1 148 день війни
Особовий склад
936 210
Танки
10 638
Артилерія
26 377
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 132
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 837
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Затоплені склади хімікатів та нафтогазові об'єкти: у Greenpeace заявили про жахливі наслідки підриву Каховської ГЕС
Фото: Pixabay

Затоплені склади хімікатів та нафтогазові об'єкти: у Greenpeace заявили про жахливі наслідки підриву Каховської ГЕС

15:54 - 15.06.2023

Руйнування Росією Каховської дамби може призвести до витоку хімікатів, нафти та бензину, які використовуються в житлових, сільськогосподарських, промислових та комерційних зонах. Дослідження показало, що були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади. 

Про це повідомляє Greenpeace.

Дослідження Greenpeace було проведене на основі супутникових даних. Сукупно у небезпечній зоні 32 об’єкти. 

"Також щонайменше 150 тонн моторного мастила, за попередньою інформацією, витекло у воду в перші дні катастрофи", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що навіть невеликої кількості хімікатів достатньо, щоб забруднити ґрунт і водойми, і як результат — доступ до чистої води буде ускладнений для багатьох людей. Особливо сильне забруднення може спричинити затоплення промислових зон, звідки хімікати будуть змиватися вниз за течією, забруднюючи Чорне море і прибережні райони. Це негативно вплине на середовище проживання риб, птахів, земноводних і тварин в цілому, а також забруднить їх ареал проживання.

"Там, де вода зараз відступає, потрібно очікувати масштабного забруднення продуктами нафтопереробної галузі та промислової і побутової хімії. Необхідно також дослідити забруднення важкими металами. Ґрунти та водойми можуть бути непридатними для виробництва продуктів харчування або як джерела питної води протягом багатьох років, якщо їх не контролювати і, за необхідності, не відновлювати належним чином", — сказав хімік Манфред Сантен.

Інфографіка: Greenpeace

Нагадаємо, руйнування Каховської гідроелектростанції матиме негативні наслідки для врожаю на навколишніх землях. Можна говорити про суттєвий спад, який уже помітний у масштабах країни, врожаю.

Нагадаємо, за попередніми підрахунками Міністерства аграрної політики, техногенна катастрофа зупинить водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Передбачається затоплення орієнтовно десять тисяч гектарів сільськогосподарських земель на правобережжі. У декілька разів більшими масштаби катастрофи очікуються на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама