Підтримати проект
Енергоринок за новими правилами не спрацював
Події, 14.08.2020 14:21

Нова система формування ціни для продажу електроенергії державними енергогенеруючими компанії не змогла забезпечити вільні торги. Про це свідчать дані Оператора ринку та Української енергетичної біржі.

Так, з учорашнього дня набрала чинності Постанова Уряду № 694 від 05.08.2020, яка визначила новий алгоритм ПСО для державних компаній «Енергоатом» та «Укргідроенерго». Згідно з новим алгоритмом, компанія «Енергоатом» до 50% виробленої електроенергії зобов’язана продавати по ціні 0,01 грн/кВт державному підприємству «Гарантований Покупець», а залишкові 40 % - може продавати за двосторонніми договорами та на ринку на добу наперед, але за вартістю, не нижче, ніж визначена постановою.

Згідно з інформацією, компанія Енергоатом сьогодні вперше вийшла на ринок двосторонніх договорів за новими правилами із обсягом 800МВт/год та вартістю 1300 грн за МВт/год, але не змогла продати жодного МВт, так як середня ціна на ринку за останній період складала до 1100 грн за МВт/год. Водночас, зазначена постанова не дозволяє продавати електроенергію за ціною, ніж та, що визначена за формулою.

Схожа ситуація склалася і на ринку на добу наперед. Оскільки попит та пропозиція на ринку критично не збалансовані, понад 56 тис МВт/год електроенергії НАЕК «Енергоатом» не були реалізовані та випали на т.зв. балансуючий ринок, де будуть торгуватися вже оператором енергоринку із дисконтом у 45%. В результаті на усіх сегментах ринку компанія не змогла реалізувати свою продукцію і замість прибутків отримала збитки.

Отримати коментарі у компанії на разі не вдалося.

Події, 14.08.2020 14:21