1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Південна Корея відмовилася продати Україні зброю, — SBS
Фото: armyinform.com.ua

Південна Корея відмовилася продати Україні зброю, — SBS

Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим звернулася до південнокорейської влади з проханням продати системи протиповітряної оборони. Втім, Сеул відповів відмовою.

Як повідомляє видання SBS, Південна Корея відмовила продавати Україні зброю через обмеження експортного законодавства, яке забороняє постачання зброї до зон активних бойових дій.

Так, у ході свого візиту Умєров провів зустрічі з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем та міністром національної оборони Кім Йон Хеном. Українська делегація запропонувала південнокорейській стороні варіант купівлі не тільки зенітно-ракетних комплексів Cheongung, але й інших засобів, таких як радіолокаційні системи для протиповітряної оборони й контрбатарейної боротьби.

Також через те, що постачання повноцінних боєприпасів калібру 155 мм могли бути складними для Сеула через їхню класифікацію як летальної зброї, Київ також запропонував варіант придбання лише окремих деталей для цих боєприпасів.

"Уряд Південної Кореї оголосив, що через високий попит і експортні зобов’язання постачання систем Cheongung раніше 2030 року є неможливим. Також у Південної Кореї відсутні у наявності запаси танків K2 та самохідних артилерійських установок K9 для експорту, які цікавили українську сторону", -- зауважує видання.

Також у SBS додали, що попри відмову південнокорейської влади, кілька оборонних компаній отримали контакти української делегації. Втім, міністерство національної оборони Південної Кореї закликало підприємства утриматися від самостійного обговорення угод з Україною. Водночас основною причиною відмови стало законодавство Південної Кореї, яке забороняє експорт зброї до країн, де тривають війни. Окрім цього, влада Південної Кореї врахувала позицію новобраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, який висловив намір швидко завершити війну в Україні.

Нагадаємо, у жовтні президент Південної Кореї Юн Сок Йоль повідомляв, що Сеул може розглянути питання надання озброєння українській армії. Можливість постачання південнокорейської зброї до України залежатиме від обсягів військової співпраці між Москвою та Пхеньяном.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама