Сили оборони України не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."На півдні нашої країни, в Криму, на Донеччині та Луганщині ми не дозволяємо Росії використовувати наші землі як інструмент затягування війни та на перетворення їхнього наступу на безкінечний", — зазначив він.Український президент окремо наголосив на важливості операції щодо тимчасово окупованого Криму."Наша операція, зокрема, щодо Криму, чітко прорахована", — наголосив він.Володимир Зеленський додав, що перебіг подій підтверджує правильність обраного підходу.За його словами, під час консультацій із партнерами в межах G7 Україна обговорила додаткові рішення, реалізація яких залежить від міжнародної підтримки."Якщо саме те, про що ми говорили з партнерами в межах G7, в України з'явиться, й це залежить від рішення партнерів, то ми оперативно забезпечимо умови, коли Росія буде змушена обрати мир", — заявив президент України.Він зауважив, що Україна розраховує на позитивну відповідь союзників і наголосив, що партнери добре розуміють, про які саме потреби української сторони йдеться.Як відомо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, в Севастополі відбувся удар по Балаклавській ТЕС.Нагадаємо, Володимир Зеленський також заявив, що розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни..

Сполучені Штати Америки планують приєднатися до європейських партнерів щодо відновлення повноцінного санкційного тиску проти Росії. У Вашингтоні вважають, що Україна перемагає у війні, а динаміка бойових дій суттєво змінилася на користь українських сил.Про це заявив заступник державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань і свободи віросповідання Джеремі Левін під час виступу на "Українському обіді" перед конференцією з відбудови України в Гданську.За його словами, успіхи ЗСУ є результатом постійної співпраці між українською армією й оборонними секторами партнерів. Зараз ситуація на фронті кардинально відрізняється від тієї, що була на початку повномасштабного вторгнення."Я пам’ятаю, як і всі ви, що на початку війни кожна зима фактично була певним перепочинком для України. Тепер ситуація протилежна. Коли погода сприятлива, наступ ведуть українці, а росіяни чекають зими, щоби здійснювати свої боягузливі атаки на енергетичну інфраструктуру", — сказав Левін.Він додав, що Україна вже змінила цю динаміку, тож тепер сама завдає ударів по російських енергетичних об'єктах. Окрім того, нещодавній саміт G7 продемонстрував широкий консенсус між лідерами США, України та Європи, що підтверджує здатність країни адаптуватися та перемогти.Левін зазначив, що американські обмеження щодо російської нафти знову активно діють. Тимчасове послаблення санкцій запроваджувалося лише для того, щоби допомогти західним економікам упоратися з кризою в Ормузькій протоці.Наразі команда Білого дому працює над мирною угодою щодо протоки, що дозволить повернутися до повноцінного санкційного тиску.Окрему увагу заступник держсекретаря приділив ролі Тегерана у війні. Оскільки іранський режим постачає російському диктатору Володимиру Путіну дрони типу "Шахед", США налаштовані досягнути довгострокового вирішення цієї проблеми. За словами чиновника, Іран за жодних умов не повинен отримати ядерну зброю.Джеремі Левін також оголосив про виділення додаткової підтримки для України. Від минулої осені США надали 1,5 мільярда доларів невійськової допомоги. Ці кошти спрямовані на гуманітарну, енергетичну й економічну сфери. До підтримки також активно долучається американський приватний сектор. Водночас Вашингтон продовжує закликати європейські країни збільшувати власні внески у відновлення України.Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли про позицію американської адміністрації, яка вважає, що Україна може діяти жорсткіше, аби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Києву начебто вдалося заручитися підтримкою президента Дональда Трампа..

Розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."Росія вже не вперше окуповує чужі землі: російська держава складається з багатьох підкорених народів, із вкрадених земель. Ми за свою землю боремось. Ми боремось за своїх людей. Ми боремось за справедливість для України", — наголосив він.Український президент наказав розвідці й армії працювати на випередження по тих обʼєктах, які росіяни використовують для масштабування війни."Зараз російське керівництво тягне під Москву, на Валдай та під путінський міст через Керченську протоку більше ППО — за рахунок ППО на інших напрямках", — зауважив він.За його словами, тільки на Московський регіон вони стягнули сотні пускових для систем С-400, С-500 і "панцирів". На Валдай стягнули з інших регіонів Росії майже 90 пускових ППО, там ще формується спеціальна дивізія ППО, щоби берегти спокій російського керівництва."Для порівняння: на всіх інших напрямках в Росії, на інші їхні міста зараз по декілька пускових. Такі пріоритети. Захищають свою владу — захищають джерело цієї війни", — пояснив Зеленський.Він констатував, що вже у більш ніж 60 російських регіонах є дефіцит пального, є також сильне зростання цін на бензин, цін на дизель, якщо вони, звісно, в наявності є.За інформацією президента України, російські спецслужби вже навіть пропонують перенести або взагалі скасувати ритуал обрання "Єдиної Росії" в Держдуму: їхня чергова імітація виборів запланована на вересень, і зараз ми бачимо з доповідей розвідки, що в Росії не впевнені в процесах на вересень."Багато складнощів, і тільки через те, що Путін відмовляється закінчувати свою війну та не чує наших пропозицій зустрічі, пропозицій реальних перемовин і достойного миру", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, сьогодні журналісти агенції Reuters поінформували з посиланням на аналіз двох компетентних у цій галузі джерел, що Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року..

Україна розробляє нову методику для морських дронів, що дозволить не знищувати, а затримувати та конфіскувати підсанкційні судна. Для початку вони працюватимуть у Чорному морі.Про це розповів командир підрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України з позивним "Дев'ятий" в інтерв'ю Business Insider.За його словами, метою оновлених безпілотників є затримання суден, які перевозять крадені товари, зброю або підсанкційну нафту, та їхнє подальше буксирування в порт."Якщо вони виконають вимогу, їх супроводять до призначеного порту, де судно та вантаж можуть конфіскувати, згідно з міжнародним правом. Якщо вони відмовляться, то дрони можуть вжити інших заходів", — прозоро натякнув "Дев'ятий".Він акцентував, що така тактика значно розширить роль багатоцільового морського безпілотника "Катран", створеного українським підприємством "Військова бронетанкова компанія HUB".Командир наголосив, що цей метод є гуманнішим, ніж повне знищення кораблів із невідомим вантажем, як це відбувалося дотепер.Спочатку "Катран", як й інші українські дрони, створювався як ударний катер-камікадзе з вибухівкою для боротьби з Чорноморським флотом Росії. Проте згодом він отримав суттєві модифікації, зокрема, кулемети та ракети класу "земля-повітря".У ГУР спрогнозували, що в майбутньому одні дрони зможуть брати під контроль палубу корабля та тимчасово затримувати екіпаж, поки інші прикриватимуть операцію з повітря. Якщо судно чинитиме опір, його зможуть потопити за лічені секунди.Нагадаємо, що наприкінці минулого року Україна та Греція домовилися про спільне виробництво безпілотних надводних кораблів і морських дронів, які згодом використовуватимуть збройні сили обидвох країн..

Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію з 1 липня з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох територіальних громадах. Таким був запит від військових.Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.Він уточнив, що йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.Корюківська територіальна громада:Прибинь;Шишківка;Рудня.Городнянська територіальна громада:Лемешівка;Мощенка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Воробʼївка;Камінь;Камʼянська Слобода;Карабани;Чайкине.Семенівська територіальна громада:Газопровідне;Олександрівка."Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації зі семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі мешканці виїхали, решта — писали відмови", — зауважив Чаус.Очільник військової адміністрації Чернігівщини додав, що тут ідеться про такі населені пункти:Сновська територіальна громада:Гірськ.Городнянська територіальна громада:Берилівка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Бучки;Грем’яч;Будо-Воробʼївська.Семенівська територіальна громада:Костобобрів;Залізний Міст.За даними громад і районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі мешканців. Серед них — 120 дітей."Алгоритм дій уже напрацьований. Мешканців поінформують про місця збору. Всі необхідні служби залучені. Є затверджені евакуаційні маршрути та транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці", — підсумував В’ячеслав Чаус.Нагадаємо, що на початку червня в Донецькій області розширили зону евакуації для сімей з дітьми. Рішення стосується декількох населених пунктів..

У середу, 24 червня, посеред дня російські загарбники вдарили по пляжу в Запоріжжі. Серед постраждалих — троє дітей. Їм надається відповідна медична допомога.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров."Поранено чотири людини, з них троє дітей. Кожному надається медична допомога", — написав він у своєму Telegram-каналі.Запорізький посадовець також уточнив, що пошкоджено автівки та заклад харчування, що нині не функціонує.Очільник військової адміністрації Запорізької області показав наслідки ворожої атаки на Запоріжжя.. Раніше він інформував, що російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.Іван Федоров також попереджав про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

У середу, 24 червня, російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.. Раніше Іван Федоров інформував, що три людини поранені внаслідок ворожого удару по Запорізькому району."Російські керовані авіабомби зруйнували приватні будинки та господарські будівлі у Новомиколаївці. Поранення отримала родина — чоловіки 66 і 38 років, а також 60-річна жінка. Їм надається необхідна допомога", — констатував очільник військової адміністрації Запорізької області.Минулої доби одна людина загинула та 12 отримали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю, Запорізькому та Пологівському районах, при цьому протягом доби окупанти завдали 1 021 удар по 38 населених пунктах Запорізької області.Прямо зараз Іван Федоров попередив про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року.Таку інформацію оприлюднили журналісти агенції Reuters, які послалися на аналіз двох компетентних у цій галузі джерел."Зупинка роботи цього НПЗ ускладнює зусилля Росії щодо боротьби з дефіцитом палива. На ремонт знадобиться щонайменше півроку", — наголосили співрозмовники медійників.У Reuters зазначили, що компанія "Газпромнефть", яка володіє Московським нафтопереробним заводом, не відповіла на запит про коментар.Як відомо, в ніч на 18 червня та зранку безпілотники здійснили атаку на Москву. Однією з ключових цілей удару став Московський нафтопереробний завод у районі Капотня.Згодом президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Сили оборони уразили Московський НПЗ. Він наголосив, що такі удари мають продемонструвати Росії необхідність припинення війни.У Генштабі ЗСУ поінформували, що внаслідок атаки підприємство повністю зупинило роботу. Військові заявили, що завод припинив перероблення нафти через значні пошкодження чотирьох великих резервуарів і технологічного обладнання.Нагадаємо OSINT-аналітики повідомили, що в Москві на дахах цивільних будівель продовжують установлювати нові комплекси протиповітряної оборони "Панцир-СМД-Е". Таким чином посилюють систему оборони столиці країни-агресорки Росії.Зокрема, один із комплексів розмістили поруч із ринком "Садовод" — за декілька сотень метрів від Московського НПЗ, який раніше атакували Сили оборони України..

Україна знищила понад 60 тисяч тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту Росії поблизу Санкт-Петербурга під час нещодавніх атак.Про це повідомив президент Володимир Зеленський за результатами доповіді очільника Головного управління розвідки Міністерства оборони України."Передусім обговорили виконання плану наших далекобійних санкцій проти Росії за цю війну та кроків, що необхідні для наближення миру. Зокрема, серед нещодавніх результативних уражень на території окупанта варто відзначити ліквідацію більш ніж 60 тисяч тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту неподалік Петербурга. Окрім цього, аналіз, що був проведений воєнною розвідкою, підтвердив досягнення необхідних цілей із переліку російських воєнних виробництв. Сили оборони України влучно уразили російські підприємства, які виробляють радіоелектроніку та інші критичні компоненти для потреб російської армії", — наголосив він.За його словами, також розвідка здобула внутрішні російські документи з реальною оцінкою наслідків українських далекобійних санкцій. Крім того, були зафіксовано переміщення систем ППО з російських регіонів у Москву та до Керченського мосту. Як відзначив гарант, саме ці два периметри росіяни отримали команди захищати за рахунок послаблення інших напрямків на своїй території та на тимчасово окупованій території України."Була окрема доповідь про стан російського ракетного виробництва та стратегічної воєнної авіації. Готуємо нові наші цілком справедливі кроки у відповідь на затягування Росією війни та удари по території України. Важливо, щоб до якнайбільшої кількості росіян дійшло розуміння, що війну затягує саме відмова російського керівництва від дипломатії. Україна надала змістовні дипломатичні пропозиції. Дякую всім, хто захищає нашу державу і людей!" — резюмував президент.Нагадаємо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Додамо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Війська країни-агресорки заявили про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області. Проте ця інформація не відповідає дійсності.Про це повідомило угруповання військ "Курськ"."Поширена російськими пропагандистами інформація про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області підрозділами ГВ "Сєвєр" є вигадкою", — йдеться у повідомленні.Зазначається, що населений пункт перебуває під повним контролем Сил оборони України і розташований у глибокому тилу наших позицій. Жодних штурмових дій чи присутності ворога в цьому районі немає."Повідомлення про бої за участі 71 бригади це чергова маніпуляція російських штабних фантазерів, які навмання беруть назви українських підрозділів і вписують їх на карту, малюючи стрілочки своїх "наступів". Очевидно, втомившись отримувати на горіхи у власному прикордонні, російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом — клавіатурою. Тому поки противник долає кілометри в уяві ворожих офіцерів, єдина територія, яку вони справді надійно контролюють, це їхня власна стрічка новин. Бажаємо й надалі впевнено тримати цей рубіж", — додали військові.Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Генеральний штаб Збройних сил України з'ясували нові деталі щодо наслідків ураження Центру космічного зв'язку (ЦКЗ) "Дубна" в Московській області Росії.У своєму дописі у Telegram пресслужба Генштабу розповіла, що після ударів у ніч на 22 червня у ЦКЗ зафіксовано влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, що використовується для супутникового зв'язку, а також у технічну будівлю поряд із цією антеною.Окрім того, підтверджено ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу з частковою руйнацією однієї з стін. Цей корпус містить у собі центральну апаратну ліній зв'язку, обладнання Наземного комплексу управління та Центральний пульт управління супутникової мережі."Зазначений об'єкт у місті Дубна — найбільший наземний комплекс супутникового зв'язку в росії. Центр використовується для військового зв'язку, керування супутниковими ретрансляторами, які застосовуються міноборони РФ для зв'язку, розвідки та координації військ. Сили оборони України продовжать системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України", — додали у Генштабі.Нагадаємо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Додамо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

В ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Зазначається, що в Оренбурзькій області РФ було уражено Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у Росії гелієвий завод.Відстань — понад 1200 кілометрів від лінії бойового зіткнення. На території підприємств зафіксовано пожежу. Масштаби збитків уточнюються.Як уточнили у Генштабі Оренбурзький газопереробний завод та Оренбурзький гелієвий завод формують один комплекс. Зокрема, ГПЗ виділяє очищений природний газ і сірку. Натомість ОГЗ ж забирає очищений безсірчистий газ і методом глибокого охолодження дістає з нього найцінніші компоненти — гелій (інертний газ використовується в рідкопаливних двигунах ракет і системах наведення) та етан (що є ключовим компонентом для сировини у синтезі спецпластиків, кабельної ізоляції для авіації та ключових пластифікаторів для твердих ракетних палив і порохів)."Оренбурзький ГПЗ — один з найбільших у світі газохімічних комплексів, введений в експлуатацію в 1974 році (побудований за участі іноземців). Потужність об'єкта — 45 млрд куб. м газу на рік; на завод припадає 60% всього газу, що переробляє "Газпром переробка", — зауважили у Генштабі.Крім того, у Бєлгородській області РФ українські військові уразили склад FPV-дронів противника поблизу Алексєєвки. Також удари були завдані по пунктах управління безпілотниками окупантів у районах Часового Яру на Донеччині, Басані та Грозового на Запоріжжі, а також у населених пунктах Тьоткіне і Попово-Лежачі Курської області та Журавлівка Бєлгородської області РФ."Окрім того, підтверджено пошкодження двох будівель із подальшим горінням на території центру космічного зв'язку "Владимир" у Владимирській області РФ. Центр забезпечує функціонування систем супутникового та далекого космічного зв'язку, які використовуються, зокрема, в інтересах силових структур держави-агресора", — додали військові.Зауважимо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Служба безпеки України уразила системи протиповітряної оборони та військові аеродроми ворога в тимчасово окупованому Криму.Про це повідомила пресслужба СБУ."Виконуючи поставлені президентом України Володимиром Зеленським завдання, воїни Центру спецоперацій "Альфа" СБУ завдали успішних ударів по засобах протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів "Саки" та "Гвардійське" на тимчасово окупованій території АР Крим", — йдеться у повідомленні.За попередніми даними, у результаті спецоперації на військовому аеродромі "Саки" уражено чотири ангари для зберігання авіаційної техніки. Крім того, поблизу Керчі уражено:дві одиниці озброєння зі складу зенітного ракетного комплексу С-400;два зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир-С1"."Це вже четвертий уражений "Альфою" СБУ "Панцир-С1" у цьому районі. Російські окупанти втрачають контроль над небом Криму. Кожен знищений комплекс ППО та кожен уражений військовий аеродром відкриває нові можливості для подальших ударів України по військовій інфраструктурі ворога. СБУ й надалі методично перетворюватиме Крим на територію постійних втрат для російської армії, допоки вона не покине український півострів", — додали у СБУ.Зауважимо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

У середу, 24 червня, російські загарбники завдали удару по околицях міста Суми. Ворог поцілив по автозаправній станції.Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. За його словами, ворог системно б’є по АЗС області.Внаслідок сьогоднішнього удару постраждали троє цивільних, які перебували на території. Медики їх обстежують та надають необхідну допомогу."За попередньою інформацією, ушкодження не важкі", — уточнив посадовець.Також пошкоджені автомобілі. Наслідки атаки уточнюються.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Служба безпеки України затримала на Одещині колишнього військовослужбовця, якого підозрюють у державній зраді. За даними слідства, чоловік збирав інформацію про підрозділи протиповітряної оборони, оборонні підприємства та рух суден поблизу Одеси.Як повідомили в СБУ, затриманий звільнився зі Збройних сил України у 2005 році та оселився в Одесі. Після початку повномасштабного вторгнення він нібито зв’язався зі своїм колишнім підлеглим, який нині командує батальйоном у складі російської мотострілецької бригади на Покровському напрямку."При розмові фігурант запропонував російському військовому свою допомогу в наведених ракетно-дронових атаках рашистів по обласному центру. Ворожий комбат доповів фсб про встановлення контакту з колишнім керівником, і російська спецслужба взяла зрадника у "розробку", — зазначили у відомстві.За даними правоохоронців, підозрюваний мав встановлювати місця розташування українських військових підрозділів і підприємств, залучених до виконання оборонних замовлень, зокрема виробництва безпілотників. Пріоритетними цілями російської сторони, за даними СБУ, були підрозділи ППО, які захищають Одеську область."Щоб здобути розвідку, агент використовував фахові знання та розгалужені зв’язки серед колишніх та дій військових, в яких завоювано випитував потрібну йому інформацію", — розповіли в СБУ.Також підозрюваний відстежував переміщення суден у прибережній акваторії та графік їх заходу до Одеського порту. У спецслужбі заявили, що викрили чоловіка на початковому етапі його діяльності та вжили заходів для захисту можливих цілей."Після документування злочинів агента його затримано за місцем проживання. Під час обшуку в нього вилучено смартфон, який він використовував для збору розвіданих та контактів з ФСБ. Слідчі Служби безпеки повідомили йому про враження за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах військового стану)", — зазначили правоохоронці.Він перебуває під вартою без права внесення застави. У разі доведення вини підозрюваному загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Винуватість чоловіка має встановити суд.Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України викрила вісьмох людей, яких підозрюють у поширенні російської пропаганди, виправдовуванні агресії РФ та закликах до посилення ударів по Україні. Слідчі дії проводили у Києві, Сумах, Дніпрі, Кривому Розі, а також у Чернігівській, Житомирській та Одеській областях..
