Ракетне озброєння має вирішальний контекст у війні, яка носить дистанційний формат. Україна ж вже має багато успішних випадків застосування крилатих ракет власного виробництва.
Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
Він зауважив, що повномасштабна російсько-українська війна носить дистанційний формат вже досить тривалий час, а Військово-морські сили України фактично першими почали застосовувати крилаті ракети українського виробництва.
"Так, ми маємо багато підтверджених кейсів щодо застосування саме українських крилатих ракет", — зауважив речник.
Окрім цього, Плетенчук зазначив, що досвід ВМС у застосуванні вітчизняних крилатих ракет треба масштабувати. Раніше, а саме 25 лютого, віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що наразі виробництвом ракет різних модифікацій в Україні займаються майже два десятки компаній. Вони виготовляють як балістичні ракети, так і боєприпаси для дронів.
"19 компаній уже виробляють українські ракети — від маленьких для дронів до балістичних та крилатих. Торік Brave1 видав перші гранти для розвитку напряму", — наголосив він.
Федоров зауважив, що у майбутньому також планується розробка авіаційних і переносних зенітних ракет, які зможуть обороняти повітряний простір України.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна має успіхи у галузі виробництва власного озброєння. Зокрема, вітчизняні ракети та дрони вже вражають ворожі об'єкти. За словами гаранта, минулого року Україна виготовила 154 одиниці артилерії, а також 100 тисяч далекобійних дронів і 2,2 мільйона FPV-дронів.