У середу, 24 червня, посеред дня російські загарбники вдарили по пляжу в Запоріжжі. Серед постраждалих — троє дітей. Їм надається відповідна медична допомога.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров."Поранено чотири людини, з них троє дітей. Кожному надається медична допомога", — написав він у своєму Telegram-каналі.Запорізький посадовець також уточнив, що пошкоджено автівки та заклад харчування, що нині не функціонує.Очільник військової адміністрації Запорізької області показав наслідки ворожої атаки на Запоріжжя.. Раніше він інформував, що російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.Іван Федоров також попереджав про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

У середу, 24 червня, російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.. Раніше Іван Федоров інформував, що три людини поранені внаслідок ворожого удару по Запорізькому району."Російські керовані авіабомби зруйнували приватні будинки та господарські будівлі у Новомиколаївці. Поранення отримала родина — чоловіки 66 і 38 років, а також 60-річна жінка. Їм надається необхідна допомога", — констатував очільник військової адміністрації Запорізької області.Минулої доби одна людина загинула та 12 отримали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю, Запорізькому та Пологівському районах, при цьому протягом доби окупанти завдали 1 021 удар по 38 населених пунктах Запорізької області.Прямо зараз Іван Федоров попередив про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року.Таку інформацію оприлюднили журналісти агенції Reuters, які послалися на аналіз двох компетентних у цій галузі джерел."Зупинка роботи цього НПЗ ускладнює зусилля Росії щодо боротьби з дефіцитом палива. На ремонт знадобиться щонайменше півроку", — наголосили співрозмовники медійників.У Reuters зазначили, що компанія "Газпромнефть", яка володіє Московським нафтопереробним заводом, не відповіла на запит про коментар.Як відомо, в ніч на 18 червня та зранку безпілотники здійснили атаку на Москву. Однією з ключових цілей удару став Московський нафтопереробний завод у районі Капотня.Згодом президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Сили оборони уразили Московський НПЗ. Він наголосив, що такі удари мають продемонструвати Росії необхідність припинення війни.У Генштабі ЗСУ поінформували, що внаслідок атаки підприємство повністю зупинило роботу. Військові заявили, що завод припинив перероблення нафти через значні пошкодження чотирьох великих резервуарів і технологічного обладнання.Нагадаємо OSINT-аналітики повідомили, що в Москві на дахах цивільних будівель продовжують установлювати нові комплекси протиповітряної оборони "Панцир-СМД-Е". Таким чином посилюють систему оборони столиці країни-агресорки Росії.Зокрема, один із комплексів розмістили поруч із ринком "Садовод" — за декілька сотень метрів від Московського НПЗ, який раніше атакували Сили оборони України..

Україна знищила понад 60 тисяч тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту Росії поблизу Санкт-Петербурга під час нещодавніх атак.Про це повідомив президент Володимир Зеленський за результатами доповіді очільника Головного управління розвідки Міністерства оборони України."Передусім обговорили виконання плану наших далекобійних санкцій проти Росії за цю війну та кроків, що необхідні для наближення миру. Зокрема, серед нещодавніх результативних уражень на території окупанта варто відзначити ліквідацію більш ніж 60 тисяч тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту неподалік Петербурга. Окрім цього, аналіз, що був проведений воєнною розвідкою, підтвердив досягнення необхідних цілей із переліку російських воєнних виробництв. Сили оборони України влучно уразили російські підприємства, які виробляють радіоелектроніку та інші критичні компоненти для потреб російської армії", — наголосив він.За його словами, також розвідка здобула внутрішні російські документи з реальною оцінкою наслідків українських далекобійних санкцій. Крім того, були зафіксовано переміщення систем ППО з російських регіонів у Москву та до Керченського мосту. Як відзначив гарант, саме ці два периметри росіяни отримали команди захищати за рахунок послаблення інших напрямків на своїй території та на тимчасово окупованій території України."Була окрема доповідь про стан російського ракетного виробництва та стратегічної воєнної авіації. Готуємо нові наші цілком справедливі кроки у відповідь на затягування Росією війни та удари по території України. Важливо, щоб до якнайбільшої кількості росіян дійшло розуміння, що війну затягує саме відмова російського керівництва від дипломатії. Україна надала змістовні дипломатичні пропозиції. Дякую всім, хто захищає нашу державу і людей!" — резюмував президент.Нагадаємо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Додамо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Війська країни-агресорки заявили про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області. Проте ця інформація не відповідає дійсності.Про це повідомило угруповання військ "Курськ"."Поширена російськими пропагандистами інформація про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області підрозділами ГВ "Сєвєр" є вигадкою", — йдеться у повідомленні.Зазначається, що населений пункт перебуває під повним контролем Сил оборони України і розташований у глибокому тилу наших позицій. Жодних штурмових дій чи присутності ворога в цьому районі немає."Повідомлення про бої за участі 71 бригади це чергова маніпуляція російських штабних фантазерів, які навмання беруть назви українських підрозділів і вписують їх на карту, малюючи стрілочки своїх "наступів". Очевидно, втомившись отримувати на горіхи у власному прикордонні, російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом — клавіатурою. Тому поки противник долає кілометри в уяві ворожих офіцерів, єдина територія, яку вони справді надійно контролюють, це їхня власна стрічка новин. Бажаємо й надалі впевнено тримати цей рубіж", — додали військові.Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Генеральний штаб Збройних сил України з'ясували нові деталі щодо наслідків ураження Центру космічного зв'язку (ЦКЗ) "Дубна" в Московській області Росії.У своєму дописі у Telegram пресслужба Генштабу розповіла, що після ударів у ніч на 22 червня у ЦКЗ зафіксовано влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, що використовується для супутникового зв'язку, а також у технічну будівлю поряд із цією антеною.Окрім того, підтверджено ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу з частковою руйнацією однієї з стін. Цей корпус містить у собі центральну апаратну ліній зв'язку, обладнання Наземного комплексу управління та Центральний пульт управління супутникової мережі."Зазначений об'єкт у місті Дубна — найбільший наземний комплекс супутникового зв'язку в росії. Центр використовується для військового зв'язку, керування супутниковими ретрансляторами, які застосовуються міноборони РФ для зв'язку, розвідки та координації військ. Сили оборони України продовжать системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України", — додали у Генштабі.Нагадаємо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Додамо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

В ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Зазначається, що в Оренбурзькій області РФ було уражено Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у Росії гелієвий завод.Відстань — понад 1200 кілометрів від лінії бойового зіткнення. На території підприємств зафіксовано пожежу. Масштаби збитків уточнюються.Як уточнили у Генштабі Оренбурзький газопереробний завод та Оренбурзький гелієвий завод формують один комплекс. Зокрема, ГПЗ виділяє очищений природний газ і сірку. Натомість ОГЗ ж забирає очищений безсірчистий газ і методом глибокого охолодження дістає з нього найцінніші компоненти — гелій (інертний газ використовується в рідкопаливних двигунах ракет і системах наведення) та етан (що є ключовим компонентом для сировини у синтезі спецпластиків, кабельної ізоляції для авіації та ключових пластифікаторів для твердих ракетних палив і порохів)."Оренбурзький ГПЗ — один з найбільших у світі газохімічних комплексів, введений в експлуатацію в 1974 році (побудований за участі іноземців). Потужність об'єкта — 45 млрд куб. м газу на рік; на завод припадає 60% всього газу, що переробляє "Газпром переробка", — зауважили у Генштабі.Крім того, у Бєлгородській області РФ українські військові уразили склад FPV-дронів противника поблизу Алексєєвки. Також удари були завдані по пунктах управління безпілотниками окупантів у районах Часового Яру на Донеччині, Басані та Грозового на Запоріжжі, а також у населених пунктах Тьоткіне і Попово-Лежачі Курської області та Журавлівка Бєлгородської області РФ."Окрім того, підтверджено пошкодження двох будівель із подальшим горінням на території центру космічного зв'язку "Владимир" у Владимирській області РФ. Центр забезпечує функціонування систем супутникового та далекого космічного зв'язку, які використовуються, зокрема, в інтересах силових структур держави-агресора", — додали військові.Зауважимо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Служба безпеки України уразила системи протиповітряної оборони та військові аеродроми ворога в тимчасово окупованому Криму.Про це повідомила пресслужба СБУ."Виконуючи поставлені президентом України Володимиром Зеленським завдання, воїни Центру спецоперацій "Альфа" СБУ завдали успішних ударів по засобах протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів "Саки" та "Гвардійське" на тимчасово окупованій території АР Крим", — йдеться у повідомленні.За попередніми даними, у результаті спецоперації на військовому аеродромі "Саки" уражено чотири ангари для зберігання авіаційної техніки. Крім того, поблизу Керчі уражено:дві одиниці озброєння зі складу зенітного ракетного комплексу С-400;два зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир-С1"."Це вже четвертий уражений "Альфою" СБУ "Панцир-С1" у цьому районі. Російські окупанти втрачають контроль над небом Криму. Кожен знищений комплекс ППО та кожен уражений військовий аеродром відкриває нові можливості для подальших ударів України по військовій інфраструктурі ворога. СБУ й надалі методично перетворюватиме Крим на територію постійних втрат для російської армії, допоки вона не покине український півострів", — додали у СБУ.Зауважимо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

У середу, 24 червня, російські загарбники завдали удару по околицях міста Суми. Ворог поцілив по автозаправній станції.Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. За його словами, ворог системно б’є по АЗС області.Внаслідок сьогоднішнього удару постраждали троє цивільних, які перебували на території. Медики їх обстежують та надають необхідну допомогу."За попередньою інформацією, ушкодження не важкі", — уточнив посадовець.Також пошкоджені автомобілі. Наслідки атаки уточнюються.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Служба безпеки України затримала на Одещині колишнього військовослужбовця, якого підозрюють у державній зраді. За даними слідства, чоловік збирав інформацію про підрозділи протиповітряної оборони, оборонні підприємства та рух суден поблизу Одеси.Як повідомили в СБУ, затриманий звільнився зі Збройних сил України у 2005 році та оселився в Одесі. Після початку повномасштабного вторгнення він нібито зв’язався зі своїм колишнім підлеглим, який нині командує батальйоном у складі російської мотострілецької бригади на Покровському напрямку."При розмові фігурант запропонував російському військовому свою допомогу в наведених ракетно-дронових атаках рашистів по обласному центру. Ворожий комбат доповів фсб про встановлення контакту з колишнім керівником, і російська спецслужба взяла зрадника у "розробку", — зазначили у відомстві.За даними правоохоронців, підозрюваний мав встановлювати місця розташування українських військових підрозділів і підприємств, залучених до виконання оборонних замовлень, зокрема виробництва безпілотників. Пріоритетними цілями російської сторони, за даними СБУ, були підрозділи ППО, які захищають Одеську область."Щоб здобути розвідку, агент використовував фахові знання та розгалужені зв’язки серед колишніх та дій військових, в яких завоювано випитував потрібну йому інформацію", — розповіли в СБУ.Також підозрюваний відстежував переміщення суден у прибережній акваторії та графік їх заходу до Одеського порту. У спецслужбі заявили, що викрили чоловіка на початковому етапі його діяльності та вжили заходів для захисту можливих цілей."Після документування злочинів агента його затримано за місцем проживання. Під час обшуку в нього вилучено смартфон, який він використовував для збору розвіданих та контактів з ФСБ. Слідчі Служби безпеки повідомили йому про враження за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах військового стану)", — зазначили правоохоронці.Він перебуває під вартою без права внесення застави. У разі доведення вини підозрюваному загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Винуватість чоловіка має встановити суд.Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України викрила вісьмох людей, яких підозрюють у поширенні російської пропаганди, виправдовуванні агресії РФ та закликах до посилення ударів по Україні. Слідчі дії проводили у Києві, Сумах, Дніпрі, Кривому Розі, а також у Чернігівській, Житомирській та Одеській областях..

Військово-морські сили Збройних сил України та Головне управління розвідки Міністерства оборони завдали потужних ударів по армії країни-агресорки.Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ. Внаслідок спецоперації було виявлено та знищено одразу три ворожі морські безекіпажні катери."Кожна така успішно відбита атака — це врятовані життя та черговий удар по планах агресора. Не дамо ворогу жодного шансу — ні на суші, ні в повітрі, ні на морі! Разом до перемоги! Слава Україні!" — йдеться у повідомленні.Зауважимо, 21 червня стало відомо, що Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових і паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

У середу, 24 червня, російські загарбники атакували Сумщину та Запорізьку області. У регіонах є значні пошкодження.Про це повідомиляє TrueUA із посилання на місцеву владу.СумщинаЗа словами начальника Сумської обласної військової адміністрації Олега Григорова, ворог атакував дронами Глухів. Під удар потрапив місцевий хлібокомбінат.Зокрема, два ворожі безпілотники влучили по території підприємства саме під час завантаження готової продукції. Пошкоджені будівля хлібокомбінату та транспорт. Люди не постраждали.ЗапоріжжяГолова Запорізької ОВА Іван Федоров заявив, що російські загарбники поцілили по автозаправній станції у Запоріжжі. Внаслідок атаки пошкоджень зазнали автівки. Два автомобілі згоріли."На щастя обійшлося без постраждалих", — додав посадовець.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 251 бойове зіткнення. Ворог зазнав серйозних втрат.Про це свідчать дані Генерального штабу Збройних сил України.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.06.26 орієнтовно склали:особового складу — близько 1 395 790 (+1 260) осіб;танків — 12 056 (+6);бойових броньованих машин — 24 816 (+4);артилерійських систем — 44 664 (+60);РСЗВ — 1 889 (+2);засоби ППО — 1 440 (+3);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 726 (+7);БпЛА оперативно–тактичного рівня — 369 888 (+1 873);крилаті ракети — 4 787 (+0);кораблі / катери — 33 (+0);підводні човни — 2 (+0);автомобільна техніка та автоцистерни — 111 257 (+430);спеціальна техніка — 4 333 (+4).Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося дев’ять боєзіткнень. Агресор здійснив 68 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів, зокрема сім - із застосуванням реактивних систем залпового вогню.Українські підрозділи на Південно-Слобожанському напрямку відбили тринадцять атак противника. Загарбники намагалися просунутися поблизу населених пунктів Козача Лопань, Ізбицьке, Стариця та Охрімівка, а також у напрямку Кутьківки, Лимана та Вовчанських Хуторів.На Куп’янському напрямку зафіксовано одну спробу ворога атакувати у бік Шийківки.Спроби вклинитися в нашу оборону відбито на Лиманському напрямку, де окупанти шістнадцять разів атакували в районах населених пунктів Озерне, Новоселівка, Дробишеве та Лиман.На Слов’янському напрямку противник здійснив шістнадцять штурмових дій, намагаючись просунутися в районах населених пунктів Крива Лука, Різниківка та Закітне, а також у напрямку Рай-Олександрівки.На Краматорському напрямку окупанти провели одну атаку у напрямку населеного пункту Малинівка.В районах населених пунктів Плещіївка, Іванопілля, Іллінівка, Костянтинівка та Русин Яр на Костянтинівському напрямку ворог здійснив двадцять атак.Найбільшу кількість штурмових дій зафіксовано на Покровському напрямку, де наші захисники зупинили сорок чотири атаки. Ворог проявляв активність поблизу Білицького, Никанорівки, Добропілля, Родинського, Новоолександрівки, Сергіївки та Котлиного, а також у напрямку Гришиного, Мирного, Вільного, Торецького, Кучерового Яру, Дорожнього, Нового Донбасу, Ганнівки, Муравки та Філії.На Олександрівському напрямку загарбники здійснили один штурм у напрямку населеного пункту Олександроград.На Гуляйпільському напрямку окупанти 24 рази атакували. Ворог намагався просунутися поблизу Верхньої Терси, Гуляйпільського, Рибного, Добропілля, Гуляйполя та Залізничного, а також у напрямку Рівного, Косівцевого, Зарічного, Староукраїнки, Данилівки та Чарівного.На Оріхівському та Придніпровському напрямках минулої доби ворог штурмових дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.. Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Країна-агресорка Росія може спробувати використати механізми Союзної держави для втягнення Білорусі у війну проти України та залучення громадян РБ до російських військових формувань.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, Росія вже тривалий час стикається з дефіцитом особового складу, тому може розглядати населення Білорусі як додатковий резерв для комплектування армії.У ISW зазначають, що Москва потенційно здатна апелювати до положень Союзної держави, згідно з якими громадяни Росії та Білорусі мають фактично рівний статус. Аналітики не виключають, що російська влада може в майбутньому наполягати на залученні білорусів до служби у збройних силах РФ або спільних військових формуваннях Союзної держави, аргументуючи це єдиними правами та обов’язками громадян.Водночас наголошується, що Білорусь уже понад чотири роки підтримує російську агресію проти України. З початку повномасштабного вторгнення Росія використовувала білоруську територію як плацдарм для наступу, а також застосовує військову інфраструктуру та повітряний простір країни для ракетних і безпілотних атак."Білорусь є ключовою для схем Росії ухилення від санкцій, і Росія та Білорусь дедалі більше інтегрують свої економіки в рамках Союзної держави. Тому будь-який законний удар України по білоруській інфраструктурі, яка підтримує воєнні зусилля Росії в Україні, не є за своєю суттю ескалацією", — заявили аналітики.Також експерти згадали й про розміщені поблизу українського кордону російські ретранслятори сигналу в Гомельській та Брестській областях. Аналітики наголошують, що такі об’єкти фактично використовуються для забезпечення бойових дій Росії, а тому можуть розглядатися як законні військові цілі.Нагадаємо, самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Додамо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявляла, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

Вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.Про це повідомиляє TrueUA із посилання на місцеву владу.ХарківщинаЗа даними голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, цієї ночі ворог вдарив по Балаклії безпілотниками. Внаслідок обстрілу загинула 56-річна жінка.Також 21-річна жінка зазнала гострої реакції на стрес. У місті пошкоджено чотири приватних житлових будинки, магазин, господарчу споруду. На місцях влучань спалахнули пожежі.До того ж ворог бив і по Харкову. Так, в Індустріальному районі зафіксовано удар ворожим БпЛА. Внаслідок влучання на відкритій території недобудованої багатоповерхівки пошкоджено скління вікон.ПолтавщинаЯк повідомив очільник Полтавської ОВА Віталій Дяківнич, рашисти атакували дронами одне з промислових підприємств у Полтавському районі. Там спалахнула пожежа."За інформацією ДСНС, пожежу, яка виникла унаслідок удару, ліквідовано. На щастя, обійшлося без постраждалих", — додав посадовець.Нагадаємо, 23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..
