У першому півріччі 2025 року найбільше вакансій в Україні було відкрито для працівників сфери обслуговування та надання послуг, фахівців зі спеціальними навичками (водії, слюсарі, швачки, електрики), спеціалістів з вищою освітою (вчителі, бухгалтери, інженери, медики), а також для некваліфікованих робітників — вантажників, прибиральників і підсобних працівників.
Про це повідомила Державна служба зайнятості. Найгостріший дефіцит кадрів спостерігається серед спеціалістів із фаховими навичками та фахівців з вищою освітою.
Як очікується, після завершення війни структура попиту залишиться незмінною, і найбільше працівників шукатимуть за подібними напрямками.
Збережеться висока потреба в підготовленому військовому персоналі. Навчання триватиме довше, а вимоги до кандидатів зростуть.
Особливо бракуватиме хірургів, кардіологів, реабілітологів, фізіотерапевтів та масажистів. Медичні установи шукатимуть фахівців по всій країні.
У Держслужбі зайнятості зазначили, що енергетична галузь України відноситься до однієї із найбільш постраждалих внаслідок війни, тому відновлення інфраструктури передбачатиме велику потребу в таких професіях, як інженери, техніки, електромонтери, конструктори, розробники, електромонтажники, електрохіміки, технологи, метеоенергетики та багато інших.
Після деокупації територій зросте потреба у працівниках судів, поліції, прокуратури та антикорупційних органів.
Цифровізація держави та захист інформації виводять IT-спеціалістів у перелік найактуальніших професій.
Підприємства потребуватимуть інженерів, економістів, науковців та технологів для виготовлення продукції оборонного призначення.
Після оновлення логістичних маршрутів вкрай потрібні будуть водії, диспетчери, логісти та залізничники.
Українцям буде потрібна допомога з подоланням ПТСР та інших наслідків війни. Психологи, психотерапевти, кризові консультанти будуть затребуваними.
Вчителі, соціальні педагоги та майстри виробничого навчання стануть рушієм підготовки кадрів для нової економіки.
Нагадаємо, у травні 2025 року ринок праці пожвавився. Зокрема, в річному вимірі збільшилася кількість вакансій та резюме. Проте зростання заробітної плати сповільнилося.