На деяких ділянках фронту підрозділи радіоелектронної боротьби Збройних сил України одночасно фіксують 250-300 дронів у повітрі. Йдеться не лише про ударні російські БпЛА, а й про різні типи безпілотників з обох сторін.
Про це очільник головного управління радіоелектронної боротьби та кібербезпеки Генштабу Збройних сил України полковник Іван Павленко розповів в інтерв'ю "Українській правді".
За його словами, парадигма війни зараз змінилася і перевага дронів полягає у їхній відносній дешевій вартості у порівнянні з танком або навіть з високотехнологічним безпілотником. Він зазначив, що більшість іноземних експертів станом на 2022 рік не уявляли масштаб застосування дронів у сучасній війні.
"Раніше ми вважали, що основний засіб ведення бою — це вогневе ураження сил противника. Ми і зараз так вважаємо. Але способи підвищення ефективності цих засобів, виявлення противника і наведення зброї абсолютно змінилися. Це принесли нові технології. Насамперед це дрони. А по-друге, масовість виробництва і функціональність дронів справді вражає. І разом із цим автоматично виникло питання радіоелектронної боротьби, тому що цьому всьому треба протидіяти. Дуже часто бувають ситуації, коли лише засоби РЕБ можуть цю задачу виконати. Рій FPV-дронів ніяка вогнева система збити не може", — наголосив Павленко.
Нагадаємо, агенція Reuters оприлюднила фото атаки російських дронів на Київ вночі 10 вересня, на яких зафіксовано роботу української протиповітряної оборони. У Повітряних силах пообіцяли, що дії журналістів перевірять відповідні органи. Розслідуванням займатимуться відповідні служби і саме вони визначать, чи була чутлива інформація на опублікованих світлинах.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими