На фото Planet Labs за 23 червня можна побачити наслідки ракетних ударів Збройних сил України по "Воронезькому заводу напівпровідникових приладів" (російською — АО "Воронежский завод полупроводниковых приборов — Сборка").Про це повідомили медійники "Схем", які отримали в розпорядження супутникові знімки з цього об’єкта."Пошкоджені щонайменше дві будівлі цього російського підприємства", — констатували журналісти.Вони зауважили, що в день атаки губернатор Воронезької області Олександр Гусєв також повідомив про пошкодження "виробничих об’єктів одного з підприємств Воронежа".За даними ресурсу War&Sanctions, який підпорядковується Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, цей завод у Воронежі виробляє напівпровідники для таких ракет, як "Іскандер-К" і Х-101, а також електроніку для російських систем протиповітряної оборони "Панцир-С1".Підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали ударів по підприємству 22 червня, про що повідомили у Генштабі. У відомстві уточнили, що для ураження використовували "високоточні крилаті ракети повітряного базування"."Цей об'єкт є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, оскільки спеціалізується на виготовленні електронних компонентів для високої точності озброєння", — пояснили військові спеціалісти.Вони додали, що, зокрема, на заводі випускають транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К", а також діоди для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцир-С1"."Продукція заводу безпосередньо використовується ворогом для ударів по Україні, тому ліквідація цих потужностей суттєво погіршить здатність Росії виробляти нові ракети", — наголосили в Генштабі ЗСУ.Нагадаємо, 21 червня стало відомо, що Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових і паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії..

Володимир Путін наказав мінімізувати наслідки українських ударів по російських об'єктах. Він визнав, що Україна намагається створити проблеми енергетиці та вплинути на туристичний сезон.Про це Володимир Путін заявив під час наради з членами російського уряду, його заяви цитують російські пропагандистсько-інформаційні ресурси.Він висловив "припущення", що Україна, в якої нібито "стрімко погіршується" ситуація на фронті, й вона "втрачає одну територію за іншою", розпочала бити по цивільних об’єктах та інфраструктурі Росії.За його словами, Київ таким чином намагається створити проблеми із забезпеченням енергетичними ресурсами та вплинути на туристичний сезон."Завдання щодо протидії цим загрозам лежить на міністерстві оборони й інших силових відомствах, водночас уряд Росії теж повинен вжити необхідних додаткових заходів, щоби мінімізувати, звести до нуля наслідки таких дій", — наказав диктатор.Він також заявив, що Росія начебто готова до діалогу з Україною. Але це має відбуватися винятково "на базі стамбульських домовленостей"."Росія, як уже не раз зазначалося, готова до переговорів з Україною. Готова на базі домовленостей, які досягнуті ще в Стамбулі. Нагадаю, їх парафувала українська делегація, її тоді все влаштовувало", — акцентував Володимир Путін.Також він укотре повторив, що мирний процес можливий також на базі "модулів", що обговорювалися в американському Анкориджі, а також поточних реалій на землі."Київський режим можна охарактеризувати лише як неонацистський", — озвучив він традиційне безглузде визначення.Нагадаємо, сьогодні видання The Kyiv Independent оприлюднило інформацію, що Україна може діяти жорсткіше, щоби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Київ вважає, що йому вдалося заручитися підтримкою адміністрації американського президента Дональда Трампа, який радить поводитися "сміливіше" стосовно Володимира Путіна..

Україна може діяти жорсткіше, щоби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Київ вважає, що йому вдалося заручитися підтримкою адміністрації американського президента Дональда Трампа.Таку інформацію оприлюднило видання The Kyiv Independent, журналісти якого посилаються на власні джерела.Анонімний український посадовець розповів медійникам, що Дональд Трамп у приватній розмові порадив президенту Володимиру Зеленському діяти "сміливіше" щодо Росії."Трамп насправді не вірить, що Путін щось зробить без тиску", — додав посадовець, який знає подробиці нещодавньої зустрічі Трампа та Зеленського.Хоча американські офіційні особи не підтвердили, чи насправді їхній президент уже прямо підтримує українські удари по території Росії, вони зазначили, що Дональд Трамп без усіляких сумнівів вважає силу ключовим фактором."Президент Трамп вірить у мир завдяки застосуванню сили, в тому числі дипломатичної", — заявив один з американських посадовців.Співрозмовники журналістів наголосили, що останні воєнні події допомогли переконати Дональда Трампа в тому, що Київ перебуває в сильнішій позиції, ніж на початку цього року.До речі, така зміна позиції знайшла відображення в підсумкових заявах саміту. Дональд Трамп разом з іншими лідерами G7 підписав спільну заяву, в якій підтверджено "непохитну підтримку України" та заявлено, що країни-учасниці "готові розглянути" можливість надання Україні ліцензій на вітчизняне виробництво зброї.Нагадаємо, минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон розповів в інтерв’ю телевізійникам France TV: американський лідер мав упевненість, що Україна програє у війні проти Росії. Після приходу до влади такі тези доносило до нього оточення. Однак із часом він переконався, що це неправда.За його словами, Дональд Трамп побачив, що все, що йому говорили, — що українці впадуть, що не переживуть зиму, — виявилося неправдою. Також американський президент погодився з лідерами G7, що з боку Росії не виникало серйозного бажання проводити мирні переговори. Тому й результатів таких зустрічей немає..

На теперішньому етапі війни та політичної кон’юнктури передумов для переговорів між Росією та Україною. Захід активно підтримує київську владу, "зменшуючи можливість для деескалації".Про це заявив російський диктатор Володимир Путін під час спілкування з випускниками військових вишів, його цитують пропагандистсько-інформаційні ресурси.Кремлівський диктатор заявив, що лист президента України Володимира Зеленського нібито не створює умов для переговорного процесу."Які ж це передумови? Вони ж постійно це кажуть: "Хочемо особистих зустрічей. Ну то й що? А через три дні удар по Старобільську? Як це розуміти?" — сказав Путін.Також він зробив низку заяв щодо війни проти України та ситуації на фронті. Зокрема, очільник Кремля стверджує, що російські війська нібито просуваються на всій лінії фронту, а також — що російська армія "практично забирає" Костянтинівку.Окрім того, за його словами, країни Заходу продовжують постачати Україні безпілотними, західні держави розміщують військові виробництва та спрямовують продукцію для потреб України.Окремо російський диктатор заявив, що західні країни наразі не завдають ударів по території Росії зі своєї території, оскільки, на його думку, побоюються відповіді Москви."Росія вісім років терпіла та намагалася домовитися, але потім була змушена стати на захист людей на Донбасі", — знову повторив своє безглузде пояснення Володимир Путін.Він також вважає, що рейтинги західних політиків, які виступають за конфронтацію з Російською Федерацією, катастрофічно знижуються.Нагадаємо, декілька днів тому речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що країна-агресорка Росія нібито готова до мирних переговорів з Україною. А Європейський Союз помиляється, вважаючи, що будувати діалог із Москвою можна з позиції сили..

У вівторок, 23 червня, російські окупаційні війська здійснили чергову повітряну атаку на Одеську область за допомогою ударних безпілотних літальних апаратів. Внаслідок ворожих влучань на прибережній території обласного центру загинула жінка.Про це повідомив у Telegram-каналі очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.Наслідки ворожого нальоту на узбережжяПосадовець уточнив, що ворог атакував Одещину ударними безпілотниками, внаслідок чого на узбережжі міста Одеса загинула 26-річна жінка, а 39-річний чоловік отримав поранення. Медики оперативно прибули на місце події, наразі постраждалому надається вся необхідна допомога.Інформація щодо точної кількості постраждалих осіб та масштабів руйнувань наразі уточнюється. На місці влучань продовжують працювати відповідні екстрені та комунальні служби. Очільник ОВА висловив щирі співчуття рідним та близьким загиблої українки.Заклик до населенняВлада закликає жителів Одеси та області бути максимально обережними під час повітряних тривог. Керівництво ОВА наголошує на важливості не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та завжди перебувати в укриттях під час ворожих атак.Нагадаємо, у ніч на 23 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку, випустивши по території України понад сотню ударних безпілотників різних модифікацій. Українські захисники неба продемонстрували високу ефективність, нейтралізувавши більшість ворожих повітряних цілей у кількох регіонах країни..

Російські загарбники здійснюють цілеспрямовані дії для штучного створення масштабного спалаху небезпечного інфекційного захворювання у південних регіонах нашої держави. На окупованих землях зафіксовано масове неконтрольоване поховання решток заражених тварин із грубим нехтуванням базовими санітарними правилами.Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.Створення небезпечних скотомогильників у курортній зоніУ розвідці зазначили, що на тимчасово окупованій території Херсонської області російські загарбники навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки. Йдеться про звезення туш інфікованої сибірською виразкою худоби до скотомогильників в окупованому регіоні. Загалом таких об’єктів тут налічується до пів сотні, з них найбільшу загрозу становлять близько десяти, зокрема — скотомогильники, розташовані в районі населених пунктів Асканія-Нова, Скадовськ, Залізничний Порт.Заражених тварин росіяни позбуваються без дотримання жодних санітарних норм. Худоб’ячі туші не спалюють, а просто закопують. Багато об’єктів знаходяться у вкрай занедбаному стані поблизу доріг та населених пунктів — відстань окремих об’єктів до житлової забудови становить менше ніж один кілометр.Ігнорування екологічної безпекиЗа даними ГУР, поховання інфікованої худоби не мають ані глухих огорож, ані інших захисних споруд. Ґрунти на могилах з часом осідають, однак необхідного для забезпечення біологічної безпеки обслуговування скотомогильників російська окупаційна адміністрація не здійснює.Частина об’єктів розташована на територіях з високим рівнем ґрунтових вод, що додатково збільшує ризики поширення збудника сибірської виразки, який може зберігати життєздатність у ґрунті від кількох десятків до сотні років. Безконтрольне поховання інфікованої худоби та ігнорування заходів безпеки на скотомогильниках з боку російських окупантів — пряма загроза для цивільного населення на тимчасово поневолених територіях, а також для аграрного сектору Херсонщини — через підвищену небезпеку зараження ґрунтів і здорових тварин.Провокації "під чужим прапором" та звинувачення УкраїниЯк зазначили у розвідці, навмисне або халатне створення умов для спалаху сибірської виразки — ще один злочин держави-агресора Росії, що може трактуватися як акт біологічного тероризму проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України.Не виключено, що Росія може використати скотомогильники для проведення підривної операції "під чужим прапором", що крім кінетичного впливу на об’єкти концентрації джерел сибірської виразки міститиме також інформаційно-пропагандистську складову — наприклад, звинувачення України у виготовленні чи застосуванні так званої "біологічної" зброї.Нагадаємо, на півночі Житомирської області рятувальники ліквідували лісову пожежу на території природного заповідника "Древлянський", яка виникла внаслідок російських атак..

Російська Федерація розробляє плани з організації збройних провокацій та гібридних нападів на держави Балтійського регіону та Польщу. Головною метою агресивних дій Кремля є залякування західних партнерів та примус до припинення військової підтримки України.Про це повідомляє американський телеканал Fox News із посиланням на дані латвійської розвідки.Загроза гібридної агресії проти країн НАТОЗа даними видання, Москва розглядає варіанти ескалації на європейському континенті, намагаючись підірвати єдність західної коаліції. Для цього російські спецслужби планують використовувати неконвенційні методи впливу, які мають продемонструвати вразливість європейських кордонів."Ми бачимо ознаки того, що Росія готує військові провокації проти країн Балтії або Польщі. Йдеться не про звичайну війну, оскільки зараз Росія до цього не здатна, а про гібридні атаки — із використанням ракет, безпілотників або інших засобів, покликаних надіслати сигнал: припиніть підтримувати Україну, інакше у вас з’являться власні проблеми", — заявили представники латвійської розвідки.Ризик фатальних помилок ПутінаАналітики спецслужб наголошують, що всередині кремлівської вертикалі влади утворився серйозний інформаційний вакуум, який заважає тверезо оцінювати міжнародну ситуацію. Російський диктатор Володимир Путін опинився у повній дезінформації з боку власного оточення."Найбільше занепокоєння викликає ризик прорахунку. Російські державні структури кажуть Путіну те, що він хоче почути, а це створює небезпечне замкнуте коло, яке може призвести до необдуманих і безглуздих рішень", — заявили в латвійській розвідці.Через жорстку цензуру та страх підлеглих, керівник Кремля втратив зв'язок із реальністю."Ми бачимо дедалі більше ознак того, що Путін хоче отримувати лише хороші новини. Він ізольований, і це ще більше ускладнює процес ухвалення рішень, оскільки вони ґрунтуються не на реальній ситуації", — додали в розвідці.Чинний фронт та ефективність санкційЗа оцінками польських дипломатів, задекларовані наміри Москви вже перейшли у практичну фазу на лінії розмежування. Заступник міністра закордонних справ Польщі Марчин Босацький вказав на вбивства, активність безпілотників, кібератаки та напади на об’єкти критичної інфраструктури на території НАТО, включаючи, за його словами, організовану Росією кібератаку на польську енергетичну інфраструктуру, метою якої було "залишити без електрики частину Польщі".Попри войовничу риторику та демонстрацію сили, внутрішня економічна ситуація в Росії продовжує погіршуватися під тиском міжнародних обмежень. Латвійська розвідка також вважає, що західні санкції справляють реальний вплив на Росію, попри публічні заяви Москви про те, що вона успішно впоралася з цим тиском.Нагадаємо, у Кремлі боляче сприйняли ультиматум президента України Володимира Зеленського, який днями було адресовано самопроголошеному керівнику Білорусі Олександру Лукашенку. Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков звинуватив Україну в агресивній поведінці та нагнітанні напруженості..

У кількох регіонах Російської Федерації 23 червня оголосили масштабну повітряну тривогу через загрозу ударів далекобійною зброєю. Екстрене попередження про ракетну небезпеку охопило як прикордонні території, так і області у глибокому російському тилу.Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.Географія повітряної тривоги в РосіїЯк зазначають росЗМІ, екстрені служби та місцева влада країни-агресора оголосили про високий рівень ракетної загрози для значної кількості регіонів. Спочатку режим ракетної небезпеки запровадили на території Воронезької, Липецької, Ростовської та Волгоградської областей. Жителів закликали сховатися у безпечних місцях та не підходити до вікон через ризик можливих ударів.Розширення зони загрози на глибокий тилЗгодом географія тривоги суттєво розширилася, охопивши нові території, які розташовані на значній відстані від кордону. Зокрема, аналогічний режим ракетної небезпеки було оголошено в Астраханській та Владимирській областях. Оголошення тривоги у Владимирській області свідчить про занепокоєння Кремля, оскільки цей регіон розташований у глибокому тилу РФ, безпосередньо поблизу Московської області. Пропагандистські ресурси наразі не уточнюють, що саме стало причиною такого масштабного переполоху в повітряному просторі Росії.Нагадаємо, 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Російська сторона публічно оголосила про початок підготовчого процесу до чергового етапу обміну військовополоненими та цивільними громадянами з Україною. За твердженням представників країни-агресора, відповідні заходи та двосторонні переговори можуть бути зорганізовані вже у найкоротші терміни.Про це повідомила уповноважена з прав людини Російської Федерації Яна Лантратова, яку цитують російські ЗМІ.Анонс зустрічі омбудсменівУ Росії заявили про підготовку нового обміну полоненими та цивільними особами з Україною. Як зазначає російська уповноважена з прав людини Яна Лантратова, гучний гуманітарний захід має всі шанси відбутися вже найближчим часом. Чиновниця наголосила, що під час майбутнього процесу повернення громадян планується її особиста зустріч з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем."Найближчим часом відбудеться ще одна особиста зустріч [з омбудсменом України Дмитром Лубінцем]. Наша зустріч буде відбуватися під час обміну військовополоненими та цивільним населенням", — сказала Лантратова.Відсутність деталей та позиція КиєваЖодних інших конкретних подробиць стосовно точної або орієнтовної дати проведення обміну, загальної кількості людей, яких планують повернути, чи форматів майбутніх перемовин російська сторона наразі не навела. Російські урядовці традиційно обмежуються лише загальними фразами про підготовку.Водночас жодних офіційних підтверджень щодо підготовки чи узгодження нового обміну від української сторони наразі не надходило. Координаційний штаб та український омбудсмен зазвичай не коментують переговорний процес до моменту безпосереднього повернення людей додому з безпекових міркувань.Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна і країна-агресорка Росія домовилися розпочати верифікацію списків військовополонених і цивільних заручників для проведення подальших обмінів полоненими..

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

У вівторок, 23 червня, президент Володимир Зеленський привітав бійців Центру спеціальних операцій "Альфа" Служби безпеки України з їхнім професійним святом. Глава держави відзначив винятковий внесок спецпризначенців у боротьбу з агресором, наголосивши на їхній надзвичайній ефективності як на лінії фронту, так і у глибокому тилу ворога.Про це йдеться у Telegram-каналі українського лідера.Неймовірна статистика знищення ворогаЗеленський зазначив, що сьогодні день Центру спеціальних операцій "Альфа" Служби безпеки України: професійних, сміливих і вмотивованих воїнів, які щодня виконують складні й важливі завдання заради безпеки України. Президент наголосив, що за часи протистояння повномасштабному вторгненню бійці підрозділу зуміли ліквідувати колосальну кількість живої сили та техніки супротивника."На рахунку воїнів до 20% усіх втрат ворожої піхоти", — заявив Володимир Зеленський.Глава держави назвав цей показник високим рівнем ефективності, який красномовно говорить сам за себе. Окрім ураження особового складу, спецпризначенці СБУ успішно перетворили на брухт тисячі одиниць різноманітної військової техніки російських загарбників.Удари у глибокому тилу РосіїОкрему увагу президент звернув на розширення географії дій українських спецпризначенців. Завдяки успішному впровадженню далекобійних операцій бійці "Альфи" змушують Росію відчувати наслідки власної агресії далеко від лінії фронту в глибокому російському тилу. Зеленський заінтригував майбутніми планами оборонців, зазначивши, що попереду на окупантів чекає ще більше успішних операцій.Глава держави висловив глибоку вдячність кожному воїну ЦСО "Альфа" за службу й результати для країни. Він також закликав вшанувати вічною шаною та вдячністю усіх спецпризначенців, які віддали свої життя, захищаючи Україну від російської навали.Нагадаємо, у День батька президент Володимир Зеленський звернувся до українців із щемливим привітанням, наголосивши, що роль тата полягає у захисті та забезпеченні безпеки для родини..

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен виступила проти передчасного відновлення дипломатичних контактів із Російською Федерацією. Попри активні обговорення всередині Європейського Союзу, Гельсінкі наполягає на відсутності реальних передумов для початку будь-якого діалогу з країною-агресором.Про це повідомляє фінське видання Yle.Потреба у спільній європейській стратегіїПопри дискусії в ЄС щодо можливого відновлення контактів, очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен вважає, що наразі не настав час для переговорів із Росією. Дипломатка закликала європейські країни до консолідації та чіткого планування подальших кроків."Важливо спочатку узгодити наші цілі, а також те, як ми хочемо діяти. Ми вже досить далеко просунулися в цьому питанні", — сказала Валтонен.Це питання раніше обговорювалося на саміті ЄС. Більшість лідерів союзу, включаючи прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, вважають, що зараз не слушний час. Раніше президент країни Александер Стубб також заявив, що Європа має налагодити контакти з Росією протягом двох місяців.Умови для відновлення дипломатичних контактівВалтонен повідомила, що налагодження контакту залежить від подій на лінії фронту та ситуації в Україні загалом, але насамперед від реального прагнення миру з боку Росії. Поки що Москва не демонструє жодної готовності до конструктивних дій."Жодних подібних ознак не спостерігалося, попри те, що становище Росії у військовому та економічному плані значно погіршилося", — додала глава МЗС.Попри це, Валтонен вважає, що російська сторона рано чи пізно почне виявляти готовність до переговорів. За словами глави фінського МЗС, одним із місць, де можна ширше поглянути на ситуацію, стане липневий саміт НАТО в Туреччині.Нагадаємо, у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй Сполучені Штати виступили з жорсткою заявою на адресу Кремля, закликавши негайно припинити бойові дії в Україні та розпочати переговори. Американський дипломат Ден Негря підкреслив, що Москва щомісяця втрачає десятки тисяч військових, а її ресурси стрімко вичерпуються. .

У ніч на 23 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку, випустивши по території України понад сотню ударних безпілотників різних модифікацій. Українські захисники неба продемонстрували високу ефективність, нейтралізувавши більшість ворожих повітряних цілей у кількох регіонах країни.Про це повідомляє пресслужба Повітряних сил Збройних сил України.Масштаби повітряної атаки РосіїЗа даними військових, починаючи з 18:00 22 червня та протягом усієї ночі противник атакував Україну 135 ударними БпЛА. Серед них зафіксовано безпілотники типу "Шахед", зокрема реактивні модифікації, а також дрони "Гербера", "Італмас" та спеціальні дрони-імітатори типу "Пародія". Запуск повітряних цілей Росія здійснювала з кількох напрямків, зокрема з Орла, Курська, Брянська, Приморсько-Ахтарська та Міллерово.Робота української ППОДо відбиття чергової масованої атаки загарбників було залучено значні сили. Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ), підрозділи безпілотних систем, а також мобільні вогневі групи Сил оборони України.За попередніми даними, станом на 08:00 протиповітряною обороною було збито або подавлено 118 ворожих БпЛА типу "Шахед", "Гербера", "Італмас" та дронів інших типів. Робота захисників неба тривала на Півночі, Півдні та Сході країни.Влучання та наслідки падіння уламківПопри результативну роботу протиповітряної оборони, повністю уникнути пошкоджень не вдалося. На жаль, зафіксовано влучання 13 ударних БпЛА на 11 локаціях. Крім того, зафіксовано падіння збитих безпілотників та їхніх уламків на трьох локаціях. Громадян закликають залишатися пильними та перебувати в укриттях, оскільки станом на ранок атака триває і в повітряному просторі ще перебуває декілька ворожих БпЛА.Нагадаємо, російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

За минулу добу понеділка, 22 червня, на різних ділянках фронту зафіксовано 221 бойове зіткнення. Українські воїни відбивали атаки російських загарбників, ліквідувавши майже 1 400 загарбників.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.За даними військових, вчора противник здійснив 80 авіаційних ударів, скинувши 261 керовану авіабомбу. Крім того, застосував 9591 дрон-камікадзе та здійснив 2957 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ, зокрема 42 — із реактивних систем залпового вогню. За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 11 районів зосередження живої сили противника, чотири артилерійські системи, три пункти управління БпЛА.Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося два боєзіткнення з противником, агресор здійснив 69 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема два — із застосуванням РСЗВ. На Південно-Слобожанському напрямку противник 12 разів атакував позиції наших підрозділів в напрямку населених пунктів Вільча, Козача Лопань, Симинівка, Покаляне, Бочкове, Колодязне та в районі населеного пункту Стариця.На Куп’янському напрямку ворог два рази атакував, в напрямку Кучерівки та Глушківки.На Лиманському напрямку противник 20 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районах населених пунктів Новоселівка, Новомихайлівка, Копанки та у бік Борової, Дробишевого, Озерного, Лимана, Діброви.На Слов’янському напрямку противник штурмував 16 разів, поблизу Різниківки, Калеників, Закітного та в бік населених пунктів Рай-Олександрівка й Крива Лука.На Краматорському напрямку окупанти один раз атакували поблизу населеного пункту Никифорівка.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 14 атак, поблизу населених пунктів Костянтинівка, Іванопілля, Плещіївка, Іллінівка, Софіївка.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 28 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Родинське, Василівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Дорожнє та в бік населених пунктів Сергіївка, Муравка, Шевченко, Вільне, Матяшеве.На Олександрівському напрямку загарбники проводили три штурмові дії, в районах Січневого, Вербового та Нового Запоріжжя, отримали відсіч.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 22 атаки у районах населених пунктів Добропілля, Злагода, Оленокостянтинівка та у бік Гуляйпільського, Гіркого, Воздвижівки, Цвіткового, Староукраїнки, Чарівного.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили спробу противника просунутися вперед в районі Степового.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.Втрати Росії у війніЗагальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 23 червня 2026 року орієнтовно склали:особового складу — близько 1 394 530 (+1 390);танків — 12 050 (+0);бойових броньованих машин — 24 812 (+7);артилерійських систем — 44 604 (+74);реактивних систем залпового вогню — 1 887 (+1);засобів протиповітряної оборони — 1 437 (+0);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);безпілотників оперативно-тактичного рівня — 368 015 (+1 851);наземних робототехнічних комплексів — 1 719 (+7);кораблів / катерів — 33 (+0);підводних човнів — 2 (+0);автомобільної техніки й автоцистерн — 110 827 (+626);спеціальної техніки — 4 329 (+8).крилатих ракет — 4 787 (+0);Нагадаємо, за минулий тиждень Росія випустила по Україні понад 4000 засобів повітряної атаки, спричинивши масштабні трагедії у Запоріжжі та на Полтавщині. На тлі кривавого терору Володимир Зеленський заявив про результативність міжнародних самітів щодо термінового постачання ракет для протиповітряної оборони..

Російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Наслідки ворожих прильотів у містіЯк уточнили надзвичайники, ввечері 22 червня Росія вкотре обстріляла місто. Авіаційний удар загарбників прийшов по цивільній інфраструктурі, влучання зафіксовано на трьох локаціях. Через атаку троє людей отримали поранення різного ступеня важкості. На одній із постраждалих локацій загорівся тролейбус, який зазнав суттєвих пошкоджень.. Робота екстрених службНа місця подій оперативно прибули профільні підрозділи рятувальників, які розпочали ліквідацію наслідків російського обстрілу. Фахівці ДСНС ліквідували всі осередки загоряння. Жителям міста надається необхідна медична та психологічна допомога.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..
