Фото: armyinform.com.ua

"Не будемо сидіти склавши руки": Південна Корея готує відповідь на відправлення військ КНДР до Росії

Посол Сеула в Лондоні Юн Чхоль заявив, що уряд Південної Кореї "ніколи не сидітиме склавши руки", оскільки союзник США стурбований тим, що північнокорейські війська, розгорнуті разом із російськими військами проти України, можуть отримати цінний бойовий досвід далеко від Корейського півострова.

Про це повідомляє Newsweek.

Представник Південної Кореї у Великій Британії Юн Чхоль наголосив, що Сеул "уважно стежитиме" за втручанням Північної Кореї у воєнні дії Росії проти України й "поетапно вживе активних заходів залежно від рівня військової співпраці між Москвою та Пхеньяном".

Розвідка США, України та Південної Кореї повідомила, що за останні тижні до Курської області прибуло від 10 до 12 тисяч північнокорейських бійців, включно з солдатами елітних сил Пхеньяну. За оцінками Києва, їхня кількість становить близько 15 тисяч. За даними Bloomberg, опублікованими в неділю, Пхеньян може відправити до Росії до 100 тисяч солдатів під час кількох операцій.

"Масштаби розміщення північнокорейських військ уважно відстежуються", — сказав Юн.

Південна Корея відмовилася безпосередньо надати Україні летальну допомогу, але, як повідомляється, поставила сотні тисяч необхідних артилерійських снарядів через США.

Юн сказав, що Сеул відправляє до Києва 400 мільйонів доларів на таке обладнання, як генератори, необхідні для українських секторів енергетики, охорони здоров'я та освіти. Південна Корея планує ще один, більш довгостроковий пакет підтримки на суму понад два мільярди доларів, додав посланець. Однак після того, як були виявлені північнокорейські війська, які прямували до Росії, а потім переодягнені у військову форму Москви, офіційні особи в Сеулі дали зрозуміти, що вони все більше готові переглянути свою давню політику щодо смертоносної допомоги.

"Ми розглянемо можливість постачання зброї в оборонних цілях у рамках покрокових сценаріїв, а якщо здасться, що вони заходять надто далеко, ми також можемо розглянути можливість її використання з наступальною метою", — заявив у жовтні представник президента Південної Кореї.

"Республіка Корея координує дії зі своїми союзниками, прагнучи надати підтримку, необхідну Україні для забезпечення справедливого та міцного миру", — сказав посол, маючи на увазі Південну Корею за її офіційною назвою.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявляв, що учать найманців КНДР у війні є додатковою загрозою для України. Крім того, це збільшує можливості кремлівського диктатора Володимира Путіна у тому, щоб завдавати більше шкоди.

Водночас, як зауважив Рютте, Москва змушена платити КНДР своїми ракетними технологіями за допомогу на фронті. Відтак, це також становить небезпеку не лише для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.

Як зазначив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, за участь Північної Кореї у війні проти України Пхеньян планує отримати від Росії технології. Це загрозлива ситуація для усього цивілізованого світу.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 18.11.2024 22:39