Спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність. За такі порушення на громадян можуть бути накладені суттєві штрафи.
Як повідомляє прес-служба Міндовкілля, навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї може перекинутися на траву, а звідти — на ліси та торфовища.
Так, за кілька десятків секунд можуть спалахнути цілі гектари, й ситуація може вийти з-під контролю. У міністерстві додають, що під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі, а то і вчетверо.
"У вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайченята, їжаки, жаби", — додають у Міндовкіллі.
Окрім цього, спалювання сухої рослинності небезпечно для здоров’я, адже внаслідок вдихання диму до організму потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки.
В Україні за спалювання сухої трави передбаченні такі штрафи:
Нагадаємо, раніше у Міндовкілля повідомляли, що від початку повномасштабного вторгнення на території України значно збільшилася кількість викидів парникових газів. Водночас торік цей показник зріс майже вдвічі порівняно з попередніми роками.