Уряд Нідерландів надав 4 млн євро на гуманітарне розмінування на Донбасі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення посольства Нідерландів в Україні.
«Ми змогли збільшити нашу підтримку розмінування в Україні вп'ятеро. Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, від самого початку їхньої діяльності. Я був вражений роботою їхньої команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року», – сказав посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол.
Згідно з новою урядовою програмою дій проти мін і касетних боєприпасів на 2020-2024 роки, глобальною метою якої є «Світ без мін до 2025 року», на сході України розмінування здійснюватиме неурядова організація «The HALO Trust». Окрім України, Нідерланди допомагають у розмінуванні в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Ємені.
Як зазначається, перші команди HALO, підтримані Нідерландами, почали працювати на сході України вже в жовтні.
У посольстві наголосили, що допомога уряду Нідерландів є дуже своєчасною, адже підписів президента очікують нещодавно затверджені парламентом зміни до закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Згідно з цим законом утворюється національний орган з питань протимінної діяльності, а також центр протимінної діяльності та центр гуманітарного розмінування – під егідою Міністерства оборони й Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Як зазначено в пресрелізі, нині Україна посідає п'яте місце у світі за рівнем смертності від мін і боєприпасів, які не розірвалися, і третє – за кількістю інцидентів із протитранспортними мінами. За останні 6 років на сході України загинуло понад 750 людей (зокрема 27 дітей), ще 1 500 дістали тілесні ушкодження від мін і боєприпасів, що не розірвалися. Також через мінування територій місцеві жителі втратили значні площі сільськогосподарських земель, які тепер непридатні для обробки.
Нагадаємо, постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор висловив сподівання, що Росія конструктивно співпрацюватиме з Україною та ОБСЄ для ухвалення конкретних рішень у таких питаннях, як розмінування, відкриття нових КПВВ, нових ділянок розведення та проведення взаємного обміну утримуваними особами.