1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Вчені розповіли, чи мають спогади немовлята
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені розповіли, чи мають спогади немовлята

Науковці з'ясували, що перші роки життя людини є періодом швидкого навчання, але найчастіше діти не можуть виділити якісь конкретні спогади, пов'язані з тим періодом. Цей феномен називають інфантильною амнезією.

Як повідомляє Science Alert, питання щодо того, чому ці спогади важко відтворити в дорослому житті, залишається відкритим.

Нік Терк-Браун, професор психології в Єльському університеті та провідний автор дослідження, зазначив, що його завжди зачаровувала ця загадкова біла пляма, яка є в нашій особистій історії. За словами науковців, у віці близько року діти багато чому навчаються. Йдеться про засвоєння мови, ходьбу, а також соціальні зв'язки. 

"Але ми не пам'ятаємо жодної з цих подій, тому існує своєрідна невідповідність між цією неймовірною пластичністю і здатністю до навчання, яка у нас є" — додають вчені.

Видання зазначає, що Зигмунд Фрейд, засновник психоаналізу, висунув гіпотезу, що ранні спогади пригнічуються. Натомість сучасні теорії фокусуються на гіпокампі, частини мозку, критично важливій для епізодичної пам'яті, яка не повністю розвинена в дитинстві. Втім, Терк-Браун вирішив зосередити свою увагу на даних, отриманих під час попередніх поведінкових досліджень. Немовлята не розмовляють, тому не можуть розповісти про свої спогади. Але вони схильні довше дивитись на знайомі речі.

Так, нещодавні дослідження на гризунах, які відстежують активність мозку, також показали, що енграми — патерни клітин, які зберігають спогади, формуються в дитячому гіпокампі, але згодом стають недоступними, хоча їх можна штучно розбудити за допомогою техніки, яка використовує світло для стимуляції нейронів.

Під час наукової роботи команда вчених просканувала мозок 26 дітей, половині з них було менш ніж рік, а другій половині — більше. Спочатку їм показували зображення облич, сцен чи об'єктів. Пізніше, після перегляду інших зображень, їм показували раніше побачене зображення разом із новим. Порівнюючи активність мозку під час успішного формування пам'яті із забутими зображеннями, науковці встановили, що гіпокамп активний у кодуванні пам'яті з раннього віку. Це було справедливо для 11 із 13 немовлят, віком понад один рік, але не для тих дітей, яким менше, ніж один рік. 

Вчені також виявили, що у немовлят, які найкраще справлялися із завданнями на пам'ять, проявляється більша активність гіпокампу. Науковці зробили висновок, що немовлята мають здатність кодувати епізодичні спогади в гіпокампі, починаючи приблизно з одного року.

Нагадаємо, раніше американські науковці встановили, що у середньому у віці близько 44 років клітини людського мозку починають деградувати, а мислення людини погіршується. Такі дані було отримано за результатами сканування мозку та тестів, проведених серед 19 300 осіб.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама