Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів про зустріч із представниками Володимира Зеленського. Він вважає, що потрібно домовлятися, та запевнив, що не хоче втягуватися у війну.Білоруського диктатора Олександра Лукашенка цитує державна агенція БЕЛТА."Ось на цьому місці нещодавно були представники Зеленського. Я їм прямо сказав: "Хлопці, ви передайте своєму президенту: якщо він думає, що можна так ось із нами розмовляти та ще втягнути нас у війну, то він повинен розуміти, що якість війни миттєво зміниться. Це війна буде зовсім іншою", — заявив він.За його словами, Мінськ отримав відповідь від Києва: мовляв, Зеленський це розуміє. Тому краще домовлятися суттєво.Лукашенко наголосив, що Білорусі не потрібно втягуватися у війну. Він запевни, що "тисячу разів" обговорював цю тему з Володимиром Путіним."Ну як воювати проти українців тут, якщо з того боку територіальні війська здебільшого? Ми що, будемо в цих механізаторів, доярок і робітників, що входять до складу територіальних військ, стріляти, які не хочуть воювати з білорусами? Ми також не хочемо з українцями воювати", — сказав білоруський диктатор.Він акцентував, що білоруська позиція миролюбна, але в будь-якій ситуації Білорусь буде з Росією поруч, адже "цим дуже дорожить"."Інакше бути не може! Ми розуміємо, що може статися, якщо Захід знову сюди влізе та переможе. Я не кажу про Україну. Ну яка Україна? Не про Україну йдеться. Ми розуміємо, з ким ми воюємо. Хочуть миру — домовляймося по суті. Нам війна не потрібна. Нам і земель вистачає, і нашої економіки вистачає, і проблем вистачає. Тому жодної конфронтації. Не треба тут порошити. Мир і лише мир. Але з повною гарантією, що вони не гратимуться з нами", — підсумував Олександр Лукашенко.Нагадаємо, вчора Володимир Зеленський розповідав, що на території Білорусі перестали працювати ретранслятори, які Росія використовувала для атак України безпілотниками. Їх вимкнення зафіксовано від початку цього тижня..

Під час зустрічі американського президента Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна в Анкориджі в серпні минулого року жодних офіційних домовленостей щодо України не досягнули.Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо під час спілкування з журналістами.Він зазначив, що на саміті Трампа та Путіна на Алясці "прозвучали лише пропозиції, а не угоди" щодо завершення війни."На Алясці кожна зі сторін зробила лише пропозицію. Жодної угоди там ніколи не підписували", — наголосив державний секретар США.Він додав, що американці зберігають готовність відігравати конструктивну роль у врегулюванні війни Росії проти України.Раніше помічник президента Росії Юрій Ушаков заявляв, що Росія більше не чекає на виконання обіцянок США, звинувачує Вашингтон у невиконанні своєї частини "розумінь" і прагне винятково власної "перемоги".Своєю чергою, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав саміт в Анкориджі американським "вивертом", який нібито потрібен був США лише для того, щоби виграти час для переозброєння української армії.Натомість президент Франції Еммануель Макрон заявив, що президент США Дональд Трамп і російський диктатор Володимир Путін планували масштабний розподіл територій України під час зустрічі в Анкориджі минулого року.За його словами, ситуацію врятувало рішуче втручання Європи. В середині серпня 2025 року спеціальна делегація терміново вилетіла до США. Європейські лідери поставили ультиматум. Вони назвали таку угоду неможливою.Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що український лідер Володимир Зеленський "доволі добре справляється" у війні з Росією й утримує свої позиції..

Україна завдяки своїм активним діям створила "вікно можливостей" у війні проти Російської Федерації. Однак його не вдасться тримати "відчиненим" вічно, тому варто цією можливістю скористатися якомога швидше.Про це заявила заступниця генерального секретаря НАТО Радмила Шекеринська під час виступу на конференції з питань відновлення України, її цитує "Європейська правда".Вона зазначила, що Україні вдалося "переломити хід війни", і це видно не лише на полі бою, а й в ударах по Москві та Санкт-Петербургу."Ми також бачимо це, аналізуючи поведінку Росії. Щоразу, коли вони бачать слабкість, саме тоді вони завдають удару", — додала заступниця генсека.За її словами, росіяни націлюються на цивільну й енергетичну інфраструктуру, завдають ударів по релігійних об’єктах, що входять до списку ЮНЕСКО."Тобто після всіх тих похвал на адресу християнства та православ’я вони в підсумку бомблять священне місце. Але це не є ознакою їхньої сили. Це ознака їхньої слабкості", — сказала Шекеринська.Вона акцентувала, що "вікно можливостей" відкрилося завдяки тому, що українці мають не лише мужність, а й винахідливість, досвід, нову стратегічну концепцію, а також отримали потрібну підтримку в певний момент.Однак Шекеринська застерегла, що це "вікно можливостей" не є необмеженим у часі."Такі вікна можливостей створюються ціною багатьох жертв, але вони не залишатимуться відкритими вічно. Отже, моє головне послання полягає в тому, що ми маємо скористатися цією нагодою та підтримувати Україну в її пріоритетах", — підсумувала заступниця генсека НАТО.Нагадаємо, що, за інформацією американського телеканалу Fox News, Росія розробляє плани з організації збройних провокацій та гібридних нападів на держави Балтійського регіону та Польщу. Головною метою агресивних дій Кремля є залякування західних партнерів і примус до припинення військової підтримки України..

У четвер, 25 червня, російські окупанти вдарили по Дружківці Донецької області авіабомбами. Постраждали місцеві мешканці.Про це повідомила Донецька обласно прокуратура. За даними слідства, об 11:30 окупанти скинули на місто три авіабомби "ФАБ-250" з УМПК.Внаслідок атаки загинула 56-річна жінка. Крім того, поранено 68-річного чоловіка та трьох жінок віком 51, 58, 67 років. Попередньо, у потерпілих діагностовано мінно-вибухові травми й осколкові поранення. Їм надається медична допомога."За процесуального керівництва Краматорської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України)", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Вночі 25 червня Збройні сили України завдали потужних ударів по країні-агресорці. Уражено важливі цілі ворога.Про це повідомив президент Володимир Зеленський."Наші далекобійні операції — це послідовні точні відповіді на затягування Росією війни та удари по українських містах і громадах", — наголосив гарант.За його словами, сьогодні вночі підрозділи Сил оборони уразили нафтобазу "Полтавська" у Краснодарському регіоні. Відстань до цілі — близько 300 кілометрів від лінії фронту.До того ж вранці безпілотники Служби безпеки вдарили по двох НПЗ в Уфі — "Башнефть-Уфанефтехим" і "Башнефть-Новойл". Вони розташовані за 1500 кілометрів від лінії фронту."Виконуємо план наших далекобійних санкцій. Дякую всім українським воїнам, які забезпечують нашу влучність. Росіянам варто думати про справжню дипломатію, а не намагатися знову когось обдурити чи виграти час. Війну потрібно завершувати", — додав Зеленський.Нагадаємо, раніше Зеленський заявляв, що Україна знищила понад 60 тисяч тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту Росії поблизу Санкт-Петербурга під час нещодавніх атак.Додамо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Також вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Європа підтримує Україну заради захисту свободи та безпеки на континенті.Таку заяву він зробив під час виступу на Конференції з відновлення України в польському Гданську, передає "Радіо Свобода". Так, німецький канцлер звернувся до прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска та нагадав про історичний шлях, який пройшли обидві країни після трагічних подій ХХ століття."Дональде, ти нагадав нам, що понад 87 років тому саме тут, за кілька хвилин їзди звідси, розпочалася Друга світова війна. 35 років тому Німеччина і Польща підписали Договір про добросусідство. Ця річниця є знаковою для німецько-польських відносин. Дорогий Дональде, протягом цих 35 років поляки й німці довели, що навіть після жахливих злочинів, які німці скоїли в Польщі та проти польського народу між 1939 і 1945 роками, мир, добросусідство і дружба можливі. Я глибоко вдячний польському народові за це", — зазначив Мерц.Канцлер наголосив, що сьогодні європейські країни об’єднані не лише прагненням захистити власну безпеку та добробут, а й необхідністю відстоювати свободу."Ми, європейці, стоїмо пліч-о-пліч не лише для того, щоб захищати безпеку чи добробут на нашому континенті. Ми стоїмо пліч-о-пліч, щоб захищати свободу в Європі. Саме тому ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною", — наголосив він.Крім того, Мерц зауважив, що безпека України є ключовою передумовою для її успішної відбудови. За його словами, Німеччина продовжить підтримувати Україну, зокрема шляхом постачання сучасних систем протиповітряної оборони. Канцлер додав, що зміцнення обороноздатності України безпосередньо впливає на безпеку всієї Європи.Нагадаємо, раніше німецький канцлер Фрідріх Мерц рішуче виступив за невідкладний початок предметного діалогу та відкриття першого переговорного кластера щодо євроінтеграції України. Очільник уряду наголосив, що будь-які суперечки між Києвом та Будапештом мають розглядатися виключно в окремому порядку і не повинні гальмувати загальноєвропейський процес..

Збройні сили України підняли синьо-жовтий прапор на Кінбурнській косі. Ворог відступає зі своїх позицій.Про це повідомили у Регіональному управлінні Сил територіальної оборони "Південь" ЗС України.Зазначається, що Сили оборони Півдня змусили окупантів відступити із займаних позицій, відбувається евакуація вцілілого особового складу, окупанти залишають свої рубежі оборони."Ми не зупиняємося! Колись наші танки все ж дійдуть до Джанкоя!" — додали військові.Зауважимо, раніше війська країни-агресорки заявили про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області. Проте, за даними українських воїнів ця інформація не відповідає дійсності.Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

У четвер, 25 червня, російські загарбники обстріляли об'єкти "Укрзалізниці" на Сумщині та Запоріжжі. Загинув працівник.Про це повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський. За його словами, ворог продовжив прицільно бити по локомотивах.Посадовець запевнив, що на Сумщині завчасно вдалось евакуювати бригади, тому ніхто з персоналу не постраждав. Водночас у Запоріжжі є жертва. Як пояснив Перцовський, машиніст встигнув перейти в безпечне місце, а от помічника машиніста, який перебував у задній кабіні, врятувати не вдалося."Всі деталі опрацьовуються. Рятуємо десятки залізничних команд щотижня, але і кожне життя , яке забрав ворог — трагедія, яка назавжди з нами і яку ніколи не виправити. Ми поруч із рідними і близькими, наша максимальна підтримка і допомога", — додав він.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Норвезька гуманітарна організація Norwegian People’s Aid тимчасово зупинила всі поточні операції з розмінування в Україні. Рішення ухвалили після російського удару на Херсонщині, внаслідок якого загинули двоє співробітників організації, ще четверо дістали поранення.Про це повідомила Norwegian People’s Aid. Атака сталася 24 червня близько 12:50 у селі Новопетрівка Високопільської громади. Усі загиблі та постраждалі були громадянами України.Один із працівників, 24-річний фахівець із розмінування, загинув на місці. Другого, 25-річного співробітника, у критичному стані доправили до лікарні, де він помер від отриманих травм.Ще четверо членів команди зазнали поранень середньої тяжкості. За даними організації, загрози їхньому життю наразі немає.Обставини удару перевіряютьУ Херсонській обласній військовій адміністрації заявили, що працівників гуманітарної організації атакували російською ракетою "Іскандер-М". Водночас Norwegian People’s Aid зазначила, що продовжує перевіряти цю інформацію та встановлювати точні обставини удару.Після атаки організація негайно призупинила роботи з розмінування по всій Україні, щоб убезпечити персонал. Її українська програма наразі зосереджена на реагуванні на кризу та підтримці постраждалих колег і їхніх родин.Генеральний секретар Norwegian People’s Aid Раймонд Йохансен заявив, що напад демонструє небезпеку роботи гуманітарних працівників під час війни:"Ця атака показує, наскільки небезпечно бути гуманітарним працівником під час війни. На жаль, це частина тривожної тенденції: гуманітарні організації, такі як наша, захищені міжнародним правом, але стають мішенню все частіше. Зрештою, це впливає на цивільне населення, яке залежить від нашої допомоги".Зазначимо, Norwegian People’s Aid розпочала роботу в Україні у 2022 році. Організація займається гуманітарним розмінуванням, очищенням територій від вибухонебезпечних предметів і навчанням населення правилам мінної безпеки. Також вона реалізує програми захисту цивільних і протидії сексуальному та гендерно зумовленому насильству.Про терміни відновлення операцій із розмінування в Україні організація поки не повідомила.Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що російські загарбники здійснюють цілеспрямовані дії для штучного створення масштабного спалаху небезпечного інфекційного захворювання у південних регіонах нашої держави. На окупованих землях зафіксовано масове неконтрольоване поховання решток заражених тварин із грубим нехтуванням базовими санітарними правилами..

У четвер, 25 червня, російські окупанти атакували Суми. Ворог поцілив по автозаправній станції.Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. За його словами, через ворожі удари госпіталізували двох працівників АЗС. Попередньо, у них неважкі ушкодження.Також постраждало подружжя, яке перебувало поруч із місцем удару. Їм надали допомогу без ушпиталення.За словами посадовця, росіяни системно б’ють по об’єктах паливної інфраструктури в регіоні, аби ускладнити логістику та забезпечення громад пальним. За червень відбулося 13 атак по АЗС області."Ситуація на контролі. Ми на зв’язку з керівництвом АЗС у регіоні та профільними службами. У разі ускладнення ситуації маємо напрацьовані рішення, необхідні для забезпечення потреб громад. Водночас бачимо, що паливна інфраструктура залишається серед цілей ворога. Тому прошу всіх бути уважними: під час повітряної тривоги та загроз ударів не перебувайте поруч із АЗС, критичною чи промисловою інфраструктурою. Переходьте в укриття або інші безпечніші місця", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Країна-агресорка Росія посилює тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Головна мета Москви — домогтися більш активної участі Мінська у війні Росії проти України. Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, білоруський лідер продовжує чинити опір вимогам Москви, намагаючись зберегти підтримку Росії та залишки суверенітету своєї країни.Як відзначили аналітики, за даними джерел видання The Wall Street Journal, Кремль прагне отримати дозвіл на активніше використання території Білорусі для ведення війни. Зокрема, Москва хоче запускати безпілотники по Україні з білоруської території та розширити лінію фронту на заході, щоб змусити Київ перекидати частину сил до кордону з Білоруссю. Кремль також погрожує Мінську припиненням фінансової підтримки у разі відмови виконувати ці вимоги.Водночас російська влада продовжує просувати тезу про нібито загрозу для Білорусі з боку України. Експерти інституту зауважили, що речник Кремля Дмитро Пєсков 24 червня заявив, що РФ завжди підтримуватиме Білорусь та захищатиме її від зовнішніх загроз, зокрема українських, посилаючись на союзницькі відносини між двома країнами. Попри це, Лукашенко продовжує уникати повного залучення Білорусі до війни."Натомість Мінськ намагається збалансувати підтримку Білорусі Росією та збереження залишків деградованого суверенітету Білорусі. Лукашенко чинить опір тому, щоб дозволити Росії задіяти Збройні сили Білорусі для підтримки російських операцій в Україні або повномасштабно завербувати білорусів до російської армії з 2022 року. Лукашенко та інші високопосадовці Білорусі, зокрема, продовжують уникати прийняття кремлівської позиції, яка зображує Україну як загрозу для Білорусі. Лукашенко продовжує гальмувати та відхиляти посилені спроби Кремля втягнути Білорусь у війну в Україні, зберігаючи при цьому відносно нейтральну риторику щодо України", — додали у ISW.Нагадаємо, раніше Обʼєднаний перехідний комітет Білорусі опублікував звернення, в якому заявив, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Додамо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявляла, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 232 бойових зіткнення. Збройні сили України завдали потужних втрат армії країни-агресорки.Про це свідчать дані Генерального штабу ЗСУ."За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили дев’ять районів зосередження живої сили противника, один пункт управління БпЛА та ще два інших важливих об’єкти противника", — йдеться у повідомленні.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.06.26 орієнтовно склали:особового складу — близько 1 397 060 (+1 270) осіб;танків — 12 057 (+1);бойових броньованих машин — 24 818 (+2);артилерійських систем — 44 731 (+67);РСЗВ — 1 893 (+4);засоби ППО — 1 443 (+3);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 728 (+2);БпЛА оперативно–тактичного рівня — 371 882 (+1 994);крилаті ракети — 4 787 (+0);кораблі / катери — 33 (+0);підводні човни — 2 (+0);автомобільна техніка та автоцистерни — 111 707 (+450);спеціальна техніка — 4 339 (+6).Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося сім боєзіткнень з противником, агресор здійснив 62 обстріли позицій наших військ та населених пунктів.На Південно-Слобожанському напрямку противник 11 разів атакував позиції наших підрозділів в районах населених пунктів Ветеринарне, Стариця, Синельникове та у бік населених пунктів Лиман, Ізбицьке, Вільча, Колодязне.На Куп’янському напрямку ворог два рази атакував, в напрямку Новоосинового та в районі Западного.На Лиманському напрямку противник 16 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи у бік населених пунктів Шийківка, Дробишеве, Лиман, Озерне, Новоселівка, Діброва.На Слов’янському напрямку противник штурмував 19 разів, поблизу Закітного, Різниківки, Калеників та в бік Рай-Олександрівки, Кривої Луки.На Краматорському напрямку окупанти один раз атакували поблизу Тихонівки.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 19 атак, поблизу населених пунктів Іванопілля, Іллінівка та в напрямку Костянтинівки.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 32 штурмові дії агресора в районах населених пунктів Сухецьке, Новоолександрівка, Гришине, Котлине, Дорожнє, Родинське, Удачне, Новопідгородне, Філія та у бік населених пунктів Білицьке, Шевченко, Сергіївка, Новопавлівка.На Олександрівському напрямку наступальних дій ворога не зафіксовано.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 13 атаки у бік населених пунктів Гірке, Добропілля, Воздвижівка, Староукраїнка, Гуляйпільське та Чарівне.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили одну спробу противника просунутися вперед в районі Щербаків.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.. Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що український лідер Володимир Зеленський "досить добре справляється" у війні з Росією та утримує свої позиції.Таку заяву Трамп зробив під час зустрічі з генсекретарем Північноатлантичного альянсу Марком Рютте у Білому домі.Зокрема, у ході пресконференції у американського лідера поцікавилися, чи Україна зараз перемагає у війні з Росією. Своєю чергою, Трамп наголосив, що Україна має сильний народ, а "Зеленський працює досить добре та утримує свої позиції. Справи в нього йдуть непогано"."Він (Зеленський, — ред.) досить добре справляється, як не крути, він принаймні тримається. Багато людей гине з обох боків, але я думаю, що він справляється досить добре. Треба сказати, що він сміливий, у нього чудове обладнання, і в нього чудові люди, у нього — бійці", — відповів Трамп.Зауважимо, заступник державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань і свободи віросповідання Джеремі Левін заявляв, що Сполучені Штати Америки планують приєднатися до європейських партнерів щодо відновлення повноцінного санкційного тиску проти Росії. У Вашингтоні вважають, що Україна перемагає у війні, а динаміка бойових дій суттєво змінилася на користь українських сил.Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли про позицію американської адміністрації, яка вважає, що Україна може діяти жорсткіше, аби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Києву начебто вдалося заручитися підтримкою президента Дональда Трампа..

Сили оборони України не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."На півдні нашої країни, в Криму, на Донеччині та Луганщині ми не дозволяємо Росії використовувати наші землі як інструмент затягування війни та на перетворення їхнього наступу на безкінечний", — зазначив він.Український президент окремо наголосив на важливості операції щодо тимчасово окупованого Криму."Наша операція, зокрема, щодо Криму, чітко прорахована", — наголосив він.Володимир Зеленський додав, що перебіг подій підтверджує правильність обраного підходу.За його словами, під час консультацій із партнерами в межах G7 Україна обговорила додаткові рішення, реалізація яких залежить від міжнародної підтримки."Якщо саме те, про що ми говорили з партнерами в межах G7, в України з'явиться, й це залежить від рішення партнерів, то ми оперативно забезпечимо умови, коли Росія буде змушена обрати мир", — заявив президент України.Він зауважив, що Україна розраховує на позитивну відповідь союзників і наголосив, що партнери добре розуміють, про які саме потреби української сторони йдеться.Як відомо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, в Севастополі відбувся удар по Балаклавській ТЕС.Нагадаємо, Володимир Зеленський також заявив, що розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни..

Сполучені Штати Америки планують приєднатися до європейських партнерів щодо відновлення повноцінного санкційного тиску проти Росії. У Вашингтоні вважають, що Україна перемагає у війні, а динаміка бойових дій суттєво змінилася на користь українських сил.Про це заявив заступник державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань і свободи віросповідання Джеремі Левін під час виступу на "Українському обіді" перед конференцією з відбудови України в Гданську.За його словами, успіхи ЗСУ є результатом постійної співпраці між українською армією й оборонними секторами партнерів. Зараз ситуація на фронті кардинально відрізняється від тієї, що була на початку повномасштабного вторгнення."Я пам’ятаю, як і всі ви, що на початку війни кожна зима фактично була певним перепочинком для України. Тепер ситуація протилежна. Коли погода сприятлива, наступ ведуть українці, а росіяни чекають зими, щоби здійснювати свої боягузливі атаки на енергетичну інфраструктуру", — сказав Левін.Він додав, що Україна вже змінила цю динаміку, тож тепер сама завдає ударів по російських енергетичних об'єктах. Окрім того, нещодавній саміт G7 продемонстрував широкий консенсус між лідерами США, України та Європи, що підтверджує здатність країни адаптуватися та перемогти.Левін зазначив, що американські обмеження щодо російської нафти знову активно діють. Тимчасове послаблення санкцій запроваджувалося лише для того, щоби допомогти західним економікам упоратися з кризою в Ормузькій протоці.Наразі команда Білого дому працює над мирною угодою щодо протоки, що дозволить повернутися до повноцінного санкційного тиску.Окрему увагу заступник держсекретаря приділив ролі Тегерана у війні. Оскільки іранський режим постачає російському диктатору Володимиру Путіну дрони типу "Шахед", США налаштовані досягнути довгострокового вирішення цієї проблеми. За словами чиновника, Іран за жодних умов не повинен отримати ядерну зброю.Джеремі Левін також оголосив про виділення додаткової підтримки для України. Від минулої осені США надали 1,5 мільярда доларів невійськової допомоги. Ці кошти спрямовані на гуманітарну, енергетичну й економічну сфери. До підтримки також активно долучається американський приватний сектор. Водночас Вашингтон продовжує закликати європейські країни збільшувати власні внески у відновлення України.Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли про позицію американської адміністрації, яка вважає, що Україна може діяти жорсткіше, аби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Києву начебто вдалося заручитися підтримкою президента Дональда Трампа..
