1 174 день війни
Особовий склад
967 060
Танки
10 800
Артилерія
27 718
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 678
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Києві презентували каталог з вибраними роботами артмарафону Покоління війни

У Києві презентували каталог з вибраними роботами артмарафону "Покоління війни"

07:24 - 13.05.2025

У Vcentri HUB Шевченківського району столиці (вул. Володимирська, 51-б) відбулася презентація каталогу, який містить вибрані роботи артмарафону "Покоління війни", що розпочався в грудні 2023 року і планується проводитися до кінця війни. Кращі роботи експонуються в Центральному парку культури й відпочинку м. Києва біля Арки Свободи українського народу, кожні півтора місяця експозиція змінюється. Проект збирає роботи митців різного віку — від дітей до літніх людей, які зараз переживають війну. Серед них є роботи військових і дітей військових, юних і дорослих громадян України, які четвертий рік живуть під бомбардуваннями у своїх містах і селах, внутрішньо переміщених осіб та українців, які через війну змушені були виїхати з Батьківщини — кожен на своєму місці щодня бореться за перемогу над загарбником та за мир в Україні.

Президентка Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum Тетяна Колесніченко

Також є учасники з інших країн, що показує підтримку України у світі. Проведення виставки арттворів з різних країн у серці Києва демонструє світу, що навіть у важкі часи столиця України є центром міжнародної культури. За час проведення артмарафону в ньому взяли участь митці з 19 країн: України, США, Канади, Албанії, Чорногорії, Румунії, Польщі, Латвії, Франції, Німеччини, Фінляндії, Швеції, Греції, Великої Британії, Італії, Північної Македонії, Ізраїлю, Чехії, Іспанії.

Після виставки у Києві, роботи українців експонуються в різних країнах світу. Артмарафон є арттерапією для українців, він збирає художні свідчення війни й показує їх світу, закликаючи підтримувати Україну в тяжкій боротьбі з загарбником. Також через творчість українців світ бачить найціннішу рису людства — попри жах і біль, творити прекрасне. За час проведення проекту відбулося понад 40 виставок та проектів культурної дипломатії, які були представлені в 12 країнах світу: Україні, США, Чорногорії, Албанії, Японії, Малайзії, Болгарії, Північній Македонії, Польщі, Пакистані, Греції, Аргентині. Виставка в Сан-Франциско, де збиралися кошти до Фундації Олени Зеленської, виставки в парламенті Болгарії, на заходах НАТО, експозиція в Національному музеї в Аргентині, виставки в Афінах та Салоніках в Греції та інші культурні заходи артмарафону за кордоном здійснюють вагомий внесок в боротьбу з агресором, блокуючи російську діяльність в цих державах і залучаючи фінансову, політичну і соціальну допомогу для України.

Артмарафон є частиною масштабного Міжнародного художнього фестивалю Малюй.ua.war — єдиного культурного проекту в Україні, який без перерви триває з першого тижня повномасштабного вторгнення. Це єдиний у світі проект, який через мистецтво аналізує зміну свідомості різних поколінь протягом сучасної війни. проект організований Асоціацією з розвитку міжнародних відносин Adrum, промоушен і продакшн компанією Studiorar за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Міністерства закордонних справ та Київської міської влади.

У каталозі "Покоління війни" представлені роботи саме українців, адже головна функція проекту — збирати художні свідчення війни й показувати їх світу, закликаючи підтримувати Україну в тяжкій боротьбі з російською агресією.

Презентацію відвідали учасники і партнери проекту, а також іноземні гості. Захід підтримав бренд витонченого українського вина Good Wine — натхнення, закорковане в пляшку. До гостей звернулася президентка Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum Тетяна Колесніченко, яка розповіла про розвиток проекту впродовж війни, механізми публічної дипломатії та результати боротьби на культурному фронті. Також взяли слово деякі з учасників артмарафону, чиї роботи представлені в каталозі "Покоління війни".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама