Лідер Франції Еммануель Макрон закликав Москву чітко відповісти на пропозицію про безумовне 30-денне припинення вогню. Воно має розпочатися з 12 травня. Відповідний допис Макрон опублікував у соцмережі Х.Заява політика з’явилася після того, як глава Кремля Володимир Путін повідомив про готовність до "прямих переговорів" з Києвом у Стамбулі 15 травня. Президент Франції зазначив, що мирні перемовини можливі лише за умови припинення вогню.Макрон також нагадав, що лідери "Коаліції рішучих", зокрема американський президент Дональд Трамп, закликали до безумовного перемир’я на 30 днів. Президент України Володимир Зеленський підтримав таку ініціативу без додаткових умов."Не може бути ніяких переговорів, поки говорить зброя. Не може бути жодного діалогу, якщо одночасно бомблять мирних жителів. Зараз необхідне припинення вогню, щоб можна було почати переговори. Заради миру", — додав Еммануель Макрон.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
У суботу, 10 травня, у Харкові невідомі особи розпочали стрілянину з балкона одного з будинків. Згодом з'ясувалось, що чоловік використовував іграшковий пістолет. Про це повідомило Головне управління Національної поліції в Харківській області.За даними правоохоронців, 10 травня близько 20:07 до Харківського районного управління поліції №1 надійшло повідомлення від оператора "102" про те, що на вулиці Мироносицькій невідомі особи стріляють з балкона. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група у повному складі. "У ході перевірки інформація частково підтвердилась. Правоохоронці встановили, що з балкона однієї з квартир стріляв місцевий мешканець. Як з’ясувалося, чоловік використовував іграшковий пістолет", — йдеться у повідомленні.Поліціянти провели з громадянином профілактичну бесіду щодо недопущення подібних дій, які можуть викликати занепокоєння серед мешканців. Також було відібрано письмове пояснення.Нагадаємо, що 22 квітня у Святошинському районі Києва підстрелили чоловіка. Поліція встановлювала обставини інциденту та розшукувала осіб, причетних до злочину.Також правоохоронці повідомляли, що 26 березня в Оболонському районі Києва невідомий здійснив стрілянину, внаслідок якої постраждав чоловік. Зловмисника затримали.Нещодавно поліція затримала чоловіка, який влаштував стрілянину у Софіївській Борщагівці на Київщині 8 травня, вбивши двох людей — військового та його родичку.
У неділю, 11 травня, у Києві та низці інших українських регіонів оголошено повітряну тривогу. Існує загроза застосуванням ворогом балістики.Про це у Telegram-каналі повідомили Повітряні сили Збройних сил України."Загроза застосування балістичного озброєння в областях, де оголошено повітряну тривогу!" — йдеться у повідомленні військових.Мапа повітряних тривог станом на 13:58 має такий вигляд:Раніше повідомлялось, що вранці 11 травня ворог атакував Київщину за допомогою ударних безпілотників. У Броварському районі внаслідок ворожих ударів постраждав чоловік.Нагадаємо, 8 травня під час так званого "перемир'я" оголошеного російським диктатором Володимиром Путіним, на Полтавщині протиповітряна оборона збила ворожу ракету. Вибуховою хвилею було пошкоджено покрівлі та скління приватних будинків.Також зранку 8 травня, ворог здійснив авіаудари по території Білопільської громади Сумщини. Внаслідок обстрілу одна людина загинула.Варто зазначити, що 9 травня посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявило, що найближчими днями країна-агресорка Росія може завдати потужного повітряного удару.
Російський диктатор Володимир Путін хоче продовжувати розв’язану ним війну в той час, коли Україна і світова спільнота домагаються від Москви припинення бойових дій.Таку заяву міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зробив у соцмережі X. Ліпавський опублікував свій пост після того, як глава Кремля заявив, що нібито готовий на "прямі переговори" з Україною у Стамбулі 15 травня.Кремлівський диктатор також не згадав пропозицію щодо 30-денного перемир’я, узгоджену "коаліцією рішучих"."Усе просто. Україна і демократичний світ вимагають припинення вогню, Путін хоче продовжувати стріляти", — додав Ян Ліпавський.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
Туреччина готова прийняти переговори щодо врегулювання російсько-української війни. Раніше таку ініціативу висував Кремль. Про це заявили в адміністрації президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, пишуть росЗМІ."Ердоган заявив Макрону, що Туреччина готова прийняти переговори щодо українського врегулювання, повідомили в його адміністрації", пишуть "РИА Новости".Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
Тегеран категорично відкинув інформацію про те, що керівництво держави нібито планує передати Російській Федерації ракетні пускові установки для їх використання у загарбницькій війні проти України. Про це йдеться у повідомленні державного агентства IRIB News. Воно оприлюднило заяву іранської місії при ООН у Нью-Йорку, в якій ці звинувачення назвали "абсолютно абсурдними".Відомство спростувало "безпідставне твердження" інформаційного агентства Reuters щодо підготовки до відправлення до РФ ракетної установки Fath-360.У повній заяві представника Ірану наголошується: "Це твердження надзвичайно абсурдне. Шкода, що агентство Reuters продовжує наполягати на своїй практиці публікації безпідставних звинувачень проти Ісламської Республіки Іран. Доки триває конфлікт між двома сторонами, Іран утримуватиметься від надання будь-якої військової допомоги будь-якій стороні".Нагадаємо, 17 січня російський диктатор Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "стратегічне партнерство", розробка якого велася роками. Раніше повідомлялось, що 9 травня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти компаній, пов’язаних, зокрема, з російським оборонно-промисловим комплексом.
Для завершення війни в Україні спочатку потрібно добитися припинення вогню на 30 днів. Росія не має маскувати під словесні конструкції бажання продовжувати агресію.Про це у Telegram-каналі повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. "Припинення вогню — це перший крок до завершення війни й він підтвердить готовність Росії закінчити вбивства", — йдеться у заяві посадовця.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що позиція Києва щодо перемовин з Російською Федерацією є послідовною. Дипломат закликав розпочати процес з 30-денного перемир'я.Відповідне повідомлення Сибіга опублікував на своїй сторінці у соцмережі X."Позиція України є послідовною. Президент Володимир Зеленський про це чітко заявляє. Задекларована Росією готовність до припинення війни — це позитивний знак", — йдеться у заяві дипломата.Сибіга також закликав зробити конкретні кроки до цього. "Починаючи з повного 30-денного припинення вогню 12 травня, яке, як ми очікуємо, Росія підтвердить, і переговорів", — додав глава українського відомства.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
У Кремлі заявили, що прагнуть відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресора хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.Таку заяву зробив радник російського диктатора Юрій Ушаков, пишуть росЗМІ. Москва вимагає, щоб Російська Федерація та Україна відновили перемовини у Стамбулі з урахуванням результатів дискусій 2022 року та ситуації "на землі"."З огляду на це, з урахуванням, звісно, з урахуванням реальної ситуації", — йдеться у заяві Ушакова.У своїй заяві він не розкрив, кого російський диктатор може відправити на потенційні переговори."Президент дасть команду, тоді оголосимо", — наголосив радник диктатора.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
Лідер Франції Еммануель Макрон підтримує ідею розгортання іноземних військ в Україні. Політик також оцінив кількість військовослужбовців, які можуть прибути на територію країни.Про це він сказав в інтерв’ю Le Parisien, пише "Європейська правда". За словами Макрона, відправлення іноземних військ в Україну потрібна для "стабілізації ситуації" після припинення вогню з Російською Федерацією."Необхідно розуміти, що авторитет не залежить від кількості. Сьогодні найбільша армія в Європі — це армія України, в якій мобілізовано мільйон бійців. Жодна інша армія не може зібрати таку кількість людей. Головне — це наявність військ в Україні", — наголосив президент Франції.Макрон також оцінив чисельність іноземного контингенту, які можуть розгорнутись в Україні: "Це може бути кілька тисяч, але не кілька сотень тисяч"."Йдеться не про кількість. Йдеться про те, що ми будемо там, щоб забезпечити присутність для підтримки, як друга лінія оборони, у повітрі або в стратегічних точках, віддалених від лінії фронту. Перш за все, ми там, щоб продемонструвати солідарність", — зазначив політик. Макрон також підтвердив, що обговорення цього питання з лідерами європейських країн ще "триває".Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Також президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
У неділю зранку, 11 травня, у Києві на проспекті Петра Григоренка сталася масштабна пожежа. Відбулося загоряння на території торгівельного майданчика в одному з магазинів з розповсюдженням на поруч розташовані.Про це повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у місті Києві. У відомстві зазначили, що о 08:52 надійшло повідомлення про пожежу, а вже о 09:34 її вдалося ліквідувати на загальній площі 50 квадратних метрів. "Внаслідок загоряння потерпілих немає. Причину виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці", — йдеться у повідомленні ДСНС. Раніше повідомлялось, що у Львівській області кіт врятував господарів під час пожежі у будинку. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.Також у лютому пожежа сталася в селищі Нові Стрілища Львівського району. На жаль, трагедії уникнути вдалося: вогонь забрав життя двох людей.Нагадаємо, що в ніч на 2 лютого у пожежі, що виникла у приватному будинку села Лавочне Львівської області, загинула вся сім'я. Полум'я забрало життя матері, її доньки та чоловіка.
Президент Володимир Зеленський заявив, що у Кремлі замислились над пропозицією завершити війну. Проте спочатку необхідно припинити вогонь вже з 12 травня.Відповідний пост глава держави опублікував у своєму Telegram-каналі."Це хороший знак, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Всі у світі вже дуже давно цього очікували. І найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни — це припинення вогню", — наголосив Зеленський. Український лідер також зазначив, що немає сенсу продовжувати вбивства навіть на день. "Очікуємо, що Росія підтвердить припинення вогню — повне, тривале й надійне, — починаючи відзавтра, 12 травня, і Україна готова зустрічатись", — резюмував Володимир Зеленський.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.Нещодавно керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко наголосив, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
Російський диктатор Володимир Путін відмовився від завершення війни заради літнього наступу. Країна-агресор постійно уникає закликів до миру.Про це повідомив у Telegram-каналі керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко. За словами посадовця, глава Кремля обрав війну і планує реалізувати літній наступ своїх військ на територію України."Повне припинення вогню, Росія повинна погодитись на те, чого постійно намагається уникнути", — додав Андрій Коваленко.Як відомо, 10 травня у Києві відбулася зустріч "Коаліції рішучих" за участі президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Після перемовин вони вп'ятьох провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Наслідком цього став дедлайн, поставлений Росії щодо припинення вогню.Своєю чергою, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори щодо війни "без жодних попередніх умов". Це він хоче зробити у Стамбулі 15 травня.На прес-конференції за підсумками саміту Володимир Зеленський сказав, що вже з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне та безумовне припинення вогню між Україною та Росією щонайменше на 30 днів. У разі, якщо Москва відмовиться від перемир'я, їй загрожують нові санкції.За даними видання Axios, Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що прямі переговори Росією можуть відбутися лише в разі припинення вогню.Нагадаємо, раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що США вийдуть з переговорів щодо України, якщо РФ вестиме їх недобросовісно. Він наголошував, що країна-агресорка не може розраховувати на передачу територій України, які вона ще не окупувала.
Тренер турецького "Еюпспора" Арда Туран, який, за чутками, обійме посаду менеджера донецького "Шахтаря", розмито відповів на питання щодо можливого переїзду до України. Фахівець наразі зайнятий підготовкою своєї команди.Слова Турана цитує beIN SPORTS."Я бачу і чую від преси, як і ви. Я стою біля керма "Еюпспора", ми намагаємося підготувати плани "Еюпспора" на наступний сезон якнайкраще", — сказав він.Наставник зазначив, що він разом з командою рухається вперед із майбутнім планом у фінансовій структурі, який буде визначено президентами Муратом Озкая та Фатіхом Кулаксизом. "Коли сезон закінчиться, ми сядемо і поговоримо про все. У нас дуже хороша та сімейна структура. Ми виконуємо свої обіцянки одне одному. Я дуже щасливий у "Еюпспорі". Подивимося, що буде, коли сезон закінчиться", — резюмував Арда Туран.Раніше повідомлялось, що донецький "Шахтар" втратив усі шанси виграти українську Прем'єр-лігу в поточному сезоні. "Динамо" стало недосяжним для "гірників".Цікаво, що донецький "Шахтар" здобув "золото" УПЛ минулого сезону, але клубу не вдалось повторити свій успіх у поточній кампанії.Також повідомлялось, що у матчі п'ятого туру чемпіонської групи Першої ліги футбольний клуб "Епіцентр" переміг ЮКСУ з рахунком 1:0. Це дозволило команді достроково забезпечити собі вихід в українську Прем'єр-лігу.Нагадаємо, футбольний клуб "Олександрія", який виступає в однойменному місті Кіровоградської області, гарантував собі медалі чемпіонату України сезону-2024/25. Містяни стали недосяжними для житомирського "Полісся", яке йде на четвертому місці.Нещодавно "Полісся" з "Шахтарем" зіграли у Житомирі та визначили фінальну пару Кубка України.Своєю чергою президент "Динамо" Ігор Суркіс підтвердив інформацію про те, що з командою тренується вінгер з Колумбії Анхель Торрес.
Новий Папа Римський Лев XIV припускає, що штучний інтелект створює ті ж проблеми, що й промислова революція, під час якої служив Папа Лев XIII.Про це повідомляє The Verge.Коли Папа Лев XIV виклав своє бачення папства у зверненні до Колегії кардиналів, він також пояснив, чому вибрав своє папське ім'я. Неймовірно, але штучний інтелект відіграв велику роль.У перекладі промови Ватиканом Папа Лев XIV пояснив, що його ім'я відсилає до Папи Лева XII, який очолював церкву на зорі промислової революції. "Я вирішив взяти ім'я Лев XIV. Для цього є різні причини, але переважно тому, що Папа Лев XIII у своїй історичній енцикліці Rerum Novarum розглядав соціальне питання в контексті першої великої промислової революції. У наші дні церква пропонує всім скарбницю свого соціального вчення у відповідь на ще одну промислову революцію та на розробки в галузі штучного інтелекту, які ставлять нові завдання для захисту людської гідності, справедливості та праці", — сказав понтифік.Як зазначає видання, католицька церква останніми роками виявляє живий інтерес до розвитку штучного інтелекту. У січневому документі, опублікованому Ватиканом і перекладеному англійською мовою, церква розмірковує про штучний інтелект, його обмеження, його зв'язок з істиною та етикою розробки та використання цієї технології. У документі також згадується попередження, висловлене роком раніше Папою Франциском, про потенціал штучного інтелекту створювати "частково або повністю хибні історії, в які вірять і які транслюють так, начебто вони є істинними". Але якщо Папа Франциск визначив ставлення Католицької церкви до штучного інтелекту, то Папа Лев XIV, називаючи це головною причиною свого імені, натякає, що під час його папства це буде ще важливішою частиною уваги церкви.Раніше ми зібрали 10 цікавих фактів про нового Папу Лева XIV, які нагадують про його особливий шлях у Церкві.Нагадаємо, 8 травня у Ватикані одразу після обрання новий Папа Римський Лев XIV виголосив свою першу промову до світу.Також повідомлялось, що Ватикан сприяє поверненню українських дітей та полонених з території Російської Федерації. Водночас там погоджуються, що з цим питанням є проблеми, зокрема у фінансуванні.