У четвер, 27 липня, Верховна Рада ухвалила закон, який змінює процедуру відбору суддів Конституційного суду та є вимогою Єврокомісії для вступу України до Європейського Союзу.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram.
"Важлива євроінтеграційна ініціатива. Виконання першої рекомендації Європейської комісії до членства України в ЄС", — зазначив посадовець.
За словами нардепа, за ухвалення відповідного законопроекту №9322 проголосували 293 народні депутати. У документі, серед іншого, є норма, яка посилює роль міжнародників у відборі суддів.
"Якщо у зв’язку з однаковою кількістю голосів "за" і "проти" Дорадча група експертів не може ухвалити рішення, проводиться повторне голосування. У разі однакової кількості голосів "за" і "проти" під час такого повторного голосування голоси трьох членів Дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями чи Європейською комісією "За демократію через право", є вирішальними", — йдеться у повідомленні.
Згідно з наявною інформацією, у першому читанні законопроект був ухвалений 12 червня.
Нагадаємо, 26 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про повернення довоєнного оподаткування. Він, зокрема, передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку у 2%.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими