Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні скептично ставиться до ідеї "сил гарантування", про розгортання яких у стратегічно важливих районах України після завершення війни напередодні говорив президент Франції Емманюель Макрон.
Як зазначила Мелоні в інтерв'ю Financial Times, розгортання "сил гарантування" в Україні російський диктатор Володимир Путін може сприйняти як провокацію.
"Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза", — зазначила прем'єр-міністр Італії.
Втім, вона заувжила, що виступає за поширення п'ятої статті Північноатлантичного альянсу на Україну без фактичного вступу Києва до НАТО. Мелоні переконана, що це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.
П'ята стаття Північноатлантичного договору передбачає, що у разі, якщо союзник по НАТО зазнає збройного нападу, кожен член Альянсу вважатиме цей акт насильства збройним нападом на усіх членів і вживатиме дій, які вважатиме за необхідне, аби допомогти тому союзнику, який зазнав нападу.
Водночас на запитання, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою, Мелоні відповіла ствердно та наголосила, що країни НАТО повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.
Варто додати, що у четвер, 27 березня, у Парижі президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії. Французький лідер зауважив, що робота над потенційним відправленням так званих "сил гарантування" в Україну триває.
Як відомо, так звана "Коаліція охочих" на чолі з Францією та Великою Британією впродовж кількох тижнів працює над планом відряджання тисяч військових в Україну для гарантування майбутнього "припинення вогню".
Нагадаємо, раніше агентство The Associated Press повідомляло, що Франція пропонує розгорнути миротворчі сили у центральній частині України. Ймовірно, йдеться про розміщення військ уздовж річки Дніпро.