Російський безпілотник "Гербера" імітує ударний дрон "Шахед", який окупанти масово застосовують для атак проти України. Загарбники використовують його задля перевантаження української протиповітряної оборони.
Як повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України, держава-агресор складає такі багатозадачні дрони на заводі у місті Елабуга.
"Цей апарат може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", — додають у розвідці.
У ГУР наголосили, що через використання простих матеріалів, а саме фанери та пінопласту, цей дрон в десятки разів дешевший за "Шахед". Втім, будова цього безпілотника містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників. Так, дослідження збитих зразків засвідчили, що загарбники виготовляють "гербери" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів.
"Розробник безпілотника — китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує постачання комплектів до держави-агресора. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", — зауважили у розвідці.
Зокрема, завадозахищена антена (CRPA) "гербери" містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments, які виготовляють у Сполучених Штатах Америки та NXP Semiconductors виробництва Нідерландів. В універсальному польотному контролері ― також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel виробництва США, STMicroelectronics, U-Blox, які виробляють у Швейцарії, NXP Semiconductors з Нідерландів та китайські XLSEMI.
Фото: ГУР
"Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії дрона та ведення повітряної розвідки "гербера" оснащена китайськими камерами з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358", — додали у ГУР.
На дрон також встановлено двигун DLE60 ― виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. У розвідці наголосили, що влітку 2024 ця компанія потрапила під санкції США за постачання своєї продукції до РФ. Двигун для дронів "Пародія" DLE55RA ― також виготовлений китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd.
Нагадаємо, раніше у прес-службі Головного управління розвідки повідомляли, що впродовж минулого місяця російські окупанти випустили по Україні понад 2000 безпілотників. Приблизно половина з цих дронів є приманками або фальш-цілями, якими загарбники намагаються відвертати увагу та перевантажити українську протиповітряну оборону.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими