Після запровадження нових митних тарифів американська компанія Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості.
Як повідомляє Financial Times, після завершення торгів у Нью-Йорку в четвер акції виробника iPhone впали більш ніж на дев'ять відсотків, пише ZN.UA.
Внаслідок цього скоротилась ринкова капіталізація Apple з 3,36 до 3,05 трильйона доларів, це і стало найсуттєвішим падінням за день за всю історію компанії. Трамп вдарив по всіх найбільших постачальниках і виробничих центрах Apple в Азії. Йдеться про Китай, Тайвань, Індію та В’єтнам, запровадивши масштабні нові мита на імпортовані до США товари.
"Агресивний крок торкнеться майже всіх моделей iPhone, iPad, Mac і аксесуарів, які продає технічний гігант", — наголошує Financial Times.
Обіцянки президента США "звільнити" американську економіку ставлять головного виконавчого директора Тіма Кука перед складним вибором між підвищенням цін на товари компанії або прийняттям додаткових витрат, які можуть коштувати інвесторам десятки мільярдів доларів прибутків.
У лютому Apple пообіцяла найняти 20 тисяч співробітників і упродовж наступних чотирьох років інвестувати у США 500 мільярдів доларів, включно з новим підприємством з виробництва серверів для штучного інтелекту в Техасі. Однак Кук, якого співробітники Apple розкритикували через відвідини ним інавгурації Трампа та візит до Білого дому, досі не отримав жодного послаблення від нових мит. Так, у Білому домі підтвердили, що в указі президента не було винятків для Apple.
"Компанія відмовилася коментувати, чи є якась перспектива домогтися звільнення від зборів, як це вдалося зробити під час першого терміну Трампа", — зазначає Financial Times.
Варто зауважити, що понад 90% виробництва Apple здійснюється в Китаї, до якого Трамп застосував сумарно 54% мита. В’єтнам та Індія, які виробляють дедалі більше продуктів Apple, зокрема iPhone, AirPods і годинники, натрапляють на "взаємні" тарифи у розмірі 46% і 26% відповідно.
Водночас наразі від нових мит звільнені напівпровідники, які можуть захистити Apple, котра є клієнтом гіганта виробництва мікросхем Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), від 32% "взаємного" мита на Тайвань. На новий завод TSMC в штаті Арізона припадає значна частина сотень мільярдів доларів, які Apple і Nvidia пообіцяли витратити на виробництво в США упродовж наступних років. Однак розширення цього заводу, ймовірно, також здорожчає, враховуючи нові 20% мита на імпорт з Євросоюзом, у тому числі від впливового голландського виробника чипового обладнання ASML.
Нагадаємо, раніше видання The New York Times повідомляло, що нові митні тарифи США можуть змінити цінову політику компанії Apple. Своєю чергою, Білий дім заявив, що тарифи набувають чинності негайно, але деякі торгові експерти вважають їх попередніми та покликаними стати відправною точкою для переговорів щодо зниження закордонних тарифів.