Фото: Telegram-канал Дмитра Лубінця

У Міноборони повідомили, скільки військових вже вдалося повернути з полону

З початку повномасштабного вторгнення Росії Україні вдалося повернути 2235 захисників. Над цим щоденно працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими Головного управління розвідки Міністерства оборони України у співпраці з Офісом президента.

Про це повідомила у Telegram заступниця міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, обмін та поводження з військовополоненими — це ще один доказ цивілізованості Української держави навіть в умовах такої руйнівної війни. 

Маляр розповіла, що Україна торік вперше з 2014-го організувала процес обміну та поводження з військовополоненими у повній відповідності до норм міжнародного права. Так, весною 2022 року оперативно були прийняті всі необхідні закони, постанови, накази та запущений новий ефективний цивілізований державний механізм обміну та поводження з військовополоненими. 

"11 березня 2022 був створений Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими при Головному управлінні розвідки Міноборони. Штаб координує діяльність більш як десять державних інституцій, що беруть участь у процесах обміну та поводження з військовополоненими. Створені умови для тримання військовополонених ворога з дотриманням всіх вимог Женевських конвенцій", — зазначила Маляр.

Вона додала, що також було врегульовано логістику військовополоненого ворога від моменту затримання до доставки у табір. У цьому процесі беруть участь декілька силових відомств і ділянка відповідальності кожного закріплена нормативно. 

Чиновниця наголосила, що тема обміну потребує тиші заради безпеки наших військових, які перебувають у ворожих місцях несвободи.

"Тому сказати тут можна небагато. Втім, результати говорять самі за себе. Координаційний штаб ГУР МОУ у співпраці з Офісом Президента від початку повномасштабного вторгнення повернули в Україну 2235 осіб", — поінформувала Маляр.

Нагадаємо, 16 квітня відбувся черговий обмін полоненими. Україні вдалось повернути 130 захисників з російського полону. Це військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки, співробітники Державної спеціальної служби транспорту.

Також 10 квітня із російського полону повернулися 100 українських захисників і захисниць. Серед 80 чоловіків та 20 жінок були й такі, що провели в неволі понад рік. Вдалося визволити 24 нацгвардійців, 22 прикордонники, 22 представники Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців. Серед них дев’ятеро — офіцери, решта — представники рядового та сержантського складу. Вони захищали Маріуполь, Бахмут, Гостомель, Чонгар, острів Зміїний, ЗАЕС і ЧАЕС, а також брали участь у боях на різних напрямках фронту. Майже половина зі звільнених полонених мають важкі поранення, хвороби або зазнали катувань. Наймолодшому з визволених оборонців 19 років.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Війна, 17.04.2023 05:43