індії п'ять літаків з iPhone та іншою продукцією.
Як повідомляє видання The Times of India, Apple наразі не планує підвищувати роздрібні ціни, попри тарифи США. Так, щоб пом’якшити наслідки нових тарифів, компанія швидко перемістила запаси з виробничих центрів в Індії та Китаї до США.
"Це накопичення дозволить Apple тимчасово підтримувати поточні ціни. Резерви, які надійшли за нижчого мита, тимчасово захистять компанію від вищих цін, які їй доведеться платити за нові постачання відповідно до переглянутих податкових ставок", — зазначає видання.
Наразі США залишаються ключовим ринком для продуктів Apple, і компанія працює над тим, щоб уникнути перекладу збільшених витрат на споживачів, що може вплинути як на попит, так і на прибуток.
Варто зауважити, що 2 квітня американський президент Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит щодо більшості країн. Він звинуватив торгових партнерів країни у порушенні правил вільної торгівлі та застосуванні неринкових практик. Базовий мінімальний тариф у 10% для всіх держав діють із 5 квітня, а індивідуальні підвищені ставки будуть введені з 9 квітня. Також було встановлено 25% тариф на автомобілі, що імпортуються до Сполучених Штатів Америки.
Введення нових тарифів торкнулося Індії. Розмір мит для країни становить 26%. Американський лідер заявив, що в Індії щодо американських товарів діють високі тарифи, а саме 52%, і використовуються маніпуляції з валютою та торгові бар'єри.
Наразі Apple зосередилася на виробництві iPhone, AirPod в Індії, оскільки може отримати вигоду, бо для Індії діють тарифні мита у розмірі 26%, а для Китаю — 54%. Ця суттєва різниця у 28% створює переконливі економічні стимули для Apple прискорити перехід виробництва до Індії. На компанію вже припадає більша частина експорту смартфонів Індії до США на суму майже дев'ять мільярдів доларів , хоча перенесення виробництва, ймовірно, залежатиме від остаточних тарифних умов США з різними країнами.
Нагадаємо, раніше після запровадження нових митних тарифів американська компанія Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості. Трамп вдарив по всіх найбільших постачальниках і виробничих центрах Apple в Азії. Йдеться про Китай, Тайвань, Індію та В’єтнам.