1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені пояснили, скільки часу потребує жіночий організм для відновлення після пологів
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені пояснили, скільки часу потребує жіночий організм для відновлення після пологів

Науковці створили детальну картину змін, які відбуваються в організмі жінки під час та після вагітності. З’ясувалося, що понад 50% показників не приходять у норму протягом першого місяця після народження дитини.

Як повідомляє Nature, це спростовує думку, що процес відновлення є швидким.

Так, ізраїльські науковці проаналізували анонімні дані про 300 тисяч вагітних жінок, які охоплюють період з 2003 по 2020 рік. Для цієї наукової роботи було використано інформацію лише про жінок у віці від 20 до 35 років, які не приймали ліків і не мали хронічних захворювань. Дослідники взяли до уваги результати 76 поширених аналізів. Йдеться про рівень холестерину, імунних клітин та еритроцитів, наявність запалення, стан печінки та нирок, а також метаболізм. 

Відомо, що жінки здавали їх у період з 4,5 місяця до зачаття і до 18,5 місяця після пологів. За допомогою цих даних вчені встановили середні значення аналізів для кожного тижня. Так, з'ясувалося, що впродовж першого місяця після пологів 47% з 76 показників стабілізувалися приблизно на тому ж рівні, що й до зачаття.

Вагітність

Проте 41% маркерам знадобилося для цього понад 10 тижнів. Зокрема, йдеться про кілька показників функції печінки та холестерину (близько пів року), а також про маркери здоров'я кісток і печінки, які відновлювались впродовж року. Решта показників, а саме 12%, стабілізувалися за термін від чотирьох до 10 тижнів.

Деякі показники, як-от маркер запалення та кілька складників здоров'я крові, стабілізувалися, але не повернулися до рівня, що був до зачаття. Окрім цього, вчені виявили чіткі зміни в організмі, які почалися ще до вагітності. Деякі з них були корисними, зокрема зниження рівня маркера запалення та підвищення рівня фолієвої кислоти. Дослідники пов’язують це з тенденцією приймати різноманітні добавки і вітаміни та вести більш здоровий спосіб життя під час спроб зачаття.

Нагадаємо, раніше науковці з'ясували, що перші роки життя людини є періодом швидкого навчання, але найчастіше діти не можуть виділити якісь конкретні спогади, пов'язані з тим періодом. Цей феномен називають інфантильною амнезією.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама