Російські терористи обірвали ще одне дитяче життя на Херсонщині. У селі Правдине Білозерської громади росіяни атакували з дрона однорічного хлопчика та літню жінку, які перебували на подвірʼї будинку.Про це повідомив у Telegram-каналі очільник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін."На жаль, від отриманих поранень дитина загинула на місці. Мої щирі співчуття рідним і близьким невинно вбитого малюка", — написав посадовець.За словами Прокудіна, бригада "швидкої" надала допомогу 64-річній місцевій жительці, яка дістала контузію, вибухову та закриту черепно-мозкову травми. "Постраждала відмовилась від госпіталізації", — додав він.Раніше повідомлялось, що російська армія атакувала Донецьку область, внаслідок чого загинуло восьмеро людей. Ще троє осіб отримали поранення.Нагадаємо, внаслідок нічної атаки 9 липня загинула людина у Хмельницькому районі. Людину вбив уламок ударного безпілотника типу "Шахед".Нещодавно стало відомо, що у ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це була рекордна кількість випущених дронів по українській території.Варто зазначити, що у Київській області триває ліквідація пожеж, які виникли внаслідок атаки російських окупантів у ніч на середу, 9 липня. Водночас на Житомирщині вогнеборці загасили пожежу, яку спричинили окупанти.Також 9 липня Волинська область зазнала масштабної масованої атаки. Загалом в повітряному просторі регіону перебували близько 50 безпілотників та п'ять ракет, які летіли в бік Луцька.
Речник російського диктатора Дмитро Пєсков відреагував на аудіозапис, на якому президент Сполучених Штатів Дональд Трамп нібито погрожує "розбомбити Москву", якщо ситуація навколо України загостриться.Пєскова цитують росЗМІ.У розмові з Пєсковим журналіст зауважила, що на аудіозаписі, який розповсюдили в інтернеті, Трамп нібито погрожував главі Кремля Володимиру Путіну і китайському лідеру Сі Цзіньпіну розбомбити Москву і Пекін у разі загострення бойових дій в Україні та війни на Тайвані. Вона уточнила в речника Кремля, чи міг би він підтвердити, що була така розмова, і якщо так, то як в цілому оцінюють подібний злив приватної розмови в ЗМІ.На таке питання прес-секретар Путіна заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю заяву."Дивіться, ви просите мене підтвердити, чи був виступ Трампа в Америці, коли він нібито розмовляв з якимись донорами у 2024 році. Але, як мінімум, це не зовсім коректно. Я не можу це при всьому бажанні підтвердити або спростувати. Йдеться про виступ Трампа у 2024 році в Америці. Я працюю в Росії, слава Богу", — наголосив Пєсков.Після цього він спробував виставити цей аудіозапис "вкидом"."Чи є це фейком чи ні, ми теж не знаємо. Зараз дуже багато фейків. Часто фейків набагато більше, ніж правдивої інформації. І ми завжди виходимо з цього, коли аналізуємо ті чи інші новини", — зазначив він.Проте, співрозмовниця Пєскова уточнила, що питання насправді стосувалось того, чи міг насправді Трамп таке говорити Путіну, і коли це могло статись."Тут важко сказати. Річ у тому, що тоді не було телефонних розмов. Адже йдеться, наскільки я розумію, про період, коли Трамп ще не був президентом Сполучених Штатів. Тому тут я вам рекомендую все-таки адресувати ваші питання до Білого Дому", — резюмував Пєсков.Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні зброю для захисту в рамках військової допомоги, адже російський диктатор Володимир Путін не планує зупиняти війну.Додамо, видання Axios писало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.За даними CNN, 8 липня члени команди національної безпеки президента Дональда Трампа повинні були обговорити деталі постачання зброї Україні, зокрема, й ракет для Patriot.
Російська армія атакувала Донецьку область, внаслідок чого загинуло восьмеро людей. Ще троє осіб отримали поранення.Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.За словами посадовця, на Донеччині: п'ятеро загиблих — у Родинському. Ворог атакував місто FPV-дронами, знищив дві цивільні автівки; Костянтинівка зазнала двох авіаударів — три людини загинули і одна поранена, пошкоджено 21 приватний будинок, адмінбудівлю та інфраструктурний об'єкт; у Званівській громаді росіяни застосували безпілотник — влучили у машину, що доставляла гуманітарну допомогу жителям цієї фронтової громади. Поранення отримали двоє водіїв автомобіля."Кожен, хто досі залишається на Донеччині, наражає на небезпеку не тільки себе, але й тих, хто ризикує своїм життям, щоб привезти допомогу до прифронтових населених пунктів", — написав Філашкін. Очільник ОВА також закликав громадян бути відповідальними та вчасно евакуюватись.Нагадаємо, внаслідок нічної атаки 9 липня загинула людина у Хмельницькому районі. Людину вбив уламок ударного безпілотника типу "Шахед".Раніше стало відомо, що у ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це була рекордна кількість випущених дронів по українській території.Варто зазначити, що у Київській області триває ліквідація пожеж, які виникли внаслідок атаки російських окупантів у ніч на середу, 9 липня. Водночас на Житомирщині вогнеборці загасили пожежу, яку спричинили окупанти.Також 9 липня Волинська область зазнала масштабної масованої атаки. Загалом в повітряному просторі регіону перебували близько 50 безпілотників та п'ять ракет, які летіли в бік Луцька.
Євросоюз не повинен покладатися на інших у питанні захисту Європи. Загроза з боку Російської Федерації залишається серйозною, а війна в Україні й досі триває.Таку заяву зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у парламенті, пише The Guardian.Звертаючись до України, вона відзначила найбільшу атаку безпілотників за всю історію війни минулої ночі та застерегла: "Ми дуже чітко бачимо, що війна все ще триває, і загроза з боку Росії залишається. Ми не можемо покладатися на інших у захисті Європи. Захист Європи — це наша відповідальність", — наголосила вона.Фон дер Ляєн розповіла про плани щодо збільшення інвестицій в оборону та військову справу, включаючи до 800 мільярдів євро інвестицій та 150 мільярдів євро позик для спільних закупівель."Це добре для безпеки, але не тільки, але й для створення хороших робочих місць тут, вдома", — заявила вона.Очільниця Єврокомісії попередила, що враховуючи "швидке переозброєння" Росії, "чим більше ми чекатимемо, тим більше європейських інвестицій піде за кордон, за межі ЄС".Нагадаємо, за даними Bloomberg, Росія може планувати напад на європейські країни, які входять до НАТО. За оцінками аналітиків, втрати світового ВВП можуть скласти до 1,5 трильйона доларів у разі повномасштабної війни Росії проти Європи.Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що подальша політика Європейського Союзу щодо Китайської Народної Республіки залежатиме від рівня участі КНР в підтримці воєнної економіки Російської Федерації, яка сприяє агресії Москви проти України.
Внаслідок нічної атаки 9 липня загинула людина у Хмельницькому районі. Людину вбив уламок ударного безпілотника типу "Шахед".Про це у Telegram-каналі повідомив керівник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. За словами посадовця, загибла особа, 1960 року народження, отримала смертельне поранення від уламків ворожого безпілотника."Тіло направлено на судово-медичну експертизу. Висловлюю щирі співчуття рідним та близьким загиблого", — написав Тюрін.Нагадаємо, у ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це була рекордна кількість випущених дронів по українській території.Раніше повідомлялось, що у Київській області триває ліквідація пожеж, які виникли внаслідок атаки російських окупантів у ніч на середу, 9 липня. Водночас на Житомирщині вогнеборці загасили пожежу, яку спричинили окупанти.Також 9 липня Волинська область зазнала масштабної масованої атаки. Загалом в повітряному просторі регіону перебували близько 50 безпілотників та п'ять ракет, які летіли в бік Луцька.
Чоловіки на Закарпатті намагались переплести річку Тису на автомобільних камерах, щоб перетнути український кордон. Проте, їх затримали прикордонники.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України. Там зазначили, що п’ятьох чоловіків — жителів Закарпаття, які у супроводі двох жінок йшли до кордону, зупинили 8 липня ввечері прикордонники відділу "Вилок" Мукачівського загону."Кожен із чоловіків мав при собі гумові автомобільні камери, за допомогою яких усі вони збиралися перепливати Тису, щоб незаконно потрапити в Угорщину. Жінки, які йшли разом із ними, повинні були допомогти порушникам дістатися до державної межі", — йдеться у повідомленні.Як зазначають у ДПСУ, помітивши прикордонників, зловмисники спробували втекти. Аби їх зупинити, наряд здійснив кілька попереджувальних пострілів вгору."Викрити злочинні наміри організаторів незаконного переправлення чоловіків за кордон вдалось завдяки інформації, наданій офіцерами оперативно-розшукового відділу "Дякове", — пише прес-служба відомства.Як покарали втікачівОсіб, які мали намір незаконно перетнути кордон, притягнули до адмінвідповідальності за ст. 204-1 КУпАП (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України).Крім того, про виявлення ознак злочину, передбаченого ст. 332 ККУ "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України", прикордонники повідомили співробітників поліції. Відомості внесено до ЄРДР.Обох жінок, які супроводжували чоловіків, затримали в порядку ст. 208 КПК. Слідство у справі триває.Раніше повідомлялось, що Прикордонники затримали 19-річного юнака, який намагався незаконно перетнути кордон. Це була його 13 спроба покинути територію України.Нагадаємо, нещодавно на Рівненщині прикордонники викрили чоловіка, який намагався виїхати з України. Громадянин призовного віку намагався перетнути державний рубіж України, сховавшись у кабіні фури під ліжком.
Служба безпеки України затримала китайських шпигунів, які збирали секретні технології виробництва українських ракет "Нептун". Їм загрожує до 15 років тюрми. Про це у Telegram-каналі повідомляє прес-служба відомства. У СБУ зазначили, що контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун". "Це унікальне озброєння Сил оборони України, яке призначено для вогневого ураження всіх видів бойових та десантних кораблів. Саме з "Нептуна" було знищено флагман чорноморського флоту РФ — ракетний крейсер "Москва", — йдеться у повідомленні.Що встановило слідство Як встановило розслідування, один з китайських шпигунів — 24-річний екс-студент одного з київських технічних вишів. Він залишився у Києві після того, як у 2023 році його відрахували за академічну неуспішність. Інший фігурант — його батько, який постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина."За матеріалами справи, колишній китайський студент мав здобути технічну документацію з виробництва українських "Нептунів". Для цього він намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок новітніх озброєнь Сил оборони", — пише СБУ. Контррозвідка СБУ викрила шпигуна ще на початковому етапі його розвідувальної активності й затримала "на гарячому" під час передачі йому таємних документів."Наступним етапом було затримано його батька, який мав передати секретні відомості до спецслужб КНР. Під час обшуків у обох фігурантів вилучено телефони із доказами їхнього листування між собою, де вони координують свою шпигунську діяльність", — зазначили в Службі безпеки.Що загрожує шпигунам На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Нагадаємо, в Угорщині суд погодився з клопотанням колишнього працівника посольства Києва в Будапешті та скасував його депортацію в Україну. Раніше його "викрили" як "українського шпигуна".
У середу, 9 липня, президент Володимир Зеленський прибув до Риму. Вже завтра в столиці Італії пройде чергова зустріч "Коаліції рішучих".Про це повідомляє "РБК-Україна".Ще 7 липня Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Вони обговорили очікування від зустрічі "Коаліції рішучих", яка відбудеться у Римі найближчими днями. Зустріч "Коаліції рішучих": що обговорять на самітіВарто зауважити, що минулого тижня видання Le Monde опублікувало заяву Єлисейського палацу, де вказувалося, що лідер Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Британії Кір Стармер організовують чергову зустріч "Коаліції рішучих". Вона пройде вже 10 липня.На саміті буде обговорено питання розгортання "сил підтримки" в Україні після припинення вогню. Обговорення також зосередяться на тому, "як посилити тиск на Росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню, від якого агресорка послідовно відмовляється".Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Британії Кір Стармер інформував, що його країна наразі не планує вводити свої війська в Україну. Однак, якщо Сполучені Штати Америки нададуть гарантії безпеки, рішення може змінитися.
Після рекордної нічної атаки Російської Федерації по українських цивільних об'єктах у Німеччині дійшли висновку, що дипломатичні засоби щодо Кремля вичерпані, а Україна може й надалі розраховувати на допомогу союзників.Таку заяву зробив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, пише T-online. Водночас канцлер Фрідріх Мерц пообіцяв подальшу німецьку допомогу Україні. "Дипломатичні засоби вичерпані", — сказав він під час дебатів щодо бюджету в Бундестазі. Мерц також розкритикував Москву за те, що вона вночі здійснила найсерйозніші атаки на цивільні об'єкти в Україні.Нагадаємо, у ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це була рекордна кількість випущених дронів по українській території.Своєю чергою, президент Володимир Зеленський відреагував на масовану нічну атаку безпілотників на українські регіони. Під час збиття ворожих об'єктів застосовувалися дрони-перехоплювачі.Також начальник управління комунікацій Повітряних Сил полковник Юрій Ігнат заявив, що цього разу протиповітряна оборона непогано впоралась. Він також наголосив, що є певні наслідки від "Кинджалів", хоча далеко не всі вони долетіли до своїх цілей.
Український боксер надважкої ваги Олександр Усик переконаний, що британець Даніель Дюбуа заслуговує на реванш з ним. Це пов'язане з тим, що представник Великої Британії чудово провів три останні поєдинки.Про це повідомляє журнал The Ring.Чемпіон рингу Усик володіє титулами WBA, WBC та WBO. Єдина причина, чому Дюбуа утримує титул IBF, полягає в тому, що непереможений українець добровільно відмовився від пояса минулого року через місяць після перемоги над Ф'юрі в матчі-реванші 19 травня.Це дозволило тимчасовому чемпіону Дюбуа піднятися в рейтинг перед його чисто британським поєдинком з Джошуа у вересні, який він пройшов з відзнакою, перемігши у п'ятому раунді.Повертаючись до поточного завдання, залишаються питання щодо характеру Дюбуа. Коли Усика запитали, чи є у Дюбуа слабкість щодо відмови від бою, він відповів: "Трохи, так. Можливо, він молодший хлопець, я не знаю. Даніель трохи боїться. Я теж, але мій страх інший".У серпні 2023 року Усик зупинив втомленого Дюбуа прямим ударом правої руки, після чого він одразу ж став на коліно, але на рахунку десять підвівся, не оскаржуючи зупинку."Я люблю своїх британських суперників", — сказав Усик. "Я вважаю, що Даніель — хороший спортсмен, хороший боксер і має гарні навички. Він здобув чудові перемоги у своїх останніх трьох боях, він чудовий боєць. Я думаю, що Даніель заслуговує [на матч-реванш]".Додамо, що бій за абсолютне чемпіонство у надважкій вазі між 38-річним українцем та 27-річним британцем пройде 19 липня на стадіоні "Вемблі" в Лондоні. Перший бій між Усиком та Дюбуа пройшов у серпні 2023 року. Усик зупинив Дюбуа технічним нокаутом у дев'ятому раунді. Втім, у бою стався епізод, який викликав неоднозначну реакцію. У п'ятому раунді британець ударом нижче поясу відправив українця у нокдаун, але рефері не зарахував цей удар та дав Усику час на відпочинок. Команда британця намагалася оскаржити це рішення, але спроби були марними.Відомо, що офіційним транслятором в Україні реваншу володаря титулів у надважкій вазі WBC, WBO, WBA та IBO Олександра Усика та чемпіона за версією IBF у надважкій вазі Даніеля Дюбуа стане платформа MEGOGO.Нагадаємо, раніше видання bet365.com повідомляло, що Олександр Усик та Даніель Дюбуа отримають на двох 150 мільйонів фунтів стерлінгів за свій поєдинок. Усик отримає за цей бій 100 мільйонів фунтів стерлінгів. Нещодавно чемпіон WBC, WBO, WBA та IBO Олександр Усик оцінив прогрес володаря титулу IBF Даніеля Дюбуа після їхнього першого поєдинку. Українець вважає, що британець досяг значеного прогресу.
Колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у липні 2025 року зберігає найвищий рівень довіри серед українців. Генералу довіряють 73 відсотки респондентів, а не довіряють 18 процентів.Таку дані опитування оприлюднила Соціологічна група "Рейтинг".Як зазначають соціологи, найвищий рівень довіри до Валерія Залужного фіксувався у 2024 році перед відставкою генерала у лютому 2024 року та одразу після цього. На той час його рейтинг сягав 90 відсотків.Чинний президент України Володимир Зеленський розташувався на другій сходинці із рівнем довіри 67 відсотків. Главі держави не довіряють 29 процентів громадян України.Рейтинг Зеленського знизився після відставки Валерія Залужного з 68 відсотків до 57. Проте, він зріс на початку 2025 року після конфлікту з Америкою і залишається стабільним з березня місяця.Голова Головного управління розвідки Кирило Буданов посідає третє місце в рейтингу з 56 відсотками. Не довіряють очільнику ГУР — 22 проценти.За Будановим йде чинний головнокомандувач української армії Олександр Сирський — (41%). Водночас військовому не довіряють 37 відсотків опитаних.Главі українського уряду Денису Шмигалю висловили довіру 25 процентів опитаних, а не довіряють 53 відсотки.Опитування було проведене протягом 4-5 липня 2025 року серед тисячі респондентів. Вибірка репрезентативна за статтю, віком і типом поселення. Похибка — не більш 3,1 відсотка з довірчою ймовірністю 0,95. Нагадаємо, у травні колишній головнокомандувач українських Збройних сил, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний відзвітував за рік роботи на новій посаді.
Господарський суд Дніпропетровської області повернув Міністерству оборони України понад 20 тисяч гектарів лісових земель, які протягом років незаконно використовувалися. Орієнтовна вартість цих угідь — майже 54 мільярди гривень. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.Як зазначає Бюро, працівники ДБР у тісній взаємодії з керівництвом Міноборони встановили, що у 2013 році внаслідок реорганізації Новомосковський військовий лісгосп був переданий у підпорядкування Державному агентству лісових ресурсів України. Попри зміну управління, земля залишилась у користуванні Міноборони."Протягом наступних років службові особи лісгоспу, без належних правовстановлюючих документів, видавали дозволи на вирубку лісу приватним компаніям. Через що ресурси, які належать державі, незаконно знищувалися та реалізовувалися з комерційною метою", — йдеться у повідомленні.Що "світить" зловмисникамДБР повідомило про підозру трьом колишнім керівникам лісгоспу, які очолювали підприємство у 2022–2024 роках. Їхні дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).У червні 2025 року Центральний апеляційний господарський суд відмовив у відкритті апеляційного провадження за скаргою ДП "Ліси України", що зробило рішення про повернення земель остаточним."Наразі ініційовано створення спеціальної комісії при Міністерстві оборони України, яка контролюватиме процес фактичного повернення земель від держпідприємства "Ліси України" до оборонного відомства", — пише ДБР.Нагадаємо, співробітники Державного бюро розслідувань викрили злочинну організацію, яка заволодівала бюджетними коштами, виділеними на закупівлю харчових продуктів для військових.
Європейська валюта стає все більш популярною серед українців, а долар США втрачає свої позиції. Така тенденція спостерігається з початку 2025 року.Відповідні дані оприлюднив Національний банк України.За даними регулятора, у червні чиста купівля євро становила 276 мільйонів доларів у перерахунку, тоді як американської валюти — лише 44 мільйони. Водночас частка євро у масі готівкової валюти різко зростає, а зацікавленість до долара з початку 2025 року суттєво знижується.Причиною такої тенденції, за даними Нацбанку, став стрімкий стрибок курсу євро — у нашій державі він наблизився до 50 гривень, тоді як долар США залишається відносно стабільним — близько 42 гривень.Цікаво, що на міжнародних ринках американська валюта переживає найгіршу динаміку за останні десятиріччя. Індекс долара впав на понад 10 відсотків від початку цього року, а курс до європейської валюти досяг мінімуму за останні три роки.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, за даними НБУ, у червні 2025 року через брак працівників зростання номінальних зарплат зростало високими темпами. Водночас нестача робочої сили залишається найбільшою перепоною для ведення бізнесу.
У середу зранку, 9 липня, президент Володимир Зеленський відреагував на масовану нічну атаку безпілотників на українські регіони. Під час збиття ворожих об'єктів застосовувалися дрони-перехоплювачі.Про це глава держави повідомив у Telegram-каналі."Нова масштабна атака Росії проти наших міст. Було найбільше повітряних цілей за добу — 741 ціль: 728 дронів різних типів, із яких понад 300 — це "шахеди", і 13 ракет — "Кинджали" та "Іскандери". Більшість цілей було збито. Застосовувалися наші дрони-перехоплювачі — є десятки уражень, масштабуємо технологію. Працювали й мобільні вогневі групи — теж маємо десятки уражень. Дякую всім воїнам за влучність", — пише Зеленський.Президент наголосив, що зараз у багатьох областях України триває ліквідація наслідків нічної російської атаки. Основний удар був по Луцьку. Пошкодження зафіксовані також у Дніпровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях. "Це показова атака, і саме зараз, коли було стільки спроб досягти миру, припинити вогонь, і тільки Росія все відкидає. Черговий доказ, що потрібні санкції — болючі санкції проти нафти, яка вже понад три роки війни накачує військову машину Москви грошима", — зазначив український президент.Зеленський заявив, що необхідні вторинні санкції проти тих, хто купує російську нафту та спонсорує вбивства. "Партнери знають, як натиснути так, що Росія буде змушена думати про завершення війни, а не нові удари. Кожен, хто хоче миру, повинен діяти", — додав глава держави.Нагадаємо, у ніч на 9 липня Волинська область зазнала масштабної масованої атаки. Загалом в повітряному просторі регіону перебували близько 50 безпілотників та п'ять ракет, які летіли в бік Луцька.
У ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це була рекордна кількість випущених дронів по українській території.Про це у Telegram-каналі повідомляють Повітряні сили Збройних сил України. За даними військових, росіяни атакували нашу територію: 728 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Курськ, Орел, Міллєрово — РФ; сімома крилатими ракетами "Х-101"/"Іскандер-К" із районів Енгельса Саратовської області та Курської області — РФ; шістьма аеробалістичними ракетами Х-47М2 "Кинджал" із повітряного простору Липецької області РФ. "Основний напрямок удару – Волинь, місто Луцьк! Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України", — йдеться у повідомленні. Також, за попередніми даними, станом на 08:30 протиповітряною обороною знешкоджено 718 засобів повітряного нападу противника, 303 — збито вогневими засобами, 415 — локаційно втрачені:296 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) збито вогневими засобами, 415 — локаційно втрачені/задавлені РЕБ; сім крилатих ракет "Х-101"/"Іскандер-К" — збито. "Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у чотирьох локаціях, а також падіння збитих — на 14 локаціях", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, у ніч на 9 липня Волинська область зазнала рекордної масованої атаки. Загалом в повітряному просторі регіону перебували близько 50 безпілотників та п'ять ракет, які летіли в бік Луцька.