Фото: АрміяInform

У Повітряних силах повідомили, чи зможе українська ППО реагувати на нові іранські гіперзвукові ракети

Російська Федерація потенційно може отримати від Ірану нову нібито гіперзвукову ракету Fateh для обстрілу України. Можливість реагування на такі ракети українською протиповітряною обороною прокоментував спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

У інтерв’ю УП він висловив сумнів, що ракета є дійсно такою потужною, як її описують.

"З Ірану до Росії може потрапити все, що хочеш. Ми це розуміємо. Якщо не буде тиску наших партнерів, якщо не буде впливу на цю країну, то можуть постачати. Ми розуміємо, що є Fateh та Zolfaghar, балістичні ракети різного радіусу дії, по яких є загроза отримання Росією, тому що Росія потребує цих засобів, в них дефіцит саме балістики на сьогодні", — сказав він.

Також Ігнат прокоментував можливість збиття таких ракет у разі їхнього застосування ворогом.

"Чи треба вірити, що вона дійсно настільки гіперзвукова і так далі? Щоб розвинути таку швидкість, потрібно мати якісь технології. Скільки буде тих ракет? Нехай, вона зможе розвивати швидкість у 12 махів, до 15 тисяч кілометрів на годину. Таку швидкість можливо розвинути тільки у вищих шарах атмосфери, там, де розріджене повітря, де немає тертя", — зазначив він.

За словами військового, коли ця ракета буде опускатися в атмосферу, то з такою ж швидкістю вона летіти вже не зможе і буде гальмувати, "як це робиться зараз з "Кинджалом".

На питання, чи зможе ППО зреагувати на таку гіперзвукову ракету, Ігнат відповів: "Звичайно. Вони ж (іранці, — ред.) заявляють, що це аналог "Кинджала". Просто не знаю, чи це повітряного, чи наземного базування ракета. Потрібно уточнити ці дані"

Відомо, що Україна вже вдало збиває російські гіперзвукові "Кинджали".

Що відомо про ракети Fateh

Основна модель ракети Fateh має дальність близько 300 км та боєголовку вагою 500 кг. Вона була розроблена у 2020 році Fateh-360 та має дальність польоту 80-100 км, керується супутниковою навігацією. Стартова швидкість ракети становить 3704 км/год, яка збільшується до 5000 км/год.

Fateh

Ракета Fateh. Фото: Вікіпедія

Нагадаємо, за останніми даними Білого дому, Російська Федерація отримала від Ірану сотні бойових безпілотників, які будуть використані для ударів по Україні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.06.2023 00:40