Ебола повертається в ДР Конго, але в ВООЗ готові до боротьби з епідемією

18 ТРАВНЯ 2018 14:28

Діагноз Ебола був поставлений жителю одного з густонаселених міст в ДРК. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я побоюються, що це може означати початок чергової епідемії Ебола незважаючи на зусилля влади країни стримати її.  

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Al Jazeera.  

Повідомлення про спалах Ебола в Демократичній Республіці Конго надходили і раніше в цьому місяці, однак вони стосувалися переважно віддалених сільських регіонів країни. Сьогодні був зареєстрований перший випадок зараження в міському середовищі, де зупинити поширення цієї хвороби і забезпечити карантинні умови набагато складніше.  

У п'ятницю відбудеться надзвичайне експертне засідання Всесвітньої організації охорони здоров'я з тим, щоб вирішити, чи представляє нинішній спалах епідемії загрозу міжнародного масштабу. Якщо їх побоювання підтвердяться, до боротьби із захворюванням необхідно буде залучити широкий спектр засобів, включаючи відповідні дослідження і залучення фінансових коштів.  

За останні 1,5 місяці в ДРК було виявлено 44 випадки зараження вірусом Ебола, серед них 3 «підтверджених», 20 - «ймовірних» (в тому числі 18 - з летальним результатом) і 21 - «можливих».  

Експерти ООН запевняють, що незважаючи на небезпеку вірусу Ебола, на цей раз вони краще готові до боротьби з ним.   

Досвід попередніх років допоміг розширити знання про вірус і краще зрозуміти специфіку протікання хвороби і шляхів поширення вірусу Ебола.  

Найбільший спалах епідемії Ебола в Західній Африці був зафіксований в 2013 році. Він почвся в Гвінеї в грудні 2013 року і поширився на сусідні Ліберію і Сьєрра-Леоне. Окремі випадки захворювання були також зареєстровані ще в семи країнах.   

За цей період Еболою заразилися 28 500 чоловік, для 11 300 вона мала летальний результат. Лише в січні 2016 року було оголошено про перемогу над вірусом в регіоні.  

В даний час ВООЗ спільно з владою ДРК і низкою неурядових організацій мобілізували зусилля щодо стримування поширення хвороби. 30 експертів проведуть моніторинг і спостереження ситуації в Мбандаці з тим, щоб виявити всі існуючі випадки зараження.  

У двох містах вже обладнані спеціальні карантинні центри, куди інфіковані пацієнти можуть звернутися за допомогою. За день до постановки діагнозу жителю Мбандаці, з Женеви в ДРК було доставлено 4 тисячі доз експериментальної вакцини від Ебола.   

У наступні кілька днів планується доставити в Мбандаці ще кілька тон медикаментів, включаючи аптечки першої допомоги, дезінфікуючі та антисептичні засоби, засоби гігієни та ліки, що полегшують перебіг хвороби.  

Вперше вірус Ебола був виявлений в Демократичній Республіці Конго в 1976 році. Нинішній спалах епідемії - вже дев'ятий за рахунком.   

Ситуація погіршується настанням в країні сезону дощів, які роблять дороги непрохідними і ускладнюють доставку медичної допомоги людям у віддалених регіонах.   

Вірус Ебола закінчується летально в 50 відсотках випадків.

 

Світ, 18.05.2018 14:28