1 138 день війни
Особовий склад
923 670
Танки
10 554
Артилерія
25 786
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 124
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 846
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Підпал сухої трави й листя: які штрафи та скільки років в'язниці загрожують порушникам
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Підпал сухої трави й листя: які штрафи та скільки років в'язниці загрожують порушникам

Спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність. За такі порушення на громадян можуть бути накладені суттєві штрафи.

Як повідомляє прес-служба Міндовкілля, навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї може перекинутися на траву, а звідти — на ліси та торфовища.

Так, за кілька десятків секунд можуть спалахнути цілі гектари, й ситуація може вийти з-під контролю. У міністерстві додають, що під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі, а то і вчетверо.

"У вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайченята, їжаки, жаби", — додають у Міндовкіллі.

Підпал трави

Окрім цього, спалювання сухої рослинності небезпечно для здоров’я, адже внаслідок вдихання диму до організму потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки. 

Покарання на спалювання сухої трави

В Україні за спалювання сухої трави передбаченні такі штрафи:

  • за спалювання сухої трави й листя накладається штраф у розмірі від 3 060 до 6 120 гривень;
  • якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 гривень (для посадовців — від 2 1420 до 30 600 гривень);
  • якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.

Нагадаємо, раніше у Міндовкілля повідомляли, що від початку повномасштабного вторгнення на території України значно збільшилася кількість викидів парникових газів. Водночас торік цей показник зріс майже вдвічі порівняно з попередніми роками.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама