Будь-які мирні плани, обговорення яких відбувається без України, приречені на провал. Тому Москві варто припинити жити ілюзіями та перейти до реальних переговорів із Києвом.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі Х."Росіяни люблять говорити про "дух Анкориджа". Як і з будь-яким духом, ніхто по-справжньому не знає, що це таке. Але росіяни вірять у нього, та вважають, що всі інші теж повинні", — зазначив він.На його переконання, реальність робить одну річ очевидною: якщо «дух Анкориджа» взагалі існував, то зараз він напевно мертвий."Для Росії урок Анкориджа полягає в тому, що будь-який план миру, розроблений без України, приречений стати духом і зникнути", — акцентував український міністр.Він висловив упевненість у такій тезі: Москва має припинити вірити в духів і натомість відреагувати на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів і покласти край війні."Що довше Путін відмовляється приймати реальність того, що він ніколи не досягне жодних цілей на полі бою, то гірше буде для Росії", — підсумував Андрій Сибіга.Як відомо, вислів "дух Анкориджа" з'явився після зустрічі президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна в Анкориджі (Аляска) в серпні 2025 року.У Кремлі цим терміном розпочали називати нібито досягнуте взаєморозуміння зі США щодо можливого завершення війни в Україні та майбутньої архітектури безпеки.Нагадаємо, декілька днів тому державний секретар США Марко Рубіо заявляв, що під час зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна в Анкориджі в серпні минулого року жодних офіційних домовленостей щодо України не досягнули..

У ніч на неділю, 28 червня, Сили оборони України завдали успішних ударів по важливих об’єктах на території Росії. Внаслідок цього пожежі спалахнули на двох нафтопереробних заводах країни-агресорки.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі.«День Конституції України наші воїни розпочали дуже влучно. Цієї ночі наші далекобійні санкції досягнули двох нафтопереробних заводів у Росії», — зазначив він.За його словами, уражено НПЗ "Слов’янський" у Краснодарському регіоні — це близько 300 кілометрів від лінії фронту.Також, додав український президент, Україна досягнула НПЗ у Ярославському регіоні, що приблизно за 700 кілометрів від українського кордону."Ми продовжуємо наші операції, які послаблюють можливості Росії вести цю війну. Кожна наша далекобійна санкція — це зменшення ресурсів, що працюють на російську воєнну машину, та ще один крок до миру", — зауважив президент України.Він запевнив усіх, що наша держава, буде й надалі відповідати на російський терор. Ці обстріли успішні, й вони мусять принести результат."Дякую воїнам за ці результати! Вдячний усім, хто нам допомагає. Кожен, хто захищає Україну, утверджує й силу Конституції", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що декілька днів тому Генштаб ЗСУ з'ясував нові деталі щодо наслідків ураження Центру космічного зв'язку (ЦКЗ) "Дубна" в Московській області Росії. Зафіксовано влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, що використовується для супутникового зв'язку, а також у технічну будівлю поряд із цією антеною..

За минулу добу суботи, 27 червня, на різних ділянках фронту зафіксовано 241 бойове зіткнення. Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив. Сьогодні розпочалася 1 586 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.Обстріли рашистівУчора противник завдав одного ракетного удару, застосував чотири ракети, здійснив 88 авіаційних ударів, скинувши 277 керованих авіабомб. Окрім того, застосував 9 873 дронів-камікадзе та здійснив 2 773 обстріли населених пунктів і позицій наших військ, зокрема, 36 — із реактивних систем залпового вогню.Удари ЗСУЗа минулу добу авіація, ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили десять районів зосередження живої сили, вісім пунктів управління безпілотниками, склад боєприпасів і один пункт управління противника.Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському та Курському напрямках минулої доби відбулося 11 боєзіткнень з противником, агресор здійснив 84 обстріли позицій наших військ і населених пунктів, зокрема, три — із застосуванням реактивних систем залпового вогню.На Південно-Слобожанському напрямку противник 15 разів атакував позиції наших підрозділів у бік Караїчного, Зибиного, Лимана, Стариці, Симинівки, Охрімівки, Артільного та Хатнього.На Куп’янському напрямку ворог тричі атакував у бік Новоплатонівки.На Лиманському напрямку противник 16 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районах Новоселівки, Зарічного, Озерного й у бік Дробишевого, Лимана.На Слов’янському напрямку противник штурмував 22 рази, поблизу Закітного, Різниківки й у бік Рай-Олександрівки та Кривої Луки.На Краматорському напрямку окупанти одного разу атакували поблизу Тихонівки.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 21 атаку поблизу Костянтинівки, Іллінівки, Степанівки, Торецького й Іванопілля.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 24 штурмові дії агресора в районах Нового Шахового, Дорожнього, Гришиного, Новоолександрівки, Удачного й у бік Нового Донбасу, Білицького та Новопавлівки.На Олександрівському напрямку наші захисники зупиняли шість ворожих атак у районах Воскресенки, Вороного, Калинівського й у бік Андріївки-Клевцового.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 29 атак у бік Залізничного, Воздвижівки, Гіркого, Староукраїнки та Чарівного.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили дві спроби противника просунутися вперед у бік Лук’янівського.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 28 червня 2026 року орієнтовно склали:особового складу — близько 1 400 970 (+1 250);танків — 12 063 (+3);бойових броньованих машин — 24 844 (+9);артилерійських систем — 44 920 (+63);реактивних систем залпового вогню — 1 901 (+2);засобів протиповітряної оборони — 1 454 (+7);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 754 (+14);безпілотників оперативно-тактичного рівня — 377 500 (+1 889);крилатих ракет — 4 790 (+0);кораблів / катерів — 33 (+0);підводних човнів — 2 (+0);автомобільної техніки й автоцистерн — 113 135 (+501);спеціальної техніки — 4 360 (+7).Нагадаємо, що попередньої ночі, на суботу, Україна завдала удару крилатими ракетами "Фламінго" по російському заводу з розробки та виробництва балістичних ракет "Титан-Барикади" у Волгограді. Внаслідок цього виникнула масштабна пожежа..

Україна завдала удару крилатими ракетами "Фламінго" по російському заводу з розробки та виробництва балістичних ракет "Титан-Барикади" у Волгограді. Внаслідок цього виникнула масштабна пожежа.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони цитують Генеральний штаб ЗСУ, де зазначили, що підприємство виробляє самохідні пускові установки та транспортно-заряджувальні машини для балістичних ракет "Іскандер-М", пускові установки та наземне обладнання для міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) "Тополь-М" і "Ярс", а також великокаліберні гаубиці "Мста-Б" і "Мста-С".Геолокаційні кадри та зображення, опубліковані 27 червня, показали вибух і дим, що підіймався з підприємства "Титан-Барикади" після того, як п'ять крилатих ракет "Фламінго" вразили три цехи. Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українські війська застосували ракети "Фламінго".Губернатор Волгоградської області Андрій Бочаров теж підтвердив, що український удар по "високошвидкісній повітряній цілі" пошкодив промисловий об'єкт у Волгограді. Своєю чергою блогери заявляли, що успішні українські удари "Фламінго" 2026 року, ймовірно, здійснювали на малих висотах і над водними об'єктами, що ускладнює їх перехоплення російськими силами.Зокрема, російським силам не вистачає літаків системи радіолокаційного попередження та управління для ведення спостереження та виявлення низьколетючих ракет. Річ у тому, що українські сили завдавали ударів по таких російських літаках у декількох точках протягом війни, що сприяло їх дефіциту.Повідомляється, що станом на 1 червня 2025 року російські сили мали менше десяти таких бойових літаків, з яких лише чотири або п'ять є модернізованим варіантом А-50У."Раніше ISW спостерігала повідомлення про щонайменше вісім окремих ударів крилатими ракетами "Фламінго", останній з яких відбувся в ніч з 9 на 10 червня. Збільшення використання Україною обстрілів за допомогою "Фламінго" демонструє зростання здатності України підтримувати та посилювати ракетні удари по ключових російських військових об'єктах", — зробили висновок аналітики.Вони додали, що також українські війська завдали ударів по російській нафтовій інфраструктурі у Володимирській області протягом ночі в межах 40-денної кампанії України з ударів середньої та великої дальності, спрямованої на те, щоб вплинути на Росію та припинити війну в Україні."Продовження українських ударів по російській нафтовидобувній і транспортній інфраструктурі, ймовірно, посилить поширення та серйозність дефіциту пального в російських регіонах та окупованій Україні", — підсумували в Інституті вивчення війни.Інші ключові висновки ISWСША відновили санкції проти експорту російської морської нафти після закінчення терміну дії тимчасових санкційних винятків, які не поновили.Нещодавно українські війська просунулися в напрямку Борової.Російські війська запустили 129 безпілотників проти України попередньої ночі.Нагадаємо, радник міністра оборони України з питань підвищення ефективності використання безпілотників на фронті Сергій Стерненко інформував, що українські ракети уразили одне з ключових підприємств російського військово-промислового комплексу..

Успішні атаки української армії по об'єктах в окупованому Криму та логістичних вузлах у Керченській протоці спровокували серйозні збої в постачанні російського угруповання. Системне нищення транспортної інфраструктури загарбників суттєво послаблює ворожу оборону та створює передумови для остаточної ліквідації ключової незаконної споруди Кремля.Про це йдеться у зведенні розвідки міністерства оборони Великої Британії.Під час нічних ударів 20 червня Сили оборони України розгромили комплекси протиповітряної оборони, бази зберігання пально-мастильних матеріалів, а також вивели з ладу три автомобільні пороми на Керченській переправі. Результати цієї операції виявилися критичними для окупантів, адже на півострові миттєво виник масштабний дефіцит бензину та дизеля, а на самих пунктах пропуску зафіксували величезні затримки руху.Ситуація для загарбників ускладнюється тим, що після першого успішного підриву Кримського мосту в жовтні 2022 року вантажний транспорт позбавлений можливості пересуватися цією естакадою, тому забезпечення військ повністю залежало від поромів. Міст наразі відкритий лише для автобусів, легкових машин та окремих залізничних потягів. Паралельно з цим два великі залізничні пороми, які отримали пошкодження під час весняних атак у березні та квітні 2026 року, "майже напевно перебувають на ремонті", вказують британські аналітики."Виведення з ладу трьох поромів, враховуючи те, що південний сухопутний коридор до Криму залишається спірною територією, майже напевно загострило проблеми із забезпеченням на півострові, що постійно наростають", — зазначає британське міноборони.Іноземні військові аналітики відзначають чітку послідовність та планомірність дій українського командування у Чорноморському регіоні. Наявність широкого арсеналу засобів ураження дозволяє ЗСУ методично перетворювати Крим на пастку для армії РФ."Україна з дедалі більшою інтенсивністю завдає ударів по мережах російської військової логістики на окупованих територіях, чому сприяє наявність різноманітних засобів ураження, зокрема ударних дронів та далекобійних боєприпасів", — йдеться у повідомленні.Завдяки високій щільності та масштабам українських операцій, окупаційні війська втрачають ефективність своєї ППО навіть у тих районах, які раніше вважалися максимально захищеними. Це відкриває перед українськими захисниками стратегічні перспективи."Це розширює для України можливості для атак на Кримський міст — стратегічну та політично чутливу ціль, відкриту президентом Путіним", — резюмує британське міноборони.Нагадаємо, розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни. .

Глава Фінляндії Александр Стубб переконаний, що традиційні важелі впливу на Кремль не здатні примусити агресора зупинити бойові дії в Україні. Єдиним реальним фактором перелому ситуації фінський лідер вважає радикальну трансформацію суспільної думки безпосередньо у самій Росії.Про це повідомляє Politico.На переконання Александра Стубба, масштабні міжнародні економічні санкції чи колосальні втрати особового складу на передовій не мають вирішального впливу на рішення Володимира Путіна щодо продовження агресії. Зупинити військову машину Росії здатне лише внутрішнє повстання громадян. Будь-які зрушення у суспільних настроях усередині РФ щодо необхідності завершення конфлікту вже є позитивним проявом."Війна закінчиться, якщо населення обернеться проти неї", — заявив Стубб.Окрему увагу президент Фінляндії приділив механізмам запуску дипломатичного процесу. Для того щоб Україна та Росія змогли розпочати ефективний діалог, сторонам передусім необхідно забезпечити тривалу паузу на фронті."Нам потрібне шістдесятиденне припинення вогню", — наголосив він.Фінський політик вважає за доцільне адаптувати для українського контексту американську дипломатичну модель врегулювання, яку Вашингтон раніше використовував під час криз в Ірані та Газі. Крім того, Стубб високо оцінив потенціал Дональда Трампа як перемовника, зазначивши, що той володіє необхідними якостями для контролю за дотриманням майбутніх угод між сторонами конфлікту.Нагадаємо, під час засідання "Великої сімки" Дональд Трамп заінтригував союзників заявами про готовність посилити санкційний та політичний тиск на Росію. Зокрема, очільник США заговорив про можливу відмову від домовленостей на Алясці, які стосувалися російського контролю над Донбасом..

Масштабний дефіцит бензину та дизеля паралізував транспортну систему в окупованому Севастополі. Пасажири годинами намагаються виїхати з зупинок, поки автобусні компанії заявляють про глибоку кризу та подвійне здорожчання палива.Про це повідомляє "Крим. Реалії".Як зазначає видання, криза призвела до суттєвих обмежень у пересуванні містом та за його межами. Через перебої з електропостачанням рух тролейбусів став нерегулярним, а значну частину автобусних напрямків окупанти взагалі змушені були закрити. Ті поодинокі автобуси, які ще виходять на лінії, курсують із величезними інтервалами. Перевезення між містами також скоротилися на 80%."У Севастополі вже кілька днів пасажири штурмують громадський транспорт, який залишився на маршрутах", — йдеться у повідомленні.Певні привілеї мають лише машини підприємства "Севелектроавтотранс", які використовують газ — їх заправляють позачергово. Водночас приватні ліцензіати, водії таксі та власники звичайних авто годинами простоюють у спільних чергах на АЗС.Голова російського Союзу транспортних компаній Севастополя Віктор Риков заявив, що транспортним підприємствам виділяють лише чверть від реально необхідного обсягу палива. Деякі з них працюють коштом власних запасів із частковою допомогою від російської міської влади, хоча вартість палива вже давно перевищила закладені в контракті розрахунки.Замість планованих 76 рублів за літр, які закладалися у кошторис, купувати пальне доводиться за спекулятивною ціною — по 145 рублів за літр. Російська адміністрація намагається частково підтримувати компанії, але виділених лімітів та фінансування абсолютно не вистачає для покриття збитків перевізників.Нагадаємо, окупаційна влада Криму оголосила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру у Криму та Севастополі..

Під час засідання "Великої сімки" Дональд Трамп заінтригував союзників заявами про готовність посилити санкційний та політичний тиск на Росію. Зокрема, очільник США заговорив про можливу відмову від домовленостей на Алясці, які стосувалися російського контролю над Донбасом.Про це повідомляє видання Axios.За інформацією джерел у дипломатичних колах, під час засідання лідерів "Великої сімки" очільник Білого дому продемонстрував жорстку позицію щодо російського диктатора Володимира Путіна. Трамп дав зрозуміти колегам, що Вашингтон може дезавуювати так звані "анкоріджські домовленості", укладені на Алясці. За даними журналістів, ці закриті угоди передбачали згоду Сполучених Штатів із претензіями Росії щодо того, що в рамках підписаних документів РФ контролюватиме Донбас.Водночас кулуарні заяви американського президента викликали неоднозначну реакцію серед європейських союзників. Багато європейських посадовців скептично оцінюють реальність виконання таких погроз та сумніваються у готовності Вашингтона перейти до рішучих дій."Трамп скептично ставився до всього, що стосувалося Путіна, і говорив про тиск на Росію, але інші лідери не вірять, що він дійсно щось зробить", — повідомив один із високопоставлених чиновників.Варто зауважити, що на полях саміту G7 Дональд Трамп провів особисту зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Цим переговорам передував контакт лідера США з очільником Кремля, після чого глава Білого дому публічно відзначив, що Україна наразі "досить добре справляється" з веденням війни.Нагадаємо, що 17 червня президент України Володимир Зеленський провів термінову спільну розмову з Дональдом Трампом та Еммануелем Макроном за підсумками саміту G7. Лідери держав скоординували свої кроки, які спроможні кардинально змінити геополітичну ситуацію.Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон під час брифінгу для журналістів заявив, що у Сполучених Штатах Америки вперше за президентства Дональда Трампа схвалили документ, у якому визнають себе не нейтральним посередником у війні, а партнером України..

У суботу, 27 червня, Повітряні сили попередили про масштабну загрозу з повітря через нальоти кількох хвиль російських безпілотників та бомбардування КАБами. Українцям наполегливо рекомендують перебувати в укриттях через високу активність ворожої авіації.Про це йдеться в офіційному повідомленні військових.Ворожа повітряна активність розпочалася вдень, коли ударні безпілотники з'явилися на Харківщині, рухаючись у напрямку Харкова та Шарівки. Згодом чергова група ворожих дронів змінила траєкторію та взяла курс на Запоріжжя. Окупанти не припиняють використовувати і важке озброєння — військові зафіксували пуски КАБів, під ударом яких опинилися прикордонні райони Сумщини та Харківщини.Паралельно Росія атакує південні та північні напрямки. Зокрема, зафіксовано рух безпілотних літальних апаратів курсом на Миколаївщину. Трохи пізніше загроза ударних БпЛА виникла безпосередньо для Сум. Наразі небезпека залишається високою, оскільки до Миколаївської області продовжують підлітати нові групи ворожих дронів, а сили протиповітряної оборони ведуть бойову роботу. Мапа повітряних тривог станом на 17:15 має такий вигляд:Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, протягом цього тижня російські окупанти не припиняли масовані удари по Україні. Ворог бив різними видами зброї..

Друга ракетка України Марта Костюк розповіла про чергову хвилю агресії та інформаційних атак, спрямованих проти неї у цифровому просторі. Хейт на адресу спортсменки спалахнув після її відвертих публічних заяв про війну Російської Федерації проти України під час престижного турніру "Ролан Гаррос".Про це повідомляє Reuters.Українська тенісистка, яка наразі посідає 13-ту сходинку у світовому рейтингу WTA, зазначила, що підвищена активність ворожих ботів більше не викликає у неї негативних емоцій. Навпаки, така реакція є свідченням того, що її слова помітні та б'ють точно в ціль. Костюк наголосила, що питання російської агресії залишається ключовим у її житті, тому вона не збирається мовчати, попри намагання заблокувати чи дискредитувати її позицію в медіапросторі."Я думаю, що, на цей момент, це лише зміцнило моє відчуття мети, адже мене вражає те, скільки ботів постійно атакують мої сторінки в соцмережах. Немає нічого кращого за це, бо це означає, що я порушую важливі теми, які люди не хочуть чути. Раніше це мене розчарувало, і було важко це терпіти, хоча я й знала, що здебільшого це боти, а не справжні люди. Але тепер це мене справді надихає, бо я знаю, що це ті речі, про які маю говорити", — заявила тенісистка.Костюк сподівається, що війна не триватиме протягом усієї її кар’єри, і вона буде порушувати й інші питання. "На цьому етапі мого життя війна — одна з найважливіших подій, які трапляються зі мною щодня, тому я мушу про це говорити. Ми говоримо про гравців, які виступають без прапора, але все одно представляють свої країни. Усім відомо, що це росіяни та білоруси. Я ні в якому разі не кажу, що ці гравці своїми словами зупинять війну або що вони розпочали війну своїми словами. Але суть у тому, що ти відстоюєш у своєму житті і які твої людські цінності?" — підсумувала Костюк.Нагадаємо, Жіноча тенісна асоціація оприлюднила свіжий рейтинг спортсменок, у якому перша ракетка України Еліна Світоліна зберегла своє місце у першій десятці. Водночас Даяна Ястремська продемонструвала стрімке падіння, втративши одразу 16 позицій..

Російські окупаційні війська намагаються розширити зону свого контролю на схід від Сум, проте українські сили надійно утримують оборонні рубежі. Водночас епіцентром найбільш запеклих зіткнень на лінії фронту залишається Лиманський напрямок, де кількість боєзіткнень є критично високою.Про це повідомив речник Угруповання об'єднаних сил Віктор Трегубов в ефірі телемарафону.Оборона Сумщини та стабільність у ВовчанськуЗа словами військового, на Сумському напрямку армія РФ здійснює спроби збільшити підконтрольну їй територію у напрямку на схід від обласного центру. Попри тиск окупантів, усі населені пункти цієї зони перебувають під повним контролем Збройних сил України.Паралельно з цим на Вовчанському, або Південно-Слобожанському напрямку, військова ситуація не зазнала суттєвих змін та залишається стабільною. Російським підрозділам, як і раніше, не вдається захопити чи встановити контроль над містом Вовчанськ.Епіцентр боїв на Лиманському та Куп'янському напрямкахЯк зазначив Трегубов, найбільша інтенсивність бойових дій наразі припадає на Лиманський відтинок фронту. Ворог зосередив там колосальні сили для проведення наступальних операцій."Російські сили дуже активно намагаються там лізти. У нашій зоні відповідальності кількість боєзіткнень там у принципі зіставна з усіма іншими напрямками разом узятими. Якщо брати від Сум, всю Харківщину, Луганщину і до Лиману, на Лиман припадає приблизно стільки ж, як на усі інші", — розповів речник.Друге місце за рівнем напруги посідає Куп'янський напрямок. На цій ділянці війська РФ прагнуть безпосередньо увірватися до міста та зменшити український плацдарм, розташований на схід від річки Оскіл. Крім того, загарбники почали чинити сильний тиск у районі Козачої Лопані з боку прикордонного селища Гранів."Це така відносно нова точка для докладання зусиль з російської сторони", — зазначив Трегубов.Нагадаємо, на правах анонімності розповів високопосадовець НАТО розповів, що російські окупанти не відмовляються від своїх цілей у війні проти України. На наміри Кремля не впливає й те, що втрати у живій силі вже перевищують 1,4 мільйона військових..

Судноплавні оператори з Туреччини стали ключовою ланкою у схемах Кремля, які дозволяють успішно обходити міжнародні обмеження на експорт енергоресурсів. На території цієї країни сформувалася масштабна логістична мережа, що забезпечує безперебійне функціонування російського "тіньового флоту".Про це повідомляє видання Intelligence Online.Роль турецького бізнесу у нафтових схемахЗа даними джерела, приватний сектор Туреччини сформував стійку інфраструктуру для підтримки російської економіки. Зокрема, судноплавна компанія EMT Gemi İşletmeciliği AS, яка 15 червня потрапила під санкції Європейського Союзу через співпрацю з Кремлем, є лише поодиноким прикладом серед великої кількості місцевих операторів. Нафтові аналітики з України та ЄС констатують, що в країні функціонує повноцінна мережа, яка повністю координує морські перевезення для Москви.Оскільки Анкара ухвалила політичне рішення не доєднуватися до пакетів західних санкцій проти Росії, це сформувало унікальне правове поле. Турецькі підприємства отримали юридичну можливість перебирати на себе менеджмент та управління танкерами, що перебувають у чорних списках ЄС і Великої Британії, абсолютно не порушуючи при цьому закони власної держави.Перетворення Стамбула на фінансовий хаб КремляОсобливості законодавства дозволили російському капіталу глибоко інтегруватися у турецьку портову та фінансову систему. Автори міжнародного розслідування наголошують на значних масштабах цієї співпраці."Саме цією правовою асиметрією й користується мережа, перетворюючи Стамбул на нову російську економічну столицю, де укладаються контракти, передається управління, створюються компанії спеціального призначення, а судна переходять з рук у руки цілком законним шляхом", — йдеться у матеріалі.Експерти резюмують, що саме така юридично-логістична модель дає змогу Росії зберігати високі обсяги експорту сирої нафти та фінансувати державний бюджет в умовах глобального санкційного тиску.Нагадаємо, 12 червня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію санкцій проти 29 фізичних та 17 юридичних осіб із Росії. До нових списків увійшли російські судді, відповідальні за катування українців, та провідні пропагандистські ЗМІ..

Російські окупаційні війська здійснили черговий масований запуск ударних та реактивних безпілотних літальних апаратів, атакувавши Чернігівську, Київську, Дніпропетровську та Харківську області. Сили протиповітряної оборони ведуть активну роботу в цих регіонах, намагаючись ліквідувати повітряні цілі ворога, які рухаються вздовж кордонів та вглиб країни.Про це повідомляють Повітряні сили Збройних сил України.Загроза для північних регіонів та КиївщиниЗа даними військових, Російська Федерація спрямувала групу БпЛА з Брянської області РФ у напрямку Чернігівщини. Повітряні цілі рухаються вздовж державного кордону з Білоруссю, тримаючи курс на населені пункти Любеч та Славутич.Згодом один ударний дронів зафіксували безпосередньо в районі міста Славутич Чернігівської області, він змінив траєкторію на південну. Інший ударний дрон зафіксовано на південь від Чорнобиля, він рухається західним курсом. Ще одна повітряна ціль зайшла на північ Київщини й через Чорнобильську зону тримає курс на південь.Напрямок руху дронів на Сході та у ЦентріОкремо зафіксовано рух реактивного БПЛА із Запорізької області у бік Дніпропетровщини, який тримає курс на Кринички та Кам'янське. Не вщухає небезпека і для Харківської області. Спочатку ворожий безпілотник з'явився на Харків з півночі, а згодом черговий БпЛА виявили на півночі Харківщини, він рухається курсом на Богодухів. Мапа повітряних тривог станом на 17:20 має такий вигляд:Нагадаємо, Україна у ніч на 26 червня пережила чергову тяжку ніч під масованими ударами балістики та майже двох сотень ворожих безпілотників різних модифікацій. Силам протиповітряної оборони вдалося нейтралізувати 177 повітряних цілей, проте в кількох областях зафіксовані прильоти по інфраструктурі..

Військове командування країни-агресорки зосередило для ведення бойових дій на території України 721 300 солдатів. Попри величезні втрати, ворог не полишає спроб захопити нові регіони та продовжує тиснути на оборонні рубежі українських захисників.Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в інтерв'ю виданню The Times.Масштаби ворожого угрупованняНа сьогодні наступальне угруповання російської армії, яке розгорнуте безпосередньо в Україні, налічує 721 300 солдатів. Керівництво у Москві продовжує залучати додаткові ресурси, щоб утримувати ініціативу на полі бою. За словами Сирського, військове керівництво Росії абсолютно не відмовилося від своїх стратегічних намірів щодо повного захоплення українських територій. Для реалізації цих завдань загарбники роблять ставку на чисельну перевагу у живій силі.Штурмова стратегія окупантівОсновним інструментом загарбників, як уточнив головком, залишається ведення безперервних масованих штурмових дій за участю піхотних підрозділів. Головком детально описав специфіку дій ворожих підрозділів на лінії зіткнення."Як і торік, вони використовують тактику "тисячі порізів", намагаючись максимально просунутися вглиб нашої оборони", — заявив Сирський.Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, керівництво Російської Федерації продовжує звітувати про створення великої кількості нових підрозділів для ведення бойових дій проти нашої держави. Проте глибокий аналіз реального стану ворожого війська вказує на те, що більшість цих бригад та дивізій існують лише у звітах чиновників на папері через катастрофічний дефіцит людей та ресурсів..

Україні 26 червня вдалося здійснити чергове масштабне визволення своїх громадян із ворожого полону. Додому повернулися 160 військовослужбовців, які перебували у неволі країни-агресорки ще з 2022 року.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму офіційному Telegram-каналі.Географія оборони та склад визволених воїнівЗа словами президента, до списку визволених захисників увійшли представники кількох військових формувань і силових відомств країни. Зокрема, свободу знову здобули бійці Збройних сил України, службовці Державної спеціальної служби транспорту, воїни Національної гвардії України, а також військовослужбовці Державної прикордонної служби України.Ці військові тримали оборону на найважчих ділянках фронту у початковий період повномасштабного вторгнення. Вони вели запеклі бої в оточеному Маріуполі та безпосередньо на території металургійного комбінату "Азовсталь", а також стримували натиск армії РФ на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.. Вдячність за поповнення обмінного фондуГлава держави відзначив колосальні зусилля всіх фахівців, залучених до процесу підготовки та проведення цього обміну, наголосивши на важливості дій військових на лінії фронту."Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Пам’ятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути — і військових, і цивільних", — зазначив Зеленський.Нагадаємо, 5 червня ще 185 українських захисників повернулися додому з російської неволі. Також із військовими вдалося повернути одного цивільного.Додамо, раніше представник ГУР Андрій Юсов заявляв під час спілкування з журналістами на міжнародному форумі "Архітектура безпеки", що процес масштабного обміну полоненими у форматі "1 000 на 1 000" розпочався у травні Зараз він триває, попри намагання Росії його зірвати. Україна бореться за всіх полонених, зокрема, захоплених ще з 2014 року.Читайте також: Україна та Росія оновлять списки полонених: кого планують повернути насамперед.
