1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Вчені розповіли, у якому віці мозок людини починає деградувати
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені розповіли, у якому віці мозок людини починає деградувати

Американські науковці встановили, що у середньому у віці близько 44 років клітини людського мозку починають деградувати, а мислення людини погіршується.

Як повідомляє ScienceAlert, такі дані було отримано за результатами сканування мозку та тестів, проведених серед 19 300 осіб. Саме у віці 44 років дегенерація стає помітною та досягає найбільшої швидкості у віці 67 років. 

Втім, до 90 років швидкість старіння мозку стає повільнішою. За словами вчених, отримані результати можуть виявитися корисними для пошуку шляхів покращення здоров'я мозку на пізніших етапах життя. Вони вважають, що розуміння того, коли і як саме прискорюється старіння мозку, дає вченим інформацію, коли найкраще втручатися для запобігання незворотним наслідкам.

Окрім цього, вчені змогли визначити потенційну основну рушійну силу деградації мозку. Йдеться по резистентність нейронів до інсуліну. Отримані результати свідчать про те, що в міру старіння мозку інсулін менш впливає на нейрони, а значить, менше глюкози поглинається як енергія. Саме це призводить до порушення мозкової діяльності.

Старіння мозку

Вчені зазначають, що метаболізм впливає на старіння мозку. Ця теорія була підкріплена генетичним аналізом, проведеним дослідниками. Активність, пов'язана з білком GLUT4, що поглинає глюкозу, та білком APOE, що переносить жири, збігалася із симптомами деградації мозку. Так, заміна або відновлення джерел енергії для нейронів може допомогти уповільнити процес старіння мозку та потенційно дати науці ще один варіант лікування нейродегенеративних захворювань.

Ліліанна Мухіка-Пароді з Університету Стоуні-Брук зазначає, що у середині життя людини нейрони відчувають метаболічний стрес через нестачу "палива". Вони мають труднощі, але все ще життєздатні, тому надання альтернативного "палива" в цей критичний період може допомогти відновити функції.

Науковці перевірили відповідну гіпотезу на групі зі 101 людини, яким давали кетонові добавки, які сприяють підвищенню чутливості клітин мозку до інсуліну та пригнічують метаболічні ушкодження. Деградація мозку стабілізувалася після споживання добавок, причому найбільший ефект мали особи віком від 40 до 59 років. Це говорить про те, що подібне лікування може спрацювати, але вирішальне значення матиме час.

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що з 1990 років кількість людей, які страждають від ожиріння чи надмірної ваги, у світі подвоїлася. Окрім цього, встановлено, що до 2050 року 60% людей віком від 25 років і 30% дітей і молодих людей страждатимуть від ожиріння.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама